De oudjes doen het nog best Scaldina-speler Ton ten Hove wint Kerkwerve-Lentetoernooi Avondfietsdriedaagse '86 loopt parallel met Expo RTC Schouwen-Duiveland organiseert toertocht door Zeeland en Brabant NIEUmBODE Handboogschutters Brouwse vereniging Zodiak scoren goed bij bondswedstrijden Zeven eerste plaatsen voor Delta Sport-junioren tijdens wedstrijden Goes Bart van Haeringen mist districtstitel bij verspringen op valreep Damesploeg Onderdak waterpolo debuteert NPC-wedstrijd Serooskerke ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3 juni 1986 Nr. 23940 ZIERIKZEE - De oudjes doen het nog best... Dat bleek zaterdagavond op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok. Voor de tweede keer speelde het VV Zierikzee-kampioensteam van het seizoen 1974/1975 een reüniewedstrijd tegen een van de toenmalige tegenstanders. Dit keer kwam het team van het Middel burgse VV Zeelandia naar Zierikzee om de formatie van trainer/coach René Kerkhove te bekampen. De Zeelandianen moesten erkennen, dat de roodzwarte brigade het nog niet verleerd bleek te zijn. Het duur de overigens wel geruime tijd vooraleer Zierikzee een positieve score kon bewerkstelligen. Pas in de tweede helft konden Kees Verkaart en Jan Bij de Vaate scoren, waarmee de eindstand op 2-0 werd be paald. Als de plannen van organisator René Kerkhove doorgaan fungeert het volgend jaar SC Gastel als opponent. De reüniewedstrijden werden opgezet om de spelers van de succesvolle ploeg uit de zeventiger jaren de gelegenheid te bieden eens per jaar bij te praten, hetgeen na afloop van het duel uitvoerig ge beurde. Overigens liet voormalig Oranje-speler Adrie Koster vanwege familie-omstandigheden verstek gaan. Op de foto op de achterste rij van links naar rechts: Peter Goedegebuure, doelman Henk Vermeule, trainer/coach René Kerkhove, Cees Struyk, Jan Bij de Vaate, Jaap Geleijnse, Geleijn de Masier en vlagge- nist Jan Snijders. Daarvoor van links naar rechts: Adrie Kamp, Hans Verkaart, Jaap Stoufjesdijk, Cees Lodewijk, Adrie Stoutjesdijk en Kees Verkaart. ZIERIKZEE - Rijwiel Toer Club Schouwen-Duiveiand organiseert ook dit jaar weer een avondfietsdrie daagse. De driedaagse geldt veelal als een soort symbolische start van de zomer. Dit jaar koos de organise rende club voor één centrale start plaats op Schouwen-Duiveland, voornamelijk omdat het sportieve en recreatieve gebeuren samen valt met de tweede Expo Zierikzee, die gehou den wordt van woensdag 11 tot en met zaterdag 14 juni. De avondfiets driedaagse wordt op 11, 12 en 13 juni verreden. Voor elk van de drie avonden is een verschillende route uitgezet over Schouwen-Duiveland. Per avond kan een tocht over 25 dan wel 50 kilome ter worden verreden. Met name de korte afstand kan in principe door ie der gezinslid gereden worden, het geen de sfeer van de driedaagse voor een belangrijk deel kan bepalen. Aanmelden voor de avondfietsdrie daagse kan gebeuren op het Expo- terrein op de parkeerplaats aan de Scheldestraat in Zierikzee. Hier kan ook iedere avond gestart worden tus sen zes uur en half acht. De sluiting is om tien uur. Het inschrijfgeld voor de driedaagse bedraagt vijf gulden voor het volledige gebeuren. Na afloop krijgt iedere deelnemer, die de drie tochten met succes aflegde een aardi ge herinnering. ZIERIKZEE - De damesploeg van de waterpolo-afdeling van zwem- sportvereniging Onderdak uit Zie rikzee komt op vrijdag 6 juni voor het eerst in actie tijdens een oefen wedstrijd. Als tegenstander fungeert het team van De Ganze