Altijd Raak! JA NOG NOOIT VERTOOND! Bruinisse drie dagen bol van activiteiten op Visserijdagen DE ZIERIKZEESCHE COURANT Politie Middelburg zoekt vondeling ZSERIKZEESCHEKffü NIEUWSBODE M TV gestolen Kooravond Scharendijke WAT kfORDT HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Woonwagencentrum Het woonwagencentrum aan de Klerksweg in Zierikzee is pas half september gereed. Het geplande tijdstip voor de bouwvakvakantie was niet haalbaar. (Pag. 3). Expositie Burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverdriet -Leenheer opende een expositie van de Ver enigde Zeeuwse Kunstkring in de Hervormde Kerk van Burgh-Haamstede. (Pag. 3). Fietsdriedaagse In Renesse ging de fietsdriedaagse van start. Het is een van de vele activiteiten van de Re- nesser evenementencommissie, die jaarlijk worden gehouden. (Pag. 4). Bekervoetbal In de eerste ronde van het toernooi om de KNVB-beker moeten DFS en Zierikzee het te gen elkaar opnemen. Mevo ontvangt WHS en Bruse Boys gaat naar Klundert. (Pag. 7). DINSDAG 15 JULI 1986 142ste jaargang Nr. 23964 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is ongelukkig voor de mensheid, maar misschien ge lukkig voor de tirannen, dat de armen en ongelukkigen niet het instinkt of de fierheid bezitten van een olifant, die zich in staat van dienstbaarheid niet voortplant. Chamfort MIDDELBURG - De politie van Middelburg is maandag gestart met een onderzoek naar .een verdwenen vonde ling. De baby van enkele we ken oud werd vrijdagavond door een Middelburgse jongen gevonden in het winkelcen trum Dauwendale. Bij de baby in de mand be vond zich een brief, waarin de moeder schreef door omstan digheden niet voor haar kind te kunnen zorgen. Tben de jon gen de -baby op zijn arm hield werd het volgens de politie overgenomen door een echt paar in een auto. Het echtpaar vertelde de jongen dat zij de baby bij de politie in Middel burg zou aangegeven. Dat is nooit gebeurd. De politie kreeg pas maan dagmorgen te horen dat er vrij dag in Middelburg een baby was gevonden. De moeder van de jongen die de baby had ge vonden belde de politie om te informeren naar de gezond heidstoestand van de baby. De politie vermoedt dat de ouders van de vondeling de ba by zelf hebben meegenomen toen ze zagen dat een jongen de baby gevonden had. Van de ba by en de ouders ontbreekt nog ieder spoor. ZIERIKZEE - Een heel speciale attractie. Nog nooit vertoond in Zierik zee. Geheimzinnige mede delingen van de gloednieu we Evenementencommis sie Zierikzee voor de offi ciële opening van de (vijf) dinsdagse toerstendagen. 't Werd vanochtend in derdaad iets circusachtigs. Tot complete verrassing van wethouder L. J. van Gastel werd hij genood een rondje door het centrum te maken op een olifant. 't Was in elk geval origineel en bo vendien gericht op de jeugd, die deze toeristendagen veel aandacht krijgt. „Ik zal de openingshandeling hel pen, proberen te verrichten, maar ik kan beter eerst een verzekering af sluiten", schertste Van Gastel, nadat hij de commissie had gecomplimen teerd met de vernieuwde en (met een blik opzij naar de trompetterende oli fant) attractieve opzet. De evenementencommissie liet hem niet alleen staan. Ook wethou der P. de Rijke besteeg de 22-jarige olifant (uit de Antwerpse Zoo), even als voorzitter C. Zijlmans en W. Gud- de. Hoog torenend boven het al behoor lijk opgekomen publiek, konden de vier op hun rondje de gezelligheid in het centrum in ogenschouw nemen. Ineens telde Zierikzee weer veel meer terrasjes, een kinderdraaimo len draaide zijn rondjes, het draaior gel speelde, de paardentram reed. Kramen met eet- en drinkwaren, vervolg pagina 3 Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. A aarabonnement voor de prijs van 10 