NIEUWSBODE Prima springprestaties jeugdige amazones De Schouwse Ruiters tijdens kringconcours Renesse Aardig debuut waterpolo-dames Goede resultaten eilandelijke schutters handboogschieten Aardige tijd Inge den Boer, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Muuuchifi juni 1886 Nr. 23843 5 RENESSE - Jeugdige amazones van de LR en PC De Schouwse Ruiters manifesteerden zich uitstekend tij dens de springproeven, die onderdeel waren van het kringconcours in Renesse. In de L-klasse bij de pony's boekte Eline Struyk een voortreffelijke overwinning met haar pony Pascal en in de Z-klasse demonstreerde Arianne Hanse nog maar eens haar klasse en die van de grandioze pony Liza door een schitterende proef neer te leggen. Bij de paarden leverden Kees Stouten met Torna do en Laurice Boonman met Wildeman en Vident goede scores af. Door de erbarmelijke weersom standigheden waren de omstandighe den om een gedegen springproef af te leggen er ook niet gemakkelijker op geworden. Naar gelang de wedstrij den vorderden werd evenwel duide lijk, dat het allesbehalve onmogelijk was een proef af te leggen, die presta- tief goed was. Diverse combinaties legden het door parcoursbouwer An ton Hanse neergezette parcours fout loos af, waardoor de ruiters en ama zones die hun sport echt serieus nemen aantoonden, dat zij die niet startten, ongelijk hadden. De bodem van het parcours was, ondanks de langdurige regenval, zeker niet zo slecht geworden, dat er geen goede af zetmogelijkheden meer zouden zijn. Vanzelfsprekend dienden door de rui ters aan de omstandigheden aange paste maatregelen genomen te wor den. Velen kozen evenwel de weg van de minste weerstand en trokken na de mededeling, dat ieder naar eigen keuze wel of niet kon starten, huis waarts. Opvallend was, dat bij de paarden de lichtste categorie nage noeg in zijn geheel verstek liet gaan, terwijl bij de pony's vrijwel de volle dige aangekondigde springtop niet voor de jury verscheen. Uitzondering- Positieve uitzondering in deze laat ste categorie was Arianne Hanse, die met haar pony Liza als enige het par cours met twaalf hindernissen, waar onder een twee- en een driesprong, voor haar rekening nam. Alle overige combinaties lieten het afweten. De zestienjarige Kerkwerfse amazone toonde aan, dat het parcours zich wel degelijk leende voor een prima springproef. De combinatie leek foutloos rond te zyllen komen over de vijftien sprongen, maar bij het aanrijden naar een zwartwitte breedtesprong kwam Liza niet goed uit en volgde er een fikse botsing. De tweede poging om de hindernis te nemen slaagde prima, waarna de combinatie het parcours vlekkeloos aflegde. Met de prestatie revancheerden Arianne Hanse en Liza zich voor het niet aan wezig zijn op de Jeugd Olympische Dag, die tegelijkertijd in Arnhem werd afgewerkt. Tijdens de provin ciale JOD slaagden Arianne Hanse en Liza er net niet in om zich in de Zeeuwse afvaardiging te rijden, voornamelijk omdat de schimmel door een allergie niet in optimale conditie was. Onder normale om standigheden zou de amazone van De Schouwse Ruiters zich ongetwijfeld in de provinciale ploeg gereden heb ben. Zowel in de M- als de Z-klasse bij de paarden traden twee combinaties aan. Vader en zoon Wattel verdedig den de Oranjezon-kleuren in de M- klasse, terwijl De Schouwse Ruiters het voor het zeggen hadden in dc Z- klasse. Doordat de twee categorieën werden samengevoegd, ontglipte het Schouwen-Duivelandse koppel als nog de eindzege. Die ging naar Han Wattel met zijn paard Theresa. Zij legden het parcours zonder fouten af in een tiid, die