ISTA Verschil van mening over gronduitgifte op de Kabbelaarsbank Puzzelende bankmensen per koets door Schouwen-Duiveland Bibliotheek in De Schutse Burgh-Haamstede startklaar Gewonde bij frontale aanrijding tegen boom Toename vaart Zijpe-Mastgat na sluiting dammen WIT AUSTIN ROVER „vakantiegeld" De „NIEUWSBODE" is er natuurlijk bij! "Zierikzeesche Nieuwsbode" DE ZIERIKZEESCHE COURANT BROUWERSHAVEN - De invulling van de plannen rond de Kabbelaarsbank verkeert nog in een onduidelijk stadium. Dat bleek vrijdagochtend tijdens de vergade ring van de Raad van Bestuur van het Natuur- en Recrea tieschap De Grevelingen in het Tonnenmagazijn te Brou wershaven. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Plaatsvervangend voorzitter J. P. Boersma van het schap maakte tij dens de vergadering bekend dat, in tegenstelling tot het uitgangspunt van het schap in het verleden, de Dienst der Domeinen niet bereid is om alle gronden van de Kabbelaars bank in erfpacht over te dragen.Do meinen is altijd bereid om gronden over te dragen, maar zodra er winst is te behalen dan denkt men het be heer zelf wel aan te kunnen. Hier- DREISCHOR - Bij een frontale aanrijding tegen een boom vrijdag middag 17.30 uur, werd de in Drei- schor wonende R. van S. gewond en naar het Zweedse Rode Kruiszieken- huis gebracht. Van S. reed met zijn auto over de Gaanderseweg en raakte op onverklaarbare wijze van de weg en tegen een boom. Bij de aanrijding werd de auto geheel vernield. door komt de positie van het schap in de lucht te hangen. We hebben ten op zichte van de ontwikkeling op de Kabbelaarsbank geen enkele be voegdheid. De projectontwikkelaar doet uitsluitend zaken met de Dienst der Domeinen en eventueel met de betreffende gemeente waar het gaat oin bestemmingsplanmatige zaken. We kunnen als schap uitsluitend toe zien", zo luidde de kritiek. Het schap heeft inmiddels, volgens Boersma, middels een brief de mate rie aangekaart bij het ministerie van landbouw en visserij en gesteld dat men de nu ontstane situatie onaan vaardbaar acht. Boersma zei te hopen dat het ministerie bij de besluitvor ming de kant van het schap zal kie zen. De Raad ging vrijdagochtend ak koord met het meerjaren inrich tingsplan 1986 voor de Grevelingen. Daarbij bleek dat een groot aantal in vesteringen, dat gepland stonden voor 1985, moest worden doorgescho ven naar 1986 omdat in 1985 niet het verwachte bedrag van 2 miljoen gul den is toegewezen maar slechts 1,5 miljoen gulden. In 1986 en de drie daaropvolgende jaren zullen, volgens de plannen, een aantal recreatieve objecten kunnen worden- verwezenlijkt. Nostalgie ten top: een puzzelrit met paarden en koetsjes, georganiseerd door de ABN-bank in Zierikzee, waar dez fraaie foto genomen werd. Ondanks overvloedige regenval: De nieuwe filiaalhoudster M. Overbeeke-Sacré (links) naast mevrouw Loeve. die voorheen de beheerde. toeristenbibliotheek De organisatie was prima,....alleen dat weer! Niet alle koetsjes (negen tien met een Jan Plezier) waren even tocht- en waterdicht en de deelnemers er niet op gekleed. Maar toch, toen in zware regenval de tocht over Schou wen-Duiveland bij de Zierikzeese bank van start ging, zat de sfeer er geheel en al in na de eerste grote ver warring over de koetsjes inplaats van auto's. Het ongemak werd voor lief genomen, want ook bankfunctiona- rissen maken niet dagelijks een rit met paard en wagen over het normaal schitterend Schouwen-Duiveland. Niet alledaags Onderweg moesten maar liefst 130 BRUINISSE - Rijkswaterstaat ver wacht na sluiting van Krammer en Slaak, begin 1987, een enorme toena me van de vaart via Zijpe-Mastgat en Keeten naar de Oosterschelde. De Oesterdam en de Oosterschelde zijn dan al dicht. Men heeft berekend, dat in 1990 meer dan 60.000 schepen, sa men goed voor ruim 66 miljoen ton laadvermogen, zullen passeren. De