Delta Sport met elf turnsters van de partij tijdens finale nationaal kampioenschap Goede tweede plaats herenteam AV Delta Sport, maar ploeg totaliseert te weinig punten Schouwen-Duivelandse badmintonjeugd groots tijdens eindtoernooi Pupillen en junioren krijgen ook beschikking over Onderdak voor zaalvoetbalcompetitie Damesdubbelformatie TV Westerschouwen Zeeuws tenniskampioen NIEUWSBODE KNGV berispt Amstelveense turnsters Ook ouders dringen aan op uitstel lesgeldwet ZIERIKZEESCHK NIEUWSBODE Vrijdag 30 mei 1986 Nr. 23938 7 ZIERIKZEE - In Kampen wordt dit weekeinde de fina le afgewerkt om het Nederlands kampioenschap turnen in de diverse klassen. Van de Zeeuwse verenigingen is het Zierikzeese Delta Sport traditioneel zowel kwalita tief als kwantitatief het beste vertegenwoordigd. In to taal komen elf turnsters namens de Zierikzeese club aan de toestellen tijdens de drie finaledagen. Zij treden in liefst acht verschillende klassen aan en het lijkt vooraf vast te staan, dat de pupillen van het trainerstrio Jossie van den Beemt, Ron de Waal en Astrid Pellegrino op di verse plaatsen hoge ogen zullen gooien. Mireille Lemaire start in Kampen als een van de twee titelverdedigsters na mens de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport. Voor twee turnsters wordt het op treden extra moeilijk, omdat zij als titelverdedigsters aan de toestellen komen. Mireille Lemaire pakte het vorig jaar de titel in klasse IA, ter wijl Sandra de Keijzer met de hoog ste eer ging strijken in klasse 1B, een kampioenschap dat haar in een later stadium ook de titel 'sportvrouw van Bruinisse' opleverde. Beide turnsters zullen ook nu weer in de top mee draaien, maar of zij inderdaad ander maal de gouden plak mee naar Schouwen-Duiveland brengen, is een ander verhaal. Bij geen andere tak van sport hangt het uiteindelijke suc ces van dergelijke kleine aspecten af, als bij het turnen. Een fractie van se conde durende storing in de concen tratie kan voldoende zijn voor een verlies van zoveel tienden van waar dering van de jury, dat het kampioen schap verspeeld is. Mireille Lemaire treedt ook nu als eenling voor Delta Sport aan in klasse IA. Sandra de Keijzer weet zichzelf in 1B gesteund door clubgenote Monique Raaijma- kers, die naar gelang het seizoen vor derde toch ook weer aardige resulta ten ging boeken. Sandra de Keijzer toonde tijdens de diverse gym grand prix-toernooien aan, dat er met haar andermaal flink rekening gehouden moet worden, maar ook hier zal van essentieel belang zijn of zij de druk aan kan. Juniorklasse In de juniorklasse komen namens Delta Sport twee turnsters in actie. Voor Vera van den Beemt wordt Kam pen het afscheid van de turnsport. Zij gaat zich verder bekwamen in een an dere sierlijke bezigheid: het ballet. Er zal haar daarom heel wat aan gele gen zijn om in de finale 1986 nog eens sterk voor de dag te komen. Naast Vera van den Beemt komt ook Irene Buijs in de juniorklasse in actie. Het 'zwaardere' werk krijgt het on getwijfeld talrijke publiek te zien in de pré-olympische klasse, waarin Delta Sport wordt vertegenwoordigd door Nynke Botterweg. De Zierik zeese lijkt al enkele jaren de regel rechte opvolgster te worden van Ca- rianne Berrevoets, de Delta Sportster die het namens Delta Sport bracht tot de nationale A- selectie en daarmee uitkwam tijdens de wereldkampioenschappen. De na tionale titelstrijd in Kampen wordt voor Nynke Botterweg ontegenzeg gelijk een cruciaal