dit biedt de beeldbuis streeknieuws 'n Dorp bewaart geheimen W. K. Schot te Zierikzee verbouwt kotter ZZ16 zelf De gevolgen van Mexico '86 M Wandeltocht in Ouwerkerk 4 Schipper Wirn Schot: We kunnen nu het gehele jaar door vissen ZIERIKZEE - Teneinde zich te verzekeren van de mogelijkheid om het gehele jaar door te kunnen vis sen is de kotter ZZ16 Anquilla van de firma W. K. Schot te Zierikzee de afgelopen maanden omge bouwd en geschikt gemaakt voor de ankerkuilvisse- er nu van verzekerd dat er het hele jaar door gevist kan worden. De verbouw van de kotter is door schipper Wim Schot en zijn medewerkers grotendeels in eigen beheer uitgevoerd. Er werd ge deeltelijk een nieuw dek aange bracht en een nieuwe stuurhut. Ook werd een winch geïnstalleerd en werden slaapvertrekken en een visruim gemaakt. De kotter is nu ook voorzien van radar en kleu- renecholood, waarmee scholen vis kunnen worden opgespoord. De kotter zal over ongeveer drie weken bedrijfsklaar zijn. De verbouwde ZZ16 Anquilla op zijn ligplaats aan de Engelse Kade te Zierikzee. "j. Bij de ankerkuilvisserij op de Ooster- en Westerschelde zal door de firma Schot worden gevist op sehardijn, ook wel sprot genoemd. Het is een klein soort rondvis, die veel naar Engeland wordt geëx porteerd. We beleven weer de wekelijkse maandagmorgenstemming. Wezen loos staart de klas voor zich uit. Met een stemgeluid waarin alle melodie ontbreekt werk ik aan de kunstzin nige verheffing des volks. Opeens zie ik Johan liggen, beide armen op ta fel, het hoofd op enigszins merk waardige wijze daarop gedrapeerd. Hij lag en sliep gerust. Langzaam dringt het tot de duffe klas door dat er nu zelfs één niet met de geest, maar ook met het lichaam slaapt. Óp de slapende jongeling na is iedereen opeens klaar wakker. Hoewel de middelbare scholier re gelmatig vriendelijk vermaand wordt met opmerkingen in de trant van Zit je weer te slapen, sufferd?' en 'Zou je niet eens wakker worden, slaapkop?', en meer van deze opbeu rende opmerkingen, nu deze gelijke nissen realiteit geworden zijn ont staat de nodige emotie. Vooral de jongens zijn voorstander van dras tische maatregelen. 'Meneer, laten we water halen, dan piest-ie in z'n broek!' Als pedagoog heb ik echter een fijnzinniger oplossing in mijn hoofd. Met als motto 'breng de zondaar tot beschaming' stel ik voor om Johan gewoon te laten liggen. Tijdens het volgende uur, wanneer er een andere klas in het lokaal is, zal ik hem wak ker maken. 'Reken maar dat-ie stom verbaasd wakker wordt en met een rood hoofd straks weer bij jullie komt', zeg ik likkebaardend. De jon gens zijn enthousiast over mijn shock-therapie, maar ik twijfel of ik de steun van de meisjes heb. Met moeite werk ik ze dan ook bij de les- wisseling het lokaal uit. Nu blijkt er opeens een toeristi sche schoolattractie te zijn ontstaan. Drommen toeristen uit andere klas sen vergapen zich aan een leerling die nu eens echt slaapt. Tijdens de volgende les heb ik het plan een aantal muziekfragmenten met elkaar te vergelijken. Om de schone slaper niet te storen vallen de fragmenten pianissimo uit. Keer na keer vmag ik het om de volumeknop van de cassetterecorder meer open te draaien. Het piano wordt mezzo- forte, het mezzo forte wordt forte, het werkt blijkbaar niet storend op het slaapproces. De klas voelt aan dat ik in feite be zig ben met een wetenschappelijk onderzoek over de invloed van mu ziek op in slaaptoestand verkerende personen. Het volgende fragment is een pittig stukje saxofoonmuziek. Met de volumeknop op bijna 'vol' reageert de klas enthousiast als de slaper plotseling zijn hoofd een slag draait, maar een kreet van teleur stelling stijgt op als hij zijn tocht door d romenland onvermoeid of wel licht 'vermoeid' voortzet. 