Arianne Hanse en pony Liza boeken overtuigende zege in M-dressuur en Z-springen Frits Bakker niet te stuiten tijdens biljart-driekamp Willem van Kooten sterk tijdens Ronde Midden-Zeeland NIEUWSBODE Zierikzee III promoveert na 3-1 triomf Prestatieloop domeinen Westenschouwen Mixedteam Brouwershaven van start met overwinning ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Di..slh.g 27 ...ei 1» Nr. 23936 11 Schouwse Ruiter Kees Stouten werd met Tornado winnaar in de Z-klasse springen, terwijl hij in de dressuur via een winstpunt de M-status zeer dicht genaderd is. l ZONNEMAIRE - Wie vooraf gedacht had, dat er wat te beginnen zou zijn te gen de suprematie van de Terneuzense biljarttroef Frits Bakker in de door biljartvereniging Bommenede uit Zonnemaire georganiseerde biljart- driekamp, moet bedrogen zijn uitgekomen. Er was geen kruit gewassen tegen de bv KOT-speler, ook niet voor Ger Monster. De speler van het Nieuwerkerk- se bv DOS moest het in de kruisfinales opnemen tegen Bakker en moest daar in ervaren hoe sterk de Zeeuwsvlaming is. In de finale rekende Bakker ten slotte af met streekgenoot Peter Snelders van bv HGL uit Sas van Gent. WESTENSCHOUWEN - In de do meinen van .Westenschouwen werd een prestatieloop gehouden, waar 25 deelnemers aan de start kwamen. De beginners moesten 3,4 kilometer af leggen, de wat meer gevorderden 6,6 kilometer. Iedere deelnemer kreeg een herinneringsmedaille. Het ligt in de bedoeling om van de ze door sport- en fitnesscentrum Atti- la uit Zierikzee georganiseerde pres tatieloop een jaarlijks terugkerend gebeuren te maken. Bovendien is de mogelijkheid aanwezig om iedere zondag om negen uur te starten voor een trimloop vanaf de parkeerplaats Westenschouwen. Er is een route voor beginners en een voor gevorderden. BROUWERSHAVEN - Tennisver eniging Brouwershaven neemt met drie teams deel aan de mixedcompe titie. Het eerste team, dat uitkomt in de eerste klas, trad aan tegen 't Hal ve Maantje uit Goes. Een mixed- en een herendubbelspel gingen voor de Brouwenaren verloren, maar de ove rige vier partijen werden door Nelle- kc Atoon, Ona Steutel, Ria van Wijn gaarden, Jan van de Weele, Jan van der Weyde en Jan de Romph gewon nen, zodat er een goede start was via een 4-2 zege. Het tweede team speelde de ope ningswedstrijd in de tweede klas te gen Scelveringhe uit Renesse. Corry van de Zande, Annie van der Weyde. Ria Marchand, Joost van de Zande, Guus Marchand en Johan Roskam verloren namens Brouwershaven met 4-2 na een rommelige wedstrijd. Ook het derde team verloor. Tegen TSI II werd het zelfs een vrij kanslo ze 5-1 nederlaag voor Valerie Blom- mensteijn, An Schregardus, Lies Hanse, Ton Blommensteijn, Piet van Wijngaarden en Ger van Katwijk. Al met al werd in de openingsronde van de mixedcompetitie de Brouwse eer hoog gehouden door de hoofdmacht. maar liefst 134 punten bij elkaar en trad daarmee in de voetsporen van de illustere voorgangers. Het achttal bestaat dit seizoen uit Rianne Bolier met Rocco, Arianne Hanse met Liza, Eline Struyk met Pascal, Lenny den Boer met Sandor, Christine Simonse met Layla, Sonja de Feyter met Mel- cha, Chantal van Deijzen met Rami- ro en Janet van der Wekken met Has san. Het achttal van Oranjezon uit Vrouwenpolder kreeg 132 punten en werd tweede. Beide achttallen moch ten zo twee winstpunten laten opte kenen. Een fraaie triomf