punt in haar nog prille turnbestaan. Een hoge klasse ring via een goede wedstrijd brengt haar mogelijk op de drempel van de nationale hoofdmacht, die zich tij dens de in 1988 in Rotterdam te hou den wereldkampioenschappen zal moeten manifesteren. In klasse 2A en klasse 4A komt het Nieuwerkerkse zussenpaar Linda en Monique Slootmaker in Kampen aan de toestellen. Het duo begint aan de titelstrijd met duidelijk verschillen de vooruitzichten. Klasse 4A-turnster Monique Slootmaker - de Benjamin van het elftal Delta Sportsters - be gint als torenhoge favoriete voor het kampioenschap, getuige de over macht waarmee zij alle gym grand prix-toernooien won, waaraan zij deelnam. De onverstoorbaarheid van de Nieuwerkerkse is een extra - zeer groot - voordeel, waarmee zij aan haar eerste nationaal kampioenschap begint. Kansen op een top drie-plaats heeft ontegenzeggelijk ook Linda Slootmaker, maar de concurrentie is in haar klasse 2A toch aanzienlijk groter. Grote vraagtekens blijven de overige drie Delta Sportsters. Wendy van der Velde had lange tijd te kam pen met een vervelende blessure, die haar verhinderde om voluit te gaan, met name op de sprong. Mogelijk on dervindt zij inmiddels minder hin der, waardoor haar karakter haar zeer hoog kan brengen in klasse 2B. In klasse 3A leverden Cindy Buijs en Ernani de Boer wisselvallige presta ties af, van zeer hoge tot middelmati ge klasseringen. De vorm - en ook een beetje het geluk - van de dag geven hier stellig de doorslag. STEENBERGEN - De herenploeg- van atletiekvereni ging- Delta Sport kwam in Steenbergen in actie in de eer ste wedstrijd in de derde klas van de landelijke competi tie. In deze klas nemen in totaal 45 ploegen deel. Hiervan promoveren er aan het einde van de rit twee naar de tweede klas. Deze twee komen uit de finale met twaalf ploegen, die veel later in het seizoen wordt afgewerkt. In Steenbergen traden in de eerste voorwedstrijd acht ploe gen aan. Om een aardige uitgangspositie te veroveren voor een finaleplaats diende de herenploeg de grens van 14.000 punten te overschrijden. Dat streefgetal werd on danks een keurige tweede plaats niet gehaald. Achter Groene Ster, dat met 14.618 punten als winnaar uit de bus kwam, scoorde de ploeg van trainer Kees Verkerke 13.601 punten. De herenploeg, die was aangevuld met enkele A-junioren, liet zichtbaar blijken, dat er momenteel wel dege lijk problemen ondervonden worden van het feit, dat er met name op de technische nummers nauwelijks ge traind kan worden vanwege de reno vatie van de atletiek-accommodatie op sportpark Bannink in Zierikzee, een renovatie die overigens ziender ogen zijn beslag krijgt. Een bijzonder sterke indruk maakte Robert Bege- mann op de 100 meter. Hij won de sprint in 11,4 sec. Sander van Haerin- gen eindigde als achtste in 11,9 sec. Jan Konijnenburg had voor de 400 meter 51,5 sec. nodig, waarmee hij zijn serie won en in totaliteit als tweede uit de bus kwam. Clubgenoot Robert Begemann pakte de derde plaats in 51,8 sec. Simon Blom liep zijn eerste wedstrijd op de baan van het seizoen en behaalde een goede vierde plaats met een fraaie tijd: 15.55,8 min. De triathlon-specialist Adrie Gerards werd veertiende in 17.41,1 min. Ongetraind De oorzaak van het niet halen van de 14.000 punten lag voor een belang rijk deel bij de 1500 meter. De op gestelde lopers moesten op het laat ste moment afzeggen, waardoor trainer Kees Verkerke als ongetraind loper voor zijn