Haring- in het land... Raad Duiveland akkoord met nieuwe regeling commissies Vrouwengroep Debora doet zaken DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Discussie over vergadertijd Afscheid Zuidhoek- directeur J. Pomper Markten te kijk Vergadering Brouwershaven Opera van hoog niveau WAT HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Veertig jaar Computer Zaalvoetbal Turnfinale Toegevoegd hoofd organisatie bouwbureau De Sint Willibrordusschool in Zierikzee heeft De pupillen en junioren van voetballend Het komende weekeinde worden in Kampen de Stormvloedkering Jan Scheele is op 1 juni als eerste een groep leerlingen afgeleverd, die Schouwen-Duiveland krijgen hel komende sei- finales afgewerkt van de Nederlandse turn- veertig jaar in dienst van Rijkswaterstaat. Een de input-computercursus met succes heeft af- zoen ook de mogelijkheid om in sporthal On- kampioenschappen. Delta Sport is met elf interview. (Pag. 3). gelegd. (Pag. 3). derdak te spelen. (Pag. 7). turnsters van de partij. (Pag. 7). VRIJDAG 30 MEI 1986 142ste jaargang Nr. 23938 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wat nieuws moeten we hebben, al was er geen nieuws meer op de wereld. La Fontaine uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 PSH b.g.g. 1585 of 1385 MÉkJI DUIVELAND - Het aantal adviescommissies in de ge meente Duiveland wordt teruggebracht van dertien tot zes. De voltallige gemeenteraad kon zich donderdag avond vinden het voorstel van b en w tot opheffing van enkele niet of nauwelijks functionerende commissies en tot samenvoeging van enkele andere commissies. Op die wijze hoopt men een betere stroomlijning in het advise rend vooroverleg te bewerkstelligen. Deze nieuwe rege ling zal gedurende een jaar als proef worden gevolgd. Na die periode zal worden bezien of wijziging gewenst of noodzakelijk wordt geacht. nieuw gevormde commissie algeme ne zaken komt in de plaats voor de commissies: recreatie, planologie, openbare werken, ondernemerszaken en beroep- en bezwaarschriften. Apart De VVD-fractie gaf aanvankelijk bij monde van fractievoorzitter W. P. Stouten te kennen voorkeur te heb ben voor het handhaven van aparte commissies financiën en onderwijs, wegens het feit, dat deze specialitei ten binnen de fractie verdeeld lagen. Stouten kreeg de andere fracties op dit punt echter niet mee en toen hij van raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel de toezegging kreeg, dat met een gedeelde fractievertegen woordiging binnen deze commissie gewerkt zal kunnen worden, ging de VVD alsnog akkoord. PvdA-fractievoorzitter C. J. Hille- brand kon zich vinden in een jaar proefdraaien, maar onderstreepte wel de mogelijkheid van bijstelling J. Op 't Hof (CDA):Vanuit de fractie als dat na een jaar wenselijk zal blij- al eerder op aangedrongen". ken te zijn. De heer L. Meerman (SGP) erkende De raad kon zich eveneens vinden dat zijn fractie in het verleden wel- in het voorstel van het college de eens kanttekeningen had geplaatst commissies in elk geval gedeeltelijk in het openbaar te laten vergaderen en daarbij tevens spreekrecht aan het publiek te verlenen. In Duiveland blijven in de bestaan de vorm gehandhaafd: de begrotings- en rekeningscommissie, het college voor de verlening van bijstand, de commissie bejaardenzorg en de wel- zijnscommissie. De financiële com missie en de onderwijscommissie worden samengevoegd tot één com missie financiën en onderwijs. De ClTROËN Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 4951 ZIERIKZEE - Het zit er bijna op voor de directeur van het Werkvoor zieningsschap de Zuidhoek in Zierik zee. Na een dienstverband van ruim 30 jaar gaat J. Pomper zijn functie neerleggen en maakt hij gebruik van de VUT-regeling. Vanzelfsprekend staat hem een uit gebreide afscheidsreceptie te wach ten. Die staat te boek op donderdag 19 juni in het bedrijf zelf; aanvang 14.30 