kerkberichten man berichten 'n Dorp bewaart geheimen Geslaagd Geslaagd Stichting Jeugd komt bijeen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag; 29 mei 1986 Nr. 23937 5 AMSTERDAM - Bij de Reclame Co de Commissie in Amsterdam zijn vo rig jaar zestig klachten minder inge diend dan het jaar daarvoor. Nae 't bezoek in de bezoeking- Ei je dat noe oak? 'k Zitte zöma graeg in m'n tuuntje. Lekker, uut de wind in 't zonnetje, 'n bitje luustere nae de veugels, kieke nae de katte, die de mêêsjes in de kiekert out die uut 't niskastje komme vliege Je bin van gin mens afankelijk; j'oef nie te wachten op je komme koffie of je glaesje bier; ei je zin, dan pak j't zèllef. 't Is natuurlijk wè 'n bitje kneuterig, zó van: „poepert- je, raek m'n èmmetje nie!" As je d'r 'n gewoonte van zou maeke dan zou je d'r weareldvreemd van kunne worre! Zodoende bï m'n d'n twééden Pinksterdag ma 's op meróte gegae, Schouwen in. Bèl, bèl, bèl, wat 'n mén sen! 't Eiland zou kippe! M'n binnen op tied geweest mit die dammen, of nie soms M'n binnen ons tochje rustig begonne. Zachjeséne over 't verstilde Schoddebozze - 'n plaetje! - over 't mooie riengetje van Noorgouwe mit z'n bloeiende kastanjeboam bie 't droamende kèrrekje; langs de diekuusjes onder Zonnemaire; over de Schouwsen diek, wae de Meidoorn a beloofde gauw te gae bloei en; over Brouw, wae 'n paer onderd scheepjes laege te verlangen 't ruume sop te kiezen. Dan de langen diek. An wêêrskanten van de - smalle - rieweg knot sen van auto's in de blöóte konten van de duu- kers. 't Lieken m'n 'n kouwe bedoening, ma ja, 'n méns z'n lust is 'n méns z'n leven. Dan - de Brouwersdam, wat dienk je dae van! Auto an auto, woonkarre an woonkarre, aomae op de ,,eige weg" van de waeterstaat. G'liek èbbe ze! Dan ei je nog 'n bitje leut van je belastingcenten! Op de Greve- lienge zag 't bont in paers van de plankzeilers. A je die planken, mit aolles d'r op in d'r an op zö'n drie- duuzend gulden schat, dobberde dae vö miljoenen op 't Greveliengse nat. 'k Wier toch wè 'n bitje gröös van binne. M'n wone toch ma op 'n plekje, wae duuzende geld in tied in motte stéke, om er nae toe te kommen in d'r 'n öögen- blikje te wézen! 'k Bedocht zö bie m'n eige, dat 't niks vö mien zou weze. 'k Zou 's ochens zurregen èbbe, da'k 's aevens wï t'rug most! Wat dienk je d'r van!? Da's gin kattepissc! Om vier uure in de naemiddag stong m'n dae 'n rij blik vanaf Renisse, richting Ouwe Tonge, dae adde d'onden g'n dröögen broad van g'éte! Wat dienk je van aol die gasten achter 't stuur? Dae zit je dan mit je natte rik in die bloed-êête auto. Je lienker bêên is aol- lef doöd van 't ontkoppelen. Je weet 't nommer van d'auto vö je uut j'n ööd; j'eit 'r a 'n aollef uure nae zitte kieke Je kan, mit j'n öögen dicht, opzègge, wat 'r bie de voorbuurman vö z'n achterruute leit. Je gae gewoon an z'n nikke wenne in an z'n grootje, an z'n kinders, die op de achterbank van verveling 't kruus uut d'r broek droele. De uuwbaere dochter zit te schurken, want t'r zit zand in d'r bloesje in z' ei t'r de pest in, dat ze noe a naer uus mot. 't Begon net spannend te worren mit die knappe „spetter" onder die wieën Schouwsen émel an die oneindige zêêë D'r jonge lief was die zonne in die zêêë t'rek ge wend! „T'rug nae de natuur!" in plekke van t'rug nae drie-ööge achter, mit uutzicht op de waste van de buuren an d'overkant, de stèrrevende geranium vö 't raem Zö zie je ma wï! Aolles ei z'n pries! Uren afzie, in 'n bloed-êête karre, vö 'n bitje frisse licht, vö mien part: „reine Luft" in de ontdekking, dat 'r 'n êêle wiee émel is in 'n oneindige zêêë, wae je, ochèrrem, bie 't leven van aolledag g'n weet mï van eit Tuus gekomme zat 'k wï in m'n tuuntje - mit 'n nat te rik! - te bekommen van de Pienksteroverkomsten. „M'n éte vanaevend „onbestraeld!" zei de vi'ouwe. ,,'t Is toch g'n waer zeker?" riep 'k blie in verwonderd uut. „Wis in waerachtig", zei ze „straelend": ,,ouw' aepels, stoofpeertjes in 'n speklapje!" „Ei j't ooit zö onbestraeld gegéte?" Afijn ménsen, ik kon m'n vreugde nie op 'k Wier anêêns 'n ander méns! Moeder de vrouwe is zö weaereldvreemd nog nie Dat ei je wè deu zeker ARJAON ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Rotterdamse Grafische School zijn vier medewerkers van drukkerij Lakenman en Ochtman geslaagd. Het zijn J. J. Wandel (Burgh-Haamstede), grafisch vak man bind- en afwerkingstechniek; mej. J. Kleemans (Zierikzee) grafisch technicus montage en vormvervaardi- ging; S. B. Flikweert (Nieuwerkerk) grafisch technicus offsetdrukken en L. J. v. d. Bos (Bruinisse) voor het di ploma grafisch technicus offsetdruk ken. U2-avond Youth for Christ In't Stekkie te Zierikzee - het on derkomen van de Youth for Christ groep - wordt vrijdag 30 mei een zoge naamde U2-avond gehouden. Er draaien twee banden met The Unfor- getable fire en Live on the red rock. Uiteraard zijn er ook fanclubbladen. De muzikale happening begint om 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Concerten Ten bate van het nieuwe orgel wor den er in de Nederlands Hervormde kerk te Burgh-Haamstede concerten gehouden, die de kas kunnen spek ken. Vrijdag 6 juni is het de beurt aan het 50 leden tellende kerkkoor uit Ridderkerk. Het kinderkoor onder leiding van Jennifer van der Hoek komt vrijdag 13 juni naar Burgh- Haamstede. De Christelijke Oratori umverenigingen (120 leden) hebben zaterdag 28 juni de taak om het pu bliek aangenaam te vermaken. Het laatste concert wordt gegarandeerd door het Interkerkelijk Kerkkoor Haamstede met medewerking van De Witte van Haemstede, de Duinzan gertjes en de muzikanten Renata Heemskerk en C. Groenleer. Alle mu zikale avonden beginnen om 20.00 uur. BURGH Rondrit bejaardensoos De bejaardensoos van Burgh sloot vorige week donderdag het seizoen af met een rondrit per touringcar. Aan het begin van de middag vertrok het gezelschap van 147 personen vanaf de Ring in Burgh. Via de Brouwersdam en de Haringvlietsluizen werd Oost- voorne bereikt, waar koffie met ge bak op de soosleden stond te wach ten. Mede dankzij het zonnige weer zat de stemming er al vroeg in. Aan sluitend werd een rondrit over de Maasvlakte gemaakt, waarbij ook langs de Nieuwe Waterweg werd gere den. Daar werd volop genoten van het prachtige uitzicht op de drukke scheepvaart met haar verscheiden heid aan schepen. De terugweg werd gemaakt via Hellevoetsluis en Goedereede, waar men nog een half uurtje kon rondkij ken. Over de Brouwersdam bereikte men Schouwen-Duiveland weer. Bij thuiskomst werd in Het Grote Zwijn een koffiemaaltijd genuttigd. Soos-voorzitter K. Schoonaard be dankte daar iedereen, die had meege werkt om de reis tot een succes te ma ken, niet in het minst chauffeur Piet Manni vanwege de goede verzorging en de vele uitleg onderweg. De soos begint haar nieuwe seizoen weer in september. OUWERKERK Jonge boeren Tijdens de bestuursvergadering van het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt is bij meerderheid van stem men WilW Khyper uit Ouwerkerk tot nieuwe voorzitter gekozen. Hiermee volgt Küyper Stan Simons uit Steen bergen op, die de functie de afgelopen drie jaar heeft vervuld. OOSTERLAND Verkoping De verkoping van allerhande arti kelen door de vereniging De Schutse ten bate van verstandelijk gehandi capten heeft ruim 2.000 gulden opge bracht. KLOETINGE Voorlichtingavond voor reuma patiëntenvereniging Op vrijdag 30 mei a.s. zal het Bu reau Voorlichting