Tentoonstelling textiele werkvormen in De Stolpe kakberichten berichten berichten uit het verleden SAMAN BV 4 Van leerling-en ZDASG-Zierikzee Geslaagd Geslaagd Reünie Noordgouwe Auto's opengebroken Vakantiewoning uitgebrand ZIERIKZEE - „Er zit zoveel talent onder de eigen cur sisten; ze zijn vaak in staat om tot prachtige dingen te komen. Dat wil ik met dit soort exposities aantonen", zegt Marjo Verburg-Jansen over haar motief een tentoon stelling textiele werkvormen in de openbare bibliotheek De Stolpe in Zierikzee in te richten. Marjo Verburg is docente aan de Zeeuwse Dag- en Avondscholenge meenschap. Ze onderwijst het vak textiele werkvormen aan MAVO- leerlingen in Zierikzee en aan HAVO-cursisten in Goes. Al eerder liet ze haar leerlingen - de examenkandidaten - hun werkstuk ken in de vorm van een expositie aan ZIERIKZEE - De Rijksscholenge meenschap Professor Zeeman in Zie rikzee heeft vanzelfsprekend ook dit jaar weer een groot aantal geslaag den afgeleverd. Zowel Mavo, Havo als Atheneum-gangers staan hieron der vermeld. Mavo: Burgh-Haamstede: Trea Arken bout, Arco Dekker, Wilco Hogenaar, Rafaël Kik, Cees Jan Kooman, Mo- niek Kopt, Tbnny Noordhoek, Sandra Rijnberg, Miranda Stoel, Marion Zij- ta. Nieuwerkerk: Ellen Groot, Lianne Lievense, Mark Lodewijk, Anita Ra- dewalt, Olivier Tieleman, Simone Verbeek. Zierikzee: Mariëlle Baron, Ronald van den Berg, Annebelle Besling, Saskia Besling, Jeroen Blom, Freddy Deurloo, Céleste Faber, Miranda Groothedde, Conny Heijboer, Diana Huisson, Mireille Klink, Erik Jan Kort, Peter Kuypers, Brit de Looff, Johnny van Mourik, Jan Willem Nei- jenhuis, Monique van Oost, Marcel Przygoda, Mark van de Riet, Astrid Saman, Marisca Schiettekatte, Ilona Schoonaard, Irma Schouwenburg, Vivian van Steyn, Camiel van Tiggel- hoven, Renata bij de Vaate, Ellen van Velthoven, Saskia van Velthoven, Ma risca van Velzen, Ellen Wichgers, Ka- rola Zijta. Oosterland: Martin Capelle, Mir jam Geels, Piröne Machielse. Dreischor: Daniëlle Beuzenberg, Ellen Kloet, Marian de Reus. Brouwershaven: Marjan van Beve- ren, Peter Jansen. Renesse: Paul Boer, Martin Bouw man, Saskia Wandel. Ouwerkerk: Jakkoo Brouwer. Bruinisse: Maaike Bruynes, Jac queline van den Ouden. Kerkwerve: Sylvia Matthijsse Zonnemaire: Merel Hoekstra. Schuddebeurs: Patricia Hoogmoed. Scharendijke: Mark Hubregtse, Sil via Kristelijn, Egbert Veeerman. Ellemeet: Carolien Teijsse. Noordgouwe: Corien Uyl. Noordwelle: Sander van der Vet. Rotterdam: Johnny Luchies. Havo Renesse: Collin Anders, Agnes Blom, Ineke Hop, Margreet Moelker, Rob Zevenbergen. Zierikzee: Timo Besamusca, Petra Beun, Yvonne Bongers, John van Duivendijk, George de Graag, Wil lem Hamel, Martin van den Houten, Connie Huibregtse, Carine Jonker, Liane Kloet, Else Kool, Pieternel Koopman, Jean-Paul Kouijzer, Ange- lique van der Kroon, Paul de Kuijper, Johnny Leijdekker, Inge Lupgens, Mary Matthijsse, Mary van der Mei- de, Josette Neyenhuis, Marco Saman, Erwin Schaalje, Roxane Speelman, Diana van de Velde, Xandra Visscher, André Wansink, Janneke Wiggers, Johanna Zuidenveld, Edwin Zwanen burg. Ouwerkerk: Annemiek Bezemer, Eric-Jan van Dongen. Scharendijke: Jan Bout. Oosterland: Ronald van de Sande, Wim de Valk, Mireille van Veldhui zen. Burgh-Haamstede: Levien de Braai, Arthur de Glopper, Jan- Willem Koole, Michiel Remkes, Coen Rensma, Marco Rensma, Clement Rijnberg, Janna Smallegange, Jac queline Visser, Jenny van Zalm. Dreischor: Andy van den Broek, Peter van Langeraad, Michelle Schouwenaar. Brouwershaven: Annemiek van der