Niels Gebraad na voortreffelijke inhaalrace naar schitterende triomf op Gilles van de Gruyter Mirjam Quartel heeft nauwelijks problemen om favorietenrol in Mosseltoernooi waar te maken 6 BRUINISSE - Het heren enkelspel van het zesde Mos- seltoernooi van de LTC De Bru-Tèn heeft in de C- categorie een bijzondere knappe winnaar opgeleverd. Bij een schier hopeloze achterstand herpakte Niels Ge braad zich uitstekend om vervolgens tegenstander Gilles van de Gruyter volkomen weg te spelen. Na een mara thonzitting van ruim drie uur kon het publiek aplaudise- ren voor een sterk winnaar. De afmattende partij vergde zoveel van Gilles van de Gruyter, dat hij later ook de dubbelspelfinale met Peter Coppoolse verloor. Het da mes enkelspel, dat de als eerste geplaatste Liesbeth Voe ten en Astrid Verspeek in de finale kreeg, leverde winst op voor de zeventienjarige Zierikzeese speelster. Zij won ruimschoots. Ook Liesbeth Voeten pakte naast twee ze ges, want met haar zus Rosemarie verloor zij het dubbel spel van Anneke de Maat en Els Ars. de eerder op de finaledag gespeelde halve finale tegen Verrijdt hem aller minst parten te spelen in de eind strijd tegen Niels Gebraad. De Scelveringhe-speler kwam in de eer ste set met 4-1 voor, maar verspeelde deze marge ook weer even snel. Van de Gruyter pakte de leiding met 5-4 over, waarna Niels Gebraad alsnog op 5-5 kwam. Een servicedoorbraak en behoud van zijn eigen opslag bete kende 7-5 voor de MLTC-speler. Van de Gruyter leek in de tweede set pro- blemloos de toernooizege binnen te halen, toen hij doordrukte naar een Astrid Verspeek boekte in de finale van het dames enkelspel een eenvou dige zege op Liesbeth Voeten. 5-2 voorsprong. Toen begon evenwel de finalepartij pas echt. Gebraad kwam meer en meer in de wedstrijd en krabbelde beetje bij beetje terug en stond de Arnemuidenaar uitein delijk geen game meer toe: 5-7 set winst derhalve. Ook in de derde set behield Niels Gebraad zonder pro blemen, maar met voortreffelijk spel het initiatief. Pas bij 0-3 kon Gilles van de Gruyter even iets terug doen, maar dat was ook alles wat Gebraad hem nog toestond. Drie gewonnen games op rij betekendeneen 6-1 eind stand. In het dames enkelspel bereikte Astrid Verspeek als ongeplaatste speelster de finale. Nadat zij Henriët- te Meeldijk had uitgeschakeld, was zij ook te sterk voor Corrie de Waal van de organiserende vereniging. In de eerste set kwam Verspeek met 4-1 voor vooraleer Corrie de Waal goed in de partij was. Toen keerde het tij evenwel en kwam de Bruse speelster met 4-5 op voorsprong. Drie op rij ge wonnen games zorgden alsnog voor 7- 5 winst voor Astrid Verspeek. In de tweede set pakte Corrie de Waal de zaken wat nadrukkelijker aan, maar het scoreverloop bleef toch ook nu vreemde wendingen maken. De Waal kwam met 0-5 voor, verloor toen weer drie games op rij, maar trok de set toch winnend over de streep (3-6). De derde set werd min of meer een anti climax in een aardige partij. Astrid Verspeek stond haar tegenstandster geen game meer toe: 6-0. Liesbeth Voeten bereikte opvallend gemakke lijk de finale door met 6-4, 6-3 te win nen van Anneke de Maat, die eerder Barbara Heezen uit het toernooi speelde. De finale tussen Liesbeth Voeten en Astrid Verspeek bracht niet het spektakel dat verwacht mocht worden. De Zierikzeese klopte de als eerste geplaatste speelster van De Bongei'd met 6-2, 6-2. Ongeplaatst Niels Gebraad boekte een fraaie overwinning in het enkelspel door in drie sets te winnen van Gilles van de Gruyter, nadat de Arnemuidenaar zeer dicht bij de zege was. In het damesdubbeltoernooi in de C-categorie behaalde een ongeplaatst dubbel de toemooi-zege. Nadat Anne ke de Maat van TV