ISTA 'Koperspubliek binden door samenwerking' RADICALE UITVERKOOP! Marokkaanse Berbers Stichting Jeugd ziet uit naar nieuwe voorzitter V DE ZIERIKZEESCHE COURANT WflT Jacob Cats besmeurd AUSTIN ROVER „vakantiegeld" De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Saneringsonderzoek Stuurgroep Beleidsplan Accommodatie Hel saneringsonderzoek op hel perceel Het college van burgemeester en wethouders Oe Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland gaat De kunststof-accommodatie van atletiekvereni- .„.i vgn grujnjsse hee{t het initiatief genomen tot gedurende de komende zomerperiode werken ging Delta Sport op sportpark Bannink vordert de vorming van een 'Stuurgroep Sportzaal' aan de opzet van een nieuw beleidsplan voor in een gestaag tempo. De bovenlaag is bijna (Pag. 4). 1987. (Pag. 5) aangebracht. (Pag. 13). schroot- en metaalhandel Gravenstraat in Zie- rikzee wordt in drie fasen uitgevoerd. Totale kosten f 70.000,—. (Pag. 3). DONDERDAG 12 JUNI 1986 142ste jaargang Nr. 23945 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Uitersten wekken reactie. Pas op dat onze hooggeroemde beschaving niet vervalt tot barbarisme. Rivarol Met een druk op de knop stelde burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee een waterorgel in werking, waardoor de ovenina van de Exvo Zierikzee een feit werd. i nci ten u.i u n. v y ue n.tiwjj vu i y e m kco t e 1 u de opening van de Expo Zierikzee een feit werd Burgemeester Th. H. de Meester tijdens officiële opening van tweede Expo Zierikzee: ZIERIKZEE - „Het is een goede zaak dat er, zoals op deze manier, met zoveel elan gewerkt wordt aan de presentatie van al het goede dat de middenstand en het be drijfsleven in de regio te bieden heeft. Schouwen-Duiveland moet inspelen op de toe komstige ontwikkelingen rond Neeltje Jans. We moeten dat samen in eendrachtige sa menwerking doen zodat het koperspubliek meer aan de streek gebonden wordt. We moeten niet doemdenken want we hebben veel te bieden. We hebben erg veel aantrek kelijke mogelijkheden, die we optimaal moeten benutten." Deze woorden sprak bur gemeester Th. H. de Meester van Zierikzee voordat hij woensdagmiddag de Expo Zie rikzee opende. De burgemeester sprak zijn waar dering uit voor al datgeen wat dit jaar, evenals vorig jaar, is gepres teerd door de organisatie van de Ex- Advertentie Enorme partij Perzische en andere Oosterse tapijten overgenomen van de bank Betreft tapijten uit diverse faillissementen en niet afgenomen goede ren uit de Rotterdamse haven Deze worden vrijdag en zaterdag verkocht voor de HALVE PRIJS! Alle tapijten zijn voorzien van certificatie of origin Kontante betaling of betaalcheques Kom vrijdag 13 juni of zaterdag 14 juni a.s. zeker kijken naar deze ex ceptionele verkoop. Zo'n kans krijgt u maar één keer in uw leven. Voor spectaculaire prijzen. Originele handgeknoopte, Berbers, supe rieure kwaliteit met 4,2 kg wol per m2 en maar liefst 225.000 knopen per m2 met certificaat van echtheid. In vele maten voorradig. Enkele prijsvoorbeelden: 140 x 200 cm350,- 170 x 240 cm510,- 200 x 300 cm750,- CENTRUM VOOR BETAALBAAR WONEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND RIJKSWEG 26 - NIEUWERKERK (Z) - TELEFOON 01114-1268 WORDT HET Wegens komend vertrek N. J. Bruel-Pouwer Pitbestaat Uit n pagina's ZIERIKZEE - De Stichting Jeugd Schouwen-Duive land gaat uitzien naar een nieuwe voorzitter. Dinsdag avond tijdens een openbare bestuursvergadering werd medegedeeld, dat huidig voorzitter mevrouw N. J. Bruel-Pouwer te kennen heeft gegeven de voorzitters functie nog tot het einde van dit jaar te willen bekleden, maar dat ze daarna de leiding graag aan een nieuwe voorzitter zou overdragen. de Groot gaf daar een uitgebreid overzicht van. Hij wees in de eerste plaats op de niet zo bekende fondsen, waar soms met succes een beroep op gedaan kan worden voor een eenma lige bijdrage. Zo kent de gemeente Zierikzee het zogenaamde Fonds van Kazernering, waaruit de Jeugd Natuur- en Vogelwacht onlangs nog - op aanvraag - 1.000,— kreeg toege wezen. Op voorstel van jeugdwerkleider Gabri de Groot zal eerst worden be zien of die nieuwe voorzitter vanuit de huidige bestuursgroep kan wor den geleverd. Mocht dat niet het ge val zijn, zal getracht worden iemand van buitenaf voor die voorzitters functie aan te trekken. po. „Het is bovendien verheugend dat er de laatste tijd zoveel gerichte handelingen worden verricht om de middenstand in de belangstelling te brengen." Hij noemde daarbij als voorbeeld het rapport 'Samen op weg naar 1990' dat tot stand is geko men in samenwerking tussen de ZOC en de gemeente Zierikzee en het on langs op initiatief van de ZOC ver schenen rapport over de reconstruc tie van het centrum van Zierikzee De officiële openingshandeling werd woensdagmiddag om 12.30 uur verricht in de tentoonstellingshallen op het parkeerterrein aan de Schel- destraat in Zierikzee; het gezelschap genodigden had daarvoor plaatsge nomen op het terras, dat tijdens de Expo wordt geëxploiteerd door Ria Geluk en Jannie van Mourik van de Gekroonde