'Hoe is het mogelijk dat je bij zul ke muziek door blijft slapen' vraag ik aan de klas. Plotseling blijkt mu ziek en in het bijzonder popmuziek voor velen een uitstekend slaapmid del te zijn. Een meisje vertelt dat ze elke avond haar recorder aanzet vlak voor ze gaat slapen, ze dut vanzelf in en de recorder klikt vanzelf uit. Een ander meisje zet de radio aan als ze Tbt nu toe viste de firma alleen ■op paling met behulp van de boomkor gedurende de helft van het jaar. De andere helft moest men dan node voor de wal blijven liggen. Samen met de niéuwe mo gelijkheden van de kotter is men gaat slapen. 'Maar die gaat toch niet vanzelf uit?' vraag ik haar. 'Nee, die blijft gewoon aanstaan en 's morgens word ik door de radio vanzelf weer wakker!' Ondertussen begin ik mijn geduld te verliezen. Ik verlang ernaar mijn slachtoffer te zien ontwaken en kon dig met ophef aan dat het 'nu' zal gaan gebeuren. Op de radio zoek ik de eerste beste popzender op en met een oorverdo vend lawaai davert het lokaal van hartverscheurende muziek. De uit werking is frappant. Door een vorm van herkenning heft Johan zijn hoofd plotseling op, staart mij met verbaasde ogen aan, maar laat zijn hoofd met een plof weer op de armen vallen en slaapt door. De poging is mislukt. De klas raakt in opwinding. Meis jes, voor wie muziek nooit te hard kan aanstaan, vallen me aan alsof ik een lijstaanvoerder ben die de ver kiezingen heeft verloren. Het is ge méén van me om die 'arme jongen' zo te plagen. 'Wij zullen hem wel wak ker maken' kondigen Els en Ida aan en zonder mij één blik waardig te keuren gaan ze naar de slapende schone toe. Zij hebben een fijnzinni ger oplossing in het hoofd. Ónder het motto 'breng die zondaar tot bescha ming' tonen ze mij hoe het moet. Zachtjes roepen ze 'Johan, Johan, wakker worden.' Zoals moeders hun kleine wakker roepen wordt nu een reuzebaby van honderdvijftig maan den gewekt. Onder het fluisteren van zachte, lieve woordjes tillen ze voorzichtig hun jongetje uit de bank. De baby knippert met de ogen, wan kelt heen en weer, maar teder on dersteunend door vrouwelijke ar men zet de stoet zich in beweging, het lokaal uit, de zondaar eenzaam achterlatend. Daar gaat de vermoei de jongeling. Soms zijn de nachten kort. Zeker voor een voetballiefhebber tijdens MEXICO '86. MARZAS ZIERIKZEE Opening De School voor voortgezet speciaal onderwijs in Zierikzee wordt vrijdag 13 juni op sobere wijze geopend. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Buurtfeest Malta Op vrijdag 20 juni wordt op het schoolplein van de o.b.s. Theo Thijs- sen weer een groot buurtfeest georga niseerd. Dat betekent traditiege trouw een groot aantal activiteiten voor jong en oud. Om 4 uur gaan de festiviteiten van start. Een uurtje later kan de jeugd aan bod komen in een playbackfesti- val. Men kan zich hiervoor opgeven bij de school (ook telefonisch 3482). Aangezien i.v.m. de tijd slechts een beperkt aantal deelnemers mee kan doen, wordt geadviseerd snel in te schrijven. Het avondprogramma wordt muzi- kaal verzorgd door de momenteel zeer suksesvolle popformatie The Noise. Zij zullen tot het einde (9 uur) spelen. Er is ook weer gezorgd voor een stunt. Vorig jaar was er de reuzesjoel bak, op 20 juni komt er' een groot springkussen, waar vooral de jeugd tegen een kleine vergoeding, naar hartelust kan buitelen. Nieuw dit jaar is ook de tweede hands kleding kraam. Tegen een re delijk bedrag kan men in het