Ereboog voor juf Carla M. Kik-Verton onderscheiden College b en w van Bruinisse formeert 'Stuurgroep Sportzaal' om procedure te versnellen Vergadering commissie verkeer Bruinisse km Werkgevers positief over flexibele pensionering 4 RENESSE - Het is ongetwijfeld een kroon op haar vrijwilligerswerk geweest, toen mevrouw M. Kik-Verton uit Burgh-Haamstede woensdagavond van burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de eremedaille in zilver in de orde van Oranje Nassau kreeg opgespeld. Dat gebeurde tijdens een smakelijke afsluiting van de veertigste bejaarden- reis van het Westerschouwse comité, waarvan mevrouw Kik al sinds de oprichting in juni 1946 deel uitmaakt. De or ganisatie zet zich in voor de bejaarden en bezorgt hen jaarlijks een uitstapje. De afsluiting in restaurant Rietnisse te Renesse was een bijzondere. Burgemeester Niemantsverdriet roemde de jubilaris om haar enorme inzet. ,,U bent altijd een gewaardeerd lid geweest van het comité, waarmee iets valt te organiserenaldus de eerste burger, die ook een beetje de geschiedenis van het comité memoreerde. Na het opspelden van de onderscheiding overhandigde de bur gemeester mevrouw Kik ook een grote bos bloemen. Naast felicitaties van de aanwezige wethouders J. Deist en A. J. Padmos en gemeentesecretaris J. W. de Jonge, kreeg de vrijwilligster ook de beste wensen van haar voorzitter R. Saman. Met de plotselinge plechtigheid kon het feestelijke diner niet meer stuk; zeker niet voor mevrouw Kik, die vanzelfsprekend verrast reageerde. HELSINKI - Met radioactieve stra ling besmette Russische treinen heb ben mogelijk de mysterieuze verho ging van radioactieve straling veroor zaakt die maandag in de Finse haven Kotka werd gemeten. BRUINISSE - De nieuwe voorzit ter van de commissie verkeer van de gemeente Bruinisse, C. J. van Liere, had dinsdagavond in het gemeente huis een 'makkie' met de eerste ver gadering van de commissie in nieuwe samenstelling. De twee te bespreken agendapunten leverden geen moei lijkheden op en nauwelijks stof tot discussie. Het eerste agendapunt betrof de eventueel te nemen verkeersmaatre gelen in verband met de reconstruct ie van de Kon. Julianastraat en de Prin ses Beatrixstraat. Er werd door de commissieleden hardop gedacht hier éénrichtingsverkeer van te maken, maar na ampel beraad werd besloten alles te laten zoals het was en de raad in die zin te adviseren. Parkeerprobleem In de Prinses Irenestraat is een par keerprobleem, omdat één autobezit ter steevast z'n auto wat ongelukkig neerzet, waardoor een andere autobe zitter in de (parkeer-)problemen komt. Aanvankelijk dacht de com missie te moeten adviseren hier een parkeerverbod voor één zijde van de straat in te stellen, of voor een ge deelte een gele streep te trekken, maar men zag daar van af. Besloten werd de hardnekkige dwars-parkeer- der per brief te verzoeken zijn auto elders te parkeren. Met dit besluit kwam een einde aan een -zeer kort stondige openbare vergadering van de commissie verkeer, waarvoor geen publieke belangstelling bestond. RENESSE - De paardentram van Aad van de Graaf uit Sirjansland rijdt nu ook in de Westhoek. Iedere dinsdag en woensdag kunnen de toeristen zich door twee fjordepaarden door We ster schouw en laten trekken, waarbij het begin- en eindpunt het VVV-kantoor in Renesse is. Iedere dinsdag maakt de paardentram een grote rit naar Burgh-Haamstede, waarvoor het gezelschap van maximaal zestien personen om 13.00 uur vertrekt in Renesse. 's Woens dagsmorgens worden verschillende korte ritten (ongeveer 15 minuten) door Renesse zelf gereden. Koetsier Edwin van der Graaf 'bestuurt' op boven staande foto de koets. BRUINISSE - In een spontaan bij elkaar geroepen ver gadering van de Bruse sport-adviescommissie kondigde de nieuwe wethouder van sportzaken C. J. van Liefe de formatie van een 'Stuurgroep Sportzaal' aan. Dit nieuwe lichaam wordt uiterlijk tijdens de raadsvergadering van vrijdag 27 juni op voorstel van het college van b en w ge formeerd. Voornaamste doelstelling van de stuurgroep zal zijn om zo spoedig mogelijk spijkers met koppen te slaan betreffende een in Bruinisse te realiseren sport zaal. „Er is de voorbije vijf jaar