maanden.' Q Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen 152,50 maar slechts 127.10 bluft u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierikzeesche Nieuwsbode, 142 jaar.geleden voor hei eerst ver schenen. is uniek in Nederland Dat mogen we best stellen' Nti, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de vele extra bijlagen, zoals: Mode- en autobijlagen Sport- en expo bijlagen enz Veelzijdig ook dooi de vele vaste rubrieken, we noemen even midden in de middensland, puzzelrubnek. ons feuilleton Nou ja, teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf lezen' dé krant urn schouwen - duineland! Naam Adres Postcode Plaats Ik neem een taarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152.50 MAAR SLECHTS f 127.10 ZIERIKZEESCHE fR NIEUWSBODE SJl ANTWOORDNUMMER 12 4300VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodig) Donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 juli Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Warm zomerweer Een hogedrukcentrum boven Duits land zorgt voor warm zomerweer. In de nacht en ochtend komt opnieuw op uitgebreide schaal mist voor. Morgen zorgt de zon voor warm weer met temperaturen van rond de vijfen twintig graden; aan zee 20. De wind is zwak uit zuidwest tot zuidoost. De minimumtemperatuur voor de ko mende nacht 15 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/in zaterdag 12 juli: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 25 graden Windkracht: west 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.19 graden Windkracht: noordwest 5 Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 juli Zon op 05.38, onder 21.53 Maan op 16.42 onder 01.04 17 juli Zon op 05.39, onder 21.52 Maan op 18.16 onder 01.23 Volle Maan: 21 juli (12.40) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een rug van hogedrukge- bied boven de Oceaan houdt een westelijke stroming in stand waar mee warme en vochtige lucht wordt aangevoerd. In deze lucht kan van nacht weer op veel plaatsen mist ont staan. Deze zal in de loop van de och tend verdwijnen waarna het zonnig wordt met een middagtemperatuur van ongeveer 27 graden. Aan zee blijft het iets koeler. Het eerdergenoemde hogedrukge- bied breidt zich langzaam naar het vasteland van Europa uit, maar blijft te zuidelijk van ons om te verhinde ren dat donderdag koelere lucht ons land bereikt. De overgang van warme naar koele lucht kan gepaard gaan met enkele buien. ZONNEMAIRE - De in Zonnemaire vakantie houdende M. M. uit Amster dam, verblijvend in een vakantie huisje, meldde de diefstal van een draagbaar zwart-wit tv toestel. Er werden sporen van een inbraak waar genomen. SCHARENDIJKE - In de Nedèr- lands Hervormde kerk te Scharen dijke wordt morgenavond, woens dag, een zangavond gehouden, waar het Smalstads Mannenkoor uit Sint Maartensdijk acte de présence geeft. De muzikale avond begint om 20.00 uur en de leiding is handen van Jan Wesdorp, terwijl Kees van Dis en Tom van Gurp respectivielijk zorg dragen voor het orgel- en pianospel. Het Smalstads Mannenkoor werd in 1966 opgericht en bestaat uit twaalf leden. Het repertoire toont tal van geestelijke liederen uit allerlei stijlperioden. Het koor heeft in 1982 een eerste prijs behaald tijdens een concours in de Doelen te Rotterdam. Agenda Op de muzikale agenda staan onder meer Ave verum corpus, O sacrum Convivium, O domine Jesu Christe en Veni Creator Spiritus. De bijeen komst wordt geopend met samenzang (gezang 434). WEER, Feestavonden In de reeds genoemde feesttent worden op alle avonden feesten geor ganiseerd. Op de eerste avond treden The Rainbows op ter omlijsting van het geheel. Op vrijdag 18 juli zorgt de viermans-formatie Star voor de opluistering en op de derde en laatste avond is het de beurt aan