Ambulances staan paraat Gemeenten kunnen nog bouwplannen indienen Zware boete voor Oosterlandse vrachtrijder op kantongerecht Nieuwe tractor voor Zierikzee Stroomgeul Slaak afgesloten Motor gestolen Aanrijding op Brouwersdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag ll juli lm \r. nans ZIER1KZEE - Er is een grote groep mensen, waar niemand buiten kan, maar die men tegelijkertijd maar liever nooit tegen komt. Althans niet in functie. Dat is het ambulancepersoneel, dat verdeeld over drie één- heden dagelijks paraat is om ongevallen en andere ongewenste voorvallen op te lossen. Schouwen- Duiveland heeft één wagen in Bruinisse, één in de Westhoek en één in Zierikzee startklaar staan. Hiermee is de spreiding volgens de betrokken instanties verantwoord. Op bovenstaande foto staat een deel van dat team voor de drie ambulances, zoals die deze week stonden opgesteld voor het Zweedse Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee, waar een nieuwe wagen ingebruik werd genomen. Alle drie de wagens bijeen met een groot aantal chauffeurs en verpleegsters: een zeldzame aangelegenheid. Wie het eerst komt, het eerst maalt bij resterend contingent 1966 ZIERIKZEE - De gemeenten in Zeeland kunnen in de loop van dit jaar nog plannen indienen voor de bouw van 248 woningen in de sociale sector en van 87 beleggerswo ningen. Bovendien kunnen nog plannen worden inge diend voor de verbetering van 127 vooroorlogse huurwo ningen met subsidie. Ook is nog subsidie beschikbaar om in Zeeland in totaal nog 37 wooneenheden te realise ren door het verbouwen van bestaande panden. De gegevens blijken uit de brief aan de gemeenten van de HID volkshuisvesting in de provincie Zeeland, ing. R. J. van der Meulen. Per 1 juni heeft hij een inventarisatie gemaakt van de ingekomen bouwplannen voor het con tingent 1986. Op grond hiervan heeft de Provinciale Commissie Volkshuisvesting onder voorzitterschap van gedeputeerde E. Maris-Koster een herverdelingsadvies vastgesteld, dat door gs is overgenomen. Chauffeur te lang laten rijden ZIERIKZEE - Het was een dure dag voor M. D. V. uit Oosterland, die donderdagmiddag terecht stond voor de kantonrechter: een gezamenlijke boete van 1330, hoorde hij tegen zich eisen èn vonnissen: kantonrechter mr W. F. van Solinge en officier van justitie mr R. Beau mont waren het met elkaar eens over de strafmaat, zoals eigenlijk de hele middag! rif„ OO.Vï-OO.O? tfpj D. moest zich verantwoorden voor het feit dat hij als werkgever 'een werknemer te lang had laten rijden in een vrachtwagen, waarin de tacho graaf niet behoorlijk werkte en bo vendien geen registratieschijven voorhanden waren. Het gebeurde in oktober van vorig jaar. D. beriep zich aanvankelijk op een EEG-regeling die afwijkend van de landelijke rege ling is, maar een aanvullend onder zoek had anders uitgewezen. Officier mr Beaumont achtte het bewijs vol doende geleverd en eiste voor het eer ste deel twee keer 300,—, voor het tweede feit 240,— en voor het derde feit eveneens 240,—. Bedroevend Kantonrechter Van Solinge hield de werkgever voor dat de regeling rijtij- denwet er ook in het belang van ande re weggebruiker is, waarp V. ant woordde dat het onmogelijk wordt gemaakt om nog een chauffeur te la ten rijden. ,,Dik duizend gulden: be droevend". Toch vonniste mr Van So linge conform, waarop V. ten tweede male terecht moest staan voor een an der feit: voor het rijden met een niet gekeurde vrachtwagen. Er was welis waar slechts één rit mee gemaakt, maar juist tijdens die rit werd er ge controleerd en het was niet de eerste keer dat V. voor een dergelijk feit een boete kreeg. Ook hier achtte de offf- cier het feit bewezen (werd ook toege geven), en eiste nog eens 250,— bij de voorgaande boetes. Ook hierin volgde de kantonrechter de officier, waarmee het totaal op 1330,— kwam yoor V. Spraakverwarring Een beetje moedeloos van de kan tonrechter na het herhaalde malen uitleggen van de