Ongedierte voelt zich opperbest in de warmte Brouws muziekspektakel voor jubilerende groep Echtpaar Van Gastel opende gerenoveerde Mol/Schuithaven Inbraak auto ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aanrijding met brommer Aanrijding in Brouwershaven Geslipt in Burghsluis Diefstallen uit auto's Aanrijding in Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 juli 1986 Nr. 23960 3 Reinigingsdienst wijst op serviceverlening Het evenement begon met een zoge naamde stertocht, waarbij de drie korpsen en de drumband van Apollo, elk vertrekkend vanuit een andere hoek van Brouwershaven tesamen al le straten van de smalstad door kruisten met hun muziek. Bij elkaar gekomen op de Brouwse Markt volg de een concert dat werd begonnen door de brassband Apollo vanaf de muziektent. Zij stond onder leiding van Jaap Knuist die het dirigent schap heeft overgenomen van P. H. J. Everwijn. Beste kant Vervolgens liet Crescendo, zaterdag onder leiding van Riet van der Weij- de, zich van zijn beste kant horen. Hierna volgde een optreden van de jubilerende majorettengroep onder leiding van Brigitte Horsibnk en Dia- nie Stoel die dansten op muziek van de drumband Apollo onder leiding van Ben van der Meer. Nut en Uit spanning maakte muziek onder lei ding van waarnemend tamboer mai- tre H. de Vlieger en Con Amore onder leiding van Jaap Knuist, die zaterdag jarig was en daarom werd gehuldigd met een muziekversie van Lang zal ie leven van Con Amore op zich nam want vanaf donderdag neemt de nieu we vaste dirigent van het korps K. van der Maas deze taak over. De verschillende muzieknummers werden aangekondigd door de voor zitter van het bestuur van de majo rettengroep, Koos Hagc. Hij her dacht ook het lustrum-jubileum van de groep en uitte daarbij de mening: „Als alles blijft gaan zoals nu, dan halen we de 50 jaar wel". Waarderen de woorden had de voorzitter ook voor Wil van Ast, die de Brouwse ma jorettengroep niet alleen oprichtte maar ook vele jaren leidde en een bestuursfunctie vervulde. „Bedankt voor die fijne jaren waarin je de majoretten met veel ple zier en inzet hebt getraind". Namens het bestuur overhandigde Dianie Stoel, als dansmarieke en majorette van het eerste uur, een tinnen bord met inscriptie aan 'tante Wil'. Ook al le majoretten kregen een herinnering aan de lustrumviering, evenals de muziekkorpsen. Het evenement werd besloten met een gezamenlijk optre den van alle muzikanten met de mars Jubilissimo en een toegift van de ma jorettengroep. SCHUDDEBEURS - Een vakantie gast uit Bodegraven, G. G., die zijn auto bij de Hostellerie in Schudde- beurs geparkeerd had, bemerkte maandag dat er in zijn auto was inge broken. De radio-cassetterecorder ter waarde van 600,— verdween. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Oirektie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succpsjes" (t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. KERKWERVE - Het is zeer aannemelijk, dat het aan houdende warme weer ook voor de nodige plaagdieren gaat zorgen. De wespen, bijen, vlooien en luizen gedijen uitstekend onder de brandende zon en de Reinigings dienst Schouwen-Duiveland rekent daarom ook op een toename van het aantal meldingen. Eén vaste bestrijder en vier oproepbare hulpen staan nu al klaar voor de zo mer, die naar alle waarschijnlijkheid evenals twee jaar geleden voor de nodige overlast gaat zorgen. De verantwoordelijkheid voor de ongediertebestrijding ligt volgens Scheele niet bij de reinigingsdienst. „De mensen zelf hebben het in de ga ten te houden. Pas al zij zelf bellen gaat de dienst erop af. Ook een tele foontje van omwonenden is voor ons niet altijd genoeg". Toch neemt het werk van de ongediertebestrijder toe. Volgens Scheele besteedt het be treffende personeelslid al zo'n halve werkweek aan de plagen op het ei land. Relatief gezien niet schokkend, maar toch vermeldenswaard. BRUINISSE - Een aanrijding met een brommer erv een auto bleef maan dag in Bruinisse zonder persoonlijke ongelukken. Het gebeurde op de Del tastraat, waar bromfietsbestuurder L. W. uit Bruinisse en automobilist J. J. de V. uit Sirjansland, volgens de politie allebei teveel links reden en toen elkaar raakten. De schade bleef beperkt. De jubilerende majorettengroep Apollonia. Rechts de nieuwe leidster Brigitte Horsink. BROUWERSHAVEN - Op de Lage- dijk te Brouw raakte automobilist