Kapelle en Els Ars van TVO uit Ovezande eerder het als eerste geplaatste koppel Barbara Henriëtte Meeldijk leek een van de voornaamste kandidaten voor een van de titels tijdens het Mosseltoer- nooi, maar zij greep uiteindelijk naast alles. Niels Gebraad kwam als vijfde ge plaatste in de finale, terwijl de plaat singscommissie Arnemuidenaar Gil les van de Gruyter op de vierde plaats had neergezet. Gebraad klopte in de eerste ronde Peter Breedijk in twee sets en maakte vervolgens korte metten met Hans-Jan Goedegebure, al klampte de Nieuwerkerker verras send lang aan. Pas na 7-6, 6-4 -mocht Niels Gebraad zich kwartfinalist noemen. In die fase van het toernooi kwam de Scelveringhe-speler tegen over Erik Lamers uit Eersel. Reeds toen bewees Gebraad een knokker van de eerste orde te zijn. Hij trok de eerste set met 6-7 naar zich toe, maar verloor vervolgens met 6-4 in de twee de set. In de beslissende derde set kreeg Erik Lamers bij 5-4 twee matchpunten, maar Gebraad werkte beide weg om vei*volgens in een keer door te drukken naar 5-7 winst. Door de overwinning kwam hij in de halve eindstrijd tegenover de jeugdige Ka- pellenaar Michel Gorsse, die in drie sets Harry Koster uitschakelde. In de eerste set sleepte Gorsse de winst binnen door bij 4-5 door de service van zijn als tweede geplaatste tegen stander te gaan. In de tweede set was het initiatief voortdurend voor Harry Koster, hetgeen hij bekroonde met 6-2 winst. De derde en laatste set was weer met 6-4 voor Michel Gorsse, na dat hij 'aanvankelijk een 2-5 voor sprong dreigde kwijt te raken. Koster ontfutselde Gorsse twee wedstrijd- punten, maar trok uiteindelijk toch aan het kortste eind. Afmattend In de ontmoeting tegen Michel Gorsse kende Niels Gebraad opval lend weinig problemen. Hij daverde uiterst simpel voorbij de winnaar van het D-toernooi van een jaar gele den: 6-2, 6-1. In die fase van het toer nooi kende medefinalist Gilles van de Gruyter veel meer problemen. In een afmattende partij tegen Edwin Verrijdt, de als eerste geplaatste win naar van 1985, moest hij tot de bodem gaan om zich winnaar te mogen noe men: 6-4, 7-6. Toch leken de vermoeienissen van Mirna Geense en Lianne de Looff (beiden links) waren zeer dicht bij de toer nooizege in het damesdubbelspel, maar Nelleke Atoon en Marja Hart werk ten twee wedstrijdpunten weg om in de derde set toe te slaan. BRUINISSE - Mirjam Quartel van tennisvereniging WIK uit Kerkwerve had in het zesde Mosseltoernooi nau welijks problemen om haar plaatsing als eerste waar te maken. Zij boekte vier duidelijke overwinningen, voor aleer zij de eerste prijs in ontvangst mocht nemen uit handen van burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse. In de finale liet zij niet erg veel heel van de eventueel ge koesterde illusies van Emilie Schotte, die verrassend fi nalist werd. Het heren enkelspel leverde een finale op met twee ongeplaatste spelers in een schema van 64. TC Menheerse-speler Dik de Pee rekende in drie sets af met Michel van Gils van TV Kapelle. In het damesdubbelspel slaagden Lianne de Looff en Mirna Geense er net niet in om het toernooi winnend af te sluiten. In de finale tegen Marja Hart en Nelleke Drijgers lieten zij twee wedstrijd- punten lopen om vervolgens kansloos de derde set te ver liezen. kortste eind trok. Dit kostte evenwel meer problemen, getuige de 7-6, 6-4 setstanden. In de finale bleek Mirjam Quartel over aanzienlijk meer kwali teiten te beschikken dan haar Zierik zeese tegenstandster. De eerste set le verde een 6-1 stand op, waarna de tweede met 6-3 werd binnengehaald. Heren enkelspel Menheerse-speler Dik de Pee werd" als ongeplaatst speler toernooiwin- naar. In de finale ontmoette hij