Hervormde kerk Burgh voorlopig exporuimte streeknieuws Woonwagencentrum Klerksweg pas half september gereed Zeilvloot De Zeeuwse Stromen vaart nu ook op Grevelingen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Etalage-diefstal Toeristendagen van start Auto leeg geroofd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 juli 198B Nr. 2.1.1B4 3 Tot en met zaterdag 2 augustus Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur). 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar 1 152.50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandagdinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW Slotgrachtomzoomt het terrein Mevrouw Niema.ntsverd.riet en de heer Huhers spreken de aanwezigen toe. ZIERIKZEE - Met de bouwvakvakantie in zicht zou het nieuwe woonwagencentrum aan de Klerksweg ge reed moeten zijn, zoals de verwachting in maart luidde, maar dat is niet helemaal waar. De bijgestelde verwach ting is nu, dat het wel september zal worden voor de eer ste van de tien bewoners zullen arriveren, aldus L. Goet- hart, uitvoerder bij de Heidemij in Goes, die het karwei onder z'n beheer heeft. Onderaannemer Quant uit Zierik zee heeft het grootste deel gereed van de 'natte groepen' met berging: als wellicht bekend verrijzen er op het nieuwe terrein voor elke standplaats een douche- en toiletgebouw met ber ging. Slotgracht Om het terrein een ware 'slot gracht' van (bovengrens) tien meter breed. Over deze gracht is veel te doen geweest, niet in het minst door de toekomstige bewoners zelf, die na een kijkje te hebben genomen aan kondigde de wal zelf weer in de sloot te schuiven... Die wal en die sloot kwamen er niet zómaar: de aarden wal is een voorschrift van het rijk, waaraan elk woonwagencentrum (autosloperij) moet voldoen. Autowrakken in het landelijk gebied vindt men over het algemeen niet fraai, vandaar dat de wal ze aan het gezicht onttrekt. Anders ligt het met de brede sloot, die kwam er op eis van de vroegere eigenaar van het stuk land waarop het centrum verrijst. Dit om mogelij ke overlast op voorhand in te dam men. Het mes snijdt overigens aan twee kanten, want voor de (verplich te) wal was toch grond nodig, die nu uit de sloot kon worden gehaald. Een voordeel voor de bewoners is, dat ze ker na het aanbrengen van de beplan ting (bomen en struiken) de wagens in een zekere luwte staan. Eén miljoen Het geheel vergt een investering van één miljoen gulden, waarvan het Rijk 95% voor z'n rekening neemt. Het ontbrekend deel wordt omgesla gen over de deelnemende gemeenten in het Woonwagenschap Midden- en Noord Zeeland, de opdrachtgever van het karwei. Sloopterrein Naast de standplaatsen is inmid dels ook een verhard terrein gereed gekomen (1500 m2) voor het sloop werk. Onder de dikke laag sintels een dikke plastic laag om mogelijke bo demverontreiniging tegen te gaan. Deze week nog wordt een begin ge maakt met het aanleggen van een (riool-) persleiding en na de vakantie wordt het straatwerk ter hand geno men. Als dat klaar is en de gebouwen ook gereed zijn, kunnen de bewoners arriveren. Tegelijkertijd gaat het hui dige terrein aan De Val weg. gereed. RENESSE Podiumconcert De evenementencommissie van de Renesser VW organiseerde met zeer veel succes een podiumconcert aan de Hogezoom ter hoogte van de Zoom. De muziek werd verzorgd door het bekende showorkest BMR uit Hoo- gerheide, dat reeds verschillende ma len eerder in Renesse te gast was. De uitstekende band, die beschikt over een afwisselend repertoire met daarin bekende tophits en ook veel ritmische Zuidamerikaanse muziek, trok erg veel publiek tijdens een ge slaagd concert dat duurde van acht tot elf. Voor zaterdag 19 juli heeft de evene mentencommissie van de VVV Renes se een extra podiumconcert ingelast dat zal plaatsvinden op de Hogezoom naast de poffertjeskraam. en het nieuwe woonwagencentrum is ZIERIKZEE Open dag Dagverblijf Brugzicht houdt van daag, dinsdag, in samenwerking met kinderboerderij de Punt een open dag