bezit komen var goede kleding. Uiteraard maakt ook een rommel- kraam deel uit van het feest. Verder" wordt er ruime aandacht geschonken aan de inwendige mens. Men kan bar becuen, friet eten, er is pop corn te verkrijgen en men kan de dorst les sen met allerlei drankjes op het ter ras. Om de organisatie financieel rond te krijgen, wordt eveneens een grote loterij gehouden met prachtige prij zen, welke door de Zierikzeese mid denstand beschikbaar zijn gesteld. NIEUWERKERK Woord en Daad De Reformatorische hulpactie Woord en Daad houdt vrijdag 13 juni een dia- en voorlichtingsavond in Sa lem te Nieuwerkerk. De bijeenkomst met spreker J. Dankers uit Waddinx- veen begint om 19.30 uur. OOSTERLAND Aanrijding met brommer Op de Sint Joostdijk in Oosterland zag bromfietsbestuurder F. S. G. ter wijl hij een uitrit uitreed te laat dat op de dijk een auto aan kwam en kon een aanrijding toen niet meer voorko men. De auto werd bestuurd door A. de R. uit Oosterland. Brommer en auto werden beschadigd. BRUINISSE Woensdag 11 juni Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Langs het wildpad, Cana dese natuurserie voor de kleintjes. 15.10 uur De film van Ome Willem, kinderprogramma. Afl. De Chinese Vaas. 15.40 uur Letty, Engelse jeugdserie in 6 delen van Avril Rowlands. Deel 2. Letty begint een detectivebureau om alle diefstallen in het tehuis op te los sen. 16.05 uur Webster, Amerikaanse comedy-serie. Afl. Te hoog gegrepen. Webster gaat naar een klas voor heel goede leerlingen, maar hij heeft het daar niet zo naar zijn zin. 16.30 uur Onze levende planeet, Brit se documentaire-serie van David At- tenborough over het ontstaan van het leven op aarde. Afl. De ijzige stilte. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Da's lachen....? Een zomer- feestijn van knotsgekke voor oorlogse tekenfilms. 18.10 uur Zomerpop, oude en nieuwe clips en opnamen uit Clipparade en Je Ziet Maar. 18.55 uur Gil Julie, tekenfilm. Afl: De vier jaargetijden. 19.00 uur De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl. De goeie, de kwaaie en de smurfse. 19.25 uur Vijf tegen vijf, spelpro- gramma gepresenteerd door Willem Ruis. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Monumentenwacht, Prins Bernhard Fonds. 20.33 uur Timon van Athene, Shakespeare-tragedie onder regie van Jonathan Miller. De edelman Ti mon van Athene staat bekend om zijn gulheid. Maar wanneer hij zelf in geldnood zit, helpt niemand hem. 22.43 uur De Konsumentenbus, Frits Bom bezoekt vakantiegangers in Spanje en lost ter plaatse diverse pro blemen op. Dagelijks meldt de We reldomroep waar de Konsumenten bus zich precies bevindt. 23.28 uur Achter het nieuws, actuali teitenmagazine. 23.58 uur Journaal 00.03 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Achterwerk in de kast, kin deren zeggen waar het op staat. 15.48 uur Joni Jones, kinderserie. Afl.: De vluchteling. 16.21 uur Van hier tot Tokyo. Vanmid dag: Niania. 16.44 uur Laurel Hardy, een film van de dikke en de dunne uit 1934. Afl.: The Live Gost. 17.03 uur De grote dikke beer vertelt, tekenfilm. Vandaag: De krekel en de mol, De regenwagen. 17.19 uur Pol, de avonturen van het beertje Pol. Afl. Pol bouwt een boot. 18.10 uur Staatsloterij 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Zendtijd politieke partijen. 19.22 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 19.55 uur WK-voetbal. Rechtstreeks verslag van de wedstrijd België- Paraguay. Commentaar: Rik de Sae- deleer. (in de pauze Socutera). 21.50 uur WK-voetbal. Samenvatting Mexico-Irak. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag OUWERKERK - Sportvereniging Ouwerkerk heeft voor zaterdag 14 ju ni een avondwandeltocht op het pro gramma staan. Het sportevenement wordt muzikaal omlijst door Nieuw Leven en aansluitend wordt een vete- ranenwedstrijd gespeeld op sport veld t' Eultje. Deelnemers voor de wandeltocht kunnen zich vanaf 18.30 uur inschrij ven bij het dorpshuis aan de Ring. te 46 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.50 uur WK-voetbal. Rechtstreeks verslag Polen-Engeland. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma. 18.10 uur Keromar, jeugdserie in 13 afleveringen. Afl. 5. 18.35 uur Stop, verkeerstips voor de jeugd. 18.37 uur Dromen, dertiendelige Amerikaanse serie met J. Stamos, Cain Devore, A. Macklin e.a. Afl. 1. 19.00 uur Juke box 19.05 uur Comedy capers, comedy serie. 19.15 uur Onze merkwaardige we reld, Amerikaanse documentaire se rie. Vandaag: Erupties van de aarde. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Bill Cosby Show, Ameri kaanse comedy-serie. Met: Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen, Lisa Bonet e.a. Afl. De tandarts. 20.35 uur Kijk uit, verkeerstips. 20.40 uur Twee weken van huis, Ame rikaanse speelfilm uit 1962 van Vin- cente Minnelli naar de roman van Ir win Shaw. Met Kirk Douglas, Edward G. Robinson, Gyd Charisse e.a.. Na twee jaar verblijf in een ze nuwinrichting krijgt de ex- Hollywoodster Jack Andrus een nieuwe kans, waneer hij een filmrol aangeboden krijgt. 22.25 uur Wie schrijft die blijft, maandelijks boekenmagazine. De Mexicaanse literatuur, nu. 23.05 uur Lotto-uitslagen, Paarde- koersen en Journaal. Aansl. Coda: Zeeklacht, van Cees Buddingh. BRT 2 19.45 uur Voetbal Mexico. Recht streekse reportage van de wedstrijd België-Paraguay. 22.00 uur Uitgestelde reportage van de wedstrijd Mexico-Irak. 23.25 uur Samenvatting van de wed strijd: België-Paraguay. 23.45 uur Rechtstreekse reportage van de wedstrijd Polen-Engeland. 0.150 uur Samenvatting van de wed strijd Marokko-Polen Donderdag 12 juni Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.30 uur Vrouw zijn, praatprogram ma. Vandaag: Vrouwen in de zending. 16.55 uur D'r kan nog meer bij, kin derprogramma. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Tijdsein-Buitenland, m.m.v. buitenlandcommentator Aad Kamsteeg. 18.00 uur Daktari, Amerikaanse se rie. Alf: Gevaar voor Paula. De loop van de rivier wordt gewijzigd door gebruik van dynamiet. Niemand weet dat Paula zich daar in de buurt bevindt. 18.50 uur Familie Robinson. Teken filmserie. Afl.: Bij de vleermuizen thuis. 19.15 uur Terug in de toekomst, het ronduit-team volgde jongeren in Pa rijs, Birmingham, Lissabon en Am sterdam. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De trek van de witte peli kaan, natuurfilm. 21.15 uur Muzikale ontmoeting. Jan Mulder, orgel en Hènk Graaf, klari net vanuit de Allemanskerk te Oud- Ouwerkerk. Daar gaat om 19.00 uur de tocht beginnen onder muzikale be geleiding van Nieuw Leven. Ook deze zestiende tocht omvat drie routes, die uitkomen op het sportveld. Tijdens de wandeltocht wordt een consump tie verstrekt en vanzelfsprekend geeft ook de EHBO acte de présence. Medaille Iedereen die de route volbrengt staat een herinneringsmedaille te wachten of een cijfertje, wanneer het de zoveelste deelname betreft. Nieuw Leven staat om 19.45 uur weer op het sportveld, waar om 20.15 uur de vete- ranenwedstrijd begint. „Ja," zei hij, „je hebt gelijk, daar kwam ik voor. Wat ze nu beweert, dat hij zegt, is helemaal krankzinnig: Voor duizend gulden zal hij de naam van je vader noemen. Ze haalt zich in haar hoofd, dat