P. S. uit Zwijndrecht in moeilijkheden op het pas geasfalteerde wegdek. Eerst reed hij teveel rechts, pleegde een stuurcorrectie, stuurde teveel naar links en schoot van de weg, over de kop en kwam tot stilstand. De wa gen raakte daarbij total-loss, maar de bestuurder werd niet gewond. Reinigingsdienst-medewerker W. D. Scheele benadrukt het preventieve karakter van de bestrijding. Als het aan hem ligt maken de inwoners van Schouwen-Duiveland tijdig melding van bovengenoemd overlast. „Kijk", legt hij uit „als de mieren al in alle keukenkastjes zitten, ben je in feite te laat". goede hygiëne veel narigheid voorko men, maar de huisdieren brengen desondanks ook nogaleens vlooien mee. Je kunt er niet altijd iets aan doen", legt de medewerker uit. Heel af en toe komt het voor, dat zelfs de deskundigen van de reini gingsdienst niet weten met welk on gedierte zij te maken heeft. Zo vertelt Scheele eens te maken te hebben ge had met de kotboktor, die in een wo ning huishield. Pas na inmenging van het ministerie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu kon het gedierte thuisgebracht worden en afdoende bestreden worden. De eerste verantwoordelijkheid mag dan niet bij de reinigingsdienst liggen, dat weerhoudt de instantie er toch niet van om veel voorlichting te geven. Met enige regelmaat verschij nen in deze krant advertenties van de dienst, waarin op de serviceverlening wordt gewezen. Ook tijdens de on langs gehouden Zierikzeese Expo '86 hadden de standhouders van de dienst menig vraag te beantwoorden over de plaagdieren. Scheele: „Het is goed als de mensen weten, dat de rei nigingsdienst meer doet, dan alleen rolemmers ophalen". Een wespennest kan zo groot als een voetbal worden en is dan zonder twijfel bijzonder hinderlijk. Met het doorknippen van een lint verrichtte mevrouw C. van Gastel de officiële opening van de gerenoveerde Mol. Geen stormloop Eerste aanzet voor publieksvriendelijk koopcentrum ZIERIKZEE - Met het doorknippen van een lint ter hoogte van het Gravensteen verrichtte mevrouw C. van Gastel, echtgenote van L. J. van Gastel, wethouder van middenstandszaken, zaterdagmiddag de officiële ope ning van de gerenoveerde Mol en Schuithaven. Zij deed dat op uitnodiging Mol/Melkmarkt. van de winkeliersgroepering Na het doorknippen van het lint, hetgeen gepaard ging met passend tromgeroffel door de drumband Rust Roest, wenste mevrouw Van Gastel veel succes toe aan allen die in dit ge bied werken en wonen. Mevrouw A. E. M. van der Klooster-Van Elsacker, voorzitster van genoemde winkerliersgroepe- ring, toonde zich verheugd met de wijze, waarop de renovatie van Mol BURGHSLUIS - Op de Plompeto- renweg, pas geasfalteerd met nog wat split op het wegdek, reed K. B. uit Goes maandagmiddag (17.20 uur) en ging met zijn auto schuiven. Hij ver loor daarbij de macht over het stuur en raakte van de weg. De auto liep aanzienlijke schade op. RENESSE - Op de Rampweg in Re- nesse werd maandag de aldaar gepar keerde auto van J. W. S. uit Duitsland opengebroken en van de radio- cassetterecorder ontdaan. De waarde bedraagt DM 1000,—. In Brouwershaven werd er ook een auto opengebroken, zonder dat tot op heden precies werd opgegeven wat er vermist wordt. Het betreft de auto van A. J. J. van D. uit Brouwersha ven, die aan de Wethouder Dek kerstraat geparkeerd stond. Een buitenboordmotor, 8 pk, werd in Bruinisse gestolen, vanaf parkeer terrein De Tong, van een aldaar ge parkeerde boottrailer met boot, ei gendom van een Duitse badgast. RENESSE - Op de Stoofweg te Re- nesse botsten maandagmiddag (13.10 uur) automobilist A. K. B. uit Duits land tegen bromfietsster E. de K. uit Kerkwerve. Het ongeluk gebeurde, omdat B. linksaf wilde slaan en daar bij geen voorrang zou hebben ver leend aan de bromfiets. De K. liep lichte schaafwondjes op, de brommer werd eveneens licht beschadigd. en Schuithaven werd uitgevoerd. Zij uitte in dit verband haar waardering voor de goede samenwerking tussen de dienst gemeentewerken en Van Dijke Bestratingen, waardoor de overlast van de werkzaamheden tot een minimum beperkt kon blijven. Content Uit de reacties van zowel winke lend publiek als van de ondernemers ter plekke, stelde zij vast, dat men over het algemeen content is met het resultaat van deze herinrichting. Me vrouw Van der Klooster was van me ning, dat Zierikzee tot een publieks vriendelijk centrum