Altijd Raak! JA Uvi- wc P Burgh-Haamsteedse braderie trok paar duizend bezoekers Raadselachtige plant Prijs-explosie eerste aanvoer van mosselen Sssct DE ZIERIKZEESCHE COURANT reiobuto von oevefen Kwallenplaag De cel in voor mishandeling WAT HET AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer reisbwo V van oevofen V Z1ERIKZEESCHEI NIEUWSBODE! 'B! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Te lang rijden Samenvoegen Jongerentoerisme Mosseltoernooi Een Oosterlandse vrachtrijder kreeg tijdens de De nieuwe directeür van het Werkvoorzie- In opdracht van het Zeeuws Consultatiebureau In het zesde Mosseltoernooi in Bruinisse zorg- maandelijkse zitting van het Zierikzeese kan- ningsschap De Zuidhoek drs P. J. de Groot voor Alcohol en Drugs deden drie medewer- de het jeugdige koppel Lianne de Looff en Mir- tongerecht een zware boete wegens te lang rij- meent dat samenvoegen pas moet, wanneer kers een onderzoek naar het jongerentoerisme na Geense voor een verrassing door de halve den. (Pag. 3). het moet voor mensen en gemeenten. (Pag. 4). in Renesse. (Pag. 5). finales te bereiken. (Pag. 11). VRIJDAG 11 JULI 1986 142ste jaargang Nr. 23962 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Zoekt gij het hoogste, het grootste? De plant kan het u le ren: wat zij willoos is, wees gij dat willend, dat het is. Schiller Voorzitter organisatie bijzonder tevreden BURGH-HAAMSTEDE - De eerste braderiedag - nieu we opzet - van de Middenstandsvereniging Burgh- Haamstede kan met haar paar duizend bezoekers zeker geslaagd genoemd worden. Voorzitter J. W. Geleijnse toonde zich na afloop bijzonder tevreden en is voor de nog volgende vijf braderieën optimistisch gestemd. Een goede organisatie en het zonnetje deed de rest. Ring Promotion blijft echter be staan en fungeert nu als werkcomité onder de vlag van de middenstands vereniging, die als enige contributies int. Op deze manier dragen alle on dernemers bij aan de braderiën. Op de vraag, waarom Haamstede en Voorheen werden de braderiën ge organiseerd door Ring Promotion; een zelfstandige organisatie met ei gen contributie, die naast de midden standsvereniging opereerde. Hoewel Geleijnse niet wil afdoen aan het werk van die organisatie zag hij met zijn mede-bestuurders wel haken en ogen. Lid Zo waren niet alle ondernemers lid van Ring Promotion, zodat zij niet konden deelnemen aan de festivitei ten. „Wel hadden zij voordelen van de drukte", aldus de voorzitter. Ook aan de éénheid onder de winkeliers naar de gemeente toe ontbrak het door de dubbele organisatie nogaleens. Ge leijnse: ,,Nu we één organisatie zijn weet de gemeente precies waar zij aan toe is". Advertentie Burgh niet samen een feest organise ren antwoordt Geleijnse met de op merking, dat dit nu het geval is. ,,Als er veel meer kraampjes zouden zijn, dan kun je beide kernen bij wijze van spreken vullen. De ondernemers zijn niet meer gebonden aan alleen Haamstede of alleen Burgh". De voorzitter vult dit echter wel aan met de opmerking, dat de kern Burgh zelf nog drie eigen braderiën te wachten staat dit zomerseizoen. Ook hier is de organisatie in handen van de middenstands vereniging, die een en ander bekostigt met een ver hoogde contributie. Geleijnse zegt te hopen, dat nog meer ondernemers het belang van de festiviteiten zullen gaan inzien, zodat de braderie een nog groter succes kan worden. ,,Het voornaamste doel is toch de mensen in onze gemeenschap te houden. Di recte winst uit zo'n dag moet niet ver wacht worden". Volgens hem mag met de vernieuw de opzet gesproken worden van een professionelere opzet ,,al was het voorgaande jaren zeker niet slecht". Naar inschatting van Geleijnse heeft ongeveer driekwart van de onderne mers deelgenomen aan de braderie. „Ik vind dat best veel, want niet iede re lid van de vereniging heeft een on derneming, die geschikt is voor der gelijke activiteiten". Naast de eigen winkeliers, waren er een klompen makerij, een stand voor het graveren van glas en eentje voor het bewerken van hout. Verschillende 