rekening nam. Via 4.27,3 min. werden er toch nog wat punten binnengehaald. Rini van Dij- ke noteerde 4.21,8 min. Allround atleet Chris Hoek zorgde bij het speerwerpen voor een eerste plaats met een worp van 49.76 meter. Een tijd van 16,8 sec. op de 110 meter horden leverde hem een vierde plaats op. Marcel de Jonge werd elfde op dit nummer in 20,2 sec. Bij het hoog springen stelde Bart van Haeringen teleur door te stranden op 1.75 meter, dezelfde hoogte die zijn jongere broer Sander ook overbrugde. De matige hoogtesprong maakte Bart van Haeringen weer ruimschoots goed door zijn klasse te tonen bij het verspringen. Met een poging over 6.94 meter pakte hij niet alleen de eerste plaats, maar ook veel punten mee. Jan Konijnenburg nam het moeilijke onderdeel polsstok hoogspringen voor zijn rekening. Met een hoogte van 2.60 meter boek te hij een vijfde plaats. Ook Ad Fluijt droeg weer zorg voor de nodige punten door de 7'A kg kogel 10.16 meter weg te stoten; Erik Jan sen overbrugde 9.49 meter. Jansen be haalde een vierde plaats bij het dis- ZIERIKZEE - Het bestuur van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV) heeft tien turnsters van de vereniging FIT '84 uit Amstel veen berispt en uitgesloten voor twee van de vier kwalificatiewedstrijden voor het nationaal kampioenschap van het komend jaar. Aanvankelijk had het KNGV twaalf turnsters van de club willen royeren, omdat zij zon der dispensatie in strijd met de re glementen hadden deelgenomen aan wedstrijden van de Nederlandse Ka tholieke Gymnastiek Bond (NKGB). Bij nadere informatie bleek echter dat twee turnsters (Claudia Werkho ven en Natasja Zegwaard) niet had den deelgenomen aan betreffende NKGB-wedstrijden. Overigens beho ren vijf van de turnsters tot de cate gorie zeven- en achtjarigen. Het KNGV zegt van het royement te hebben afgezien als een gebaar van goodwill ten opzichte van het NKGB, dat in een vergadering zijn bestuur het mandaat gaf fusiebesprekingen met het KNGV te openen. Een andere reden is ongetwijfeld geweest, dat de vereniging FIT '84, die lid is van het KNGV, maar als FIT is aangesloten bij de NKGB, overwoog een kort ge ding tegen het KNGV aan te spannen. De turnsters, die het komende weekeinde voor zover zij zich hebben geplaatst, kunnen deelnemen aan de nationale titelstrijd in Kampen, heb ben een schriftelijke verklaring gete kend, dat zij in de toekomst niet meer aan NKGB-wedstrijden zullen deel nemen. HEINKENSZAND - In sporthal De Stenge in Heinkenszand werden de fina les verspeeld van het regiocircuittoernooi van de Zeeuwse badmintonjeugd. In de hoogste categorie was badmintonclub Zierikzee zeer nadrukkelijk aan wezig. René Schimmelpennink en Sacha Vuijk wonnen de enkelspelen en met Rcmco Vuijk won Schimmelpennink ook het dubbelspel. René Schimmelpennink kwam tot de titel in het enkelspel door achter eenvolgens te winnen van Wisse, Heystek en clubgenoot Remco Vuijk. Vuijk eindigde als tweede door even eens afgetekend Wisse en Heystek aan de zegekar te binen. Samen won nen de superieure enkelspelers het dubbelspel door Wisse/De Meul- meester en Manuhutu/Heystek te kloppen. Evenals in het enkelspel het geval was hoefde het duo ook nu geen game in te leveren. Sacha Vuijk werd toernooiwinnares door Winnie Sloot- mans twee keer het nakijken te ge ven. De eerste keer kwam er een 11-6, 11-3 score op het formulier, de twpede keer bracht Slootmans het tot 11-6, 11- 4. In de categorie 2A won Sander