Saneringsonderzoek wordt in drie delen gesplitst Startsein Taptoe Zierikzee Ringweggetje in aanleg u Koperspubliek binden in eendrachtige samenwerking Perceel schroot- en metaalhandel Gravenstraat Schuur vernield Twee maal total-loss Éénzijdig ongeval Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 juni 1.986' Nr. 23945 ZIERIKZEE - Het saneringsonderzoek op het perceel van de schroot- en metaalhandel aan de Gravenstraat zal in drie fasen kunnen worden uitgevoerd. De kostenra ming van de eerste twee fasen bedraagt, volgens een op gave van de provincie, 40.000,—. De opdracht voor de derde fase (ca. 30.000,wil de provincie pas geven op het moment, dat zij een bestemming heeft gevonden voor de bij de sanering af te graven grond. Een en ander wordt medegedeeld in een toelichting bij de agenda voor een openbare vergadering van de commissie publieke werken Zierik- zee, dinsdagavond 17 juni in de raad zaal van het stadhuis, aanvang 19.30 Het noordelijk deel van het terrein blijkt, aldus genoemde toelichting, licht tot matig verontreinigd met een aantal zware metalen. Dit deel is pas later bij de sloperij gekomen "en hier vindt alleen opslag plaats. Deze ver ontreiniging behoeft, naar de mening van de provincie, niet te worden weg genomen. wel zal een verharding van stelconplaten moeten worden aange bracht. Middendeel Op het middendeel blijkt de boven grond matig tot sterk verontreinigd. Met name het loodgehalte is hoog. Van 50 - 100 cm onder het maaiveld is de grond licht tot matig verontrei nigd. Op dit deel zal, naar de mening van de provincie een bodemafsluiting door middel van een folie moeten worden aangebracht. De hierbij vrij komende grond dient dan in het ka der van de Hinderwet te worden ver wijderd. Het zuidelijk deel is het sterkst verontreinigd. De bovenste vijftig cm met arseen, cadmium, koper, lood en zink. Op basis van het lood- en ar- seengehalte moet een deel van de grond worden aangemerkt als che misch afval. De ondergrond is licht tot matig verontreinigd. De sanering van dit deel zal in het kader van de Interim- wet bodemsanering moeten plaats vinden, aldus de toelichting. Verder wordt daarin gewezen op het feit, dat voordat de sanering van het zuidelijk terreindeel kan worden uitgevoerd, door middel van een saneringsonder zoek nog enige onduidelijkheden moeten worden opgehelderd. In het kader van dat onderzoek zal onder andere een gewasonderzoek en een onderzoek naar de omvang van de olieverontreiniging en de verontrei niging met zware metalen plaatsvin den. Tevens zal bij dat onderzoek aan dacht worden besteed aan een be heerssysteem van het verontreinigde grondwater onder het terrein en aan de verwerking van de verontreinigde grond. Op grond van de wettelijke kosten- verdeelsleutel dient de gemeente Zierikzee in de kosten van de eerste twee fasen van het saneringsonder zoek nog een bedrag van 4.567,bij te dragen. Dit bedrag kan worden ge dekt ten laste van de gemeentelijke reserve bodemsanering. De commissie publieke werken zal verder advies worden gevraagd be treffende de vernieuwing en aanpas sing van de riolering in Kinderstraat, Zevengetij straat en Hofferstraat. In het bestedingsplan 1986 werd op ba sis van een zeer globale raming, voor de uitvoering van dit plan een bedrag gereserveerd van 425.000,— Uit de inmiddels opgestelde kostenraming blijkt echter, dat met een uitgaaf van 574.000,— rekening moet worden gehouden. Dat betekent derhalve een verhoging van 149.000, Vloer De restauratie van de vloer in de Beurs is reeds meerdere malen bin nen de