Nu ook in Brouwershaven Nepal-expositie geopend Marktdag in Kerkwerve voor nieuw kerkorgel Woningbouwvereniging is financieel gezond Weer minder belangstelling wandeltocht Zaterdag 21 juni vanaf 10.00 uur Geslaagd 4 Burgemeester C. Slabbekoorn (rechts) spreekt de genodigden toe, terwijl Jacoba van Beieren en Frank van Borssele in historische kledij toekijken. Burgemeester Slabbekoorn enthousiast BROUWERSHAVEN - In het kader van de actie Zee land helpt Nepal, waarmee het Unicef-project in dat land wordt gesteund, heeft burgemeester C. Slabbe koorn in de Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven de ex positie Nepal, waar goden onder de mensen leven ge opend. Na Zierikzee, waar de expositie in de Vierschaar van het stadhuis vele bezoekers trok, is Brouwershaven daarmee de zevende en laatste plaats in Zeeland waar de door Unicef op gestelde tentoonstelling is te zien. En wel tot en met 30 juli dagelijks (behalve zondags) van 13.30 tot 16.00 uur. De opening werd bijgewoond door Brouwse gemeenteraadsleden, on derwijzend personeel van de basis scholen en in het kader van het 700- jarig bestaan dit jaar van de Smalstad ook door Jacoba van Beie ren en Frank van Borssele. De burge meester vertelde dat Brouwershaven direct te vinden was om de expositie te ontvangen. Ten eerste vanwege het jubileumjaar van de Smalstad, maar tevens vanwege de aard van het pro ject dat de mensen in Nepal hulp wil bieden maar daarbij respect houdt voor de eigen cultuur van dat land. ,,Door deze actie krijgen de mensen een stukje onderwijs in eigen land met volwaardig materiaal. Dat stelt hen" in staat om vanuit de eigen cul tuur hun leven uit te bouwen en in te spelen op de mogelijkheden die in het eigen land aanwezig zijn", aldus Slab bekoorn die van mening was dat dit zeker stimulerend zal werken op de eigenwaarde van de bewoners van Nepal. Hij sprak de hoop uit dat de expositie via de schoolkinderen die hem zullen bezoeken een binding zal bewerkstelligen tussen de kinderen in Nepal en hier in Zeeland. Jantien Kuiper van de actie Zee land helpt Nepal begeleidde de aan wezigen langs de verschillende on derdelen van de expositie, waarmee Unicef een algemeen beeld geeft van Nepal. In het kader van de Zeeuwse actie werd de expositie door Kuiper uitgebreid met een specifiek onder wijsproject waarin een beeld wordt gegeven van het district Bajhang. Een onherbergzaam en onontwikkeld gebied in het noordwesten van Nepal waar de ontbossing en corrosie grote problemen vormen. Voor de scholen is verder een video-film beschikbaar over Nepal, die ook op de expositie bekeken kan worden. ZIERIKZEE Aanrijding rotonde Een voorrangsfout lag ten grond slag aan een aanrijding op de Zierik- zeese rotonde, dinsdagmiddag. Van de verbindingsweg Gracht weg/Ro tonde reed J. v. d. P. uit Katwijk, die geen voorrang verleende aan de op de rotonde rijdende A. v. H. uit 's Gra vendeel. Er viel slechts materiële schade te noteren. Aanrijding Kerkhof B. M. uit Zierikzee zag dinsdag avond niet al rijdende van het Kerk hof NZ richting Balie, dat de Balie met hekken was afgesloten in ver band met de Paardenmarkt. M. reed met zijn auto tegen het hek en zijn voertuig liep vervolgens aanzienlijke schade op, alsook het hek. Diefstal in haven R. de S. uit Zierikzee deed aangifte van de diefstal van zijn achterstag- ontspanner, vanaf zijn boot in de Nieuwe Haven. Het apparaat kost 800,-. Nieuwe projectleider/coördinator De in Burgh-Haamstede woonach tige L. S. de Feiter is begonnen als nieuwe projectleider/coördinator van het werklozenprojeet Schouwen-Dui- veland. Hij volgt hiermee M. Hoh- mann op, die eerder te kennen gaf er mee te willen stoppen. Hohmann was al enkele maanden weg. De Feiter, die eerder werkte bij het bureau beleid en coördinatie welzijn in Spijkenisse, is dagelijks te bereiken tussen 10.00- 12.00 uur in de Vrijwerkcentrale Man huisstraat 2 te Zierikzee. Collecte In de periode van 9 tot en met 22 ju ni wordt in Zierikzee de Anjercollec te gehouden. Evenals vorig jaar doen de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer, Rust Roest, CJV Samen Verder en de Zierikzeese Oratoriumvereni ging mee. Elke vereniging neemt een deel van de stad voor haar rekening, waarbij het in