uit Goes. De Goese ploeg speelt al een aantal ja ren waterpolo, zodat het voor Onder dak een zware klus zal worden om met een positief resultaat uit het wa ter te komen. De Onderdak-dames trainen sinds vorig jaar. Er zijn evenwel nog te wei nig dames om in competitieverband te gaan spelen. De oefenwedstrijd te gen De Ganze geldt als oefen wedstrijd om ervaring op te doen. Het spelen van een oefenwedstrijd is ontegenzeggelijk een heel andere er varing dan het spelen van een onder ling duelletje. De wedstrijd in het Zierikzeese zwembad begint vrijdag avond om kwart over zes. De dames rekenen op een behoorlijke be langstelling vanuit het publiek. SEROOSKERKE - In Serooskerke werd een dressuurwedstrijd afge werkt voor poiiyeoinbinaties aan gesloten bij de Nederlandse Pony Club. In de Z-klasse kwam liet beste Schouwcn-Duivelandse resultaat voor rekening van Patricia Bakker met haar pony Annabel. De combina tie van de PPC Schouwen-Duiveland eindigde als derde en scoorde 123 punten. Met haar tweede pony Grashopper eindigde de Zierikzeese amazone op de vijfde plaats. De combinatie scoor de hier 115 punten. De individueel uitkomende Sandra van Dijke kwam met Chopin uit op 109 punten, het zelfde totaal dat ook werd bereikt door Diana Monshouwer met Peggy van de RV Renesse. Haar clubgenote Anousehka Lütgenau kwam met Mr Ares uit op 107 punten. In de M-klasse noteerde RV Renesse-amazone Miranda van Hel den een winstpunt met haar pony Ceasar. De tiende plaats leverde toch nog 121 punten op. Esther van Tilborg en Romeo kregen voor hun proef 116 punten. In de L-klasse scoorden twee Schouwen-Duivelandse combinaties een winstpunt. PPCSD-combinatie Suzanne Haeck en Lady Ashley no teerde 125 punten op een derde plaats en op de vierde positie legde Marcia Daiebout met Ester beslag. De RV Renesse-combinatie scoorde 123 pun ten. Marjolein Padmos en Fosco kwa men niet verder dan 112 punten. Een dubbel eilandelijk succes le verde de B-zwaar-categorie op. Cleo patra Kloet en Blacky van de RV Re- nesse en Leonard Haeck en Lady Ashley van de PPCSD noteerden bei de 124 punten en incasseerden daar voor ieder een oranje rozet, behoren de bij een eerste plaats. Karin Blom kwam met Bianca uit op 119 punten. Bruinisse Tijdens een dressuurwedstrijd van de NPC in Bruinisse eindigden Karin Blom en Bianca in de B-zwaar-klasse als eerste met 123 punten, waarmee clubgenote Cleopatra Kloet met Blac ky naar de tweede plaats werd verwe zen. Deze combinatie kwam uit op 121 punten. In de M-klasse haalde Mi randa van Helden met haar pony Cea sar een winstpunt met 123 punten en in de L-klasse deed Marcia Dalebout met Ester hetzelfde, maar dan met 124 punten. In de Z-klasse eindigden Anousehka Lütgenau met Mr Ares en Diana Monshouwer met Peggy als tweede en derde met scores van 111 en 110 punten. Miranda Verlegh scoorde met Feisal 121 punten en won. P.V. „Zierick", Zierikzee Wedvlucht vanuit Pont St. Maxence 24 mei 1986. In concours 230 duiven, gelost om 8.15 uur met w.-z.w. wind. Eerste prijsduif 11.33 uur. Snelheid 1398 m/min. Laatste prijsduif 11.49 uur. Snelheid 1298 m/min. Uitslag wedvlucht: G. Bakker 1, 3, 13, 14, 16, 26, 27, 50, 51; L. L. de Hooge 2. 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 15, 19; J, den Hengst 9, 17, 22, 23, 24, 36, 37. 