Altijd Raak! JA Oosterlands Fanfare hield grote braderie/rommelmarkt Inspecteurs openden openbare basisschool 'Binnen de Veste' DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE RB NIEUWSBODE Bl T TT WflT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Verkeersdrukte De verkeersdrukte van en naar de Schouwen- Duivelandse stranden viel het afgelopen week- Demonstratie De jeugdbrandweer en het Jeugd Rode Kruis verzorgden in Bruinisse een grote demonstra- Afdelingsvoetbal In het afdelingsvoetbalgebeuren treden in de Zes keer goud Jacolies van Gastel toonde zich tijdens de einde mee. In de kernen Zierikzee en Renesse tie. Een en ander werd levensecht en vlekke- komende competitie nauwelijks veranderingen Zeeuwse kampioenschappen atletiek een heu- was het wel een chaos. (Pag. 2). loos uitgevoerd. (Pag. 3). op qua opzet. Alleen de dames- en junioren competities veranderen drastisch. (Pag. 4). se gouddelfster. Met haar timmerden ook club genoten aan de weg. (Pag. 5). MAANDAG 7 JULI 1986 142ste jaargang Nr. 23959 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is waarschijnlijk een gevolg van de gebreken van ons onderwijs, dat zo weinig mensen hun opvoeding voortzet ten, als zij de school hebben verlaten. Lubbock Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van 2ijn. A Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen 152.50 maar slechts 127.10 blijft u een )aar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierikzeesche Nieuwsbode. 142 jaar.geleden voor het eerst ver schenen. is uniek in Nederland Dat mogen we best stellen! Nü. in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de vele extra bijlagen, zoals: Mode- en aufobijlagen Sport- en expo biilagen enz Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even midden in de middenstand, puzzelrubnek, ons feuilleton Nou ja. teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf lezen' dé krant van schouwen - duiveland! V»J IV neem een jaarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN f 152,50 MAAR SLECHTS 127.10 Naam ZIERIKZEESCHE Ml Adres NIEUWSBODEfcil fbstcode ANTWOORDNUMMER 12 Plaats 4300 VB ZIERIKZEE (postzeqel is niet nodig) Welkome aanvulling voor financiën uitkeringen aan de gemeenten weer voor 100,— miljoen beknibbeld zou worden. Bovendien, zo stelde hij zor gelijk vast,is het politieke klimaat in Duiveland drastisch gewijzigd en kortingen op de gemeentelijke subsi die voor muziekverenigingen achtte hij derhalve niet geheel onmogelijk. „Nee, we kunnen maar beter voor zichtig zijn", vond het bestuurslid van Oosterlandse Fanfare. Ongenode passagier RENESSE - Automobilist Van B. uit Zierikzee deed bij de politie aan gifte van vernieling van zijn auto in Renesse. Een stelletje jongelui trapte de rechterzijde van zijn auto in elkaar, nadat een van hen daar ongenood in had plaatsgenomen naast de vriendin van Van B. De ongenode passagier werd gesommeerd het voertuig te ver laten, waarop de anderen WUn vriend bijvielen door het voertuig te bescha digen. De daders zijn onbekend, want ze maakten dat ze wegkwamen. Schoudertas en portemonnee weg Omringd met nostalgie ZIERIKZEE - Met het neerlaten van een fraaie ophaal brug, onderdeel van een even fraai poortencomplex ver richtten voormalig onderwijsinspectrice mevrouw W. P. Bouwman en waarnemend onderwijsinspecteur de heer H. Verboom vrijdagmiddag de officiële opening van de openbare basisschool Binnen de Veste in de Raamstraat te Zierikzee. Een handeling, die werd omringd met nostalgie en symboliek, prima passend bij de naam van deze basisschool in de binnenstad. Na het neerlaten van de ophaal brug stonden drie leerlingen Joa chim Schot, Robert Roggeband en Hiskia van Arkel, gereed voor het aanbieden van bloemen, een fles wijn en uiteraard de sleutel van de verbouwde school. Bouwman en Ver boom nodigden allen uit hen over de brug te volgen en Binnen de Veste te betreden. Voorafgaand aan de officiële ope ning werden alle genodigden ontvan gen op een zonovergoten schoolplein, waar men zich plots in het schilderij 'Kinderspelen' van Pieter Breughel waande. Hoewel vele opmerkelijke verkleed-creaties die kunstenaar zelf ongetwijfeld versteld hadden doen staan, stond zijn werk duidelijk mo del voor de vele spelletjes die op het plein - met medewerking van school team en ouders - werden gespeeld, zo als: Kakkestoelemeie, hoopkens