Zierikzeese Avondvierdaagse: erg veel sfeer 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijde 20 juni 1986 Nr. 23950 5 BIJ DE FOTO'S: Geheel boven de met zijn bloemen zwaaiende 72-jarige Kees Koster en daarnaast de passage van het peloton door de Nobelpoort. Verder een aantal sfeerplaten van Johan Berrevoets jr met rechts de nieuwe voorzitter Geert van de Wielen en het immer onmisbare Rode Kruis ZIERIKZEE - De 41e edi tie van de Zierikzeese Avondvierdaagse, die don derdagavond weer zijn apotheose beleefde op het Zierikzeese Havenplein blonk dit jaar nog meer dan voorheen uit door een enorme gezellige sfeer. Duidelijk is inmiddels ge worden, dat het wandelen na een lichte terugval weer aan populariteit heeft ge wonnen. Het Zierikzeese wandelevenement trok met 1868 tippelaars 170 deelnemers meer dan een jaar tevoren, terwijl die veertigste aflevering juist zoveel promotie vooraf kreeg. Ook in een breder front is er weer een groei ende interesse te bespeu ren voor het wandelen, min of meer in een prestatief geheel. De zeventigste Nij meegse Vierdaagse, die wordt gehouden van 15 tot en met 18 juli, heeft nu reeds drieduizend aanmel dingen meer dan het vorig jaar, terwijl marsleider Van Dongen toen van me ning was, dat de top be reikt leek met ruim 22.000 vertrekkers. Als afsluiting van de Zierikzeese Avondvierdaagse gold weer de groot se intocht, die werd ingezet op de Lange Blokweg. Onder stralende om standigheden, zoals dat trouwens al le dagen het geval was, vulde de Lan ge Blokweg zich met wandelaars, die overladen waren of werden met bloe men. De stoet kreeg daar de onder steuning van vijf eilandelijke mu ziekkorpsen. Aan de kop van de 41 groepen en een aantal individueel gestarten plaatste zich traditioneel de Zierikzeese koninklijke muziek vereniging Kunst en Eer en de rij werd gesloten door showband Rust Roest, eveneens uit Zierikzee. Verder was ook muziekvereniging Nut en Uitspan: g uit Zonnemaire op uit- nodiginj rnwezig, terwijl Con Arno- re uit Gi, igouwe en drumband Apollo en het majorettenkorps Apol- lonia uit Brouwershaven spontaan hun deelname aanboden. Door die muzikale ondersteuning werd de stemming in de kleurige stoet nog verder opgeschroefd en zag en hoorde het talrijke publiek een grootse in tocht. Beetje bij beetje stroomde het Ha venplein vol. Burgemeester Th. H. de Meester en zijn echtgenote wachtten daar de 1868 wandelaars reeds trap pelend op. Voor de Zierikzeese bur gervader betekende ook dit 'de laat ste' in een lange reeks van 'laatsten', die hij reeds sinds enige tijd afwerkt en stellig nog gaat afwerken. Over een aantal maanden neemt de burge meester vanwege het bereiken van een eerbiedwaardige leeftijd af scheid van 'zijn' Zierikzee. Mis schien biedt dat vertrek ons volgend jaar de gelegenheid om ook eens een keer mee te lopen", liet hij spontaan weten. ,,We hebben dan vast en zeker meer tijd". Nadat alles en iedereen zijn plaats op het plein had gevonden, Burgemeester De Meester prees de wandelaars voor hun volhouden. Het kwam hem zelfs voor, dat de afstand best wat langer had kunnen zijn, zo uitgelaten oogde iedereen. „Laten we vragen of er volgend jaar voor ieder een vijf kilometer bij kan", riep hij de enthousiaste menigte toe. Overigens is die mogelijkheid voor iedereen reeds voorhanden, maar blijkbaar vindt de overgrote meerderheid acht kilometer toch ruimschoots voldoen de, afgaand op het zeer kleine groep je, dat zich nog waagt aan de vijftien kilometer per avond. Een van die dapperen was de 72-jarige Kees Koster, die als oudste man deelnam. In leeftijd werd hij alleen nog over troffen door Dien Berrevoets, die een verjaardag meer vierde. Koster vol tooide de Zierikzeese Avondvier daagse pas voor de tweede keer. Na jaren in Amsterdam te hebben ge woond, keerde de uit Zierikzee af komstige wandelaar op het oude nest terug. Zijn twee deelnames steken schril af bij de dertig keer dat Adrie de Boer vertrok. Hij ontving voor die mijlpaal een herinneringsbeker uit handen van voorzitter Geert van de Wielen. Renate Borghouts verzorgde een extra bloemenhulde voor Kees Koster. Oby Kikstra had dezelfde be doelingen bij Dien Berrevoets, maar de 73-jarige verscheen om de een of andere duistere reden niet op het po dium. De organisatie van de Zierikzeese Avondvierdaagse kan terugzien op een bijzonder geslaagd en sfeervol evenement. heette de nieuwe Avondvierdaagse voorzitter Geert van de Wielen het peloton welkom. „Het is geweldig, dat er weer een toename is gekomen", constateerde Van de Wielen. „Mis schien kunnen we dan toch nog aan het magische getal van 2000 komen in een van de volgende vierdaagsen". Van de Wielen meldde en passant, dat zijn voorganger Piet Verhage na een hartoperatie in de Bredase Klokken- berg weer aan de beterende hand is. „Hij had er graag bij geweest, maar dat zat er nog niet in", onderkende Van de Wielen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5