45, 46, 55; Comb, v/t Veer 12, 29, 39, 53; J. Verwijs 18, 21, 28, 34, 38, 42, 49, 54, 57; J. v. d. Sande 20, 40, 44; M. K. Krijger 25, 32, 35; E. Kloet 30, 31; W. Rogge band 33, 58; Janse-Vermeule 41, 43, 48; F. Maijs 47, 52; Gebr. Bolle 56. UTRECHT - De Industriebond FNV gaat in beroep tegen de uit spraak van de Dordtse rechtbankpre sident "mr. A. D. Mijs dat stakende werknemers geen poortacties mogen houden. Mijs bepaalde dat eind april in een door de metaalbedrijven Mer- con en Penn en Bauduin aangespan nen kort geding. BROUWERSHAVEN - Teams van de Brouwse vereniging Zodiak kwamen tijdens de regionale bondswedstrijden handboogschieten uitstekend voor de dag. Het eerste team behaalde een derde plaats in de A-klasse, terwijl het tweede team zelfs nog een plaatsje hoger scoorde in de C-klasse. De bonds wedstrijden werden afgewerkt in de jachtwinterberging van Van Ast in Brou wershaven en werden door bijzonder veel belangstellenden bekeken. In de ere-klasse ging de ploeg van Constantia uit Drunen met de eerste plaats strij- lcn met een score van 2729 punten, hetgeen een gemiddelde van 9,0 betekende. Constantia was daarmee het enige korps, dat tot dit voortreffelijke gemiddel de kwam. De regionale bondswedstrijden handboogschieten worden in Brou wershaven in twee weekeinden afge werkt. Het afgelopen weekeinde werd gestreden om de hoogste eer bij do korpsen, het aanstaande weekein de wordt om de individuele eer ge streden in de diverse klassen. Regio 4 wordt gevormd door de verenigingen uit Zuid-Holland, Zeeland en het westelijke deel van Noord-Brabant. De wedstrijd werd afgewerkt volgens hot een-pijlsysteem. Hierbij schiet ie dere speler van een korps beurtelings een pijl op een blazoen, dat op 25 me ter staat opgesteld. Per speler wor den vijftig pijlen verschoten. Per dag streden twee klassen om de hoogste eer. De eerste dag traden de B- en C- klassers aan en de tweede dag werd gevormd door de A- en ere-klassers. Weinig verschil In de ere-klasse was de zege van Constantia zeer ruim. De Drunense schutters liepen 57 punten weg van de naaste concurrent HKS uit Zoeter- meer. De Vriendschap uit Tilburg kwam weer 23 punten achterop bij de Zoetermeerse handboogschutters. Sint Sebastiaan uit Yerseke eindigde in de ere-klasse als negende met 2477 punten, hetgeen in de B-klasse een aardige, maar niet eens winnende score zou zijn geweest. Aanzienlijk spannender was het in de overige drie klassen. In de A- klasse ontliepen Tevredenheid uit Dongen en Concordia uit Amsterdam elkaar slechts negen punten in het voordeel van de Brabanders, die uit kwamen op een totaal van 2599 pun ten. Achter de twee leidende korpsen eiste Zodiak uit Brouwershaven de derde plaats op met een score van 2571 punten. In de B-klasse lagen de eerste drie korpsen zeer dicht bij el kaar. Sint Sebastiaan II uit Goirle werd eerste met 2538 punten en bleef daarmee Prinses Irene II uit Tilburg drie punten voor. Ook de derde ge klasseerde, Sint Sebastiaan II uit Yerseke, hoefde slechts een geringe achterstand te incasseren. De Beve- landse formatie kwam uit op 2530 punten. In de C-klasse streed het tweede team van Zodiak uit Brouwershaven fanatiek mee om de hoofdprijs. De Brouwenaren trokken voortdurend gelijkop met het korps van het Etten- Leurse Nimrod. Uiteindelijk wonnen de Brabanders nipt met drie punten verschil. Zij kwamen uit op 2346 pun ten, Zodiak II bleef steken op 2343 punten. Op de derde plaats eindigde het derde team van Landmans Genoe gen uit Roosendaal met 2307 punten. Het korps van TOG uit Zierikzee eiste de vijfde plaats voor zich op met een score van 2226 punten. Een ande re Brouwse vereniging Artemis ver zorgde op beide dagen een de monstratie, die als bijzonder succesvol kan worden