Lianne de Looff en Mirna Geense zeer verrassend halve finalist na winst op koppel Exoo/Quartel Ballade NIEUWSBODE voor Peeters en Pedersen Commissie zaalvoetbal zoekt nog een ploeg Raymond van Mourik toont vooruitgang aan met drie persoonlijke records TOUR DE FRANCE Kansloos verlies Peter Coppoolse tegen Marcel Oelen John Talen Zomerbridge LR en PC Bru organiseert concours hippique houdt stand in algemeen klassement BC Schouwen K. Veldkamp winnaar surfwedstrijd Brouwersdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 11 juli 1986 Nr. 23962 11 BRUINISSE - Het zesde Mosseltoernooi loopt weer aardig op zijn eind. Morgen - zaterdag - worden de win naars in de totaal tien finales bekend. Voor dat het zover is dienen evenwel nog enkele kwart- en halve finales af gewerkt te worden. Op de vijfde dag van het toernooi vielen enkele verrassingen te noteren, al bleven de als eerste geplaatsten in negen van de tien categorieën voor alsnog overeind. Eerder sneuvelden alleen Barbara Hee- zen en Corrie de Waal in het C-damesdubbeltoeriiooi. Voor een daverende verrassing zorgden de Bruse jonge lingen Lianne de Looff en Mirna Geense. Via een twee sets zege op het als tweede geplaatste dubbel Marieke Exoo en Mirjam Quartel bereikten zij de halve eind strijd. Mirjam Quartel bereikte wel de finale in het en kelspel. Opvallend was ook het verlies van Peter Cop poolse in zijn partij tegen Marcel Oelen van TC Menheerse. Hans Wohl en Michel de Vlieger schakelden in het dubbelspel in het C-toernooi het Bruse koppel Sjaak van Opstal en Rinus Geense uit. Zij ontmoeten nu Harry Koster en Joop de Vlieger, de torenhoge favorie ten voor de toernooizege. Dik de Pee boekte in een spannende partij een tweesets zege op Jeroen Ver rijdt, waardoor hij zich uitstekend handhaafde in het D-toernooi. SA1NT-HILAIRE-DU- HARCOUET- Op zijn geboortegrond zong Gerard le Normand de 'Ballade des gens heureux' voor een Belg en een Deen. Ludo Peeters en Jörgen Pe dersen waren in Saint-Hilaire-du Harcouet de gelukkige mensen. De eerste met de overwinning in de ze vende etappe, de tweede met de gele trui. Op de grens van Normandië en Bretagne keek Johan van der Velde beteuterd. Op het door de schoonva der van Joop Zoetemelk bestierde erepodium veranderde hij van gele rijder in lapjeskat. Hij en zijn ploeg genoten waren gesneuveld in het spervuur van aanvallen, ondanks hard verweer van de Post-brigade. Volgens het zeggen van Van der Vel de kon niemand wat verweten wor den. Kwam er een einde aan het rijk van Johan van der Velde, voor ande re Nederlanders kwam er een einde aan de mineurperiode. Met de etap pezege van Ludo Peeters (33) werd de ploeg van Jan Raas bevrijd van alle zorgen. Maarten Ducrot viel Peeters aan de eindstreep juichend om de hals. Hij was voor de Belg net zo blij, als wanneer hijzelf de etappe gewon nen zou hebben. Hij zorgde in de fi nale voor de voorbereiding van de sprint, die Peeters de zege moest brengen. Nadat hij zijn werk had voltooid bekeek hij de succesvolle afwikkeling van een afstand. De Raas-mannen hadden dringend be hoefte aan het succes. De ploeg mar cheerde een poosje niet zo best. De nervositeit vierde hoogtij. Assistent ploegleider Hilaire van der Schueren motiveerde de ploeg vooraf door champagne toe te zeggen, wanneer er gewonnen zou worden. Het bleek te werken. Er werd