aan de Scheldestraat 5 te Zierik zee. Iedereen is van harte welkom tussen 14.00-19.30 uur. De bezoekers krijgen ondermeer een rommel markt, een luchtkussen, poppenkast, volksdansen en pony rijden voorge schoteld. Nepal De actie Zeeland helpt Nepal heeft inmiddels het half miljoen overschre den. Coördinatrice Jantien Kuiper spreekt van een mijlpaal. Vanuit Schouwen-Duiveland werden on langs de volgende bijdragen gele verd: De Lions club Schouwen- Duiveland, 2000 gulden; obs de Schoener, 1400,26 gulden en obs de klimop in Dreischor, 1550,55 gulden. Geslaagd Dick Schilperoord uit Zierikzee is geslaagd voor de opleiding vakbe kwaamheid voor het autobedrijf. Hij volgde do studie bij de Stichting VAM te Voorschoten. BURGH Pleun van der Lugt ,,Ben je even aan de andere kant van deze aardkloot en dan bouwen ze gauw even achter je rug om een hin dernis waardoor je niet meer via de Oosterschelde naar Zierikzee kan va ren". Dat moet zo ongeveer de gedach te van Pleun van der Lugt zijn ge weest toen hij maandagavond met hel wedstrijdjacht Equity Law" voor de Roompotsluis kwam en door- schutting vroeg om in Zierikzee te de- barkercn. Dat schutten op zich had geen enkel probleem gegeven ware het niet dat rond de jaarwisseling de vaste brug over de sluis, als onder deel van de weg over de Stormvloed kering. gereed was gekomen. Die brug ligt op een hoogte van 20 meter plus N.A.P. en met een mastlengte van bijna 25 meter kan de zoebestor- mer zelfs bij laag water het schutten door de Roompotsluis als verleden tijd beschouwen. Geen zee te hoog. geen oceaan te groot, maar wel ge knot door het technologische wonder in de Oosterschelde. RENESSE - De etalageruit van G. aan de Lange Reke werd tussen 3.00 en 6.00 uur vanochtend ingekegeld met een steen. De steen beschadigde een videocamera. Door het gat wist een onbevoegde de hand te leggen op een videocamera en een cassettere corder. Een waarde van 5.000,—. Vervolg van pagina 1. klompen voor een schoenenzaak, ver loting van levensgrote pastelkleurige stripfiguren (zoals Pink Panther), uitgestalde folders in Nederlands èn Duits. Dat alles gaf Zierikzee van daag een extra dimensie een bezoekje waard! Voor zowel vakantiegasten als eigen inwoners, want aan die laatsten zal, zo beloofde voorzitter Zijlmans, in het vervolg extra aandacht worden besteed. De olifantenrit eindigde bij de Vismarkt, traditioneel bij de festivi teiten betrokken, waar een toast op het welslagen werd uitgebracht. BURGH - De burgemeester van Westerschouwen, J. L. Niemantsverdriet-Leenheer, heeft maandagmiddag de expositie van de Vereniging Zeeuwse Kunstkring ge opend. Tot en met zaterdag 2 augustus hangen in de Ne derlands Hervormde kerk te Burgh werken van tien Zeeuwse kunstenaars. De burgemeester sprak in haar ope ningswoord van een groot genoegen de tentoonstelling te mogen openen, want een expositie van zoveel profes sionele kunstenaars is hier in zo vaak aan de orde". Ze typeerde de expo als een uitgebreide collectie van een uniek gezelschap. ,,Ik hoop dat velen de weg naar dit gebouw weten te vin den". Bevreesd Voor dat laatste was ze niet be vreesd, want - zo memoreerde de eer ste burger - „de expositie in de Be- waerschole heeft afgelopen donder dag maarliefst 700 bezoekers geteld. De belangstelling van de bevolking voor tentoonstellingen neemt blijk baar toe. Dat verbaast mij niet, want ook de kwaliteit van de werken neemt toe", aldus mevrouw Nie- mantsverdriet. Zij wenste de kunste naars veel bezoekers, maar ook veel kopers toe „want u moet per slot van rekening ook eten". Volgens Zeeuwse Kunstkring voorzitter F. G. A. Hubers is zijn or ganisatie er één met met ups en downs. „Gelukkig kennen we nu weer een aanwas van nieuwe leden, waarvan er enkelen nu ook expose ren". Zonder dat Hubers wilde uitwij den over het (financiële) probleem van de kunstwereld (de subsidie touwtjes worden nog strakker aange trokken binnenkort - red) kon de voorzitter het niet nalaten toch te voorspellen, dat