Mark. Bruinisse: Ineke de Koning, Anne ke Okkerse. Zonnemaire: Elaine van Oeveren. Nieuwerkerk: Ellen van Dienst, Erik de Reus, Arjan de Ruiter, Anni- que Schiewold, Marleen van de Zan- de. Ellemeet; Gert-Jan Kramer, Wille- ke van Oeveren. Serooskerke: Emile Jansch Sirjansland: Corry Krabbe Goes: Harry Jan Raad. Atheneum Zierikzee: Volkert Beekman, Anita den Dekker, Inez Flameling, Hanne- ke Kool, Jolanda Kraaijeveld, Anita Kramer, André van der Lee, Gert Nel- lestijn. Hans Nellestijn, Carin Plette, Peter van der Poel, Ruben Stam, Ma deleine Tbrwogt, Anne Visscher, Remco Vuijk, Johan van Willgen. Oosterland: Mariëtte Bolkenbaas, André Stouten. Ellemeet: Colinda Daane, Corina Hart. Schuddebeurs: Gerco van Eek. Burgh-Haamstede: Sander van Haeringen, Eef van Meerten, Cor van der Neut, Ineke van de Putte, Arjan Rensam, Hans Jurgen Rijpkema, Albert-Jan van der Vlugt. Renesse: Rian Lemsom, Arjan van 't Veer. Dreischor:. Juriaan Hondius, Joan ne Mol. Nieuwerkerk: Benno Kesteloo. Bruinisse: Niek Hoogerheide. Kerkwerve: Jan Jaap Landman. Brouwershaven: Peter van Rhoon. derden tonen. Dat gebeurde in De Eenhoorn aan het Havenpark, waar de resultaten van de examenopdrach ten werden tentoongesteld. In De Stolpe worden dit keer fraaie werk stukken van de leerlingen van eerste en tweede leerjaar MAVO getoond. Iets anders Het zal de bezoekers van deze expo sitie ongetwijfeld meteen duidelijk zijn, dat textiele werkvormen iets an ders inhouden dan 'nuttig handwer ken'. Marjo licht toe, dat het bij tex tiele werkvormen in de eerste plaats gaat om het scheppend bezig zijn en het beeldend werken met textiel. De meeste cursisten, die voor het vak kiezen zijn, volgens de ervaring van de docente, voorafgaand aan die keu ze, zelf al heel vaak met handwerken of iets dergelijks bezig. Op een be paald moment echter doet zich bij hen soms de behoefte voelen, meer uit zichzelf te kunnen maken en min der gebonden te zijn aan vaste patro nen. Het bezit van een bepaalde mate aan creativiteit is uiteraard meege nomen, maar daarnaast speelt, vol gens Marjo, de beheersing van diver se technieken en het doen van goede materiaalkeuzen een belangrijke rol. Die materialen en technieken bie den immers de mogelijkheden om ge voelens uit de eigen belevingswereld in diverse werkvormen met textiel te vertalen. Op een vergelijkbare wijze zoals dat bijvoorbeeld bij tekenen en schilderen gebeurt. Gevoel voor mooie kleurencomposities is daarbij uiteraard ook van groot belang. Kunstgeschiedenis Kunstgeschiedenis vormt de theo retische pijler van het vak textiele werkvormen. De docente zelf zegt veel waarde te hechten aan dat onder deel. Het leert de cursisten veel op het gebied van schilderkunst, bouw kunst, beeldende kunst en uiteraard over de verschillende textiel-verwer- kingstechnieken en het ontstaan daarvan. De ruim vijftig werkstukken, die thans in De Stolpe worden tentoon gesteld, zijn vervaardigd volgens di verse technieken, echter nog niet in combinatie met elkaar. Men treft er fraaie voorbeelden van weven, applicatie, batikken, draad opnaaien, collages, borduursels, pointe de saxe (applicatie met zoge naamd Perzisch ajour), patchwork en mola. Dat laatste kan het beste wor den omschreven als een omgekeerde applicatietechniek met behulp van diverse lagen stof op elkaar. Een tech niek, waarvan het ontwerp is toe te schrijven aan een kleine India nenstam. Open Dag De tentoonstelling in De Stolpe valt samen met de landelijke open dag op donderdag 12 juni ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van