zet ten, klinkerdspel, pot slaan, slofkentrek, de korven uithangen, ne- genkuilen en hoepelen. Een goede or ganisatie en een stuk ouderparticipa tie van de bovenste plank, zoals Verboom dat later ook verwoordde, stonden borg voor een prima verloop van dit ludieke gebeuren. Met het zwaaien van een fikse ratel - analoog aan de naam van het weke lijks informatieblad van de school - werd het startstein voor het officiële gedeelte van het programma gege ven. Veel verbaal geweld volgde daarna tijdens een bijeenkomst in het speel lokaal. Immers de vestiging van Bin nen de Veste in het voormalige schoolgebouw van de Jan Wouter van den Doelschool is zeker niet zonder slag cf stoot tot stand gekomen en er moest dan ook heel wat de revue nog even passeren. Wethouder van onderwijs de heer J. Groen gaf in dit verband een lesje ge schiedenis weg. Hij memoreerde de eerste contacten met het bestuur van de Nutskleuterschool op initiatief van toenmalig onderwijswethouder H. Asma naar aanleiding van diens vooruitziende blik betreffende de in- tregratie. Een andere belangrijke ontwikke ling betrof de steeds verder gaande groei van 't Kofschip, de openbare school in Poortambacht. Semi-permanent Besloten werd derhalve voor de binnenstad eerst een semi- permanente school aan de Mossel- boomgaard te vestigen en na verloop van enige tijd een definitief schoolge bouw aan de Baden Powellweg te la ten verrijzen. Zoals bekend is van dat laatste echter niets gekomen. In 1981 verleende de Zierikzeese ge meenteraad medewerking om de Jan Wouter van den Doelschool ver plaatst te krijgen naar Poortam bacht. Voor het te verlaten schoolge bouw in de Raamstraat zou wel een bestemming buiten het onderwijs worden gevonden. Dat gebeurde ech ter niet. Groen moest erkennen, dat tot zo ver alles in zijn betoog met pais en vervolg pagina 3 Ten behoeve van de rommelmarkt werden dit keer vier rondes over het dorp gemaakt voor het ophalen van oude spullen. Het resultaat was er naar: heel veel meubels, huishoude lijke apparaten, oude boeken en tal loze snuisterijen. De artikelen, die er uit een oogpunt van kwaliteit of curiositeit uitspron gen werden apart gerangschikt en on der grote belangstelling en onder aanmoediging van 'veilingmeester' Machielse bij opbod verkocht. Diverse plaatselijke en regionale verenigingen en instellingen gaven zaterdag in de CTV-hal ook acte de presence. De middenstand van Oos- terland liet het wat af weten, zodat hoofdzakelijk ondernemers van bui ten de regio de vele stands beman den. Buitengebeuren Als aardige blikvanger fungeerde het buitengebeuren: vier kramen voor standwerkers, onder wie de in deze regio inmiddels zeer bekend ge worden Bertus de Regt met zijn snij- apparaten. Verder was er een dame, die een sappig verhaal over haar won- derzemen vertelde en een heer die wonderlak voor auto's demonstreer de. In de hal zelf was de afdeling Dui veland van de Vereniging voor Open baar Onderwijs (VOO) vertegen woordigd met een combinatie van oliebollenverkoop en schiettent. Hetgeen overigens geenszins wilde zeggen, dat die oliebollen om op te schieten waren, integendeel. De ongeveer vijftien leden van de Nederlands Hervormde Handwerk- club bleken in staat met vaardige handen een rijk gevulde ver koopstand te vullen met fraaie hand- werkartikelen. Verder gaven onder anderen acte de présence: de afdeling Duiveland van het Rode Kruis, de FNV Schouwen-Duiveland, de We reldwinkel, de Sophiavereniging tot bescherming van dieren en de werk groep Laat Leven van de Vereniging tot Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK). Gevarieerd De zeer vele commerciële kramen boden een rijk gevarieerd assorti ment: speelgoed, kinderkleding, naaimachines, snoepgoed, huishou delijke artikelen, sierraden, koper werk, klompen (voorzien van een 25 kilometer-garantie), fruit, vleeswa ren en houtsnijwerk. Heel veel belangstelling van de jeugdige bezoekers trok het grote springkussen voor in de hal. Uiteraard was er ook aan de inwen dige mens gedacht: popcorn, sui kerspin, nieuwe haring, ijs en koele drankjes. Ook kon concentratie en behendig heid worden getest met respectieve lijk de electrische buis, die bekend heid verwierf in de televisieshows van Willem Ruis en met het traditio nele sjoelen. Opbrengst? Een bestuurslid van Oosterlands Fanfare benadrukte in alle toonaar den. dat men