Volleybalvereniging Kwiek in breedte in de groei Jacolies van Gastel dubbelkampioene Atletiek-accommodatie nadert voltooiing in een gestaag tempo NIEUWSBODE Stella Boys handhaaft zich op kop ZAV-voetbal Sportclub Duiveland besluit seizoen Avondfiets- driedaagse wordt tweedaagse ZIERIKZEESOHE NIEUWSBODE Donderdag 12 juni 1986 Nr. 23945 13 ZIERIKZEE - Stella Boys hand- haaft zich nog steeds op kop van de zomeravondvoetbal-competitie op Schouwen-Duiveland. De roodwitte brigade bleef aan de leiding via een nipte 2-1 overwinning op de formatie van de PZEM. De 'elektriekers' maakten het de koploper moeilijk genoeg en kwamen zelfs met 1-0 voor. Halverwege was de stand reeds ge lijk en in de tweede helft pakte Stel la Boys alsnog de volle buit. De Zierikzee Veteranenploeg is af getekend hekkesluiter na de fikse 1-8 nederlaag tegen Zeelandia, dat daar mee de tweede zege op rij boekte. ZAV-debutant WIK uit Kerkwerve heeft na de 4-0 overwinning op Veloci- tas nog evenveel verliespunten als Stella Boys, maar de Kerkwervena- ren kwamen twee keer minder in ac tie, doordat de ontmoetingen tegen Zierikzee Veteranen en PZEM werden uitgesteld. De ontmoeting tussen WIK en Zie rikzee Veteranen wordt komende vrijdagavond 13 juni afgewerkt op het terrein in Noordgouwe. Daarmee komt de Kerkwerfse ploeg weer enigszins in het spoor, maar dat ver andert drie dagen later weer, omdat dan de wedstrijd tegen Zeelandia niet wordt gespeeld. Dit keer wordt het duel op verzoek van de Zeelandia- nen uitgesteld. Het betekent de derde op verzoek uitgestelde wedstrijd. De ontmoeting WIK-Zeelandia wordt op een nader te bepalen datum ver speeld. De eerstvolgende regulier vastgestelde wedstrijd is die tussen koploper Stella Boys en Zierikzee Ve teranen op dinsdag 17 juni in Seroos- kerke. Zoals altijd gaan de wedstrij den om zeven uur van start. Na de wedstrijden van deze week ziet de stand er in de ZAV-competitie als volgt uit: Stella Boys 6 5 1 0 18- 8 11 WIK 4 3 1 0 13- 2 7 Zeelandia 6 2 13 18-19 5 PZEM 5 1 2 2 9- 9 4 Velocitas 6 2 0 4 6-15 4 Zierikzee Vet. 5 0 1 4 5-16 1 O O STEELAND - Ter afsluiting van het voetbalseizoen organiseert sportvereniging Duiveland aan staande zaterdag 14 juni op het Oostersportpark in Oosterland een onderling voetbaltoernooi, waaraan alle senior-elftallen en een team be staande uit ex-leden deelnemen. Het toernooi begint om kwart over een. Voorafgaand aan het onderlinge se- niorentoernooi wordt om tien uur be gonnen met een toernooi voor C- junioren. Dit toernooi werd het afge lopen weekeinde vanwege het slech te weer afgelast. De sportieve dag wordt besloten met een barbecue, waaraan alle leden van de SV Duive land kunnen deelnemen. ZIERIKZEE - De Rijwiel Toer Club Schouwen-Duiveland organiseert pa rallel met de tweede Expo Zierikzee de jaarlijkse avondfietsdriedaagse. De organisatie trof het op de ope ningsavond evenwel niet geweldig. Door het plotseling slechte weer kwamen er slechts zeer weinig fiet sers opdagen. Hierdoor heeft het be stuur van de RTC Schouwen-Duive land gemeend de driedaagse om te moeten zetten in een tweedaagse. Liefhebbers van een gezellige toer tocht over Schouwen-Duiveland kun nen daarom op donderdag 12 en vrij dag 13 juni alsnog de uitgeloofde herinnering verdienen. Beide avon den kan tussen zes uur en half acht worden aangezet voor een tocht over naar keuze 25 of 50 kilometer. Om voor de herinnering is in aanmerking te komen noodzaak, dat men om uiterlijk tien uur