sommige gevallen ge paard gaat met muziek. Vijfentwin tig procent van de netto collecte opbrengst komt ten goede aan de ver enigingen zelf. NBvP-Schouwen De dames van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Schouwen gaan op 17 juni een be zoek brengen aan het werkeiland Neeltje Jans, met daaraan gekoppeld een vaartocht langs de stormvloedke ring met de nieuwe boot van rederij den Breejen. Vertrek per lijndienst BROUWERSHAVEN - De wandel tocht van ASV Brouwershaven over 8 of 15 kilometer heeft weer minder belangstellenden getrokken dan vo rig jaar. De dalende tendens van de laatste jaren zette zich voort met 122 deelnemers ten opzichte van 150 vo rig jaar en vele honderden enkele ja ren geleden. Desondanks verzekerde organisatrice Anneke van de Bijl dat het sportieve evenement volgend jaar weer van start zal gaan. ,,Er gaan al zoveel wandeltochten verloren. We willen de mensen een kahs blijven geven om uit plezier of hobby mee te doen. En bovendien hebben we nog medailles in voor raad", vertelde ze. Ook het lidmaat schap van de vereniging Zeeuwse Wandelbond dat ASV Brouwersha ven dit jaar aanging bracht weinig extra wandelaars naar Brouwersha ven. De deelnemers uitten niettemin positieve reacties over de tocht die met mooi weer richting Zonnemaire werd gelopen. Precies 20 sportieve- lingen tippelden 15 kilometer, terwijl de overigen voor 8 kilometer kozen. Het begin van de tocht werd begeleid door de drumband Apollo en de Brouwse majorettengroep. KERKWERVE - Een grote groep leden van de Neder lands Hervormde Kerk te Kerkwerve is druk doende met het organiseren van een marktdag, die zaterdag 21 juni wordt gehouden. De opbrengst van het evenement komt ten goede aan een nieuw kerkorgel. Dat is voor velen alle reden geweest om een steentje bij te dragen. De jongeren zijn volop bezig met het vervaardigen van sieraden, ter wijl anderen zich voorbereiden op een optreden als straatmuzikant. Een 85-jarige levert handwerkjes af voor de bazar; een ander ouder iemand zet zich in voor het maken van boerenwa- gentjes. Iedereen zet z'n beste beentje voor en dat geldt ook voor een groep dames, die bezig is met het maken van bloemsierstukjes. Tijdens het evenement kan ieder een deelnemen aan het raden van het totaal gewicht en de leeftijd van de predikant en de kerkeraad. De hoofd prijs is een slachtrijp varken. Het spelelement zit ook in het raden naar de naam van een in Zeeuwse kleder dracht gestoken pop, de prijs van een mand boodschappen en het aantal erwten in een pot. Naast een rommelmarkt, waarvoor nog steeds spullen kunnen worden in geleverd (01110-6404/3355), kan er van alles worden gedaan als ballengooi- en, spijkerslaan, schieten, grabbelen, enveloppe trekken en prikken op het bord. Er zijn kraampjes met hand werkjes, die tot 14 juni nog kunnen worden ingeleverd bij mevrouw Kesteloo, Weel weg 12. Voor de inwendige mens is er vol doende te vinden. Naast de oliebol len zijn er ondermeer slaatjes, pa lingbroodjes en babbelaars. Tussen de hapjes door kunnen de bezoekers dan nogeens een kijkje nemen bij verschillende oude ambachten, zoals het maken van fuiken, het scheren van schapen en het zogenaamde paardenkappen. In de kerk zelf bespeelt C. P. van Eek ieder uur een kwartier op het orgel, want daar draait het immers om. Kunst en Eer sluit het festijn 's avonds om 19.00 uur af. Het begint om 10.00 uur. ZIERIKZEE - In de aula van de Technische School te Zierikzee zijn de diploma's van de wintercursussen lassen uitgereikt door directeur F. G. Scherjon. Deze cursussen leiden op tot het niveau van gevorderden, waarbij de examens onder toezicht staan van het Nederlands Instituut voor Lastechniek te Den Haag. De cursussen werden gegeven door C. J. Hillebrand en J. Goudswaard. Geslaagd zijn: J. W. Winkel, Brou wershaven; M. P. de Keijser, Bruinis- se; L. Elzinga, Drachten; W. Visser, Ellemeet; C. E. de Ruijter, Kerkwer ve; L. M. J. Bolle. J. W. Bolle. J. C. Bosman en R. Duffener, Oosterland; P. W. v. d. Velde, Renesse; M. A. Ramdjam, Scharendijke; E. J. de Jon ge, J. A. Kramer, M. J. Lodewijk en H. Phan Van, Zierikzee. UTRECHT - NS start na de zomer vakantie voor nieuwe conducteurs een stoomcursus die er op gericht is dat ze de toenemende agressie