Willibrordusschool in actie voor gevarieerde fancy fair Zeeland helpt Nepal kreeg weer bijdragen Ons bin nie langer zuunig al het aan de reclame ligt Fijn Indianenproject voor kleuters van 't Kofschip r Bruto-opbrengst: 4.600,— Rommelmarkt in Haamstede Reünie Zevibel Mosselsector Het fietsenhok van de Willibrordusschool bood onderdak aan de rommelmarkt, waar de echte snuffelaars heel snel hun slag wisten te slaan. ZIERIKZEE - De fancy fair van de Katholieke basis school Willibrordus, die in en rond het schoolgebouw werd gehouden, heeft een bruto-opbrengst van 4.600,— opgeleverd. Een resultaat waar de organisatoren zich zeer tevreden mee toonden. Besloten met welkome regendans ZIERIKZEE - De kleuters van openbare basisschool 't Kofschip in Zierikzee hebben zich de afgelopen twee we ken intensief bezig gehouden met een fijn Indianenpro ject, dat vele afwisselende evenementen met zich mee bracht. De fancy fair behoort inmiddels tot een tweejaarlijkse traditie van de Willibrordusschool en dient uiter aard voor het vergaren van financië le middelen ten behoeve van wat ex tra voorzieningen, waar geen rijksvergoeding voor wordt ver strekt. Deze keer zal het geld onder meer worden besteed aan een nieuwe ver- keersmethode en blijft er wellicht nog een bedragje over als aandeel in de kosten van een kopieerapparaat. Een vast en immer druk bezocht on derdeel van de fancy fair vormde ook dit keer weer de rommelmarkt, on dergebracht in het fietsenhok van de Willibrordusschool. De meest geoe fende snuffelaars gaven daar vrijdag avond reeds acte de présence en het gevolg daarvan was, dat de leukste koopjes in een mum van tijd verdwe nen waren. De vrolijke muziek op de band zorgde voor een passende om lijsting. Schoolteam, ouders en leerlingen droegen zorg voor een goed geoliede organisatie van de fancy fair, die de bezoekers een aantal leuke spelletjes te bieden had. Voor de meest sportieven onder hen was er de grote paal, die beklommen diende te worden. „We mogen hem wel met zeep gaan insmeren", grapte één der medewerkers toen het vele jeugdigen gelukte een prijzenenvelop uit de top te plukken. Verder konden kleine prijsjes wor den gewonnen met een goede worp op de kegelbaan, terwijl de enveloppen- loterij en de bingospelletjes kansen boden op wat grotere prijzen. Grabbelton Bij de grabbelton was het uiteraard altijd prijs, evenals bij de verfmolen, die de deelnemers steeds opnieuw een eigen en uniek kunstwerk afle verde. Beetje behendigheid en veel geluk was er nodig bij het gooien van een kwartje op een gulden in een teil water. Verder konden er kansjes wor den gewaagd met blikken gooien en bij de schiettent. Veel belangstelling van de jeugd kregen vooral ook de flipperkasten en het autorace-spel.- De inwendige mens kon tijdens een rondgang over de fancy fair worden versterkt in het gelegénheidscafé en bij de snackbar, die hotdogs, brood jes en wafels te bieden had. Wie'ten slotte nog nieuwsgierig was naar hetgeen de toekomst voor hem of haar in petto had, kon terecht in de houten keet op het schoolplein waar waarzegster 'Zwoele Aleida' zich ver diepte in de mysteries van handlijnen en glazen bol. Zeeland helpt Nepal MIDDELBURG - De stand van de actie „Zeeland helpt Nepal" is offi cieel op 478.000,— gekomen. Van ve le acties en evenementen is de op brengst al wel bekend maar nog niet ontvangen en kan dus nog niet wor den meegeteld. Wel kan melding worden gemaakt van de volgende bijdragen op giro 7475: De gemeente Hontenisse heeft een bedrag groot 500,— aan de provin ciale actie overgemaakt. De Soroptimistenclub Schouwen- Duiveland heeft door middel van een collecte onder haar leden 460,— bij gedragen. De Chr. Basisschool ,,'t Honk" in Kapelle heeft 750,— gestort uit de zendingspot, waarvoor iedere maandg door de leerlingen geld wordt meegebracht. De leerlingen van de Openbare Ba sisscholen in Middenschouwen - Elle- meet/Scharendijke en Kerkwerve - hebben in de vrije collecteweek voor Nepal gecollecteerd. De opbrengst bedroeg 600,95. Het eindbedrag van de actie ge voerd door de Chr. Basisschool „De Wegwijzer" te Schoondijke in ver band met de 'verbouw van de school is 3.489,25. In dit bedrag zit ook een schenking van de architect begrepen. Een vaderdagcadeau, groot 50,— werd ten bate van Nepal gesteld. Hiermee werd het voorbeeld van moederdag gevolgd! Tijdens het benefietconcert in de Grote Kerk te Veere op 4 juli zijn in de pauze 24 