ANY WAVE 1986: TWEE DAGEN MUZIEK EINDELOOS GEKIBBELD OVER DE KLEUR VAN UW NIEUWE AUT©? 'n Dorp bewaart geheimen dit biedt de beeldbuis li üimieuws Concertzaal Zierikzee vertoont Commando ACH,NEEM DAN OOK EVEN DE TIJD VOOR DE BESTE VERZEKERING. 7 ALGEMENE ZEEUWSE/MIDDELBURG ZIF.RIKZEESCHE NIEUWSBODE Domlci'dug 1!) juni 1986 Nr. 23949 Brogum-festival op vrijdag 20 en saterdag 21 juni ZIERIKZEE - Jeugdsoos Brogum organiseert dit jaar voor de zesde maal het Anywave-popfestival. Vrijdagavond treedt de band Powerplay op en zaterdag is het grote festival met de plaatselijke- en eilandelijke bands. Het publiek is op die dag in de gelegenheid om vijftien uur live popmuziek te beluisteren en te zien, enkele malen afgewisseld door cabaret en amateurtheater. Vorig jaar bestond het festival uit drie dagen, de donderdag was gevuld met enkele bands, theater en een Kunst en Eer-sessie, wat werd mogelijk gemaakt door subsidie uit de grote pot met betrekking op het Jongerenjaar. Dit viel gelijk met de vijfjarige lustrumeditie van het Any wave-festival. Dit jaar bestaat de mogelijkheid niet om er een derde dag bij te voegen, waardoor alles moet worden geconcentreerd op twee dagen. De groep Powerplay, één van de vele bands die op het Brogum-popfestival Anywave, is te beluisteren. De in 1981 opgerichte band Power play bestaat uit: Jan van der Mey, zang en gitaar; Rene van Collem, drums en zang; Rik Vrijman, key boards en zang en Martin Warmer, bas en zang. Deze band legt de na druk op live-optredens, dat is de voornaamste oorzaak dat deze band weinig bekendheid heeft. De enige plaatbekendheid die ze hebben opge bouwd bestaat uit de singles: Love can break your heart, Make it alone, Waste of time, Magic, Voices in my head en de recentere singles Can't stand it, Midnight temptation en One summernight. Zij hebben slechts één elpee op hun naam staan, Avanti. In het voorprogramma van Power play speelt de formatie The Ex-Q's, die te elfder ure de aangekondigde roek-formatie Renegade vervangt. De entree voor deze avond is in de voorverkoop voor leden 7,50, voor niet-leden 10,terwijl het bij de tent per persoon 12,— kost, on geacht het wel of niet bezitten van een lidmaatschapskaart. Zaterdag - muziekdag De band Iziidinini (zeg ieziedienie- nie) opent het Any wavefestival op za terdag 21 juni met oude Motown, ou de soul en nieuwe soul. Deze zesmansband streeft ernaar zo swin gend mogelijk te spelen. Deze band wordt opgevolgd door de New Wave/Rockformatie The Noise, die na veel optredens op dit eiland ook pro beert de rest van Zeeland te verove ren met een bezetting die bestaat uit: Conny van der Aarsen en Merel Koe- veots, zang; Gerrit Rentier, gitaar; Colin Clement, bas; Simon Goedhart, drums en Jeroen van 't Leven op key boards. The Noise is uitgenodigd om op zaterdag 28 juni deel te nemen aan het Ritthem and Booze-festival in Vlissingen, een wedstrijd om de beste Zeeuwse band te verkiezen. Om 15.30 uur begint op Anywave de band Ra- dan, die vorig jaar nog onder de naam Populair opereerde en soft- hardrock speelt. Als afwisseling tussen de diverse soorten popmuziek, begint om 16.15 uur het Rotterdams Interfaccultair Studenten Cabaret RISK. Dit caba ret behaalde in het afgelopen pinksterweekend de vierde plaats bij de Pythische Spelen, een wed strijd voor alle vormen van kunst, voor studenten van alle universitei ten in Nederland. Die vierde plaats werd behaald bij de afdeling cabaret. Doe, Roel Meintema en Bill Hille- brand. Dust, de openingsband van Anywa ve 1985, start zaterdag om 18.30 uur. Dust bestaat uit Jeffrey op bas, Mar- tijn op gitaar en Wilfried achter de drums. De band is slechts één jaar oud en speelt rockmuziek. veel meer uit die tijd. „Verleden tijd" bestaat uit Roel Feijen, bas; Jan de Jonge, drums; Hans Finklenberg, leadgitaar; Wim Klippel, rythmgi- taar. Om 20.00 uur zijn er de covers te ho ren van Patty Smith en