Toerfietsers komen over de brug Dressuurjury fleurt verregend concours Westelijk Schouwen op met karrevracht winstpunten Marcel de Jonge benadert record op 100 meter tot op 0,1 seconde NIEUWSBODE Sporthalgebruikers houden samen bazar op oude vloer Onderdak Cortgene winnaar toernooi SV Dreischor Mixedteam Brouwershaven boekt derde zege R. Vercruysse opnieuw nummer een I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 10 juni 1980 Nr. 23944 9 DREISCHOR - De voetbalcommis sie van sportvereniging Dreischor or ganiseerde het afgelopen weekeinde een voetbaltoernooi op sportpark De Mol in Dreischor. Behalve de organi serende vereniging Dreischor namen ook Cortgene, Zeelandia, Zonnemai- re en VAW (Van Alles Wat) uit Zierik- zee deel. Cortgene werd toernooiwinnaar met zes punten. De ploeg won met 3-2 van Zonnemaire en met 2-0 van VAW, terwijl de ontmoetingen tegen Drei schor en Zeelandia in een gelijkspel eindigden. Dreischor totaliseerde in de vier wedstrijden een punt minder dan Cortgene. De ploeg van trainer Kees Kommer won met 3-0 van Zon nemaire en met 3-1 van VAW. Na een 1- 1 puntendeling tegen Cortgene maak te Dreischor evenwel een slechte beurt door met 2-0 te verliezen van Zeelandia. De Middelburgse ploeg kwam uiteindelijk uit op vier pun ten, Zonnemaire totaliseerde drie punten en VAW verzamelde nog twee punten. De wedstrijden werden ge leid door de afdelingsscheidsrechters Rinus de Rijke en Adrie Geelhoed. De uitslagen waren als volgt: Dreischor-Cortgene 1-1; Zonnemai- re-VAW 2-2; Zeelandia-Dreischor 2-0; Cortgene-Zonnemaire 3-2; VAW-Zee- landia 0-0; Dreischor-Zonnemaire 3-0; Cortgene-VAW 2-0; Zeelandia-Zonne- maire 0-1; Dreischor-VAW 3-1; Zeelan- dia-Cortgene 2-2. De eindstand gende: Cortgene Dreischor Zeelandia Zonnemaire VAW hierdoor de vol- 4 2 2 0 8-5 6 4 2 117-45 4 12 14-34 4 112 5-83 4 0 2 2 3-7 2 werd ZIERIKZEE - Rijwiel Toer Club Schouwen-Duiveland hield afgelopen zondag onder ideale weersomstan digheden de jaarlijkse Twee provinciëntocht\ die de 27 deelnemers door Zeeland en Brabant voerde. De tocht over 150 kilometer leverde geen noemenswaardige problemen op, zodat de tocht volgens het geplan de schema kon worden afgewerkt. Er werd gestart bij het Zierikzeese sportyark Den Hogen Blok, waar ongeveer zeven uur later weer werd gefinished. Via het pontje Anna Jacoba-polder-Zijpe werd koers gezet naar Hoogerheide in de Brabantse Zuidwesthoek. Hier werd gepauzeerd, waarbij de inwendige mens werd gesterkt. Via Rilland-Bath. Goes en de Zeelandbrug keerde het gezelschap weer opgewekt op Schouwen-Duivelandse bodem terug. STELLENDAM - In de hallen van de gemeentelijke visafslag in Stellen dam wordt van 29 juli tot en met 2 au- gusus de 29ste Delta Flora gehouden. Het is een zomerbloemtentoonstel ling waar talloze soorten bloemen te zien zijn met als hoofdmoot een in zending van duizend gladiolen. Er is ook een kleinveetentoonstelling en een consumentenbeurs. BROUWERSHAVEN - Het eerste mixedteam van tennisvereniging Brouwershaven boekte opnieuw een overwinning, de derde in successie in evenzoveel wedstrijden. De Stoof werd met 4-2 teruggewezen. Ook het tweede Brouwse team trok weer aan het langste eind. 't Halve Maantje uit Goes werd met 5-1 ruimschoots ge klopt. Dik verlies was er voor het derde team van Brouwershaven. Ka- pellc III gaf de Brouwenaren geen schijn van kans: 6-0. In de ontmoeting tussen De Stoof en Brouwershaven gaf het scorebord na de mixedpartijen een 2-2 stand aan. Nelleke Atoon en Jan van der Weele verloren in drie sets van Aart en Mieke Lodder, terwijl Ria van Wijngaarden en Jan de Romph kans loos onderuit gingen tegen Wim Rouw en Toos van de Berg. Jan de Romph en Nelleke Atoon zorgden voor de ommekeer door in drie sets te winnen van Wim