binnen de toegestane normen bleef. Bram Wattel had met Ursala aanzienlijk minder succes dan zijn zoon. Drie keer werd een hinder nis omver gegooid en met twaalf fou ten was de combinatie direct kans loos voor een hoge klassering. Als eerste Z-combinatie kwam Laurice Boonman met zijn paard Vident in de ring. De combinatie reed het par cours uiterst voorzichtig, maar bij de tweesprong leidde Boonman zijn paard iets te vlak over de hindernis sen, waardoor bij de tweede sprong een balk uit de houder werd gelicht door Vident. Door de omzichtigheid in de manier van rijden raakte de combinatie ook ruim buiten de toe gestane tijd, waardoor een totaal van 6V2 fouten werd gescoord. De tweede Schouwse Ruiter, Kees Stouten, over brugde met zijn kolos Tornado alle hindernissen probleemloos, maar Stouten nam halverwege een ver keerd parcours, waardoor hij zijn rechte lijn naar de hindernis toe door kruiste, hetgeen wordt beoordeeld als een weigering. Dat gevoegd bij een nipte tijdsoverschrijding, ook al- het gevolg van de extra metei's, kostte, hem de eerste plaats, die nu naar Han Wattel en Theresa ging. Uitbellen In de L-klasse bij de pony's kwa men zeven van de dertien aanvanke lijk ingeschreven combinaties in de ring. Van die zeven bereikten er maar liefst zes het einde van de rit niet. Zij werden stuk voor stuk vroegtijdig uitgebeld na drie weigeringen. De enige uitzondering op deze regel kwam voor rekening van Eline Struyk en haar pony Pascal. De twaalfjarige amazone van De Schouwse Ruiters had tot aan het concours in Renesse zestien winst punten vergaard in de L-klasse, die haar en Pascal al lang het recht gaven om naar de M-klasse te promoveren. Haar zeer jeugdige leeftijd en het ge weldige opportunisme van de piep jonge amazone leken de technische leiding van De Schouwse Ruiters evenwel reden te over om zo lang mo gelijk in de L-klasse te blijven star ten. Sinds Eline Struyk overstapte van de B-pony Prim naar de veel gro tere D-pony Pascal is zij aanzienlijk meer bekeken gaan rijden. In plaats van de pony maar het werk te laten doen, is het nu veel meer een eenheid geworden tussen pony en amazone, waardoor beider kwaliteiten worden onderstreept. Na een prima gereden rit bleef Eline Struyk met Pascal foutloos en was het oranje rozet zeer verdiend voor de combinatie. Met in middels achttien winstpunten kan de combinatie zich nog een foutloos parcours permitteren, vooraleer de overstap naar de M-klasse gemaakt moet worden. In cle L-klaSse bij de paarden was dc opkomst met tien van de veertien ingeschreven combinaties veruit het best. Ook kwalitatief leverde deze ca tegorie in de breedte de beste resulta ten af, al werd het slot uiteindelijk uiterst onbevredigend. Vier combina ties legden het parcours van par coursbouwer Anton Hanse foutloos af. Gouwe Reyers-amazone Jet Heyse was met haar tienjarige L'Espoir-telg Sigini dc eerste, ondanks een aantal touchc's onderweg. Schouwse" Ruiter Laurice Boonman was met Wildeman de eerste, die haar dat nadeed en ver volgens kwamen ook Bram Klaasse met Roben van Walcheren en Christi- aan Provoost met Viola van Oranje zon zonder noemenswaardige proble men aan het eind. In de barrage kwamen Jet Heyse met Sigini en Lau rice Boonman met Wildeman ander maal foutloos over de zes barra- gesprongen, maar het venijn zou in het reglement steken. Bram Klaasse scoorde met Roben een springfout op de allerlaatste sprong en Christiaan Provoost en Viola kegelden onderweg een hindernis omver. Doordat Jet Heyse met Sigini aanzienlijk sneller rond was gekomen dan Laurice Boon man