Reünie in Noordgouwe: feest van herkenning Burgemeester Van Bommel uit kritiek op Staatsbosbeheer De Zuidhoek zette haar deur wijd open II Initiatief van Hervormde Gemeente DE ZIERIKZEESCHE COURANT WAT WORDT HET WEBR. Opening filiaal de Schutse Jo-jo wedstrijd in De Lichtboei Opening eigen kantoor VVV-Duiveland Veel belangstelling- voor werkvoorzieningsschap MAANDAG 2 JUNI 1986 142ste jaargang Nr. 23939 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Kritiek is bovenal een gave, een intuïtie, een zaak van taal en flair; ze kan niet geleerd worden, het is een kunst. onderhoud; een stukje toeristenbe lasting misschienaldus Mol. Naast het ongenoegen bij burge meester en VVV-bestuursleden, was er vrijdagmiddag natuurlijk toch ook de tevredenheid over het bezit van een eigen kantoorruimte. Van Bommel memoreerde, dat hij twee jaar geleden ook reeds een VW- informatiekantoor had geopend in Ouwerkerk. Dat was toen echter nog gevestigd in het woonhuis van de toenmalige informatrice mevrouw H. M. Cool. Thans heeft men de beschik king over een eigen ruimte, waar de nieuw aangestelde informatrice me vrouw C. A. T. M. Steutel-Schellings haar werk zal gaan doen. Vertrouwen De burgemeester liet weten daar het volste vertrouwen in te hebben. Hij toonde zich ingenomen met het feit, dat de VVV het beleid de laatste jaren meer is gaan richten op het ver strekken van toeristische informatie en zich derhalve meer is gaan profile ren als een echte Vereniging voor het Vreemdelingen Verkeer. Hij wenste mevrouw Steutel veel succes in haar functie en overhandig de haar vervolgens de sleutel van het kantoortje. Aan de nieuwe informa trice derhalve de eer de deur te ope nen en het gezelschap genodigden binnen te laten. Voorzitter Overbeeke sprak dank woorden tot het gemeentebestuur vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Regen Veel bewolking, af cn toe regen of motregen. Dc wind is overwegend west tot noordwest 3 tot 4 Beaufort. Later langs de kust toenemend 4 tot 5 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht 11 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 6 juni: Woensdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 1G graden Windkracht: noordwest 4 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: noord 5 ZON- EN MAANSTANDEN 3 juni Zon op 05.24, onder 21.52 Maan op 03.38 onder 17.44 Nieuwe Maan: 7 juni (16.00) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Dc afgelopen dagen wa ren de vooruitzichten voor een gelei delijke weersverbetering gunstig. De laatste gegevens wijzen in de richting waarbij de kans op droog en warm weer slechts klein is. Een hogedrukgebied waarvan het centrum nabij de Azoren ligt veran dert slechts weinig van plaats Aan de noordflank trekken storingen van IJsland naar onze omgeving. Met de noordwestelijke stroming wordt kou de lucht aangevoerd die bovendien vrij vochtig is. De regenkansen zijn de eerst komende dagen dan ook vrij groot. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aansluiting Mevrouw M. van de Werf-Klaasse uit Noord- gouwe kreeg de vijftigste aansluiting op het be jaarden alarmsysteem. (Pag. 2). Groene Expo Met het hijsen van een grote groene ballon in de vlaggemast opende wethouder Groen de „Groene Expo" in Zierikzee. (Pag. 3). SD-trofee Op het Zierikzeese sportpark Den Hogen Blok werd voor de tiende keer het toernooi om de Schouwen- Duiveland-troflee gespeeld. (Pag. 4). Kampioenen De turnsters van de Zierikzeese turnvereniging Delta Sport kwamen met goud en zilver bela den terug van de nationale titelstrijd. (Pag. 5). Burgemeester J. van Bommel: ,.Het is een grof schandaal". NOORDGOUWE - „Het was een feest van herken ning", sprak ds. D. Jonker, huidig predikant van de Her vormde Gemeente in Noordgouwe, zondagavond na af loop van de grote reünie, die ongeveer driehonderdvijf tig gemeenteleden van nu en toen weer voor één dag bij een had gebracht. Met het vertonen van de deze dag ge maakte videobanden, aan initiatiefnemers, organisato ren en verdere betrokkenen werd de reünie op geanimeerde wijze afgerond. Het idee om deze ontmoeting op touw te zetten tussen allen, die ooit betrokken waren bij de Hervormde Gemeente in Noordgouwe, was ont sproten aan het brein van ouderling de heer D. Korstanje. De vele vragen, die hij