het volwassenenonderwijs. Tijdens die presentatie in het schoolgebouw van de ZDASG in de Manhuisstraat zal het vak textiele werkvormen ui teraard ook vertegenwoordigd zijn. Marjo is van plan ook daar een aantal werkstukken van de leerlingen te presenteren en met medewerking van enkele cursisten de bezoekers tijdens die open dag diverse technieken te to nen. Bijzonder enthousiast toont Marjo zich over de functionele presentatie ruimte, die in de openbare biblio theek voor deze expositie ter be schikking staat. De tentoonstelling zal daar nog tot en met 16 juni zijn in gericht en is te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bibliotheek, te weten op maandag: 14.00 -17.00 uur en 18.30 - 20.00 uur, op woensdag en vrijdag: 14.00 -17.00 uur op donder dag: 9.30 -12.00 uur; 14.00 -17.00 uur en 18.30 -20.00 uur en op zaterdag: 9_.30 - 12.00 uur. Hoekje van de expositie Textiele werkvormen in De Stolpe. NIEUWERKERK Collecte Astmafonds De collecte ten bate van het Astma fonds heeft 1211,10 opgebracht. Ge vers, geefsters en collectanten wor den hartelijk bedankt. ZIERIKZEE - Aan de Zeeuwse Dag en Avondscholengemeenschap in Zie rikzee hebben de volgende studenten het examen met succes afgelegd. Afdeling MAVO 1 deelcertificaat: G. van Baalen- Aalbrecht, J. Jongschaap-Anker, C. Ras-Arts, W. den Boer-Beeke, J. Pan- kow-van Bemden, E. Janse-Douw. W. Hoogenboom-Kost, J. Steenkist-Mar- kus, E. v. d. Linde-Radewalt, J. Kot tier-Sas, M. Evertse-Snijders, I. Deur- loo-Wiebrens, J. Buis-Beyens, J. bij de Vaate, J. Bin, R. de Bode, A. Bouw man-Borgman, Y. Deïst, Th. van Dijk, M. Coomans-van Doezelaar, H. Schwarze-Gravendijk, M. Krijger- Kaldenberg, C. van Rotterdam-de Ko ning, L. van Ossewaarde, M. Manni- Rotte, J. Berrevoets-Sehellevis, J. Bouwman-Schot, H. Berrevoets- Schrier, J. Tieben, J. den Haan-de Valk, N. v. d. Welle-v. d. Velde, J. Wiltenburg-Verwest, S. Wiebrens, C. Geldof-Woets, J. de Vries-Zondervan. 2 deelcertificaten: T. Dekker, A. Plaating, P. van Dongen-Verhage. Afdeling HAVO Volledig diploma: L. Slappendel- Degeling; C. Jonker-Klippel. 2 deelcertificaten: J. de Bruine, M. Kloet-Loyal, A. Hantelmann. H. Bal- v. d. Kleijn, M. den Bocr-Minnaard. F. van Oeveren, J. Bil-Roskam, N. v. d. Luitgaren-Thorsen, J. v. d. Have- Otte. 3 deelcertificaten: V. Neeleman-van Diepen. 1 deelcertificaat: Y. v. d. Hoorn-de Bondt, M. Cats-dc Ruijter, E. Willem- se-Dekker, W. v. Roon-Elshof, D. Fon- teine, A. Swaters-Koevoets, C. v. Rotterdam-de Koning. A. de Vos-v. Noordwijk, M. v. d. Velde-Plaating, J. Verton-Ravia, J. Leijdekkers-Schiet- tekatte, W. Slager-Steenland, P. Exoo- Versluis, R. v. d. Graaf-Jongsma, J. Zondag-Visscher. F. de Veth-Thurzova, M. v. Berchem, C. Everaers, H. Beu kers. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. K. Hendrikse, gezinsdienst met avondmaal. 11.00 uur kand. R. de Reuver, Nieuwerkerk a/d IJssel, kin- dernevendienst; 17.00 uur CJV- dienst, ds. P. Blokland, Zierikzee. Kerkwerve. 11.00 uur ds. E. P. Mulder. Serooskerke: 10.00 uur kand. A. v. d. Ploeg, Goes; 11.30 uur zondagsschool. Burgli: 10.00 uur kand. Yntema, Utrecht. Haamstede: 10.00 uur ds. O. C. Kerssen, m.m.v. Interkerkelijk kerkkoor; 19.00 uur ds. J. Beijer, Co- lijnsplaat. Renesse: 9.30 uur ds. Alb. v. d. Ban. Noordwelle: 11.00 uur ds. Alb. v. d. Ban. Scharendijke: 9.30 uur ds. E. P. Mulder. Brouwershaven: 11.00 uur ds. Schneider. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Schneider. 