overi gens een andere ongeplaatste speler. Michel van Gils werd finalist door in de halve finale af te rekenen met Jack de Coninck van de LTC Zierik- zee, die enigszins opportuun door de plaatsingscommissie van het toer nooi op de eerste plaats was gezet. De Coninck klopte op weg naar de halve finales achtereenvolgens An- dré Hage, Norman van Deijk en Ger- rit van Splunder, vooraleer hij strui kelde over Michel van Gils. De Kapelle-speler won zeer afgetekend met 6-2, 6-0. Dik de Pee had een partij meer nodig om finalist te worden. In de openingsronde klopte hij Jaap Moerland en vervolgens moesten Martin Salomons, Jerroen Verrijdt en Richard van de Vrie eraan gelo ven. Met name de zege op Van de Vrie was van voortreffelijk gehalte. De Pee won met 7-6, 7-5. In de halve fina le ontmoette hij Ruud Boeve, die eer der de als tweede geplaatste Hans Bouma naar huis stuurde. Ook nu stond De Pee zijn tegenstander geen set toe. In de finale won Dik de Pee de eerste set met 6-1 van Michel van Gils, waarna de Kapellenaar de tweede set op wilskra-.ht binnen haalde met 5-7. Daarmee bleek zijn energie evenwel opg "orr nd, hetgeen werd geïllustreerd via een 6-0 set winst van Dik de Pee in de beslissen de set. Lianne de Looff en Mirna Geense zorgden in het damesdubbelspel voor een van de grootste verrassingen van het toernooi door zich in de finale te spelen. Het jeugdige Bruse koppel klopte in de halve finale Truus Jan sen en Gré Groenleer zeer gedeci deerd met 6-1, 6-2, nadat deze tandem in de voorgaande ronde nog in drie sets van Adrie de Looff en Wies van der Doe won. In een eerder optreden klopten Lianne de Looff en Miran Geense het als tweede geplaatste dubbel Marieke Exoo en Mirjam Quartel. Marja Hart en Nelleke Atoon werden finalist via een duide lijke zege in de halve eindstrijd op Erna Tsi'wisscha en Rina Kraaije- veld. Eerder schakelde dit dubbel plaatsingslijstaanvoerder Ria van Schouwen en Lidy van Es uit. In de finale trokken Lianne de Looff en Mirna Geense overtuigend aan het langste eind in de eerste set (3-6), waarna zij het karwei leken te gaan afmaken, toen zij in de benodigde tie break tot twee keer toe aan een wedstrijdpunt kwamen. Beide keren werkten Marja Hart en Nelleke Atoon dit echter weg. Via 13-11 in die tiebreak werd de stand in sets gelijk. Het jeugdige duo leek aangeslagen, hetgeen resulteerde in een 0-4 achter stand. Toen volgde herstel, maar meer dan 2-6 zat er niet meer in. Tweede titel Marja Hart behaalde later nog een tweede titel. Met Jan van der Weele trok zij aan het langste eind in het ge- •meftigddubbelspel. In de finale ont moetten zij Sam van der Welle en Nel lie Robijn. Het Flakkeese duo leek de zege te pakken, toen zij in de derde set met 2-5 voorkwamen. Een fikse demarrage met vijf gewonnen games op rij leverde echter toch nog de zege op voor Jan van der Weele en Marja Hart. Van der Weele en Hart werden fina list door in de halve eindstrijd met 7- 5, 6-3 te winnen van Thom van Gelder en Adrie de Looff. Sam van der Welle en Nellie Robijn klopten in die fase van het toernooi het Westerschou- wen-duo Rob van Rooij en Truus Kort met 6-4, 6-3. In het herendubbel spel kwam de zege terecht bij een duo van tennisvereniging Eresloch uit het Brabantse Eersel. In de finale klopten Jeroen Verrijdt en Richard Eisenkolb het Zierikzeese duo Ernst Pols en Gerrit van Splunder met 6-3, 6-3. Verrijdt en Eisenkolb bereikten de finale door in de halve eindstrijd af te rekenen met Bakker en Wilde mans, terwijl Pols en Van Splunder het als eerste geplaatste duo Jan van der Weele en Marcel van de Berge klopten. Eerder rekenden zij af met Erik Korstanje/Jan Minnaard en Wim Hart/Dick Quartel. Heezen en Corrie