Rouw en Mieke Lod der. Aart Lodder en Tbos van de Berg raakten niet in hun spel en verloren daarom met maar liefst 0-6, 2-6 van Ria van Wijngaarden en Jan van der Weele. Het damesdubbel en het he- rendubbel zorgden voor de definitie ve beslissing. Twee keer won het Brouwse koppel in twee sets, waar mee de 4-2 eindstand was bereikt. Ondanks verwoed tegenspel van 't Halve Maantje won het tweede team van Brouwershaven afgetekend van de Goese equipe. Ria en Guus Mar- chand kregen als enigen in hun partij klop. Hans Klumpkes en Mady Leng- keek trokken met 4-6 en 3-6 aan het langste eind. Annie van der Weijde en Johan Roskam hadden daarvoor reeds de score geopend door te win nen van Anny van de Langerijt en Pe ter Lengkeek. Alle overige partijen kwamen in Brouwse handen. Joost en Corry van de Zande klopten Peter Lengkeek en Lisette de Rave in drie sets en Ria Marchand en Johan Ros kam waren te sterk voor Jan en Anny van de Langerijt. Het damesdubbel en herendubbel beslechtten definitief het pleit; 5-1. ZOUTKAMP - De garnalenpellerij Verhaagen en Co. in Zoutkamp heeft financiële steun aangevraagd bij de provincie Groningen. Het bedrijf, dat als eerste in de wereld garnalen ma chinaal is gaan pellen, kampt nog steeds met aanloopmoeilijkheden. DEN HAAG - De onderhandelaars van CDA (De Vries) en WD (Nijpels) zullen hun besprekingen met infor mateur De Koning dinsdagavond voortzetten. De heren gaven na af loop van hun onderhandelingssessie van maandag met de informateur te kennen dat in de loop van de dag er eerst teruggevallen moet worden op de fracties en de fractiespecialisten alvorens er verdere voortgang kan worden geboekt. GOIRLE - De twintigjarige ama teurwielrenner Frank van Baak is zondagmiddag na een val tijdens de ronde van Goirle overleden. De uit Tilburg afkomstige Van Baak reed in de voorste gelederen in het tempo makende peloton, toen hij na twintig kilometer plotseling als enige ten val kwam. De artsen constateerden een hartstilstand. Na het voorval werd de koers afgelast. De Zl- en Z2-paarden reden in han dicap. De overwinning kwam terecht bij Oranjezon-ruiter Jan Meyers, die met Mr Abgar 126 punten bij elkaar reed. De Ml-klasse leverde een over winning op voor Westelijk Schou- wen-amazone Ingerli Vroon met haar (bijna-)schimmel Valentijn. De com binatie zag het derde optreden in de M-klasse beloond met het eerste winstpunt via 120 punten. Bru-ruiter Gerard de Ruiter kwam met Tennik aan 111 punten en Schouwse Ruiter Laurice Boonman bleef met Vident steken op 110 punten. In de M2-klasse werd zoals verwacht mocht worden Marie-Louise Gelok winnares met haar paard White Rhapsody. De Oranjezon-combinatie totaliseerde 124 punten. In de twee L-klassen was het helemaal carnaval, waar het de waarderingen betrof. In de L2 klasse werd Mariek Heyse met Werenia van Scheldestad winnares. Zij kwam uit op 124 punten. Een oranje rozet was er eveneens voor Walcheren-amazone Annelies van Dis met Spinola, van wege hetzelfde totaal. kwam hij tot een afstand van 33.86 meter. Een Delta Sport-kwartet werkte zich op de 4 x 100 meter estafette naar de derde plaats. Via een goede tijd van 46,7 sec. maakten Mark van de Riet, Paul de Bruijn, Raymond van Mourik en Marcel de Jonge de 6135 punten vol. Verspringen De meisjes totaliseerden 4443 pun ten. De estafetteploeg, bestaande uit Suzanne Bergsma, Jeska Doeswijk, Citty van Aart en Edith Gerards, no teerde een tijd van 58,0 sec. waarmee een achtste plaats werd behaald. Jes ka Doeswijk zorgde voor twee per soonlijke records door als tweede te eindigen op de 400 meter in 68,7 sec. en bij het discuswerpen een worp van 20.32 meter te laten aantekenen, het geen een vijfde plaats opleverde. Su zanne Bergsma haalde maar liefst vijf seconden van haar