lIQVCnSQ Volop leven in Renesse tijdens het zomerseizoen plaatst streeknieuws Hogenaar silo's Werkzaamheden Kloosterweg Haamstede vorderen gestaag gordijnstoffen? 52 ploegstoffen natuurlijk! Verkoop Reparatie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Portefeuilles Westerschouwen zijn verdeeld Succfes voor Rust Roest ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag 6 juni me Nr. 23942 RENESSE - De VVV in Renesse is ondanks haar 75 jaar nog springlevend. Dat blijkt wel uit de lange evenemen- tenlijst voor de zomermaanden. Hoewel de VVV er al een bruisende maand op heeft zitten, resten er nog voldoen de activiteiten om als toerist of als inwoner van Schouwen-Duiveland te bezoeken. dag 26 juli een extra feestelijk tintje aan het jubileum van de VVV door een optreden te verzorgen op het po dium. Haar bijdrage begint om 20.00 uur. Ook de Goese Zusjes Wouterse en het zangduo Eddy en Ella geven acte de presence. Het eerste evene ment in augustus is het campingvoet bal om de VVV-cup op het sportter rein aan de Laone. In de periode van maandag 28 juli tot en met zaterdag 2 augustus wordt iedere avond om 18.30 uur een wedstrijd gespeeld. Zaterdag 6 juni is er in de kern van het dorp een Jubileumloop- en terras concert van 14.00-17.00 uur. Kam pioen van Nederland in 1985, show en dweilorkest De Stofhappers, luistert het muzikale festijn op. An dere klanken zijn te beluisteren tij dens de Koor- en samenzangavond in de Nederlands Hervormde kerk. Dit evenement, dat eveneens zaterdag 7 juni worden gehouden, biedt de be zoekers vanaf 20.00 uur een optreden van Laus Deo (Bruinisse), de Christe lijke zangvereniging VZOS (Ooster- land) en het Nederlands Hervormd Kerkkoor uit Renesse zelf. Lex Zee dijk begeleidt een en ander op het or gel. Concert Zaterdag 21 juni komen de muziek liefhebbers weer aan hun trekken met een loop- en terrasconcert door het Tiroler Showorkest uit Oude Ton- ge. Het muzikale festijn duurt van 14.00-17.00 uur. 's Avonds staat het Oberlingerorgel in de Nederlands Hervormde kerk centraal. Vanaf 20.00 uur speelt organist Dirk Jans- zoon Zwart een deel van zijn repertoi- In diezelfde kerk vindt woensdag 2 juli de Renesse Ouverture plaats on der leiding van Janny Lemsom. Me dewerking wordt verleend door Luc- tor et Emergo en toneelvereniging Op Drift. Aanvang 20.00 uur. Een week later, woensdag 9 juli, worden touwtrekwedstrijden gehouden op het terrein achter restaurant De Wig aan de Zoom. Teams kunnen zich op het VVV-kantoor inschrijven voor het sportevenement, dat om 20.00 uur begint. Typisch regionaal is de bijeen komst in de kerk met als thema Schouwse Klanken. Ingrediënten zijn voordrachten, zang, muziek en uiteraard Zeeuwse babbelaars. Een en ander begint om 20.00 uur. Zater dag 12 juli is het de beurt aan de auto cross wedstrijden op het terrein aan de Kooijmansweg. Vanaf 14.00 uur strijden de deelnemers om de eerste plaats, 's Avonds om 20.00 uur geeft het showorkest BMR uit Hoogerhei- de een optreden op het podium aan de Hogezoom ter hoogte van De Wig. Van maandag 14 tot en met .waen.s- dag 16 juni wordt iedere avond vanaf 19.00 uur een deel van de avond fiets driedaagse verreden. Begin- en eind punt is het VVV-kantoor. Bram Beek man geeft tijdens de laatste avond een orgelconcert in de Nederlands Hervormde kerk, dat om 20.00 uur begint. Kinderen, die iets voelen voor strandmozai'ek kunnen donderdag 17 juli naar de overgang bij de Jan van Renesseweg. Verschillende leeftijds groepen kunnen daar om 14.00 uur aan de slag. Kermis En dan is er jaarlijks een' grote groep mensen, die bezeten is van de kermis. Dat kan, want van maandag 21 juli tot woensdag 23 juli is er weer kermis in Renesse. Zaterdag 26 juli - wanneer de rust voor wat de kermis betreft is weergekeerd - staat er een loop- en terrasconcert op de agenda met medewerking van De Leutige Krabben uit Bergen op Zoom (weder om van 14.00-17.00 uur). Showband Enterprise geeft zater- De bezoekers van de Nederlands Hervormde kerk staat woensdag 30 juli nog een musiconfetti te wachten. Een