aangemerkt. Ook tijdens de persoonlijke kam pioenschappen van het komende weekeinde is Artemis weer van de partij met een demonstratie. Op bei de dagen beginnen de wedstrijden om elf uur en is het einde omstreeks vier uur. GOES - De Goese atletiekvereniging AV '56 organiseerde op sportpark Het Schenge atletiekwedstrijden voor C- en D-junioren. Aan de wedstrijden werd ook deelgenomen door een aantal atleten van AV Delta Sport uit Zierikzee. De ploeg liet zich van zijn beste kant zien, hetgeen werd geïllustreerd aan de hand van zeven eerste plaatsen en een hele serie persoonlijke records. Robert van der Vegt toonde zijn klasse door beide onderdelen waar aan hij deelnam winnend af te slui ten. Bij het verspringen overbrugde hij een afstand van 5.63 meter, waar mee hij achttien centimeter verwij derd bleef van het clubrecord, dat ZIERIKZEE - Rijwiel Toer Club Schouwen-Duiveland organiseert op zondag 8 juni de 'Twee provinciën- tocht' die voert door Zeeland en Bra bant. Na een tweetal toertochten door het Zeeuwse land, de Schou- wen-Duiveland-tocht en de Bloesem- tocht met telkens meer dan veertig deelnemers, is het aanstaande zon dag tijd om ook eens door het Bra bantse land te fietsen in het kader van de 'Twee provinciën-tocht'. De start van deze 150 kilometer lan ge tocht is zondagmorgen 8 juni om half negen vanaf het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok. De deel nemers rijden van daar richting Zijpe om daar over te varen en richting Noord-Brabant te rijden. Op onge veer de helft van de tocht wordt ge stopt om even uit te blazen van de vermoeienissen. Vanaf de rustplaats in Hoogerheide wordt richting Zeeland gereden. Via Goes en de Zeelandbrug rijden de deelnemers naar het eindpunt - sport park Den Hogen Blok -, dat om streeks half vier wordt bereikt. De tocht wordt achter ervaren voorrij ders gereden met een gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur. De tocht heeft begeleiding van een volg auto voor eventuele pechgevallen. Deelname aan de tocht staat voor ie dereen open. Zondagmorgen 8 juni kan tussen acht uur en half negen worden ingeschreven op de start plaats. KERKWERVE - Tafeltennisvereniging Kerkwerve organiseerde in de plaat selijke sportzaal De Werve het jaarlijkse lentetoernooi voor derde en vierde klassers. In beide categorieën kwamen zestien spelers in actie, die aanvanke lijk aantraden via twee achtkampen, waarna de twee winnaars om de toer nooizege streden. Bij de derde klassers tekende TTV Scaldina-speler Ton ten Hove voor de overwinning door in de finale te winnen van Christian van 't Hof, de winnaar van het vorig jaar. LEIDEN - In Leiden werden de districtskampioenschappen van West II af gewerkt. District West II wordt gevormd door Zuid-Holland en Zeeland. Om te mogen deelnemen diende aan vooraf vastgestelde limieten voldaan te zijn. Het Zierikzeese Delta Sport kwam met een aantal atleten aan de start en ver overde een zilveren en een bronzen medaille. De zilveren medaille werd behaald door Bart van Haeringen. De Delta Sport-atleet gaf bij het verspringen reeds bij de eerste sprong zijn visite kaartje af door 6.95 meter te over bruggen. Het leek de winnende af stand te gaan worden. Zelf liet hij de poging volgen door vijf ongeldige sprongen, maar ook de concurrentie beet zich stuk op de afstand. De aller laatste sprong van de wedstrijd bracht evenwel toch nog een wijzi ging teweeg. Een Illion-atleet over brugde 6.99 meter, waardoor Bart van Haeringen alsnog met de zilveren me daille genoegen