anderhalf jaar geleden op zich afgevuurd kreeg tijdens het NCRV- Kerkepad hadden hem er in het bij zonder toe aangezet. Korstanje kon, toen hij zondagoch tend een overvolle kerk welkom heet te, tevreden zijn over het welslagen van zijn initiatief. Niet alleen vele BURGH-HAAMSTEDE - Zeeuws gedeputeerde mr. J. P. Boersma ver richt donderdag 12 juni de officiële opening van het bibliotheekfiliaal de Schutse in Burgh-Haamstede. Dc ontvangst begint om 14.30 uur. De bijeenkomst wordt georgani seerd door het bestuur van de Stich ting Gemeenschappelijke Biblio theekvoorziening Schouwen-Duive- land, waarvan J. L. Niemantsver- driet-Leenheer voorzitter is. ZIERIKZEE - Ter afsluiting van het clubseizoen wordt woensdagmiddag 4 juni in buurt- en clubhuis De Licht boei een jo-jo wedstrijd gehouden voor jongens en meisjes van zes tot dertien jaar. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Het verdient aanbeveling deelname vooraf bij De Lichtboei te melden, tel. (01110)-2075. oud- Noordgouwenaren uit de directe omgeving hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging, maar de reünie trok ook voormalige dorpsbewoners, die veel verder waren uitgezwermd. Tot zelfs uit Leeuwarden en uit Maas tricht kwamen ze zondag naar Noord gouwe. Ouderen Bij het naspeuren in de kerkboeken werd tot eind 1800 teruggegaan en de organisatoren hebben daar ongetwij feld goed aan gedaan, want vooral voor de ouderen bleek een dorps weerzien een leuke belevenis. Oudste reüniebezoekster was de 84-jarige mevrouw Van der Weele-Leeuw, thans inwoonster van Borrendamme in Zie rikzee. Verder gaf ook de heer Van Broekhuizen met zijn 82 jaar acte de présence. Hij trad destijds in het kerkje van Noordgouwe in het huwe lijk met freule Van Citters. MAar ook oud-predikanten waren van de partij, te weten: J. Geers, A. Schoneveld, G. F. M. Keiling, J. C. Schoneveld en H. W. Buinink. Eén van hen, ds. J. O. Schoneveld, thans ziekenhuispredikant in 's Her togenbosch, was slecht één jaar als vicarus verbonden aan de Hervorm de gemeente te Noordgouwe, maar in die tijd legde hij toch zulke fijne con tacten, dat hij zich direct enthousiast toonde toen hem werd gevraagd me dewerking te verlenen aan deze reü- niedienst. Hij verzorgde zondag de liturgie cn ds. Kelling ging voor in de prediking. Ds. Schoneveld liet weten prettige herinneringen aan Noordgouwe te hebben bewaard. Zo nam hij samen met zijn verloofde, die destijds als analiste werkzaam was in het Zweed se Rode Kruis Ziekenhuis in Zierik zee, deel aan het zangkoor. De harte lijkheid van het dorp ervaarde hij ook toen hij samen met zijn bruid, een dag na de huwelijksvoltrekking Zeer vele oud-Noordgouwenaren kwamen zondagochtend bijeen in de Her vormde kerk. De initiatiefnemers konden tevreden zijn; het werd een zeer geslaagde reünie. Thema De prediking tijdens de reünie- dienst was gewijd aan de spijziging van de vijfduizend uit Joh. VI. Bena drukt werd, dat het niet uitsluitend gaat om het geloof in de eigen kleine kring, maar ook om degenen daar buiten. Niet alleen de eigen ziel telt, maar ook de mensen in de maat schappij. In de gebeden lag de na druk op de herinneringen, de blijde, maar ook de pijnlijke, die bijdroegen aan de verbondenheid binnen de dorpsgemeenschap. Ds. Jonker zei een dag als deze van groot belang te achten voor die ge meenschapszin, waar - naar het lijkt - de laatste tijd steeds minder aan dacht aan wordt besteed. Een reünie als deze noemde hij dan ook een hoogtepunt. .Zoiets zou vaker moe ten gebeuren, niet uit nostalgie, vervolg pagina 3 Het open huis van Werkvoorzieningssehap De Zuidhoek trok vele belangstel lenden. Kennismaken De Zuidhopk wil met een open dag, die met een zekere regelmaat wordt gehouden, mensen de gelegenheid bieden de ontwikkelingen op dit ter rein te volgen en tevens bezoekers de kans geven op anonieme wijze te kun nen kennismaken met het werkvoor zieningsschap. Voor J. Pomper was het de laatste open dag, die hij zaterdag in zijn functie als directeur meemaakte. On getwijfeld zal hij dat zelf ook hebben bedacht toen hij 's ochtends alleen de Zuidhoek-vlag hees. Zijn opvolger, de heer P. J. de Groot was, vergezeld door zijn gezin, ook aanwezig tijdens dit open huis. kantoor in het verleden ook altijd weten te vinden", aldus Mol. Het