Altijd Raak! Recreatieverkeer massaal onder de loep genomen door verkeersgroep Ingenieuze opening clubgebouw scoutinggroep Brouwershaven DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 23 JUNI 1986 142ste jaargang Nr. 23951 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1689) Veertig jaar Jan Scheele werd in het Topshuis op Neeltje Jans gehuldigd vanwege een veertigjarig dienstverband bij Rijkswaterstaat. (Pag. 2). Kerkorgel In Kerkwerve werd afgelopen zaterdag een ac tiedag gehouden voor de realisatie van een nieuw kerkorgel in de Hervormde Kerk in Kerk werve. (Pag. 3). Any wave Het zesde Anywave-festival had qua publieke belangstelling geen beste start. De tweede dag met eilandelijke bands was echter grandioos. (Pag. 4). Jacolies van Gastel Na een langdurige blessure lijkt Jacolies van Gastel de problemen weer helemaal te boven. Tijdens wedstrijden in Breda presteerde zij pri ma. (Pag. 6). Elkeen krijgt twee opvoedingen: een die hij van anderen krijgt, en een belangrijkere, die hij zichzelf geeft. Gibbon Brouwse watersportvereniging stelt Lely-vlet(ten) ter beschikking BROUWERSHAVEN - Door met een soeplepel een em mer vol met water te scheppen bracht burgemeester C. Slabbekoorn zaterdagmiddag een ingenieus hefboom systeem van palen en draad in werking, waardoor het naambord De Waterlelie op het clubhuis van de scouting groep Brouwershaven werd onthuld. Een mijlpaal, waar mee het onderkomen van de kersverse Grevelingengroep bestaande uit ruim 50 welpen en zeeverkenners, officieel in gebruik werd genomen. Behalve door vele belangstel lende ouders werd de plechtigheid ook bijgewoond door de scouts van de Zekato-groep uit Nieuwerkerk en de prinses Margrietgroep uit Bruinisse die op het terrein bij de Grevelingen een kampeerweekend hielden. Namens het gemeentebestuur sprak Slabbekoorn zijn voldoening uit over het feit dat de met scouting gemaakte afspraken op zulk een per fecte wijze werden waargemaakt. Hij achtte dat een prestatie die ook naar de kinderen toe zeker stimulerend zal werken. In zijn hulde aan allen die in het gebouw hun beste krachten sta ken, noemde hij met name bestuurs lid Henk Hilgen die een leeuwenaan deel leverde in de totstandkoming van het onderkomen. Wonder De bestuursvoorzitter van de Gre velingengroep Germain Schillings overhandigde Hilgen de sleutels van het gebouw omdat hij als beheerder Commissievergadering Middenschouwen over onderwijszaken MIDDENSCHOUWEN Woensdag 25 juni wordt een vergadering gehou den van de commissie algemene en bestuurlijke zaken. Deze vergadering begint om 19.30 uur in het Dorpshuis Ellemeet, Deensestraat 1. De vergadering staat in het teken van het onderwijs in de gemeente Middenschouwen. De volgende punten worden aan de orde gesteld: 1. huisvesting van de ba sisscholen in Kerkwerve (gebouwen- ruil); 2. uitbreiding van de basis school in Ellemeet; 3. het leerlingen vervoer; 4. het bekostigingsstelsel voor het basisonderwijs (z.g.n. Lon- dosysteem). ,,De vergadering is in principe openbaar", schrijft het college van b en w. Voor het publiek bestaat de mo gelijkheid om van spreekrecht ge bruik te maken. optreedt. Hij benadrukte daarbij de woorden van de burgemeester door te stellen dat het voor 80 a 90% aan Hil gen is te danken dat het gebouw op tijd klaar kwam. „Het is een klein wonder dat het in zo korte tijd voor elkaar kwam", aldus de voorzitter, die van mening was dat de Grevelin gengroep op Schouwen-Duiveland duidelijk in een behoefte voorziet. Hij betrok ook Arjo Berrevoets van de Meester Bakkergroep in Zierikzee en Teun van de Elsakker van het (scouting) gewest Zeeland in zijn waarderende woorden. De echte scoutingsfeer, die op het terrein toch al ruimschoots aanwezig was, werd nog eens benadrukt door de onvervalste yell waarmee Van de Elsakker samen met de kinderen ie dereen bedankte. „Geen groep in Zeeland zit op zo'n mooi plekje in Zeeland", aldus de provinciaal coör dinator, die de Grevelingengroep een veger aanbood