zomers programma, dat om 20.00 uur begint. Een dag later is er vanaf 14.00 uur weer een strandmozaïek voor de kinderen. Deze maal verza melen de deelnemers zich bij de over gang van camping Wilhelminahoeve. De sportliefhebbers worden dinsdag 5 augustus op hun wenken bediend met een prestatie- en recreatiestrand- loop. Vanaf 19.30 uur starten de deel nemers vanaf het parkeerterrein aan het eind van de Jan van Renesseweg voor de afstanden van drie en zes ki lometer. Inschrijven bij het VVV- kantoor. Sport Meer sport nog met de jaarlijkse amateur wielerronde over het par cours Korte Reke-Lange Reke- Mauritsweg-Stoofwekken-Stoofweg. Start en finish is op de Korte Reke. De wedstrijd begint om 18.30 uur. Na het zoveelste loop- en terrasconcert (deze keer met showband Tivoli uit Halsteren) op zaterdag 9 augustus, staat diezelfde dag 's avonds om 20.30 uur de taptoe van Renesse op de agen da. Aan het muzikale gebeuren leve ren de volgende bands een bijdrage: de Rijnmondband (Schiedam), Excel sior (Rotterdam), Juliana (Middel burg) en Rust Roest (Zierikzee). De tweede en laatste fietsdriedaag se wordt gehouden van maandag 11 augustus tot en met woensdag 13 au gustus. Het vertrek is evenals de eer ste fietsmarathon iedere avond vanaf het VVV-kantoor om 19.00 uur. In de kerk klinken woensdag 13 augustus koorklanken van het Zeeuwse Jon genskoor onder leiding van dirigent De Rooij. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De activiteitenlijst wordt afgeslo- Advertentie :e ïi/n verkrijgbaar bij t lange uus havenpark 20 zierikzee tel. 01110-3727 TECHNISCH INSTALLATIE BURO Elektrische apparaten Televisie - Video HiFi - Huishoudelijk enz. 01114-1368 - 01119-1634 l^ilige oversteek bewoners Duinoord Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Bezorging (van 18.00-19.00 uur); 01119-1941. Redaktie (na 17.30 uur); 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40.00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BT W. Muziek, spel, sport en cultuur De weg heeft een nieuwe deklaag gekregen en daardoor moeten de beide kanten ook voldoende opgehoogd worden. BURGH-HAAMSTEDE - Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de werkzaamheden aan de Kloosterweg. te Burgh-Haamstede. Niet alleen is de weg voorzien van een nieuwe deklaag, maar ook heeft de doorgaande rou te een nieuw aanzien gekregen met aangepaste ver keerslichtinstallaties. Voor de bewoners van rusthuis Duinoord ongetwijfeld een verademing, want om de Kloosterweg over te steken moeten de bewoners een hele hindernis nemen. De belangrijkste .aanpassing, die naar alle verwachtingen volgende week in gebruik genomen gaat wor den is de zogenaamde Voetgangers Oversteek Plaats (VOP). Tegenover het rusthuis is een zebrapad aange legd, die bewaakt wordt door twee stoplichten. Met een simpele druk op de knop krijgen de ouderen vrij baan om veilig de Kloostërwêg'ovër'të'éte- kerf.1-Deze oversteek is onontbeerlijk om het centrum te bereiken. Kruispunt Maar ook het stoplichtenkruispunt aan de Kloosterweg wordt aange past. Over een maanfj is de installatie voorzien van een computergestuurd brein, dat in principe alle verkeer (letterlijk) groen licht geeft. Wanneer het verkeersaanbod van een bepaalde zijde dat vergt, dan springen de lich ten op rood, zodat ongevallen voorko men worden. De huidige installatie is veel beperkter in haar mogelijkhe den. "V.l- Daardoor heeft de doorgaande rou te nogaleens met opstoppingen te kampen. Niet alleen het verkeer, dat de Kloosterweg richting het gemeen tehuis overgaat, maar ook de voer tuigen, die in een lange rij het cen trum van Haamstede willen verla ten, staan nog onnodig lang te wach ten. Hieraan komt dus een einde en daarmee wordt de veiligheid verbe terd. Tfenslotte heeft de Kloosterweg haar 'onderhoudsbeurt' moeten on dergaan. Zowel het kruispunt zelf als het verlengde deel hiervan is voor zien van een nieuwe deklaag. Deze verhoging eist van het nevengelegen deel aanpassing en hiermee zijn de wegenbouwers momenteel druk doende. In de weg zelf zijn tegelijker