Verbetering riolering Groene Wijk Kerkwerve Eerste aanzet gegeven tot behoud oude landbouwhaven Flaauwers nieuwe eigenaar van restaurant De Vierbannen Middensehouwen voteert f43.000.- Middensehouwen stimuleert scholierenactie voor Nepal Verbod alcohol op straat Boertien ziet geen oplossing voor politie Aanrijding Scharendijke Hoogste bod: 214.000, Rabobank i 4 KERKWERVE - Eind juni zal de water- en stank- maken met water- en stankoverlast bij (langdurige overlast in de Groene Wijk te Kerkwerve tot het ver- of hevige) regenval. Zij uitten hun grieven geruime leden behoren. De gemeente Middensehouwen is aan tijd terug tijdens een gemeentelijke hoorzitting, de Verseputseweg begonnen met de aanleg van een waarop vooral werd geklaagd over het niet weglo- extra bergingsriool om de te geringe capaciteit van pen van water in de afvoerbuizen, de riolering op te heffen. Een pure uitbreiding dus. Nog even - en die problemen behoren tot het verle- Vele bewoners van de Groene Wijk hebben al jaren te den. MIDDENSCHOUWEN - Een krappe meerderheid van de raad van Middensehouwen gaf woensdagavond toestemming om ƒ43.000.- te besteden om het oude land- bouwhaventje Flaauwers aan de Oosterschelde voor ver der verval te behoeden. Met dat geld kan de in zeer slech te conditie verkerende Westelijke damwand worden gerepareerd. Deze reparatie maakt deel uit van een totaalplan, dat uit vier delen bestaat. Dit eerste part dient met voortva rendheid te worden uitgevoerd, omdat anders het gehele haventje zal moeten worden afgeschreven. Een dubbeltje bij iedere gulden MIDDENSCHOUWEN Voor de leerlingen van de ('Jiristelijke basis school te Kerkwervedie woensdagavond ter oriëntatie een raadsver gadering bijwoondenwerd een hun aansprekend besluit genomen. O,, voorstel van burgemeester en wethouders gaf de raad toestem ming ter stimulering een dubbeltje te leggen bij iedere gulden die de schooljeugd voor Nepal bijeen zou brengen. Op deze manier kan een begin wor den gemaakt met het in stand houden van De Flaauwers, verzekerde wet houder van openbare werken W. G. Renden. Het college ging in zijn voor stel voorzichtig te werk, omdat uit voering van een totaalplan boven de twee ton zou uitkomen. En om dat be drag had het college niet durven vra gen, aldus wethouder van financiën L. C. Hart, omdat de raad - evengoed als burgemeester en wethouders op de hoogte van de niet zo rooskleurige financiële positie van de gemeente - daar zo goed als zeker geen toestem ming voor had kunnen/willen geven. Hart: ,,Maar het totaalplan ligt er en daarmee kunnen we proberen bij andere instanties om financiële steun aan te kloppen. Bestemming Ook andere instanties hebben na melijk te maken met het Haventje Flaauwers, zoals bijvoorbeeld de Stuurgroep Oosterschelde en het Coördinatieorgaan. Daarom is ook het college van Middensehouwen de mening toegedaan, dat in eerste in stantie geld moet worden uitgetrok ken voor het stuk haven dat er het ergst aan toe is: die westelijke dam wand. Of een investering van tonnen voor het totaalplan voor deze haven ver antwoord is, vindt het college op dit moment moeilijk te bepalen: „Alvo rens hierin een beslissing te nemen, willen wij eerst de mogelijkheden van de haven onderzoeken. Wij den ken daarbij onder andere aan de functie die de haven Flaauwers kan gaan vervullen in het Oosterscheldc- beleid." Eerst dus de ergste perikelen aan pakken en pas verder gaan, wanneer er meer duidelijkheid is over de toe komst van het haventje. In het Oosterscheldebeleid is al eens een trailerhelling ter sprake gekomen, maar zekerheid bestaat er nog steeds niet. „We kunnen de situatie echter niet slechter laten worden dan die nu is", aldus burgemeester W. den Boer, die wethouder Renden bijviel in zijn pleidooi tegenover het CDA (met bij val van de SGP/RPF) dat om aanhou ding vroeg tot die zekerheid over de toekomst is verkregen. CDA-woordvoerster Pia Berre- voets-Ringelberg had namelijk haar twijfels. Zij sprak van een zeer scher pe begroting voor haars inziens mini maal onderhoud, in feite over ..bij el kaar geschraapte"/43.000.