het misschien de vroegere postcommandant is, de man, die haar ih* de oorlog gear resteerd heeft. Hij is de enige man met rood haar, die ze kent. Hij heeft natuurlijk een afschuwelijke rol in haar leven gespeeld. Daarom denkt ze aan hem." „Wat is dat allemaal erg voor haar," hoorde Jantien zichzelf zeggen. Ze zei het alsof ze zelf helemaal buiten de affaire stond. Egberts vader knikte. „Dat is het ook. Niet alleen voor haar, maar voor ons allemaal. Voor Egbert en jou in het bijzonder. Ik zou niets liever wil len. dan dat jij mijn schoondochter werd. Een lievere en verstandiger vrouw zal Egbert nooit kunnen krij gen, maar toch zou ik je aanraden hem zijn eigen weg te laten gaan. Zijn moeder heeft zo'n grote invloed op hem. Ze maakt, dat hij wordt ver scheurd door tweestrijd. Zijn moeder wil, dat hij zich van je losmaakt en hij wordt zelf juist naar je toegetrok ken. Ik heb op het ogenblik verschil lende sollicitaties in andere plaatsen lopen. Ik hoop, dat ik gauw ergens anders aan het werk kom. Als hij daar bij me komt wonen, zal hij mis schien zijn opleiding afmaken." I karspel spelen werken van Mozart, Rimsky-Korsakov, Lemmens, Grieg en Saint Seans. 21.40 uur Tijdsein, actualiteitenpro gramma. 22.10 uur De wonderlijke mierenwe reld van Australië, natuurfilm uit de serie Wildlife. 22.40 uur Mag ik eens met je praten, Feike ter Velde praat met Ebbo Buur- ma, wereldreiziger en zeeman. 23.10 uur Journaal 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.30 uur Telebord: Tema in Groeps verband (4). 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Turken 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Amsterdam en de Olympi sche Spelen van 1992, serie program ma's over de kandidatuur van de stad Amsterdam voor de O.S. 1992, door Marts Smeets en Martijn Linden- berg. 19.55 uur WK-voetbal. Rechtstreeks verslag v^n de wedstrijd Brazilië- Noord Ierland. 21.50 uur WK-voetbal. Samenvatting van de wedstrijd Spanje-Algerije. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de jaarmarkt, (herh.). 18.10 uur De Snorkels, tekenfilm. Afl. Het onding; Vang ik jou of vang jij mij? 18.35 uur Allemaal beestjes. Kruis of pijl, documentaire over geslachtsbe paling bij dieren. 19.05 uur Juke Box 19.10 Kwizien, tips voor koken en lekker eten. Vandaag: Ananasbava- rois. 19.25 uur Uitzending door derden: Programma van de stichting Syndi cale Omroepvereniging. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Dempsey en Makepeace, Engelse politieserie. Met Clynis Bar ber, Micheal Brandon, Ray Smith, e.a. Afl. Moord op een model. Het jon ge model Janine wordt doodgereden. Haar fotograaf verwijst hen naar haar vriendin Lucy. Deze is echter na het bericht van Janine's doos op de vlucht geslagen bang dat ze, werkend voor dezelfde smokkelaarsbende, het volgende slachtoffer zal zijn. 21.10 uur Panorama. 22.00 uur Dallas, Amerikaanse serie. Met Barbara Del Geddes, Linda Gray, Larry Hagman e.a. 22.45 uur Journaal. Aansl. Coda: Po lonaise, Offenbach uitgevoerd door Monique Laperre en Carlo Schmitz, cello-duo. BRT 2 19.00 uur W.K. Voetbal Mexico, sa menvatting van de wedstrijd Marokko-Portugal en samenvatting van de wedstrijd Engeland-Polen. 19.45 uur Rechtstreekse reportage van de wedstrijd Algerije-Spanje. '21.50 uur Uitgestelde reportage van de wedstrijd Noord Ierland-Brazilië. 