Duizendste bezoeker onze Demonstratie para-sailing 20 juli in Scharendijke «sr SAMAN BV Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten 8 SCHARENDIJKE - Vrijwel iedereen droomt er wel van vrij als een vogel door het luchtruim te kunnen zweven. Niet voor niets is gedurende de afgelo pen jaren het parachutespringen zo populair geworden. Maar een parachu tesprong duurt slechts enkele minuten en de kosten ervan vormen voor velen een bezwaar. Daarom hebben ervaren springers naar een mogelijkheid ge zocht langer en vooral goedkoper door de lucht te kunnen zweven. Zo ont stond er een nieuwe sport: Para-sailing. Kennismaking met para-sailing kan op zondag 20 juli te Scharendijke, waar op het terrein van Duin en Strand vanaf 11.00 uur een demonstratie zal worden gegeven. Langdurig zweven achter een boot of auto: de nieuwe sport para-sailing. In de sport parasailing (voor velen nog onbekend) worden al veel natio nale en internationale wedstrijden georganiseerd. De bedoeling bij zo'n wedstrijd is om op een schijf te lan den die een doorsnee heeft van 10 cen timeter. Ook hierbij wordt gebruik gemaakt van een spectaculaire vlie gende matras". Een parachute die een snelheid heeft van 40 km per uur en zeer wendbaar is. Zodoende springt elke wedstrijdspringer hiermee. Be ginnende parasailers gaan echter eerst aan een ronde parachute om hoog, en na zo'n 30 vluchten hieraan kan men aan de „vliegende matras" omhoog. Een extra voordeel van deze sport is het feit, dat er vrijwel geen risico aan verbonden is. Zelfs de landing vormt geen probleem, omdat de landings snelheid door de auto volledig kan worden gecontroleerd. Dat de lan ding op het water helemaal geen risi co's met zich meebrengt spreekt voor zich. Daarom kan het publiek niet al leen passief (als toeschouwer) maar ook actief aan de demonstratie mee doen. gelklanken ten gehore worden ge bracht door Bram Beekman, organist te Middelburg. HAAMSTEDE Schoolverlatersavond In het bijzijn van vele ouders en fa milieleden namen woensdagavond de leerlingen van groep acht (vroeger de 6e klas) van de Chr. Nat. School 'On der de Wieken' afscheid van hun school en schoolteam. Zij (veertien meisjes en één jongen) deden dit door het opvoeren van de musical 'Bekijkt het maar' die op waarlijk grootse wijze voor het voetlicht werd ge bracht. Een dia-serie over deze groep oogstte veel succes. Dokter G. v. Beek-Verbeek reikte daarna de EHBO-getuigschriften uit aan deze groep na hun examen van 18 februari. De voorzitter van het schoolbestuur, A. Landman dankte het schoolteam, de medezeggenschapsraad, de ouder raad en de ouders en wenste de ver trekkende meisjes en jongen een goe de start toe op de volgende school. De directeur van de school, Sam Karstens nam daarop van elke leer ling persoonlijk afscheid onder het aanbieden van de Bijbel. In zang vorm dankten de kinderen het schoolteam en namens de ouders sprak H. v. Beek woorden van dank tot het schoolteam en bood een boe- kenbon aan. KERKWERVE Activiteiten De Christelijke Gereformeerde Kerk in Kerkwerve heeft weer tal van evenementen op het programma staan voor de week van maandag 11 tot en met vrijdag 15 augustus. De jeugd gaat deze maal aan de slag met het thema Boven alles uit. Rond dit onderwerp worden werkjes gemaakt en liedjes gezongen naar aanleiding van de bijbelse vertellingen. De acti viteiten beginnen om 09.30 uur tot 11.30 uur en 14.00-16.00 uur. Met uit zondering van de woensdagmiddag zijn meisjes en jongens van vijf tot en met twaalf jaar van harte welkom. Vrijdagavond 15 augustus wordt een afsluitingsavond gehouden met ou ders en belangstellenden; aanvang 