tijd zogenaamde detectielussen ge legd ten behoeve van de yerkeers- lichtinstallatie. Nog voor de grote toeristenhoos hoopt de gemeente de werkzaamheden volledig afgerond te hebben. Slijtlaag De gemeente heeft sinds enige tijd ook een groot aantal andere wegen in. de Westerschouwse kernen voorzien van een nieuwe slijtlaag. Ook hierbij is sprake van het normale onder houd. Met het aanbrengen van de stoplichten bij Duinoord; de installa tie op het kruispunt en het aanbren gen van de deklaag op de Klooster weg is respectievelijk 30,000 gulden, 52.000 gulden en 175.000 gulden uitge trokken. Advertentie over de Brouwersdam en de Haring- vlietdam, met een koffiestop in Oost- voorne, via de Zuidhollandse eilan den, Europoort en Botlekgebied naar Rijswijk; daar zal het diner worden gebruikt. Het programma vermeldt daarna een rondrit door Den Haag, onder andere langs het paleis Noord- einde en meerdere regeringsgebou wen. In Scheveningen wordt de Bou levard en de visserijhaven bezocht. De terugreis verloopt via het West- land (De Glazen Stad) om vervolgens omstreeks 19.00 uur weer in Zierik zee te arriveren. HAAMSTEDE van J. T. C. Vermaas (Nieuwerkerk), geboren te Zierikzee; 29. Jakob Cor nells, z.v. L. M. van der Werf, en van C. van Kralingen (Oosterland). Overleden 3. Verstraaten, Neeltje, e.v. J. van der Weijde, oud 58 jaar (Nieuwer kerk); 23 de Bokx, Pieternella, wv. M. Lokerse, oud 90 jaar (Nieuwerkerk). Gehuwd 16. Cornells Jan van Damme (Ouwerkerk), en Willemina Pieter nella Bolle (Reimerswaal): 28. Jacob Ros (Voorhout), en Adriana Cornelia van de Schelde (Katwijk). ten met een windhondenren- nen-demonstratie op donderdag 14 augustus (aanvang 20.00 uur op het sportveld aan de Loane); Koperklan ken in de kerk vanaf 20.00 uur (woensdag 20 augustus) en de Greve- iingen Tourtocht op zaterdag 24 au gustus. Om 09.00 uur start vanaf restaurant De Wig de tocht met een lengte van 110 kilometer. Sporters melden zich vooraf aan bij het restaurant. Er is ook een aantal activiteiten, dat gedurende een langere periode gehouden wordt. Zo worden iedere dinsdag en woensdag rondritten met de Paardentram georganiseerd van uit het VVV-kantoor. Ook is er iedere dinsdagmiddag en woensdagmiddag en -avond de mogelijkheid om deel te nemen aan fiets- en wandelpuzzel- tochten. Vertrek en inschrijven ge schiedt bij het VVV-kantoor (14.00- 14.30 uur en 19.00-19.30 uur). Moermond Voorts kunnen belangstellenden tot en met zes september iedere don derdagavond en zaterdagmiddag een rondleiding krijgen door Slot Moer mond. 's Middags om 14.30 uur en 's avonds om 19.00 uur vertrekt een groep vanaf de Slotlaan aan de Loa ne. Deze rondleidingen beginnen don derdag 12 augustus. Vanaf maandag 16 augustus tot en met 6 september bestaat er de gelegenheid om iedere werkdag deel te nemen aan de zoge naamde elf-dorpen-fietstocht. Ver trekpunt is vanzelfsprekend weer het VW-kantoor tussen 10.00-13.00 uur. Een programma boordevol activitei ten dus met voor ieder wat wils. BURGH-HAAMSTEDE - Het colle ge van b en w van Westerschouwen heeft de verschillende portefeuilles verdeeld. Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer (VVD) heeft de vol gende taken op zich genomen: alge mene zaken (inclusief bijzondere wettten), bescherming bevolking, ci viele verdediging, brandweer, finan ciën, ruimtelijke ordening, waaron der woningbouwbeleid en recreatie. De kersverse wethouder J. Deïst (VVD) is loco-burgemeester gewor den en heeft grond- en pachtzaken, huurzaken, onderwijs, welzijn en sport onder-zijn-beheer. De CDA-wethouder A. J. Padmos (tweede loco) gaat zich de komende vier jaar inzetten voor sociale zaken (waaronder huisvesting), personeels zaken, openbare werken, economi sche zaken (waaronder midden standszaken), markt en kermis. ZIERIKZEE - Showband Rust Roest oogstte groot succes tijdens en driedaagse reis naar het Duitse Co- chem. De groep logeerde tijdens het weekeinde van 31 mei tot en met 2 ju ni in een jeugdherberg, daarheen ge reden met een bus van Van Oeveren met Leo Hakbijl aan het