CvK Boertien ziet voor WflT Schouwen-Duiveland geen HET oplossing in meer politie W£ES Brandweer Zierikzee oefende in de haven RADICALE UITVERKOOP! Marokkaanse Berbers Man bekneld tussen twee visvaartuigen DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Oosterscheldemars Verpauperen Landbouwhaven Zaalvoetbal Ter gelegenheid van het gereedkomen van de Om een uniek winkelpand te behouden onder- Een krappe meerderheid van de raad van Mid- Zaalvoetballend Schouwen-Duiveland voelt er Deltawerken schreef Henk Blom, dirigent van handelt het gemeentebestuur van Zierikzee denschouwen gaf toestemming om 43.000 gul- nauwelijks iets voor om aan een Zeeuwse dan de Renesser fanfare Luctor et Emergo, de over de verwerving van De Rookende Moor den te besteden om het landbouwhaventje wel een Noordzeeuwse competitie te gaan Oosterscheldemars. (Pag. 2). aan de Korte St. Janstraat. (Pag. 3). Flaauwers te behouden. (Pag 4). deelnemen. (Pag. 11). DONDERDAG 29 MEI 1986 142ste jaargang Nr. 23937 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is verbazend hoeveel moeite wij ons geven om anderen van iets te overtuigen, en hoe weinig moeite om voor ons zelf krachtige overtuigingen deelachtig te worden, alsof niet daarin de eerste voorwaarde bestond voor onze tevre denheid. Eotvos Mevrouw Boertien (links) nam deel aan de excursie naar Zeelandia-museum Om den Broode. Op de foto is zij in gesprek met mevrouw De Meester. kader van het voorwaardenschep pend beleid liep op niets uit. Het ging hierbij om de reconstructie van de Deltastraat bij de Zuidhoek (kosten 340.000 gulden) en de aanleg van een centrale parkeervoorziening bij het Haringvlietplein (kosten 473.000 gul den). De politieke gast bleef van me ning, dat voornoemde projecten niet in aanmerking komen en adviseerde de raad andere plannen op tafel te leggen, die beter passen in het pro vinciaal voorwaardenscheppend be leid. Evenals voor de andere punten, die werden besproken geldt, dat Boertien bereid bleek om een en an der nogeens aan een nadere blik te willen onderwerpen, maar voor het laatste antwoordde hij met de op merking, dat van hemzelf niet teveel verwacht moet worden. Het enige punt, waarop Boertien in eerste instantie positief - maar terug houdend - reageerde was de bezorgd heid op Schouwen-Duiveland voor de herindeling van de Zeeuwse gemeen schappelijke regelingen. Juist de Rei nigingsdienst Schouwen-Duiveland en Werkvoorzieningsschap De Zuid- lingen ten grondslag ligt. Boertien ging hierop in met „we moeten als gs soepel te werk gaan. Ik vind de twee door u genoemde regelingen zeker een goede afweging waard. Ik vraag u dan ook om ons argumenten te ge ven, waarom de Zuidhoek en de Rei nigingsdienst in hun huidige vorm gehandhaafd dienen te worden". Burgemeester Th. H. de Meester moest de discussie in verband met de vervolg pagina 4 DE BILT - Komende nacht is het vrij helder en dalen de temperaturen tot rond de zes graden. Morgen passeert een uitloper van een hogedrukgebied waardoor het weer tijdelijk wat stabieler is. In de ochtend is er weinig bewolking maar in de loop van de dag ontstaan weer stapelwolken. Vooral in de kustge bieden en op de Waddeneilanden zal het behoorlijk zonnig blijven maar in het midden en oosten van het land kunnen enkele stapelwolken het buienstadium bereiken. Het aantal buien is gering en erg zwaar zullen ze ook niet zijn. Omdat er een matige noordweste lijke wind staat die lucht van zee aan voert zal ondanks de zonnige perio den de temperatuur niet veel hoger worden dan zo'n 14 a 15 graden. Advertentie Enorme partij Perzische en andere Oosterse tapijten overgenomen van de bank Betreft tapijten uit diverse faillissementen en niet afgenomen goede ren uit de Rotterdamse haven Deze worden vrijdag en zaterdag verkocht voor de HALVE PRIJS! Alle tapijten zijn voorzien van certificatie of origin Kontante betaling of betaalcheques Kom vrijdag 30 mei of zaterdag 31 mei a.s. zeker kijken naar deze ex ceptionele verkoop. Zo'n kans krijgt u maar één keer in uw leven. Voor spectaculaire prijzen. Originele handgeknoopte, Berbers, supe rieure kwaliteit met 4,2 kg wol per m2 en maar liefst 225.000 knopen per m2 met certificaat van echtheid. In vele maten voorradig. Enkele prijsvoorbeelden: 140 x 200 cm350,- 170 x 240 cm510,- 200 x 300 cm750,- CENTRUM VOOR BETAALBAAR WONEN OP SCHOUWEN-DUIVELAND RIJKSWEG 26 - NIEUWERKERK IZI - TELEFOON 011U1268 ,Niet achter iedere toerist een agent zetten Dit nummer bestaat uit 12 pagina's g-angspunt van de oefening was het gegeven dat vooral zomers de haven meer dan vol ligt met plezierjacht jes, waardoor grote calami teiten kunnen ontstaan als er brand uitbreekt. Volgens brandweercommandant Huib Fierens is dat uitgangspunt beslist geen denkbeeldige situatie: „Als je in het zomerseizoen ziet hoe veel boten er zij aan zij in de haven liggen, waarvan de meeste van poly ester zijn gemaakt, dan is de ramp niet te overzien als er op één van de boten brand uitbreekt, zeker als er een straffe wind staat. Het is in dat kader maar goed dat de beide haven meesters voortdurend toezicht hou den om te voorkomen dat er gekke dingen gebeuren." Met dat gegeven in het achterhoofd werd dan ook een oefening uitgezet door de