was er voor Arianne Hanse met Liza in de indivi duele M-dressuur. Met 126 punten bleef de Kerkwerfse combinatie maar liefst acht punten voor op Re- nate Duynkerke met Carine van Oranjezon. De Z-dressuur bij de pony's werd gewonnen door Wilma Beun met Ajax met 118 punten. Bij de paarden toonden Jan Meyers en Mr Abgar zich de beste met een waardering van 122 punten, goed voor een winstpunt. In de M-klasse bij de paarden werd in handicap gereden door de Ml- en M2- combinaties. In deze klasse werd niet één winstpunt vergeven, ook niet aan de winnende combinatie Quintina de Muynck met Silvia van Burchtrui- ters. Met 117 punten bleef deze combi natie wel ruim voor op Marjan Mal- jaars en Waldo van De Gouwe Reyers. Deze combinatie kreeg 110 punten op het startcoupon, waarmee Ingerli Vroon en Valentijn van Westelijk Schouwen nipt naar het derde plan werden verwezen. Dit duo noteerde 109 punten. Bru-combinatie Gerard de Ruiter en Thnnik kwam uit op 108 punten. In de L2-klasse bij de paar den wonnen Annelies van Dis en Spi- nola van Walcheren met 130 punten. Schouwse Ruiter Kees Stouten pakte met Tbrnado weer eens een winst punt (121 punten) en is nu erg dicht bij de M-status. Op hetzelfde niveau startten bij de pony's Rianne Bolier en Rocco. Deze eilandclijke combina tie kwam met het rode lint, behorend bij de tweede prijs thuis. Met 119 pun ten rnocht zij evenwel geen winstpunt toevoegen. De overwinning ging in deze klasse naar Yvonne Morsink met Hawthorne Grove van Scheldestad met 125 punten. Hagelwit In de Ll-klassen haalden Schou- wen-Duivelandse combinaties weer eens een dubbelslag. Zowel bij de po Reeds voor aanvang van het toer nooi kreeg het qua opzet grootse ge beuren reeds een flinke deuk, door dat maar liefst vijf spelers van de aanvankelijke lijst van twaalf deel nemers moesten worden afgevoerd door allerlei omstandigheden. Met name de afvaardiging van Walche ren/De Bevelanden leed flink schip breuk. Alle drie de uitgenodigde fi nalisten lieten verstek gaan. Het nieuwe trio Rinus Hoondert, Jaap Snoep en Jan Rijk kon nauwelijks ge zien worden als een representatieve vertegenwoordiging. In de Zeeuws- vlaamse afvaardiging werden Van Eenennaam en Zwanink vervangen door Piet Cornelis en Cor Verlinde. Hier waren de sportieve klappen reeds eerder gevallen, omdat de echte toppers Dallinga, Rottier, De Bruijn en Platjouw reeds bij voorbaat geen uitnodiging kregen, waardoor er van een echt Zeeuws kampioenschap al lesbehalve sprake was. De afwezig heid van de Zeeuwsvlaamse grote vier effende wel meteen de weg voor Frits Bakker. Voor aanvang van het toernooi wer den de twaalf spelers in drie groepen van vier verdeeld. Dit gebeurde via loting door districtsvoorzitter Ko Vasseur. In iedere groep werden twee spelers uit Zeeuws-Vlaanderen en een uit de andere twee districten ge plaatst. In groep A kwamen Piet Cor nelis, Cor Verlinde, Jan Rijk en Ger Monster, waarmee de sterkste Schou- wen-Duivelandse speler zeker niet te klagen had. Het lot plaatste hem bij drie invallers. In poule B kwamen Pe ter Snelders, Frans Huntink. Jaap De laatste resultaten waren: Zierik zee III-IJzendijke II 3-1; Domburg li steen III 1-3. Snoep en Piet Vijverberg uit, terwijl Frits Bakker, Theo Tbs, Rinus Hoon dert en Henk Wielaard samen de C- poule vormden. De drie poulewin naars en de beste nummer twee kwa lificeerden