Helcherseeschool mixt sound Theo Thijssenschool besluit met spannende musical Project 'Zee en strand' Laatste schooldag LTS Musical op 't Staepel'of Levend ganzenbord centraal op J, L. de Jongeschool CNS-leerlingen voeren een Fabeltjeskrant-verhaal op Indianendorp Sirjansland Zomerfeest van Kwibus-kleuters AFSCHEID 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag: 10 juli 1986 Nr. 23961 5 ZIER1KZEE - De Theo Thijssen school in Zierikzee heeft er een geslaagde musical-afscheidsavond opzitten, waar zo'n 25 leerlingen, ou ders, het schoolteam en de ouderraad in de gemeenschapsruimte getuigen van waren. De groep 7/8 voerde de musical De Luie Lift op. Na eon terugblik over het eerste ba sisschooljaar door directeur J. I Goedhart was het na de pauze de beurt aan de leerlingen. Humor, spanning, verwarring en 'echte' Ame rikanen waren de belangrijkste ele menten, die door de scholieren tij dens de musical met veel inzet en enthousiasme voor het voetlicht kwa men. Een spontaan publiek beloon de dit alles met een warm applaus. Rollen Do hoofdrollen werden gespeeld door leerlingen van groep 8, met groep 7 voor de bijrollen. De regie was in handen van M. de Looff- Passenier, die werd geassisteerd door C. P. Polderman (belichting en decor). J. Jumelet besloot als voorzitter van de ouderraad de gezellige afscheids avond. Na zijn speech restte nog het bekijken van dia's, die gemaakt wa ren tijdens het onlangs gehouden schoolkamp naar de Schelphoek. ZIERIKZEE - De kleu ters van de groepen 1, 2A en 2B van de Christelijke basisschool Jan Wouter van den Doel in Zierikzee vierden dinsdag een groot feest ter afsluiting van het project 'Zee en Strand'. In het kader van dat project werd vorige week reeds een ouderkijka- vond gehouden, tijdens welke aller lei zee en strand 'dingetjes' bekeken konden worden, zoals strandhuisjes, molentjes, schelpjes en dergelijke. Aanschouwd door belangstellende ouders werden dinsdagochtend op het schoolplein zang- en dansspellet jes gespeeld. Vervolgens werden de onderlinge krachten gemeten met za ken als: emmertjes water halen, zan- doliebollen werpen en zandtaarten bakken. Rijn en Trijn Na de gezamenlijke maaltijd - be staande uit het bekende menu van frites, worstjes en appelmoes - was het de beurt aan het clownsduo Rijn en Trijn. Zij verzorgden een grappig optreden met hun eigen interpretatie van de sprookjes 'Roodkapje' en 'Re pelsteeltje'. Tot slot van het zee en strandfeest arriveerde de ijscoman voor een ver koelende traktatie. Om drie uur 's middags was -het schoolfeest afgelopen en werd er offi cieel afscheid genomen van groep acht, waarbij ook het schoolbestuur aanwezig was. Alle veertien kinderen kregen het boek Gaandeweg Hém te gemoet. Vervolgens werden ook de ehbo-diploma's en de getuigschriften overhandigd, waarmee een eind kwam aan een schoolfeest, door de ouderraad georganiseerd. RENESSE - In het dorpshuis van Renesse werd dinsdag afscheid geno men van elf leerlingen van groep acht van de openbare basisschool 't Staepel'of. Bij deze gelegenheid werd door de leerlingen van de bo venbouw (groep vijf tot en met acht de musical: Hotel de luie lift, opge voerd. Het gebeuren werd bijge woond door een groot aantal belang stellenden. A. J. Padmos, voorzitter van de ou derraad, toonde zich bij de opening van de avond verheugd over de uitste kende belangstelling. Vervolgens werd met enthousiasme en schwung de bepaald niet eenvoudig uit te voe ren musical door de kinderen gezon gen en gespeeld. Vanuit de zaal ont vingen ze veel bijval en aan het slot werden de jeugdige 'sterren' met een warm applaus bellond. Fundament Wethouder J. Deïst richtte na de geslaagde opvoering het woord tot de kinderen die de school gaan verlaten. Hij stelde dat op de basisschool het fundament is gelegd voor de toe komst en dat het nu pas echt gaat be ginnen. 