Vluchthaven te Zijpe zal dan weer een deel van zijn oude functie terug krijgen, want voordat het Schelde-Rijnkanaal in gebruik kwam was de route via Zijpe- Mastgat-Keeten, de drukste vaarweg van ons land, (Rotterdam-Antwer- pen). De gemeente Bruinisse had in de toekomst deze haven al min of meer geclaimd voor diverse moge lijkheden, omdat de Vluchthaven nu een dode haven is. Een andere consequentie is de gro tere taken die de Rijkspolitie te Wa ter van de Post Bruinisse nu zal krij gen. Nu is de R.P. 5 voornamelijk actief op het Grevelingenmeer, maar wanneer straks gemiddeld 175 sche pen per dag passeren, zal men zijn aandacht weer aan de oude vaarwe gen moeten geven. De post Bruinisse krijgt een nieuw kantoor op de Krammersluizen, de R.P. 5 krijgt lig plaats achter het remmingswerk van de Krammersluis. Donderdag 12 juni opening door gedeputeerde Boersma kfORDT HPT tfEEfc. ZIERIKZEE - Het zal je maar gebeuren, dat je denkt een rustige puzzelrit per auto te gaan maken, en dat blijkt dat de organisatoren iets héél anders in petto heb ben: diezelfde puzzelrit per koetsje te doen. En dat in een weertje dat in de herfst niet zou misstaan. Dat over kwam zaterdag een 83 deelnemers aan een personeels- puzzelrit van de ABN-bank, georganiseerd door de plaatselijke (Zierikzeese) bank in samenwerking met de Rotterdamse personeelscommissie. vragen worden beantwoord. Om streeks het middaguur en -maal werd Brouwershaven bereikt en werd het droog. Op de Markt, waar een pauze werd ingelast, was er veel belangstel ling voor deze niet alledaagse stoet, en verder gaande werd omstreeks 4 uur 's middags het einddoel bereikt: Krayestein in Burgh-Haamstede, waar de antwoorden werden gecon troleerd en alle deelnemers een tegel met de Dikke Tbren er op werd uitge reikt. Toen bleek dat de Rotterdamse bankmensen de meeste punten had den verzameld, en die kregen dan ook de meeste WV-bonnen, evenals de overige prijswinnaars. Na een drank je en diner werd het gezelschap per Van Oeveren-bus naar Zierikzee ge bracht en kwam er een einde aan een regenachtige, maar bijzonder ge slaagd evenement. De koetsjes wer den door stalhouderij Van der Graaf uit Sirjansland geleverd. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Vrij veel bewolking De depressies trekken via Ierland en Schotland naar het noordoosten weg. Wel is er vrij veel bewolking maar er komT geen neerslag van bete kenis. De wind is matig en komt uit zuidoost, morgen later in de middag draaiend naar west. De middagtem- peratuur wordt omstreeks 23 graden. Minimumtemperatuur komende nacht 11 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 13 juni: Woensdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 4 Donderdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middae+emp.: 16 graden Windkracht: noord 3 Vrijdag: Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 10 juni Zon op 05.20, onder 21.58 Maan op 07.03 onder 00.20 Eerste Kwartier: 15 juni (14.00) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen is het nog iets warmer dan vandaag. Er waait een matige zuidoosten wind. Helaas zal het wat drukkend weer zijn met in de middag en avond kans op een plaatse lijke regen- of onweersbui. Dit hangt samen met het opdringen van koelere lucht, die van de Britse Eilanden ons land bereikt. Nadat morgen temperaturen van 20 tot 25 graden zullen zijn opgetekend, zal in de volgende dagen een daling optre den tot ongeveer 18 graden. De wind komt dan uit richtingen tussen west en noord. Het koude zeewater laat dan geen hogere temperaturen toe. Advertentie vult uw aan autobedrijf St. Joostdijk 41, Oosterland Telefoon 01114-1495 BURGH-HAAMSTEDE - Het bibliotheekfiliaal in dorpshuis De Schutse te Burgh-Haamstede is nagenoeg klaar voor de start. Bouwbedrijf J. C. Prince heeft sa men met de Westerschouwse dienst gemeentewerken