Icehouse, welk gespeeld worden door band Still. Deze is ontstaan uit de basis van B-four waar enkele wijzigingen in zijn aangebracht. Amsterdams The Indians' Autumn is een Am sterdamse viermansformatie be staande uit Rik, drums en zang; Sjors, bas; Erik, gitaar en zang; Jan- Kees, synthesizer en zang en prefe reert door emotionele gedrevenheid een goede indruk achter te laten. De zeventien jaar oude band TSE (The Scrumbled Eggs) is dit jaar voor de zesde maal aanwezig op Anywave, hun tijdloze nummers worden tegen woordig bijgewerkt door de twee ach tergrondzangeressen Leoni en Cheryl om er een nieuw tintje aan te geven. Met de vocalisten Everdina en Mar jan Fiebrandt, synthesyzer/gitarist Jan-Piet Hoogerwerf, gitarist Roel Meintema, bassist Kees Rentier en drummer Louis Rentier, laat de po- werpopformatie New Gate ook dit jaar weer een stukje vooruitstreven de muziek horen die op een oude leest is geschoeid, hiermee is live al veel succes geboekt. Voor veel bands is het een grote eer om als afsluiter van het Anywave- L festival te mogen dienen. In 1985 was Past Tense de grote afpjpiter, in,'86 is die eer aan De 80ers. De tachtigers spelen meer op bruiloften en partijen dan op jongeren-festiviteiten. Voor de meeste bezoekers is dat een gege ven wat niet erg aanslaat, de enige re den dat het bestuur van Brogum deze band als laatste laat optreden, is de bezetting. Met Scharre op gitaar, sax en zang; Hans de Jong op drums; Pad- de op bas en Ad Jongemans op toet sen, valt te verwachten dat het eind van het festival niet minder gezellig wordt dan in voorgaande jaren. Tussendoor Naast het vaststaande programma, zijn er tevens enkele nog niet vooraf geplande optredens, de tijd hiervan is nog niet bekend. Hierbij hoort een toneel waarbij medewerking wordt verleend door Amnesty Internatio nal, verder ook nog het ensemble Al- teklein, het Zierikzeesch Percussie Collectief, met een meditatieve stijl, en het Duo X. De organisatie heeft gezorgd voor voldoende parkeergelegenheid. Na dit festival breekt voor Brogum de vakantieperiode aan, zo'n festival kan echter niet tot een fiasco leiden, want: ,,Als Powerplay het er met een Jantje van der Mey vanaf maakt, kunnen de bands van Schouwen- Duiveland laten zien dat ze het beter kunnen". Vrijdag 20 juni Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Double Trouble, cursus En gels voor de basisschool. Afl. 5: Going shopping. 15.10 uur Schwarzwaldkliniek, Duit se serie. Afl.: De verkeerde diagnose. Professor Brinkman en zijA zoon Udo krijgen een patiënt binnen die een blindedarmontstekeing blijkt te heb ben. 15.55 uur Ik zag twee beren, kinder programma. 16.10 uur Toppop hitarchief. 16.30 uur Simon en Simon, Ameri kaanse politieserie. Afl. De lompe ambtenaar. Simon en Simon krijgen de opdracht uit te zoeken, wie be langrijke en vertrouwelijke stukken gestolen heeft uit het archief van hun aartsrivaal Myron Fowler. 17.15 uur Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. Van daag: Roermond. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Paspesies. Leonie Jansen leest voor uit prentenboeken en praat met kinderen. 18.10 uur Finale AVRO danstest van uit de Evenementenhal te Borne. Presentatie: Ad Visser. 19.00 uur Bas Boris Bode, Duitse jeugdserie. Is de kleine Vincent van Gulden bij het zeilen verdronken? en is bij die gebeurtenis de dan 8-jarige Bas Boris Bode toevallig aanwezig? 19.25 uur Blokletters, spelprogram- ma. Presentatie: Fred Oster. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Kane en Abel, Amerikaan se serie. Afl. 6. Het conflict tussen William en Abel spitst zich nog ver der toe als William's zoon verliefd wordt op Abel's dochter. 21.20 uur Kasteel tussen de wolken krabbers, programma ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan van de stad Vancouver. Met o.a. Ber- dien Stenberg, Pim Jacobs en Louis van Dijk. Presentatie: Willem Duys voor Nederland en voor Canada Caro- la Taylor. 