Merkartikelen en Diensten te Nunspeet, voor de reuma patiëntenvereniging een voorlich tingsavond houden, genoemd „Kij ken, keuren en kiezen". De' avond gaat door in de zaal „Amicitia" te Kloetinge en begint om 20.00 uur. De ze avonden zijn bijzonder goed ver zorgd en kan men proeven van de ge toonde produkten. MIDDELBURG Expositie over kastelen De Kastelenstichting Holland en Zeeland zal in ruimten van de Zeeuw se Bibliotheek, Kousteensedijk 7 te Middelburg een tentoonstelling orga niseren van afbeeldingen van kaste len in Noord- en Zuid-Holland in de 17e eeuw. De expositie omvat o.a. reproduc ties van tekeningen van Roelof Rogh- man. De officiële opening zal geschieden door de burgemeester van Middel burg mr. Chr. G. J. Rutten, op maan dag 2 juni om 16.00 uur. De tentoon stelling is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur en zater dag van 10.00-13.00 uur. De tentoon stelling duurt t/m 28 juni a.s. UTRECHT - De huisartsen hebben besloten hun acties op te schorten om het bestuur van de Landelijke Huis artsen Vereniging (LHV) de gelegen heid te geven het conflict met de rege ring over tarieven, norminkomen en de huisartsenopleiding op te lossen. Als dit voor 1 september niet lukt ko men er opnieuw acties. DEN HAAG - Het ziekteverzuim percentage over het eerste kwartaal van 1986 is in vergelijking met het eerste kwartaal van 1985 gestegen van 8,1 naar 8,7. Bij de mannelijke werknemers vond een stijging plaats van 7,8 naar 8,5 procent en bij de vrouwelijke werknemers van 10.0 naar 10,5 procent. Dit meldt het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS) dinsdag op basis van gegevens van het Nederlands Instituut voor Pre ventieve Gezondheidszorg (NIPG- TNO). Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen naar Echteld: E. Foc- kens, kand. te Klarenbeek, Gereformeerde Kerken Beroepen te Neede: drs. H. K. Lan- ting, kand. te Amsterdam, die dit be roep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: drs. H. K. Lan- ting. Burg. Hogguerstraat 559, 1064 CW Amsterdam. 020-116479. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Streefkerk: J. C. Schuurman te Barneveld; te IJssel- muiden-Grafhorst: J. H. C. Olie te Opheusden; te Oldebert: B. J. Ligten- berg te Dieren; te Bilthoven: dr. W. van Bruggen te Wassenaar; te Haar lem tot predikant met bepaalde op dracht (sociaal basispastoraat): J. J. Beumer, kand. te Krommenie. ZIERIKZEE - Aan de CSG MAVO/ LHNO te Zierikzee zijn de volgende kandidaten met succes het examen gepasseerd. Geslaagd voor MAVO: Martin Job- se, Dimitry Vleugel (beiden Bruinis se); Mark van der Weele, Stephan Scharff (beiden Brouwershaven); Bram Nortier, Gerdien Welleman (beiden Haamstede); Anita Bijl, Steef van der Wekken (beiden Kerkwerve); Karin de Bruine, Michel Flikweert, Peter van der Welle (allen Nieuwer kerk); Bies Fransen van der Putte (Serooskerke); Anne-Marie de Visser (Sirjansland); Katinka van der Linde, Mirjam van Oord, Mariëlle Schiette- katte, Alex Vis (allen Zierikzee); Remco Kok (Zonnemaire). Geslaagd vor LBO verzorgende- /textielverwerkende of vrije rich ting: Ellen Jumelet (Bruinisse); Tille- ke Delfsma (Haamstede);' Ella Bil, Carolien Boot, Ellen van de'Velde (al len Kerkwerve); Ineke Flikweert, Es ther Goossens (beiden Nieuwerkerk); Ineke Boogert, Leny Boogert, Jeanet- te Bouwman, Lij die Bouwman, Sja- nie de Bruine, Machelina Goud zwaard, Anne-Marie Hendrikse, Anja Meerman, Marjan Otte (allen Ooster- land); Greetje Janse, Erika Kelder, Jeannet Kelder, Nanda Kristalijn, Nicorine van der Linde, Monique van Oeveren, Herda Schot, Elvira Snij ders (allen Zierikzee). LBO Verkooppraktijk: Marcel Mol (Bruinisse); Anita Jonker, Janneke Mol, Anita Smalheer, Simone