op een geweldige manier naast elkaar af gepraat en gewerkt. Daar moet nu maar eens een eind aan komen. Het college vond het dringend noodzakelijk, dat er een commissie in het leven zou wor den geroepen, die de zaak efficiënt aan zou gaan pak ken", legde Van fiere uit. De sport-adviescommissie van Bruinisse kwam voor het eerst sinds de gemeenteraadsverkiezingen van 19 maart in de nieuwe samenstelling bijeen. Namens de raad hebben naast wethouder voor sportzaken C. J. van Liere van het Algemeen Belang ook M. C. Maaskant-Okkers.e (AB) en J. Huizer (CDA) zitting in de commissie. De overige commissieleden bleven zitten. Het college van b en w stelde de 'Stuurgroep Sportzaal' voor als een vijfmansformatie, bestaande uit een vertegenwoordiger uit de raad, een vertegenwoordiger van de Stich ting Dorpshuis, het hoofd van de technische dienst P. van Beveren, de ambtenaar algemene zaken J. E. P. M. Reijnen en een vertegenwoordiger uit de sport-adviescommissie. De eerste twee worden tijdens de gemeente raadsvergadering van 27 juni aange wezen. „Betreffende de vertegen woordiger uit de sport-adviescom missie gaat de voorkeur van het colle ge uit naar iemand uit het onder wijs", vertelde Van Liere, „maar de commissie heeft vanzelfsprekend zelf het laatste woord". Aad de Zeeuw van badmintonvereniging Netovertnet was van mening, dat een eventuele stuurgroep in zijn geheel uit de sport- adviescommissie geformeerd zou worden. Ook Han Viergever vond de inbreng vanuit deze commissie wat aan de magere kant en opperde daar om het idee of het niet mogelijk zou zijn naast een vertegenwoordiger vanuit het onderwijs ook een afge vaardigde uit de sportverenigingen zitting te laten nemen in de stuur groep. „Ik denk zelfs, dat dat nog van een groter belang is, want de verhou dingen tussen sportzaal en de scholen mogen gevoegelijk bekend zijn". Geen bezwaar „Ik heb het vermoeden, dat de afge vaardigde uit de raad ook wel zitting zal hebben in de sport-adviescommis sie, zodat de commissie uiteindelijk toch met twee personen in de stuur groep vertegenwoordigd zal zijn. Wanneer de sport-adviescommissie evenwel een tweede afgevaardigde wil kiezen als vertgenwoordiger voor de sportverenigingen, dan heb ik daartegen geen bezwaar", onderken de Van Liere. Voorzitter Ad Fluyt van volleybal vereniging Kwiek vroeg zich af of het niet mogelijk zou zijn, dat er een vertegenwoordiger uit de sportver enigingen zou worden gekozen, die geen zitting heeft in de sport-advies- commissic. Ook daarmee hadden de commissieleden geen enkele moeite. Een eventueel aanwezige specialist binnen een vereniging zou aanzien lijk nuttiger kunnen functioneren. Uiteindelijk werd besloten de op handen zijnde stuurgroep uit te brei den tot zes personen, vanwege de gro tere inbreng vanuit de sport-advies commissie. Namens de onderwijstak neemt Han Viergever, dan wel de tij dens de vergadering afwezige Henk Groeneveld zitting, terwijl de sport verenigingen vertegenwoordigd zul len worden door Ad Fluyt namens volleybalvereniging Kwiek, de waar schijnlijk grootste gebruiker van de accommodatie, of een uit deze vereni ging afkomstige plaatsvervanger. De 'Stuurgroep Sportzaal' moet zich na installatie gaan buigen over een omvangrijk takenpakket, zoals dat door wethouder Va-n Liere in sa menspraak met de ambtenaar alge mene zaken Reijnen in een concept werd vastgelegd. Voorop staat, dat de stuurgroep aan het college van b en w gaat adviseren omtrent de stichting van een overdekte sportvoorziening aan de achterzijde van het dorpshuis. Immers, omtrent de plaats kan geen discussie meer zijn. Daarover sprak de raad zich inmiddels uit. Verras send is ongetwijfeld het eerste van acht punten uit de concept taakomschrijving van de stuurgroep. Daarin wordt immers gesproken over de keuze van een sportzaal van 22 x 28 meter of.... een sporthal van 22 x 42 meter. ,,We zijn met een afvaardi ging naar een bijeenkomst van de Zeeuwse Sportraad geweest. Tijdens deze bijeenkomst werd uitvoerig van gedachten gewisseld over het 'Sport- hallenplan' van de KNVB. Daaruit is een aantal nieuwe gezichtspunten naar voren gekomen, die best het overwegen waard zijn", legde Van Liere uit. Het