Delta Sportsters in het nieuw Sprintclubrecord Delta Sport na 19 jaar in één wedstrijd door twee atleten tegelijk verbeterd NIEUmBODE Voetballers VV Zierikzee winnen derde editie van wijkenkorfbaltoernooi Tennis jeugd De Bru-Tèn strijdt voor clubtitels Overwinning mixedteam De Bru-Tèn Stella Boys verspeelt punt tegen hekkesluiter VV Mevo koos 'sportman' van het jaar Dameskoppel winnaar bridgedrive Afscheid Diana bekroond met gelijkspel Prestatieloop Noordgouwe NCA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 juni 1986 Nr. 23950 13 S BRUINISSE - De tennisjeugd in Bruinisse maakt progressie. De fina lepartijen van de jeugd-clubkam- pioenschappen geven aanleiding de ze stelling neer te zetten. Er werd in twee leeftijdscategorieën gespeeld: de lagere schoolleeftijd en zij die middelbaar onderwijs genieten. De twee finalisten in het enkelspel in de groep van de jongste jeugd. Links Emile Wielaard, die aan het kortste eind trok tegen Jan-Kees van de Stighel. Bij de jongsten won Jan-Kees van Stighel het enkelspel bij de jongens. In de finale werd Emile Wielaart te ruggewezen met 6-4, 6-2. Het dubbel spel werd een zege voor Jeroen van Gelder en Patrick Brunner. Zij won nen met 6-3, 6-2 van Jan-Peter Wie laart en Ralph van den Ouden. Het mixeddubbel werd een zege voor Je roen van den Houten en Martine Viergever. Zij klopten Patrick Brun ner en Barbara Kortlever met 6-1, 6-4. Bij de middelbare schooljeugd kon den twee categorieën vanwege exa menbeslommeringen niet worden verspeeld. Het jongensdubbel lever de winst op voor Dick-Michiel Roest en Edwin van de Arend. Wladimir van den Ouden en Harold van de Ber ge verloren met 5-7, 6-2, 6-0. Lianne de Looff en Wladimir van den Ouden wonnen het gemengddubbelspel van Liselore Groeneveld en Dimitri Vleu gel: 7-6, 6-4. BRUINISSE - Het eerste mixed team van De Bru-Tèn heeft weer een stap gezet in de richting van de eerste plaats in de poule. Stella Vonk, Adrie de Looff, Lenie van Opstal, Jan Minnaard en Sjaak van Opstal klopten Koudekerke met 4-2. Zowel het tweede als het derde team van de Bruse tennisvereniging trad in het strijdperk tegen Brouwse ploegen. Beide keren werd gewon nen: het tweede team van De Bru-Tèn won met 5-1 van Brouwershaven II en de ontmoeting tussen de derde teams werd een 4-2 zege voor de Bruse ploeg. UTRECHT - Soldaten met klachten worden tegen het advies van de mili taire arts in regelmatig op oefening gestuurd en dat veroorzaakt veel knie- en rugblessures. Dit soort brok ken zou voorkomen kunnen worden als de militaire commandant niet meer het laatste woord heeft maar de arts. ZIERIKZEE Koploper Stella Boys verspeelde in de ontmoeting met hekkesluiter Zierikzee Vetera nen een punt in de competitie van het zomeravondvoetbal-gebeuren. De roodwitte brigade bleef op 1-1 steken en heeft nu een verliespunt meer dan belager WIK, die evenwel twee wed strijden minder speelde. De PZEM-formatie kon twee pun ten aan het totaal toevoegen door met 2-1 te winnen van Velocitas. Van avond - vrijdag 20 juni - wordt een uitgesteld duel afgewerkt. In Noord- gouwe spelen WIK en de PZEM-for- matie tegen elkaar. Het worden trou wens drukke dagen voor de Kerk- werfse ploeg, want maandagavond 23 juni moet in Noordgouwe andermaal worden aangetreden. Dan zijn de Ve teranen van Zierikzee de tegenstan ders. Na de wedstrijden van de afgelo pen week ziet de stand er als volgt uit: Stella Boys - WIK PZEM Zeelandia Velocitas Zierikzee Vet. ZIERIKZEE - De Zierikzeese voet balvereniging