de Waal hadden uit geschakeld, klopten zij in de finale ook het als tweede geplaatste duo Liesbeth en Rosemarie Voeten. De in Goes woonachtige De Bongerd-speelsters trokken de eerste set met 6-2 naar zich toe, maar verlo ren de tweede vervolgens in de tie break. Anneke de Maat en Els Ars drukten hierna door en haalden ook de derde en beslissende set binnen: 6- 4, waarmee de toernooizege een feit was. In de halve finale hadden Lies beth en Rosemarie Voeten zonder enige problemen gewonnen van Mo nique Schmitz en Karin van de Linde (6-1, 6-0). Het gemengddubbelspel werd een 'buitenlandse' finale. Han- nie Prins en Henriëtte Meeldijk ont moetten daarin Co Braber en Tika Peeman. Prins en Meeldijk werden finalist door met 6-1, 6-4 te winnen van Tom van Doren en Astrid Ver speek, terwijl Co Braber en Tika Pee- man afrekenden met het Bruse ko ningskoppel Rinus Geense en Corrie de Waal, al hadden zij daarvoor wel drie sets nodig: 2-6, 7-5, 6-1. De finale werd een verrassend opvallend mak kie voor Co Braber en Tika Peeman. In de eerste set gunden zij Hannie Prins en Henriëtte Meeldijk nog drie games, in de tweede bleef dat kwan tum op nul: 6-3, 6-0. In het herendubbelspel bereikte het als eerste geplaatste koppel Har-- ry Koster en Joop de Vlieger de finale door opvallend gemakkelijk met 6-3, 6-2 te winnen van Hans Wohl en Mi chel de Vlieger, de aanzienlijk jonge- i-e Zierikzeese clubgenoten. In de hal ve finale lieten Hans Wohl en Michel de Vlieger zich nog van hun beste kant zien door met 6-4, 6-2 te winnen van Rinus Geense en Sjaak van Opstal, de als vierde geplaatste Bru se tandem. Harry Koster en Joop de Vliegei- kregen in de eindstrijd Peter Coppoolse en Gilles van de Gruyter tegenover zich, waarmee het ge mengddubbelspel de geplande finale kreeg. Gilles van de Gruyter had bij het begin van de toernooi-afsluitende partij reeds bijn zes uur tennis in de benen, hetgeen zichtbaar meespeel de. Doordat ook Peter Coppoolse gaande het toernooi nog niet op zijn oude niveau terugkeerde was de Ar- nemuidens/Bruse tandem geen se rieuze tegenstander voor het zeer ge routineerde duo Harry Koster en Joop de Vlieger. Het duo prolongeer de de toernooizege van een jaar tevo ren via 6-3, 6-4 cijfers. Voor Harry Koster was het een pleister op de wonde voor het verloren enkelspel, Joop de Vlieger blijft immer nog een specialist in het dubbelspel. Joop de Vliegeren Harry Koster pro longeerden hun toernooizege via een vrij eenvoudige overwinning op Pe ter Coppoolse en Gilles van de Gruy ter. In het dames enkelspel kreeg Mir jam Quartel in vier partijen twaalf punten tegen. In de openingsronde kwam Hennie Hooftman tot 6-1, 6-0, waarna Corrie Hoogerhuis voor de hoogste tegenscore zorgde. De speel ster van TV Scelveringhe trok met 6- 4, 6-1 aan het kortste eind. In de halve eindstrijd ontmoette Mirjam Quartel de als vierde geplaatste Karin van de Linde, maar ook dat leverde nauwe lijks problemen op. Via 6-0 en 6-2 stapte de Kerkwerfse de finale bin nen. Daarin kreeg zij Emilie Schotte tegenover zich. De jeugdige Zierik zeese bereikte als ongeplaatste speel ster de eindstrijd door achtereenvol gens Mirna Geense, de als derde geplaatste Ingeborg Reydon en de als tweede geplaatste Ria van Vliet uit te schakelen. De grootste problemen had Emilie Schotte in de openings ronde met Mirna Geense. Na drie sets trok de Zierikzeese aan het langste eind (6-3, 2-6, 6-2). Ingeborg Reydon werd redelijk gemakkelijk uitge schakeld, waarna ook Westrak- speelster Ria van Vliet aan het Mirjam Quartel en Dik de Pee werden winnaars in de enkelspelen van het D-toernooi van het zesde Bruse Mosseltoer nooi.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6