in het hotel, waarin Raas en de zijnen geherbergd waren, uit bundig gelachen. De zorgen waren voorbij. Raas had een duidelijke ver klaring voor het feit, dat er niets werd gewonnen. Naar zijn zeggen was de ploeg gewoon niet goed ge noeg in vorm. Diverse discussies met 'de oudjes' Peeters en Priem hadden tot de conclusie geleid, dat opjuinen niet hielp. Het enige wat invloed zou kunnen hebben was mee te delen aan de groep, dat de Ronde van Frank rijk van belang is voor ieders porte monnee. Peeters maakte de goede slag achter de Spaanse gangmaker Miguel Indurain. Er kwam een kop groep van acht renners, waarin hij uitstekende bondgenoten aantrof. De Deen Pedersen was een belang rijke pion uit de uitstekend rijdende Italiaanse formatie van Boifava, die de gele trui van Van der Velde be geerde. Caritoux, Kimmage en de Spanjaarden Blanco en Esparza wil den ook wel tempo maken. Uit de ploeg van Roy Schuiten sloop de ac tieve Peter Stevenhaagen mee. Het verzet van de ploeg Post was toen al gebroken. Guido Bontempi, de winnaar van woensdag in Cher bourg, had het lont onder het vuur werk aangestoken door bij de eerste twee tussensprints 24 seconden boni ficatie te pakken, waardoor hij ake lig dicht in de buurt van de Braban der kwam te staan. Vanaf het moment dat Bontempi zwaar werd bewaakt kreeg Pedersen vrij spel. Daar liep de Post-trein uit de rails. Dat was evenwel niet zo vreemd, want de duurste Nederlandse ploeg stond er helemaal alleen voor in het immense peloton. Bovendien had de ploeg de voorgaande dagen al op ver schillende fronten gestreden. De rit- zege van Van der Velde en de verdedi ging van zijn trui in de supersnel verreden zesde etappe had veel krachten gevergd. Toen donderdag steeds meer andere aanvallers op doemden, brak het verzet. Uiteinde lijk verloor Van der Velde de gele trui met slechts elf seconden aan Jör gen Pedersen, vorig jaar etappewin naar in Pontarlier met een hand breedte voorsprong op Johan Lammerts. Maarten Ducrot, die to taal andere belangen diende, was er debet aan. De temporijder vol bracht met de Fransman Cornillet, de Amerikaan Kiefel en de Belg De Wolf de aansluiting naar de kop groep en maakte na overleg met Pee ters de laatste vijf kilometer veel tempo. Ontsnappen moest onmoge lijk gemaakt worden, alles werd op de sprint van Peeters gezet. Kiefel was de gevaarlijkste klant. Hij bezit meer pure snelheid. Zijn sprint was echter afgebot door de lange achtervolging. Hij kwam ge vaarlijk opzetten, maar viel stil, waarna Peeters met overmacht won. In een klap was een matig seizoen voor een belangrijk deel rechtgezet. De marktwaarde voor de na-Tour criteriums werd weer terdege op de oude hoogte gezet. Peter Stevenhaa gen had geen enkele kans in de eindsprint. Hij werd zesde, hetgeen hem nog meeviel. Doordat hij bij de bevoorrading zijn etenszak miste, kreeg hij een honger van jewelste, hetgeen de kracht niet ten goede kwam. De renners kan in de Tour moeilijk gebrek aan strijdlust ver weten worden. Het is meer dan der tig jaar geleden, dat de eerste mas sasprint zo lang op zich liet wachten en de vraag is gewettigd of er dit jaar wel een komt. Zelfs de groten ver roerden zich weer. Na de plaagstoot met de kracht van een mokerslag door Bernard Hinault in de rit naar Cherbourg deelde Laurent Fignon donderdag een tikje terug uit. De