19.00 uur. 86/25. Bijna zeventig jaar oud is deze oude prentbriefkaart van het zeer intieme ..Stekelstraetje" te Nieu- werkerk want deze kaart werd op 30 augustus van het jaar 1917 verzonden naar St. Annaland op Tholen. De straat ademt een sfeer van rust, maar toch was er heel wat volk op de been toen de fotograaf zijn plaatje kwam schieten. Oudere Nieuw erkerkers zullen de afgebeelde situatie nog wel terug kennen, maar dan moet men de zeventig jaar wel al gepasseerd zijn om aanknopingspunten te kunnen ontdekken. Wat de afgebeelde personen betreft zien we als tweede van links Janna van Dijke-Kort afgebeeld. Verder Marina Overbeeke- Jonker, met kind op haar arm en vervolgens Mavan de Stolpe, smid C. H. de Braai, Piet van Oost en gareel maker Adr. van Oost. De laatste staat links van de man op de achtergrond met bolhoed. De tweede persoon van rechts gezien is Mientje Kik-Kort en naast haar staat haar man. Ook Jacob Kik Kzn. is duidelijk op de ansicht herkenbaar. Het is een afbeelding uit het boekje: „Nieuwerkerk in oude ansich ten", waarin afbeeldingen van Nieuwerkerk, Capelle in Duiveland en de buurtschap Stevensluis. Correspondentie over deze rubriek: Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 2754. Oud papier I ZIERIKZEE Geslaagd Aan de academie voor gezondheids zorg te Breda behaalde L. V. Renswoude-Heyboer uit Zierikzee haar diploma voor de kaderoplei ding. Brochure energiebesparing Energiebesparing - of met andere woorden efficiënt energie gebruiken - is een vak. Het is dus niet zo verwon derlijk dat diverse instanties cursus sen en opleidingen op dit gebied op dit gebied verzorgen. De Stichting Voorlichting Energiebesparing Ne derland heeft een brochure uitgege ven, waarin de verschillende cursus sen op een rij staan. Belangstellen den kunnen de folder gratis aanvra gen bij de stichting; telefoonnummer 055-497911. Rommelmarkt Leger des Heils De laatste paar jaar is het Leger des Heils gewend om een rommelmarkt te houden op de eerste toeristendag. Ook dit jaar is er een in de Poststraat op dinsdag 15 juli. De verkoop is zo wel binnen als buiten de Lichtboei. Ook zal de kledingbeurs op 'nummer 48' de gehele dag open zijn. De op brengst komt ten goede aan het korpswerk in Zierikzee. Schouwse klanken Onder het motto Schouwse klan ken werd in de Hervormde Kerk te Renesse een zomeravond concert ge geven. De goed bezochte avond werd geopend door J. H. Blom, die een wel komstwoord sprak. Het spits werd afgebeten door een gedeelte van het Hervormd Kerkkoor Renesse, dat o.l.v. Janny Lemsom-Daane enkele zeeuwse liedjes zong. Ook later in het programma kwam het koor nog een keer terug; o.a. werd Mi t'n tram ge zongen en Nergens groeit de terwé milder, waarin Bien Dorreman een solo zong. Het koor werd begeleid door Elvira Vos-Simons. Mevrouw Vos zong zelf ook enkele liedjes, o.a. uit de vroegere M. C. D. revue. Zij werd op haar beurt op de piano bege leid door Jaan Houtman. Mientje Bliek soleerde op blokfluit in o.a. Green sleeves to the ground en Leni Blom-Schaleven droeg enkele verha len voor in 't Schouws dialect. Een deel van de dames die optraden wa ren in klederdracht hetgeen de sfeer van de avond nog verhoogde. In de pauze werden bezoekers getracteerd op Zeeuwse babbalaars. Aan het eind van deze avond, waarop vooral 't Schouws dialect in het zonnetje werd gezet, ontvingen de solisten en de di- rigente van het koor uit handen van J. H. Blom een bloemetje. Woensdag 16 juli zullen in de Renesse kerk or- Sportvereniging WIK haalt mor gen, zaterdag, weer oud papier op in Kerkwerve, Noordgouwe en Schud- debeurs. Verzocht wordt