commissie publieke werken aan de orde geweest. In februari stel de de raad een krediet van 54.000,— beschikbaar. Dit bedrag blijkt thans echter niet toereikend te zijn. Dat wordt, volgens de toelichting, veroor zaakt door de keuze van de voor de vloer toe te passen materialen. De overschrijding van het krediet be draagt 11.000,—. Subsidiëring van de meerkosten is, volgens de toelich ting, mogelijk op grond van de Rijks regeling restauratie monumenten. Voor de Beurs-vloer zal de steen soort Vratza (Joegoslavische kalk steensoort) worden gebruikt als ver vanging voor de - thans nog aanwezi ge - geelgekleurde tegels. Deze steen soort Vratza zal worden gecombi neerd met nornjale hardsteen, die de donkergekleurde tegels gaat vervan gen. De commissie zal verder advies worden gevraagd over een krediet van 37.179,80 ten behoeve van de vervanging van de transportwagen voor de plantsoenendienst. De kosten voor uitvoering van snel- heidsremmende voorzieningen in de Poststraat ter hoogte van Man huisstraat en Paternosterstraat wor den geraamd op 12.100,—. Deze voorzieningen dienen als markering van het voetgangersgebied. Gedacht wordt aan een tweezijdige versmal ling door middel van bloembakken, die zodanig gesitueerd worden, dat er een korte asverspringing van de weg ontstaat. Om die verspringing te ac centueren zal de rijstrook ter plaatse van de versmalling vervangen wor den door een bestrating van na tuursteenkeien. De commissie publieke werken zal verder worden gevraagd advies uit te brengen ten aanzien van een krediet voor aanleg van drukriolering in Boeren weg/Klerks weg en een kre diet voor aanleg drukriolering in het Eerste Weegje. Ten slotte vermeldt de agenda een voorstel tot aanpassing van het plan voor verbetering van de woonom geving in het gebied Buijse naar aan leiding van de gehouden inspraak. Deze vergadering van de commissie publieke werken is, zoals gezegd, openbaar en met toestemming van de voorzitter mag, voorafgaand aan elk agendapunt, het aanwezige publiek het woord voeren. Tijdens de vergadering van de commissie publieke werken komt ook het onderwerp verbetering woonomgeving in de wijk Buijse aan de orde. ZIERIKZEE - Een dezer dagen gingen de grondwerkzaamheden van start ten behoeve van de aanleg van een ontsluitingsweg, die op de Haringvlietstraat uitkomt ter hoogte van de ingang van de RSG en de LTS. Wanneer de weg gereed is zal men vanaf de Haringvlietstraat de parkeer ruimte van de openbare bibliotheek De Stolpe kunnen bereiken, evenals het Voorsorteercentrum van de PTT. Nadat het straatriool werd aangelegd en een zandbed aangebracht zal de weg bestraat worden: de verwachting is dat over circa drie weken de weg gebruiksgereed is. In de toekomst zal de weg toegang geven tot een parkeerterrein dat plaats moet gaan bieden aan zo'n tachtig auto's. De bedoeling is dat niet alleen be zoekers aan het Voorsorteercentrum, de bibliotheek en de dan gevestigde middenstand gebruik maken van het parkeerterrein, maar ook de bezoekers aan de LTS en de RSG. Voor het zover is zal echter eerst het bestaande bestemmingsplan moeten 'warden gewijzigd. Tot dan toe is de aanleg van het parkeerterrein juridisch niet mogelijk. ZIERIKZEE - Op de openingsavond van de tweede Expo Zierikzee werd in de stand van de Zierikzejesche Nieuwsbode officieel gestart met de voorverkoop voor de eerste Taptoe Zierikzee, die op zaterdag/23 au gustus wordt gehouden op het Havenplein. Dat startsein werd gegeven via de ondertekening van een sponsorcontract door vertegenwoordigers van de twee