terug is bij het startpunt, de grote Expo-tent op het parkeerterrein aan de Scheldestraat. GOES - Op de atletick-accommo- datie van sportpark Het Schengc in Goes werd een aantal onderdelen af gewerkt in het kader van de Zeeuwse kampioenschappen. Met name de hordennummers vormden een be langrijk onderdeel. Voor de Zierik- zeese atletiekvereniging Delta Sport waren er in totaal drie titels wegge legd. Jacolies van Gastel pakte bij de dames kampioenschappen op zowel de 100 als 400 meter horden, terwijl Mark van de Riet de Zeeuwse titel wegkaapte op de 110 meter horden bij dc B-junioren. Hij bleef zijn club genoot Raymond van Mourik voor. Jacolies van Gastel lijkt weer op de weg terug na een fikse tijd wegens blessures uit de roulatie te zijn ge weest. Zij werd op beide hordennum mers Zeeuws kampioene bij de da mes, maar benaderde niet de beste tijden die zij ooit op de respectieve nummers liet aantekenen. De 100 me ter horden voltooide zij winnend in 15,2 sec. Hiermee bleef zij achttiende seconde verwijderd van haar beste tijd die zij in 1983 liet aantekenen. Clubgenote Cora den Boer klasseerde zich op de derde plaats in 18,2 sec. Op de 400 meter werd Jacolies van Gastel kampioene in 67,1 sec. In 1983 liet zij electronisch als beste tijd 62,98 sec. noteren. Met deze tijd staat zij overi gens in Zeeiand op eenzame hoogte. Met haar 67,1 sec. van Goes zou Jaco lies van Gastel op de Zeeuwse besten- lijst aller tijden op de tweede plaats komen. Bij de B-jongens leverden twee Del ta Sporters een spannend duel af op de 110 meter horden, dat uiteindelijk werd gewonnen door Mark van de Riet. Van de Riet won de eerste serie in 16,5 sec. en Raymond van Mourik liet in de tweede serie dezelfde tijd noteren. In de finale bleek Van de Riet de iets snellere atleet. Hij won in 16,0 sec., Raymond van Mourik werd tweede in 16,3 sec., hetgeen goed was voor een persoonlijk record. Op de 400 meter horden bij de heren ver overde Robert Begemann van Delta Sport brons in 61,7 sec. en Marcel de Jonge werd zesde in 70,2 sec. Op de 110 meter horden bij de heren werd De Jonge vijfde in 20,1 sec. In het kader van de Zeeuwse kam pioenschappen werd ook de 3000 me ter afgewerkt. Delta Sporter Kees Jonker kwam uit op een persoonlijk record van 10.05,6 min. De vierde plaats, die hij daarmee behaalde. plaatste hem net buiten de prijzen. Er werden ook nog wat bijnummers af gewerkt. Jacolies van Gastel won het kogelstoten met een poging over 9.78 meter. Danny Duinhouwer won het speerwerpen bij de B-jongens met een afstand van 34.06 meter. Cora den Boer gooide de speer 23.66 meter weg en Raymond van Mourik tekende voor twee persoonlijke records: hij sprong 5.49 meter ver en gooide de kogel 11.08 meter van zich vandaan. BOSTON - Er is 37 keer meer kans dat Amerikanen die een vuurwapen in huis hebben, dat op zichzelf rich ten dan dat zij het gebruiken voor hun bescherming. Dit staat in een studie die woensdag in Boston werd gepubliceerd. BRUINISSE - De Bruse volleybalvereniging Kwiek is nog steeds in de groei, niet alleen waar het het aantal spelende leden betreft, maar zeker ook presta- tief. In het komende seizoen speelt de herenploeg, evenals de damesformatie in de eerste klas van de NeVoBo-competitie. De A-meisjesploeg speelt in de top klasse, een niveau dat nog nooit door een Schouwen-Duivelandse jeugdploeg werd gehaald. Deze ploeg fungeert min of meer als het vlaggeschip van een voortdurend florerende jeugd-afdeling. Wanneer