Mevo hield op sport park Den Hogen Blok weer de jaar lijkse verkiezing van de sportman van het jaar. Er was een grote op komst onder de jeugdleden, die di verse onderdelen afwerkten met be trekking tot de balvaardigheid en andere behendigheidsspelletjes. Bij de verkiezing van de sportman van het jaar in de diverse jeugdcate- gorieën werden ook andere facetten meegenomen in de puntentelling zo als het gedrag in de groep, regelmatig verschijnen op de training, het tonen van inzet en een spelletjesavond ge durende de winterstopperiode. Bij de F-pupillen werd Coen Lege- maate sportman van het jaar met Huib Smits als tweede en Bastiaan de Ruiter als derde. Jarno Vermeulen werd sportman van het jaar bij de E- pupillen voor Ramon Renger en Wil- co Verwijs. André Wabeke won bij de D-pupillen met Michel Janse en Mark van Dijke op de plaatsen twee en drie. Bij de C-junioren ging de hoog ste plaats naar Willem van Dijke, ter wijl Ronald van Dongen en Pieter van de Neut als tweede en derde uit de bus kwamen. Friso de Jonge kwam als beste uit de bus bij de B- junioren op de voet gevolgd door Ri chard van Luyck en Dick van Splun- der. ZIERIKZEE - Het derde wijkenkorfbaltoernooi van het Zierikzeese AH Ready werd ook dit jaar weer een groot sportief succes met een verrassende finale en een nog verrassender bekerwinnaar. Dit keer overhandigde burge meester Th. H. de Meester de beker niet aan een team van louter korfballers en oud-korfballers, maar aan een ploeg bestaande uit voetballers. De forma tie van VV Zierikzee werd toernooiwinnaar door na de in 3-3 geëindigde fina le tegen Waterpoort de zenuwen het beste in bedwang te houden bij het nemen van strafworpen. In de voorronden werden de hoog gespannen verwachtingen door de ploeg van W Zierikzee ternauwer nood ingelost. Met de hakken over de sloot bereikten de voetballende korf ballers de finale. Hetzelfde was van toepassing voor de ploeg van Water poort, de tweede latere finalist. In een beslissingswedstrijd bleef Water poort nipt staande tegen het tweede team van waterpoorters. Als grote verrassing haalde ook het 'verple gend team' van Agfa de finalepoules. De ploeg kwam zo ver door in een beslissingsduel De Moggen kansloos te laten. De finaleronden werden on der schitterende weersomstandighe den afgewerkt. Prachtige taart In de verliezerspoules werden De Waterpoort II en Nieuwerkerk de winnaars en toernooileider Jan Ver- meule verraste beide teams met een prachtige taart. In de finalepoules werd hard voor de punten 'gevochten'. Door de goede arbitrage bleef alles binnen de sportieve perken. Lange tijd zag het er naar uit, dat de Brouwse Benekluvers. de Door douwers en de Plevieren zich naar de finale zouden werken, maar verras senderwijs werden Waterpoort en VV Zierikzee de uiteindelijke fina listen. De finalewedstrijd werd on der luide aanmoedigingen van de ve le aanwezigen, waaronder burge meester De Meester en zijn echtgeno te, gespeeld en de ontmoeting leverde een bijzonder spannend scoreverloop op. Waterpoort nam snel een voor sprong en leek op een eenvoudige overwinning af te stevenen. De water poorters hielden evenwel geen reke ning met het opportunisme van de voetballers, die net voor het verstrij ken van de eerste helft naastzij kwa men. Direct in de tweede helft nam Waterpoort weer het initiatief, het geen resulteerde in 2-1. maar op nieuw had Zierikzee het antwoord klaar. Via een vlotte combinatie leek Waterpoort de beker binnen te halen (3-2). maar enkele seconden