hoofdsponsors van deze eerste Taptoei' in di Schouwen-Duivelandse gemeente. De Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) en de Zierikzeeschi Nieuwsbode ondersteunen de muzikale happening financieel. Op bijgaande foto zet directeur D. L. i/an 't Leven van drukkerij Lakenman Ochtman bv, de uitgeefster van de Zierikzeesche Nieuwsbode, (zijn handtekening onder het contract, terwijl ZOC-voorzitter A. P. den Reijer toekijkt. Namens de Stichting Taptoe Zierikzee houdt secretaresse Lineke Blaauw een oogje in het zeil. De Taptoe Zierikzee op zaterdag 23 augustus kan door ruim 1400 toeschouwers op een grote, speciaal geplaatste tribune bekeken woeden. Zij krijgen een hoogstaand programma voorgeschoteld, dat wordt verzorgd door een vijftal voortreffelij ke korpsen: DVS uit Katwijk, Jubal uit Dordrecht, showband Axel, Excelsior uit Delft en Rust Roest uit Zierikzee. Om het publiek alvast in de stemming te brengen tekent de Koninklijke Muziekvereniging Kunst en Eer uit Zierikzee voor het voorprogramma. Vervolg van pag. 1. den gebracht. ,,Op deze manier kun nen we weer eens laten zien waartoe het bedrijfsleven en de middenstand in staat is", aldus Van Urk. Hij bracht vervolgens dank uit aan zijn mede organisator Leen Kaashoek en aan al le instanties, die medewerking heb ben verleend om de organisatie van de Expo mogelijk te maken. ,...,Tbt slot nodigde hij de heer De Meester uit om de.ppgping te verrich ten die, zoals hij het noemde één van de laatste officiële handelingen zal zijn in uw ambt als burgemees ter." Concurrentie Inhakend op deze laatste uitspraak maakte de burgemeester de kantte kening dat van een laatste officiële handeling voorlopig nog geen sprake zal zijn: „Er zullen er in de komende maanden ongetwijfeld nog vele vol gen." Ten aanzien van het Expo-gebeuren bracht De Meester hulde aan de orga nisatie voor het feit dat zij er op nieuw in geslaagd is een Expo te or ganiseren: „Alle lof voor hetgeen u gepresteerd heeft." Zoals gezegd toonde de spreker zich ook verheugd over de vele gerichte activiteiten, die het bedrijfsleven de laatste tijd ontplooit: „We moeten ons naar buiten toe presenteren, vooral naar het koperspubliek op de zuide lijke eilanden Walcheren en de Beve- landen." Een waarschuwend geluid viel ook te beluisteren in de woorden van de heer De Meester. Hij attendeerde zijn toehoorders op het feit dat er sprake is van grote concurrentie vanuit de grote winkelcentra in de omgeving van de regio. „De middenstand en het bedrijfsleven moeten er voortdu rend voor zorgen dat ze goede kwali teit, een ruim aanbod in diversiteit en een gunstige prijsstelling kunnen realiseren. Want met name met dat laatste izitten we pog wel eens wat hoog in de boom", aldus De Meester. Van even groot belang achtte hij een goed samenspel tussen midden stand en gemeente. In dat opzicht is Zierikzee op de goede weg. Hij noem de de grote verbetering van de par- keermogelijkheden in Zierikzee, het goede overleg met het bedrijfsleven en de verlaging van de prijzen van be drijfsterreinen. Hij wenste tot slot de Expo-organi- satie een geslaagde beurs toe en sprak de hoop uit dat er een jaarlijk se traditie uit voortkomt. De openingstijden van de Expo zijn op donderdag en vrijdag van 13.