11.00 uur zon dagsschool. Noordgouwe: 11.00 uur ds. G. F. Kelling, Dieren; 16.00 uur avondgebed. Sluiting reünie, ds. D. R. Jonker. Dreischor: 9.30 uur ds. D. R. Jonker. Ouwerkerk: 10.00 uur dhr. M. J. Rouw. Nieuwerkerk: 10.00 uur da. J. J. v. Zoelen, Dreischor. Oosterland: 10.00 uur ds. W. Vijfvinkel; 18.00 uur ds. Vijfwinkel/ds. E. Opumbi, Ke nya; 11.30 uur zondagsschool; 19.30 uur Laterna. Sirjansland: 10.00 uur kand. W. Verwaard, Sliedrecht; 18.30 uur ds. S. Jumelet, Polsbroek. Brui nisse: 10.00 uur ds. H. F. Meijer, Scha rendijke; 17.00 uur dhr. W. A. Jume let, Grijpskerke. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. P. Blokland, voorbereiding H.A.; 17.00 uur CJV- dienst in Gasthuiskerk, ds. P. Blok land. Haamstede: 10.00 uur ds. J. de Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Ede (toez.): A. W. v. d. Plas te Bergambacht. Aangenomen naar Markelo: S. W. Bijl te Edam. Bedankt voor Middelburg (toez.): R. A. Witvoet te Groningen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Heemse: P. M. de Wit te Lelystad. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Grand Rapids (USA) en voor Hamilton (Canada): A. Moer kerken te Nieuw-Beijerland. Gereformeerde Kerken Beroepen te Bols ward: J. van der Ploeg te Westerbork. Aangenomen naar Apeldoorn: E. J. y van 't Riet te Winschoten. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Enumatil: R. ter Beek te Nijmegen. Beroepbaar: drs. M. de Meij, Broe- derweg 28, 8261 GT Kampen. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Barneveld: E. Vene- ma te Middelburg-Centrum; voor Leerdam: N. W. Schreuder te Goes. NOORDGOUWE - Ds. D. R. Jonker verzorgt zondag 1 juni om 16.00 uur de afsluiting van de reünie van de Nederlands Hervormde Gemeente in Noordgouwe. De gehele dag zijn er activiteiten voor de oud-leden, waar onder een kerkdienst, waaraan ver schillende oud-predikanten van Noordgouwe hun medewerking ver lenen. RENESSE - In drie auto's werd in gebroken: twee in Renesse en één in Brouwershaven. C. H. (Dlnd) meldde een inbraak in zijn auto, waaruit de radio-cassetterecorder, een handtas en een fotocamera werden gestolen. Het gebeurde midden op de dag op de parkeerplaats Oude Moolweg. Op de zelfde plaats en zelfde tijd werd ook de auto van H. B. (Dlnd) opengebro ken. Ook hier verdween de geluid sapparatuur, twee paspoorten en een fototoestel. C. G. uit Hellevoetsluis had zijn auto geparkeerd op de haven van Den Osse en bemerkte later dat er was ingebroken. Hier verdwenen twaalf cassettebandjes en een bedrag van 30,—. Tbt slot nog een inbraak, nu in Sirjansland: in het bedrijf van J. P. werd ingebroken. Via het force ren van een deur werd toegang ver schaft tot het kantoor. Alles werd goed doorzocht, maar er is nog niet bekend of er goederen zijn gestolen. BURGH-HAAMSTEDE - Een va kantiewoning aan de Kloosterweg 62 is vanochtend vroeg geheel uitge brand. Omstreeks 5.15 uur werd alarm geslagen, waarop de brand weer van Haamstede en Renesse uit rukten. Aangezien het een houten wo ning betrof konden beide korpsen niet verhinderen dat de woning ge heel in de as werd gelegd. Over de oorzaak tast men in het duister, de technische recherche stelt een onder zoek in. De woning was (pas) in eigen dom van H. en v. d. Z. uit Haamstede. Er werd niemand gewond, omdat het pand niet bewoond werd. Vries; 19.uur ds. R. Stutvoet. Scha rendijke: 10.00 uur ds. G. J. Schüssler, Kamperland, voorber. H.A.; 19.00 uur ds. J. de Vries. Brouwershaven/ Zon nemaire: Bostonplein: 10.00 uur ds. R. Stutvoet; 18.30 uur ds. R. Kamer mans, Scharendijke. Nieuwerkerk: 10.00 uur di.n A. v. d. Schee, Spijke- nisse; 17.00 uur avondgebed. Bruinis se: 10.00 uur ds. A. ten Hove; 17.00 uur dhr. v. d. Schee, Spijkenisse. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 en 18.30 uur ds. E. Meijer. Christelijke Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. B. de Graaf. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. M. v. d. Sluijs. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. M. Dijkstra. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 18.30 uur lees- dienst. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur leesdienst. Oosterland: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: Lutherse kerk: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Bruinis se: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur lees dienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. G. Bloe- mendaal. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samenkomst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Haamstede: zondag 10.00 uur. Renesse: zaterdag 19.00 uur, zon dag 10.00 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zonda gen om 10.00 uur en op de woensdag avonden om 20.00 uur. Jehova's Getuigen Zuidwellestraat 37 Zierikzee: Zondag: 10.00 uur openba re lezing, 11.00 uur Wachttorenstudie. Donderdag: 19.00 uur Theokratische school; 20.30 uur dienstvergadering. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 18.15 uur ds. D. R. Jonker. Paardenmarkt Den Bosch DEN BOSCH. 29-5. Aanvoer 262 stuks. Prijzen per stuk: Luxe paarden 1725-/ 3025; voljarige 1525-/ 2525; luxe 2-jarige merries 1425-/ 2525; luxe 2-jarige hengsten 1475-/ 2525; luxe 1-jarige merries 1000-/ 2000; luxe 1-jarige hengsten 1000-/ 2000; veulens, luxe merries 500-/ 1100; veulens, luxe hengsten 500-/ 1100; hitten 650-/ 1600; Shetlandse pony's (ruins) 250-f 500Shetlandse pony's (merries) 250-/ 550. Prijzen per kg: Jonge slachtpaar- den 4,70-/ 6,50; en oude slacht.paar- den 5.00-/ 6,70. De handel was traag. De Eierveilingen BARNEVELD, 29-5. Eierveiling Ei- veba BV. Aanvoer 5.232.699 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 6,48; 55-56 gram 7,15; 60-61 7,50-/ 7,62; 65-66 gram 8,17- 8,46. Eierveiling. Aanvoer 990.900 stuks. Stemming: rustig. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 51-52 gram 6,40 6,60; van 56-57 gram 7,00-ƒ 7,35; van 61-62 gram 7.65-ƒ 7,80; en van 66-67 gram 8,35- 8.50. Eiermarkt. Aanvoer circa 1.950.000 stuks. Stemming: traag. Eieren van 48-54 gram 6,50-/ 7,30 por 100 stuks, kg-prijs 1,35-/ 1,35; van 57-61 gram 7,80-f 8,50 per 100 stuks, per kg 1,37-/ 1,39; van 64-67 gram 8,90-/ 9,35 per 100 stuks, per kg 1,39-/ 1,40. Scharreleieren: 2,25-/ 2,75 per 100 stuks hoger in prijs. Wit 59 gram 7,90. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 uit de krant van 50 jaar geleden HAAMSTEDE-BURGH - De win- kelweek behoort ook weer tot het verleden behoudens de trekking voor de bons, welks door de winkeliers zijn verstrekt. Deze trekking zal Dinsdagavond geschieden, opge luisterd wellicht door muziek van de Harmonie, die zich gedurende de winkweek niet onbetuigd heeft gela ten en die er zeker toe heeft bijgedra gen, dat een en ander goed geslaagd mag heten. BROUWERSHAVEN - De gem. zangvereniging ..Euphonia" en de Chr. Gem. zangver. ..Laudate Deum", beiden alhier, hebben Zaterdagavond een concert gegeven op de muziek tent. Er was veel belangstelling voor de prestatie van de beide vereenigin- gen. ZIERIKZEE - Zoodra de nieuwe verkeersbrug over het Hollandsch Diep gereed is, zullen twee boten van den veerdienst