persoonlijk record af op de 800 meter. De 2.39,0 min. leverden haar een vierde plaats op. Zij stootte de kogel 6.73 meter weg. Citty van Aart werd bij het hoogspringen tweede met een keuri ge sprong van 1.40 meter; bij het speerwerpen kwam zij tot 15.20 me ter. Edith Gerards kwam in actie bij het verspringen. Met een sprong van 3.88 meter werd zij achtste en dezelf de klassering behaalde zij ook op de 100 meter sprint met een tijd van 14,7 sec. Als goede derde kwam Bru-ruiter Bart Goudzwaard voor de dag. Met zijn paard Vaandrig totaliseerde Goudzwaard 123 punten. Ook de als vierde en vijfde eindigende Oranje zon-combinaties René van der Veer/ Vecter en Carina Duinkerke/Wodan pikten nog een winstpunt mee. Buiten de winstpunten vielen in deze klasse de twee Schouwse Rui ters Laurice Boonman en Kees Stou ten. Met hun springpaarden Wilde man en Tornado kwamen zij beiden uit op 116 punten. In de Ll-klasse wa ren de winstpunten niet van de lucht. Drie combinaties incasseerden zelfs twee winstpunten, vanwege scores boven de 130 punten. Achter Henk Maljaars en Zephyr, die tot 135 pun ten kwamen, eindigde Corrie Krab be met Osgar op de tweede plaats met 134 punten. Bram Wattel en Ur sula eindigden achter de amazone uit Sirjansland als derde met 131 pun ten. Westelijk Schouwen-secretares- se Mary Tuk kwam met L'Esprit uit op 124 punten, maar klasseerde zich daarmee niet eens bij de eerste ze ven, die recht hadden op een prijs. Kees Struyk en Mick Jagger kwa men namens De Schouwse Ruiters uit op 122 punten en tot hetzelfde to taal kwam clubgenote Marije Dries- sen met Rex. Margreet Boot en The- resia van Westelijk Schouwen pikten met 121 punten ook nog een winst punt mee. De enige eilandelijke L- combinatie, die daarin net niet slaag de was Annet van Baarle met Silène. De Westelijk Schouwen-amazone bleef steken op 116 punten. De B-paarden startten in twee rin gen. Christiaan Provoost pakte met Victor een oranje rozet met 126 pun ten en in die ring kwam Anita Tim merman met Zohair uit op 120 pun ten, waarmee de amazone van Weste lijk Schouwen het recht heeft om te promoveren naar de L-klasse. In de andere B-ring moest Bru-vertegen- woordiger Gerard de Ruiter met zijn paard Andante alleen Augusta Landsheer met Amateur voor laten gaan. De Oranjezon-amazone scoorde 131 punten en De Ruiter pakte twee winstpunten met 130 punten en be vestigde daarmee, dat hij de overstap naar de L-klasse gerust kan maken. Dat geldt ook voor Arianne Hanse met Vital. De amazone van De Schouwse Ruiters kwam uit op 122* punten. Een verrassend winstpunt was er ook voor Schouwse Ruiter Ko Quartel met Ripstaert. Hij kon zijn oren niet geloven, toen zijn puntento taal (121 punten) bekend werd. Jaap Rentmeester en Pepijn reden 120 pun ten bij elkaar. Ellen van Dijke en Zor- ba kwamen uit op 117 punten, Marjo lein Geelhoed was met Allodin goed voor 115 punten en de combinaties Jeannet Kooman/Sandor en Stef Ne- lisse/OIof noteerden 113 punten. Mar lies Kooman en Wimona bleven ste ken op 110 punten. In de afdelings- dressuur bij de paarden debuteerde Westelijk Schouwen met een viertal. Zij reden 98 punten bij elkaar in de klasse L. De M-klasse werd gewon nen door een achttal van Oranjezon met 127 punten. Gepromoveerd In de afdelingsdressuur bij de po ny's deed het achttal van De Schouw se Ruiters het onder leiding van in- structrice Nicoline de Vos gezien de omstandigheden zeer redelijk. De 123 punten, die al improviserend bij el kaar werden gereden, betekenen, dat het achttal weer in de M-klasse mag gaan rijden en dat De Schouwse Rui ters op ponygebied weer nadrukke lijk aanwezig zijn in Zeeland. In de individuele dressuur pakte Marjan Jumelet met haar schimmel Romeo een winstpunt in de Z-klasse. De Bru-amazone