van Schouwen-Duiveland zal uitgroeien, als het gemeentebestuur in de nabije toekomst alle plannen zo serieus zal aanpakken. Om uiting te geven aan de waarde ring van Mol en Melkmarkt onderne mers voor de grote inzet van Van Dij ke Bestratingen en de medewerkers van dat bedrijf kregen laatstgenoem den en het echtpaar W. van Dijke/ H. J. van Dijke-De Vlieger allen een boeket bloemen en een badhandoek met het opschrift Mol/Schuithaven 1986 aangeboden. Wethouder Van Gastel zei met bij zonder veel genoegen de officiële ope ning van de gerenoveerde Mol bij te wonen. Hij sprak de hoop uit, dat ve len hier zullen winkelen en ten gunste van de ondernemers hun beurs open zullen trekken, zowel nu, a)s volgende week en volgend jaar. Ook de wethouder benadrukte, dat de herinrichting van de Mol als aan zet kan worden beschouwd van een intensieve aanpak van het stadscen trum, zodat Zierikzee een uitnodi ging aan de hoofdweg naar de Ooster- scheldewerken zal worden en niet zal vervallen tot een vergeten plaats aan een zijweg. Het komt goed Namens het gemeentebestuur gaf Van Gastel te kennen blij te zijn met de initiatieven, die in dit opzicht van de ondernemers zelf komen. Hij was er namelijk van overtuigd, dat er met elkaar de schouders onder gezet moet worden. Tijdens de uitvoering van het werk aan de Mol, nam de wethouder nogal eens polshoogte. „Het komt goed", was dan steeds het specifieke ant woord van Van Dijke. Ten aanzien van de verdere plannen tot herinrich ting van de binnenstad, merkte Van Gastel dan ook op: „Het zal allemaal goed komen". Het gezelschap begaf zich daarna voor een kort informeel samenzijn naar restaurant China Garden. Voor een extra feestelijke omlijsting zorg den muziekkorps en majorettenpelo- ton van Rust Roest. Overigens leek het voor de geïrri teerde automobilisten, inmiddels in een lange file langs het Havenpark geschaard, allemaal wat minder feestelijk. Scheele verwacht geen stormloop op bestrijdingshulp. Volgens hem is voor het ongedierte het hele jaar ge schikt om mensen lastig te vallen. Juist in de wintermaanden steekt de rat nogaleens de kop op, terwijl de zo mermaanden het domein voor de wespen, vlooien en luizen zijn. En juist de wespen zijn volgens Scheele niet ongevaarlijk. „De steek van een wesp bezorgt niet alleen ongerief, maar wanneer het beest de mond, neus of oren invliegt, kan dat zeker problemen opleveren". Iedereen heeft zich ongetwijfeld weieens gestort op de bestrijding van ongedierte om en in het huis. Soms met succes, soms zonder. Vaak steken de wespen al weer snel de kop op of laten de mieren zich binnen de kortste keren weer zien. „Onze mede werkers hebben een speciale scho ling voor de bestrijding van het onge dierte gevolgd aan de Stichting Vakopleiding Ongediertebestrij ding", aldus Scheele. Daarmee wil hij niet zeggen, dat de plaatselijke bevolking voor ieder diertje dat zij ziet meteen de reini gingsdienst moet bellen, maar blij ven uitstellen is ook niet de oplos sing. Niet iedereen weet immers, dat de mieren een vaste route afleggen naar de zoetwaren in de keuken; de zogenaamde mierenstraat. Door het simpel onderbreken van die straat door middel van een bestrij dingsmiddel is het leed al snel gêle- den. De reinigingsdienst, die de mie ren veelal niet zelf aanpakt, geeft de juiste adviezen hiervoor. Advies Het advies voor de mierenaanpak en een bezoek voor de bestrijding van muizen kost geld. Alle overige komsten van de reinigingsdienst, zo als voor luizen, vlooen, ratten, kak kerlakken enzovoort, zijn gratis. Scheele geeft desgevraagd toe, dat mensen weieens aarzelend opbellen om een vlooien- en luizenklacht te de poneren. De gedachte leeft nogwel, dat wie luizen in huis heeft, waar schijnlijk ook niet al te veel eisen aan de hygiëne stelt. „Natuurlijk kan een Vier korpsen brachten hulde aan majorettengroep BROUWERSHAVEN - In totaal ruim 140 muzikanten van de korpsen Nut en Uit spanning (Zonnemaire), Con Amore (Dreischor), Crescendo (Dreischor) en Apollo (Brouwershaven) hebben gezorgd voor een muziekspektakel op het Brouwse 'Vore- nomme', waarvoor veel belangstelling bestond. De organisatie was in handen van het bestuur van de ma jorettenvereniging Apollonia, die daarmee het eerste lustrum van de dansgroep vierde en tevens afscheid nam van oprichtster Wil van Ast.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3