23.25 uur Samenvatting van de wed strijd Algerije-Spanje. JOHANNESBURG - Duizenden be woners van de krottenwijk Cross roads bij Kaapstad zijn maandag dakloos geraakt toen hun onderko mens in brand gestoken werden bij zware gevechten tussen rivaliserende zwarte groeperingen. DEN HAAG - Aan maar 17 procent van de huishoudens die via de aan vullende regeling een eenmalige uit kering 1985 hadden aangevraagd, is deze ook uitgekeerd. Van die aanvul lende regeling konden zij gebruik maken die er ook in 1984 recht op hadden maar voor wie bij de aan vraag iets mis was gegaan. door NEL VAN DER ZEE „Ja," zei Jantien. „En zijn moe der?" vroeg ze toen. Egberts vader haalde zijn schou ders op. „Ze krijgt nu een slaapkuur," zei hij. „Maar of het helpen zal? En wie weet wat ze zich hierna weer gaat in beelden." „Ja," zei Jantien, „dat moeten we afwachten." Als een robot, die automatisch be wegingen uitvoert, was ze later met hem naar de winkeldeur gelopen en had hem uitgelaten. „Ik zal met Egbert afspreken, dat we elkaar voorlopig niet meer moe ten zien," had ze gezegd. ,,U hebt ge lijk, het is het beste voor ons alle maal." Ze zat nu met haar ellebogen onder haar hoofd achter het ruwe wit hou ten bureau in het kantoortje Ze pro beerde de honderden inktvlekken te tellen, de letters te ontcijferen, die daar in de loop van de jaren op het bureaublad waren geschreven, met inkt, met blauw potlood, met rood... Hallucinaties, een slaapkuur en ze kon er niets tegen doen. Maar mis schien kon een slaapkuur voor ie mand ook de waarheid verzachten? Ze dacht aan Schuitema, de kleine manke verkoper bij Feenstra. Hij ging bij moeder in en uit en liet haar met een rood zorgelijk gezicht achter. (wordt vervolgd) Verkeerscommissie In het gemeentehuis vergadert van avond (dinsdag) de commissie ver keer van de gemeente Bruinisse. De aanvang is 20.00 uur, de vergadering is openbaar. Aan de orde komt onder meer de reconstructie Kon. Juliana- straat/Prinses Beatrixstraat en de parkeerproblemen in de Prinses Ire- nestraat. GOES VVD-vrouwen De organisatie Vrouwen in dc VVD, afdeling Zeeland, vergadert maan dag 16 juni in hotel Terminus te Goes. Vanaf 20.00 uur spreekt S. van Heemskerk-Phyllis-Duvekot over het beleidsplan emancipatie. De spreek beurt wordt voorafgegaan door een besloten deel, dat om 19.30 uur be gint. BONN - De bevolking van de West- duitse Bondsrepubliek moet in de ko mende vijftig jaar rekenen op een ex tra stralingsdosis van tussen de 150 en 200 millirem als gevolg van het kernongeluk in Tsjernobyl. „Ik wil niet veel van je tijd in beslag nemen," begon hij, „maar ik dacht dat het goed was eens met jou over Egbert te praten." „Dat zou misschien helemaal geen kwaad kunnen," zei ze. „Ik begrijp niet veel meer van hem." ,,Dat veronderstelde ik al en daar om kom ik hier. Je weet dat hij voor lopig weer bij mij komt wonen. Zijn moeder gaat het de laatste tijd slecht en dat heeft op Egbert een terugslag gehad." Hij keek voor zich en draaide zijn zegelring om en om aan zijn vin ger. „Egberts moeder is de laatste tijd nogal in de war," vervolgde hij aarzelend. „Zij houdt vol, dat ze is opgebeld door iemand, die allerlei vreemde verhalen over jou vertelt. Hallucinaties, natuurlijk. Er klopt letterlijk niets van. Maar ze is er niet af te brengen. Ik voor mij geloof, dat die telefoongesprekken alleen maar in haar verbeelding hebben bestaan." Er volgde weer een stilte en toen vroeg Jantien: „Wat wordt er in die telefoongesprekken dan over me ge zegd?" „Och," zei hij afwerend. „Ik zei het al! onzin natuurlijk. Iets over je rode haar en zo." „O," zei ze, haar belangstelling was gewekt. „En wat nog meer? Nu u er toch over spreekt, kunt u het me net zo goed allemaal vertellen. Daar kwam u toch voor?" Ze zag, dat Egberts vader rode oren kreeg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4