Me- lieste van Kest, maar hij verloor van finalist De Moor. In deze groep kwam ook Hanco de Vos uit. Hij gold gezien de eerdere resultaten als een van de grootste favorieten, maar door een hardnekkige virusziekte kwam hij ongetraind op de baan. Dat resulteer de prompt in een nederlaag in drie games tegen Velleman. Ook Proos bleef hem conditioneel de baas. In het dubbelspel werden Hanco de Vos en Sander Melieste uitgeschakeld door Kest/Juffermans en Proos/De Moor. In categorie 3A won Jacqueline Al- tena gemakkelijk van Timmer, maar zij moest in drie games haar meerde re erkennen in aartsrivaal Visser. Met Rianne Dingemanse vormde Jac queline Altena een gelegenheidsdub- bel, maar tot grootse daden leidde dit niet. Koppejan/Van Cleemputte was twee keer zeer ruim te sterk. DREISCHOR - De jeugdregiokommissie Schouwen- Duiveland hield in de kantine van sportvereniging Drei- schor een jeugdregiobijeenkomst, waarbij de lopende jeugdzaken door vertegenwoordigers van tien van de dertien eilandelijke verenigingen werden besproken. Geruime tijd werd van gedachten gewisseld over het jeugdzaalvoetbal, waarbij vooral de toekomst ruime aandacht kreeg. De pupillencompetitie beleefde de der de editie, terwijl de junioren voor het eerst de winter voetballend doorbrachten in de Burgh-Haamsteedse sporthal Krayestein. Voor de komende winterperiode zijn er behoorlijke veranderingen op til, zoals kommis siesecretaris Dig Vleugel verheugd aankondigde. Een be langrijk deel van het gehele gebeuren wordt overgehe veld naar de Zierikzeese sporthal Onderdak. cuswerpen met een afstand van 30.82 meter, Paul de Bruijn wierp de 2 kg discus 21.22 meter weg. Bij het speer werpen noteerde De Bruijn een af stand van 36.02 meter, goed voor een achtste plaats. Verheugend was de goede prestatie van het estafette kwartet Robert Begemann, Marcel de Jonge, Jan Konijnenburg en Bart van Haeringen. Zij kwamen winnend uit de strijd met een goede tijd van 45,0 sec., hetgeen de nodige punten ople verde. De estafette over 4 x 100 meter is immer een enorme zenuwenbedoe ning, omdat er zeer veel punten mee gewonnen, maar ook verspeeld kun nen worden. Alles bijeen derhalve een totaalzege voor het Zevenbergse Groene Ster voor Delta Sport en het Bredase Sprint, dat slechts vijftig punten meer vergaarde dan de Zie rikzeese ploeg. Scorpio, Energie, DJA, Schelde Sport en Parcival zijn reeds kansloos door hun puntentota len. Op 22 juni wordt de tweede wed strijd afgewerkt op de kunststofbaan van Sprint. DEN HAAG - Na dc schoolbesturen in het bijzonder onderwijs hebben nu ook de landelijke ouderorganisa ties per telegram bij minister Deet- man (onderwijs) aangedrongen op uitstel van de lesgeldwet. Op grond van die wet moeten leer lingen van 18 jaar en ouder met in gang van het komende schooljaar 1.030 gulden lesgeld betalen. Een leerling mag pas worden ingeschre ven als de school het lesgeld heeft geïnd. Het lesgeld wordt verrekend in het nieuwe studiefinancieringsstelsel dat op 1 oktober van kracht wordt. Dit betekent dat dc ouders het les geld moeten voorschieten. „Doordat de badmintoncompetitie van BC Zierikzee verhuist van de za terdag naar de zondag kwam de za terdagochtend beschikbaar. Omdat wij reeds in een eerder stadium po gingen ondernamen om Onderdak enkele ochtenden te huren, stelde se cretaris Den Reijer van de Stichting Sportcentrum Onderdak ons onmid dellijk op de hoogte van het change ment van de badmintonclub. Voorlo