ISTA Verkeersdiploma voor 98 Duivelandse leerlingen m 1(^4 C Brandweer Duiveland knoopt vriendschapsbanden aan tijdens Duitse wedstrijden Geslaagde actie 't Kofschip voor Zeeland helpt Nepal DE ZIERIKZEESCHE COURANT Brochure probleem leerlingen AUSTIN ROVER „vakantiegeld" HET Jojo-wedstrijd op de Expo De .NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 10 JUNI 1980 142ste jaargang Nr. 23.944 Gouden jubileum Bedrijfsgrond Muziekdag Sprintrecord Oud-pastoor Heinrich van Deursen vierde zijn De gemeente Zierikzee heeft nog een flinke De slechte weersomstandigheden hakten flink Delta Sport-atleet Marcel de Jonge benaderde gouden priesterjubileum. Binnen de Zierikzee- se Willibrordus-parochie werd dit feit feestelijk herdacht. (Pag. 2). voorraad bedrijfsgrond. Tengevolge hiervan in op het marsdeel van het programma van de tijdens wedstrijden in Vlissingen het 100 meter- stelt de commissie financiën voor de korting te eilandelijke muziekdag, die in Dreischor werd record tot op eentiende seconde. Het record handhaven. (Pag. 2). afgewerkt. (Pag. 3). dateert uit 1980. (Pag. 9). WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Vriendschap, niet door wijsheid aangeknoopt, wordt door dwaasheid gemakkelijk ontbonden. Shakespeare Thuiskomst met tiende prijs OOSTERLAND - Met een eervolle tiende plaats van de buitenlandse ploegen in de categorie brons, kwam maan dagmiddag de Duivelandse brandweer terug na een in drukwekkend weekeinde in het Duitse Wolferborn, waar de ploeg had deelgenomen aan de internationale brand weerwedstrijden. Niet onverdienstelijk, maar wat be langrijker was: het onthaal in Wolferborn was dusdanig hartelijk, dat de Oosterlanders er leuke contacten tot in lengte van jaren aan over hebben gehouden. Unaniem waren de Oosterlanders het er over eens, dat vooral het 'gast gezin' Karl Heinz en Hildegard Herdt ongelooflijk in de weer geweest is om niet alleen de ploeg, maar ook de sup porters het in alle opzichten naar de zin te maken. De familie Herdt heeft een boerderij net buiten Wolferborn, terwijl Hildegard lid is van de Orts- beirat van Wolferborn, te vergelijken met een gemeenteraadslid in Neder land. De supporters hadden daar let terlijk hun tenten opgeslagen, zij wa ren de ploeg al vooruit gegaan. Oefenen Vrijdagochtend heel vroeg (04.00 uur) toog de wedstrijdploeg naar Duitsland, in drie personenauto's met twaalf man er in. Onder hen ook burgemeester J. van Bommel die per soonlijk wilde zien hoe 'zijn' korps in den vreemde presteerde. Om 10.00 uur arriveerde men bij de plaatselij ke sporthal" waar'kwartier werd ge maakt en direct daarna de wedstrijd- baan opgezocht om nog te gaan oefenen in bijzonder slecht weer. De rest van de dag deden de manschap pen het rustig aan met het oog op de concentratie voor de wedstrijd van zaterdag. Dit ondanks een grote country and western-avond in de gro te feesttent, waar wel even een kijkje werd genomen, maar verder niet. In die tent werden ook de volksliederen gespeeld na het vlaghijsen, en het Wilhelmus netjes werd vertolkt door een van de vele muziekgezelschap pen. Zaterdag was de dag van de wed strijden. De Duivelanders streden hun strijd omstreeks het middaguur, gevolgd door een estafette-loop over negen keer vijftig meter, waar menig zweetdruppeltje viel. Toen die span ning er af was braak ook voor de Oosterlanders een grandioos feest aan tot in de erg kleine uurtjes. In ge- ZIERIKZEE - De provincie Zee land heeft een handige brochure sa mengesteld voor ouders van leerlin gen, die op welke wijze dan ook problemen hebben. Het boekje is be doeld als handreiking, waarin ou ders een overzicht vinden van hulp binnen de verschillende vormen van onderwijs. De brochure is gratis ver krijgbaar bij de provinciale afdeling Welzijn in Middelburg. Met opzet is het onderwijs zelf als uitgangspunt gekozen. In Zeeland zijn al verschillende overzichten voor hulpverlening op andere gebieden be schikbaar. Het gaat hier om een over zicht van de keuzemogelijkheden. Het boekje bestaat uit vier onder delen. Overzichten van de hulp, die voor leerlingen in het basisonder wijs, het voortgezet onderwijs en het speciaal onderwijs. Tevens is er een reeks van adressen van