uur. Tijdens de bijeenkomst hebben de aanwezigen ook alle gele genheid om kennis te maken met Pomper's opvolger, drs. P. J. de Groot. Sprekers C. Bij de Vaate, voorzitter van de Zuidhoek bijt als eerste spreker het spits af en wordt gevolgd door de Zie- rikzeese burgemeester, Th. H. de Meester. Ook mr. A. J. Bransen van het Nationaal Orgaan Sociale Werk voorziening voert het woord. De di recteur van de Tethonbedrijven, G. M. Braam neemt plaats achter het spreekkatheder namens het provin ciaal directeuren contact. Advertentie C. J. Hillebrand (PvdA): ,,het is een persoonlijke aantijging". bij openbaarheid en spreekrecht. De wijze waarop in Duiveland met die zaken wordt omgesprongen beoor deelde hij echter als positief en der halve kon ook de SGP met het volle dige voorstel meegaan. PvdA en VVD spraken aansluitend hun waardering uit voor het invoeren van spreekrecht voor het publiek. De heer A. J. Bom (PvdA) kreeg desgevraagd de toezegging, dat alle raadsleden de verslagen van de com missievergaderingen zullen ontvan gen. 's Middags of 's avonds Juist toen de raad eenstemmig ak koord leek te gaan met het voorstel ontstond nog wel even een discussie over het tijdstip van vergaderen. Meerman pleitte ervoor de commis sievergaderingen of op de avonduren of wat vroeger in de middag te doen plaatsvinden, maar niet meer om vier uur te laten aanvangen, zodat de warme maaltijd in het gedrang zou dreigen te komen. De heer Hillebrand pleitte sterk voor het vergaderen in de avonduren, maar Stouten zei het net zo lief 's middags te doen, maar dan wel een uur vroeger. De voorzitter gaf te kennen zich zo lang mogelijk te zullen verzetten te gen het vergaderen van commissies in de avonduren, omdat dat een nade lige invloed op de organisatie op het secretarie zou hebben, naar zijn me ning. Hij gaf te kennen ambtenaren in de avonduren niet extra te willen belasten. Voor raadsleden lag dat, volgens hem, anders. Wellicht inherent aan de persoonlij ke situatie pleitten enkele raadsle den ieder op hun beurt daarop voor het 's middags of 's avonds vergade ren. De heer A. J. C. Melieste (PvdA) koos voor de avondvergaderingen; de heer A. R. I. van den Hoek (CDA) voor de vergadering in de middag uren, omdat raadsleden uit hoofden van andere functies 's avonds toch al vaak bezet waren en Hillebrand meende, dat het raadswerk voorna melijk in de avonduren diende plaats te vinden en derhalve niet naar de middag verschoven diende te worden. De raadsvoorzitter handhaafde zijn vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - In de cliëntenhal van de Amro bank in Zierikzee is van 4 tot 24 juni een overzichtstentoonstel ling te zien van de vele markten die jaarlijks en wekelijks in Nederland worden gehouden. De expositie geeft een duidelijk beeld van het ontstaan en de ontwikkeling van de diverse markten en de functies hiervan. De Gooise fotograaf Pim Wester weel geeft in 35 beelden weer wat hij door het oog van zijn camera waar nam als wat hij noemt 'het specifieke karakter dat elke markt een uniek ei gen gezicht geeft'. De journalist Ma- nus van der Kamp ondersteunde de foto's met teksten waardoor de bezoe- •ker eeri duidelijk- inzicht krijgt in het marktgebeuren in Nederland. De markten die in deze tentoonstel ling worden belicht zijn onder andere de wekelijkse warenmarkten, de bij zondere markten waaronder de bijen- de kaas- en de antiekmarkt, de we kelijkse veemarkten, de jaarlijkse bijzondere veemarktén, de folkloristische-, de kunst- en de bloe menmarkten. De expositie is te bezichtigen tij dens de openingsuren van de bank. BROUWERSHAVEN - De advies commissie voor het welzijnsbeleid in Brouwershaven vergadert maandag 2 juni om 20.00 uur in de gemeen schapsruimte aan de Haven Noord zijde 38 te Brouwershaven. Op de agenda staan onder meer het ontwerp-welzijnssubsidielijst voor 1987 en de door Vrouw en werk in Zeeland