Stahlie (allen Kerkwerve); Janneke van Irie- rum (Oosterland); Marcel van der Wekken (Sommelsdijk); Inge Brugge- man, Astrid van den Dries, Annema- rie Loois, Karin Padmos (allen Zie rikzee). ZIERIKZEE - Leerlingen die geslaagd zijn voor het diploma Lager Huishoud- en Nijverheidsonderwijs aan de LHNO Prinses Juliana te Zie rikzee; Afstudeerrichting Verzorgende Be roepen Brouwershaven: Diana van Ast. Bruinisse: Leona Bal, Jolanda de Ja ger, Marian Jumelet. Dreischor: Mar- tine van der Weyde. Ellemeet: Rian de Jonge. Nieuwerkerk: Esther Heij- boer, Beryl Kesteloo, Isabella Rade- walt, Trudy Wandel. Oosterland: Sa rina Dorst, Eline van der Have, Diana Knaap, Petra Roks, Monica van Splunder, Izabel van der Werf. Ouwerkerk: Leonie van Wijngaar den. Renesse: Marlies Kooman, An neke Verberk, Cristy Verboom. Scha- rendijke: Manon de Graaf, Janine Hubregtse, Marja Pleune, Monique de Vlieger. Zierikzee: Eunice van den Berg. Colinda Blankert, Jacolien de Bruyn, Jeanine Cashock. Angólique Castel, Annemarie Kristalijn, Ria Krijger, Anita van de Sande, Yvonne Tres. Afstudeerrichting Kantoor-/Ver- kooppraktijk: Brouwershaven: Annemieke Over- beeke. Burgh-Haamstede." Monique Bakker. Dreischor: Mirjam de Jonge. Kerkwerve: Anita Hartman. Nieu werkerk: Anita van den Bos. Ouwer kerk: Sonja Pankow. Renesse: Simo ne van der Have, Saskia van de Wiel. Schuddebeurs: Jacolien Romijn. Zie rikzee: Antonet Dekker, Mireille Hulsker, Elena Lievense, Doret van der Sloot. De Vrije Afstudeerrichting: Burgh-Haamstede: Esther Bodbijl- Nieuwerkerk: Angelique Dooge. Oos terland: Eveline Wijnstekers. Zierik zee: Hélène van Herp. Vrijdag 30 mei Beursbericht Markt Goes dinsdag 27 mei 1986 Aardappelen Bintje, veldsgewas, directe leve ring, op auto geleverd 7-10 cent per kg. Voeraardappelen 41/2-5 cent per kg. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 26 mei 1986: Bintje 35-50 mm 6V2-7 cent per kg; Bintje, 50 mm opwaarts, 17-18 cent per kg. Uien Geen notering meer. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd, 25-35 cent per kg. Afwijkende partijen 15- 24 cent. Exclusief B.T.W. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen per 100 kg en exclusief B.T.W.: Tarwe, basis 16%, uit opslag handel en coöp. 47,50 - 49,00; tar we, basis 16%, uit eigen opslag 50,50; brouwgerst 51,00; voergerst 44,50; haver, basis 16%, 39,00 - 40,00; erwten, kleine groene 75,00 - 81,00; Capucijners 77,00 - 79,00; bruine bonen, vrij van grond en hal ve, basis 18%, tot 127,50; Karwij, boerenschoon 192,50 - 274,50; Kar wij, prima doorsneekwaliteit 287,50; Blauwmaanzaad, boeren schoon 107,50-/ 122,50; Blauwmaan zaad, prima doorsneekwaliteit 150,00. Hooi en stro Geen notering meer. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD, 28-5. - Aanvoer 2.295.000 stuks. De stemming was traag. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 52-53 gram 6,75; 55-56 gram 7,06; 60-61 gram 7,50-/ 7,53 en 65-66 gram 8,14-/ 8,31. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 28-5. Prijzen per ki logram geslacht gewicht en ontvet: stieren: le 7,90-f 8,40, 2e 6,60- 7,90; vaarzen: le 7,35-f 8,90, 2e 6,20-/ 7,35; koeien: le 7,25-ƒ 7,95, 2e 5,85-/ 7,25,3e/ 5,35-/ 5,85; worst koeien 5,00-/ 6,00. Prijzen per kg levend gewicht: Vet te kalveren le 6,20-/ 6,60, 2e 5,80- 6,20; zeugen le 2,39-/ .2,49, 2e 2,29-/ 2,39. Prijzen per kg geslacht gewicht: Schapen - 5,35-/ 7,50, lammeren (rammen) 9,85-/ 12,00, lammeren (ooien) 8,90-/ 11,40. Prijzen per stuk: Schapen 160- 225, lammeren (rammen) 130- 210, lammeren (ooien) 100-/ 180; melk- en kalfkoeien: le soort 1800- 2700, 2é soort 1300-/ 1800; melk en kalfvaarzen: le soort 1700-/ 2700, 2e soort 1300-/ 1700; guste koeien 1600-/ 