Pa- rijzenaar sprintte twee keer mee bij tussensprints. Hij won een keer en eindigde twee keer als tweede. Hij breidde zijn voorsprong op Hinault uit tot twee minuten en acht secon den. Fignon floot de melodie van Ge rard le Normand mee. Ook hij be hoorde tot de gelukkige mensen. In het gemengddubbelspel in het C- toernooi bereikten Hanny Prins en Melinda Meeldijk als eersten de fina le. Zij klopten Tom van Doren en Astrid Verspeek afgetekend met 6-1, 6-4, hetgeen met name voor Melinda Meeldijk een aardige revanche bete kende. In het enkelspel verloor de als tweede geplaatste in drie sets van Astrid Verspeek. Prins en Meeldijk moeten het in de eindstrijd opnemen tegen de winnaars van de halve finale tussen het Bruse duo Rinus Geense en Corrie de Waal en de Flakkeese tandem Co Braber en Tika Peeman. Geense en De Waal overklasten Wil en Monique Schmitz ruimschoots met 6-1, 6-1 en Braber en Peeman klopten Joop de Vlieger en Marja Hart even eens in twee sets. Het Schouwen- Duivelandse koppel haalde nog vijf games binnen: 6-4, 6-1. In het dames dubbelspel bereikten Anneke de Maat en Els Ars ten koste van Barba ra Heezen en Corrie de Waal de finale. Zij ontmoeten de winnaars van de tweede halve finale, die wordt ge speeld door Liesbeth en Rosemarie Voeten enerzijds en Monique Schmitz en Karin van de Linde anderzijds. Door het verlies van het eerstge- plaatste Bruse koppel lijken de Kloe- tingse zussen de voornaamste gega digden voor de toernooizege. Finalisten In het herendubbelspel van het C- toernooi bereikten Peter Coppoolse BRUINISSE - De LR en PC Bru or ganiseert morgen - zaterdag 12 juli - een concours hippique voor paarden, dat wordt afgewerkt op de terreinen van manege De Korenzolder in Brui- nisse. Tevens wordt de eerste selectie voor de kampioenschappen van Zee land afgewerkt. Het concours hippique begint 's morgens om negen uur en de afslui tende parade staat gepland om drie uur. Aan het concours wordt deelge nomen door combinaties van 25 ver enigingen uit heel Zeeland. en Arnemuidenaar Gilles van de Gruyter als eersten de finale, overi gens na een uiterst magere halve fi nale tegen Hans-Jan Goedegebure en Niels Gebraad. In de eerste set gingen de twee koppels goed tegen elkaar op, maar nadat Goedegebure en Gebraad een keer hun opslagbeurt hadden ver speeld, was de partij snel gelopen. De ontmoeting tussen de twee hal ve finalisten stond bol van de fouten over en weer. Het kwartet spelers ontbrak het aan zuiverheid in het spel, waardoor er vooral in de begin fase zeer lange games ontstonden. Met name in de zesde en zevende ga me duurde het vele minuten vooral eer de opslagbeurten met succes kon den worden afgerond. Tot 5-4 in het voordeel van Coppoolse en Van de Gruyter werden de opslagbeurten winnend afgesloten. Juist op dat cru ciale moment ging het voor het eerst fout. Hans-Jan Goedegebure ver speelde zijn servicebeurt voorname lijk door een aantal wilde slagen vanuit het achterveld van beide dub belspelpartners. Meteen was de eer ste setwinst voor Coppoolse en Van de Gruyter een feit. In plaats van uit te zijn op een revanche leken Goede gebure en Gebraad reeds toen te be rusten in de dreigende nederlaag. Een doorbraak op de opslag van Niels Gebraad betekende 3-0 en het pleit was beslecht. Goedegebure en Gebraad hadden niet meer de veer kracht om het