gang van zaken aan G. P. van B. uit Burgh-Haamstede, die voor een niet gekeurde tachograaf zich kwam melden op de zitting in Zierikzee. De spraakverwarring zat 'm in de dagvaardiging, het intrek ken maar niet ontslaan van rechts vervolging, het onjuiste adres en twee keer uitstel van de (eenvoudige) zaak. Uiteindeliik, na diverse pogin gen begrip te kweken zei Van Solin ge: ,,U moet gewoon elke twee jaar de tachograaf laten keuren, dat is alles", waarop de officier volgens het boekje 75,— eiste en Van Solinge vonniste. Snijden Ondanks een getuigenstand van drie-twee in zijn voordeel kreeg J. van P. uit Zierikzee toch ongelijk in de aangehouden zaak ter zake van snijden van een bromfietser met zijn vrachtwagen, op 13 maart 1985. Vol gens zijn eigen verklaring en aange vuld door twee onder ede afgelegde getuigenverklaringen, was niet hij naar rechts, maar de bromfiets naar links gekomen, waardoor deze laat ste de vrachtwagen raakte en over de kop sloeg. Op de zitting van donderdag wer den nog twee getuigen aangevoerd: de betreffende bromfietster en een daar achter rijdende wielrijder, die onafhankelijk van elkaar het tegen- - no-H I - - deel beweerden: de vrachtwagen had hen gesneden door te vroeg naar rechts te gaan. Vooral de wielrijder- getuige was daar positief in omdat hij als wielrenner vlak achter zijn voorgangster reed bij wijze van trai ning. Na een uitvoerig betoog kwam mr Beuamont tot de conclusie dat de eer der afgelegde getuigenverklaringen niet overtuigend waren en daar zelfs geen waarde aan gehecht mocht wor den en kwam vervolgens tot zijn eis: een boete van 200,— of vier dagen vervangende hechtenis. De raadsman van Van P. trachtte de bewijslast te ontrafelen, maar kreeg bij mr Van Solinge in zijn uitspraak geen gehoor. Van Solinge had name lijk uitgevonden dat de getuigen van Van P. (vrouw en zwager) alleen op zijn woorden waren afgegaan zoals in het proces-verbaal werd opgetekend en geloofde de onder ede afgelegde getuigenverklaring niet. Van Solinge geloofde wèl de verklaring van brom fietser en wielrijder en vonniste in overeenstemming met de eis. Konijnen en fretten .Alles klopt edelachtbare", zo be aamde F. H. uit Breda het ten laste gelegde: op 18 februari dit jaar had hij met zijn vriend bij Bruinisse met fretten op konijnen gejaagd en was daarbij betrapt door de veldpolitie. H. kwam er ruiterlijk voor uit, maar kwam vertellen dat hij daarvoor acht uur in een cel werd opgesloten en vond dat wat al te gortig. Mr Beau mont betrok in zijn eis het feit dat H. niet de bedoeling had gehad om te stropen maar om de konijnen uit te zetten: ze werden dan ook levend aan getroffen. Voor het onbevoegd jagen vroeg hij 200,— en voor het jagen met fretten nog eens 75,—, terwijl zijn vriend bij verstek werd veroor deeld tot verbeurt verklaring van fretten, netten en kistjes. H. vond die eis maar niks: het ne men van een snipperdag om op het kantongerecht te verschijnen vond hij nu niet bepaald beloond... Mr Van Solinge kon zich geheel vinden in de eis, die zijns inziens rechtvaardig was. Het genieten van een uitkering en het daarom vragen om een mindere straf werd donderdagmiddag niet (en nooit niet)beloond. J. J. M. uit Luiks gestel stond terecht omdat hij op 28 september '85 in de gemeente Mid- denschouwen een aanrijding zou heb ben veroorzaakt met een brommer bij het afslaan van de provinciale- weg. De brommer zou te hard hebben gereden, maar dat was niet in het ge ding: M. had geen vrije doorgang ver leend. Geen korting M. had zich verzekerd van deskun dige rechtshulp, maar de raadsman kon ook niet anders dan het (bewe zen) feit toegeven gn pleiten voor een milde straf in verband met de werk loosheid van M. en diens uitkering. Zowel de officier van justitie als de kantonrechter wilden daar niet van horen onder het motto: bij de bakker betaalt u ook de gewone prijs voor een brood. Op het kantongerecht wordt geen korting verleend. De