districtshoofd benadrukte, dat er ten aanzien van het Krekengebied in Ouwerkerk beslist geen wijziging van het beleid is voorgenomen. Het is volgens hem geenszins de bedoeling het gebied grotendeels voor het pu bliek te gaan afsluiten. Mol gaf te kennen persoonlijk niet precies op de hoogte te zijn van de situatie ter plek ke, maar veronderstelde dat wellicht alleen enkele maatregelen zijn geno men met het oog op de veiligheid, van wandelaars en recreanten. Onderhoud Terwijl burgemeester Van Bommel het onderhoud in het Krekengebied abominabel had genoemd, moest ook Mol erkennen, dat er ten aanzien van het onderhoud grote financiële pro blemen zijn. Zo ontbreekt bijvoor beeld het geld bij. Staatsbosbeheer om een kapotte brug over de kreek te herstellen. ,,De laatste jaren zijn er heel wat gebieden aangekocht, maar het budget voor onderhoud is hetzelf de gebleven, dat moet nu dus over veel meer gebieden worden uit- gesmeerd", aldus Mol. Hij meende, dat misschien in over leg met het gemeentebestuur, als het Krekengebied hen werkelijk zoveel waard is, een oplossing mogelijk zal zijn. „Misschien heeft de gemeente nog een potje beschikbaar voor dat in Den Haag, in Noordgouwe een re ceptie hield. Prettige herinneringen derhalve, waar ds. Schoneveld zondag weer vaak aan moest terugdenken. Om wat oude contacten te doen herleven trok hij na de dienst ook nog even het dorp in om enkele oudere bewoners in de Pauwstraat te bezoeken. Het eigen informatiekantoor van de VVV-Duiveland in Ouwerkerk. OUWERKERK - Burgemeester J. van Bommel heeft weinig goede woorden over voor de wijze waarop Staats bosbeheer omspringt met het Krekengebied in Ouwer kerk. Dat bleek vrijdagmiddag' tijdens de officiële ope ning van het eigen informatiekantoortje van de VVV-Duiveland, gevestigd in de Hubrecht Kosterstraat te Ouwerkerk. Van Bommel maakte van die gelegenheid gebruik zijn ongenoegen over het optreden van Staats bosbeheer duidelijk kenbaar te maken. ZIERIKZEE - Werkvoorzieningsschap De Zuidhoek hield zaterdag open huis voor alle belangstellenden, die eens wat meer wilden weten over de sociale werkvoorzie ning en hoe die in Zierikzee gestalte krijgt. Die belang stelling bleek talrijk, vooral ook van oud-medewerkers. Nog niet direct om negen uur, maar kort daarop meldden zich toch reeds de eerste bezoekers. De medewerkers van De Zuidhoek waren zaterdagochtend aan het werk op hun eigen afdeling om het publiek op die manier een juiste indruk te ge ven van de productieprocessen. Overigens hadden de medewerkers wel de gelegenheid, indien gewenst, de eigen familieleden door het gehele bedrijf rond te leiden. In een toespraakje voorafgaand aan cle officiële opening van het VVV-kantoor - een opgeknapte bouwkeet van Dosbouw - memoreer de de burgemeester, dat recreatieve rustzoekers in het Ouwerkerkse Kre kengebied altijd terecht konden, maar daar blijkt thans verandering in te zijn gekomen. Enkele jaren geleden vormde het Krekengebied, volgens Van Bommel, ook aanleiding tot een fikse ruzie tus sen Staatsbosbeheer en het gemeen tebestuur. Tben echter konden, aldus de eerste burger, alsnog goede afspra ken over het gebruik worden ge maakt. Naar zijn mening hebben die afspraken de laatste jaren goed ge- functioneei-d. Hij noemde het nu der halve 'een grof schandaal', dat zonder enige vorm van vooroverleg allerlei paden voor het publiek worden afge sloten, hetzij door middel van ver bodsborden, hetzij met behulp van gekapte bomen, die de wandelpaden versperren. Van Bommel riep zijn gehoor vrij dagmiddag op daar met z'n allen geen genoegen mee te nemen. Hij pleitte voor het goed onderhouden van het fraaie Krekengebied en voor het toegankelijk houden ervan ten behoeve van rustzoekende recreanten en bewoners. VVV-voorzitter de heer M. Overbee ke toonde zich verheugd over deze duidelijke uitspraken van de burge meester en gaf te kennen diens woor den volledig te kunnen onderschrij ven. Districtshoofd van Staatsbosbe heer in Zeeland de heer C. Mol kon dat echter niet. Hij toonde zich des gevraagd onaangenaam verrast door die uitval van burgemeester Van Bommel en vroeg zich af, waarom het gemeentebestuur niet eerst in overleg was getreden met Staatsbos beheer. „De burgemeester heeft mijn V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1