vele kunstenaars het steeds moeilijker krijgen om van de grond te komen. Een werk van Marja de Lange uit Zierikzee. De vereniging telt momenteel twin tig leden, waarvan er in Burgh mo menteel tien exposeren. Voorheen was de organisatie vaak te vinden in Goes en Gravensteen te Zierikzee. Ge dreven door tal van omstandigheden moest de kunstkring gaan uitzien naar een andere locatie om de schil derijen ten toon te stellen. Met de kerk in Burgh hebben 2ij een goede plaats gevonden, al zien de kunste naars liever een witte wand, dan de huidige houten. Ook het feit, dat de kunstwerken iedere zondag dienen te verdwijnen - voor de kerkdienst - is jammer. Plezier De kerkvoogdij van de hervormde kerk heeft de ruimte echter met alle plezier vrijgemaakt voor de tentoon stelling. Het is voor de kerk nieuw in de zomermaanden ook door de week voor het publiek toegankelijk te zijn als ontmoetingsplaats. De eenenvijf tig schilderijen en beelden zijn vaardigd door Matthy Murre, de Lange, Miems van Citters, die de wacht houdt tijdens de duur de expo, Andries Minderhout Menken, Juul Kortekaas, Tbn per, Leendert Beye, Hansje den nui- lander en Gerda Rutters. Op een oor na gevild: nog even geduld BROUWERSHAVEN - Nostalgie van de bovenste plank maandagmiddag in Brouwershaven toen daar van af de Loswal voor de eerste maal een zeilend vrachtschip van zeilvloot De Zeeuwse Stromen de Grevelingen op voer voor een zeiltocht voor passagiers vanuit de Smal- stad. Tot en met 16 augustus zal dat wekelijks op maan- ma op te nemen. Twee jaar geleden begon De Zeeuwse Stromen met het doen herleven van de historie door tweemaal per week in het zomersei zoen een zeiltocht te organiseren van af de Nieuwe Haven te Zierikzee over de Oosterschelde. Goed De eerste tocht van de Zeeuwse Stromen telde slechts twee belangstellenden. „De geestdrift en de animo van de schilders is groot, waardoor zij vaak tot offers bereid zijn, maar het mag niet te vergaan". Hubers besloot met de vele aanwezigen veel kijkplezier toe te wensen: „haal uw hart op en trek uw beurs open". RENESSE - De Westduitser T. F. moest in de badplaats helaas consta teren, dat zijn hele auto werd leeg ge roofd. Maandag deed hij hiervan aan gifte. Zijn auto stond geparkeerd voor hotel Zeelust. Na het inslaan van een portierraam verdwenen ach tereenvolgens: drie surfzeilen, de au toradio, eurocheques, kleding en een fotocamera, met een nog onbekende gezamenlijke waarde. dagmiddag (13.00 uur) het geval zijn want De Zeeuwse Stromen uit Zierikzee heeft dit seizoen naast rondvaar ten op de Oosterschelde ook tochten op de Grevelingen op het zomerprogramma staan. Maandagmiddag was het de 20 me ter lange tjalk Boreas met aan boord schipper Jan Vader die het ruime sop koos, maar de Zeeuwse Stromen be schikt over meerdere tjalken en klip pers die bij toerbeurt vanaf Brou wershaven zullen uitvaren. Het zijn in oude glorie herstelde zeilschepen die vroeger werden gebruikt om vrachten te vervoeren over de Zeeuw se wateren. De Boreas biedt ruimte aan 25 passagiers maar voorlopig wa ren het nog twee belangstellenden die de vier uur durende tocht over de Grevelingen meemaakten. „Het is heel simpel, we hebben een zeilvloot en die moet varen", moti veerde de eigerfaresse van de Zeeuw se Stromen Ria Geluk het besluit om ook de Grevelingen in het program- Dat liep goed zodat het aantal toch ten per week inmiddels is uitgebreid tot zes per week in dit zomerseizoen. Twee daarvan voeren de passagiers over de Grevelingen. Vanaf 1 juli (tot en met 19 augustus) vertrekt er elke dinsdag' om 10.00 uur een tjalk op klipper vanuit Aqua Delta te Brui- nisse voor een tocht naar Brouwers haven terwijl de zeiltocht die op maandagmiddag in Brouwershaven begint en eindigt, de bootpassagiers gedurende een vier uur durende tocht over het gehele Grevelingenmeer voert. De zeiltochten over de Ooster schelde vertrekken als vanouds van uit de Nieuwe Haven te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3