tij te doen keren en Coppoolse en Van de Gruyter druk ten, zonder overigens tot groots spel te komen, door naar 6-1. In de finale moeten Coppoolse en Van de Gruyter het opnemen tegen de winnaars van de partij tussen Harry Koster en Joop de Vlieger en Michel de Vlieger en Hans Wohl. Het jeugdige Zierik- zeesc koppel klopte in de kwartfina le de als vierde geplaatste Bruse tan dem Sjaak van Opstal cn Rinus Geense met 6-2, 6-3. In het heren enkelspel bereikte vooralsnog alleen titelhouder Edwin Verrijdt de halve finales. Hij klopte D-speler Dik de Pee in de kwartfina les met 6-4, 6-2. Ondanks verwoed verweer bleek de Flakkeese speler nog niet rijp om de ervaren Braban der een halt toe te roepen. In het D- toernooi lijkt hij evenwel zeer ver te kunnen komen. Gilles van de Gruy ter bereikte ten koste van Martin van Schelven de kwartfinale. Daarin moet hij het opnemen tegen Marcel Oelen, die in drie sets afrekende met de als vijfde geplaatste Peter Cop poolse. De Bruse speler won wel de eerste set nog met 6-3, maar liep toen verder voortdurend achter de feiten aan. De Menheerse-speler won met 0- 6 en 2-6 de volgende twee sets en mag nu verder. In de onderste helft van het schema gleed Harry Koster in twee set voorbij Hans Bouma. In de kwartfinales krijgt hij te maken met Michel Gorsse, die veel te sterk was voor Ruud Boeve. Erik Lamers zorg de voor een daverende verrassing door zeer gedecideerd af te rekenen met de als derde geplaatste Stellen- dammer René Struyk. In de kwartfi nale ontmoet de Brabander nu Niels Gebraad. De Scelveringhe-speler schakelde in twee sets zijn dub belspelpartner Hans-Jan Goedegebu re uit (7-6, 6-4). In het dames en kelspel spelen Liesbeth Voeten en Anneke de Maat tegen elkaar in de ene halve finale, terwijl Astrid Ver speek en Corrie de Waal elkaar in de andere halve eindstrijd ontmoeten, zodat er in ieder geval een Schouwen- Duivelandse speelster in de finale komt. Dames enkel D De als eerste geplaatste Mirjam Quartel bereikte via een afgetekende overwinning op Karin van de Linde (6-0, 6-2) als eerste de finale van het dames enkelspel in het D-toernooi. In de eindstrijd moet zij het opnemen tegen de winnares van het duel tus sen Ria van Vliet en Emilie Schotte. Ria van Vliet schakelde de twaalfja rige Lianne de Looff in twee sets uit: 6-4, 6-3. Emilie Schotte werd verras send finaliste via een 6-2, 6-4 over winning op Ingeborg Reydon. In het heren enkelspel is het toer nooi pas gevorderd tot de kwartfina les. Van de acht geplaatste spelers sneuvelden er drie. Dick Quartel moest het in drie sets afleggen tegen Jaap den Engelsman, die op zijn beurt zijn meerdere moest erkennen in Ruud Boeve. De Nieuwbeijerlan- der komt in de kwartfinale uit tegen de als tweede geplaatste Hans Bou ma, die met 6-1, 6-2 won van Ronald Haze. In de onderste helft van het schema kreeg ook Martin Salomons klop. Hij verloor met 6-3, 6-3 van Dik de Pee, die vervolgens ook won van Jeroen Verrijdt. Het duo leverde een boeiende partij af. De eerste set werd door Dik de Pee met 5-7 gewonnen, waarna Verrijdt de tweede set leek te pakken. Hij kwam met 4-1 voor, maar won daarna geen game meer. Bij 4-1 maakte de Brabander een fik se smak op het Bruse gravel, hetgeen hem danig uit kadans bracht. Dik de Pee ontmoet in de kwartfinale Ri chard van de Vrie, die als derde is