Willemsdorp- Moerdijk buiten bedrijf worden ge steld. Zij zullen dienst gaan doen bij de veerdienst Zijpe-A. J. Polder. Bij de meeste automobilisten zijn deze flinke veerboten bekend. Het aantal auto's, bussen en vrachtauto's, dat de ze veerboten in een keer kunnen ver voeren is tamelijk groot. Een flinke verbetering. OUWERKERK - Men is bezig, de telefoonleiding ondergrondsch aan te leggen, hetgeen een heele verbetering genoemd mag worden. De palen, waardoor ons dorpje zoo ontsierd wordt, zullen binnenkort verdwij nen. Hopelijk is de tijd niet ver meer, dat ook de palen van het electrisch net opgeruimd zullen worden. ZIERIKZEE - Gistermiddag par keerden een drietal touristen uit Gel derland hun auto aan den kant van den weg bij den heer L. v. d. Wekken onder deze gemeente. Zij beklommen den zeedijk om te genieten van het schitterend zeegezicht dat men daar heeft over de Oosterschelde. Of nu de wagen het wachten begon te vervelen, of dat dé remmen niet of niet vol doende waren aangezet, de auto ging alleen op weg. Deze rit duurde even wel zeer kort. De wagen liep in de sloot. De materieele schade viel mee. De prijswinnaars van de puzzel van 23 mei zijn: De eerste prijs: T. Blommaert Kokmeeuwstraat 2 Zierikzee De tweede prijs: J. Joumelet Plevierstraat 27 Zierikzee Oplossing vrijdag 23 mei GIRONUMMER en SCHENKBLAD De oplossing van de nieuw puzzel kan worden gestuurd naar de Redac tie Zierikzeesche Nieuwsbode, Post bus 1, 4300 AA Zierikzee. De envelop pe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. De inzen dingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk volgende week woensdag in ons bezit zijn. DE NIEUWE PUZZEL HORIZONTAAL: 1. deugniet; 6. Oudhollandse munt; 11. teken van de dierenriem; 12. voorzetsel; 14. insekt; 15. bezieldheid; 17. land in Afrika; 19. dashond; 21. voorraadplaats; 22. blaasinstrument; 23. schaakafkor ting; 24. land in Azië; 26. bolgewas; 27.; vreemde titel; 29. manier van zin gen v. e. kanarie; 30. dwaas; 32. deel v.e. bloem; 34. universiteitsfunctiona ris; 36. flauwhartig (van spijzen); 37. vlindersoort; 38. soort paard; 39. platte, vierkante steen; 41. roofdier; 44. vistuig; 45. slaghout bij cricket; 47. sleepnet; 49. ingezonden medede ling (afk); 51. schermwapen; 53. uit roep; 54. de gezamenlijke ministers v.e. land; 56. onderaards bomvrij ge welf; 58. neteldier; 59. behaagziek; 61. lading v.e. schip; 62. zwemvogel; 64. kloosterlinge; 65. metaal; 66. vaar tuig; 67. identiek. VERTICAAL: 1. groen wijnglas; 2. drijvend eilandje in stilstaand zoet water; 3. zangvogel; 4. eminentie (afk.); 5. elektrisch geladen atoom; 7. sportevenement (afk.); 8. nederig heid; 9. schop; 10. bedaard; 12. zangstem; 13. benaming v.e. boek; 16. stuk stof; 17. zienswijze, visie; 18. bontgekleurde papegaai; 20. bil- jartstok; 25. horizontale laag van ste nen op de lange zijkant neergelegd; 27. bedekte hatelijke opmerking; 28. ondeugd; 30. zonder verschil; 31. in sekt; 32. onderdeel v.e tennispartij; 33. plezier; 34. zaadkorrel in een vrucht; 35. oude lap; 40. soort aap; 42. wandtapijt met ingewerkte figuren; 43. automatische grondstamper; 45. bouwmateriaal; 46. signaal; 48. dis telvink; 50. met andere woorden (afk.); 51. scheepsvloer; 52. vochtig; 53. lokspijs; 55. betrekking; 57. slaap plaats voor honden; 60. bebouwde kring v.e. gemeente; 63. walkant; 65. voorzetsel. Welke 2 sleutelwoorden vormen de letters uit de vakjes 43, 36, 23, 35. 51, 26, 49, 38. 4. 33 en 6. 48. 5, 67, 30. 15. 61. 10, 8. 40?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4