'Kennis is macht', aldus de wethouder. Hij wees de kinderen er op dat ze zich niet moeten laten ont moedigen door berichten over werk loosheid en kreten als 'waar doe ik het voor'. Hij zei erop te vertrouwen dat de kinderen die nu van de basis school komen straks dc gelegenheid zullen krijgen om aan het arbeidspro ces deel te nemen. Namens het ge meentebestuur wenste hij de school verlaters veel succes voor de toekomst. y Dc voorzitter van de ouderraad, dc heer Padmos, sloot zich aan bij de woorden van dc wethouder en reikte vervolgens dc herinneringsregcltjes uit. Dc heer A. Heijnen, die geduren de IV2 jaar aan de school werkzaam was in het kader van het per 1 au gustus aflopen WPO-projekt (Werk- gelegcnheids Projekt Onderwijs) ontving uit zijn handen een boeken bom Tbt slot boden dc vertrekkende leerlingen de heer J. H. Blom, direc teur van de school, een fraaie plant aan voor de school. Zelfstandigheid De heer Blom merkte daarbij op dat er voor de kinderen heel wat gaat veranderen nu ze naar het vervolgon derwijs gaan. De voornaamste veran dering vond hij een grotere zelfstan digheid. Vooral ook met betrekking tot het maken van huiswerk. 'Laten jullie nu maar eens zien dat je die zelfstandigheid aankunt', besloot Blom. die voortaan samen met de LHNO opgaat in de Scho lengemeenschap Voorbe reidend Beroepsonderwijs. De leerlingen van de vierde/hoog ste klassen waren al van school af, maar er bleven er nog altijd een twee honderd over om samen met leraren korps en niet onderwijzend personeel (25 man) elkaar op alternatief/spor tieve wijze te bekampen. Zeskamp Eén zeskamp dus, die zich zowel rond als in de .school voltrok. Gymle raar Jacques Schreinemacher had de (veelal waterige) spelen uitgedacht en leraar bouwtechniek Albert Kie- boom had de leiding bij het in elkaar timmeren van de daarbij behorende attributen. De van de TV befaamde zeephelling (zie foto), plus de waterbak met balk (waarop men elkaar om de oren sloeg met skippyballen), de kruiwagenrace en de emmerrace, het appelhappen, dat waren onderdelen die gepaard gingen met de wonderlijkste caprio len. Voor de toeschouwers was het een humoristisch gebeuren, maar de deelnemers bleven desondanks fana tiek. Voetbal gebeurde met twee aan elkaar gebonden spelers. Daarnaast was er competitie met tafeltennis, softbal en slagbal. Na een gezamenlijke fritesmaaltijd werd 's middags in de school met ple zier de film Trading Places met Eddy Murphy bekeken. Zo kwam er een eind aan de laatste schooldag èn het zelfstandig bestaan van de honderdjarige LTS. ZIERIKZEE - Schoolfeest ook op de J. L. de Jongeschool aan het Vrije, waar de(woens-) dag begon (na het gebruikelijke begin) met het toe zingen van twee jarigen: Willeke en Daniël. Daarna zocht ieder z'n eigen groep op om "de rest van de dag door te brengen, via het dierengelui- denspel. De dag begon dus luid keels... Toen ieder wist in welke groep hij of zij zat, werd een begin gemaakt met het levend ganzenbord spel, met opdrachten als zaklopen, stripver haal schrijven en touwtje springen. Trouwens: stripfiguren stonden cen traal. Het ganzenborden duurde tot de middag en werd op het grasveld afgewerkt. Pannekoeken Ijverige moeders hadden intussen gezorgd voor een enorme stapel pan nekoeken, die ook buiten konden worden opgegeten. De dag werd be sloten met het in opdracht vervaardi gen van een collage over het onder werp strand, bos, duinen of bergen: vakantiedoelen dus. De ijscoman kwam ook nog even langs en werd niet gejuich begroet, zeker door de groep Kippen, die de eerste prijs ver dienden- met het ganzenbordspel. ZIERIKZEE - De zestig peuters van peuterspeelzaal Kwibus hebben er een geslaagd zomerfeest opzitten ter afronding van het 'schooljaar'. Dinsdag- en woensdagmorgen had den de kinderen van twee en een half tot vier jaar het behoorlijk druk met verkleedpartijen, sminken, plakken, knippen en spelletjes. Maar ook de ouders waren grotendeels van de par tij om zoon- en of dochterlief te bege leiden. Op het speelterrein bij het Mierennest in Zierikzee was het bei de ochtenden behoorlijk druk. Het plein was versierd met vlaggetjes en er was ook een standje, waarin tassen werden verkocht om de eigen kas te spekken. Weer een jaar voorbij voor de peuters, waarvan een deel nu de eerste schreden gaat zetten binnen het basisonderwijs. SCHARENDIJKE - Ter afsluiting: van het school- seizoen hielden de leraren en leerlingen van de Scha- rendijkse Helchersee school een afsluitende festiviteit op het school plein. Klapstuk van het feest was een heuse soundmix-show naar het voorbeeld van het televi- siegebeuren