flessen Nepalwijn ver kocht, per fles 2,— bestemd voor de Nepal-actie. Dat ook tijdens andere evenementen de wijn gretig aftrek vindt blijkt uit de regelmatige stor tingen groot 240,— door de wijnk- perij Van Leerzem te Middelburg. AMSTERDAM - De FNV laat het plan om haar leden via kabeltelevisie van informatie te voorzien niet va ren. Aanvankelijk leek er een klink in de kabel te zijn gekomen omdat de industriebond FNV een eigen pro gramma wil maken en vanwege de kostenverdeling daar geen tijd voor de vakcentrale wil inruimen. HAAMSTEDE - De opbrengst van de rommelmarkt, die in Haamstede gehouden wordt op zaterdag 12 juli, zal bestemd zijn voor een nieuwe bliksem-beveiliging op de Neder lands Hervormde Kerk, voor welk doel weer heel wat leuke en doelma tige gebruiksvoorwerpen zullen wor den aangevoerd. Ook het rad van avontuur zal niet ontbreken, terwijl er pannenkoeken en koffie gereed staan. Verder is er een stand waar via enveloppen prij zen kunnen worden getrokken. De rommelmarkt vindt plaats in de Ring, de aanvang is half negen 's och tends. BRUINISSE - Zaterdag 19 juli wordt de Reünie van de mosselsector van Zevibel gehouden, met een inlei ding, een ontvangst door het gemeen tebestuur van Bruinisse en een kof fietafel. Naast de gebruikelijke vaartocht van de mosselvloot, is er een geva rieerd programma van evenementen georganiseerd. 's Ochtends om 10.00 uur begint de reünie van deze Vereniging tot bevor dering der Zeeuwse Visserijbelangen Zevibel in het Durpsuus van Bruinis se, waar een inleiding wordt gehou den door dr. ir. J. Leent vaar van rijks waterstaat, hoofd van de afdeling getijdewateren Deltadienst, over het onderwerp Visserij- en milieueffec ten tijdens bouw Oosterscheldewer- ken. Zeeuwse Kunstkring exposeert in Burgh BURGH - De Zeeuwse Kunstkring, een vereniging van beeldende kunste naars met als doelstelling het houden van gemeenschappelijke exposities, komt deze zomer naar Burgh. De Kunstkring houdt drie of vier keer paar jaar een expositie, op ver schillende plaatsen in Zeeland. Van dinsdag 15 juli tot en met zater dag 2 augustus worden in de Neder lands Hervormde Kerk te Burgh wer ken geëxposeerd van: Leendert Beye, Miens van Citters, Hansje den Hol lander, Juul Kortekaas, Tbn Lamper, Marja de Lange, Gerard Menken, An- dries Minderhout, Matthy Murre en Gerda Ritgers. De openingstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 12.00 en van 15.00 tot 17.00 uur, op zondagen gesloten. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet - Leenheer verricht de officiële opening op maandag 14 juli om 17.00 uur. Fred Wetters van Lintas Nederland vindt het jammer, dat vooral de Zeeu wen Ons bin zuunig niet helemaal hebben opgevat als bedoeld. „We wil den met deze slogan niet aangeven, dat de Zeeuwen gierig zijn, maar wel prijsbewust. Tbch hebben we moeten constateren, dat het filmpje irritatie heeft opgewekt bij een groep kijkers en dat willen we nu voorkomen", al dus Wetters. Cent Ons bin dus nie langer zuunig, Het project ging van start met een reisje naar de 'wilde' Westhoek. In passende outfit - beschilderd en met verentooi - togen de kinderen met hun begeleiders in een ZWN-bus naar Westerschouwen. Vanaf het pompstation aldaar be gon een warme trektocht naar de vis vijver, waar de vissen verwend wer den met stukjes brood en uiteraard werden ook de indiaantjes zelf niet vergeten. Spoor zoeken Vervolgens werden de kleuters in groepjes verdeeld voor een spannen de spoorzoektocht. Gelukkig raakte geen der Indianen het spoor bijster en bleef er nog tijd genoeg over om te eten en om spelletjes te doen. Goed in het project te verweven bleek ook de afsluiting van het twee de jaar dansexpressie onder leiding van de dansconsulente van het Steunpunt voor Kunstzinnige Vor ming. maar betalen nog steeds geen cent te veel, hoor. „Ja, dat hebben we erin gehouden, want dat geeft de prijsbe wustheid aan". Lintas Nederland weet waarschijnlijk niet half hoe- vaak tijdens speeches en redevoerin gen 'hun' zuunigheid ten tonele is ge voerd. Volgens velen tot vervelens toe. De art-director Wetters heeft deze maal voor een nieuwe opzet gekozen. Zonder al te veel van het verhaaltje te verklappen (op verzoek van de re clamemaker - red) mag vermeld, dat de filmer gekozen heeft voor een fris- Onder de titel: 'Indiaantje Woepoe zoekt de tovenaar' gaven de kinderen van groep twee en drie een dans voorstelling voor hun ouders