hard gewerkt aan de voormalige huishoudschool. Resul taat is een modern boekenuitleencentrum, zodat de plaatselijke bevolking niet langer aangewezen is op de bibliobus of de bibliotheek in Zierikzee. Donderdag 12 juni om 15.30 uur opent gedeputeerde mr. J. P. Boersma het nieuwe onderkomen. Het filiaal doet op zijn manier niet onder voor de hoofdvestiging in Zie rikzee. De rekken staan in logische volgorde opgesteld, waarbij de peuter- en kleuterhoek bij de ingang is geplaatst. Vervolgens passeren de bezoekers de 'afdeling' romans' en studieboeken. Vanzelfsprekend is er ook plaats gemaakt voor de tijd schriften en informatie van Postbus 51. De balie komt uit de oude biblio theek van Zierikzee. Eerste plaats Het boekenuitleencentrum is in de eerste plaats bedoeld voor de plaatse lijke bevolking van Burgh- Haamstede. De inwoners van de ove rige kernen behouden het bezoek van de bibliobus. Maar ook de vele toe risten kunnen terecht in het nieuwe filiaal, waar immers tot op heden de toeristenbibliotheek was gevestigd. Opmerkelijk is, dat vorig jaar slechts één boek verdwenen was na het va kantieseizoen. Om helemaal safe te spelen heeft het bestuur van de Stichting Ge meenschappelijke Bibliotheekvoor ziening Schouwen-Duiveland een nieuw uitleensysteem opgezet. De ei gen inwoners kunnen met hun pasje op de gebruikelijke manier boeken lenen. De toerist daarentegen be taalt een borgsom van tien gulden en vijftig cent per uitgave. Ook kunnen de boeken niet langer ingeleverd worden bij de VVV, maar moeten ze te allen tijde terug naar het filiaal in De Schutse. De gemeente Westerschouwen heeft al haar medewerking aan de realisa tie van het centrum gegeven en niet in de laatste plaats in financiële zin. Buiten de geregelde wisselcollectie van 5000 boeken vanuit Middelburg, streeft de organisatie nu naar een to taal aanbod van 12000 boeken. Wes terschouwen heeft hiervoor haar steun toegezegd. Mevrouw M. Overbeeke-Sacré wordt beheerster van het filiaal en wordt bijgestaan door een twaalftal vrijwilligers. Beschikking Normaal heeft een kleine vestiging niet de beschikking over alle ge vraagde boeken. Dat gaat niet hele maal op voor het filiaal in Burgh- Haamstede. Met financiële steun van do provincie wordt een terminal- leesapparaat gebruikt, waardoor in vervolg pagina 3 Neem een abonnement op die aktuele krant; wij maken het nu al heel aantrekkelijk: Een jaar lang de krant voor de prijs van 10 maanden! Uw voor deel ruim f 25,00. Vul snel onderstaande bon in en stuur die naar Antwoordnummer 12 4300 VB Zierikzee Een postzegel is niet nodig. I .la, ik maak gebruik van uw aanbod. Noteer voor mij een jaarabonnement, twee maanden zijn voor uw rekening; ik j betaal dus geen t 152,50 doch slechts I 127,10. I j Naam J j Adres j j Plaats postcode i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 9 JUNI 1986 142stc jaargang Nr. 23943 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is verdrietig, te schrijven voor mensen die niet kunnen lezen. Het is nog verdrietiger, te schrijven voor mensen die niet willen lezen. George Sand Huldiging De Rode Kruis-ploeg van Bruinisse werd on langs provinciaal kampioen. Eind november neemt de ploeg in het Limburgse Horst deel aan de nationale titelstrijd. (Pag. 3). Schoolkamp De oudste vier groepen van de Brouwse open bare basisschool De Schoener hielden een schoolkamp, waarbij zij bezienswaardigheden in de buurt bezochten. (Pag. 4). Jeugdige springers Tijdens het kringconcours in Renesse mani festeerden jeugdige amazones zich bij het springen. Ve'el andere combinaties lieten ver stek gaan. (Pag. 5). De gaande en de komende Voetbalvereniging Zierikzee nam tijdens een duel met Brouwershaven afscheid van doel man Ronald Lievense. Rini Verwest keert tijde lijk terug. (Pag. 7).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1