om dat plekje ook goed op orde en schoon te houden. Derk Kuipers die namens het dis trict Oosterschelde feliciteerde sprak de verwachting uit dat ook andere groepen graag van de Brouwse loka- tie gebruik zullen maken. Verhuurd Een voorspelling die nu al reeds is uitgekomen want het vlak achter de Grevelingendijk gelegen clubhuis is voor deze zomer al aan zes andere scoutinggroepen verhuurd. Op deze wijze wil de Brouwse scoutinggroep de verdere inrichting van het gebouw en spelmateriaal financieren en de tot nu toe gemaakte schulden aflos sen. Het zit er dan ook niet in dat de Brouwse groep dit jaar zelf op kamp kan gaan of doordraaien in de zomer vakantie. Wel zullen zij present zijn op de Brouwse Dag en de festivitei ten in het kader van Brouwershaven 700 jaar die'eind augustus plaatsvin den. Rijkspolitie met landelijke actie Een abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode is altijd raak. Daar kunt u zeker van zijn. 4) Jaarabonnement voor de prijs van 10 maanden! Gratis pentekening van Zierikzee! Schitterende pentekening op posterformaat 50 x 65 cm Voor geen 152.50 maar slechts 127,10 blijft u een jaar lang uitstekend op de hoogte van uitgebreid regionaal nieuws. De Zierikzeesche Nieuwsbode, 142 jaar.geleden voor het eerst ver schenen, is uniek in Nederland Dat mogen we best stellen! Nü, in 1986 is de Zierikzeesche Nieuwsbode helemaal van deze tijd. Modern en objectief met nieuws waar uw interesse naar uitgaat. Veelzijdig door de vele extra bijlagen, zoals: Mode- en autobijlagen Sport- en expo bijlagen enz Veelzijdig ook door de vele vaste rubrieken, we noemen even: midden in de middenstand, puzzelrubriek, ons feuilleton Nou ja, teveel om op te noemen U moet 'm gewoon zelf lezen' Lely-vletten Een van de hoogtepunten van de openingsbijenkomst werd gevormd door de heer J. C. Hanse die namens de Watersportvereniging Brouwers haven bekend maakte dat de Greve lingengroep ten behoeve van de zee verkenners voor onbepaalde tijd een of twee Lely-vletten in bruikleen be schikbaar krijgt. „We hebben begre pen dat er behoefte bestaat aan zulke boten", aldus Hanse, die verwacht dat de vaartuigen al binnen enkele we ken beschikbaar zullen zijn. Volgens Erik Hartog, die samen met Carien Berrevoets en Anne-Rienke Jonker de leiding heeft over de ongeveer 30 zeeverkenners en -verkensters zal er dan na de grote vakantie gevaren kunnen worden. „Ik ga eerst nog de MBL (Machtiging Boot Leiding) op leiding volgen waarmee ik op het wa ter instructie mag geven aan kinde ren". vervolg pagina 3 Door met een soeplepel een emmer water te vullen brengt burgemeester Slabbekoorn het ingenieuze hefboomsysteem in werking waarmee het naambord De Waterlelie wordt onthuld. ZIERIKZEE - Een beetje verbazing was op sommige gezichten te lezen vrijdag, ver bazing van 'wat heb ik nu weer fout gedaan'. Want als je als niets vermoedende wegge bruiker door een 'wit-pet' van de weg wordt geplukt, 'zal er wel iets niet in orde zijn'. Die gedachte was echter geheel niet nodig: vrijdag hielden alle 'witpetten' (verkeers groep van het korps Rijkspolitie) een landelijke controle op het recreatieverkeer. Op Schouwen-Duiveland was dat op de Grevelingendam, waar wachtmeester J. Koppejan de coördinator was. Op het parkeerterrein van de Gre velingendam een komen en gaan van recreatieverkeer: auto's met cara vans, met surfplanken, met aanhang- wagentjes of met een vakantiebela ding bovenop het dak. Voor zover ze er reden werden ook fietsers met surfplanken en brommers met (ver boden) planken achter zich in de con trole betrokken. Twee motoragenten zorgden voor aanvoer van de te con troleren voertuigen, totaal deden twaalf man aan de actie mee. Zeventien districten De actie was van tevoren aangekon digd en vond plaats in het kader van het Europees jaar van de verkeersvei ligheid en mede met de vakantie in het vooruitzicht. Landelijk deden al le zeventien districten van de Rijkspolitie mee, totaal ongeveer 800 man. In Zeeland