stuur. Op za terdag werd een show gegeven, waar voor het talrijk publiek zich uiterst tevreden toonde. Verder stond er een leuke tocht door de Eifel op het pro gramma en werd de thuisreis op maandag aanvaard via de toeristi sche route, richting Nobelpoort, het thuishonk van Rust Roest. ZIERIKZEE Reisje PTT gepensioneerden Met twee bussen van de Fa. Van Oe veren togen de PTT gepensioneerden van Schouwen-Duiveland op weg voor hun jaarlijks reisje, dit keer richting Biesbosch, waar met de rond vaartboot Kapitein Schuller een tocht werd gemaakt gedurende twee uur door dit 3000 ha grote gebied. Na het afmeren ging de reis naar Made voor een lunch in 't Trefpunt. De reis ging verder naar de vestigingstad Heusden waar een VW-in format rice leiding gaf aan een rondwandeling. Voor de liefhebbers was dit om te smullen! De bussen toerden verder langs Drunen, Nieuwkuyk, Crom- voirt. Helvoirt, Haren. Ooisterwijk naar Moergestel, alwaar het diner ge bruikt werd in restaurant Breda's Welvaren. De heer Hoogenboom sprak hier dankwoorden voor de pri ma verzorging en de gezelligheid. Een uur na de planning waren de feestgangers weer thuis. Voorjaarsreisje ANBO-Zierikzee De afdeling Zierikzee van de Alge mene Nederlandse Bond voor Oude ren houdt op donderdag 12 juni haar geplande voorjaarsreisje voor leden. Het doel van de reis is Den Haag en Scheveningen. De rit er naar toe gaat Reisje Vrouwenvereniging De Hervormde Vrouwenvereniging maakte deze week een dagtocht per bus van de firma Van Oeveren naar Zuid-Limburg. Er namen 44 personen deel, waaronder ook enige heren. De reis werd gereden via de Grevelingen- dam, langs Willemstad naar Weert voor de koffie. Vandaar naar Maas tricht voor het maken van een boot tocht met rederij Van Stiphout naar Ternaaijen en terug met de lunch aan boord. Met de bus verder door Klein Zwitserland met al zfjn mooie gebie den en plaatsjes om dan de Belgische Boudewijnweg te nemen voor de rou te terug. In Tongeren werd thee ge dronken en via Antwerpen en Putte werd Hogerheide bereikt voor het af scheidsdiner in Familyland. Rond 21.30 uur was iedereen weer thuis. NIEUWERKERK Mutaties In de gemeente Duiveland zijn in de maand mei de volgende personen respectievelijk geboren, overleden en gehuwd: Geboren 2. Hendrikus Jacobus, z.v. C. P. van Driel, en van M. Kempeneers (Nieu werkerk), geboren te Zierikzee; 1. Dc- sireé Bastiana, d.v. F. A. Capelle, en van E. J. Mandemaker (Nieuwer kerk); 7. Cornelia Elizabeth Neeltje, d.v. I. Bal, en van N. E. Geuze (Nieu werkerk); 7. Adriaan Julian, z.v. M. K. van 't Hof, en van E. C. Reede (Nieuwerkerk), geboren te Zierikzee; 11. Klazina Antonia, d.v. D. Stoutjes- dijk, en van P. van der Wekken (Nieu werkerk), geboren te Zierikzee; 16. Janna Cornelia, d.v. A. Boot, en van A. van Klinken (Nieuwerkerk), gebo ren te Zierikzee; 22. Maartje Sofia, d.v. A. den Hoedt, en van J. Slie- drecht (Nieuwerkerk), geboren te Zie rikzee; 27. Martina Adriana, d.v. J. C. Kort, en van C. A., van det Have (Nieuwerkerk), geboren te Zierikzee; 27. Barry, z.v. B. van der Schoor, en BURGH-HAAMSTEDE - Bij bakker A. Hogenaar in Burgh-Haamstede zijn donderdagavond twee meclsilo's afgele verd. Dat was niet zo'n éénvoudige klus, want de apparaten moesten over de winkel heen worden getild. Een te kleine kraan moest op het laatste nippertje vervangen worden. Volgende week komt de derde en laatste silo en daarmee sluit de bakkerij een periode af, waarin een verouderde meelopslaginstallatie de dienst uitmaakte. De fabrikant, die nu meel aflevert, kan zijn produkt in grote hoeveelheid in de silo's spuiten, zodat de mcelbalen van weleer er niet meer aan te pas komen. Die waren bij Hogenaar toch al een tijd verbannen, maar nu wordt de opslag nog luxer. Met een simpele druk op de (computer)knop bepaalt de bakker de hoeveelheid meel, dat vervolgens vol-automatisch uit de silo's komt. Ongetwijfeld een behoorlijke investering, maar anderzijds weer kostenbesparend, doordat in grote hoeveelheden kan worden ingekocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3