moest nemen. Mark van de Riet veroverde bij de B-junioren een bronzen medaille op de 110 meter horden. Hij had drietien- de seconde meer nodig dan winnaar Wendel Noodmeer, die finishte na 15,3 sec. In de series had Van de Riet 16,3 sec. nodig gehad. Bij het ver springen eindigde de Delta Sporter als vijfde met een wat tegenvallende score van 5.98 meter. In de series van de 200 meter noteerde hij 23,9 sec., hetgeen hem een tweede plaats ople verde. De finale liep hij niet, omdat die samenviel met het verspringen. Bij het kogelstoten verbeterde hij zijn persoonlijk record naar 12.50 me ter. goed voor een zesde plaats. De discus gooide hij 35.92 meter weg. Robert Begemann startte op de 400 meter. Hij scoorde een tijd van 51,1 sec. in de series, hetgeen een derde plaats betekende. Alleen de eerste twee mochten naar de finale. Jan Ko nijnenburg werd tweede in zijn serie op de 800 meter. Met zijn tijd van 1.56,6 min. legde hij in de totaaluit- siag beslag op de elfde plaats. Anne- micke Goedhart kwam als enige atle te namens Delta Sport aan het vertrek. Met een afstand van 11.07 meter eindigde zij bij het kogelstoten als zesde. Bij het discuswerpen kwam zij tot een afstand van 29.00 meter. Ton ten Hove en Christian van 't Hof werden poulewinnaars. In de poule van Ten Hove eindigde Kerk- wervenaar Appie Kroezemann als tweede, terwijl Cor Smalheer van Scaldina in de tweede poule, die winst opleverde voor Christian van 't Hof, als tweede eindigde. Hierdoor werd de ontmoeting voor de derde plaats een eilandelijk gebeuren. Cor Smalheer wees Appie Kroezemann terug en werd daardoor derde. Ad Verhage van AJP uit Anna Jacoba- polder eindigde als vijfde door te winnen van Jaap Meerman van Arne- muiden. Michel Holm van Scaldina pakte de zevende plaats door te win nen van Freddie van de Boomgaard van Yerseke. Ton ten Hove verloor in de aehtkamp geen partij en bleef uit eindelijk ook overeind tegen Christi an van 't Hof van Smash '67 uit Sint Annaland. De Tholenaar verloor de eerste game kansloos, maar herpakte zich in de tweede door met 21-17 te winnen. In de derde game was er door hem weer niets te beginnen tegen Ten Hove, die afgetekend aan het langste eind trok en zodoende de eerste prijs bij Scaldina deed belanden. Bij de vierde klassers speelden Ko Minnaard van Yerseke en Cock van de Berg van De Sprint uit Vierpol- ders zich in de finale door beiden poulewinnaar te worden. Ad de Graaf van Scaldina werd door Minnaard naar de tweede plaats in de poule ver wezen. De twee werkten een langdu rige schuifpartij af. die uiteindelijk door De Graaf in drie games werd verloren. In de finale toonde Min naard zich ook de meerdere over Cock van de Berg, terwijl Ad de Graaf nog in de prijzen viel door de ontmoeting om de derde plaats te winnen van Rien Sinke van Yerseke. Kerkwerve-voorzitter Henk 't Hart eindigde als zesde door het duel om de vijfde plaats te verliezen van Chris Bruynzeel van Smash '67. Kees de Blaey van Yerseke klopte Daan van den Hoek van Kerkwerve voor de zevende eindpositie. De eindstanden van het TTV Kerkwerve-Lentetoernooi zien er als volgt uit: Derde klassers: 1. Ton ten Hove, Scaldina; 2. Christian van 't Hof, Smash '67; 3. Cor Smalheer, Scaldina;. 