Nieuwe ambulance voor Zierikzees' ziekenhuis Comité Zomerzegels deelt twaalfduizend gulden uit Nieuwe Scholengemeenschap vergt sluiten compromissen Orgelconcert Arie Keijzer ÜKÜ! -HM Verdeling provinciale knelpuntenpot Frontale botsing Deuken in auto Surfplank gestolen Twee ktv's gestolen Wieldoppen verdwenen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 10 juli 1986 Nr. 23961 3 Aanschafsprijs 150.000 gulden Van Opdorp verhaalde, dat de oude wagen puffend en zuchtend naar Leeuwarden is teruggegaan (de leve rancier - red). Maar de directeur toonde zich ook gelukkig met het ambulanceteam van vier chauffeurs (T. Heikamp, P. Lokman, L. Noordijk en A. de Bruine) en het veertien per sonen tellende team van verpleeg sters. Na zijn korte speech overhan digde de directeur de sleutels aan de chauffeur van dienst. Schouwen-Duiveland heeft drie ambulances. Eén in Bruinisse, één in de Westhoek, die overigens binnen kort ook wordt vervangen, en nu dus weer een nieuwe bij het ziekenhuis. Speciaal voor de ingebruikname wa ren de collega-ambulancevervóerders ook aanwezig in Zierikzee. Die keken met grote belangstelling naar de in richting van de wagen, die voorzien is van tal van moderne snufjes. Directeur Van Opdorp geeft aan chauffeur van dienst L. Noordijk de sleutels van de nieuwe ambulance. ZIERIKZEE - Het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee heeft een nieuwe ambulance aangeschaft. Hiermee is een einde gekomen aan het Chevrolet- tijdperk. De oude ziekenwagen had er zes jaar en 168.000 kilometer opzitten. De nieuwe Volkswagen gaat jaar lijks ook zo'n 600 ritten maken en naar het zich laat uit zien betekent dit een periode van vijf jaar, voordat er weer een nieuwe moet komen. ,,Ik ben ontzettend blij; de chauf feurs zijn ontzettend blij, maar de pa tiënten zullen met de wagen het ge lukkigst zijn, want die worden erin vervoerd. De wagen is nieuwer, gro ter en volwassener, dan de Chevro let", sprak Van Opdorp tijdens de plechtigheid voor het ziekenhuis. Vol gens hem is de zorg, waarmee je de mensen tegemoed treedt van het al lergrootste belang. Directeur patiëntenzorg van het ziekenhuis, A. F. R. van Opdorp, toonde zich tijdens de ingebruikna me bijzonder verheugd over de nieu we aanwinst. Nu heeft Schouwen- Duiveland weer drie ambulances. Met de aanschaf van de wagen is een bedrag gemoeid van 150.000 gulden. Garagebedrijf Slager in Brouwersha ven neemt het onderhoud van het voertuig voor zijn rekening. Cheques voor ANIBANBO, Brogum en CJV ZIERIKZEE - Het plaatselijk Comité van de Stichting voor de Zoinerpostzegels heeft woensdag aan vijf Zierik- zeese verenigingen cheques uitgedeeld met een gezamen lijke waarde van bijna twaalfduizend gulden. De Algemene Nederlandse Invaliden Bond ontving ƒ1000.- voor aanschaf van een electrische schrijfmachine, de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen ƒ3000.- voor keukeninrichting, de Stichting Jeugdsoos Brogum ƒ.5174,53 voor video-apparatuur en de CJV Samen Ver der ƒ2500.- voor aanschaf serviesgoed voor het nieuwe onderkomen. Een prettige taak voor het twéé jaar geleden opgerichte Zierikzeese comité, verwoord door mevrouw D. C. van Versum - Dijkman. Zij had de vijf verenigingen de komst van enige leden van het comité en het doel er van wel aangekondigd, maar de grootte van de bedragen werden pas bekend tijdens die bezoekjes. Volgens mevrouw Van Versum was het een grote stimulans voor het kort functionerende comité, dat er dit jaar zo'n groot bedrag in Zierikzee is ge vallen. ANBO De ANBO, zo liet voorzitter H. Asma weten, was uitermate tevreden. Er was drieduizend gülden aange vraagd en die wens was-dus vervuld. De ANBO heeft sinds een jaartje een eigen onderkomen op de hoek Meelstraat/Paternosterstraat. Eigen leden knapten dit voormalige' ge bouw van het Rode Kruis op. De in richting van het recreatiezaaltje werd bekostigd 'uit een gift van het Ko ningin Julianafonds en de gemeente verstrekte een éénmalige subsidie. Voor de keukeninrichting (want die staat er al) moest een lening worden afgesloten, zodat de cheque