22.50 uur AVRO's actualiteiten. In de wandelgangen politiek programma. 23.30 uur De jonge theatermakers, tv- portretjes van een nieuwe lichting (muziek-) theatermakers. 23.50 uur Nederlandse schaakkam pioenschappen 1986. Presentatie: Hans Böhm. 00.10 uur Journaal Nederland 2 10.00 uur Telebord: Büter by de fisk 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur Vloedlijn. Vooruitblik op de zomervakanties. 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. Matrix (Arnold Schwarzenegger) kreeg op deze manier vele vijanden, maar overleeft als een der weinigen zijn turbulente loopbaan. Omdat hij te bekend werd bij zijn tegenstanders wordt hij met pensioen gestuurd maar het verleden laat hem niet los. Vroegere medewerkers willen de president van de staat Val Verde uit 19.12 uur The A-team, Amerikaanse serie. Afl.: Het A-team komt! De Rus sische terrorist Mikhail Padavich heeft het plan een satelliet te stellen. 20.00 uur De spoorzoekershow, spel en showprogramma met o.a. Gerard Joling, André Hazes, Albert West e.a. 21.00 uur Derick, Duitse misdaadse rie. Afl.: De dood van een jong meisje. Derrick probeert de moord op het verkoopstertje Margot Glogau oplos sen. De moordenaar is klaarblijke lijk een bekende van haar geweest. 22.00 uur Simonskoop, Simon van Collem laat vanavond fragmenten uit de volgende films zien: Police Acade my 3, The Money Pit en Karate Kid 2. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Ontmoeting, serie gesprek ken. Vanavond met de Molukse schrijver Frans Lopulalan en Ernst Jansz, destijds lid van de popgroep ,,Doe Maar". 23.28 uur Bericht van de Wilde Gan zen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.35 uur De laatste commando, Amerikaanse speelfilm uit 1980. Re gie: Anthony M. Dawson. Kapitein Hunter heeft de opdracht een zender te vernietigen, welke zich in door Vietcong bezet gebied bevindt. Bij zijn pogingen ontmoet hij een oor logscorrespondente. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de witte muizen, (herh.). 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen, een tekenfilm en een lied. Presentatie: Francis Verdoodt, (herh.). 18.25 uur Knappe koppen (The mis fits of science), Amerikaanse serie over vijf jonge wetenschappers die problemen op hun eigen manier oplossen. Met Dean-Paul Martin, Ke vin Peter Hall, Mark Thomas Miller e.a. Afl. 9. Er was eens.... 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van de Vlaams- Nationale Omroepstichting. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Première, filminformatie met Jo Röpcke. 21.05 uur Confrontatie. 21.50 uur Brannigan, Engelse speel film uit 1975 van Douglas Hickox. Met: John Wayne, Judy Geeson en Ri chard Attenborough. De gangster Larkin vlucht naar Londen, waarna Brannigan, een politieagent uit Chi cago, de opdracht krijgt hem tegen el ke prijs terug te brengen. 23.35 uur Nieuws. Aansl. Coda: Droef maar eerlijk liefdesgedicht, van Nic van Bruggen. BRT 2 geen uitzending. de weg ruimen en vragen Matrix dat karwei te klaren. De ontvoering van Matrix's dochter dwingt hem tot medewerking. John Matrix kent nu nog maar twee ge dachten: zijn dochter bevrijden en waar dan ook en hoe dan ook... ze zul len boeten! The Zoo, een band.met. v^ej.invloe- -den yan .jSantana; ïaaFêëri aaiital co vers hóren tussen 17.00 en 17.45-uur, gevolgd door Bills session band. Het enige wat zij zeggen over zichzelf is dat ze ,,een leuk stukje muziek gaan maken". De bandleden zijn: Peter van Herp, Chris Videier, Michel van der The early sixties n: Past Tense is een band met een zeer toepasselijke naam, de muziek die zij speelt bestaat uit het volledige grote hitwerk uit de zestiger jaren, met co vers van onder meer The Shadows, Searchers, Swinging Bleu Jeans en Advertentie ZIERIKZEE - In de Concertzaal wordt dit weekeinde de film Commando vertoond. Een rolprent met kolonel John Matrix in de hoofdrol, een voorma lig leider van een speciaal commando-team. Overal ter wereld waar politieke onlusten, aanslagen en onrust hoogtij vierden liet Matrix zijn sporen na bij speciale acties. 