met Wildeman leek de amazone van De Gouwe Reyers de logische winnares, maar ook zij bleek te lang te hebben gedaan over de rit. Dat le- vei'de haar vier fouten op (de combi natie deed 3,7 sec. langer over het par cours dan was toegestaan). Ook Bram Klaasse en Roben scoorden vier fou ten, maar dan via een springfout. De Walcheren-combinatie bleef evenwel binnen de toegestane tijd van 47 sec. en werd zodoende reglementair win naar. Jet Heyse eindigde als tweede en Laurice Boonman als derde. Prijsuitreiking- In de B-klasse categorie D bij de po ny's veroverde Miranda Weijermans met Romanova het oranje rozet. De Scheldestad-amazone kwam met de voormalige pony van Corrie Krabbe uit Sirjansland foutloos rond. Daar slaagde verder niet een combinatie in, althans voor de prijsuitreiking. Ellen Krijger en Alexandra van Oranjezon eindigden met vier fouten als tweede en Rianne Bolier klas seerde zich met Rocco als derde met een springfout en een weigering. Na de prijsuitreiking kwamen nog vier amazones om het parcours af te leg gen. Zij waren verlaat, omdat zij ter wijl de springwedstrijden bezig wa ren aantraden in de afdelingsdres- suur. Door de erbarmelijke weersom standigheden waren de begintijden drastisch door elkaar geraakt, het geen onder andere het te laat komen van de vier pony-combinaties tot ge volg had. Zij mochten uiteindelijk toch nog starten om hen in staat te stellen winstpunten binnen te halen. De Gouwe Reyers-combinaties Ma rian Volkers/Udo eri Annemarie Vis- ser/Pagita en Schouwse Ruiters- eombinatie Christine Simonse/Lay- la kwamen foutloos rond en pakten zodoende twee winstpunten. Bij de B-paarden kwamen slechts vier van de achttien aangemelde combinaties in de ring. Pieter Geertse werd met Uschi winnaar als enige foutloze combinatie. Gerard de Ruiter en Ten- nik van Bru en Corrie Krabbe en Os- gar van De Schouwse Ruiters werden na drie weigeringen uitgebeld. Het waterpolo-team van Onderdak, dat in het debuutoptreden tegen De Game uit Goes met 2-13 verloor. Het enthou siasme van de dames uit Zierikzee was desondanks groot. ZIERIKZEE - Ondanks een 2-13 ne derlaag tegen een damesploeg van waterpoloclub De Ganze uit Goes kan de damesformatie van zwem- sportvereniging Onderdak terugzien op een aardig debuut in wedstrijd verband, al betrof het dan slechts een eerste oefenwedstrijd. De Zierikzeese damesploeg incas seerde met name een grote achter stand in het eerste kwart. Keepster Ester van de Ven moest toen vijf keer vissen, terwijl de Onderdak- voorwaartsen zich aanvallend niet een kans konden scheppen. Daar kwam in de tweede periode verande ring in en uiterst verrassend scoorde Onderdak twee keer. Bij 0-7 haalde Angelique Kleppe de nul van het bord en nadat De Ganze de score naar 1-8 had getild, had Marja van Achter berg succes (2-8). Het tweede en derde kwart leverde 0-2 en 0-3 scores op, waarmee de 2-13 eindstand tot stand kwam. Tien seconden voor het laatste fluitsignaal schoot Angelique Kleppe nog rakelings over. Onderdak-coach Ad Hagesteijn had de beschikking over tien speelsters, waarvan Ester van de Ven en Wilma 't Jong ieder twee kwarten als keepster optraden. Marja van Achterberg, Ma rion Koper, Janine Rombouts, Ange lique Kleppe, Atie Bouwman, Christian van de Riet, Mireille Klin- ke en Marian Fierens traden aan als veldspeelsters. Meest opvallende te kortkoming aan Onderdak-zijde was een tekort aan conditie, hetgeen over igens over het algemeen essentieel is voor het niveau van een waterpolo- ploeg. Met name in de laatste twee kwarten slaagden de Onderdak speelsters er niet