van de Stichting voor de Zomerpostzegels uitstekend te pas kwam. De overhandiging van de cheque van drieduizend gulden in het gebouw van de ANBO. Van links naar rechts: penning meester J. J. Snijders van de ANBO, de dames W. van der Wekken - van den Hoek en D. C. van Versum - Dijkman van het Comité Zomerpostzegels en voorzitter H. Asma van de ANBO. BROUWERSHAVEN - Ruim hon derd belangstellenden waren dins dagavond in de Sint-Nicolaaskerk voor het orgelconcert van de bekende organist van de Rotterdamse Doelen en de Grote Kerk te Dordrecht Arie J. Keijzer. Het betrof het eerste in een reeks van zes orgelconcerten waarnee de evenementencommissie van de Hervormde Kerk Brouwers haven deze zomer orgelmuziek van een hoog niveau wil presenteren. „Het goede orgel en de prachtige akoestiek van deze kerk werken in spirerend voor organisten", verklaar de Willie Bil van de evenementen commissie het feit dat men enkele, zeer bekende organisten heeft weten te strikken. „Het wellicht wat lagere bezoekersaantal bestaande uit men sen die er verstand vanb hebben, ne men we graag voor lief". Praeludium Keijzer, die voor het eerst in de Brouwse kerk concerteerde, opende met praeludium en Fuga in A van D. Buxtehude gevolgd door de partita Vervolg van pag. 1. combineerd met de viering van hon derd jaar technisch onderwijs op Schouwen-Duiveland in 1983, volg den al snel herstructurering in fusie in het voortgezet onderwijs. Ook in deze benadrukte de voorzitter de be langrijke bijdrage van Scherjon. ,,U stond voor uw school en voor de mensen in die school. Dat blijkt ook uit de zorg, die u vervult over het feit dat meerdere leerkrachten op een te vroeg tijdstip moeten afhaken. Te recht pleit u voor een taakverlich ting voor de oudere leerkracht", al dus Den Boer. Spreker ging verder in op de voort varende wijze waarop de totstandko ming van de medezéggenschapsraad werd aangepakt, op de goede samen werking tussen directeur en bestuur en op de kennis van zaken van Scher jon opgedaan mede door zijn contac ten buiten de school, zoals het lid maatschap van de Provinciale Onderwijsraad. Den Boer betrok in zijn dankwoord tot de vertrekkend directeur ook me vrouw Scherjon en dankte haar voor de betoonde steun en medeleven. Na mens het bestuur bood hij Scherjon ten slotte een volumineuze aanvul ling in de boekenkast aan, te weten: 'de dikke Van Dale*. Samenwerking Erkentelijkheid voor de uitsteken de samenwerking binnen het direc tieteam werd verwoord door adjunct directeur H. C. Ensing, die bovendien memoreerde aan de persoonlijke con tacten met de familie Scherjon. En sing liet weten zich altijd te hebben kunnen vinden in het devies van de thans vertrekkend directeur: „Relati veren, niet op de man spelen en zor gen, dat je kunt blijven lachen". Spre ker besloof met het aanbieden van een ludiek geschenk: bouwgegevens voor een kippenhok en een doos don zige kuikens. De heer M. C. Dapge, voorzitter van zowel de medezeggenschapsraad (MR) als de ouderraad uitte zijn waardering voor de wijze, waarop Scherjon immer de MR van advies had gediend. Als tastbare blijk van dank overhandigde hij namens deze groepering een bockenbon. Dooge onderstreepte verder het be lang van een ouderraad, die zowel bij droevige als prettige zaken de school aangaande, betrokken wordt. De taak van de ouderraad zag spreker al leen uitvoerbaar met brede steun van de directeur. Daar ouders en leerlin- gen het volgens spreker van belang achtten, dat Scherjon ook in de toe komst wat aan de lichamelijke condi tie blijft doen en daar onlangs was gebleken, dat hij met de step wat minder goed overweg kan, was thans voor een ander voertuig gekozen: een fraaie fiets, waar de directeur zich zeer verguld mee toonde. Mevrouw A. R. van Dellen, inspec- Ach was soil ich Sünder machen van Bach. Na Praeludium en Fuga in G van Mendelssohn speelde de 54-jarige organist vijf door hemzelf gecompo neerde Inventionen. Suite du Deuxie- me Ton van Clerambault bestaande uit zeven onderdelen was het volgen de programma-onderdeel en het con cert werd besloten met een improvi