tussen de rails in juiste banen kunnen lei den. In '85 nam de agressie van lasti ge klanten tegen conducteurs met ruim 25 procent toe. BRUSSEL - Nederland dreigt de" slag te verliezen om de vestiging van een Europees merkenbureau. Dat schrijft de liberale Euro-parlementa riër Gijs de Vries in een brief aan mi nister Van Aardenne van economi sche zaken. van de ZWN vanaf het station te Zie rikzee om 12.48 uur, degenen die met eigen vervoer gaan moeten om 13.30 uur bij de damaanzet zijn. Opgeven maandag 9 juni van 9.00 tot 13.00 uur bij mevrouw Schell, telefoon 01110- 3026. Geslaagd Aan de lijst van geslaagden van de Zeeuwse Dag- en Avondscholenge meenschap moet nog worden toege voegd: deelcertificaat-mavo: J. van Alphen-Sprangers en volledig havo diploma: M. van Berchum. Rommelmarkt Zaterdag 14 juni wordt onder de Beuze in Zierikzee een rommelmarkt gehouden, die om 08.30 uur begint. De opbrengst komt ten goede aan de Gereformeerde kerk. Jan Plezier ABN-directeur F. Donker geeft za terdag 7 juni om 10.00 uur het start sein voor een puzzelrit, waaraan 80 collega's deelnemen. In twintig koet sen en een Jan Plezier zullen de deel nemers over Schouwen-Duiveland rijden. Een en ander kon met mede werking van stalhouderij Van der Graaf uit Sirjansland worden gerea liseerd. BURGH-HAAMSTEDE Autorally De Middenstandsvereniging Burgh- Haamstede heeft voor dinsdag 17 juni een autorally in de gemeente op het programma staan. Belangstellenden kunnen zich om 18.00 uur inschrijven bij de plaatselijke WV. RENESSE Beatrixschool op bezoek Veertien leerlingen van de ZMLK- groep van de Beatrixschool uit Zie rikzee waren te gast bij CJV De Scha kel in Renesse. In het clubgebouw van de Renesser CJV beleefden de kinderen, samen met de midden groep van de CJV een fijne middag. De gasten werden ontvangen met cake en limonade. Opvallend was dat de kinderen uit Zierikzee zich gelijk op hun gemak voelden, terwijl juist de gastheren/vrouwen in het begin een beetje verlegen waren. Gezamen lijk werden verschillende spelen ge daan, die uitstekend in de smaak vie len. Bij het dierengeluidenspel kregen alle deelnemers een kaart met een dier erop. Door nabootsen van het geluid moesten de kinderen zich soort bij soort groeperen, waarna als afsluiting door alle groepen een con cert van dieren geluiden gegeven moest worden. Na een tractatie leer den de kinderen van de Beatrix school met veel plezier en inzet de CJV'ers een volksdans. De geslaagde middag werd afgesloten met een ge zellige pannekoekmaaltijd. De ge dachte achter deze middag was niet alleen om de kinderen uit Zierikzee een gezellige middag te bezorgen, maar ook om wat meer begrip te kwe ken tussen de CJV-jeugd en de geeste lijk gehandicapte kinderen van de Beatrixschool. Afsluiting seizoen Zondagsschool Mirjam uit Renesse sloot het seizoen af met de groep 5 tot 9 jarigen. Met particuliere auto's reed men naar Zierikzee, waar een bezoek werd gebracht aan het poppentheater Alteklein. Ellis Sayers verzorgde een gezellige voorstelling over Rorik het wrattenbeest. Zij wist uitstekend de kinderen bij 't spel te betrekken en die waren dan ook bijzonder enthou siast. Na de voorstelling werden in de tuin van een van de zondagsschool leidsters broodjes gebakken op de barbecue. Ook werden er met de kin deren nog trekpoppetjes gemaakt. Met deze geslaagde middag kwam een einde aan het zondagsschool sei zoen. In september hoopt men weer opnieuw van start te gaan. Met de oudste groep van de zondagsschool wordt als seizoenafsluiting a.s. zater dag een reisje naar Rotterdam ge maakt. NOORDWELLE Excursie NBvP De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Noordwelle en omstreken sloot dinsdagmiddag het seizoen af met een excursie naar de Oosterscheldewerken. Vanaf het parkeerterrein aan de Oude Moolweg te Renesse vertrok men met 37 dames met particuliere auto's naar de dam aanzet, vanwaar de tocht werd voort gezet met de bus. Op het werkeiland Neeltje Jans aangekomen werd eerst naar een film gekeken over de Oos- terschelde toen en nu. Verder werd rondgekeken naar de uitgestelde ma quettes en foto's o.a. over de ramp. Vervolgens werd per boot een vaar tocht langs de pijlers gemaakt. Aan boord werd deskundig toelichting ge geven, evenals bij de daarop volgende rondrit per bus over het werkeiland. Met de bus werd o.a. de sluis bekeken die aan de Noord Beveland zijde van de dam wordt gebouwd. Bij elkaar was het een zeer informatieve mid dag die bij de dames uitstekend in de smaak viel en die een waardige af sluiting vormde van een goed seizoen. SCHARENDIJKE Vergadering De commissie algemene bestuurlij ke zaken van de gemeente Midden- schouwen vergadert woensdag 25 ju ni in het gemeentehuis te Scharendij ke. De raadsvergadering staat ge pland voor woensdag 2 juli. De data zijn verzet in verband met verschil lende activiteiten in de gemeente. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. BROUWERSHAVEN Geslaagd A. van de Hoek en E. Overbosch van het brandweerkorps Brouwers haven zijn geslaagd voor het examen hoofdbrandwacht. DREISCHOR Geslaagd A. Braai van het brandweerkorps Dreischor is geslaagd voor het exa men hoofdbrandwacht. Donateurs niet In het aankondigend artikel betref fende de eilandelijke muziekdag in Dreischor werd 'ten onrechte ver meld, dat de feestavond ter gelegen heid van het 85-jarig bestaan van mu ziekvereniging „Crescendo" ook toegankelijk zou zijn voor donateurs. Dat is niet het geval. Het gaat om een gezellig samenzijn voor leden en naaste medewerkers. NIEUWERKERK De Kêête dicht Het bestuur van jeugdsoos De Kêê te besloot op de vergadering van woensdag 4 juni de jaarlijkse zo merstop te verlengen. Voorheen be gon De Kêête-vakantie in begin juli, bij gebrek aan bezoekers gaat deze periode van stilte vanaf heden in. In de eerste week van september begint het nieuwe seizoen, momenteel wordt door het bestuur gezocht naar moge lijkheden het publiek in de toekomst weer in groten getale binnen te halen. De Kêête levert, wel de geplande acti viteiten met de ronde van Nieuwer- kerk zoals een schiettent, grabbelton en enveloppen-verkoop. OOSTERLAND Oud papier Ten bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeenten wordt op za terdag 7 juni oud papier en vodden opgehaald. De actie start om 9.30 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Oud papier Tfen bate van de Mbuma-zending zal op zaterdag 7 juni weer oud papier opgehaald worden. De actie start om 8.30 uur vanaf het Kerkplein. Ver zocht wordt het papier gebundeld ge reed te zetten. Bruse vereniging leverde jaarverslag af BRUINISSE - De Christelijke Woningbouwvereniging Schouwen en Duive- land in Bruinisse heeft haar totale woningbezit voorzien van isolatie. Het be stuur toont zich hiermee bijzonder ingenomen, mede door het feit dat het in grijpende isolatieprogramma de financiële positie van de vereniging niet al te zeer heeft aangetast. Een en ander blijkt uit het jaarverslag over 1985. Een jaar dat werd afgesloten met een batig saldo van bijna 60.000 gulden. Een van de vrijwilligers die druk in de weer is voor de bazar op zaterdag 21 juni. Het bestuur spreekt van een finan cieel gezonde coöperatie. Zij staaft dit met de opmerkingen, dat de ver eniging in de periode van 1980 tot en met 1985 bijna 700.000 gulden aan groot onderhoud heeft uitgegeven, buiten het normaal lopende onder houd. Daarbij kan in aanmerking worden genomen, dat de gezamenlij ke Onderhoudsfondsen en de Alge mene Bedrijfsreserve gedurende deze periode nog gestegen zijn van 250.000 gulden per 1 januari 1980 tot 409.000 gulden per 1 januari 1986. Nu het isolatieproject achter de rug is is de organisatie niet van plan om op de lauweren te gaan rusten. Voor 1986 staat de renovatie van zeventien schuurtjes in de Margrietstraat te Bruinisse op het programma. „Dit betreft ons oudste complex uit 1956, dat op dat punt nodig toe is aan een opknapbeurt", schrijft het bestuur De exploitatie van de zorgwonin- gen geeft reden tot voldoening. Deze streekvoorziening mag zich volgens het bestuur in een goede belangstel ling verheugen. De wachtlijst telt een behoorlijk aantal gegadigden in Bruinisse; voor Duiveland geldt dit in mindere mate. De vereniging spreekt ten slotte haar erkentelijk heid uit over de goede contacten met Beter Wonen in Zierikzee. De woningbouwvereniging houdt dinsdag 17 juni een ledenvergadering in het Dorpshuis te Bruinisse. De bij eenkomst begint om 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4