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Vermeld dient nog te worden dat de genoemde reconstructieplannen voor de binnenstad van Zierikzee van de ZOC, vervaardigd door het Buro Kort en Verton, tijdens de Expo te zien zullen zijn in de stand van de Zierikzeesche Nieuwsbode; daar is tevens een toelichting (met tekenin gen) op de plannen verkrijgbaar. weken steeds op maanda"g in stad en regio hout te gaan verzamelen bij ie der, die dat heeft af te staan. Wie hout beschikbaar heeft, kan dat laten we ten aan Willem van de Heetkamp, tel. (01113)-2587, aan Piet Kleemans, tel. (01110) 4417 of bij De Lichtboei, tel. (01110)-2075. Heropening Na een lange verbouwingsperiode wordt het Rabobankfiliaal in Zierik zee vrijdag 27 juni heropend. Na een ontvangst van de genodigden om 14.00 uur in de hal van het pand staat er een welkomstwoord door voorzit ter W. den Boer op het programma. Ook A. Boogert, oud-directeur van de bank, spreekt de aanwezigen toe en verricht de officiële heropeningshan deling. Een speech van huidig direc teur L. J. C. Wessels rondt het 'plech tige' deel af, waarna er een bezichting Leger des Heils De kledingbeurs van het Leger des Heils is met ingang van vandaag, donderdag, gevestigd in de Poststraat 48 te Zierikzee en is vanaf dit mo ment iedere donderdag geopend van 08.30-11.00 uur. De winkel heeft de naam Sally's Booth-iek meegekre gen. Heilsoldaten worden in Groot- Brittanië Sally's genoemd (Salvation Army) en Booth is de oprichtër van het leger. Uitvoering Giselle Sandra Snel's Balletschool Giselle geeft op vrijdagavond 27 juni een uit voering in het Hervormd Vereni gingsgebouw te Zierikzee. Het pro gramma begint om 19.30 uur; de zaal zal vanaf 19.00 uur geopend zijn. ZIERIKZEE - Vermoedelijk school jeugd heeft deze week de schuur van Van de W. uit Zierikzee vernield. De schuur aan de Grachtweg werd stevig aangepakt, waarbij muren en dak het moesten ontgelden. Hoeveel de precieze schade bedraagt valt voor alsnog niet te overzien. DREISCHOR - Op het kruispunt Boogertweg-Zuiddijk te Dreischor zijn twee wagens woensdagmorgen totaal vernield bij een aanrijding. Ook een tranformatorhuisje van de PZEM moest het ontgelden. J. J. S. uit Zonnemairc verleende geen voorrang aan A. A. G. M. D. uit Bergen op Zoom, waarna een ongeval onvermijdelijk bleek. Beide voertui gen schoven met behoorlijke snelheid tegen de PZEM-apparatuur. BRUINISSE - Door het rijden met veel te hoge snelheid veroorzaakte J. C. M. van de W. uit Bruinisse dinsdag in zijn woonplaats een éénzijdig on geval. waarbij zijn voertuig behoor lijke schade opliep. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Van de W. reed over de Lageweg te Bruinisse toen hij in de bocht werd opgeschrikt door een tegenligger. Van de W. raakte in de slip en belandde in de sloot. Na de officiële opening maakten de genodigden een rond u> an deling over de Expo, waarbij het tentoongestelde veel belangstelling kreeg. ZIERIKZEE Toch nog huttendorp? Enkele vrijwilligers hebben alsnog te kennen gegeven, dat ze het zeer zouden betreuren als buurt- en club huis De Lichtboei bij gebrek aan vol doende medewerkers deze zomer geen huttendoip zou kunnen organi seren. Deze vrijwilligers hebben in middels laten weten, zich te willen inzetten voor het formeren van een werkgroep en voor het inzamelen van de benodigde - grote - hoeveelheid hout. Om het huttendorp op 20, 21 en 22 augustus inderdaad alsnog te kun nen laten plaatsvinden zijn echter nog steeds medewerkers nodig voor het toezicht tijdens deze dagen cn tij dens de grote huttenverbranding op de laatste avond van het festijn, waar elk jaar steeds meer kinderen plezier aan blijken te beleven. Genoemde initiatiefnemende vrij willigers zijn van plan de komende Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaklie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3