KNVB-plan gaat in grote lijnen uit van het gegeven, dat een aantal sporthallen tegelijk in een project wordt meegenomen. Daar door zou een kostenbesparing ont staan van 20 tot 25 procent. „Dat is niet gering en biedt best perspectie ven". Exploitatie Verdere taken waarvoor de stuur groep zich geplaatst ziet zijn de pla nologische haalbaarheid van een ge bouw op de beoogde lokatie en de juridische structuur c.q. de beheers vorm van de sportvoorziening, met gelijk daaraan gekoppeld de persone le bezetting. Ook moet bekeken wor den hoe groot de behoefte aan de sportvoorziening is uitgedrukt in het aantal gebruiksuren zowel voor het onderwijs als de verenigingen. Van belang is zeker ook de bereke ning van de stichtingskosten en in sa menhang daarmee het opzetten van een financieringsplan. Het opstellen van een sluitend exploitatieplan is zeker een van de belangrijkste facet ten voor de stuurgroep. „Omtrent het sluitend maken draagt de KNVB voorbeelden aan, waarbij kleine ver enigingen erin slagen om de exploi tatie van een hal sluitend te krijgen", vertelde technische dienst-vertegen- woordiger Van Beveren. In dat kader is zeker de uitbating van de bij de hal behorende kantine van essentieel be lang. Hoe groter en intensiever het gebruik van de kantine, hoe groter de kans dat er ook inderdaad een slui tende exploitatie volgt. Het gevaar, dat de sportaccommodatie zich dan op de paracommerciële toer begeeft, is evenwel zeer groot. Laatste taken voor de stuurgroep zijn het opstellen van een programma van eisen en het bekijken van het kostenplaatje aan gaande de aanschaf -van de benodig de inventaris. Alles bijeen een fiks takenpakket, dat zo op het oog een flinke tijd zal vergen om tot verwerking te komen. „Dat is inderdaad zo, maar toch ben ik ervan overtuigd, dat .er nu veel meer gang zal komen in de daadwer kelijke realisering van een sportzaal c.q. sporthal", stelde wethouder Van Liere vast. „Ik ben er ook zeker van, dat het object er binnen twee a drie jaar zal zijn. Via deze stuurgroep moet dat kunnen. Het praatstadium heeft lang genoeg geduurd. Het wordt nu zaak om de daden ten uit voer te brengen". CDA-raadslid en nieuw sport-adviescommissie-lid J. Huizer sprak zijn verbazing uit over het feit, dat de Bruse sportverenigin gen niet - in. navolging van de ge meente - aan fondsvorming hebben gedaan. „Dat zou een aardig gebaar zijn geweest naar die mensen, die niet zo sportminded zijn en waarvoor die sportzaal er niet zo nadrukkelijk moet komen", onderkende hij, daar mee flink op de staart van de verte genwoordigers van de sportvereni gingen trappend. „De verenigingen worden al vijf jaar aan het lijntje ge houden. Er is nog nooit iets concreets uit de bus gekomen. Als het zover is, dan kunnen we dat nog doen", liet Ad Fluyt weten. Raadslid Huizer zag in zijn betoog overigens over het hoofd, dat de verenigingen een gebaar maakten door toe te zeggen tien pro cent van de stichtingskosten van de sportzaal in te zullen brengen. 'Tig' emmers In de rondvraag stelde Ad Fluyt nogmaals de allesbehalve gezonde staat van de huidige sportzaal De Dreef aan de orde. „Het dak is zo lek als wat. Als het regent moeten we 'tig' emmers neerzetten om te voorko men, dat de vloer nat wordt. Het is nu overigens zo ernstig geworden, dat er risico's ontstaan voor de sporters. Wanneer de vloer nat is, kan er niet gesport worden". Aad de Zeeuw vroeg zich in het ver lengde van het verhaal van mede commissielid Fluyt af of er nog on derhoud aan de sportzaal gepleegd zou gaan worden. „Dat zal wel moe ten", liet Van Liere weten. „Er komt dit jaar nog geen nieuwe sportzaal. We zullen dus moeten zorgen, dat De Dreef functioneel blijft". Technische dienst-vertegenwoordiger Van Beve ren stelde vast, dat er nog een bedrag op de gemeentebegroting is opge voerde voor onderhoud van De Dreef. „Dat onderhoud zal blijven gebeuren, al wordt er natuurlijk wel selectief bekeken welk onderhoud zinvol is en wat niet", zei hij, daar mee de vertegenwoordigers van de sportverenigingen een hart onder de riem stekend. Z1ERIKZEE Afscheid Daags voor het officiële afscheid krijgt Zuidhoek-directeur J. Pomper een middag aangeboden door het per