de club erin slaagt om vol doende begeleiding te peuren uit eigen gelederen, is Kwiek met zes teams van de partij in de NeVoBo-competitie. De talentrijke A-meisjesploeg van Kwiek in sportzaal De Dreef in Bruinisse. Staand van links naar rechts: Marian Schikker, Els Kik, Mirna Geense, Lidewey Vleugel, Liselore Groeneveld en trainer Kees Arensman. Daarvoor van links naar rechts: Christine Schot, Marianne de Ruiter, Janita de Oxide en Liesbeth Mol. De A-meisjesploeg werd het afgelopen seizoen op niet mis te verstane wijze kampioen, waardoor de mogelijkheid werd gecreëerd om in de topklasse te gaan spelen. ,,Het in deze klasse spelen betekent voor de ploeg een geweldige mogelijkheid om het spelniveau aanzienlijk te verbreden", vertelt Kees Arensman, trainer van de A-juniorenploeg en de da mesformatie, die reeds enkele jaren in de eerste klas speelt. ,,Het zal evenwel ook een fysiek probleem met zich meebrengen, want de ploeg is niet gewend geweest om te verliezen. Dat zal nu stellig wel gaan gebeuren, maar ook daaruit kan de nodige lering worden getrokken. Het wordt hoe dan ook een voor treffelijke leerschool voor de overstap naar'de senio ren". De meisjesploeg speelt al ruim drie ja^r in iden tiek dezelfde samenstelling bij elkaar, maar speelde altijd hetzelfde systeem. ,,We zijn nu inmiddels bezig om het 3-1-2-systeem te veranderen in het 3-2-1- systeem, zoals ook gespeeld wordt door de da- mesploeg". Afstraffen Het staat als een paal boven water, dat het team het komende seizoen aanmerkelijk prestatiebewuster zal moeten gaan spelen. ,,Als de ploeg nu een slechte dag had, gaf dat nog niet eens problemen. De tegen stander was dan veelal nog niet sterk genoeg om die off-day af te straffen", onderkent Kees Arensman. Hoe sterk de Kwiek-formatie zich het vorige sei zoen manifesteerde blijkt uit sommige wedstrijd lengten. „Het is gebeurd, dat twintig minuten na de eerste opslag het wedstrijdformulier al ondertekend was, nadat de wedstrijd was geëindigd met 15-0,15-2, 15-2. Dit is niet leuk, maar daar komt straks gega randeerd verandering in. De ploeg zal moeten leren verliezen. Dat kan best enige tijd vergen. Een aantal jaren geleden was dat ook het geval met de da- mesploeg. Nadat er ongeslagen was gepromoveerd, viel het ook voor deze ploeg niet mee zich staande te houden op een hoger niveau. Dat was vooral een fy sieke kwestie", legt Kees Arensman uit. In technisch opzicht zou de huidige A-meisjesploeg aardig mee kunnen draaien in de middenmoot van de tweede klas bij de senioren; tactich gezien ligt dat aanmer kelijk anders. „Er wordt in de hogere klassen bij de senioren meer tempo gespeeld. De juniorenploeg kan die versnelling nog niet aan. Een onderlinge confrontatie tussen de juniorenploeg en de dames formatie draait op een fikse afstraffing uit voor de jeugd, voornamelijk door de tactiek". Een B-meisjesploeg van Kwiek speelde het afgelo pen seizoen voor het eerst in NeVoBo-verband en was aanzienlijk minder succesvol. „Dat spreekt voor zich. Het was een nieuw team en er werd veel minder intensief getraind. Tégenover de twee trainingen van de A-ploeg stelden de B-meisjes een training. Boven dien is het fanatisme van de A-ploeg veel groter, maar dat kan best veranderen wanneer de ploeg lekker loopt", onderkent Arensman. Een C-meisjesploeg speelde mee in de recreatieve volleybalcompetitie in Zierikzee, maar bleek daarvoor vooralsnog te licht. Toch betekende de deelname, dat de nodige