BROUWSE RAAD BLIJ MET VERDERE EXPLOITATIE VAN ZOMERDORP DEN OSSE Brouwershaven geeft toch subsidie aan de Stichting Tegen Haar Wil Zeeland Groepje kinderen van Jom Jom wint kinderkoren-songfestival Proef met uitbreiding aantal uren bibliobus Brouwershaven Aanrijding Kraanplein Auto total-loss Ruit ingegooid Dirigente Jacqueline Geertse wordt opgevolgd door Marco van 't Hoff VVV Brouwershaven zoekt naar een nieuwe locatie Portofoon ontvreemd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 juli 1.986 Nr. 23.956 3 Klein rechts niet echt enthousiast BROUWERSHAVEN - „Eindelijk is het dan zover", vond VVD-er J. K. Goemans toen in de Brouwse raads vergadering de vaststelling van de exploitatie overeenkomst met Herckenstein bv aan de orde kwam. De bv wil het achter de Grevelingendijk gelegen gebied in bestemmingsplan Zomerdorp Den Osse gaan exploite ren door de bouw van (verkoop)zomerwoningen en een aantal centrale voorzieningen. De oorspronkelijke gega digde Kavero bv heeft zich teruggetrokken. Ook de overige raadsleden toonden zich tevreden met de aan de orde zijn de ontwerp-exploitatie overeenkomst die volgens PvdA-er C. J. de Munnik ..goed in elkaar zat". Hoewel ook P. van der Meide (SGP/GPV/RPF) blij was dat het plan nu toch van de grond lijkt te komen ..vooral vanwege de fi nanciële revenuen", liet hij weten nooit zo erg enthousiast er over ge weest te zijn. ..Er is te weinig aan dacht besteed aan de uitstraling van die ontwikkeling naar de Openbare Orde en de Infrastructuur toe". Hij adviseerde om de financiën die door de exploitatie beschikbaar komen te reserveren voor wegen en de recreatie in de gemeente. Dat laatste was ook de mening van R. van der Wekken (CDA). Slabbekoorn benadrukte dat de raad zelf bepaalt hoe dat geld wordt besteed en sprak de zekerheid uit dat invulling van het complex nu op termijn zal plaatsvinden hetgeen ook voor de werkgelegenheid in de gemeente heel aantrekkelijk is. Gokje ,,Kan het in het vervolg iets eerder en beter worden bekeken en niet zo maar op een gokje". Met deze woor den bekritiseerde R. J. van der Wek ken (CDA) en ook J. K. Goemans (VVD) en P. van der Meide (GPV/SGP/RPF) het collegevoorstel om toch drie inplaats van de eerder overeengekomen twee woningen te bouwen aan de Beatrixstraat te Zon- nemaire. C. J. de Munnik en A. de Vlieger (PvdA) hadden zich goed ver diept in de bouwtekeningen en kos- Ook bijdrage voor de Stichting Kind en Ziekenhuis BROUWERSHAVEN - De PvdA-fractie in de Brouwse raad maakte maandagavond handig gebruik van de af wezigheid van VVD-er M. Mol en het verlaat zijn van VVD-wethouder Ph. J. van Ast door stemming te vragen over het (bij de ingezonden stukken gerangschikte) college-voorstel om de subsidie-aanvraag voor 1987 van de Stichting Tegen Haar Wil Zeeland opnieuw af te wij zen. Met 5 (PvdA-fractieleden plus wethouder) stemmen voor en vier (overige raadsleden) tegen werd alsnog ge kozen voor toekenning van een subsidie van drie cent per inwoner. De meerderheid van het college dat op deze wijze bakzeil haalde was (evenals vorig jaar) van mening dat de werkzaamheden van deze stich ting beter kunnen worden onderge bracht bij andere organisaties zodat geen afbreuk wordt gedaan aan de overzichtelijkheid van de diverse vrouwenactiviteiten in Zeeland. De subsidie-aanvraag van Vrouwen bel len vrouwen kwam niet in stemming omdat mevrouw Loschacoff hierin wel de opvatting van de rest van het college