2200; enterstieren 1000- 1700; pinken 700-/ 1700; graskal veren 550-/ 1100; nuka's voor de mest roodbont stieren 290-/ 630, roodbont vaarskalveren 225-/ 435, nuka's voor de mest zwartbont stie ren 150-/ 425, zwartbont vaarskal veren 100-/ 350; weidelammeren 160-/ 180, bokken en geiten 40- 160. Aanvoer: totaal 9472 stuks, waaron der: slachtvee 1748, stieren 309, ge- bruiksvee 1202, jongvee 409, nuka's roodbont 1463, nuka's zwartbont 1262, slachtschapen en lammeren 1231, gebruiksschapen en lammeren 690, varkens 1046, bokken en geiten 112. Stemming: slachtvee: handel flauw, en prijzen gelijk; stieren: han del stroef, en prijzen lager; gebruik.s- vee: handel rustig, en prijzen gelijk; jongvee: handel redelijk, en prijzen gelijk; nuka's: handel redelijk, prij zen iets hoger; schapen en lammeren: handel rustig, en prijzen iets hoger; varkens: handel matig, en prijzen la ger; bokken en geiten: handel rustig, en prijzen iets hoger. Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Double Trouble, cursus En gels voor de basisschool. Afl. 2: Sorry I'm late.. 15.10 uur Schwarzwaldkliniek, Duit se serie. Afl.: De Schoonheidsfout. Een begaafd pianist ziet zijn carrière ten einde nadat dr. Barthels zijn duim behandeld heeft. Dr. Brink- mann voelt dat de zaak op een proces zal uitlopen en onderneemt stappen om zijn collega en de pianist uit de nood te helpen. 15.55 uur Ik zag twee beren, kleuter programma. 16.10 uur AVRO Service Salon, geva rieerd programma. Presentatie: Ed win Rutten. 17.05 uur AVRO's Telekeuken, met Henk Molenberg. 17.15 uur Ontdek je plekje, serie over de schoonheid van stad en land. Van daag: Ootmarsem. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias. 18.45 uur AVRO cursus bridge. Les 13 A/B. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur AVRO's Jeugdclub wordt vervolgd, magazine over strips en te kenfilms. 19.25 uur AVRO's Toppop. Presenta tie: Kas van Iersel. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Kane en Abel, Amerikaan se serie. Afl. 3. Abel wordt mede eigenaar van een hotelketen en Kane maakt carrière bij de bank. Zij lijken een rooskleurige toekomst tegemoet te gaan tot de beurskracht van 1929 alle gemoedsrust wreed verstoord. 21.20 uur De F.O. Show, spelprogram- ma gepresenteerd door Fred Oster. 22.20 uur AVRO's Televizier, actuali teitenmagazine. 22.50 uur MASH, Amerikaanse serie. Afl. Race tegen de klok. Een zwaar gewonde soldaat zal binnen 20 minu ten geopereerd moeten worden. Ge beurt dit niet dan is de kans groot dat hij zal sterven of voor de rest van zijn leven invalide zal blijven. 23.15 uur Karei van de Graaf, actueel gespreksprogramma (slot). 23.50 uur AVRO's Sportpanorama. 00.10 uur Journaal Nederland 2 09.30 uur De weide, 3 10.30 uur Met andere ogen, 3 11.00 uur School-tv weekjournaal. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur Vloedlijn. Thema: Terug van weggeweest, vijfdelige serie over de problemen waarmee mensen die lange tijd geestelijk of lichamelijk buiten de samenleving gestaan heb ben, te maken kunnen krijgen. Afl. 5 (terug uit de Derde Wereld). 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Schoolplein. Jongerenpro gramma gepresenteerd door Simone Walraven en Alfred Lagarde. 20.15 uur Smokey and the Bandit, Amerikaanse avonturenfilm uit 1977 van Hal Needham. Een vrachtwagen chauffeur ziet kans snel geld te ver dienen door een lading bier naar het drooggelegde Texarkana te brengen. Een riskante zaak (Filmkeuring: Alle leeftijden). 21.50 uur Veronica Film, clips, voor beschouwingen van nieuwe films en interviews. Vanavond: Filmfestival van Cannes. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Erven van toekomst, ge sprek met de Hongaars-Amerikaanse gezinstherapeut prof. dr. Ivan Nagy. 23.28 uur Bericht van de Wilde Gan zen. 23.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.35 uur Friday the 13th, Ameri kaanse horrorfilm uit 1980 van Sean S. Cunningham. Het zomerkamp Crystal Lake heropent zijn poorten twintig jaar nadat er een aantal moorden gepleegd zijn. Dat het er nog niet pluis is wordt duidelijk wan neer er zes jonge mensen op gruwelij ke wijze van het leven beroofd wor den. (Filmkeuring: 16 jaar.).' BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de ooievaar, (herh.). 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen, een tekenfilm en een lied. Presentatie: Francis Verdoodt, (herh.). 18.25 uur Knappe koppen (The mis fits of science), Amerikaanse serie over vijf jonge wetenschappers die problemen op hun eigen manier oplossen. Met Dean-Paul Martin, Ke vin Peter Hall, Mark Thomas Miller e.a. Afl. 7. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van de Socialistische Omroepvereniging. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Het einde van een imperi um (End of Empire), Britse serie over de tanende Britse invloed in overzee se gebieden. Vanavond het slot: Iran. 21.05 uur Goede vrienden (Just good friends), Engelse comedyserie. Met: Jan Francis, Paul Nicholas, Sylvia Kay e.a. Vanavond het slot. 21.35 uur Het scherzo in de symfonie, (3) informatieve serie over het scherzo in de symfonie van Beethoven tot Mahler. Afl.: Beethoven voorbij. Van daag komen symfonieschrijvers aan bod die zochten naar een herorganisa tie van de traditionele vierdelige symfonie, waardoor het scherzo of wel uiteenvalt in meerdere delen, of wel samengesmolten wordt met an dere delen. M.m.v. het Filharmonisch Orkest van de BRT o.l.v. Fernand Ter- by en Willy Appermont en Piet Swerts, piano. Presentatie: Peter van Bouwel. 23.00 uur Journaal met aansl. Coda: Genealogie van Jos de Haes. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie met Pat McDonald, Rowe- na Wallace, Alexandra Fowler e.a. De hereniging van Rosie en haar klein kind maakt brokken. 19.25 uur Oshin. Japanse serie. (Slot). 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videomatch, spelprogram- ma met Marleen Gordts. 20.25 uur Première, filmrubriek met Jo Röpcke. 21.15 uur Requiem voor een spion (The Groundstar Conspiracy), Ame rikaans/Canadese speelfilm uit 1972 van Lamont Johnson met George Peppard, Michael Sarrazin, Christine Belford e.a. (Originele versie met Ne derlandse ondertiteling). Slechts één geleerde overleeft de explosie van de installaties van het geheime 'Ground- star-project. John Welles lijdt hier door aan geheugenverlies. De veilig heidsdienst verdenkt hem er nu van de saboteur te zijn. ZIERIKZEE - De Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland komt dinsdag 10 juni om 19.30 uur bijeen in de Drie hoek te Zierikzee. Tijdens de openba re vergadering komt ondermeer de stand van zaken omtrent de finan ciën aan bod. Voorts spreken de bestuurders over de werkzaamheden van de stichting en verschillende subsidiemogelijkhe den. Een bestuursverkiezing maakt de agenda compleet. 39 Brink was trouwens ook een ande re man in moeders leven. Hij bewaak te haar als het licht van zijn ogen. Ze vond dat een vergelijking, die de wer kelijkheid benaderde. Hij was zo zorgzaam voor haar moeder alsof haar belang hemzelf betrof. Als ze nu morgen eens naar haar moeder ging en gewoon zei: „Zeg, tob maar niet langer, ik ben er toevallig achter ge komen en ik vind het helemaal niet erg," zou dan alles de wereld uit zijn? Ze kon dan meteen vragen wie haar vader was. Het zou wel haast zeker een militair van het bevrijdingsleger zijn, een Engelsman of een