51 Tben ze het eerste kopje koffie op hadden, bood Tilly hun nog een twee de aan. Ze accepteerden het. Het had iets van het roken van een vredespijp. Evert en Tilly waren met hun figuur verlegen. Tilly ging voor de derde keer met de koektrommel rond. „Ik heb ze zelf gebakken," zei ze. Waarop Jantien zei om toch haar goede wil te laten zien: „Laten we el kaar toch vertrouwen, jongens en fijn blijven samenwerken. Wij kunnen toch ook niet helpen wat moeder doet." „Ja e zei Tilly aarzelend, „laten we dat dan maar proberen," maar haar vrouwelijke intuïtie zei haar, dat Jantien meer wist dan ze liet blijken, dat ze iets achterhield. En Theo ook. „Heb je geen spijt als haren op je hoofd, dat je hier verzeild bent ge raakt;" vroeg Jantien aan Theo ter wijl ze samen naar huis reden. „Je weet, dat dat niet waar is," zei hij. „Ik heb jou ontmoet, dat is me veel waard. We zullen er op de een of andere manier wel uitkomen, al zie ik nog niet hoe. Ga je nog even mee naar mijn huis?" „Eigenlijk graag?' zei ze. „Brink zal wel bij moeder op bezoek zijn. Ze zullen me best kunnen missen." „Wat zou je ervan zeggen, als ik eens met Brink over de toestand ging praten," stelde ze voor. „Ik dacht, dat je daarmee nog even moest wachten," vond hij. „Mis schien staakt Schuitema nu zijn chantage. Hij weet duivels goed, dat je moeders middelen ergens beperkt zijn en dat er buiten de zaak niet veel meer te halen is, nu ze de boerderij heeft verkocht. Het zal er ook veel van afhangen of Feenstra's zaak weer gaat lopen." „Zou Feenstra dan ook in het com plot zitten?" vroeg ze. „Ik geloof het niet," zei hij. „Chan teurs delen hun handel niet graag. Dan gaat de waarde immers met sprongen naar beneden. Ik neem aan, dat Schuitema tegen Feenstra heeft gezegd, dat hij bij je moeder wel geld zou kunnen krijgen en dat is gebeurd. Meer niet. Natuurlijk zal Schuitema haar hiervoor wel onder druk hebben gezet." „En denk je dat hij daar tevreden mee is?" had ze willen vragen, maar ze zei het niet. Ze waren inmiddels bij Theo's huis aangekomen. Hij zette de fietsen in de schuur nadat hij eerst de achter deur voor Jantien had opengemaakt. Jantien deed haar jas uit, hing hem aan de kapstok. Ze voelde nu pas hoe moe ze was. Ze ging de kamer binnen, waar een paar schemerlampen brand den. Het diffuse licht straalde rust uit. Ze liet zich op de bank zakken. Heerlijk was het even niet thuis te hoeven zijn. Dat zei ze ook. toen ze la ter naast elkaar zaten. door NEL VAN DER ZEE „Je kunt hier altijd zijn, als je wilt," zei hij. „Trouw met me. Jan tien." „Je moeders problemen blijven. Op een oplossing daarvan hoeven we niet te wachten. We weten toch hoe het tussen ons staat. Dat is toch genoeg om het samen aan te durven." „Ja," zei ze, „ik geloof wel, dat dat genoeg is. Als je er maar nooit spijt van krijgt, er kan nog zoveel gebeu ren „Staar je er niet blind op," pleitte hij. „Als het hier niet meer wil, als ook de zaak niet meer wil, bedoel ik, dan kunnen we altijd weggaan. Ik krijg wel weer werk. We kunnen je moeder meenemen, als haar het vuur te na aan de schenen wordt gelegd. Je weet natuurlijk ook niet hoe het met Brink en haar loopt." „En Evert en Tilly met de kinde ren," zei ze nog aarzelend. Evert kan ook een baan zoeken. Hij is nog jonger dan ik. Zie niet over al problemen, we hebben maar één le ven, kom." Later, toen hij haar naar huis bracht, moest ze eraan denken, dat ze Egbert niet meer gezien had sinds zijn vader bij haar was geweest. Over een poosje zou hij misschien weer bij haar komen en doen alsof hij nog rechten op haar had. En dan zou ze misschien allang met Theo getrouwd zijn. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7