deelt dat de werkzaamheden van deze stichting reeds behoren tot het gesubsidieerde hulpverlenings pakket van de Stichting Telefonische hulpdienst. Ziekenhuis Alleen P. van der Meide (GPV/SGP/RPF) stond kritisch ten opzichte van toekennen van een sub sidie van een cent per inwoner aan de Stichting Kind en Ziekenhuis De Be- velanden. die door middel van een speciale (vrijwilligers)werkgroep Schouwen-Duiveland de omstandig heden voor jeugdige patientjes in het Rode-Kruis ziekenhuis wil optimali seren. ,,We hebben in het verleden af gesproken een terughoudend beleid ten opzichte van waarderingsubsi dies te voeren. Er zijn zoveel instan ties waar de raad best waardering voor heeft", aldus Van der Meide. De overige raadsleden beslisten anders. Persluchtvulstation Met het uitspreken van de hoop dat ook de overige gemeenten op het ei land blijven meewerken, stelde de raad 6.389 gulden beschikbaar voor het vervangen van het perslucht vulstation voor de vrijwillige brand weer in Zierikzee. Raadsvoorzitter C. Slabbekoorn benadrukte het belang van een goede en grote installatie om bij een grote brand snel te kunnen bijvullen. Voor het aanbrengen van een nieuwe afzuiginstallatie in het Tonnenmagazijn en de daaruit voort vloeiende aanpassing van de electri- sche installatie werd 3.100 gulden ge voteerd. PURMEREND - In het vorige week geopende „Leeghwater Beelden park" in Purmerend zijn in korte tijd vier van de 21 geëxposeerde kunst werken vernield of van hun sokkel getrokken. ten en vonden dat het kleine huizen voor een hoge huur (gemiddeld 517,95 gulden per maand) waren. Raads voorzitter Slabbekoorn vertelde dat het derde huis was toegevoegd om niet met een leeg gat te blijven zitten en zegde toe om de bouwtekeningen nog eens opnieuw te bekijken ten aanzien van de door de PvdA-fractie geuitte kritiek, hetgeen overigens niet voor vertraging van de bouw plannen zal zorgen. Keuzevrijheid PvdA-er De Vlieger liet ook waar schuwende woorden horen ten aan zien van de keuzevrijheid, die de Brouwse bewoners van veertien na oorlogse huizen krijgen ten aanzien van het uit te voeren groot onderhoud aan hun woningen. ,,Het is beter om bepaalde voorzieningen - zoals de aanleg van een cv-installatie ver plicht door te voeren, omdat daarover anders bij verhuizing moeilijkheden met nieuwe bewoners kunnen ont staan", waarschuwde hij. De raadle- den gingen akkoord met het beschik baar stellen van een crediet van respectievelijk 998.832 gulden voor de nieuwbouwwoningen in Brou wershaven en Zonnemaire en 600.000 gulden plus 36.400 gulden (voor wis selwoningen en verhuis- en herinrich tingskosten) voor het groot onder houd aan de veertien na-oorlogse woningen in Brouwershaven. Deze bedragen worden gefinancierd via een lening uit 's rijks kas. ZIERIKZE - Een aanrijding op het Kraanplein te Zierikzee leverde maandagmiddag omstreeks 13.10 uur twee (licht) beschadigde wagens op. M. de R. uit Kerkwerve reed over het Havenpark en wilde linksaf het Kraanplein op. D. V. uit Zierikzee echter maakte al aanstalten om over de Oude Haven ZZ naar het Kraan plein te rijden. De R. zag dit te laat en een botsing kon niet worden voorko men. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. BURGH-HAAMSTEDE - Een on gelukkige manoeuvre deed het voer tuig van N. L. V. uit Zierikzee maan dag in de sloot langs de Cauwersweg te Burgh-Haamstede belanden. De wagen raakte totaal vernield. V. reed over de Cauwersweg en wil de G. J. A. M. uit België inhalen, die echter de weg afwilde. V. kon op het laatste nippertje een ongeval voorko men, maar moest daarbij wel diens eigen voertuig gedwongen de sloot in 'sturen'. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. DREISCHOR - In de woning van D. van G. moest zondagnacht een ruit het ontgelden. Onbekenden gooiden om tot op heden onverklaarbare re den een baksteen naar binnen. Dat gebeurde omstreeks 03.45 uur. BROUWERSHAVEN - Met een enthousiaste en swingende presentatie van het liedje De rommelruim-rock heeft een groepje van vijf-, zes- en zevenjarige meisjes van het Zierikzeese kinderkoor Jom Jom het kinderkoren-songfestival gewonnen. Het Brouw se Tonnenmagazijn waar het evenement in het kader van het 700-jarig bestaan van die stad werd gehouden was ondanks de warmte overvol met belangstellenden en leden van de negen kinderkoren op Schouwen-Duiveland die meededen aan de competitie. De vijftien gepresenteerde liedjes werden beoordeeld door een jury onder leiding van de directrice van de Zeeuwse Muziekschool regio Schouwen-Duiveland mevrouw E. I. Jense, waarin van elk koor een afgevaardigde zat. Lettend op zangtechniek en zuiver heid, presentatie, aankleding en ori ginaliteit beoordeelden deze tien mensen De Rommelruim-rock met 69 punten als het beste liedje. En ook de zaal bracht het meeste enthousiasme op voor de jeugdige zangeresjes die toepasselijk gekleed in schoonmaak- tenue en gewapend met allerlei schoonmaakatributen op swingende wijze bezongen en lieten zien hoe al lerlei rommel (tot en met hondepoep) kan worden opgeruimd. Het groepje bestaande uit Marieke Ton, Marieke Kok, Leonie Verkaart, Nelske van der Veer en Marie-Fleur Verschueren werd op piano begeleid door Ernst Pols en op elektrische gitaar door Pe ter Domburg. Afscheid Het succes van Jom Jom bleek te vens een aardig afscheidscadeautje voor dirigente Jacqueline Geertse die na zeven jaar leiding te hebben gegeven aan het Zierikzeese kinder koor zaterdagavond voor het laatst in die functie optrad. Zij wordt opge volgd door Marco van 't Hoff. Singers of the Lord Het vrij nieuwe kinderkoor uit Nieuwerkerk Singers of the Lord on der leiding van Jaap Zuidgeest bleek zeer succesvol op het songfestival door met zijn twee deelnemende lied jes niet minder dan de tweede én de derde plaats op te eisen. De dwaas, de nar en de zot een middeleeuwse bal lade gepresenteerd door Ineke Zuid geest, Marcelle van Nierop en Christa de Valk die zichzelf begeleidden op gitaar, tambourijn en schellen-tam- boerijn kreeg van de jury 67Vt punten en daarmee de tweede plaats, terwijl het lied De Kauwgomballen-boom, een vlot nummer gepresenteerd door zeven Singers of the Lord met 64xh punten op de derde plaats eindigde. BROUWERSHAVEN - Er blijkt in Brouwershaven weinig belangstel ling te bestaan voor het reilen en zeilen van de plaatselijke VVV. Dit bleek tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering waar slechts ze ven van de ongeveer 100 leden en donateurs acte de presence gaven. Toch bevatte de agenda belangrijke punten zoals het vragen van sug gesties voor een nieuwe locatie en bezetting van het VVV-informatie- kantoor per 1 januari 1987 en de verkiezing van nieuwe bestuursleden. Momenteel is het VVV-kantoor ondergebracht bij het assurantie- en makelaarskantoor Hanse bv aan de Brouwse Markt. De recente uitbreiding van de activiteiten van dit kantoor was voor Hanse bv