Theo Thijssenschool keek kritisch rond in omgeving Slecht weer hakte flink in op marsdeel van programma lüiü f PEUGEOT 205 LACOSTE Zierikzees rookgenot 1! ji H. SLA UW SLAG Harde slopershamers vellen verenigingsgebouw Kerkwerve Eilandelijke muziekdag in Dreischor Project voor alle groepen I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag; 10 juni 1080 Nr. 23941 3 Muziekvereniging Crescendoopende zaterdag de eilandelijke muziekdag. DREISCHOR - De slechte weersomstandigheden heb ben zaterdag een flinke inbreuk gedaan op het zo inge nieus in elkaar gedraaide programma van de de eilande lijke muziekdag, die dit keer in het kader van het 85-jarig bestaan van muziekvereniging Crescendo in Dreischor werd gehouden. ZIERIKZEE - Alle groepen van de openbare basis school Theo Thijssen in Zierikzee namen afgelopen week deel aan het project 'Schoolomgeving'. Het resultaat was donderdag en vrijdag in de hal van het schoolgebouw te aanschouwen: een Panorama-Mesdag-achtige tentoon stelling aangevuld met objecten en werkmappen, die al le iets met de directe of wat wijdere omgeving van de school te maken hadden. Naar aanleiding van dat slechte weer besloten de organisatoren het marsgedeelte van het programma te laten vervallen en de aanvankelijk geplande tentconcerten te verplaat sen naar de kerk, waar onder betere klimatologische omstandigheden naar de muziek geluisterd zou kun nen worden. De aanzet van de eilandelijke mu ziekdag werd met een welkomst woord gegeven door Crescendo voorzitter mevrouw R. van der Weij de-Smit. Zij was ervan overtuigd, dat deze dag ertoe bijdraagt elkaar weer eens te ontmoeten, met elkaar van gedach- ten te wisselen en zeer zeker - als men de tijd daarvoor vrij kon en wilde maken - om naar elkaar te luisteren. Organisatie Een bijzonder woord van welkom richtte de voorzitter tot burgemeester C. Slabbekoorn, die een gedeelte van het programma bijwoonde. Verder liet zij weten, dat het bestuur de orga nisatie van de eilandelijke muziek dag graag op zich had genomen, voor al geplaatst in het kader van het 85-jarig bestaan van Crescendo. Mevrouw Van der Weijde zei, dat de organisatie alles in het werk had ge steld om ieder korps, zij het met of zonder drumband, aan zijn muzikale trekken te laten komen. Of dat in derdaad zou lukken, hing volgens haar in grote mate af van de deelne mende korpsen zelf. Zij wees in dit verband op het belang, dat ieder zich stipt aan de toegewezen tijd zou hou den. Wat de organisatoren niet zelf in de hand hadden, waren de weersomstan digheden, die hen noopten de wandel- marsen af te gelasten, zodat voor deze eilandelijke muziekdag alleen de concerten overbleven. De voorzitter zei erg blij te zijn met de uitwijkmo gelijkheid die concertprogramma's van de tent naar de kerk te verplaat sen. Verwarmen Nu de zon de muzikanten en het pu bliek tijdens deze dag niet zou ver warmen, hoopte zij dat de concerten dat in elk geval wel zouden doen. Burgemeester C. Slabbekoorn gaf vervolgens te kennen graag te zijn in gegaan op de uitnodiging voor deze eilandelijke muziekdag: 'Hij liet we ten slechts een gedeelte van het pro gramma te kunnen bijwonen, daar hij zelf later op de dag ook nog vocale verplichtingen elders had te vervul len. Verder feliciteerde hij Crescendo met het 85-jarig jubileum. Eensgezindheid Slabbekoorn zei het prettig te vin den te kunnen constateren, dat op ve le plaatsen op Schouwen-Duiveland amateuristische muziek wordt beoe fend. In het grote aantal korpsen, dat tijdens deze dag aanwezig zou zijn, zag de eerste burger een grote blijk van eensgezindheid. De burgemeester zei zich te kunnen indenken wat een dergelijke dag aan organisatie vergt en wenste allen een goed verloop van het programma toe. Het muzikale programma werd hierna ingezet met een concert van muziekvereniging Crescendo onder leiding van dirigent W. van Wallen burg. De verdere optredende korpsen tijdens deze dag waren: Brassband Apollo, Harmonievereniging Nut en Uitspanning, Oosterlands Fanfare, Muziekverenging Con Amore, Fanfa re Luctor et Emergo, Muziekvereni- Advertentie ging Nieuw-Leven, Koninklijke Mu