satie van de bekende organist. AMSTERDAM - De reclame code commissie en het colleges van beroep voor dit soort zaken heeft de reclame campagne, vorig jaar, van de firma Pharmafood voor het knoflookprepa- raat kyolix veroordeeld. BEEK - De commissaris van de ko ningin in Limburg dr. Kremers heeft samen met directeur Harris van de afdeling marketing van de lucht vaartmaatschappij British Airways op vliegveld Beek een vrachtdistri butiecentrum officieel in bedrijf ge steld. WIERDEN - In Enter (gemeente Wierden) is de 73-jarige H. ten Brinke uit Nijverdal om het leven gekomen door een verkeersongeval. De man werd door een personenauto geschept toen hij fietsend de Wierdenseweg overstak. trice van het lager beroepsonderwijs in Zeeland, stelde vast dat het tech nisch onderwijs op Schouwen- Duiveland reeds honderd jaar een be grip is, iets wat lang niet overal ge zegd kan worden. Zij uitte haar waar dering aan het adres van Scherjon voor diens moed onder niet-populaire omstandigheden de mijlpaal van een fusie te hebben bereikt. Zij prees Schouwen-Duiveland gelukkig met het feit, dat betrokkenen deze samen werking hebben doorgezet in het be lang van de onderwijsmogelijkheden in de toekomst in deze regio. Namens het ministerie van onderwijs bracht zij daar haar dank voor over. De heer H. C. Kamp, voorzitter van de Vereniging van Directies bij het Beroepsonderwijs (VDB) was spe ciaal naar Zierikzee getogen om Scherjon dank te brengen voor diens grote inbreng binnen deze club. Hij maakte van de gelegenheid ge bruik de historie en het belang van die VDB eens goed te benadrukken. De tijd, waarin Scherjon heeft ge functioneerd, omschreef Kamp als de 'democratiseringsfase'; een tijd waar in vele collega's met stressverschijn selen werden geconfronteerd. Een commissie van wijze mannen, onder wie ook Scherjon, werd binnen de VDB ingesteld om in die gevallen de problemen bespreekbaar te maken. Vooral voor zijn aandeel in het func tioneren van die commissie bracht Kamp zijn dank over. Hij onder streepte zijn woorden met het aanbie den van een fles geestrijk vocht. Gunstig De heer R. Soesman, directeur van de RSG Prof. Zeeman richtte vanuit drie invalshoeken het woord tot Scherjon: namens de BOVO (overleg basisonderwijs/voortgezet onder wijs), namens de ROVO (regionaal overleg voortgezet onderwijs) en als buurman. Hij achtte Schouwen- Duiveland in een uiterst gunstige si tuatie met het bestaan van dergelijke goede contacten tussen basisonder wijs en voortgezet onderwijs en tus sen die in laatsgenoemde groepering onderling. Soesman wees op de in breng, die Scherjon als voorzitter van de BOVO had in het formuleren van de toelatingscriteria voor de diverse vormen van het voortgezet onder wijs. Badinerend ging Soesman ook in op de gezonde rivaliteit, die heerste tussen RSG en LTS ten aanzien van de fel begeerde nieuwbouw. „Het moet voor Scherjon dan ook een af grijselijke klap zijn geweest toen de eerste paal voor de RSG toch eerder de grond in ging", aldus Soesman. Tbn aanzien van de opvang van leer lingen omschreef hij Scherjon als 'eer op en top pedagoog, die het belang van de leerlingen prima wist in te schatten'. Spreker besloot met het overhandi gen van een drietal geschenken, een platenbon, een boekenbon en een fles wijn. Nostalgie vierde hoogtij in het per soonlijk woord, dat de heer C. Buur man, oud-directeur van de LTS in Goes tot Scherjon richtte. Buurman memoreerde daarin ook zijn herinne ringen aan een jeugdige Fokke Scher jon, destijds in Leeuwarden. De heer C. Meijer bracht vervol gens namens de VDB afdeling Zee land zijn dank over aan de vertrek kend directeur voor diens belangrijke inbreng in oprichting en functioneren van deze afdeling. Bo vendien sprak Meijer als persoonlijk vriend van de familie Scherjon. Integriteit Tbn slotte was het de beurt aan Scherjon zelf om achter het spreek gestoelte plaats te nemen. Aanvanke lijk werd hij daarbij geassisteerd door een beweeglijke kleinzoon, die er met een driftige dribbel op het houten podium duidelijk blijk van gaf, dat al dat gepraat hem