aanleiding om de WV te ver zoeken naar een andere locatie uit te zien. Hoewel het assurantie- en makelaarskantoor de VVV-activi- teiten nog tot 1 januari 1987 zal voortzetten was dit voor het be stuur aanleiding reeds contact te zoeken met bedrijven/personen die het VVV-kantoor kunnen huis vesten en de dagelijkse VW- werkzaamheden verrichten. De le den gaven er tijdens de vergade ring echter de voorkeur aan om naast deze informele besprekin gen ook per advertentie gegadig den op te roepen zodat een wel overwogen keuze gemaakt kan worden. Men zei hierbij te denken aan bedrijven of instellingen die een locatie in het centrum van Brouwershaven beschikbaar heb ben en deze activiteit erbij kun nen hebben, terwijl ook particu lieren niet worden uitgesloten. De openstelling van het VVV-kantoor loopt parallel met de winkelslui- tingstijden. Zonder voorzitter De geringe opkomst van leden bij de vergadering bleek een on overkomelijk probleem te vormen bij de verkiezing van nieuwe be stuursleden. Dé vacante bestuurs functie van mevrouw H. van der Mark-de Bruin leverde nog geen moeilijkheden op. Met algemene stemmen werd de door het be stuur voorgedragen heer M. A. van Leersum gekozen. Het bleek echter niet mogelijk iemand te vinden die het voorzitterschap van de aftredende heer Ph. J. van Ast over wilde nemen, zodat de Brouwse WV voor het ogenblik verder moet met een onvolledig bestuur. Het bestuur besloot om in de nazomer een nieuwe algeme ne ledenvergadering uit te schrij ven waarbij men hoopt op meer belangstelling van de leden. De scheidende bestuursleden werden door de heer M. A. Hanse bedankt voor hun aan de WV bewezen diensten. In 1985 320 boeken meer uitgeleend BROUWERSHAVEN - De leesgierigheid van de inwo ners van de kern Brouwershaven waardoor het aantal uitgeleende boeken van de bibliobus in 1985 met 320 steeg tot 8764, heeft ertoe geleid dat met ingang van sep tember aanstaande het aantal sta-uren van de bus wordt uitgebreid met drie kwartier. Dit betekent tevens dat de nu beschikbaar komende sta-tijd van twee uur wordt verdeeld over twee dagen: één uur op dinsdagmiddag bij het scholencomplex en één uur op donderdagavond op de Markt. Het betreft een proefperiode tot 1 januari 1988 met een daaraan verbonden kostenverhoging van 2.820 gulden per jaar, die de gemeenteraad tijdens de openbare vergadering maandagavond unaniem ter beschikking stelde. Hoewel de overige liedjes dus net iets minder punten kregen zegt dat niets over de inzet van de kinderen die zonder uitzondering groot bleek, hoewel er grote verschillen waren in de soort liedjes die werden gepresen teerd en de kwaliteit daarvan. Maar dat was ook logisch want er was de vrije teugel gelaten aan de inventivi teit en creativiteit van de kinderen of, zoals presentatrice Ria van Sluis van het Kerkwerfse kinderkoor Hati- kwa het uitdrukte ,,De opdracht was: verzin maar wat". Dit leidde van door kinderen of ouders zelfgeschreven tekst en muziek tot het zingen van be staande liedjes. En het leidde tot een spontaan en enthousiast evenement dat zeker voor herhaling vatbaar is. Het initia tief en de organisatie van de avond was in handen van de kinderkoren De Duinzangertjes uit Haamstede, De Smalstadtertjes uit Brouwersha ven, Sjofar en Jom Jom uit Zierikzee, Halleluja uit Bruinisse, Marimba uit Scharendijke, Hatikwa uit Kerkwer ve, Singers of the Lord uit Nieuwer kerk en de Wegwijzertjes uit Ooster- land. Nina