ervaring werd opgedaan door de veelal elfjarige speelsters. „Wanneer we er in slagen om begeleiding te vinden, debuteert ook deze ploeg het volgend seizoen in de competitie in district zeventien van de Nederlandse Volleybal Bond". Ook bij de jongens begint de doorstroming meer en meer successen af te werpen, al ligt het hier enigszins moeilijker. Van de ongeveer 75 jeugdleden zijn er ongeveer dertig van de manne lijke sekse, een aantal dat gezien de concurrentie met de voetbalsport niet eens tegenvalt. De meisjestak van Kwiek ondervindt aanzienlijk minder tegen stand of dat zou moeten komen vanuit de gym nastiek, maar die concurrentie is aanzienlijk gerin ger dan vanuit Bruse Boys het geval is. Extra training De A-jongensploeg eindigde in de voorbije compe titie als zesde van de negen ploegen. Voor dit team geldt in fejj;e het^I/de als voor de B-meisjes. Een te geringe tramings-intensiviteit verhindert, dat het ni veau zo snel stijgt als gehoopt zou mogen worden. Hieraan zijn andermaal activiteiten voor de voetbal lerij debet. „De jongens die echt de volleybalsport hoog aanslaan, trainen extra met de senioren mee, maar die pik je er tijdens de wedstrijd wel uit", constateert Arensman. Aan de NeVoBo-competitie werd het afgelopen sei zoen ook meegedaan door een C-juniorenploeg, maar omdat er twee spelers meedraaiden, die te oud waren voor deze categorie, gebeurde die deelname buiten mededinging. De ploeg bleef ongeslagen en belooft derhalve voor de aanstaande deelname bij de B-junioren. „We zijn fanatiek bezig om een goede trainer voor deze ploeg aan te trekken. De onderhan delingen zijn in een beslissend stadium". Nieuw bin nen de Kwiek-gelederen is een D-juniorenteam bij de jongens, maar de clubleiding aast op de nog jon geren. ,,We gaan proberen om te starten met jongens en meisjes in de leeftijdsgroep van acht tot tien jaar. Ook achter deze gedachte speelt de concurren tiestrijd met andere sporten weer een rol". Wanneer de planning allemaal ook in daden wordt omgezet, wordt in het najaar een start gemaakt aan een scholen-volleybalcompetitie. Met Bert Compayen en Roel Kok van het Zierikzeese Mevo '80 werkt Arensman aan die competitie. „Het hangt een beetje af van de hoeveelheid teams, die we krijgen, op welk tijdstip de competitie afgewerkt wordt. Een moge lijkheid is op woensdagmiddag, maar er zijn ook an dere alternatieven". Al bij al kan worden geconsta teerd, dat de seniorentak van volleybalvereniging Kwiek het komende seizoen niet gevoed zal gaan worden vanuit de jeugd. „Da* oen we bewust niet. De teams moeten indien mogf k samen blijven. Dat werkt sfeer- en niveauverhog »nd". Veel veranderin gen zijn er in de twee hoofdmachten niet te verwach ten. De herenploeg, die gaat debuteren in de eerste klas wordt in ieder geval versterkt met André Groe nendijk (19), die overkomt van Intermezzo. Mogelijk komt er nog een tweede speler van de leeglopende club uit Middelharnis over, terwijl ook de kans nog aanwezig is, dat trainer Tbnie van Breda de gelederen gaat versterken als speler. Bij de dames verdwijnt Annemieke Goedhart, maar Dianne Jonker keert te rug. Verder is er een opvulling uit het tweede team, terwijl ook bij de dames een gerede kans is, dat er twee speelsters van Intermezzo overkomen. „Een wens, die we nog graag in vervulling zouden zien gaan, is de komst van een goede sponsor, waardoor mogelijk een uitbreiding van de trainingsfaciliteiten kan worden verkregen. Doordat beide