- voor „lapwerk". Zij voorzag nadelige fi nanciële consequenties: „Wie A zegt, moet ook B zeggen, andere is het weg gegooid geld." Geen lapwerk Wethouder Renden weersprak die zienswijze. Deze eerste reparaties noemde hij degelijk, geen lapwerk, nu noodzakelijk uit te voeren onder deel van een totaalplan. „Vernieuwen van de damwand is niet nodig, maar de aanpassingen zijn voldoende om de gewestelijke damwand weer jaren te laten meegaan, om wat dat betreft voorlopig uit de zorgen te zijn." Ren den was er trouwens een beetje ver baasd over, dat het CDA niet eerder met financiële protesten was geko men, omdat het onderwerp haven Flaauwers al heel wat keren onder werp van gesprek was geweest in raadsvergaderingen. En dat was weer grotendeels het gevolg van de vele keren, dat VVD-er J. M. van Langeraad de kwestie aan kaartte. Hij slaakte dan ook een zucht van verlichting, toen hij zijn zorgen in een raadsvoorstel voor ogen kreeg, waarin stappen werden ondernomen om het haventje in takt te houden. „Wanneer de eigenaar (Snepvan RENESSE - Het gemeentebestuur van Westerschouwen heeft voor de periode van 30 mei tot en met 30 juni weer een alcoholverbod op straat in gesteld. Dit houdt in, dat bezoekers van Renesse in bepaalde straten en op hierna volgende tijdstippen geen alcoholhoudende dranken mogen nuttigen. Het betreft de navolgende wegen en openbare gronden ('s morgens van 00.00-04.00 uur en 's avonds van 22.30- 00.00 uur): Laone, vanaf Jonkere- weegje tot Mauritsweg, inclusief par keerplaats sportterrein De Laone; Lange Reke, vanaf Mauritsweg tot Korte Reke; Korte Reke, vanaf Lange Reke tot Emmaweg; Kromme Reke, vanaf Korte Reke tot Lange Reke; Grasveld rondom Nederlands Her vormde kerk, gelegen tussen Lange Reke, Korte Reke en Kromme Reke; Hogezoom, vanaf Korte Reke tot Kabbelaarsweg; Vroonweg, vanaf Hogezoom tot Kabbelaarsweg; Zeea- nemoonweg, vanaf Capelweg tot Ou de Moolweg; Zeelelieweg; Zeedahlia- weg, vanaf Zeeanemoonweg tot Hogezoom; Jan van Renesseweg, van af Zeeanemoonweg tot Hogezoom; De Zoom; Oude Moolweg, vanaf Hoge zoom tot perceel 21; parkeerplaats Oude Moolweg; Lindelaan; Stoofweg tot manege Grol en de Emmaweg. Vervolg van pag. 1 tijd snel afronden, waardoor een ge sprek tussen de raad en Boertien over de felbekritiseerde tolheffing bij de Zeelandbrug aan de openbaarheid bleef onttrokken. De Meester ver klaarde de raad echter uitvoerig met Boertien hierover te hebben gespro ken. Eventuele resultaten, hoewel on waarschijnlijk, werden niet ge noemd. Prettig Ondanks het prettig verlopen ge sprek met de commissaris lijken er voor de gemeente Zierikzee geen fi nanciële successen geboekt. De raadsleden, die tot het aanvangen van de vergadering, die illussie nog hadden werden door Boertien zelf snel uit de droom geholpen. „Ik ben hier om uw vragen en problemen te horen en die zo nodig door te spelen naar gs. Het is uiteraard niet zo, dat ik hier toezeggingen kan doen in fi nanciële zin. Ik.zou immers meteen door de overige leden van gs aan gesproken worden", begon Boertien de bijeenkomst. Rond de Officiële ontmoeting met Boertien was een programma ge pland. Zo maakte de gast een rit door Zierikzee en werden de echtgenotes van de diverse bestuurders verrast op een bezoek aan Zeelandia- museum Om den Broode. Boertien maakte na afloop nog van de gele genheid gebruik om in enkele woor den zijn waardering uit te spreken over De Meester, die binnenkort het ambt neerlegt. „Ik heb de burge meester altijd meegemaakt als een markant man, die nooit om een woordje verlegen zat en zit. We heb ben het goed gehad samen". gers) er niet zoveel aan had gedaan, was de toestand nóg slechter ge weest", gaf hij aan. Deze eigenaar, die bovendien een al veel gebruikte red dingboot in de haven heeft liggen, zal