ziekvereniging Witte van Haemste- de, Koninklijke Harmonie Kunst en Eer, Combinatie Nu met Hope en Oe fening en Uitspanning en Showband Rust Roest. Na afloop van elk optreden moch ten de dirigenten een herinnerings vaantje en een muziekbon in ont vangst nemen. De voorzitter constateerde aan het einde van de concerten, dat er vooral in de middaguren een goede belang stelling van het publiek was geweest. Zij sprak dankwoorden tot alle mede werkenden en complimenteerde de korpsen voor het feit, dat ze zich keu rig aan de toegemeten tijd hadden ge houden. Pluim Een extra pluim stak mevrouw Van der Weij de op de hoed van lady spea ker Loes de Jonge, die haar taak de gehele dag uitstekend vervulde met het lichten van de muzikale doopce len der deelnemende korpsen en met het aankondigen van alle nummers. Verder was de voorzitter het kerk bestuur zeer dankbaar voor de gebo den uitwijkmogelijkheid, zodat de eilandelijke muziekdag toch door gang kon vinden. Tot de vereniging, die volgend jaar de organisatie van dit regionaal ge beuren op zich gaat nemen, sprak zij nu reeds de hoop uit, dat de weergo den haar beter gezind zullen zijn. Ter gelegenheid van het 85-jarig Crescendo-jubileum werd voor leden en naaste medewerkers ter afronding een feestavond in het dorpshuis geor ganiseerd. Het programma daar bood onder meer de vertoning van de film 'Ba lans in Dreischor'. Het betrof een film, die in 1980 werd opgenomen in het kader van het Kleine Kernen Ex periment. Opvallend was het te con stateren hoeveel facetten in ruim vijf jaar alweer achterhaald zijn in een kleine dorpsgemeenschap. De families Dijst en Slager moch ten dankwoorden in ontvangst ne men voor een creatieve bijdrage tij dens deze avond, die met een gezellig bal na werd besloten. Met medewerking van de Jeugd Natuur- en Vogelwacht trokken de kleinsten uit de groepen één en twee de straten rondom de school in en verzamelden materialen als takjes en blaadjes om daar terug op school met behulp van een gipsplaatjes fraaie werkstukjes van te maken. Verder maakten de kleuters ook een groot aantal nestkastjes, dat in een vrolijke slinger in de hal werd op gehangen. De groepen vier, vijf en zes kregen eveneens steun van de Jeugd Natuur- en Vogelwacht bij de bestu dering van de bomen rondom de school en bij het maken van een gede tailleerde werkmap over dit onder werp. Plattegrond De wat grotere leerlingen togen door Malta en noteerden vele straat namen. De plattegrond werd erbij ge haald en geconstateerd werd dat vele straatnamen in Malta herinneren aan Zierikzeese burgemeesters van vroe ger. Daar het project een concentrisch effect had, werd de straal waarbin nen het onderzoek werd gedaan steeds ruimer. Zo gingen de oudste leerlingen naar het Havenplein om daar allerlei indrukken op te doen en om schetsen t.e maken ten behoeve van hun werkstuk. Een ander deel van de groep bleef op school en plak te intussen reeds grote vellen behang aan elkaar. Vervolgens kon het grote werk be ginnen: het naschilderen van Haven plein/Havenpark met een doorkijk naar het poortencomplex. Uiteraard konden niet alle panden worden weergegeven, maar de meest saillan te werden met imponerende schilde ringen in beeld gebracht. Gezien de grootte van de te beschil deren vellen, moest dit karwei buiten KERKWERVE - Het eens zo trotse verenigingsgebouw van Kerkwerve wordt stukje voor stukje ontdaan van elke nog aanwezige glorie. Het gebouw, dat zoals bekend is plaats moet maken voor een nieuw- en meer aan de eisen van het dorpsleven aan gepast, dorpshuis, is in handen van de sloper gevallen. Vorige week begon sloop-aannemer M. M. Boot uit Kerkwerve met .het uitkleden van het inwendige (podium en toiletgroep) waar meteen al bleek dat sloop geen overbodige luxe is: ZIERIKZEE - Sigarcnhandel Dc Pupekop in Zierikzee heeft nu haar eigen merk in huis gehaald. De zoge naamde Oud Zierikzee Royal is in verschillende formaten te verkrijgen en voert het wapen van Zierikzee op de houten kistjes. Een initiatief van de ondernemer, waarvoor al veel be langstelling bestaat. Deze sigaren, die in Brabant ge maakt worden, zijn