hulpverlenen de instellingen, van scholen voor spe ciaal onderwijs en de aanduiding van andere informatiebronnen. Advertentie vult uw aan autobedrijf St. Joostdijk 41. Oosterland Telefoon 01114-1495 noemde feesttent met 2500 man bin nen, bluste de gezamenlijke brand weermannen hun binnenbrand over vloedig en werd er volop gedanst op Tiroler muziek. Echt Duits dus! Voor de prijsuitreiking op zondag werden alle deelnemers in de kerk verwacht voor een oeucumenische kerkdienst, waarna de Duivelanders richting Karl en Hildegard togen waar een meer dan voortreffelijke en zeer uitgebreide koffiemaaltijd ge reed stond voor 23 man/vrouw. Hier werden hechte banden gelegd met het Duitse echtpaar, dat de Duivelanders zeker niet voor het laatst heeft ge- zien. Prijsuitreiking 's Middags was er een parade van alle deelnemer? in het 'nette pak', ge volgd door de prijsuitreiking. Van de 38 Duitse ploegen ging de organise rende ploeg uit Wolferborn met de tweede prijs strijken. Van de (negen tien) buitenlandse ploegen werd Dui veland als al gezegd tiende. En wéér was er feest en wéér werd het laat. Maandagochtend na een korte nachtrust werd de thuisreis aan vaard. De supporters komen vandaag (dinsdag) terug. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De verkoop van zelfgemaakte brooddeeghangers door de leerlingen was één van de onderdelen van de afsluitende verkoopavond voor de actie Zeeland helpt Nepal, die door de openbare basisschool 't Kofschip werd gehouden. ZIERIKZEE - De actie, die de leerlingen van de open bare basisschool 't Kofschip vorige week op touw zetten in het kader van de actie Zeeland helpt Nepal, is een groot succes geworden. De opbrengst van de inspannin gen van de leerlingen bedraagt niet minder dan 1.643,50. De actie werd vrijdagavond in de school afgesloten met een door de leerlingen zelf ingerichte tentoon stelling over Nepal, gekoppeld aan de verkoop van allerhande zaken. Zo OOSTVOORNE - Rondom het Dorpsplein in Oostvoorne (ZH) wordt op 14 juni de Jacoba van Beierendag gevierd: een folkloristische dag met o.a. een feestmarkt, volksdansen, ou de ambachten, demonstraties en een poppentheater. Van links naar rechts: mevrouw De Bruine (VVN), opperwachtmeester H. Rutgers en wethouder Op 't Hof, die een van de 98 diploma's uitreiken. Officiële uitreiking in dorpshuis kfORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Regen Wisselend bewolkt en een enkele bui. Een krachtige, vanavond en van nacht mogeliik enige tijd harde wind uit west tot zuidwest. Morgen over dag afnemend tot matig. Koeler met een middagtemperatuur van 16 gra den. Minimumtemperatuur komende nacht 11 graden. WEERS VO ORUITZICHTEN Verwachting t/in zaterdag 14 juni: Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 3 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 3 Zaterdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 22 graden Windkracht: variabel 3 ZON- 11 juni EN MAANSTANDEN had men via de provincie de beschik king over een aantal Nepalese pro- dukten gekregen. Maar ook de leer lingen zelf hadden een groot aantal attributen gemaakt, zoals Nepalese spaarpotjes, tegeltjes en brooddeeg- hangers. De directeur van de school, de heer M. Vaarzon Morel, liet zich verheugd uit over het succes van de actie: „Alle groepen van de school heben zich vol op ingezet om de actie te laten slagen. Vooral de kijkdozen hebben een flink bedrag opgeleverd: er was zelfs een leerling, die een bedrag van veertig gulden bijeen had gebracht. Mede doordat we bepaalde lessen hadden afgestemd op het Nepal-project was er duidelijk sprake van een grote mo tivatie." Zon op 05.19, onder 21.59 Maan op 08.13 onder 00.56 12 juni Zon op 05.19, onder 22.00 Maan op 09.28 onder 01.22 Eerste Kwartier: 15 juni (14.00) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het zomerse weer blijft beperkt tot een enkele dag. De ko mende nacht stroomt opnieuw vrij koele lucht over ons land uit. Deze zal worden voorafgegaan door enkele buien, mogelijk met onweer. Overdag kan er morgen, vooral in het binnen land, ook nog een bui voorkomen. Aan de kust en later ook in het bin nenland zullen flinke perioden met zon zijn. Voor de rest van de week en ook in het