overigens bij het overleg worden be trokken. Voor het overige wordt de Flaauwers nu voornamelijk gebruikt door sportvissers. De PvdA-fractie steunde bij monde van G. A. M. Cobussen onmiddellijk het voorstel tot dit „minimale onder houd", zoals het college het beschreef. In tegenstelling dus tot het CDA, dat zich afvroeg in hoeverre het belang van de inwoners van Middensehou wen met deze uitgave is gediend. Pia Berrevoets kon zich voorstellen, dat het behoud een oud haventje waaraan men gehecht is, wat waard is. „Maar voorbarig om zonder een gedegen toe komstvisie met zulke uitgaven te starten", zei ze. Molens... Waarop Van Langeraad reageerde: „De molens in onze gemeente hebben ook geen functie, maar ieder zou het betreuren als ze zouden verdwijnen." En hij zou het betreuren, als een van de laatste landbouwhavens zou ver dwijnen. Pas aan het eind van de discussie kon hij pas echt zijn zucht van ver lichting slaken. Van de zeven raadsle den stemden de twee wethouders, PvdA-cr Cobussen en hij zelf voor, met als tegenstemmers: de twee CDA- ere (Berrevoets en C. W. Boot) en SGP/RPF-raadslid J. L. F. Bolleman. Met vier tegen drie stemmen kunnen de werkzaamheden aan het haventje Flaauwers worden gestart. SCHARENDIJKE - Rond het mid daguur van dinsdag gebeurde op ue kruising Platteweg/Middelplaat- straat een aanrijding waarbij twee personenauto's betrokken waren. A. H. B. uit Scharendijke reed over de Platteweg en wilde linksaf slaan. Daar zou hij geen voorrang verleend hebben aan de auto van C. V. even eens uit Scharendijke, die ook op de Platteweg reed. De schade was aan zienlijk, er werd niemand gewond. Deze inzamelingsactie ligt in het verlengde van een bezoek aan de ten toonstelling „Nepal, waar de goden onder de mensen leven", die in juni en juli in de St. Nicolaaskerk in Brou werehaven wordt gehouden. Behalve algemene informatie die Unicef over het ontwikkelingsland Nepal geeft, zijn er panelen met foto's en ander materiaal over het onderwijsproject (Seti-project) in West-Nepal te bezich tigen. De tentoonstelling is een belang rijk onderdeel van de actie Zeeland helpt Nepal en biedt - samen met een aan alle Zeeuwse scholen gestuurde map - veel stof om in de lessen te be handelen. Omdat het om een onder wijsproject gaat, wordt veel waarde gehecht aan voorlichting op scholen onder het motto „scholen voor schooltjes". De provincie vroeg het college de scholen in de gemeente medewerking te geven de tentoonstelling te bezoe ken en eventuele acties te stimuleren. Zo werd een suggestie gedaan van 23 tot en met 29 juni een collecte te orga niseren of een sportieve activiteit als een sponsorloop op te zetten. Zowel bijzondere als openbare scholen in Middensehouwen werden door de gemeente over deze zaak be naderd, terwijl de raad gaarne toestemming gaf voor het dubbeltje bij de gulden. Peuterspeelzaal Een andere onderwijszaak betrof het lang verwachte eigen onderko men voor de peuterepeelzaak te Scha rendijke. PvdA-raadslid G. A. M. Co bussen vroeg in de rondvraag, of dat gebouw er op tijd voor het nieuwe schooljaar zou kunnen staan, zodat er nog tijd overbleef voor de geplande zelfwerkzaamheid. Rond 20 juni wordt dat voormalige noodlokaal uit Kerkwerve in Scharendijke op zijn plaats gezet, zo verzekerde de nieuwe wethouder W. G. Renden. Grondeigenaar is het Waterschap Schouwen-Duiveland. De Erfpacht canon bedraagt 2.000,— per jaar. De veiling van bovengenoemd restaurant - voorheen eigendom op naam van W. Bolijn te Ouwerkerk - vond dinsdagmiddag plaats in het dorpshuis te Ouwerkerk onder lei ding van notaris mr. W. H. Klaassen. De veiling trok een groot aantal be langstellenden en een minimum aan tal serieuze bieders naar het dorps huis. Opdrachtgevers tot deze open bare veiling waren Rabobank Zierik zee en Bodemgoed BV, die daartoe waren gemachtigd na het in gebreke blijven van betaling door bovenge noemd voormalig eigenaar. Hypo- theekslasten inclusief