ge plaatst. Gezien de eerdere partijen 'zöiï "déze ontmoeting kunnen uit draaien op een vervroegde finale. In de bovenste helft van het schema bereikten drie geplaatste spelers de kwartfinales. De als eerste ge plaatste Jack de Coninck kwam zo ver via een moeizame driesets zege op Norman van Deijk. Hij ontmoet in de kwart eindstrijd zijn Zierikzeese clubgenoot Gerrit van Splunder, die met 6-2, 6-3 won van Richard van de Linde. Marcel van de Berge bereikte de laatste acht door winst op Renes- senaar Wilco Hoogerhuis. Hij ont moet Michel van Gils, die de als vijf de geplaatste Marc Roovers met 6-3, 6-0 uitschakelde. In het herendubbel spel zijn twee halve finalisten be kend. "Het als eerste geplaatste kop pel Marcel van de Berge en Jan van der Weele klopte Vogel en Both met 7- 6, 6-2 en Ernst Pols en Gerrit van Splunder schakelden Wim Hart en 'Dick Quartel met 6-3, 7-6 uit. Van de Berge/Van der Weele en Pols/Van Splunder ontmoeten elkaar in de hal ve eindstrijd. In het gemengddub belspel zijn twee van de vier halve fi nalisten bekend. Jan van der Weele en Marja Hart wonnen van Verha- ge/Verhage met 6-3, 6-1 en Sam van de Welle en Nel Robijn bereikten de hal ve eindstrijd via 6-3, 7-5 winst op Cor Both en Ria Groenendijk. Hun tegen standers moeten respectievelijk ko men uit de partijen Tom van Gel- der/Adrie de Looff tegen Jan en Riet Bij de Vaate en Rob van Rooy/Truus Kort tegen Erik Korstanje/Loes Vleugel. Damesdubbel Voor een aardige surprise zorgden in het damesdubbeltoernooi de jeug dige Bruse speelsters Lianne de Looff en Mirna Geense. Zij bereikten de halve eindstrijd via ondermeer een fraaie tweesets zege op het als tweede geplaatste Kerkwerfse dubbel Marie ke Exoo en Mirjam Quartel: 7-6, 7-6. In de tweede set moesten zij een 5-6 achterstand wegwerken. Marieke Exoo verloor haar opslagbeurt, die de setwinst op had moeten leveren, waarna De Looff en Geense voor de tweede keer in successie de noodza kelijk geworden tiebreak binnen haalden. Door de winst op Exoo en Quartel bereikte het Bruse dubbel de kwart finales. Later op de dag kwamen zij enigszins fortuinlijk ook nog in de halve finale, doordat Ria Groenen dijk zich wegens een blessure terug moest trekken. Ria Groenendijk en haar partner Will van Naamcn maak ten in de voorgaande ronden aardig wat indruk. In de halve finale moe ten Lianne de Looff en Mirna Geense het opnemen tegen Truus Jansen en Gré Groenleer, die in de kwartfinale in drie sets van het als derde ge plaatste koppel Adrie de Looff cn Wies van der Doe wonnen (2-6. 6-1, 6- 3). In de bovenste helft van het sche ma bereikten Marja Hart en Nclleke Atoon de halve eindstrijd via een zwaarbevochten zege op het zich stug verwerende dubbel Ria van Vliet en Els Kaptein van Westrak uit Oudc- Tonge. Zij treffen in de halve finale de winnaars van het duel tussen Ria van Schouwen/Lydia van Es cn Erna Terwisscha/Rina Kraaijeveld. LANDAU - John Talen heeft in de tweede etappe van de Ronde van Rijnland-Palts zijn leidende positie in het algemeen klassement met suc ces verdedigd. De talentvolle Neder landse wieleramateur maakte deel uit van het peloton dat met een ach terstand van een minuut en 28 secon den op winnaar Mike Kluge over de eindstreep. Tijdens de later op de dag verreden ploegentijdrit moest Talen nog eens drie seconden toegeven. In de etappe