wat te veel werd, hoe leuk dat dan voor opa ook mocht zijn. Scherjon richtte zich in een uitge breid dankwoord tot alle sprekers persoonlijk sprak zijn waardering uit voor het bestuur, waar hij op basis van wederzijdse integriteit altijd goed mee had kunnen werken en gaf tot slot nog een - ingekorte - visie op het onderwijs. Zo liet hij nog even de vele drastische veranderingen binnen het voortgezet onderwijs de revue passeren en blikte tot slot vooioiit op het advies van de Wetenschappelijke Raad voor de Regering (WRR). Een advies voor het voortgezet onderwijs, waar scheidend voorzitter Diepen horst van de Onderwijsraad over heeft gezegd: „De ruif is te hoog, al thans men stopt het verkeerde hooi erin". Ook Scherjon zei niet erg ge rust te zijn over de desbetreffende voorstellen. Ongetwijfeld zal hij de verdere ontwikkelingen vanaf de zij lijn blijven volgen. Mevrouw Van Versum verzocht uit naam van de Stichting de verenigin gen wel om de leden bij gelegenheid opmerkzaam te maken op de stand in het postkantoor, waar niet alleen ze gels, maar ook bijvoorbeeld kaarten en andere cadeautjes worden ver kocht om van de opbrengst vereni gingen te kunnen steunen. Bij de ANBO kan dat onder andere gebeuren tijdens de koffiebijeen- komsten, op donderdagen in het ont moetingscentrum aan de Paternoster straat. De bijeenkomsten liggen in deze vakantieperiode even stil, maar worden in september weer gestart. Busje Voor ANBO-leden is het ook plezie rig, dat er op die donderdagen een busje rijdt. Tegen een gulden per rit kan daarmee van Poortambacht en Malta naar het.centrum (de markt of het ANBO-gebouw) 'worden gereden. Ook daarmee is nu even gestopt, tot de koffiebijeenkomsten weer begin nen. Daarna kan er weer om half tien worden ingestapt bij Borrendamme en wordt men om kwart voor twaalf weer teruggebracht. Ouderen kunnen ook thuis worden opgehaald, daar voor is een telefoontje naar J. van den Noord (tel. 5381) voldoende. fmmir 4'ÊmÊÈt*. I ZIERIKZEE - Ruim 1,5 miljoen is er in 1987 beschikbaar in de zoge naamde knelpuntenpot van de pro vincie Zeeland in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing. In het rijksmeerjarenplan stadsvernieu wing is voor het jaar 1987 een bedrag van 952,9 miljoen gereserveerd, waarvan de knelpuntenpot ongeveer 20% krijgt toebedeeld. Voor de Schouwen-Duivclandse ge meenten betekent dit een bijdrage die als volgt verdeeld is: Brouwersha ven 369.664,— Bruinisse 66.539,—; Duiveland 133.079,—; Middenschou- wen 66.539,— en Westerschouwen 140.472,—. De gemeente Zierikzee komt in dit overzicht niet voor: die wordt gevoed uit een ander 'potje'. BURGH - Het aanbrengen van een nieuwe asfaltlaag op de weg langs de Plompe toren heeft nogal wat auto schade tot gevolg gehad. Verschillen de auto's slipten en liepen blikschade op. Maandagavond rond half tien slipte K. v. d. V. uit Bruinisse op weg naar z'n nachtdienst en botste fron taal tegen de auto vari het echtpaar R. de G. uit Serooskerke. Beide auto's raakten totall-los en werden door het bergingsbedrijf De Jonge weg gesleept. V. d. V. en mevrouw De G. moesten zich met verwondingen on der doktershulp stellen. HAAMSTEDE - Een hele serie deu ken in 'dak en motorkap van de auto van T. W. J. K. uit Einhoven was de, schade die dinsdagmiddag werd ge constateerd. Een aantal jongelui heeft over zijn auto gelopen, die ge parkeerd stond op camping Bloms hoeve aan de Hogeweg. !i - i" - REN'ESSE - H. van'H.- uit- Baren- drecht maakte melding van het feit dat zijn surfplank met' toebehoren werd gestolen. Het gebeurde op cam ping Seele te Renesse in de nacht van maandag op dinsdag. RENESSE - H. M. A. deed dinsdag aangifte van een diefstal aan het Stoofwekken te Rènesse, slot Moer- mond, waaruit tussen 4 en 6 juli twee kleuren tv-toestellen werden gesto len. BROUWERSHAVEN - Sinds de avond van de 7e juli mist P. van O. uit Den Haag de vier wieldoppen van zijn auto. De wagen stond bij de jachthaven van Brouw geparkeerd. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-5071. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3