meer in om zowel aanvallend als verdedigend potten te breken, waardoor bij herhaling De Ganze-speelsters vrij voor keepster Wilma 't Jong opdoken Toch biedt met name het enthousiasme yan de Zierikzeese ploeg soelaas voor de toe komst. ROOSENDAAL - Dc weer bij Delta Sport teruggekeerde atlete Inge den Boer nam deel aan nationale wed strijden op de Red Band kunststof accommodatie in Roosendaal. sendaal kwam als beste tweede klas- ser aanzienlijk hoger uit, dan haar collega in de eerste klas. Met 454 pun ten bleef zij Rita Hart negentien pun ten voor. Ook in de derde klas bij de heren veroverde een Zierikzeese boogschut ter een tweede plaats. Achter E. Mol uit Delft eindigde Han Kooiman uit Zierikzee als tweede. Mol kwam uit op een totaal van 457 punten en bleef daarmee Kooiman acht punten voor. De 449 punten betekenden overigens dat Kooiman slechts een punt voor bleef op G. Brouwers uit Tilburg, die op de derde plaats beslag legde. Aan de wedstrijden, die zowel op zaterdag als zondag werden afgewerkt, namen beide dagen 120 schutters deel. De or ganiserende vereniging Artemis uit Zierikzee verzorgde op beide dagen een demonstratie, waarbij voor het publiek de mogelijkheid aanwezig was om ook eens een boog te hante ren. Van die mogelijkheid werd druk gebruik gemaakt. Arianne Hanse gaat in fraaie stijl met haar pony LUa over de muur. tijdens ieder klassiek springconcours een van de grootste obstakels. Inge den Boer startte in Roosen daal op de 800 meter en scoorde een tijd van 2.42.1 min. Zij eindigde daar mee als zevende. BROUWERSHAVEN - Tijdens de regionale kampioenschappen handboog- schieten, die het tweede weekeinde beleefden in de jachtwinterberging van de gebroeders Van Ast in Brouwershaven, hebben de eilandelijke deelnemers goed van zich doen spreken. In diverse klassen werkten Schouwen- Duivelandse schutters zich in de top drie. Jammer was het, dat Bert-Jan Eg- gink uit Zierikzee zich in de tweede serie van 25 pijlen niet kon handhaven op de eerste plaats, die hij halverwege innam in de eerste klas. Hij eindigde uiteindelijk als derde. In de eerste klas bij dc dames ging dc eerste plaats naar F. Klaasen uit Yersekc. De winnares veroverde een ruime voorsprong op de nummer twee uit de eindstand M. van de Straaten uit Zierikzee. Dc Bevel and- se kwam uit op 438 punten, de Zierik zeese bleef steken op 422 punten. P. Pisa uit Den Haag verzamelde twee punten minder en werd derde. Ook in de tweede klas bij dc dames was er een tweede plaats voor een boog schutter uit Zierikzee. Rita Hart scoorde 435 punten en zou daarmee in Eggink scoorde over de eerste 25 pijlen een totaal van 239 punten. F. Sneek uit Den Haag en B. Orta uit Zoetermeer totaliseerden respectieve lijk 238 en 235 punten, maar zij zou den in de tweede serie pijlen de Zie- rikzeeënaar voorbij gaan. Sneek scoorde in die tweede helft 242 pun ten, terwijl Orta uitkwam op 241 punten. Bert-Jan Eggink kwam nu niet verder dan 229 punten, waardoor hij naar de derde plaats zakte. Sneek werd totaalwinnaar met 480 punten en bleef daarmee vier punten voor op Orta. Eggink werd op twaalf punten gemanoeuvreerd. In de tweede klas ging de klassezege naar J. de Bic met 475 punten, waarmee hij nauwelijks onderdeed voor de twee toppers in de eerste klas. Sjoerd Bergsma uit Zie rikzee eindigde op de tweede plaats, maar moest wel een achterstand van zestien punten incasseren. M. Devil- lers uit Wouw pakte de derde plaats met 447 punten. de eersteklas bijna winnares zijn ge worden. M. van der Heyden uit Roo-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5