over 103 kilometer van Ludwigshafen en Landau ontstond vijftien kilometer voor de meet een kopgroep van zeven renners. In de eindsprint toonde Kluge, wereldkam pioen veldrijden van 1985, zich de snelste. De Oostduitse wielerploeg won de ploegentijdrit over 25 kilometer met een voorsprong van 23 seconden op Zwitserland. De Oostduitsers ver dienden met hun overwinning der tien bonificatie-seconden. Doordat de Oranje-rijders op de vierde plaats eindigden en tien seconden tijdsaf- trek kregen, bleef John Talen leider met negen seconden voorsprong op de Oostduitser Barth. De Westduitser Grone staat derde op 1.59 minuten. ZIERIKZEE - De commissie zaal voetbal Schouwen-Duiveland werkt momenteel hard aan de samenstel ling van de nieuwe competitie. Hier bij kwam evenwel een vacuum aan het ligt. Door het terugtrekken van Renesse en Ouwerkerk aan het eind van de vorige competitie konden twee nieuwe ploegen worden toege laten. Tot dit moment meldde alleen de PJZ-formatie uit Ouwerkerk zich aan. Een en ander heeft tot gevolg, dat er in de derde klas nog een ploeg kan worden toegelaten, wanneer de com missie het jarenlang gehanteerde aantal van 27 ploegen wil handhaven. De commissie zou dat aantal ook "graag "vast"'willen houden. Vandaar dat op korte termijn aanmelding wordt verzocht om alsnog half au gustus te kunnen deelnemen. Aan melding kan geschieden bij een van de commissieleden. Raymond van Mourik presteerde in Roosendaal uitstekend. Op de 100 meter eindigde tweede jaars B-junior Mark van de Riet op de derde plaats. Hij finishte na 11,76 sec.' Raymond van Mourik, die nog maar eerste jaars B-junior is volgde in de zelfde serie als vierde in 11,89 sec., hetgeen een persoonlijk record bete kende. Op de 200 meter belandde Mark van de Riet andermaal op een derde plaats in 23,9 sec. Hij kwam in het lopende seizoen al een paar keer uit op 23,6 sec., hetgeen een evenaring van het clubrecord betekende. Ray mond van Mourik toonde andermaal aan, dat hij wel degelijk in de voet sporen van zijn een jaar oudere club genoot gaat treden door in dezelfde serie uit te komen op 24,4 sec. Het be tekende ook voor dc tweede keer een vierde plaats en het betekende ook het tweede persoonlijke record. Korte afstand Bij het discuswerpen kwam Mark van de Riet weer eens tot een redelij ke afstand met een worp van 35.02 BURGH-HAAMSTEDE - De brid geclub Schouwen heeft met de zo- merbridgedrives in de roos gescho ten, gezien de opkomst van geschoten. Zelfs buitenlanders ko men opdagen. Ten overvloede zij ver meld, dat ook zij die alleen komen, mee kunnen spelen, maar wie het eerst komt het eerste maalt. De uitslagen gaven veelal de toe risten als de besten aan, terwijl de clubleden van de organiserende brid geclub Schouwen met wat lagere plaatsen genoegen moesten nemen. Tijdens de laatst afgewerkte avond werd het echtpaar Jacobs winnaar met 171 punten. Het gemiddelde be droeg 144 punten. Als tweede kwa men de heren Bickmann en Van den Berg uit de bus met 167 punten, waar mee zij het echtpaar Huijsmans naar de derde plaats verwezen. Zij scoor den 165 punten. De verdere uitslag was: 4. ds Ve ger/Van der Klooster 160,8 pnt.; 5/6. mw en Eric-Jan Mes en hrn Ve ger/Van der Klooster 160 pnt.; 7. ep Kramer 152,4 pnt.; 8. hr Van Vliet/mw Van den Berg 150 pnt.; 9. hrn Van Ast/Kegels 146,4 pnt.; 10. mw Van