toegezonden notitie Tweede kans onderwijs en kinderopvang in Zeeland. Verwachting t/m dinsdag 3 juni: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: noordwest 4 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 407c Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 4 Dinsdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 31 mei Zon op 05.26, onder 21.49 Maan op 03.07, onder 14.04 1 juni Zon op 05.25. onder 21.50 Maan op 03.18, onder 15.19 2 juni Zon op 05.24, onder 21.51 Maan op 03.28, onder 16.32 Nieuwe Maan: 7 juni (16.00) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De dag begint morgen naar verwachting met af en toe zon. Maar in de loop van de dag neemt vanuit het westen de bewolking toe. Later kan er dan wat regen vallen. Vannacht ligt de minimumtempera tuur rond 7 graden. Morgenmiddag wordt het niet warmer dan ongeveer 16 graden. De wind is zuidwestelijk, matig, aan de kust cn op het IJssel- meer vrij krachtig. Hel vrij koele en wisselvallige weer wordt veroorzaakt doordat de naar ons toe stromende lucht van een erg noordelijk deel van de Atlanti sche Oceaan afkomstig is. De lucht drukverdeling verandert tot midden volgende week niet veel. De eerste dagen van de weerkundige zomer - die zondag 1 juni begint - brengen dan ook aanhoudend wisselvallig en iets tc koud weer. NIEUWERKERK - Het gaat uitstekend met de openbare verkoping van vrouwengroep Debora in Nieuwerkerk. Deze organisatie van de Gereformeerde Gemeente heeft deze week een koopdag gehouden in Salem, waarbij 3600 gulden werd binnengesleept. Volgens een van de medewerksters heeft Debora tussen deze verkoping en die van vorig jaar ook nogeens 2200 gulden verdiendwaardoor de vrouwengroep een prima jaar achter de rug heeft. Ook deze week kwamen de belangstellenden weer in groten getale. Zoals gebruikelijk gaat een derde deel naar de zending, terwijl het resterende bedrag door de leden zelf mag worden verdeeld onder andere projecten. Een doel is nog niet gekozen. ZIERIKZEE - Het Zeeuws Orkest geeft vrijdag 20 juni onder leiding van Louis Stotijn een concert in de Grote Kerk te Zierikzee. Het optre- Advertentie den begint om 20.00 uur en zowel de sopraan Annegeer Stumphius, als de tenor Adriaan van Limpt verlenen hun medewerking. Annegeer Stumphius studeerde aan het Rotterdams conservatorium bij Jo Bollekamp, terwijl ze de inter pretatielessen volgde bij Elly Ame- ling, Ruud van der Meer, Robert Holl en Elizabeth Schwarzkopf, voor wiens masterclass zij uit vele aan meldingen geselecteerd werd. Nu krijgt Annegeer les van Stephen Sweetland. Café Adriaan van Limpt was aanvanke lijk eigenaar van een autospuiterij en had een goed lopend café in Brabant. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en het duurde niet lang voordat de tenor opviel bij opera-experts. Na het behalen van het diploma aan het Maastrichtse conservatorium steeg Van Limpt's ster razendsnel. Samen met Annegeer Stumphius en het Zeeuws Orkest staat Van Limpt ga rant voor een muzikaal hoogstandje. ZIERIKZEE - Volgens een oud gezegde komen de huisartsen weer zonder werk te zitten: haring in het land, dokters aan de kant. Ze zijn er weer, de onvervalste Hollandse Nieuwe, een tractatie voor de liefhebbers. Zoals de foto duide lijk laat zien, zijn er kopers voldoende voor dit zeebanket. Voor de eerste aan wal gebrachte haring werd nog 1025 gulden per stuk betaald, maar zo bont maken de regionale vishandelaren het zeker niet. De prijzen variëren tussen 2,50 en 3.-. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Lichte regen Bewolking van een storing trekt over onze omgeving en mogelijk valt er wat lichte neerslag. De wind draait naar richtingen tussen west en zuid west en is overwegend zwak tot matig. Minimumtemperatuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN WDRDT WEBR,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1