zich voor de kruisfinales. Zoals mocht worden verwacht werd Ger Monster winnaar van poule A, pakte Peter Snelders de eerste plaats in de B-poule en werd Frits Bakker overtuigend winnaar van de C-poule. Uit deze poule ging Theo Tbs als beste nummer twee mee naar de kruisfina les. In de poules kwamen de spelers een keer tegen elkaar uit via de drie spelsoorten kader 38/2, bandstoten en driebanden. In de drie disciplines dienden respectievelijk 100, 50 en 15 caramboles te worden gespeeld. In de kruisfinales ontmoette Ger Monster Frits Bakker, terwijl Peter Snelders het moest opnemen tegen Theo Tbs. Beide ontmoetingen leverden duide lijke overwinningen op. Bakker en Snelders speelden zich naar de finale, terwijl Monster en Tbs om de derde plaats aan de slag gingen. Even leek het erop, alsof Peter Snelders voor een verrassing zou zorgen, maar dat was ook slechts even. Snel eiste Bak ker het initiatief weer op en kwam de toernooizege waar die vooraf reeds werd verwacht. TTieo Tbs completeer de het Zeeuwsvlaamse succes door de derde plaats op te eisen via een zege op Ger Monster. Phoenix-speler Piet Vijverberg verraste door als vijfde te eindigen en Henk Wielaard kwam niet verder dan de elfde plaats. Be eindstand ziet er als volgt uit: 1. Frits Bakker, bv KOT Tbrneuzen; 2. Peter Snelders, bv HGL Sas van Gent; 3. Theo Tbs, bv TMW Sluis; 4. Ger Monster, bv DOS Nieuwerkerk; 5. Piet Vijverberg, bv Phoenix Ouwerkerk; 6. Piet Cornelis, bv TMW Sluis; 7. Frans Huntink, bv Ed Hore mans Sluiskil; 8. Jan Rijk, bv DOS Ovezande; 9. Rinus Hoondert, bv DOS Ovezande; 10. Jaap Snoep, bv Scheldezicht Wemeldinge; 11. Henk Wielaard, bv DOS Nieuwerkerk; 12. Cor Verlinde, bv Ed Horemans Sluis kil. Frits Bakker van het Terneuzense BV KOT werd probleemloos winnaar van het sterkbezette toernooi in Zonnemaire. In de kruisfinales hield hij de sterkste Schouwen-Duivelandse vertegenwoordiger Ger Monster (rechts) uit de eindstrijd. ny's als de paarden kwam de klasse zege op Schouwen-Duiveland terecht. Bij de pony's boekten Lenny den Boer en de hagelwitte Sandor een flonkerende zege met maar liefst 130 punten, goed voor twee winstpunten. Eline Struyk en Annette van der Ha ve kwamen niet verder dan respectie velijk 111 en 103 punten. In de Ll-klasse bij de paarden ging Westelijk Schouwen-combinatie Ma ry Tuk en L'Esprit met het oranje ro zet weg. De 125 punten geven de ama zone het recht een winstpunt aan het totaal toe te voegen. Schouwse Rui ter Kees Struyk reikte met Mick Jag- ger en een waardering van 123 pun ten naar de vijfde plaats in een andere ring waar Bram Wattel met Ursula won met 130 punten. Corrie Krabbe en Osgar reikten naar 116 punten. Margreet Boot en Theresia scoorden 114 punten. In de B-klasse was er een klasse-overwinning voor Gerard de Ruiter met Andante. De pas samen uitkomende combinatie scoorde voor de tweede keer in het nog prille seizoen txvee winstpunten voor een proef. Met 130 punten lijkt het zeer jonge paard nu reeds rijp voor de L-klasse. Arianne Hanse heeft naast haar pony Liza een nieu we troef nu zij sinds enige tijd ook start op het paard Vital. Nu kwam zij uit op 123 punten. Lutina van der Bijl en Zanita debuteerden namen Bru met 121 punten. Westelijk Schouwen-amazone Marlies Kooman kwam met haar paard Wimona nog net aan een winstpunt via een waar dering van 120 punten. Stef Nelisse en Olof