voor het verstrijken van de reguliere speeltijd was het andermaal gelijk. Strafwor pen moesten de winnaar brengen en hierin bleek W Zierikzee beter. De Zierikzeese burgemeester sprak tij dens de prijsuitreiking zijn bewonde ring uit voor de goede organisatie. Eric Berrevoets werd gekozen tot de sportiefste speler van het toernooi en Inge Faro van de Agfa-ploeg kreeg het predicaat van speelster, die er 'geen korfbal' van begreep. Beiden kregen een taart. VLISSINGEN - De Nederlandse handbalsters hebben zich donder dagavond in Vlissingen kranig ver weerd in de interlandwedstrijd tegen Tjechoslowakije. Het duel in Zee land, dat als eerbetoon gold van de gestopte international Diana Nie- mantsverdriet, eindigde in een ge lijkspel: 19-19. Een resultaat, dat ja renlang niet meer tegen sterke tegenstandsters uit het Oostblok is behaald. Ook bij rust was er even wicht: 12-12. Diana Niemantsverdriet werd voor aanvang van de wedstrijd door ver scheidene hoogwaardigheidsbekle ders gehuldigd voor haar verdiensten voor het Nederlands dameshandbal. NH V-voorzit ter Nico Witte sprak de hoop uit, dat de Zeeuwse speelster haar ervaring op regionaal niveau zal overbrengen op de jeugd. Hij over handigde de 107-voudige internatio nal de zilveren speld van het Neder lands Handbalverbond. Maris Koster huldigde Niemantsverdriet namens de Commissaris van de Koningin in Zeeland met een bronzen medaille met inscriptie. Haar afscheid inspireerde de selec tie tot bijzondere daden. Nederland begon agressief. Door goed gebruik te maken van hoekspeelsters werd een vroeg opgelopen achterstand weggewerkt en leek een enorme ver rassing in het verschiet. Oranje kwam op een gegeven moment zelfs met 10-7 voor maar door ondermeer twee strafworpen kwamen de Tsje- choslowaaksen toch weer langszij. Ook na de rust kon het team van de trainers Kecskemethy en Tuik de sterke opponente goed bijbenen en was een overwinning, mede door het goede spel van doelvrouw Karina Bruins, die drie strafworpen tegen hield, dichtbij. Bij 18-16 in Neder lands voordeel werden in de defensie echter enkele fouten gemaakt, waar door twee speelsters op de strafbank terecht kwamen. Tsjechoslowakije hapte drie minuten voor tijd gretig toe: 18-19. Monique Geitz zorgde in de slotminuut tot groot enthousiasme van de 300 bezoekers toch nog voor de verdiende gelijkmaker. ZIERIKZEE - Sinds enige tijd wordt het Zierikzeese spijslokaal De Beuze gerund door Jan en Marian Stout. Om de naam van de zaak naar buiten te brengen, maar toch ook om gymnastiekvereniging Delta Sport een financieel handje toe te steken, besloten Jan en Marian Stout de B-selectie van de vereniging in een nieuw trainingspak te steken, waardoor ook deze formatie als een eenheid naar buiten kan treden. De nieuwe pakken werden door de turnsters reeds uitvoerig geshowd tijdens de 41e editie van de Zierik zeese Avondvierdaagse, waaraan een aantal turnsters acte de presence verleende. MOSKOU - Anatoli Karpov, de vroegere wereldkampioen schaken, heeft zijn honorarium voor de revanche-match tegen Gary Kaspa rov beschikbaar gesteld aan de slachtoffers van de kernramp bij Tsjernobyl. Dit heeft het Sovjet-persbureau Thss bekend gemaakt. Een tiental da gen geleden had Kasparov de huidige titelhouder, laten weten ook dat voor nemen te koesteren. Beide groot meesters beginnen op 28 juli in Lon den aan hun tweekamp. ZIERIKZEE - De derde zomer- avond-bridgewedstrijd van de Zie rikzeese Bridge Club werd gespeeld met spellen uit vroegere