samengesteld uit fijna natuurtabak, verbouwd en ge rijpt in Brazilië, Cuba en Indonesië. Deze melange is voorzien van een puur natuur Java omblaadje, waarna de wikkel is voorzien van een Suma tra dekblaadje van het type Deli ta bak. Een garantie voor brand, smaak en geur. worden verricht. Net tussen de buien door kon het werk worden geklaard. Maquette Het schoolproject leverde verder een mooie maquette van de Breet- veld-speeltuin op. Deze werd vervaar digd door leerlingen van groep vier. Weer andere scholieren brachten een bezoek aan het Maritiem Mu seum en maakten excursies naar het postkantoor, het politiebureau, Cebe- co en naar de boerderij van de familie Koopman. Daar werden ook enkele interviews door de leerlingen afgeno men. Eén en ander resulteerde in rijk vooral de vloeren zijn ronduit rot. Maandag werd een begin gemaakt met het verwijderen van het dak aan de Beatrixstraat. Wat nog redelijk goed is, althans verkoopbaar, gaat naar de Tellersweg, waar het bedrijf van Boot gevestigd is. De overige res ten van het gebouw verdwijnen als puin naar de stort. Gespecialiseerd Boot uit Kerwerve is gedurende tien jaar met zijn twee zoons actief als sloper, voornamelijk in regionaal De afbeelding op de houten kistjes met sigaren. De Zierikzeese sigaren van De Pu pekop blijven in dc handel. De win kel bracht al eerder de Schouwse sprieten op de markt. gedocumenteerde informatiemap pen. In de direete omgeving van de school werden ook nog zogenaamde mini-veldjes per m2 uitgezet. Bedoe ling daarvan was ondermeer te bestuderen welke insekten daarop nou allemaal aangetroffen kunnen worden. Ten slotte werd op de Calandweg nog een verkeersonderzoek ingesteld en de resultaten daarvan werden in keurige staatjes weergegeven. Uit de opgetekende cijfers was te constate ren, dat op een doordeweekse middag weieens 264 personenauto's en 34 bus sen de Calandweg passeren. Ouders Donderdag aan het einde van de middag werd de ouders de gelegen heid geboden de resultaten van het project 'Schoolomgeving' te komen aanschouwen. Velen zagen dat hier een duidelijk bewijs werd geleverd van met veel inzet samen bezig zijn van zowel kleine als wat grotere leer lingen. verband. Daarnaast is hij ook nog (kleine) landbouwer en verder houdt het bedrijf zich bezig met, en is gespe cialiseerd in, het boren-zagen in mu ren en beton, en dat stof-vrij. Dat slo pen ook gevaarlijk kan zijn ondervond M. M. Boot aan den lijve, toen onlangs een vallende tegel een van zjn pezen doorsneed en hij nu ge dwongen moet toekijken hoe zijn zoons met overige hulpen het vereni gingsgebouw afbreken. De nieuwbouw zal op dezelfde plaats verschijnen, zij het dat het ge bouw inplaats van loodrecht op de straat zoals nu, in de lengte van de straat zal worden gebouwd, met daarachter parkeergelegenheid. Aannemer Louwcrse uit Scharendij- ke zal over veertien dagen als de sloop voltooid is, een lege bouw plaats aantreffen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee. postbus 1. 4300 AA Zierikzee. telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 1730 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40.00; per jaar f 152.50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bi| de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cenf per mm. ..succesjes" (\lm 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW. en win al tennissend de Peugeot 205 Lacoste Bent u gehuwd en beiden lid van de KNLTB. Schrijf u dan in voor de voorronde van het echtparen kampioenschap 1986 te Middelburg op 27-28-29 juni. Speelsterkte maximaal C2. Inschrijving: (mogelijk t/m 14 juni, kosten f 10,- per paar). Naam2 Adres Woonplaats - Telefoon Opsturen naar W. Bakker, Postbus 53, 4330 AB Middelburg of bel voor informatie 01180-27945 na 18.00 uur. Nog even en het is gebeurd met het oude gebouw Leerlingen leggen de laatste hand aan de maquette van de Breetveld- speeltuin in Malta. Op de achtergrond de door de leerlingen vmi de oudste groep geschilderde doorkijk vanaf het Havenplein/Havenpark met op de achtergrond het poortencomplex. i' f,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3