soneel. Woensdag 18 juni wordt er tussen 13.30-16.30 uur een programma afgewerkt, waaraan personeel en be stuur een bijdrage leveren in de vorm van toespraakjes en sketches. BURGH-HAAMSTEDE 1 Bevolking In de gemeente Westerschouwen zijn in de maand mei de volgende per sonen overleden. H. Schopeck en C. J. de Vogel (beiden Renesse) en N. A. van Putte (Burgh-Haamstede). In Se- rooskerke werd Manon Lateur gebo ren. KERKWERVE Rode Kruis-collecte De Rode Kruis-collecte heeft in Kerkwerve 1227,65 opgebracht. Ge vers, geefsters en collectanten wor den hartelijk bedankt. SCHARENDIJKE Uitstapje In totaal 65 ouderen uit Scharendij- ke maakten deze week hun jaarlijkse uitstapje naar Moergestel, waar het zogenaamde Franciscaner klooster werd bezichtigd. De 'reizigers' maak ZIERIKZEE/MIDDELBURG - Het was voorde leerlingen van groep 1 van de J. W van den Doelschool te Zierikzee vrijdag een dag van grote opwinding. De reden daarvoor ligt in het feit dat hun 'juf' ging trouwen en dat ze daarom met de bus naar Middelburg zouden gaan om het gebeuren bij te wonen en op te luisteren. Dat laatste gebeurde toen 'juf' Carla Joziasse en haar bruidegom Jan Peter Pouwer na de huwelijksinzegening de kerk verlieten en de kleuters, verkleed als kleine bruidjes en bruidegommetjes met behulp van versierde bogen een erehaag vormden. Het bruids paar was, door 'strenge geheimhouding', duidelijk verrast door deze hulde. ten ondermeer kennis met het tra- pistenbier van het klooster, waarna hen een rondrit door de Kempen te wachten stond. Na een diner in Made kon moe maar voldaan aan de terug reis worden begonnen. KLOETINGE Prima Donna De provinciale werkgroep van les bische vrouwen, Prima Donna, be staat twee jaar en dat wordt zaterdag 21 juni in gebouw Amacitia te Kloe-' tinge gevierd. Vanaf 20.00 uur gaan de deuren open en worden optredens verzorgd, ondermeer door de forma tie Speling (Latijns-Amerikaans). MIDDELBURG Themabijeenkomst Het Zeeuwse Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs organiseert op vrijdag 27 juni een themabijeen komst in het kader van de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Deze bij eenkomst in de Zeeuwse bibliotheek, die een openbaar karakter zal dra gen, wordt dit jaar in het teken ge steld van het honderdjarig bestaan van het wetboek vna strafrecht. Het thema dat daarbij aan de orde wordt gesteld is: de positie van de reclasse ring, in het bijzonder de verslavings zorg, bezien vanuit de eisen van het justitiële beleid en de rechterlijke macht. Inleidingen zullen worden ge houden door mr. C. Th. van den IJssel uit 's Hertogenbosch, dr. G. M. Schip pers uit Nijmegen en mr. J. Sturhoofd uit Amsterdam. Vervolgens zal de ge legenheid worden geboden tot het stellen van vragen en tot een forum discussie met de inleiders. De bijeen komst begint om 13.30 uur. DEN HAAG - Werkgevers denken in het algemeen positief over flexibe le pensionering: het eerder of later dan bij 65 jaar met pensioen gaan. Knelpunten die daarbij optreden zijn voor een groot deel op te lossen. Vakcentrales en werkgeversorgani saties vinden flexibele pensionering nog niet noodzakelijk, VUT-regelin- gen voldoen voorlopig, zeggen zij. Dit zijn enkele conclusies uit een on derzoek van de bedrijfseconome M. Wortel naar flexibele pensionering. Het onderzoek is woensdag in Den Haag gepresenteerd. De meeste werkgevers verwachten dat de werkgelegenheid bij de bedrij ven gunstig wordt beïnvloed door het schuiven met de pensioenleeftijd. Het is bovendien zinvol voor een be drijf, zeker wanneer de regeling aan sluit op de interne organisatiestruc tuur. Vooral voor de hogere functies is het van belang omdat daar de grootste vergrijzing optreedt. Werknemers uit die functies kun nen op latere leeftijd ook op een an dere plaats in het bedrijf nof» een po sitieve bijdrage aan de organisatie le veren, stelt Wortel. De flexibiliteit behelst ook een dergelijke overplaat sing. Per bedrijf kan dat worden be oordeeld. De psychologische gevolgen voor ouderen moeten echter in zo'n geval niet worden vergeten. Overplaatsing en taakaanpassing dwingt hen vaak tot een moeilijke keuze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4