Zonnige avondvierdaagse besloten Altijd Raak! JA Duitse milieu-organisaties zorgen voor de klad in de papierhandel DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer ZIERIKZEESCHE RB NIEUWSBODE Sfia Winkeldiefstal HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 4 JULI 1986 142ste jaargang Nr. 23958 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Honderd jaar Willem Drees werd op 5 juli 1886 in Amsterdam geboren. Morgen viert de man, die nog dage lijks over de tong gaat omtrent de AOW, zijn honderdste verjaardag. (Pag. 2). Werkloosheid Het beleid van de Stuurgroep Werkloosheid Schouwen-Duiveland zal zich meer gaan rich ten op sociaal-economische projecten. (Pag. 3). Mosseldag De jaarlijkse grootse mosseldag wordt dit jaar gehouden op 23 augustus. Het evenement trekt in Yerseke jaarlijks tienduizenden bezoe kers. (Pag. 5). Mosseltoernooi Het zesde Mosseltoernooi begint het komende weekeinde op de banen van tennisvereniging De Bru-Tèn in Bruinisse. Een vooruitblik. (Pag. 9). Altijd maar flink en onvermoeid naar de zon toe; zo blijft haar schaduw achter u. Goethe BURGH-HAAMSTEDE - De organisatoren van de Burgh-Haamsteedse avondvierdaagse worden nagenoeg jaar in jaar uit door de weergoden zeer voor hun werkzaamheden gewaardeerd. Na de schitterende omstandigheden, waaronder het afgelopen jaar de zesde editie werd afgewerkt, konden de wan delaars zich ook dit keer koesteren in het prachtige zomerweer. De groep deelnemers was dit jaar weer groter dan het vorig jaar. Dat werd voor een belangrijk deel veroorzaakt door de deelname van een aardige af vaardiging van de Serooskerkse basisschool De Schelphoek. Vanzelfsprekend werd de hoofdmoot andermaal gevormd door ruime groepen van de Burgh- Haamsteedse basisscholen De Kirreweie en Onder de Wieken, terwijl het deel nemersveld werd gecompleteerd door een groep individuelen. Ook in Burgh- Haamstede viel op, dat het aantal vijftien kilometerwandelaars van jaar tot jaar terugloopt. Traditioneel werden de wandelaars op de slotavond bij verzorgingstehuis Duinoord opgewacht door de Koninklijke Muziekvereniging Witte van Haem- stede, die na een serenade voor de bewoners van Duinoord de stoet begeleidde op de laatste honderden meters door het centrum van de kernen Haamstede en Burgh. Goede zaken leverde de avondvierdaagse op deze slotavond op voor de bloemisten. De organisatie van de Burgh-Haamsteedse avondvierdaagse was traditioneel in handen van sportvereniging DFS in samenwerking met de plaatselijke 75-jarige WV. Een poJ' r steentje werd ook ...eer bijgedragen door het Rode Kruis. uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 fVH b.g.g. 1585 of 1385 Lm dé krant van schouwen - duiveland! V T 7Ï fk neem een jaarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152,50 MAAR SLECHTS 127.10 Naam 7IERIKZEESCHEH Adres NIEUWSBODE BI Postcode ANTWOORDNUMMER 12 Plaats 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodig) Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. A Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen 152.50 maar slechts 127.10 blijft u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierikzeesche Nieuwsbode. 142 jaar.geleden voor het eerst ver schenen. is uniek in Nederland Dat mogen we best stellen' Nü, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de vele extra bi)lagen, zoals: Mode- en autobijlagen Sport- en expo bijlagen enz Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even. midden in de middenstand, puzzelrubriek, ons feuilleton Nou ja, teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf le2en' ZON- EN MAANSTANDEN 4 juli Zon op 05.25, onder 22.02 Maan op 02.49, onder 20.23 5 juli Zon op 05.26, onder 22.02 Maan op 03.19, onder 21.26 6 juli Zon op 05.27, onder 22.01 Maan op 04.00, onder 22.18 Nieuwe Maan: 7 juli (06.55) HET WEEROVERZICHT RENESSE - Deze week werd in Re- nesse door een burger een dame aan gehouden, die bezig was proletarisch te winkelen en vervolgens aan de po litie overgedragen. Het bleek J. v. d. W.