'kangaroes' zorgden voor de entourage. Weer Hoewel de weersverwachtingen niet echt rooskleurig waren bleef het toch droog en kregen de donkere wol ken geen gelegenheid om de festivi teit dwars te zitten. „Eigenlijk heb- A»e aanbiedingen en „last minute" reizen op de compu,er bij uw eigentijdse reisboto Laat u informeren-. appelmarkt 21 - zierikzee telefoon 01110-5036 ZIERIKZEE - Hoewel de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode voorzich tigheid wil betrachten bij het verhagen ovér bijzondereplanten, lijkt een uitzondering nu op> zijn plaats. Mevrouw Schiettekatte in de Kr ammer straat te Zierikzee (01110-5380) heeft enkele jaren geleden een vreemd bolletje - lijkt op een ui" - meegebracht uit Curacao en het thuis in de grond gestopt. De tropische verrassing wilde niet veel doen in de tuin en toen de weersom standigheden niets meer met dat zomerse gebied van doen hadden, besloot zij de plant naar binnen te halen. Daar is nu ineens 'vanallesgaan groeien. Om wat voor een plant gaat het nu? Speurtochten langs de bloemisten en het neu zen in boeken haalde niets uit. Wie denkt de plant op de foto te herkennen, bewijst mevrouw Schiettekatte een dienst. Bovenstaand telefoonnummer is er voor. De ondernemers hadden geduchte consurrentie aan hun jonge rivalen. BRUINISSE - In de Noordzee en met name in dat deel zuide lijk van de Nieuwe Waterweg komt momenteel een kwallen- explosie voor die voor onze Noordzeevissers een ware plaag is geworden. Het gewicht aan kwallen in de netten is vaak tienmaal gro ter dan dat in het net aanwezi ge vis, terwijl het moeilijk is het gladde slijm waaruit een kwal bestaat uit het net te ver wijderen, terwijl sommige kwallen zoals bekend, bij aan raking z.g. brandnetelpijn ver oorzaken. De oorzaak van de kwallen- plaag is in de eerste plaats het warme weer van vorige week en de daarmee gepaard gaande oostenwind, die de kwallen naar onze kust drijft. Het aantal kwallen is de laat ste 5 10 jaar sterk toegeno men. Ook hier is sprake van een kringloop, de fosfaten die in veel sterker mate dan vroe ger in het afvalwater voorko men, werken de groei en de vermeerdering van plankton in de hand. Kwallen eten plank ton en vermeerderen en wor den groter door de voedselover- vloed, waarover zij de beschikking hebben. Er zijn tientallen soorten kwallen. De vis wordt duur betaald,... BRUINISSE - Iedere insider in de mosselwereld was overtuigd, dat de han del (noodgedwongen) bereid zou zijn om in de eerste week van de aanvoer, goede prijzen aan de kweker te betalen. Het is bekend dat in de eerste weken van de aanvoer, de handel diep in de beurs tast om bij zijn Nederlandse en buitenlandse klanten met een goed produkt voor de dag te komen. Want, be gint hij met minder goede mosselen aan de bieden, dan kan dat betekenen dat een klant een andere leverancier zoekt. En die klant is hij dan voor de rest van het seizoen kwijt. ben we ideaal weer gehad, want een stralende zon drijft de mensen nu éénmaal naar het strand. Als het aan mij ligt hebben we de volgende bra deriën weer zulk weer", besluit Ge leijnse. De volgende middenstandsfeesten zijn op de donderdagen 17, 24 en 31 juli en 6 en 13 augustus. RENESSE - Vier jongelui in de leef tijd van achttien jaar, afkomstig uit Delft, hebben vannacht een paar tik ken uitgedeeld op de Hogezoom en een ruit ingeslagen. Ze werden dooi de politie meegenomen naar het bu reau, waar ze in de loop van de och tend zijn verhoord. Het zijn R. M., P. H., F. J. en A. S., die ter zake van mis handeling een proces-verbaal krijgen uitgereikt. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WORDT WEBR. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 [W b.g.g. 1585 of 1385 LttJ Dat de prijzen echter zo'n vlucht zouden nemen als nu na enige weken, waarin door de warmte levering niet van de grond kwam, gebeurd is, had niemand verwacht en men vraagt zich af, of de handel in paniek is ge raakt. Grens overschreden De eerste van de 25 partijen, die woensdagmiddag werden aangebo den verwisselden van eigenaar voor prijzen die varieerden van 100,- tot 150,- per ton, maar toen een partij (de tweede) werd geveild, die uit gro te mosselen bestond was de prijs in een 50,- hoger en werd de 200,- grens overschreden. En dat gebeurde nog diverse malen, totdat de laatste partij van die dag 212,55 opbracht en het record van alle tijden sloeg. Maar de firma Schot uit Zierikzee die deze mosselen aanvoerde was niet lang kampioen, de volgende morgen toen 13 partijen aan de markt kwamen, waarvan 12 niet re delijke grote mosselen noteerde de veilingklok voor de YE 157 van de firma L. Nieuwchuize en Zoon een prijs van 307,50. Koper werd Delta Mossel b.v. te Yersekc. De andere helft van dezelfde partij die resp. 296 en 329 tonnen groot was werd ver kocht aan de firma Stckctce-van der Jagt voor 299,99. Uit de aanvoer bleek wel, dat de mosselen zich nog moeilijk laten van gen (aanvoer kleine partijen) dat er sprake is van veel tarra en dat er wei nig mosselen zijn zonder zeepokken op de schelpen. Woensdagmorgen werden drie par tijen aangevoerd voor eigen rekening (Kweker-handelaar is dan in één fir ma vertegenwoordigd) woensdagmid dag waren er 25 ladingen met in to taal 10.513 tonnen, donderdagmorgen was de aanvoer 4943 tonnen. Enkele kwekers, die woensdag tegen goede prijzen hadden gelost gingen direct rechtsomkeert naar de Waddenzee om nog een vracht te halen. Ook de aanvoer uit Zeeland begon donder dagavond. Advertentie per „van «veren" touringcar 5 dg. Odenwald vertrek 21 I"" 86' ■n schMerende reis rtnor Odenwald. d t aan Rothen- ten... reissonv. f 520,— P-P- Voor op9®ve- pelmarkt21 - zierikzee telefoon 01110-5036 Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. A Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat SO x 65 cm Voor geen 152,50 maar slechts 127,10 bli)fl u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierikzeesche Nieuwsbode, 142 jaar.geleden voor hel eerst ver schenen, is uniek in Nederland Dal mogen we best stellen' Nü, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze lijd. Modern en objectief mei nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de vele extra bijlagen, zoals. Mode- en autobijlagen Sport- en expo bijlagen enz. Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even midden in de middenstand, puzzelrubnek, ons feuilleton Nou ja, teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf lezen! dé krant km schottn m - duiveland! Adres ftjsfcode Ik neem een laatabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152.50 MAAR SLECHTS 127.10 ZIERIKZEESCHE I NIEUWSBODE! ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is nier nodro) Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Zwakke wind Een hogedrukgebied boven de Noordzee houdt een zwakke noord westelijke stroming in stand. De tem peratuur kan negentien graden wor den. Zwakke wind overwegend uit noordwest; zonnige perioden. Mini mumtemperatuur komende nacht 13 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 15 juli: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag; 40%. Min.temp.: 12 graden Middagtcmp.: 19 graden Windkracht: noordwest 4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 21 graden Windkracht: noordwest 3 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 juli Zon op 05.33, onder 21.57 Maan op 11.11, onder 00.16 13 juli Zon op 05.34, onder 21.56 Maan op 12.29, onder 00.27 14 juli Zon op 05.35, onder 21.55* Maan op 13.50, onder 00.38 Eerste Kwartier: 14 juli (22.10) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen zijn er perioden met zon. De kans op regen wordt niet groot geacht, maar is niet geheel uit te sluiten en wel door de aanwezig heid van een depressie boven Fin land. Dit lagedrukgebied houdt over onze omgeving een noordwestelijke stroming in stand waarin nog steeds koele lucht van de Noordzee wordt aangevoerd. De middagtemperatuur bereikt morgen opnieuw waarden rond 18 graden. De noordwestenwind is matig, in het Waddengebied af en toe krachtig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1