van Hennie Huisman. Groep vijf en zes traden verrassend voor het voetlicht als de Fabeltjes krant, een door 'meester' Sterren burg geschreven toneelstuk met de ti tel: Een school voor het dierenbos. Natuurlijk werd er in het praathuis heel wat afgekibbeld en uiteindelijk werd de stal van Greet de Koe omge bouwd tot school met als directrice juffrouw Ooievaar. Bonje in Buitenhof Na een korte pauze werd de avond vervolgd met de musical Bonje in de Buitenhot, waar emancipatie om ae hoek kwam kijken. Het werd een mu sical met leuke discussies en fijn» liedjes, te beginnen met Doe de Pisa- dans en een miss-verkiezing. School directeur Van Sluys haalde na het afwerken van het programma alle medewerkers voor het voetlicht, die een terecht applaus kregen. Na de grote pauze trad Hatikwa, het kin derkoor van de CNS op in de (verkor te) musical Adieu Paris. Reisleidster Ciska liet heel wat prachtige plaatjes zien aan toeristen en publiek. hoort - geopend door meester Lang kamp, alias Hennie Huisman, onder begeleiding van juf Ruth en juf Jea- net. Nadat de jury - met een heuse kritische Jacques d'Ancona - was voorgesteld, konden de twaalf groe pen hun beste kunnen tonen. De serie werd geopend door meneer Kaktus met de kleuters van de groepen een en twee, gevolgd door de leerlingen van groep drie, die Kinderen voor Kinderen deden. Kinderen voor Kinderen was overi gens een geliefd object, want twee an dere groepen hadden eveneens deze populaire act gekozen. Verder kwa men soundmixen aan bod van Doe Maar, Simon n Garfunkel, The Ever- ly Brothers, Frizzle Sizzle, Danny de Munck, André van Duin en een dans groep. Met een gezamenlijk optreden van het personeel van de Helcher- seoshow werd het zeer attractieve ini tiatief besloten. SIRJANSLAND - In 'Sir' werd het afscheid gevierd met een indianenfeest en SirjaJisland veranderde in een indianendorp. Kinderen zowel als leerkrach ten van de openbare basisschool waren volledig als indiaan uitgedost. Op het schoolplein brandde, ondanks het warme weer. een heus kampvuur, dat on der luid 'gehuil' werd ontstoken. Nadat één van de indiaansen haar paard had gestald, moesten alle kinderen hun vaardigheid tonen in onder meer speerwerpen, boogschieten en een heuse tijgerbaan, waar elk foutje met luid gebel werd gesignaleerd. Om de honger te stillen konden de roodhuiden hun eigen pannekoeken op houtskool bakken en doorspoelen met een eigentijds frisdrankje. Na het feest werd aan het eind van de middag het dorp gezamen lijk opgebroken en onder dankzegging van het opperhoofd werd het feest be sloten. De vele lagen make-up konden onder de douche worden afgespoeld. De brandspuit tot slot, verwijderde de laatste resten en doofde het kamp vuur. ZIERIKZEE - Bij de LTS vas het dinsdag een dub bel afscheid: afscheid van di1 schooljaar, maar ook vai. de zelfstandige LTS, Voorafgaand aan de soundmix- show, die door een flink aantal ou ders werd bijgewoond, waren er tal van leuke activiteiten in de vorm van een braderie. Met het rad van avon tuur konden leuke prijzen worden ge wonnen. De soundmix-show werd - zoals dat SEROCSKERKE - Afscheid alom: ook op deobs De Schelphoek in Se- rooskerke.Hier namen twee leerlin gen van grotp acht afscheid, plus een meisje dat di Schelphoek verwisselt voor de Anne Trankschool. Voor deze drie was een bijeenkomst in het dorpshuis belegt, die uitstekend be zocht werd. Directeur H. Scireurs opende de avond, die meteen w*rd overgenomen door de leerlingen va* de onderbouw met de musical: He, Bestaatniet- land. Hierna en nog y>or de pauze speelde de blokkfluitgi\ep een paar liedjes. Na de pauze was het de beurt aan de bovenbouw, met de mu^cal Reü nie. Alle leerlingen die a*n deze avond hadden meegewerkt verden beloond met een welverdiend gul applaus. Mevrouw L. de Vrieze (ouderraad) bedankte de leerkrachten vo\>r hun inzet gedurende het bood hun een attentie aan. De leerlin gen verwoordden hun dank bloemetje. Wethouder J. Deïst sprak de dende leerlingen toe namens meente en wenste hen succes verdere levenspad. 'Meester' tot slot overhandigde de drie boekwerk met tekeningen en als herinnering aan de nu afpesloteX schoolperiode aan De

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5