weekeinde wordt veel zon verwacht. Donderdag is het nog vrij koel, maar in het weekeinde mag op nieuw warm weer worden verwacht. Na de buien van de komende nacht behoeft deze week niet veel wind meer te worden verwacht. De wind zal meestal niet boven kracht vier uitkomen. ZIERIKZEE - Het buurt- en club huis de Lichtboei organiseert zater dagmiddag op de Expo in Zierikzee een jojo-wedstrijd voor kinderen tot twaalf jaar. Aanmelding voor de wedstrijd kan gebeuren aan de kassa van de Expo, waarna een toegangsbewijs voor de wedstrijd wordt verstrekt. Op ver toon van dit toegangsbewijs èn een jojo kunnen de deelnemers zaterdag middag gratis naar binnen. De wed strijd begint om 14.00 uur in de kin derhoek van de Lichtboei. NIEUWERKERK - Bijna honderd leerlingen van de de Duivelandse basis scholen kregen maandagmiddag uit handen van wethouder Op 't Hof waar schijnlijk hun eerste échte diploma: het verkeersdiploma. Een en ander ge beurde in het dorpshuis tijdens een feestelijke bijeenkomst. De deelnemende scholen zijn: obs 't Stoofje uit Ouwerkerk, (alleen het theoretisch gedeelte), obs De Dob belsteen uit Nieuwerkerk, de School met de Bijbel uit Nieuwerkerk, de Oosterburgt uit Oosterland en de Joh. Bogermarischool eveneens uit Oosterland. Bij elkaar 98 leerlingen uit de hoogste groepen, waarvan er 23 niet voor een volledig diploma in aanmerking kwamen wegens te slechte resultaten. Vandalisme Postcommandant opperwacht meester H. Rutgers verwelkomde de kinderschare en speciaal mevrouw De Bruine van de Duivelandse afde ling van Veilig Verkeer Nederland. Voor het officieel deel van de diplo ma-uitreiking toonde Rutgers eerst een film met het onderwerp vanda lism e met de veelzeggende titel: Ik heb het niet gedaan... Het was opval lend stil in het dorpshuis tijdens de film, de leerlingen waren duidelijk onder de indruk van het vertoonde. De film begon met een vernielde stoel in een bus, voldoende herken baar om de aandacht te trekken. De film nam die aandacht mee naar een verre planeet, genaamd Vandalen, waar geen enkel leven meer over was na veel zinloze vernielingen. Weer met beide benen op de aarde had men in ieder geval wat bijgeleerd over dit actuele onderwerp. Rutgers ging nog even op de film door met te melden dat vandalisme niet alleen in de grote steden voor komt, maar ook op Schouwen- Duiveland en in de gemeente Duive land. ,,We hebben er elke dag mee te maken. Er is bijna geen muur meer waar niet iets op geschreven staat; geen perkje waar niet een struik ver nield is. Niet voor niets staat er om elke school een groot hek: om vernie lingen tegen te gaan. Wij hebben jul lie deze film laten zien om je bewust te maken van je omgeving. Bijna al de gemeentelijke voorzieningen zijn aangelegd met het geld dat jullie ou dere moeten betalen. Wees er dus zui nig op", aldus de les van Rutgers. Hij stipte nog aan ter illustratie, dat het schoolzwemmen in de gemeente bijna niet meer betaald kan worden. Daar tegenover staat dat er in deze ge meente jaarlijks voor ongeveer 50.000,— vernield wordt aan ge meentelijke eigendommen waarmee heel goed het schoolzwemmen be taald zou kunnen worden. Veel fouten Na een pauze met limonade brak voor velen het grote moment aan met de diploma-uitreiking. Er was er maar één met nul fouten bij het theo retisch examen, bij het praktisch deel vielen als gemeld meer fouten te no teren. Er was er zelf één, die autover keer van rechts geheel geen voorrang verleende, anderen reden gewoon door een stopbord zonder te stoppen. Er valt nog heel yzat bij te leren, maar herkansing is er niet bij. Ook wet houder Op 't Hof sprak zijn bezorgd heid over de praktijk uit, alvorens hij inplaats van de burgemeester die in Duitsland was. de diploma's uitreik te. Voor velen werd de rest van de middag vrijaf gegeven, even welkom als het diploma. Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel ruim I 25,00.' Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. .'a, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een j jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik betaal dus geen f 152,50 doch slechts f 127,10. Naam Adres Plaats postcode j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1