Wingerden/hr Blonk 142,8 pnt.; 11. ep Killan 132 pnt.; 12. ep Klever 129,6 pnt.; 13. mw Van Leeuwen/hr Van Meggelen 109,2 pnt.; 14. ep Mata- heroe 108 pnt.; 15. mw De Feijter/hr Petiet 102 pnt. OUDDORP - Aan de Brouwersdam hield watersportvereniging Goeree uit Ouddorp de tweede uit een serie van vier surfwedstrijden voor de Ouddorp Funcup. Er werd in drie manches gevaren met een zogenaam de strand-start. De deelnemers moe ten daarbij met surfplank en zeil zo snel mogelijk vanaf de start bij de duinen naar de zee rennen. De baan bestond uit een kleine slalombaan met drie boeien. In totaal namen 35 mannen en twee vrouwen deel, het grootste aantal dat in zuidwest-Nederland ooit aan een slalom op zee meedeed. Uiteindelijke winnaar werd K. Veldkamp uit Briel- le, tweede werd A. Boot uit Helle- voetsluis en op de derde plaats ein digde R. Bos uit Yerseke. Herma de Jong uit Dordrecht klasseerde zich als beste dame op de negende plaats. M. Arkenbout uit Nieuwerkerk kwam op de tiende plaats. meter, hetgeen hem een eerste plaats opleverde. Opnieuw liet Raymond van Mourik zijn fikse vooruitgang zien. Hij eindigde als derde met een worp over 27.94 meter, het derde per soonlijke record. Eerder dit jaar kwam hij uit op 26.69 meter. Raymond van Mourik ontpopt zich momenteel als tweede beste B-junior van Delta Sport. Hij volgt Mark van de Riet slechts op geringe afstand, hetgeen perspectieven oplevert voor het volgende seizoen. Van de Riet gaat dan over naar de rijen van de A- junioren, terwijl Van Mourik dan als tweede jaars B-junior de weg vrij heeft naar nog grotere sportieve suc cessen. Vergeleken met de prestaties van Mark van de Riet als eerste jaars B-junior is Raymond van Mourik vooral op het sprintwerk iets verder. Van de Riet scoorde het vorig jaar 24,6 sec. op de 200 meter, terwijl Van Mourik nu al tot 24,4 sec. kwam. Op de 100 meter zijn de tijden op een paar honderdsten na gelijk in een vergelijkbaar stadium van hun atle- tiekloopbaan. Momenteel ontwik kelt Van Mourik zich goed op de tech nische nummers. Wanneer de atletiek-accommodatie in Zicrikzce klaar is en op de diverse technische nummers kan worden getraind, zal ook Raymond van Mourik zich gaan bezig houden met de meerkamp. Jan Konijnenburg kwam uit op de 1500 meter Hij ondervond bijzonder veel tegenstand van een sterk deelne mersveld. Konijnenburg vertrok op een schema van 3.58.0 min. In de eer ste ronden liet hij zien dit schema aan te kunnen. Bij de tweede doorkomst sloeg het noodlot toe, doordat Konij nenburg door de grote hoeveelheid lo pers in de melee werd gehaakt, het geen hem uit hot ritme bracht. Hij kwam zelfs ten val. Hij reageerde evenwel snel en kon zich weer in de staart van de groep vestigen. Dc in spanning was echter te groot geweest cn bovendien was de concentratie verstoord. Hij finishte in 4.12,9 min. De winnende tijd was 3.53,2 min., een tijd w-aar Konijnenburg onder nor male omstandigheden dichtbij geko men zou zijn. ROOSENDAAL - Een drietal atleten van atletiekver eniging Delta Sport uit Zierikzee nam deel aan een avondwedstrijd op de kunststofbaan van atletiekvereni ging Thor in Roosendaal. De twee B-junioren Mark van de Riet en Raymond van Mourik presteerden uitstekend. Bij de senioren kwam Jan Konijnenburg uit op de 1500 meter. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11