Suikerbiet. Mede-organisator Hans van Urk heette de aanwezigen van harte wel kom en toonde rich verheugd dat met deze tweede Expo opnieuw alle scha keringen van middenstand en be drijfsleven, zowel commercieel als dienstverlenend, onder de aandacht van een groot publiek kunnen wor- vervolg pagina 3 Schriftelijk Bij de bestuursverkiezing maakten de heren J. de Kreuk en W. de Raad, verwijzend naar het huishoudelijk reglement, bezwaar tegen het voor stel één en ander bij acclamatie te la ten plaatsvinden. Derhalve werd er schriftelijk gestemd, waarbij de heer W. Klippel als vertegenwoordiger van de jeugdsozen werd benoemd in de plaats van de heer P. Besling en me vrouw M. W. J. Doeleman-Sprangers werd benoemd als vertegenwoor digster van het peuterspeelzaal werk, dus in feite in de plaats van mevrouw Bruel-Pouwer. Laatstgenoemde zal nu tot aan het einde vpn dit jaar op ti tel van deskundigheid nog haar taak van voorzitter uitoefenen. Verder ging de vergadering ak- koord met het voorstel tot herbenoe ming van: W. de Raad, P. de Rijke, H. de Kuyper-van I waarden en C. de Bil. Met het vertrek van de heer F. Cats, zal, wegens het ontbreken van een opvolger, voorlopig eén vacature ontstaan voor een vertegenwoordi ger van het Chr. Gereformeerd jeugd werk. Een overzicht van de financiële stand van zaken ten opzichte van de begroting werd gegeven door pen ningmeester J. de Kreuk. Jeugdwerk- leider Gabri de Groot ging vervol gens nog wat nader in op de huidige situatie der jeugdsozen in de regio. Zo wees hij uiteraard op de heropening van Jeugdsoos De Pul in Bruinisse, hetgeen met medewerking van jonge ren, ouders, gemeentebestuur en Stichting Jeugd gerealiseerd kon worden. Over het algemeen kon De Groot vaststellen, dat vrijwel alle jeugdsozen in de regio te kampen hebben met teruglopende bezoekers aantallen, waardoor het financiële beleid slechts met kunst- en vlieg werk is rond te krijgen. Keihard werken Met subsidies blijkt, volgens Gabri de Groot, nou eenmaal niet alles op te lossen en de jeugdsozen moeten der halve creatieve manieren vinden om wat geld te vergaren. Naast deze problematiek maakte de jeugdwerkleider ook nog even melding van een ander feit: de orga nisatie van het Anywave-festival bij jeugdsoos Brogum, dat weer een gro te happening belooft te worden en waar door vele vrijwilligers keihard aan wordt gewerkt. Mogelijkheden Een apart agendapunt tijdens deze algemene bestuursvergadering was gewijd aan de mogelijkheden diverse subsidiebronnen aan te boren. Gabri Volgens de jeugdwerkleider loont het de moeite in de gaten te houden welke fondsen op lokaal, provinciaal of landelijk niveau aan te boren zou- Vervolg pagina 5 BROUWERSHAVEN - Onbeken den hebben in de nacht van dinsdag op woensdag het standbeeld van Ja cob Cats op de Markt te Brouwersha ven met verf besmeurd. Het betreft oranje-rode kleurstof, vermoedelijk op waterbasis. Hoeveel de schade be draagt valt niet te zeggen, maar het schoonmaken van beelden kost over het algemeen een behoorlijke duit. De rijkspolitie verzoekt eventuele getuigen contact op te nemen met het bureau in Zierikzee, telefoon 01110- 4055. Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Warmer Aanhoudend dmng met flinke op klaringen en geleidelijK iets warmer. Er waait een zwakke tot matige noor delijke wind. Minimumtemperatuur komende nacht 10 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 16 juni: Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 23 graden Windkracht: noord 4 Zondag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 24 graden Windkracht: noonf"4 Maandag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temn 13 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: noord 4 ZON- EN MAANSTANDEN 13 juni Zon op 05.19, onder 22.01 Maan op 10.45, onder 01.41 Eerste Kwartier: 15 juni (14.00) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Bij helder weer kan het de komende nacht flink afkoelen. In het binnenland zijn minima tot 5 gra den mogelijk. Bij zee en in de centra van de grotere steden wordt het wat minder koud. Tijdens weinig wind kunnen plaatselijk mistbanken vor men. Voor vrijdag wordt zonnig weer verwacht. De temperaturen variëren in de middag van 17 graden vlak aan zee tot 23 graden in het zuidoosten van het land. De wind is noordoost en neemt overdag tot matig toe. Het zonnige weer wordt veroor zaakt door een krachtig hogedrukge- bied, dat zich vanaf de Oceaan via de Britse Eilanden naar onze omgeving uitbreidt. Advertentie Jacob Cats. aan autobedrijf St. Joostdijk 41, Oosterland Telefoon 01114-1495 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel ruim f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. Burgemeester Th. H. de Meester tijdens zijn toespraak ter gelegenheid van de opening van de Expo. Op de achtergrond luisteren de beide organisatoren Hans van Urk (midden) en Leen Kaashoek (rechts) aandachtig toe. Ja, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen I 152,50 doch slechts f 127,10. Naam Adres Plaats postcode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1