brandweercommandant in samenwerking met de heer J. Ludink- huizen van de regionale brandweer Noord- en Midden Zeeland. Het gege ven was dat in de haven een olieboot (belangeloos ingezet door de firma Bouwman, handel in olie en scheeps- benodigdheden te Zierikzee - red.) ontplofte, waardoor brand ontstond. Het directe gevolg was dat er vijf per sonen in dat schip in levensgevaar kwamen en derhalve gered dienden te worden. Daarnaast diende te wor- Commissaris Boertien en diens echtgenote worden ontvangen door de Zierikzeese burgemeester. De Willem B met het bij-bootje van P., waarmee het ongeluk gebeurde. ZIERIKZEE - Waarschijnlijk doordat er iets in de schroef kwam, sloeg dins dagmiddag de motor van de ZZ-15 van de familie P. uit Zierikzee af. Hierdoor werd het vissersvaartuig onbestuurbaar bij het westelijk havenhoofd van de vissershaven van Zierikzee. Omdat het schip onbestuurbaar was, dreef het door de harde wind tegen het havenhoofd, waarbij de bij-boot tussen schip en havenhoofd raakte. In de bij boot was M. P. uit Zierikzee, die bij het overstappen uitgleed en tussen de twee schepen bekneld raakte. De TH-16 sleepte de ZZ-15 uit zijn benarde positie ter wijl de Willem B de bij-boot wegsleepte. M. P. werd gewond overgebracht naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee. Eén van de slachtoffers van de ontploffing raakte te water en moest met be hulp van een roeiboot door de brandweer worden gered. ZIERIKZEE - Brand in den voorkomen dat andere schepen schade opliepen. de haven van Zierikzee! vervolg pagina 3 Dat was dinsdagavond het gegeven voor een oefening van de vrijwillige brand weer van Zierikzee. Uit- hoek dreigen door de nieuwe wetge ving uitgesmeerd te worden over de veel grotere regio Midden- en Noord- Zeeland (de Bevelanden, Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Dui veland). Angst Socialist D. van der Wekken maak te duidelijk, dat de eilandelijke be sturen niet veel voelen voor die herin deling, waaraan de angst voor het grootschalige karakter van de rege- Hij reageerde hiermee op een drin gend appèl van CDA-raadslid M. A. Bij de Vaate-Roosendaal, die de be zorgdheid van de regionale bevolking verwoordde. „Ik denk hierbij niet al leen aan de eigen bevolking, maar ze ker ook aan die politiebeambten, die er iedere keer weer voor staan", aldus Bij de Vaate. Zij vroeg de provinciale bestuurder al zijn invloed aan te wen den om een einde te maken aan de on derbezetting. Bezorgdheid ZIERIKZEE - Het lijkt niet waarschijnlijk, dat Com missaris van de Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, al le schuiven gaat openzetten om een einde te maken aan de onderbezetting van het politie-apparaat op Schou wen-Duiveland. „Schouwen-Duiveland heeft in de zo mermaanden al een zeer forse bijstand. Je moet niet ach ter iedere toerist een agent zetten", sprak Boertien tijdens zijn ontmoeting met de Zierikzeese gemeente raad; woensdagmiddag in het stadhuis. Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Enkele bui Aanhoudend fris met opklaringen en een enkele bui. De overwegend noordwestelijke wind is meest 2 a 3 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht 7 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 2 juni: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: west 4 Maandag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordwest 4 Hoewel Boertien zei die bezorgd heid te delen, relativeerde hij het te kort met een uiteenzetting van de jaarlijkse bijstand in de zomermaan den. Hierbij ging hij in op de hulp van buiten Zeeland en de assistentie vanuit Middelburg. Hij nam het ge zegde 'roeien met jde riemen die je hebt'Tn de monden was vafi'mertiïïg, dat de sociale voorzieningen voor de politie (waaronder de arbeidstijdver korting) ook niet bevorderend werkt voor de bezetting. Boertien voelt meer voor goed overleg tussen de verschillende be trokken instanties, waarbij gespro ken moet worden over selectie (welke overtredingen hebben de hoogste prioriteit - red) en de vervolgenspro- cedure. Hij zei zich niet aan de in druk te kunnen onttrekken, dat na de jaarlijkse evaluaties van politie zijde „het ieder jaar toch weer aardig lukt". De gemeente heeft de ontmoeting met Boertien gebruikt om zaken aan de orde te stellen, waarvan de raads leden het idee hadden, dat de provin cie meer financiële steun had kunnen verlenen. Eén van die onderwerpen was een subsidie voor de atletiekac- commodatie in Zierikzee. Sport wethouder L. J. van Gastel legde de commissaris uit, dat de voorziening een regionaal karakter heeft. Zijn vraag was, waarom de nieuwe biblio theek De Stolpe wel in aanmerking is gekomen voor geld uit de pot bijzon dere voorzieningen en de atletiekac- commodatie niet. Boertien reageerde met de opmerking, dat ook de biblio theek niet voor het fonds in aanmer king was gekomen, maar gedeputeer de staten toch hadden besloten twee ton uit te trekken. „De kunststof at letiekbaan valt er nu buiten". Ook de poging om enkele zaken te laten subsidiëren als projecten in het ZON- EN MAANSTANDEN 30 mei Zon op 05.27, onder 21.48 Maan op 02.54, onder 12.46 Nieuwe Maan: 7 juni (16.00) HET WEEROVERZICHT

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1