-H uit Dordt te zijn. Bij haar auto aan de Hogezoom trof de politie haar zuster aan, M. H. plus in de auto een enorme hoeveelheid goederen die al len afkomstig waren van winkel diefstal. De dames sloegen hun slag in een kampwinkel in Renesse, een supermarkt in Renesse, in het ge schenkenhuis waar ze betrapt werden en in een bedrijf in Etten Leur. Hood- zakelijk bestond de buit uit levens middelen en kleine gebruiksvoor werpen. De goederen werden in beslag genomen en aan de rechtmati ge eigenaars terug bezorgd, de dames kregen een proces-verbaal. Advertentie Zondag: Half tol zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: west 5 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 13 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: zuidwest 4 Honderden tonnen staan te wachten op transport... DE BILT - Zaterdag is het in tegen stelling tot zondag nog goed weer. In de nacht passeert eerst een koufront dat een enkele bui met zich mee brengt. Ook zaterdag in dc vroege ochtend zou er nog een bui kunnen vallen. Overdag is het echter wisse lend bewolkt met af en toe zon. De temperatuur loopt in de middag op tot ongeveer 21 graden, bij een mati ge westelijke wind. Zondag is er veel bewolking en valt er regen. De tem peratuur komt dan nauwelijks boven de 18 graden uit. Het ziet cr naar uit dat na maandag de thermometers weer enkele graden hoger zullen aan wijzen. Honderden tonnen oud papier in Haamstede nig vraag staat altijd een dalende prijs. Kregen verenigingen vorig jaar nog zeventien cent, nu zien ze hun moeite beloond met een magere vier cent, en dat is eigenlijk nog teveel, zegt Van Bragt. Tbch adviseert hij niet om dan maar minder te gaan spa ren. integendeel: er komen best weer betere tijden al weet niemand wan neer die komen. Maar belangrijker vindt ook Van Bragt het milieu-aspect: als de Schouwen-Duivelanders geen oud vervolg pagina 3 BURGH-HAAMSTEDE - Er zit goed de klad in het pa pier! De vaderlandse oudpapierhandelaren zitten tot hun nek toe (en daar zelfs nog boven) vol met het gespaarde en opgehaalde papier. Op Schouwen-Duive land is dat Braco in Burgh-Haamstede, waar honderden tonnen staan te wachten op transport. Maar er is bijna geen transport, tot oktober toe helemaal zelfs niet. De verzamelaars krijgen slechts vier cent per kilo voor hun moeite. Het gaat dus slecht kan gerust gesteld worden. G. P. van Bragt (Braco) kan daar al les over vertellen en doet dat ook: „De oorzaak voor de ingezakte markt in oud papier moet gezocht worden in Duitsland en Amerika. In Duitsland zijn de milieu-organisaties dusdanig actief, dat ze subsidies hebben weten te bewerkstelligen voor de spaarders van oud papier, waardoor die markt geheel is afgeschreven. In Amerika is dat de lage Dollar-koers, waardoor de prijs van cellulose laag is". Recycling Oud papier wordt als bekend ge bruikt voor het weer vervaardigen van papier en karton in het recycling- proces. Er zijn twee soorten te onder scheiden: de ondersoort, dat is het door verenigingen aangevoerde pa pier (kranten en karton) en de betere houtvrije-) soorten, afkomstig van drukkerijen. Een al jarenlang in zwang zijnd recycling-proces, dat goed werkt. De verenigingen maar ook particulieren sparen oud papier, bieden dat bij de oudpapierhande laar aan, spekken hun kas of porte monnee en voorkomen daarmee dat er tonnen papier op de vuilnisbelt be landen en iedereen is tevreden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's MT kfORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Koeler Storingen dringen vanuit het wes ten Zeeland binnen. Over het alge meen veel bewolking en vannacht wat regen. Morgen overdag overwegend droog. Een naar west tot zuidwest draaiende wind afnemend 2 tot 4 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mendenacht 16 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 8 juli: De andere is de al gemelde lage Dollarkoers. Papierfabrieken kun nen daardoor goedkoper cellulose ko pen dan de betere soort oud papier verwerken, waardoor ook de klad in déze tak van handel zit. De papierfa brieken kunnen ook goedkoper het Duitse papier kopen (zes cent, ge perst en geleverd in de grensstreek). Tegenover een grote export een grote import nu, waarmee de malaise com pleet is. Economie Het gevolg van deze ontwikkelin gen is de keiharde economische wet: tegenover een sterke aanvoer en wei- In Duitsland werkt dat principe helemaal uitstekend: de actieve milieu-organisaties hebben het voor elkaar weten te krijgen, dat de ver enigingen een aanvullende subsidie krijgen tot een redelijke kg-prijs voor het papier. De reden daartoe is dezelfde als hier: elke kg papier die niet op de vuilverwerkende bedrij ven terecht komt, is een pluspunt voor het milieu. Deze overweging heeft echter wel tot gevolg, dat er een grote (Duitse) aanvoer van papier is tegen een bijzonder lage prijs. Duits land was altijd een grote afnemer van het Nederlandse oud papier (in 1985 nog 150.000 ton) en die 'klant' is de oudpapierhandel dus kwijt. Dat is één oorzaak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1