Enterprise, eveneens een formatie die uit vier personen bestaat. Op vrijdag 18 juli vanaf tien uur 's morgens wordt een geheel landelijk aspect gegeven aan de Visserijdagen. Dit aspect komt voor rekening van de vereniging van geitenhouders. De vereniging organiseert op het terrein tegenover slagerij Wielaart een heu se geitenkeuring. Geiten van geheel Schouwen-Duiveland worden door een ter zake deskundige jury beke ken. De prijzen worden uitgereikt door de Miss Visserijdagen. Wellicht zit er voor de toeschouwers een glaas je kersverse geitenmelk in het vat, want de geiten worden pas na de keu ring gemolken, dit om tijdens de keu ring een 'mooie vaste uier' te hebben. ZIERIKZEE - ,,JE MO NIE ALLES GELOVE iva ze ier zegge", meldt een bord bij het bus-ivachthokje bij de halte Sas. We konden - na vier keer langsrijden - helaas niet ontdekken wie „ze" nu eigenlijk zijn. Waardoor de (onbeken- dejmaker van deze waarschuwing ook enigszins ongeloofwaardig over komt... Maar hij zal, zo geloven wij, zijn reden wel hebben... BRUINISSE - Op de oostelijke punt van Schouwen- Duiveland wordt op donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 juli uitbundig feest gevierd. Bruinisse viert op deze drie dagen de inmiddels befaamde Visserijdagen. Het benaming zegt het eigenlijk al: dagen waarop de visserij, dé voedingsbodem van Bruinisse, centraal staat. Het drie dagen durende feest wordt op donderdag 17 juli om twee uur officieel geopend door burgemeester T. C. Hek man van Bruinisse. Hij verricht de opening in aanwezig heid van Miss Visserijdagen 1986. Tijdens de Visserijdagen zijn er di verse kermisattracties in het centrum van Bruinisse opgesteld en wordt er een barbecue gehouden op het par keerterrein achter de Rabobank. Ook bestaat gedurende de drie dagen de mogelijkheid tot het nuttigen van mosselen in allerhande variëteiten. Behalve in de feesttent, die staat op gesteld op het parkeerterrein Nieuwstraat/Dreef is er gelegenheid om te dansen in café-restaurant Storm. De overige horeca-bedrijven hebben de deuren wijd open om hen te ontvangen, die er de voorkeur aan geven om in alle rust een drankje te nuttigen. Voor de sportievelingen, die nog wat willen trainen voor de jaarlijkse wielerronde van Bruinisse, die op donderdag 24 juli zijn beslag krijgt, wordt op de eerste dag van de Visserijdagen wegens succes van een jaar tevoren weer een mini- wielerbaan opgesteld in de Ou destraat. Tot negen uur 's avonds kan iedereen zich daar naar hartelust uit leven. Het ligt in de bedoeling, dat op de baan verschillende wedstrijden worden georganiseerd. Voor de win naars staat er een fraaie beker ge reed. Volgens een nieuwbrief aan de le den zal er tijdens de keuring ook een speciaal prijsje worden uitgeloofd voor de mooiste uier. In de brief ook tips over hoe de stamboekgeiten van het ras 'Het Nederlandse Witte Geit' zo voordelig mogelijk, schoon en ge kamd, ten tonele te voeren. Er zijn verschillende klassen, zoals gere gistreerde geiten naar leeftijd, niet- geregistreerde geiten, bokken en gei tenlammeren. Onder de deelnemende geiten zijn er met de prachtigste na men. Wat te denken van 'Katootje van de Lage Landen', 'Petra de Bonte', 'Lotje van de Schosjes' of 'Bruintje van Dordt'? Nagenoeg tegelijkertijd met de geitenkeuring gaat in de Kor te Ring/Oudestraat een grote brade rie van start. De hele dag door wordt de braderie opgeluisterd door de vijf mans dixieland band The Dixie Dogs. De formatie is niet alleen een lust voor het oor, maar door de fraaie Ti- roler kledij ook voor het oog. Tunneke-Gradje Ook op de slotdag, zaterdag 19 juli, is de braderie vanaf half elf geopend. Rond het middaguur wordt de brade- vervolg pagina 2 i 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1