pig hebben we de toezegging voor negen zaterdagochtenden in decem ber, januari en februari. Daar zijn we als kommissie erg blij mee en we ver wachten, dat dat bij de verenigingen ook zo ligt", vertelde Vleugel. Zijn veronderstelling werd onmiddellijk door de vertegenwoordigers van de verenigingen onderstreept. Door de centrale ligging van Onderdak is de afwikkeling van een competitie in de Zierikzeese sporthal aantrekkelijker. Bovendien schept de toevoeging van Onderdak de mogelijkheid om de ju nioren in de ochtenduren te laten spe len in plaats van 's middags, zoals de afgelopen wintermaanden het geval was. Dat 's middags spelen leverde herhaaldelijk problemen op in ver band met de beschikbaarheid van be geleiders. ,,Het ligt in de bedoeling om de junioren voorrang te verlenen in Onderdak. Mocht er dan nog ver der ruimte beschikbaar zijn, dan kunnen Duivelandse pupillenploe- gen - die het verste moeten reizen naar Burgh-Haamstede - eventueel ook in Onderdak gaan spelen", constateerde Vleugel. Competitie Door de ruimere mogelijkheden vanwege de toevoeging van Onder dak bestaat nu de mogelijkheid om de junioren een heuse competitie te laten afwerken. ,,Dat is allemaal wat officiëler", vond Vleugel. „Belang rijk facet is echter, dat we een en an der wel goed naar speelsterkte zullen moeten inrichten". Dat laatste aspect bleek met name bij Duiveland-vertcgenwoordigcr Piel Bal hoog te zitten. „Ik vraag me af of je zo iets dergelijks inderdaad via een competitie moet regelen. Uit eindelijk is het zaalvoetbalgebeurcn louter opgezet ter vulling van dc wintermaanden. Ploegen, die op het veld al vaak bij herhaling worden weggespeeld, maken dat in de zaal dan nog eens een keer wekelijks mee. Ik weet niet of je daar wel zo goed aan doet", argumenteerde Bal. Hij vond een aanhanger in Johan Bom van Renessc. Kees Willemse, die met Gerard Olijhoek verantwoordelijk is voor het Jeugdplan Schouwen- Duiveland. was een duidelijke ande re mening toegedaan. „Jongens van af dc juniorenlecftijd spelen graag prestatiebcwust. Dat zit nou een maal ingebakken. Ze zijn ook vlug ger enthousiast te maken, wanneer het ergens om gaat, dan wanneer er zo maar wat gedaan wordt", conclu deerde hij. Willemse sloeg duidelijk de spijker beter op de kop dan zijn Duiveland- collega. „Als er geen competitie element inzit, dan ebt de zin bij veel junioren vrij snel weg", vervolgde Willemse. „Als we op prestatie gaan spelen zal de vereniging de moed moeten hebben om voor een veldteam twee zaalploegen in te schrijven, een sterk team en een minder team", on derkende Vleugel. „Dat geeft ons de mogelijkheid om naar sterkte in te delen". Omdat er toch verdeeldheid bleef over het al dan niet toevoegen van een competitie-element werd vastgesteld, dat een en ander na aan melding van de ploegen nader zou worden bekeken. Tbt die tijd is er bin-» nen iedere vereniging de gelegenheid om de materie te bezien. Opvallend was, dat de vertegenwoordigers zich nauwelijks afvroegen wat de even tuele mening van de junioren zelf zou kunnen zijn. Anno 1986 is juist de groep vanaf dertien jaar mondig ge noeg om de eigen mening kenbaar te maken. Aangaande het sinds enkele maan den onder leiding van Kees Willemse en Gerard Olijhoek draaiende Jeugd plan Schouwen-Duiveland werden louter positieve uitlatingen geventi leerd. „Het is ons bijzonder goed be vallen", verwoordde Kees Willemse de mening van de twee trainers. „En ik denk, dat