standaard eis was gelijk aan het von nis: 200,— of vier dagen vervangen de hechtenis. Buschauffeur S. B. werd schuldig verklaard zonder strafoplegging: hij had op 3 september '85 zijn bus hin derlijk (en verboden) geparkeerd op het Havenplein in Zierikzee. Hij ^was echter bezig om -onparlementair gezegd- zijn 'lading' invalide mensen zoals de wet zegt onmiddellijk in en uit te laden, maar vanwege de invali diteit van de passagiers duurde dat wat lang. Hij kreeg officier en rech ter aan zijn zij. Domheid ,,Bent u nu zo dom of houdt u zich alleen maar dom! Meneer de officier: ik ga niet boven het tarief zitten, want deze man komt alleen uit dom heid hier". Het zal je maar gezegd worden... Mr Van Solinge had het hier tegen J. J. M. uit Zierikzee die een aanrijding had veroorzaakt met een auto, die niet zou misstaan als miskleun van de maand. Doorge roeste draagbalken, verroeste fusé- kogels en gladde banden, kortom het deugde niet en het wrak werd als zo danig behandeld: op last van de poli tie naar de sloop. M. wilde maar niet snappen waar het om draaide: de auto zag er nog zo goed uit... Mr Beaumont eiste achter eenvolgens 180,(aanrijding), In de provincie Zeeland mogen in 1986 in totaal 796 woningen in de so ciale sector worden gebouwd. Per 1 juni waren bij de Directie van de Volkshuisvesting plannen aanwezig voor de bouw van 548 woningen. De beschikkingen voor de resterende 248 woningen in de sociale sector zullen worden toegekend in volgorde van binnenkomst van complete bouw plannen. Bij deze toewijzing wordt 100,— (balken), 150,(fusékogel) en 75,(band). Van Solinge haalde daar een paar tientjes af wegens domheid. Kennelijk zat N. D. uit Zierikzee te veel met het vaderlandse lied: 't Is oranje, 't blijft oranje... in het hoofd, want ze bleef er bij dat het ver keerslicht op oranje stond toen zij er op 20 september '85 door reed. Achter •haar reden echter getrainde verbali santen die zagen dat'het niet oranje bleef, maar rood 'wèfét, nog voor D. over de stopstreep reed. De officier eiste 110,— en Van Solinge vond dat prima. W. B. uit Ouwerkerk kreeg vrijspraak, omdat niet bewezen kon worden wie zijn wagen fout parkeer de in Burgh-Haamstede op 20 juni vo rig jaar. Links af P. C. B. uit Burgh-Haamstede ge loofde zijn oren niet toen hij 150, boete kreeg opgelegd omdat een an der hem aanreed bij het linksaf slaan op de kruising Burghseweg/West straat op 10 augustus '85. Hij had voorgesoorteerd voor links, in zijn spiegel gekeken, niemand gezien en op het moment dat hij links af sloeg knalde een hem links inhalende auto boven op hem. Hij vond dat de inha ler fout was, maar de wegen verkeers wet zegt anders: ook B. was fout om dat hij het overig verkeer gehinderd had, dus ook het verkeer dat daar op dat moment niet mocht zijn. rekening gehouden met het planolo gisch maximum in de betreffende ge meente. Nieuwbouw In de nieuwbouw is ook nog ruimte voor de bouw van 87 woningen in de beleggerssfeer. Aan Zeeland zijn voor 1986 in totaal 186 beleggerswoningen BRUINISSE - Ter voorbereiding van de afsluiting van de stroomgeul Slaak, tussen het werkeiland Phi- lipsdam en Sint Philipsland, wordt de doorgaande vaart voor de scheep vaart gesloten vanaf 1 augustus. De geul werd voornamelijk gebruikt door recreatievaart en vissers. De stremming werd noodzakelijk in ver band met het aanbrengen van pijp leidingen en verankeringen van werkvaartuigen. In vroegere tijden was de Slaak een wezenlijk onderdeel van de vaarrou te. Op de zeilen of met gering motor vermogen was het bij een bepaald tij mogelijk en zinvol om „binnendoor" te varen door het Slaak, het was kor ter en er liep minder stroom. De laat ste decennia echter werden de sche pen dermate groot en diep en het motorvermogen zo opgevoerd dat de geringe tijdwinst van het binnendoor varen niet meer opwoog tegen het ri sico van het doorvaren van de smalle geul. Per 1 augustus dus definitef voor de scheepvaart afgesloten