noteerden 117 punten, Jaap Rentmeester en Pepijn 116 punten, Marjolein Geelhoed en Allodin 112 punten en Janet Kooman en Sandor 108 punten. Bij het mennen kwam Anita Timmerman namens Westelijk Schouwen met Saskia in de ring en noteerde 83 punten. Met 96 punten wonnen Arjan Provoost met Zitta en Henny Vink met Rosa. De M/Z- klasse werd gewonnen door Teun van der Bijl met Tom met 92 punten. ZIERIKZEE - Het seizoen kreeg voor Zierikzee III toch nog een suc cesvol besluit. De ploeg, die achter Renesse als tweede eindigde in de derde klas van het zondagse afde lingsvoetbal promoveert na een 3-1 overwinning in de thuiswedstrijd te gen IJzendijke II naar de tweede klas. Doordat Steen III voor een ver rassing zorgde door Domburg II op eigen bodem op een 1-3 nederlaag te trakteren, promoveren de IJzendij- kers ondanks het verlies op Den Ho gen Blok mee. De wedstrijd tussen IJzendijke II en Zierikzee III begon voor de Schouwen-Duivelanders met de we tenschap, dat een overwinning met twee doelpunten verschil hoe dan ook de promotie zou opleveren. Dan im mers zou op doelgemiddelde IJzen dijke gepasseerd worden. Domburg II zou dan eventueel nog als eerste kunnen eindigen in de nacompetitie, maar dat was van geen enkele beteke nis, omdat de nummers een en twee hogerop konden. In de eerste helft van het duel werd reeds duidelijk, dat de beoogde winst haalbaar zou moeten kunnen zijn. Met name via de supersnelle en bijzonder gevaarlijke spits Peter van Vossen kwamen er kansen te over. Ondanks het feit, dat hij vooralsnog alleen in de achtste minuut succes boekte op aangeven van Johan Jongejan, was er volop vertrouwen, dat de zaken in de twee de helft goed zouden komen. Des te groter was de morele dreun, toen IJzendijke II in de eerste minuut van die tweede periode onverwacht naastzij kwam en de promotieplan nen alsnog schipbreuk leken te lij den. In de twintigste minuut kwam er evenwel weer hoop, toen de IJzendijke-doelman een ogenschijn lijk gevaarloze vrije trap van Eric van de Sande losliet en Johan Jonge jan er als de kippen bij was om in te tikken (2-1). Inmiddels meldde de spi onkop, dat Domburg II het op eigen veld bijzonder moeilijk had met het op dat moment nog puntloze Steen III. Met nog een kwartier te gaan wees het scorebord daar nog 1-1 aan, hetgeen dus inhield dat de zaken er vooral voor Zierikzee III bijzonder goed voorstonden. Amper een minuut na de tweede Zierikzeese treffer viel eigenlijk de beslissing, toen een van de IJzendijke-verdedigers het ogen schijnlijk niet langer kon verkroppen doorlopend gedold te worden door Peter van Vossen. Onder het toeziend oog van arbiter Cees Dalebout trapte hij Van Vossen zonder bal in de naaste omgeving onderuit. De Nieu- werkerkse fluitist kon niet anders dan de Zeeuwsvlaming voor dit schoolvoorbeeld van natrappen vroegtijdig wegsturen. Al met al kwam er nog meer ruimte in aanval lend opzicht voor de thuisploeg, maar zoals zovaak had de ploeg met de meeste spelers aanvankelijk proble men om dit voorbeeld uit te buiten. IJzendijke II dreigde zelfs naastzij te komen, maar doelman Wim Lafeber voorkwam de snode plannen, terwijl Peter van Vossen acht minuten voor tijd een individuele actie adequaat afrondde en aan alle onzekerheid een eind maakte. De strijd was gestre den. Na een zwakke start in de na- competitie (1-2 verlies op eigen veld tegen