en voor de medeleerlingen van de andere groepen. Het bleek een bijzonder aar dig verhaal over een Indiaantje, dat de tovenaar om regen gaat vragen. Ter afsluiting van twee weken hard werken aan dit project werd er een Indianenfeest gevierd. De zelf ge maakte dorpen en totempalen wer den op het schoolplein opgesteld. Het clownsduo Rijn en Trijn kwam ook een bijdrage leveren aan het feest met het Indianensprookje: 'De Maismoeder'. Alle kinderen mochten daar zelf ook in meespelen en hun ei gen gemaakte muziekinstrumenten gebruiken. Het warme zomerweer gaf ten slot te aanleiding voor een 'echte' regen- dans, om praktische redenen niet in indianenkledij, maar in zwembroek. Ter afsluiting van dit geweldige feest werden er nog stokbroden gebakken en appels gepoft op een houtskool vuurtje. se wind in de commercial. Alleen de filmscene al bij het strandje van Ouwerkerk, waarbij de Zeelandbrug op de achtergrond de hedendaagse tijd moet aangeven, verraadt iets van die modernisering in de spot. Ook de moderne huisvrouw op de fiets - be laden met boodschappen - doet iets in deze richting vermoeden. Na een lange reeks van tests is Kla- rie de Visser uit Wemeldinge gekozen tot Zeeuws Meisje. Haar rol is bedui dend korter geworden, dan die van haar voorgangster. „We willen de naambekendheid van Zeeuws Meisje handhaven en de huidige gebruikers van de margarine houden. Het ver nieuwen van het filmpje is hiervoor van belang", legt Wetters uit. Over twee maanden verschijnt de recla mespot op televisie. Dan zal blijken de verkoop van Zeeuws Meisje stijgt én het tumult in het Zeeuwse over het eeuwige zuunige verdwijnt. BROUWERSHAVEN - Met als decor de Unicef ten toonstelling over Nepal die momenteel in de Sint Nico- laaskerk te Brouwershaven is ondergebracht, heeft de president van de Lions Club Schouwen-Duiveland, A. W. Bierens, namens deze organisatien 2000 gulden aangebo den voor de actie Zeeland helpt Nepal. De coördinatrice van de actie in Zeeland, Jantien Kuiper, mocht tevens een bedrag van 143,50 in ontvangst nemen van de open bare basisschool Prinses Irene uit Kerkwerve en 313,95 van de openbare basisschool 't Mêêtje uit Ellemeet. De hoogste groepen van beide scho len brachten dat geld bijeen door huis aan huis te collecteren. De leerlingen Erica Jansen en Wim Saedt van de Prinses Ireneschool en Wendy Lie- vith en Sharina Ramdjan van 't Mêêt je boden het bedrag op symbolische wijze aan door aan burgemeester W. den Boer een zelfgemaakte cheque te overhandigen. Den Boer betreurde het dat de bijzondere scholen in zijn gemeente geen tijd konden vrij ma ken om mee te doen aan de actie „Ik ben erg blij met de inzet van deze kin deren en de gemeente zal het ingeza melde geld verhogen met een bepaald bedrag per gulden", zei hij toe. Ook Jantien Kuiper was vol waardering. „Jullie hebben goed gewerkt voor kinderen die in slechte omstandighe den leven". Bierens van de Lions Club zei bij het overhandigen van de cheque van 2000 gulden het initiatief van de kin deren graag te willen ondersteunen met deze bijdrage aan zeeland helpt Nepal. Het bedrag kwam bijeen via de Oranjemarkt die dit jaar in Zie rikzee werd gehouden en een wandel mars in de Westhoek. De serviceclub steunt dit jaar ook de invalidenbun- galows van Aquadelta te Bruinisse en het naar Zeeland halen van een com- putertomograaf met financiële bij dragen. Jantien Kuiper noemde het initiatief van de Lions Club een pri ma zaak dat wellicht als voorbeeld kan werken voor meer service-clubs in Zeeland. Na het officiële gedeelte bekeken alle aanwezigen de tentoon stelling over Nepal. Kinderen van de openbare basisscholen in Middenschouwen bieden burge meester Den Boer cheques aan met geld dat zij verzamelden voor Nepal. Rechts de president van de Lions Club, A. W. Bierens, die een cheque van 2000 gulden aanbood. De regendans was een bijzonder fijn onderdeel van de Indianenproject, waar de kleuters van openbare basisschool 't Kofschip zich gedurende twee weken mee bezighielden. Opnamen in Ouwerkerk voor nieuwe spot OUWERKERK - Als het aan de makers van het recla mefilmpje van Zeeuws Meisje ligt, bin ons nie langer zuunig. De bedenker van deze spot, Lintas Nederland, heeft voor het filmpje een nieuwe opzet gekozen. Maan dagmiddag werden bij het strandje van Ouwerkerk op namen gemaakt, waarbij Zeeuws Meisje een nieuw ima go werd aangemeten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4