we gerust mogen stellen, dat dat ook geldt voor de spelers. Zonder uitzondering kwamen ze steeds bij iedere bijeenkomst opda gen. We gaan daarom dan ook op de zelfde voet verder". Namens de jeugdscouts onder streepte Jaap Geleijnse de bewoor dingen van Willemse. „Het jeugd plan heeft ons bij ons werk enorm geholpen. Bovendien draagt het werk van Kees Willemse en Gerard Olijhoek bij tot een geweldinge disci pline in de groep". Aangaande het la ten verschijnen van een tweede edi tie van het door Dig Vleugel vervaardigde adresboek van voetbal lend Schouwen-Duiveland eveneens louter positieve bewoordingen, zodat die tweede editie medio half septem ber weer voor iedereen beschikbaar is. Naar aanleiding van een door sportclub Feyenoord verzonden me dedeling, waarin de mogelijkheid wordt geboden voor jeugdleden van alle verenigingen om voor een tientje per avond naar het Rotterdam Toer nooi te gaan op 1 en 3 augustus, deel de Vleugel mee, dat er naar gestreefd wordt om met alle verenigingen sa men te bezien of er per bus van deze aanbieding gebruik gemaakt kan worden. Dit om de kosten nog verder te drukken. Hij fungeert derhalve als contactpersoon. Tot slot was er nog een noodkreet van Rinus Kloet namens de scheidsrechtersvereni- ging om dringend te onderzoeken of er mogelijk kandidaten zijn om jeugdscheidsrechter te worden. „De situatie begint dramatisch te wor den", onderstreepte hij. MIDDELBURG - Het damesdubbelteam van tennis vereniging Westerschouwen uit Burgh-Haamstede is Zeeuws kampioen geworden in de hoofdklas. Daartoe moest het team in Middelburg aantreden tegen MLTC, dat de andere poule winnend afsloot. Het Burgh-Haam steedse team won uiteindelijk met 1-3 na aanvankelijk met 1-0 te zijn achtergekomen. Gerda Minnaar verving in de finale van de dubbelcompetitie Ria Schoots, die verhinderd was. De MLTC-ploeg boezemde het team van Westerschouwen het nodige ontzag in, omdat eerdere ontmoetingen niet zo geweldig goed waren gevallen. In de openingspartij moesten Corrie Ro- da en José Walter het opnemen tegen Nini Westvee en Jopie Sanderse. Die partij onderschreef al direct de voor af gekoesterde vrees. Het Middel burgse duo won afgetekend met 6-2, 6-2 en leidde zo dus met 1-0. Gerda Minnaar en Ineke Marsman deden onmiddellijk het tij keren al hadden ook zij daarvoor drie sets nodig. Na de eerste set met 6-7 gewonnen te heb ben van Jokelien Siervogel en Wilma Bcrghauer, ging de tweede met 6-4 verloren, maar het Burgh-Haam- steedsc duo beschikte toch over de langste adem en won vervolgens met 2-6. Hiermee stonden de twee partijen weer op gelijke voet, waardoor de tweede helft van de ontmoeting uit sluitsel moest brengen omtrent de de finitieve afwikkeling. Door de over winning van het duo Minnaar/Mars man had de ploeg van Westerschou wen duidelijk gewonnen aan zelfver trouwen. Het kwartet speelsters trok fanatiek in de aanval en het resultaat bleef niet uit. Corrie Roda en Gerda Minnaar klopten Nini Westveer en Jokelien Siervogel met 4-6, 6-7, ter wijl Ineke Marsman en José Walter een einde maakten aan de kam- pioensillusics van MLTC. Jopie San derse en Wilma Berghauer kwamen ruimschoots tekort. 4-6, 2-6 en de 1-3 uitslag was een feit. Competitie- leidster Joke Engelsen reikte de Burgh-Haamsteedse ploeg de kampi oensbeker uit. Tbrug in eigen huis fe liciteerde TV Westerschouwen- voorzitter Sam Karstens 'zijn' dames.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7