was dat dus de groep Middelburg, onder leiding van wachtmeester Koppejan. Volgens de ze wachtmeester maar ook uit eigen waarneming, reageerden de meeste weggebruikers positief op de actie. Over het algemeen werd er waar schuwend opgetreden, er vielen slechts twee processen-verbaal inza ke het rijbewijs op die dag. Er werd in Zeeland op nog een punt gecontro leerd: op Vierwegen. Samen werden 97 combinaties gecontroleerd, waar bij dertig waarschuwingen werden uitgedeeld voor het ontbreken van zij-reflectoren aan caravans. Eén kentekenbewijs werd ingenomen, omdat de staat van het trekkend voertuig allerberoerdst was. Verder viel het wel mee op onderdelen na. Zo ontbrak er aan één voertuig een hulpkoppeling en klopten de papie ren niet altijd helemaal. Leidraad De keuringsleidraad was te verge lijken met die van WN. Naast de controle op papieren werd onder meer gekeken naar de verlichting, remmen, spiegels, reflectoren en trekhaak. Bij vroegere keuringen was gebleken dat veertig tot zestig procent niet in orde was, maar die cij fers werden vrijdag niet gehaald. Er werd ook gekeken naar de ma nieren waarop vakantie- en week- endgangers op alle mogelijke en on mogelijke manieren hun surfplan ken met zich mee zeulen. Met name op de wijze van bevestigen op/in ca ravans en auto's. Het bleek in de praktijk mee te vallen. In feite viel alles in de praktijk wel mee. Kennelijk heeft de grote stroom voorlichting over het recreatiever keer z'n vruchten afgeworpen. Een kleinigheidje houd je toch: zo zagen we een man wiens caravanverlichting bij controle perfect brandde, alleen had hij bij vervanging van de lampen De recreatiecontrole op de Grevelingendam. Hier wordt een aanhanger met fietsen gecontroleerd, rechts de coördina- tor van de actie in Zeeland, wachtmeester J. Koppejan van de verkeersgroep Middelburg. de kleur van de lichten omgedraaid. Stoplicht was bij hem oranje en knip perlicht was rood. Ter plekke werd vervolg pagina 2 dé krant van schouwen - duiveland! Ik neem een laarabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode' IK BETAAL DUS GEEN 152.S0 MAAR SLECHTS 127.10 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WAT WORDT WEER Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Zonnig: Vannacht opklaringen en morgen overdag zonnige perioden. Middag- temperatuur 23 graden. De matige westenwind neemt af naar zwak en wordt veranderlijk. Minimumtempe ratuur komende nacht 15 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 27 juni: Woensdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 14 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: oost 3 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 15 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: oost 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 16 graden Middagtemp.: 26 graden Windkracht: oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 juni Zon op 05.19, onder 22.04 Maan op 00.07 onder 07.26 Laatste Wartier: 29 juni (02.53) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Vanavond en vannacht brengen enkele onweersbuien wat af koeling, vooral in het midden en zui den van Nederland. Vannacht kun nen er ook enkele mistbanken voorkomen, bij een minimumtempe ratuur van ongeveer 15 graden. De buienactiviteit is morgenoch tend grotendeels verdwenen. Er ko men dan weer flinke perioden met zon, en de rest van de dag blijft het vrijwel overal droog. Het wordt wel wat koeler dan vandaag: de maxi mumtemperatuur zal uiteenlopen van ongeveer 19 graden op de Wad den, tot circa 26 graden in het binnen land. De wind wordt veranderlijk en neemt af tot matig, kracht 3. Later op de dag gaat hij uit het zuidwesten waaien. De rest van de week blijft het weer zomers met pas tegen het weekeinde een wat groler wordende kans op een onweersbui. Naam Adres Ftasteode Plaats ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE (postzegel is niet nodig) r >9

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1