kwam uit op 122 punten. In de M-klasse ook een Schouwen-Duivelandse zege. Arian ne Hanse en Liza scoorden 121 pun ten, hetgeen alweer het zesde winst punt van de Kerkwerfse combinatie betekent in deze klasse. In de L2- klasse ging de zege naar Lianne Wie- lemaker met Juliana van Schel destad met 128 punten. Rianne Bo- lier kwam met Rocco niet verder dan 106 punten. In de Ll-klasse waren de eilandelijke combinaties succesvol ler. Sonja de Feyter scoorde met Mei- cha 129 punten, maar moest daarmee toch nog twee combinaties voor zich dulden. Sacha Labrujere en Lola wonnen met 134 punten en Esta van Beem kwam met Yvonne uit op 130 punten. Het was het eerste optreden van Sonja de Feyter en Melcha in de L-klasse. De amazone van De Schouwse Rui ters had evenwel een aantal clubgeno ten in de buurt. Christine Simonse kwam met Layla uit op 128 punten, Lenny den Boer scoorde met Sandor 123 punten en Eline Struyk kwam met Pascal uit de ring met 120 punten op het startcoupon. De pas weer in competitieverband aantredende Mar- tine Hart pikte met Elza eveneens nog net een winstpunt mee met 120 punten. Annette van der Have met Fanny en Sandra Fierens met Resod bleven steken op respectievelijk 110 en 107 punten. Ook in de B-klasse en kele zeer hoge scores. Carolien Abra- hamse werd met Laika winnares met 131 punten en haar zus Nick Abra- hamse vergaarde met Anouska 130 punten. Chantal van Deyzen incas seerde met Ramiro namens De Schouwse Ruiters verdiend een winstpunt via een score van 122 pun ten. Arina de Oude en Smitty bleven steken op 119 punten. Janet van der Wekken scoorde met Hassan 118 pun ten en Elise van Doorne completeert met Muriélle de rij met 110 punten. ASSEN - Van 8 tot en met 11 juli wordt de 21-ste Drentse rijwielvier- daagse gehouden. Aan dit grootste toeristische fietsevenement ter we reld zal worden deelgenomen door meer dan 25 duizend fietsers. ZIERIKZEE - Onder herfstachtige omstandigheden werd de derde wed strijd uit de zoctwatcrcompetitie van hengclsportvereniging Oosterschcl- dc afgewerkt. Ondanks het slechte weer werd er goed gevangen. Zestig hengelaars haalden 78 bovenmaatse en zes ondermaatse vissen op het droge. Het totaalgcwicht bedroeg 5053 gram. Winnaar werd voor de tweede keer in successie Rudy Vercruysse. Hij ver schalkte op het laatste moment nog een forel. De totaalbuit bedroeg 563 gram. E. W. Smit en J. van der Werve kwamen beiden uit op 350 gram en Van den Hoek was goed voor 305 gram. terwijl J. Bolle 298 gram op het droge haalde. De volgende wedstrijd is op vrijdag 20 juni. Om half zeven wordt vanaf de Balie vertrokken. ZIERIKZEE - Het komende weekeinde wordt de vloer verwijderd uit de Zierikzeese sporthal Onder dak. Om de komst van de broodnodige nieuwe vloer te vieren neemt een aantal sporthalgebruikers de gelegenheid te baat een activiteit te ontplooien, die normaliter nooit in de zaal gehouden kan en mag worden. Vanaf twee uur houden de verenigingen en instanties een rommelmarkt/bazar, die voorname lijk in het teken zal staan van promotie voor betref fende verenigingen en instanties. De rommelmarkt/bazar in sporthal Onderdak gaat van start om twee uur. Aan deze activiteit wordt medewerking verleend door korfbalvere niging All Ready, de CJV, atletiekvereniging Delta Sport, de Dierenbe scherming Zierikzee, volleybalvereniging Kwiek, handbalvereniging Delta Sport, basketballvereniging Mevo '80, zwemvereniging Onder dak, volleybalvereniging Mevo '80, het Jeugd Rode Kruis, hockeyvereni- ging HSD en voetbalvereniging Zierikzee. Gedurende de duur van de rommelmarkt/bazar zijn er veel voordelige aanbiedingen te verkrijgen bij de diverse stands. Verder verstrekken de standhouders informatie over zichzelf en zijn er spelmogelijkheden voor jong en