om in een later stadium afgedamd te wor den. RENESSE - L. V. uit Rotterdam meldde donderdagavond de diefstal van zijn motor, merk Triumph- Shopper met het kenteken MG-95- JM. De shopper stond gestald in de bocht van de Vroonweg. toegewezen; vóór 1 juni zijn er voor 81 woningen bouwplannen ontvangen. In de andere nieuwbouwcategoriën zijn meer dan voldoende plannen in gediend. Dat betreft 263 premiekoop A-woningen, 64 premiekoop B- woningen, 231 vrije sectorwoningen met een eenmalige bijdrage van 6.500,- en 12 vrije sectorwoningen met een eenmalige bijdrage van 20.000,-. Voor het verbeteren van na oorlogse woningwetwoningen zijn meer dan voldoende plannen binnen gekomen om het toegewezen contin gent van 624 woningen te kunnen uit putten. Wel kunnen nog plannen worden ingevdiend voor de verbete ring van 62 na-oorlogse particuliere huurwoningen. Voor de verbetering van vooroorlogse huurwoningen is aan de provincie in totaal een contin gent van 283 woningen toegewezen. Daarvoor zijn plannen ingediend voor 156 woningen, zodat er in de loop van dit jaar nog plannen kun nen worden gehonoreerd voor de ver betering van 43 particuliere wonin gen en 84 door corporaties aangekochte particuliere woningen. De brief vermeldt verder dat er nog ruimte is om 37 wooneenheden te rea liseren door verbouw van bestaande panden en voor 12 woningsplitsin gen. Alle bouwplannen op basis van het resterende contingent 1986 kunnen uiterlijk 1 oktober worden ingediend bij de Directie van de Volkshuis vesting. Na die datum moet niet be nut Zeeuws contingent worden inge bracht bij de landelijk herverdeling. Uit deze herverdeling kunnen ook woningen ^an Zeeland worden toege wezen, indien in die betreffende cate- goriën meer volledige plannen zijn ingediend dan het Zeeuwse contin gent groot is. Aandacht In een afzonderlijke brief heeft de Provinciale Commissie Volkshuis vesting aan de gemeenten extra aan dacht gevraagd voor de invulling van de planningslijsten. De verdeling van het Zeeuwse contingent heeft name lijk plaats gevonden op basis van de ze planningslijsten. De commissie doet in deze' brief de aanbeveling aan de gemeenten om die nieuwe plan ningslijsten voor de bouw in de socia le sector op te stellen met inspraak van de woningcorporaties. SCHARENDIJKE - Zware materië le schade was het gevolg van met de voet van de koppeling slippen. Dat overkwam W. B. uit Rotterdam don derdagochtend, toe hij met zijn auto op de parallelweg van de Brouwers- dam reed en de oprit naar de hoofd rijbaan wilde rijden. Op dat moment slipte hij van de koppeling en knalde tegen de rechterzijde van een juist passerende vrachtwagen met W. S. uit Heinenoord aan het stuur. De schade aan de personenauto was groot: de hele voorzijde werd vernield. De schade aan de vrachtwagen bleef be perkt. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochl- man te Zierikzee. Direktie: D. L van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar 1 152.50; losse nummers f 0,60. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand. voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. ZIERIKZEE-De plantsoenendienst van de gemeente Zierikzee heeft haar nieuwe vervoermiddel ingebruik genomen. Het betreft een smalspoorttractormet kipwagen, die de gemeente ruim 37.000 gulden heeft gekost. Het vorige voer tuig heeft slechts zes jaar gefunctioneerd. Niet alleen het laadvermogen liet te wensen over. maar ook de kwaliteit. De teleurstelling hierover werd uitvoerig besproken in de onlangs gehouden commissievergadering publieke rver- ken. De gemeente stond echter voor een voldongen feit en had geen keuzemogelijkheden. In het bestedingsplan voor 1986 werd eerder met deze uitgave geen rekening gehouden. Na enige discussie bleek de trekker toch aangeschaft te moeten worden. De gemeenteraad heeft zich inmiddels ook positief uitgelaten over de aanschaf. 4 4 f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3