Kok. Leontine Kakebeke. Colinda Fonteyne en Mirella van IJsseldijk »an het kinderkoor Jom Jom. Zij brachten het lied 'Ev'rybody likes me'. Hoewel alle raadsleden zeer posi tief tegenover de voorziening op zich bleken te staan, gebeurde dat niet zonder kritische op- en aanmerkin gen. De heren J. K. Goemans (WD) en P. van der Meide (GPV/SGP/RPF) vonden verdeling over twee dagen duur en in-efficient, terwijl Van der Meide ook bezwaar maakte tegen de het afknabbelen van lestijd van de basisschoolleerlingen doordat de bus tussen 13.45 en 14.45 uur op het school plein komt staan. R. J. van der Wek ken (CDA) zag in de sta-tijd 's avonds een mogelijke bedreiging van het bestaansrecht van de Brouwse NUTS-bibliotheek. En PvdA-er J. van Ours vroeg zich af of een daling van het aantal uitgeleende boeken, zoals die in Zonnemaire plaatsvindt, niet eerder aanleiding moet zijn tot beleidsverandering. In haar antwoord wees wethouder mevrouw S. Loschacoff - De Kanter erop dat veel (werkende) mensen niet in de gelegenheid zijn om overdag boeken te halen. Ze dacht dat split sing van de uren een wezelijke bijdra ge kan vormen aan een verdere verho ging van het lezerspotentieel. ,,De bus heeft maar een beperkte ruimte. Daarom is het goed om de schoolkin deren en de volwassenen wat uit el kaar te halen", aldus de wethouder. Zij benadrukte dat het wel een taak maar nooit een verplichting voor de groepsleiders van de basistfëholen kan zijn om de kinderen tijdens schooltijd bij de boekkeuze te bege leiden. Zij wees erop dat ook in Noordgouwe en Dreischor de bus on der schooltijd langs komt en dat het geldende tijdenschema van de bus niet zomaar doorbroken kan worden. Zij was verder van mening dat het bestaansrecht van de, op vrijwilli gers draaiende, NUTS-bibliotheek niet zal worden aangetast omdat die een heel eigen assortiment en pu bliek heeft. In antwoord aan Van Ours stelde zij dat pas na de proefpe riode kan worden bekeken of de bus ZIERIKZEE - A. B. uit Den Helder heeft maandag aangifte gedaan van diefstal van zijn portofoon. Het ver bindingstoestel vertegenwoordigt een waarde van 3000 gulden en werd ontvreemd tijdens de waterfestivi- tciten in Zierikzee; afgelopen vrij dag. DEN HELDER - Tientallen marine vrouwen zijn woedend over wat twee van hen de ,,meer dan grove wanbeta ling van toeslagen" noemen. Een me dewerkster van de salarisadministra tie van de Helderse kazerne Wil lemsoord bevestigde desgevraagd dat de telefoons „al enkele dagen rood gloeiend staan van de razende en hui lende marinevrouwen". wellicht ook in de andere kernen 's avonds langs kan komen. Hoewel alle raadsleden hun kri tiek handhaafden en opnieuw ver woorden gingen zij akkoord met het collegevoorstel omdat het een proef periode betreft. Aansluiting Bij de behandeling van het agenda punt: beschikbaar stellen van gelden voor het nieuwe vak Engels op de (in dit geval) basisschool Zonnemaire vroeg C. J. de Munnik (PvdA) zich verbaasd af, waarom de scholen alle maal verschillende methodes kiezen terwijl de kinderen straks veelal op dezelfde middelbare scholen terecht komen. Loschacoff gaf toe dat het niet handig is. „Maar verplichting hiertoe is onmogelijk en het overleg tussen de middelbare en basisscholen heeft geen resultaat gehad". Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 40,00; per jaar 1 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) I 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3