rente en kos ten bedroegen 360.000,—. Tot de verkoop behoorden ook eni ge in het onroerend goed aanwezige inventarisgoederen, te weten: kook- unit, afzuiginstallatie, verrijdbare grill met afzuigkap, dertien hang lamp jes, overgordijnen en een aqua rium compleet met pompen en derge lijke. Na het voorlezen van de belangrijk ste voorwaarden en bepalingen ver bonden aan deze openbare verkoping door mr. Klaassen, was het de beurt aan veilingmeester C. M. van der Vel de. Hij kon een eerste bod van 50.000,— noteren, hetgeen echter bij monde van makelaar P. Ribbens, op Als raadslid pleitte Renden nogal eens voor verlichting in donkere de len van Kerkwerve. Het leek of me vrouw P. W. Berrevoets van het CDA zijn specialisme in deze had overge nomen. Dat concludeerde hij althans na haar opmerking in de rondvraag namens een bewoonster van de be jaardenwoningen aan de Vroonstraat. Deze had er de aandacht op geves tigd, dat er verlichting bij het pad achter de woningen noodzakelijk is om (vooral 's winters) zonder onge lukken de fiets achterom in de schuurtjes te stallen. J. L. F. Bolleman van de SGP/RPF vroeg aandacht voor gasaansluitin- gen en CDA-er C. W. Boot voor het uit wassende fluitekruid in de bermen, dat verkeersonveiligheid veroor zaakt. Burgemeester W. den Boer on derschreef dat gevaar, maar meldde ter geruststelling dat het Waterschap reeds bezig is met maaien. De afwikkeling van Plan de Bout hield de PvdA bezig, getuige een vraag van Cobussen daarover. Wet houder L. C, Hart meldde een tweede overleg niet een gegadigde binnen veertien dagen, maar had niet de in druk dat dan reeds een defintieve be slissing over dit recreatieplan zal worden genomen. De gemeenteraad verleende deze woensdagavond financiële medewer king aan de 7 keer 24uure bereikbaar heid van de Federatie Maatschappe lijke Dienstverlening Noord-Zeeland, aan een jaarlijkse subsidie van honderd gulden aan het Straöfeest te Ellemeet, aan de afwik keling van de in het buitengebied aangelegde drukriolering en aan de vorming van een jaarlijkse reserve ring (van ƒ13.500) vervanging druk riolering plus dekking hogere stroomkosten (veroozaakt door de 85 nieuwe pompen). Tot slot werden in deze raadsverga dering de gemeentelijke vertegen woordigers en hun plaatsvervangers in de diverse intergemeentelijke re gelingen benoemd. tredend in opdracht van de Rabo bank Zierikzee, direct werd over troefd met een bod van 175.000,—. Mondjesmaat Reeds direct daarop ging het mond jesmaat. Tbt 198.000,— toe werd met een verhoging van slechts 1.000,— het bod langzaamaan opgevoerd. Met een „Maak het gat maar vol", werd 200.000,— geboden. Een bod, dat echter toch direct weer met 1.000,— werd verhoogd door een andere bie der. Hoogste bod voor de pauze - 214.000,— werd uitgebracht door de heer Ribbens. Na een onderbreking van ongeveer tien minuten, werd de tweede ronde van deze verkoping bij opbod ingezet. „Wc zijn gebleven bij 214.000,—, maar ik heb zo de indruk, dat we nog wel verder komen", gaf mr. Klaassen voorafgaand aan die tweede ronde te kennen. Dat verder komen bleek ech ter niet het geval. Na de inzet van 214.000,— door veilingmeester Van der Velde bleef hét volkomen stil en toonde niemand der aanwezigen nog aanstalten dat hoogste bod van voor de pauze te overtreffen. Makelaar Ribbens, c.q. de Rabobank Zierikzee bleef met die 214.000.— dan ook hoogste bieder en werd derhalve de nieuwe eigenaar van 'De Vierbannen' te Ouwerkerk. OUWERKERK - De Rabobank Zierikzee is voor een bedrag van 214.000,de nieuwe eigenaar geworden van café-restaurant 'De Vierbannen', met magazijnen, boven woning, garage en verdere aanhorigheden aan de Weg van de Buitenlandse Pers te Ouwerkerk, met het recht van erfpacht voor onbepaalde tijd van de onder- en om liggende grond. Café-Restaurant ,,De Vierbannente Ouwerkerk ging voor f 214.000,— over in eigendom naar de Rabobank Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 4