Ruitenboer- toernooien (1970 en 1980). De dames Kops en Tuinman behaalden de over winning met 188 punten, waarmee zij een punt meer vergaarden dan me vrouw Van Wingerden en de heer Blonk, terwijl het echtpaar Hof met drie punten minder als derde uit de bus kwam. Geselecteerde spellen kenmerken zich nogal eens door onregelmatige verdelingen, waarbij agressieve bie ders vaak in het nadeel zijn. Dat ge beurde tijdens deze drive eveneens. Een goede speeltechniek is dan het enige goede medicijn om niet hele maal onderaan te komen in de uit slag. Iedere speler kreeg na afloop de spelverdelingen op schrift met bege leidend commentaar, zodat thuis nog eens nagegaan kan worden wat beter kon. Tevens was toegevoegd een sa menvatting van de meest logische bieding per spel volgens het bekende Acol-systeem. De winnende dames Kops en Tuinman deden ook de meest theoretisch juiste eindbiedingen, evenals de dames Goedvolk en Van Zanten, die echter in het afspel wat steekjes lieten vallen om mede bo venaan te komen. De zestien opgeko men bridgeparen speelden 24 spellen. De einduitslag zag er als volgt uit, waarbij nog vermeld dient te worden, dat 168 punten de gemiddelde score bedroeg: 1. ds Kops/Tuinman 188 pnt.; 2. mevr. Van Wingerden/hr Blonk 187 pnt.; 3. ep Hof 185 pnt.; 4. ds Van der Wekken/Van de Zande 177 pnt.; 5. ds Schaalje/Van 't Leven 175 pnt.; 6. ds Kloet/Henderson 174 pnt.; 7. mevr. Heuser/hr Boot 173 pnt.; 8. ds Brinckman/Heineman 164 pnt.; 9. hrn 't Hart/De Vries 163 pnt.; 10. ds Does/Van der Valk en ds Goed volk/Van Zanten 160 pnt.; 12. ds Eek man/Van Geesbergen 142 pnt.; 13. ds Van Oeveren/Tfennekes en ep Besa- musca 137 pnt.; 15. ep Dubois 136 pnt.; 16. (buiten mededinging) hr De Wit en partner. VLISSINGEN - Tijdens atletiekwedstrijden op de kunststofbaan in Vlissingen verbeterden twee Delta Sport-atleten een stokoud clubrecord van Harry Dost. Het record van Dost op de 100 meter dateert uit 1967. Bart van Haeringen verbeterde als eerste het record. In de eerste serie kwam hij tot een tijd van 11,0 sec. In de volgende serie startte zijn clubgenoot Robert Begemann. Hij toonde zich een van de snelste starters, hetgeen hem op identiek dezelfde tijd bracht als Bart van Haeringen eerder realiseerde. Samen voeren Bart van Haeringen en Robert Begemann nu de ranglijst aller tijden van atle tiekvereniging Delta Sport aan. Delta Sport-atleten presteerden in Vlissingen hoe dan ook toch voortref felijk. Mark van de Riet scoorde eveneens een snelle tijd op de 100 me ter. De B-junior liet de klokken stilstaan op 11,6 sec., hetgeen hem een tweede plaats en een persoonlijk re cord opleverde. Bij de A-junioren had Sander van Haeringen 11,8 sec. nodig, B-junior Raymond van Mourik no teerde 12,3 sec. en Kees Jonker was goed voor 12,8 sec. Bij de A-meisjes fi nishte Annemieke Goedhart na 14,5 sec. Bij het verspringen vielen de prestaties van de echte toppers wat tegen. Bart van Haeringen bleef met 6.98 meter 27 centimeter van zijn beste prestatie vandaan, al werd hij wel winnaar, en Mark van de Riet bleef bij de B-junioren zelfs steken op 5.76 meter, hetgeen fiks scheelde met zijn persoonlijk record van 6.51 me ter. Raymond van Mourik deed het beter door een persoonlijk record van 5.74 meter achter zijn naam te zetten. Bij het discuswerpen deed Mark van de Riet het beter. Hier werd hij wel winnaar met een aardige worp over 33.10 meter. Raymond van Mou rik eindigde als derde met 27.64 me ter en in haar categorie eiste Anne mieke Goedhart