standaard teams de thuiswedstrijden in sporthal Onderdak spelen, is sponsoring ook voor een regionale sponsor aantrekkelijk", besluit Arensman. ZIERIKZEE - De atletiek-accommodatie van dc AV Delta Sport op sportpark Bannink vordert gestaag. Nog deze week moet het kunststofgedeelte in een nagenoeg afgerond stadium zijn, zodat met de finishing touch be gonnen kan worden. Overigens bestaat deze 'laatste hand' nog uit zoveel vingers, dat er nog met man en macht gewerkt zal moeten worden om de accommodatie tijdig - voor het laatste weekeinde van augustus - kant en klaar te hebben. Op zaterdag 6 september is de officiële opening van het totale sportcomplex, waarvan de atletiek-accommodatie een onderdeel is. Het Bolidtan H/S wordt ter plaatse voor gebruik gereed gemaakt en met wa gentjes aangevoerd. Nadat de uit een polyurethaan gebonden rubber granulaat is aangebracht wordt met een speciale. Planomatric voor het egaliseren gezorgd. Eventuele oneffenheidjes worden met de hand bijgewerkt. Tijdens de werkzaamheden kwam een afvaardiging van de adviescommissie sport van de gemeente Zierikzee een kijkje nemen in het gezelschap van het hoofd plantsoenendienst van de dienst gemeentewerken J. J. Doeswijk (twee de van links) en C. L. van de Linde, eveneens van de dienst gemeentewerken (geheel rechts). C. Legemaate (geheel links) en H. Asma en wethouder van sportzaken L. J. van Gastel (beiden rechts) kijken geïnteresseerd toe. Momenteel is de firma Bolidt uit Alblasserdam met een groot aantal werk nemers bezig om de kunststof-toplaag aan te brengen op de 400 meterbaan en de aanloopstukken voor hoog- en verspringen. De kunststof-toplaag Bolidtan H/S is een waterdoorlatende sandwich-topiaag, die wordt aangebracht in een totale laagdikte van gemiddeld dertien millimeter. Tussen de laatste spring- balk voor de hinkstapsprongbak, in het werpgebied van de speerwerpbaan en over de volle lengte van de steeplechasebak wordt dc Bolidtan H/S met een verdikking aangebracht, omdat van deze gedeelten bij het gebruik meer wordt gevergd. De onderlaag bestaat uit een polyurethaan gebonden rubber granulaat, die na machinale en homogene mixing van de componenten met een speciale Planomatic aangebracht wordt over een breedte van 2V: meter. In de praktijk kan bij goede weersomstandigheden met drie dagnaden voor de tota le rondbaan worden volstaan. In de segmenten wordt de Bolidtan H/S onderlaag aangebracht in banen van 2 Va meter breed en wel 'nat-in-nat'. Bij goede weersomstandigheden bete kent dit één arbeidsgang per segment. De bovenlaag van de Bolidtan H/S wordt na volledige doorharding van de onderlaag over de volledige breedte van dc rondbaan in ongeveer drie ar- beidsgangen gespoten. Bij goede weersomstandigheden ontstaan niet meer dan twee dagnaden. De spuitlaag van de Bolidtan H/S bestaat uit een volpn- lyurethaan structuurcoating. De bovenlaag wordt op het segment in één ar beidsgang aangebracht. Dat geldt ook voor dc andere technische nummers. De uitvoering van de totale toplaag kan alleen plaatsvinden bij droge en goede weersomstandigheden. Als uitgangspunt hierbij geldt een relatieve luchtvochtigheidsgraad van ongeveer 85% en een minimale temperatuur van tien graden Celsius en een volledig droge asfalt ondergrond. Hierbij geldt, dat de onderlaag van het Bolidtan H /S systeem minder kritisch is met betrekking tot vochtige omstandigheden dan de bovenlaag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 13