Plan tot scholenruil houdt gemoederen in Kerkwerve fors bezig Altijd Raak! JA Margriet en Pieter aanwezig bij Zierikzees waterspel DE ZIERIKZEESCHE COURANT Sportshop DAMEN/Aquadelta WflT HET Kleding gestolen ZIERIKZEESCHERfU! NIEUWSBODE SKI IJ'SU c. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Protesten Elitair Deltahuis Promotie De commissie onderwijs van Zierikzee is van Emancipatiewerkster Ineke Sturm vindt de Op 3,4 en 5 april 1987 wordt op het Haringvliet- De jeugdige amazone Eline Struyk moet met mening, dat de protesten uit de onderwijswe- houding van de raadsleden van Zierikzee plein in Zierikzee het multi-functionee) centrum haar pony Pascal verplicht gaan starten in de reld tegen de bezuinigingen, gesteund moeten enigszins elitair, door anderen bijscholing te Deltahuis feestelijk geopend. Adrie van Hese M-klasse van het springen. Een mooie presta- worden. (Pag. 3). ontzeggen. (Pag. 4). vertelt. (Pag. 9). tie. (Pag. 13). DONDERDAG 26 JUNI 1986 142ste jaargang Nr. 23953 WAARIN OPGENOMEN - - (1797 - 1889) Het onderwijs is alleen vruchtbaar, als het met liefde gege ven of ontvangen kan worden. L. E. M. Bautain KERKWERVE -Scholen ruilen. Nooit! We want Vloedstraat 15.1 Love our school. Ik wil niet naar de andere school." Kreten van leerlingen van de openbare basisschool Prinses Ireneschool, geschilderd op spandoeken en vellen papier, om hun ongenoegen over het plan tot scholenruil met de bijzondere school kenbaar te maken. ,,Ik ben W.P.O. Ik moet weg van Deetman. Ik wil op deze school blijven", is overigens ook een duidelijke van een van de leerkrachten. De kreten werden nadien op de ramen van de Ireneschool geplakt en lieten zodoende geen twijfel bestaan over de mening van de makers. ELLEMEET - „Waar er twee ruilen, moet er één huilen." Dat gezegde geeft de situatie in Kerkwerve weer, nu er een gemeentelijk plan tot scholenruil op tafel ligt. De openbare basisschool Prinses Irene en de Christelijke ba sisschool Samuël zouden van gebouwen moeten ruilen om - zoals de wet voorschrijft - alle leerlingen onder één dak te kunnen onderbrengen. Wel, huilen is wat overdreven gesteld voor de betrokkenen van de Prinses Irene school, maar het woord „emotie" kwam er nogal eens aan te pas om hun gevoelens tot uitdrukking te brengen tijdens een vergadering (de eerste) van de nieuw ingestelde Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, woensdagavond in het Dorpshuis te Elle- meet. De C.N.S. wil de ruil wel aangaan. Voor deze school zit er dan echter wel de consequentie aan vast, dat het schoolbestuur 23.000 gulden aan ach terstallig onderhoud aan dit gemeen telijk gebouw op tafel moet leggen en zelf de opdracht voor het opknap pen zal moeten verstrekken. De ver goedingen ervoor zijn namelijk wèl ontvangen, hoewel de besteding er van hun eigen verantwoordelijkheid De Ireneschool (tegen de veertig leerlingen) wil dus helemaal niet zo graag in het schoolgebouw van de C.N.S.. Begrijpelijk, want hun huidi ge gebouwtje ligt daar erg gunstig aan de Vloedstraat: ruim en rustig. Begrijpelijk ook, dat de C.N.S. (te gen de honderd leerlingen) voorstan der is van ruilen. Hun huidige school gebouw ligt aan de Beatrixstraat dermate ingeklemd tussen woningen, dat daar geen ruimte is om uit te brei den. En dat zal moeten, volgens de wet op het basisonderwijs. Financieel het gunstigst Gezien de reacties van de raadsle den. die allen zitting hebben in de commissie, zal het eenstemmige col legevoorstel tot scholenruil het vol gende week woensdag 2 juli in de ge meenteraadsvergadering met gemak kunnen halen. Voornaamste redenen daarbij: de financiën. Ruilen, zo heeft het college berekend, is de De openbare basisschool Prinses Irene. Advertentie Openingstijden: Ingaande 5 juni Maandag: 10.00-16.00 uur. Dinsdag: 10.00-16.00 uur. Woensdag: hele dag gesloten. Donderdag: 10.00-16.00 uur. Vrijdag: 10.00-1700 uur. Zaterdag: 10.00-17.00 uur. Zondag: 10.00-13.00 uur. Nu ook telefonisch te bereiken onder nr. 01113-1690. vlotste en (op termijn) de goed koopste oplossing. In eerste instantie zullen beide scholen in goede conditie moeten worden gebracht. Voor de bijzondere school is daar 47.000voor nodig, waarvan 23.000,— achterstallig on derhoud. Voor het schoolgebouw van de openbare school is daar 34.000,— mee gemoeid, waarvan 15.000,— achterstallig onderhoud. Wanneer het ministerie toestemming geeft de huisvesting van de basisscholen in Kerkwerve te realiseren met deze scholenruil, dan legt het rijk voor de interne verbouwingen ruw berekend 700.000,— (voor de CNS) en 130.000,— voor de Ireneschooj op ta fel. Of dat toereikend is, is nog de vraag. vervolg pagina 4 ZIERIKZEE - Het komende weekeinde staat Zierikzee volop in het teken van de reünie van het Nederlands Stamboek van Ronde- en Platbodemjachten. Klapstuk van deze driedaagse festiviteiten wordt ongetwijfeld de opvoering van een waterspel door de leden van het stam boek in samenwerking met een aantal regionale figuran ten. Dit waterspel beeldt de zeeslag van 1304 nabij Zie rikzee uit. Dit grootse spel zal worden bijgewoond door Prinses Margriet en mr Pieter van Vollenhoven. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's kfORDT WETGL Het koninklijk gezelschap komt vrijdagavond 27 juni om tien voor ze ven per helicopter aan op het sport terrein van de Rijksscholengemeen schap Prof. Zeeman aan de Haring- vlietstraat in Zierikzee. Ter begroe ting zijn hier dr C. Boertien, Commis saris van de Koningin in Zeeland en burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee aanwezig. Het gezelschap begeeft zich vervolgens per auto naar het stadhuis van Zierikzee, waar het wordt opgewacht door loco-burge meester L. J. van Gastel. Na een bloe menhulde door de achtjarige Karelle Villerius betreedt het gezelschap het stadhuis. Een haag van gekostumeer de deelnemers aan het waterspel Haven, gevolgd door het vertrek uit Zierikzee. Televisie Van het totale gebeuren op vrijdag 27 juni verzorgt een televisieploeg onder leiding van regisseur Frans van Dusschoten een videofilm van een half uur, die door de AVRO wordt uitgezonden op donderdag 11 sep tember van kwart voor tien tot kwart over tien 's avonds. De film blijft overigens eigendom van de ge meente Zierikzee, als een kostbare herinnering aan het grootse gebru- Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Aanhoudend droog Aanhoudend droog en vrijwel on bewolkt. De wind io noordoost tot oost meest 7 !ot 3 af en toe 4 Beaufort. Minimumtemperatuur komende nacht 15 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 30 juni: Zaterdag: Zondag: Maandag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 27 graden Windkracht: oost 4 Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: noord 4 Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN Zon op 05.21, onder 22.04 Maan op 01.13, onder 11.48 De laatste Duiveland keer, dat Margriet en Pieter een bezoek brachten aan Schouwen- was in 1985, toen zij de Oosterscheldewerken bekeken. 27 juni Laatste Kwartier: 29 juni (02.53) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een boven de Noordzee en Zuid-Scandinavië aanwezig hoge- drukgebied bepaalt het komende et maal ons weer. Hierdoor is de wind bij ons oostelijk. In de vanuit Duitsland aanstro mende lucht komt weinig bewolking voor. Alleen overdag vormen zich hier en daar enkele stapelwolkjes. De zon, die in deze tijd van het jaar in ons land meer dan 16 uur boven de ho rizon staat, warmt de lucht overdag sterk aan. Er worden op vrijdag dan ook weer zomerse temperaturen ver wacht. De maxima zullen variëren tussen 25 graden in het Waddenge bied en 30 graden in de zuidelijke provincies. Het minimum ligt de ko mende nacht rond een graad of 14. De wind is overwegend matig, overdag kracht 4, in de nacht kracht 2 a 3. Ook op langere termijn komt er nog geen einde aan de droogte, vanaf zondag wordt het echter wat minder warm. geeft het gezelschap daarbij toegang tot de trouwzaal. Daar is een aantal vooraanstaande personen aanwezig, dat wordt voorgesteld aan Prinses Margriet en mr Van Vollenhoven. On der hen ondermeer de ambassadeur van Monaco in de Benelux en de Ne derlandse ambassadeur in België, dr C. A. van der Klaauw. Ook het colle ge van Zierikzee en het dagelijks be stuur van het Stamboek van Ronde- en Platbodemjachten zijn aanwezig. Na een welkomstwoord door burge meester De Meester volgt een infor meel samenzijn, waarna om half acht per auto wordt vertrokken naar het motorschip Stad Zierikzee, dat ligt afgemeerd aan het Luitje. Daar arri veert het gezelschap een kwartier la ter om met het motorschip een rond vaart over de Oosterschelde te maken. Om tien over negen legt het het schip weer aan bij de steiger van do Nemag. Om half elf vertrekken Margriet en Pieter met twee platbo demjachten naar de officiële tribune op de Vissersdijk, waarop plaats wordt genomen. Onmiddellijk daar na begint het waterspel, dat ongeveer drie kwartier in beslag neemt. Na af loop - omstreeks half twaalf - worden regisseur L. van den Broek, J. Arnold Bik en mevrouw C. van Nimwegen aan Margriet en Pieter voorgesteld. Margriet en Pieter vertrekken daar na weer per platbodem naar de Oude Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. A Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen 152,50 maar slechts 127.10 blijft u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws De Zierik2eesche Nieuwsbode, 142 jaar.geleden voor het eerst ver schenen, is uniek in Nederland Dat mogen we best stellen' NO, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd Modern en objectief met nieuws waaT uw interesse naar uitgaat Veelzijdig door de vele extTa bijlagen, zoals Mode en autobijlagen Spon- en expo bijlagen enz Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even midden m de middenstand. puzzelrubriek, ons feuilleton Nou ja. teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf lezen' dé krant van schouwen - duiveland! BRUIN1SSE - De in het Bruse zwembad verkoeling zoekende G. H. M. H. uit Neede, moest woensdag middag zonder kleding naar huis: sportschoenen, joggingpak, t-shirt etc. bleken verdwenen te zijn. samen goed voor een schadepost van een paar honderd gulden. Naam Adres Postcode PJaais Ik neem een jaarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152.50 MAAR SLECHTS f 127.10 ZIERIKZEESCHE Hl NIEUWSBODE El ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodia)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1