oud. Ook zijn er verlotingen. Vanaf vier uur is er een extra zwemblok met waterspelen in het zwembad van de accommodatie. De dag wordt besloten met een dansavond onder leiding van Old Frustration. Zoals bij de rommelmarkt/bazar het geval is, is ook deze dansavond gratis toegankelijk - vanwege het feestelijke tintje van het geheel. Vrijwel onmiddellijk na afloop van het geheel wordt driftig be gonnen aan de verwijdering van de oude vloer. RENESSE - Het kringconcours van de LR en PC Weste lijk Schouwen in Renesse had ontstellend te lijden van de overvloedige regenval. Doordat het ook op het mo ment van aanvang nog hevig regende werd besloten de start tijdelijk uit te stellen. Toen de regenval enigszins minderde werd besloten alsnog te beginnen, waarbij de ruiters en amazones zelf mochten kiezen of zij wel dan niet zouden starten. Een aantal combinaties vertrok on- >1 middellijk naar huis, maar zij bleek uiteindelijk een tac tische fout te hebben gemaakt, getuige de puntentotalen die de diverse juryleden offreerden aan die combinaties, die wel de regen trotseerden. Een karrevracht winstpun ten kon aan het eind van de rit worden opgemerkt. VLISSINGEN - Op de kunststof-accommodatie van at- kwam hij tot een afstand van 33.86 letiekvereniging Marathon in Vlissingen werd de tweede o°e"ea ^o^mêt'er- wedstrijd in de landelijke A/B-competitie afgewerkt, estafette naar de derde plaats, via Hierbij kwam zowel de jongens- als de meisjesploeg van een goede tijd van 46,7 sec. maakten Delta Sport in actie. De jongens eindigden op de vierde ",lark van de ®|et' Baul "J* Raymond van Mourik en Murcel de plaats in de eindklassering met 6135 punten, waarmee jonge de 6135 punten vol. 207 punten meer werden verzameld. De meisjesploeg van de Zierikzeese vereniging totaliseerde 159 punten meer Verspringen en kwam daarmee uit op 4443 punten, hetgeen goed was De meisjes totaliseerden 4443 pun- j 1 a j ji 1 - ten. De estafetteploeg, bestaande uit VOOr een zesde plaats in de eindklassering. Suzanne Bergsma, Jeska Doeswijk, Bij de jongens kwam de opmerke lijkste prestatie voor rekening van A- junior Marcel de Jonge. Hij liep de 100 meter in 11,3 sec., waarmee hij slechts eentiende seconde verwijderd bleef van het clubrecord uit 1980, dat toen nog gerealiseerd werd door Al- bert Engelbrecht. De Jonge werd met zijn tijd van 11,3 sec. winnaar en scoorde een nieuw persoonlijk re cord. Mark van de Riet trad aan op het verspringen. Hij moest genoegen nemen met een tweede plaats met een beste poging van 6.33 meter. Op de 400 meter noteerde Van de Riet een tijd van 54,8 sec., een tijd overigens waarvan de juistheid ernstig in twij fel werd getrokken. Afgaand op de onderlinge verschillen op de streep was de constatering gerechtvaardigd, dat Van de Riet een volle seconde te kort werd gedaan, hetgeen hem een nieuw clubrecord scheelde. Kees Jonker kwam in actie op de 800 meter en voltooide deze midden afstand in 2.13,1 min. Het leverde hem een vijfde plaats op. Eenzelfde klassering was er voor Danny Duin houwer op de 3000 meter. Hij sleepte de nodige punten binnen door te fi nishen in 10.38,3 min. Estafette Sander van Haeringen was goed op dreef bij het hoogspringen. Hij ver overde een derde plaats met een beste sprong over 1.75 meter. Ray mond van Mourik eindigde als vijfde bij het discuswerpen met een worp van 25.58 meter. Paul de Bruijn be haalde eveneens een vijfde plaats op het kogelstoten met een score van 9.51 meter en bij het speerwerpen Marcel de Jonge bleef tijdens de tweede competitiewedstrijd bij de A- en B- junioren slechts eentiende seconde verwijderd van het clubrccord op de 100 meter, dat sinds zes jaar op naam van Albert Engelbrecht staat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9