de tweede plaats op met precies 30.00 meter. Op de 400 meter zorgde Mark van desRiet bijna voor een verrassing. Hij kwam over de meet na 53,7 Sec., hetgeen slechts viertiende seconde verwijderd was van het B-junioren-clubrecord. De goede tijd leverde hem een tweede plaats op. Robert Begemann deed een aanval op het pas door Jan Konijnenburg ge vestigde record op de 400 meter. Ko nijnenburg noteerde 50,4 sec. en Be gemann bleef steken op 51,3 sec., waarmee hij tweede werd achter AV '56-atleet André Verwei die 50,2 sec. noteerde. Raymond van Mourik liep de 400 meter in 57,3 sec. en Kees Jon ker was een halve seconde langzamer. Op de 1500 meter zorgde B-junior Danny Duinhouwer voor een per soonlijk record door een tijd te reali seren van 4.42,8 min., waarmee hij als achtste eindigde. P.V. Zierick - Zierikzee AMSTERDAM - De Amsterdamse politie heeft donderdagavond tussen zeven en acht uur het gekraakte pand Overtoom 33 ontruimd. Die ontrui ming kwam niet onverwacht. De rechter besliste 's middags in kort ge ding dat er geen bezwaar bestond te gen deze ontruiming, die wat de poli tie betreft nu min of meer ,,in een moeite door kon". Aan het begin van de middag was immers reeds het kraakpand aan de Van Bossestraat in de staatsliedenbuurt ontruimd. Mo biele Eenheid was nog in de stad aan wezig. NOORDGOUWE - Atletiekvereni ging Delta Sport uit Zierikzee orga niseert morgen - zaterdag 21 juni - in samenwerking met Stern Kosmetiek uit Noordgouwe voor de vijfde keer de Stern prestatieloop. Ook dit jaar kunnen de deelnemers weer zelf de af te leggen afstand be palen. Het parkoers is een kilometer lang. Indien minimaal twee kilome ter wordt afgelegd ontvangt hij of zij een herinneringsvaantje. De start van de loop is om half drie op het ter rein van de Stern in Noordgouwe. In schrijven is mogelijk vanaf twee uur ter plaatse. Uitslag Melun: J. v. d. Sande 1 en 27; Comb. v. 't Veer 2; F. Maïjs 3, 6 en 23; G. Bakker 4, 8, 10, 11, 15, 16, 20 en 26; J. Verwijs 5, 13, 17 en 25; J. den Hengst 7, 9, 14 en 21; M. K. Krijger 12, 22, 24 en 29; Janse-Vermeule 18; E. Kloet 19; K. Grootenboer 28. Uitslag Moulins: F. Maijs 1,4, 15, 16 en 20; J. Verwijs 2, 9, 11 en 13; J. den Hengst 3, 5, 10 en 18; Janse-Vermeule 6; J. Snijders 7; Joh. Flikweert 8; G. Flikweert 12 en 19; A. Flikweert 14 en 24; E. Kloet 17; G. Bakker 21 en 23; M. K. Krijger 22 en 25. ZWOLLE - In het recreatiegebied Wythmerplas bij Zwolle is de eerste Nederlandse skeelerbaan officieel geopend. Met deze accommodatie wil het recreatieschap West-Overijssel inspelen op de sterk groeiende be langstelling voor de skeelersport, het schaatsen op wieltjes. P.V. Zierick hield jl. 14 juni 1986 twee wedvluchten vanuit Melun, af stand 359 km en Moulins, 568 km. Ge lost om 6.30 uur met warme N.Oosten wind. Melun: In concours 115 duiven, eer ste prijsduif 12.10 uur met snelheid 1055 m/min. Laatste prijsduif 12.40 uur met snelheid 969 m/min. Na negentien jaar raakte Harry Dost zijn Delta SporUclubrecord op.t&g 100 ^nuMn^lins- Tn concours 74 duiven. meter kwijt. Nadat Bart van Haeringen er eentiende seconde vanaf had ge haald, deed Robert Begemann (foto) hem dat na. Later ondernam hij ook nog een aanval op het 400 meter record, hetgeen (nog) niet lukte. Eerste prijsduif 16.23 uur met snel heid 957 m/min. Laatste prijsduif 20.41 uur met snelheid 667 m/min. VOORLICHTING 1 AAN DE JEUGD IS HOOGNODIG Steun ile Nationale Collecte Alcohol-'.en 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 13