na afloop van deze bra derie/rommelmarkt maar beter niets kon zeggen over de opbrengst. Hij had net in de krant gelezen, dat op de De leden van Oosterlands Fanfare maakten vier rondes over het dorp voor het ophalen van spullen voor de rommel markt. Een inspanning die resulteerde in een grote hoeveelheid snuisterijen, meubels en huishoudelijke artikelen. OOSTERLAND - De CTV-hal in Oosterland bood za terdag een sfeervol aanzien met de talrijke kramen en vrolijke lichtjes ter gelegenheid van de grote braderie en rommelmarkt van Oosterlands Fanfare. Voorzitter van de muziekvereniging de heer J. Machielse liet desge vraagd weten, dat dit evenement thans voor het derde achtereenvolgende jaar werd georganiseerd en dat het een welkome aanvulling op de financiën van Ooster lands Fanfare betekent. De voorzitter liet er geen twijfel over bestaan content te zijn met de gemeentelijke subsidie, die in Duive land zeker niet onaanzienlijk ge noemd mag worden. „Maar", zei Ma chielse: „wij staan ook voor hoge kosten. We hebben nogal wat aanwas van jonge leden en daar moet je toch ook steeds nieuwe instrumenten voor aanschaffen." Het initiatief van deze brade rie/rommelmarkt werd destijds ge boren naar aanleiding van Duiveland Dag, een toeristische manifestatie ge organiseerd door de WV-Duiveland. Het bestuur van Oosterlands Fanfare was best tevreden met het resultaat en had de Duiveland Dag in Ooster land best geprolongeerd willen zien. Then dat echter niet het geval bleek, werd besloten zelf de kar te trekken. Hal In samenwerking met marktkra- menexploitant L. Kaashoek werden de plannen verder uitgewerkt. Ma chielse prijst het bestuur van de mu ziekvereniging gelukkig de beschik king te hebben gekregen over de CTV-hal voor de braderie/rommel markt, zodat het risico van het weer vrijwel wordt uitgeschakeld. Bij slecht weer is het een goede locatie, maar bij warm zomerweer ook, vol gens de voorzitter, want het is er al tijd heerlijk koel. Voormalig inspectricc mevrouw W. p Bouwman cn tvaarnemend inspecteur de heer H. Verboom hebben zojuist de ophaalbrug van Binnen de Veste laten zakken en mogen vervolgens de sleutel van het vernieuwde schoolgebouw in ontvangst nemen. ZIERIKZEE - De 59-jarige me vrouw C. B. uit Zierikzee vergat don derdag (overdag) haar schoudertas mee te nemen, die ze even op een rol- emmer in een portiek van een flatge bouw had gelegd. IJlings terugke rend, was de tas verdwenen: Inhoud: ■waardepapieren (rijbewijs, cheques) en een geldbedrag van 325,—. Een gelijksoortig geval speelde zich vrijdag af in Burgh-Haamstede, waar M. I. C. V. uit Den Haag zijn portemonnee in een supermarkt aan de Noordstraat liet liggen. Bij terug komst was de portemonnee (met 400,inhoud) verdwenen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WORDT HET Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Regenachtig Vannacht toenemende bewolking en morgenochtend regen. Morgen middag ruime opklaringen. Eerst matige zuidwestenwind, later draai end naar noordwest en eveneens ma tig. De temperatuur is dan omstreeks 18 graden. Minimumtemperatuur ko mende nacht 13 graden. WEERS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 11 juli: Woensdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 5 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 407p Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: west 5 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.. 18 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 8 juli Zon op 05.29, onder 22.00 Maan op 04.56 onder 22.57 Eerste Kwartier: 14 juli (22,10) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een storing, die vanoch tend nog ten westen van Ierland lag. trekt vannacht en morgenochtend over Zuid-Nederland of België naar het oosten. Daardoor zal er vooral in de zuidelijke provincies af en toe re gen vallen. In het noorden is de re genkans een stuk kleiner. In de loop van de dag breiden zich vanuit het noordwesten opklaringen over ons land uit, die geleidelijk breder gaan worden. De minimumtemperatuur vannacht wordt ongeveer 12 graden. Ook morgenmiddag is het koei. met een middagtemperatuur van cir ca 18 graden. De wind waait eerst uit west tot zuidwest, later uit west tot noordwest. Hij is matig, aan de kust en op het IJsselmeer vrij krachtig tot krachtig.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1