Canadees. Zou hij van haar bestaan weten? Och, misschien beter van niet. Theo had gezegd, dat het er niet opaan kwam wie haar vader was. Wat was hij aar dig geweest! Net zo bezorgd als Brink voor haar moeder was. Theo, dacht ze. Liefje, dat had hij gezegd. Zo noemde hij Els waarschijnlijk. En hij had haar tegen zich aangetrokken wat een heel veilig gevoel had gegeven. Op de Mulo had ze een leraar gehad, die haar ook dat gevoel gaf. Zijn les uren waren altijd omgevlogen. Maar hij had haar nooit tegen zich aan ge houden. Er was altijd minstens een bank afstand tussen hen geweest. Ze kon dus dat gevoel van veiligheid bij Theo rustig houden. Dat had niets te maken met dichtbij elkaar zijn. Nou ja, dat was natuurlijk ook niet hele maal waar, maar de vrijages met Eg- bert hadden haar in ieder geval nooit dat gevoel van veiligheid gegeven. Egbert moest er maar nooit achter komen, dat er iets met haar afkomst was. En als zijn moeder het te weten kwam! Zij zou vast niet zo mild in haar oordeel zijn als Theo. Maar mis schien was er wel helemaal niets aan de hand. Uit een paar toevallig opge vangen woorden, had ze een heel dra ma gedestilleerd. Dat was tegenover moeder niet rechtvaardig. Maar toch ze kon tegen zichzelf praten wat ze wilde, ze zou er heel wat voor over hebben, als ze niet gehoord had wat haar moeder had gezegd, 't Zou nooit meer worden zoals vroeger. Ze zou zich voortaan haar moeder alleen maar kunnen voorstellen met een vreemde man op de achtergrond. Ie mand met rood haar. Ze probeerde niet aan vader Bertus te denken. Ze moest om hem huilen. Als vanzelf dwaalden haar gedachten weer naar Theo terug. Theo voelde zich de eerste tijd schutterig tegenover Katrien. Hij moest het gevoel van zich afzetten, dat Katrien als het ware op zijn voor hoofd kon lezen wat hij gehoord had. De drukke werkzaamheden brachten met zich mee, dat de gebeurtenis snel ler vervaagde dan hij had gedacht. Jantiens houding tegenover hem was veranderd. De warme glans van gene genheid in haar ogen vleide hem. Er sprak een bijna bakvisachtige vere ring voor hem uit. Maar hij kon daar wel tegen. Zoiets hoefde hij niet uit de weg te gaan, meende hij. Het zou haar misschien volwassener maken en doen inzien dat ze straks haar vriend beter aan de kant kon zetten. door NEL VAN DER ZEE Als hij nog terugkwam tenminste. Over de gang van zaken in het bedrijf was hij tevreden. De orderportefeuil le begon er goed uit te zien. Evert kreeg plezier in zijn werk en dat maakte weer, dat Tilly niet meer over een andere baan zeurde. Zijn werk geefster bleef onveranderd nerveus en tobberig. Misschien waren dit juist factoren, die zouden helpen zijn plan te laten slagen. Tben hij in dienst kwam had hij gedacht, dit moet hier mijn kans worden. Hij had een erfenisje van zijn ouders, de op brengst van hun huis. dat hij met zijn zuster moest delen, en hij had gespaard. Dat bij elkaar moest ge noeg zijn om zich in het bedrijf te kunnen inkopen. Hij vroeg zich af of Katrien er iets voor zou voelen zich terug te trekken. Wat hem betrof mocht ze blijven. Ze was voor hem wendbaar en meegaand. Zolang de fi nanciële resultaten maargoed waren, volgde ze al zijn adviezen op. Als ze zin had ermee op te houden, zou ze eerder geneigd zijn op zijn plan in te gaan. Evert kreeg hij wel op zijn hand. En dan was Jantien er nog. Zo als de zaken nu lagen, zou hij ook da gelijks met haar moeten werken. Dat was bepaald geen straf, maar als ze trouwde, zou hij ook met haarman te maken krijgen; dat was minder aan trekkelijk. Hij moest er iets op vin den. dat hij zich niet krom hoefde te werken voor iemand als Egbert, die de kantjes eraf liep. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5