O Altijd Raak! Drukke disco the ekgangers zorgen voor trammelant in Oosterland Nog meer glijwerk in zwembad Frambozen zelf plukken DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE^ NIEUWSBODE Tumult rond visser Bascule uit Bruse weegbrug verplaatst WflT HET reisburo vonoeveren ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Plaagdieren Fancy-fair Schuurfeest Mosseltoernooi De warmte is een ideale omstandigheid voor De fancy-fair van de katholieke basisschool De Plattelands Jongeren Zeeland organiseren Op de tweede dag van het Bruse Mosseltoer- op zaterdag 12 juli voor de tiende keer een nooi bereikte Astrid Verspeek op twee onder- de nodige plaagdieren. Het brengt wel de nodi- Willibrordus in Zierikzee is inmiddels een goe- ge extra werkzaamheden met zich mee voor de tweejaarlijkse traditie geworden. (Pag. 4). de Reinigingsdienst. (Pag. 3). groots Schuurfeest in Ouwerkerk. (Pag. 6). delen in de C-categorie de halve finales. (Pag. 11). DINSDAG 8 JULI 1986 142ste jaargang Nr. 23960 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het meest verfijnde genoegen is, het anderen te bereiden. La Bruyère Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn Ok Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op postertormaat SO x 65 cm Voor geen 152.50 maar slechts 127.10 bluft u een jaa: ring uitstekend op de hoogte van uitgebreid region al nieu'.v De Zierikzeesche Nieuwsbode. 142 ïaar.geleden v< r het e^is: schenen, is uniek in Nederland Dat mogen we r :n .'.teilen Nü. m 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbod*- h< i: v -|1 Modern en obiecnef met nieuws waar uw ni« re: Veelzi)dig door de vele extra biilayen 7- i, M r..v>-n Sport-en expo bi)lagen enz Veelzijdig l. rubrieken, we noemen even midden m ie r r puzzelrubtiek, ons feuilleton Nou j teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zei! 'err- Actie voor sluiting IS effen d' Eule dé krant van schouwen - duivrland! jongelui van de campings uit Sirjans- land die hier komen, aangevuld met een stelletje dat in Bruinisse niet meer in de Pul mag komen en 'dus' hier maar herrie komt maken. En tel kens zitten wij met de schade en de rommel". Over welke schade we spre ken zegt Biemond:,,Ze trappen tegen de voordeur, twee Oosterlandse meis jes zijn laatst lastig gevallen, er wordt geregeld ingebroken in de buurt, de antennes van auto's worden gesloopt, lampen stuk gegooid, een pilaar van het tuinhek is kapot, hele tuinen worden gesloopt, m'n regen pijp is plat, ruiten ingegooid en ga zo maar door. Daarbij komt nog het glas: overal liggen scherven van bier glazen, die soms met een arm gelijk tegen de grond gaan. Tot slot van de droeve opsomming moet ik nog zeg gen dat er ook drugs worden verhan deld, openlijk, bij mij voor de deur. Kijk, en dat ben ik zat en met mij veel mensen in de omgeving. Vandaar de actie voor een gesloten disco theek", aldus een niets aan duidelijk heid overlatende Biemond. Op de vraag of hij de heeft gewaarschuwd zegt hij dat dat inder daad gebeurt, maar dat 'die jongen. Vervolg pagina 5 BRUINISSE - ,,Een storm in een glas water". Zo noemde de Rijkspoli tie te water in Stellendam het tumult dat vrijdagochtend bij de vismijn al daar ontstond rondom de KG 14 uit Colijnsplaat. Een zeer kort voor de kar staande visser die het duidelijk met de maat regelen vanuit Den Haag niet eens was en onjuiste vangstresultaten in het logboek had vermeld, een contro leur van de Algemene Inspectie Dienst die de situatie niet helemaal in de hand had en de hulp van de ster ke arm in riep en maar liefst zes man van de landdienst van de Rijkspolitie die daar op afstormden. Zie daar de ingrediënten voor een surplus aan emoties op de kade van Stellendam. Onder het genot van een kop koffie kalmeerde de Rijkspolitie te water de schipper, de inspecteur van de AID schreef een proces-verbaal uit wegens de 648 kg tong en schol, die niet als vangstresultaat geboekt waren. OOSTERLAND - ,,lk ben niet bang nee, een stuk of vijf zes kan ik wel aan, maar vijftig