het papier gebundeld op de stoep te plaatsen. DREISCHOR Rommelmarkt In Dreichor wordt op zaterdag 19 juli een rommelmarkt gehouden in de loods van Cebeco, De Bogerdweg nummer 30. De opbrengst is bestemd voor het orgel in de NH kerk. De markt begint om 08.00 uur. Orgelconcerten Ook dit jaar_,zal de organist Dirk Jansz. Zwslrtrgedurende het zomersei zoen een aantal orgelconcerten gevep in de historische Hervormde Kerk van Dreischor. Deze zullen plaats hebben op vijf achtereenvolgende dinsdagavonden van 20.00 tot 21.00 uur. Op dinsdag 15 juli zal Dirk Jansz. Zwart het eerste orgelconcert geven. Het programma bestaat ge deeltelijk uit een „in memoriam de heer J. Coumou", vanwege het feit dat de heer Coumou heel veel gedaan heeft tot instahdhouding.van deze ge durende vele jaren in Dreischor gege ven serie's orgelavonden. Het concert wordt geopend met de bewerking van Joh. Seb. Bach over het koraal Alle Menschen müssen Sterben en ver volgt met de Sombere Muziek over psalm 103:8 van Jan Zwart, waarna de Marche funèbre et chant séraphi- que van A. Guilmant zal worden uit gevoerd. Voorts vermeldt het pro gramma composities van Scarlatti, Martini, Bonset, Jan Zwart en de con certgever. De data van de komende orgelconcerten in Dreischor zijn der halve 15, 22, 29 juli, 5 en 12 augustus, om 20.00 uur 's avonds. Evenals in vorige jaren is ook dit maal het orgel van de kerk in Drei schor onder handen genomen en aan merkelijk verbeterd door de orgelbouwer J. van der Veer uit Dord recht. GOES Geslaagd Aan de Rijks Middelbare Agrarische School te Goes slaagden de volgende Schouwen-Duivelandse leerlingen: twee-jarige richting akkerbouw en veehouderij Coen v. d. Hoeten (Zie rikzee), Gerrit Brouwer (Kerkwerve), William v.d. Hulle (Zierikzee), Marco van;'Klinken cCNieuwerkerk). en, Euica Schouwenaar (Dreischor). Akker- bouw en fruitteelt: Peter Hanse (Kerkwerve) en Jaap-Jan op 't Hof (Sirjanslqnd). Drie-jarige richting akkerbouw: Eelco Boot (Kerkwerve). BORSSELE Vuilstort De algemeen directeur van de PZEM, ir. A. Tiktak start de proefon- trekking op de vuilstort Midden- Zeeland middels het ontsteken van een fakkel. Een en ander gebeurt woensdag 16 juli om 15.00 uur op de vuilstortplaats zelf. Advertentie BURGH-H AAMSTEDE - De expositie Verzamelaars en hun hohhy m de Beutaerschole te Burgh-Haamstede heeft don derdagmiddag de duizendste bezoeker getrokken. Het echtpaar Van Schappen en zijn twee kinderen uit Capelle aan de Ijssel werd door initiatiefneemster Annemarie van der Wiel-Jansen feestelijk ontvangen. Namens een van de expo santen ontving het paar een boek over uiteraard verzamelen. Annemarie van der Wiel toonde zich hijzonder ingeno men met de grote belangstelling voor de expositie. Tijdens de tentoonstelling, die nog 'loopt' tot en met zaterdag 19 juli. tonen de volgende verzamelaars hun werk: de dames J. Druyve. J. van der Veer en L. Kooman en de heer W. J. van der Maas. Annemarie zelf heeft ook een deel van ha ar hobby meegebracht naar de Bewaerschole. De ruimte is dagelijks geopend van 13.30-16.30 uur; behalve zondags. HOE "VRIJ" IS EEN GEHANDICAPTE MET TEVEEL VRIJE TIJD? AVO-NEDERLAND bemiddelt bij en zoekt werk voor mensen met een handicap. Reeds 60 jaar. AVO-Nederland maakt nog meer mogelijk, o.a. opleidingen, vorming, recreatie, aanpassingen. Opdat b.v. teveel vrije tijd toch positief gebruikt wordt. AVO-Nederland helpt waar wettelijke voorzieningen écht te kort schieten. Voor iedere gehandicapte! avo beschermvrouwe HM de Koningin antwoordnr 201 3800 VB Amersfoort Tel 033-63 52 14 giro 625 000 Vraag inlichtingen STEUN ONS WERK VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 AMSTERDAM - De reclame code commissie en het colleges van beroep voor dit soort zaken heeft de reclame campagne, vorig jaar, van de firma Pharmafood voor het knoflookprepa- raat kyolix veroordeeld. WASHINGTON - De Amerikaanse re gering overweegt ongeveer 120 mil joen dollar aan voedselhulp voor on der meer Indonesië en India te schrappen en de middelen over te he velen naar het steunpakket voor Midden-Amerika, waarvan ook de hulp aan de anti-sandinistische rebel len in Nicaragua deel uitmaakt. SANTIAGO - De Chileense politie is woensdag hardhandig opgetreden om 3000 mensen die de begrafe nisplechtigheid van een student in Santiago bijwoonden te verspreiden. De negentienjarige Rodrigo Rojas Denegri overleed afgelopen zondag, na tijdens de algemene staking van vorige week ernstig verbrand te zijn door een ongeïdentificeerd comman do. De twee boekenbonnen als prijs voor de oplossing van de vorige weekpuzzel gaan naar: Mevrouw A. C. Volkerie- de Hooge Minderbroederstraat 12 Zierikzee Mevrouw J. Kooman-Geluk Elzenmeet 4 Renesse De oplossing luidt: BEZEMSTEEL en JAMMERLIED Oplossingen van de nieuwe puzzel kunnen worden gestuurd naar de re dactie van de Zierikzeesche Nieuws bode, postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Graag voldoende frankeren (Let op het nieuwe PTT-tarief) en op de linker bovenhoek het woord weekpuzzel. In zendingen moeten uiterlijk woens dag binnen zijn. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL 1. industrieel grootbedrijf; 6. roofdier; 12. lang en slank; 14. aardig; 15. klein kind; 17. internationaal vliegkenteken voor Turkije; 18. dier met koud bloed; 20. landbouwwerktuig; 21. naar onze me ning (afk.); 22. weke, vettige stof; 24. pistoolfoedraal; 27. vrouwelijk rund; 28. onvergetelijk; 30. stuwende kracht (fig.); 31. tuingereedschap; 32. en omstreken (afk.); 33. Amsterdams peil (afk.); 35. hulde; 36. muzieknoot; 37. lidwoord; 38. bodem; 40. rivier in Frankrijk; 43. revolutionair comité in de Spans sprekende landen; 44. gissen; 46. hoge schoen; 48. stad in België; 50. laagtij; 52. verbrandings rest; 53. gesloten; 55. paardeslee; 56. symbool voor radium; 57. kuur; 59. witrand bij brieven; 61. Europeaan; 63. elektrisch geladen atoom; 64. wijnstok; 66. proper; 67. trekdier; 68. regiment infanterie (afk.); 69. deel van de onderkaak; 70. boom; 72. per adres (afk.); 73. zwak; 75. larve van vlinders; 77. schriftelijk verslag v.h. in een vergadering besprokene; 78. moskeetoren. VERTICAAL; 1. stof; 2. uiting van kou; 3. knaagdier; 4. Engelse lengte maat; 5. maandstand (afk.); 7. hoe wel; 8. nauwe opening; 9. tuinhaag; 10. klaar; 11. achterbaks; 13. midden deel v.e. circus; 16. rank vaartuigje; 18. hoog getij; 19. krachtige wind; 21. streek; 23. muzieknoot; 25. voorzet sel; 26. bijwoord; 27. walkant; 29. schaaldiertje; 31. telwoord; 34. verou derde benaming voor kalicumcarbo- naat; 36. treurspel; 38. vrijgevig; 39. grappenmaker; 41. soort pagegaai; 42. telwoord; 45. zeer grote menigte (fig). 47. vieze lucht; 48. telwoord; 49. person met veel verbeeldingskracht; 51. leerwerkerspriem; 54. drinkgelag; 56. lang smal stuk; 58. voorzetsel; 59. muzieknoot; 60. bijwoord; 62. voeg woord; 64. na een dijkbreuk onstane kolk; 65. zangwijs; 68. mannelijk dier; 71. soort schop; 73. internationa le motorwedstrijd (afk.); 74. muziek noot; 75. regiment infanterie (afk.); 76. de oudere (afk. Latijn). Welke 2 sleutelwoorden vormen de letters uit de vakjes 6, 54, 15, 44, 48, 7, 46, 58, 23, 53 en 13, 45, 67, 28. 38. 34. 41, 10, 74. 36?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 8