4. Appie Kroezemann, Kerkwerve; 5. Ad Verhage, AJP; 6. Jaap Meerman, Arnemuiden; 7. Michel Holm, Scaldi na; 8. Freddie van de Boomgaard, Yerseke; 9. Ad van 't Hof, Smash '67; 10. Martin van de Klooster, Smash '67; 11. Buddy Mathey, Kerkwerve; 12. Jaap Huigens, Kerkwerve; 13. Leo Janse, Yerseke; 14. Jan Kik, Scaldina; 15. Harry Corsman, AJP; 16. Rinus de Winter, Arnemuiden. Vierde klassers: 1. Ko Minnaard, Yerseke; 2. Cock van de Berg, De Sprint; 3. Ad de Graaf, Scaldina; 4. Rion Sinke, Yerseke; 5. Chris Bruyn zeel, Smash '67; 6. Henk 't Hart, Kerkwerve; 7. Kees de Blaey, Yerse ke, 8. Daan van den Hoek, Kerkwer ve; 9. Jan Bolier, Smash '67; 10. Johan Burgers, AJP; 11. David van Driel, Smash '67; 12. Erik Holm, Scaldina; 13. Cor Weijers, De Sprint; 14. Jan den Engelsman, Smash '67; 15. Rob van den Noord, Scaldina; 16. Kees Poortvliet, Smash '67. Scaldina-speler Ton ten Hove (links) werd winnaar bij de derde klasserster wijl Ko Minnaard van TTV Yerseke met de eerste prijs ging strijken bij de vierde klassers. nog steeds op naam staat van Mark van de Riet. Robert van der Vegt zorg de voor een persoonlijk record bij het speerwerpen met een uitstekende af stand van 41.62 meter. Op dit onder deel was ook de tweede plaats voor een Delta Sporter. Werner Lodewijk noteerde 36.20 meter. Hij voltooide de 100 meter in 13,8 sec. Serge Schot werd achtste bij het hoogspringen door 1.35 meter te overbruggen. Er- win Gerards kwam tot 1.30 meter. Zij sprongen respectievelijk 3.85 en 3.65 meter ver. Bij de D-jongens was Ralph Koper de uitblinker door de drie onderdelen, waarop hij aan de start kwam te winnen. Het hoog springen won hij met een sprong over 1.45 meter. Bij het speerwerpen kwam hij tot 33.92 meter, hetgeen in de buurt van het clubrecord van Ro bert van der Vegt komt. De derde zege boekte Koper bij het verspringen met 4.31 meter. Zowel het speerwerpen als het verspringen leverden persoonlij ke records op. Bij de C-meisjes zorgde Saskia Faas voor een nieuw clubrecord op de 1000 meter. Na een spannende race eindigde zij als vijfde in 3.36,7 min. Een week eerder scoorde zij 3.40,0 min. Saskia Faas had een goede dag, want zij liet ook twee persoonlijke re cords aantekenen. Bij het versprin gen kwam zij tot 4.09 meter en de 80 meter liep zij in 11,7 sec. Christian van de Riet zorgde voor een derde plaats bij het verspringen met een sprong over 4.40 meter. Zij werd ver der zesde op de 1000 meter in 3.48,0 min. en de 80 meter liep zij in 11,9 sec. Wendy Hartog werd tweede bij het hoogspringen met 1.40 meter en bij het verspringen liet zij een persoon lijk record aantekenen van 4.24 me ter. Op de 80 meter kwam zij tot 11,8 sec. Marieke Zwart sprong 1.30 meter hoog en 3.65 meter ver. De 16.52 meter met de speer betekende een persoon lijk record. Angeli van de Linde werd negende op de 1000 meter in 3.53,2 min. Zij sprong 3.46 meter ver en liep de 80 meter in 12,4 sec. Linda de Ligt sprong 3.12 meter ver en noteerde 12,4 sec. op de 80 meter. Bij de D-meisjes kwam Patricia Kort als beste uit de bus. Zij sprong 1.30 meter hoog en wierp de speer 23.06 meter van zich vandaan. Dat betekende een nieuw clubrecord. Hel oude record stond op naam van Isabelle Hamel met 20.28 meter. Annemieke K lompe werd vierde op de 60 meter in 9,5 sec., de zelfde tijd, die Patricia Kort als zesde liet aantekenen. In de serie was zij eentiende seconde sneller geweest. Yanthe Hoekstra werd derde bij het speerwerpen met 15.70 meter. De 60 meter voltooide zij in 10,1 sec. Simo- ne Kievits gooide de speer 11.66 me ter weg, sprong 90 cm hoog en liep de 60 meter in 10,6 sec. Marianne de Regt scoorde met de speer 11.40 meter en sprong 2.82 ver. Simone Kievits sprong 2.80 meter ver en Annemieke Klompe bracht het tot 3.49 meter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9