is teveel", zegt L. W. Biemond uit Oosterland, naar aanleiding van de steeds frequenter voorkomende vernielingen aan zijn woning aan de Sint Joostdijk in het weekeinde. Toen we binnen stapten werden juist de scherven opgeruimd van weer een weekeind trammelant. Biemond woont direct naast Neffen d' Eule, de Oosterlandse café-cafetaria met in het weekeinde een discotheek. Vooral met de bezoekers van die discotheek hebben de omwonenden problemen: ze zijn het zat! BRUINISSE - De bascule uit de weegbrug onder de Noorddijk in Bruinisse is verplaatst naar het in dustrieterrein. De laatste Fairbank is daarmee uit het dorpsbeeld ver dwenen. Voor het symbolische be drag van een gulden heeft het graan en zaadbedrijf Van Tuyl de weegbrug gekocht van de gemeente. Wel met die restrictie dat de restanten van de weegbrug, de betonnen bak en het huisje, door Van Tuyl worden opge ruimd. Op het nieuwe terrein van Van Tuyl is inmiddels de fundering gestort waarop de bascule komt te liggen en ook daar wordt weer een weeghuisje bij gebouwd. Het is de laatste weegbrug die Bruinisse nog telt. In het verleden waren er vier zogenaamde Fairban- ken waar alle landbouwprodukten werden gewogen. Vooral in de bieten campagne was het een drukte van be lang maar ook de tarwe-oogst pas seerde de Fairbank. Ouderen zullen, zich de plaatsen waar die fairbanken gelegen waren zeker nog herinneren. Er was er een aan de Boompjes (bij de huidige waterzuivering), een bij Paal nr. 16 aan de Leendert Hoogerwerf- weg, een in de Nieuwstraat (Vaate- plein) en de Fairbank onder de Noorddijk naast de Gereformeerde kerk die dus nu door Van Tuyl is ver plaatst naar de nieuwe stek van de graanhandel op het inustrieterrein. De firma Hanse uit Sirjansland verplaatste de bascule, al ging dat niet zonder problemen. Het weeggc- deelte bleef enkele malen vast zitten in de betonnen bak. Maar de aanhou der wint en het karwei werd alsnog geklaard. Dat de bctonpaaltjes rond de weegbrug verdwijnen, moet ook voor de kerkbezoekers plezierig zijn. Verschillende keren was bij het par keren voor kerkbezoek een auto niet zacht met zo'n paaltje in aanraking geweest. ZIERIKZEE - Het Zierikzeese zwembad Onderdak is opnieuw een attractie rijker. Nadat twee jaar gele den een reuzeglijbaan werd geplaatst om te bewerkstelligen, dat het bezoek aan het zwembad weer wat werd opgeschroefd, werd het afgelopen weekeinde een glijrots in het naast het hoofdbad gelegen instruc- tiebad geplaatst. De kleinste zwemmers en zwemsters kunnen zich op en in de rots kostelijk vermaken. ,,We moeten wel regelmatig wat doen om het zwembad aantrekkelijk te houdenliet de Zierikzeese wet houder van sportzaken L. J. van Gastel weten. De bewindsman, die tevens voorzitter is van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland, erkende dat het nog steeds niet helemaal is wat zijn stichtings bestuur graag zou willen, „maar het is toch al weer wat. We hebben de voorbije jaren na de installatie van de reuze-glijbaan geboft, dat we niet zo'n geweldige zomers hadden. Hierdoor was het zwembad flink in trek en is de glijbaan inmiddels bekostigd. Om de concurrentie met andere attracties het hoofd te kun nen bieden, moeten we echter verder. Deze glijrots is een eerste aanzet, maar we denken met name aan een zonneweide. Om tot de realisatie te komen ontbreken evenwel de gelden nogmaar ik ben bang dat we toch spoedig tot stappen zullen moeten overgaan om in de kijker te blijvenOp bovenstaande foto zijn kinderen van de basisschool uit Zonnemaire de eerste geestdriftige gebruikers van de glijrots, die spoedig hoog op de populariteitslijst van de zwembadgebruikers zal prijken Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WORDT WEER. Verwachting Deltagebied lot woens dagavond. Wolkenvelden Vanavond kan nog even de zon schijnen. Overdag zonnige perioden, maar ook wolkenvelden. Matige noordwestenwind. De temperatuur is omstreeks 18 graden. Minimumtem peratuur komende nacht 13 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verv -tenting t/m zaterdag 12 juli: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 5 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: .noordwest 4 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 9 juli Zon op 05.30. onder 21.59 Maan op 07.18 onder 23.47 10 juli Zon op 05.31, onder 21.58 Maan op 08.35 onder Eerste Kwartier: 14 juli (22.10) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een rug van hogelucht- druk trekt van de Oceaan ten westen van Ierland naar het vasteland en zal ons land woensdag in de loop van de dag passeren. Het blijft die dag droog en er zijn perioden met zon. De tem peratuur in de middag ligt rond 19 graden. De wind is matig uit west tot noordwest. In de middag waait aan de kust af en toe een vrij krachtige wind. Op de Oceaan 1en zuiden van Groenland ligt een frontale storing, die langzaam noordwaarts trekt. sloten te krijgen. Dat zal via de ge meente gespeeld worden met wellicht een aanvullende handtekeningenac tie in de buurt. Want Biemond staat zeker niet alleen: met hem hebben be woners van de Achterweg, Sint Joos- dijk, Groenendaal en een gedeelte van de Kerkstraat eveneens hinder van disco-bezoekers. Schade ,,Het eigen publiek komt niet meer. Het zijn overwegend Rotterdamse SCHUDDEBEURS - Eén komma acht are met Glen Glova's wachten op geplukt te worden: de frambozen van mevrouw T. Geluk aan de Zuiddijkweg 2. Dat plukken, daar gaat het om dezer dagen. Liefheb bers van dit zachtste zomerfruit kunnen namelijk sinds vorig jaar een voordeeltje behalen, als ze de frambozen zélf komen plukken. Het idee is afkomstig van mevrouw Geluk, geboren in Noorwegen, waar deze manier van handelen gebruikelijk is. Verreweg het meeste zomerfruit wordt daar via de zelf-pluk verhandeld. In 1980 is ze hier begonnen om het idee te laten inburgeren en sinds vorig jaar gaan al le 1,8 are frambozen via zelf-pluk van de hand. Frambozen plukken is een voorzichtig werkje, reden waarom het plukloon niet in verhou ding staat tot de veiling opbrengst. Maandag verschenen in Schudde- beurs de eerste zelfplukkers en zo vervolgens tot ongeveer de tweede week van augustus. Het was al direct redelijk druk en de eigenaresse van de frambozen-gaard hoopt verder dat de klanten een beetje gespreid zullen komen. Het hielp dus niet écht, dat her haalde gespi'ek met Vink, die als er nu geklaagd wordt, meteen de tele foon op de haak gooit volgens zijn buurman. Maar erger nog dan die ge luidsoverlast, zeker geen pretje als je er met drie kleine kinderen. lak naast woont, erger is de andere over last in de vorm van vernielingen, die wat Biemond betreft in een escalatie eindigt: hij is vast besloten Neffen d' Eule dicht te krijgen, èn snel. Biemond:,, Om acht uur 's avonds begint bet al. Zo'n dertig, veertig tot vijftig jongelui staan hier buiten, ze pissen tegen onze muren, kotsen waar het uitkomt en óveral vinden we stuk gegooide bierglazen. Ik vind de bierglazen soms in m'n eigen gara ge... daar moet een eind aan komen". Wat Biemond betreft komt er een eind aan, want na een rel in de nacht van zaterdag op zondag, is hij vast van plan met een advokaat in de arm er alles aan te doen de discotheek ge- Advertentie oer „van oeveren" p touringcar 5 dg. Odenwald vertreK 2' 1"" 86' scoTrÏÏae d0°'ol< aan R°lhen' Heidelberg. Neo- burg, Hero yjimP- Kardal en Ban 'en— reissom: f 520.- P-P- Voor opgave'- appelmarkt 21 - zierikzee telefoon 01110-5036 ZIERIKZIESCHEH NIEUWSBODE Ril Vernielingen Naam Adtes Pöslcode Die problemen begonnen drie jaar geleden toen er bij de cafetaria een discotheek werd geopend, op vrijdag en- zaterdagavond. Biemond vertelt dat vanaf het begin de muziek veel te hard was voor in een bebouwde kom. Hij is talloze keren met de eigenaar J. Vink, Red.) gaan praten om de ge luidsoverlast binnen de perken te houden. ,,Het hielp wel eventjes, vijf minuten, waarna de knop weer op maximum ging. Het is werkelijk gi gantisch welk een decibels daar ge produceerd worden".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1