Domburg II) was de promotie alsnog een feit, zeker toen bekend werd, dat Steen III in de laatste vijf minuten nog twee keer toesloeg en zo met 1-3 won. Na Renesse nu dus ook promotie voor Zierikzee III. GOES - Voorafgaand aan het vertrek van ruim 150 beroepsrenners voor de 27e editie van de Ronde van Midden-Zeeland werd in Vlissingen een nog gro tere club amateurs op pad gestuurd voor hun tegenhanger van het professio nele gebeuren. In een van-stad-tot-stad-wedstrijd over 175 kilometer van Vlis singen naar Goes bekampten de amateurs elkaar fanatiek de overwinning op de Goese Fruitlaan. Vrij verrassend werd daar Zeeuwsvlaming Karei van Goethem winnaar voor Zeeuws kampioen John de Crom en beroepsrenner- voor-een-jaar Danny Lippens. De Crom en Lippens lieten zich in de finale in de luren leggen door de slimme man uit Kloosterzande, die lering had getrok ken uit een misgreep van zijn kant tijdens de Omloop van Zeeuws-Vlaanderen eerder in het seizoen. Willem van Kooten uit Bruinisse werd voortreffelijk vijfde na voortdurend mee van voren te hebben gezeten. Willem van Kooten was sterk op dreef in de amateurronde van Midden- Zeeland. Tot 's-Gravenpolder had de strijd zich voornamelijk beperkt tot wat plaagstootjes van enkele renners. Toen echter kwam het spel serieus op de wagen, toen een kopgroep van 21 renners wegreed. Hierbij naast gere nommeerde namen als Van Goethem, Lippens, De Crom, Bijbank en Vleu gel ook de nieuwkomers Niek de The- ye en Jan Mobach alsmede de Bruse beul Willem van Kooten, die zich ogenschijnlijk op het wat ruimere werk wat beter thuis voelt dan in de criteriums met hun vele bochten en wendingen. Vanaf dat moment werd er keihard gekoerst en beetje bij beet je dunde de groep uit. Uiteindelijk bleven er acht koplopers over. Karei van Goethem was de aan stichter van de beslissende ontsnap ping. Hij werd teruggepakt door Danny Lippens, die afknapte op een De eindstand ziet er als volgt uit: Zierikzee III 3 2 0 1 7-4 4 IJzendijke II 3 2 0 1 5-4 4 Steen III 3 1 0 2 4-5 2 Domburg II 3 1 0 2 4-7 2 (Zierikzee III en IJzendijke II promo veren naar de tweede klas). professioneel jaar Post en dus weer terugkeerde naar de amateurs. Hij nam zes renners mee naar de eenzame vluchter en er was een sterke kop groep met Willem van Kooten, Rob Bijvank, John de Crom, Peter van der Klundert, Mattie de Baat, Jan Mo bach en natuurlijk Van Goethem en Lippens. Dit keer was het de beurt aan de Belg om eens wat te onderne men, maar vanzelfsprekend kwam het antwoord nu uit de hoek van Ka- rel van Goethem. John de Crom en Mattie de Baat hadden nog de macht en de kracht om bij de twee vechters bazen aan te klampen en zo kon de fi nale beginnen. Lippens en De Crom leken samen het pleit te beslechten. In de eindsprint koos De Crom de rechterkant van de weg, terwijl Lip pens de andere kant opzocht om el kaar zo niet in de wielen te rijden. Zij hadden evenwel buiten de waard ge rekend, die in de persoon van Van Goethem aanwezig was. De man uit Kloosterzande sprong vanuit het wiel van De Crom naar voren om met enkele centimeters voorsprong te winnen. Op twaalf seconden van de winnaar eiste Willem van Kooten zeer eervol de vijfde plaats op. Zijn dorpsgenoot Tbon van der Steen kwam niet aan het vertrek vanwege een blessure. VLISSINGEN - De dag is niet erg ver meer, dat de jeug dige Kerkwerfse amazone Arianne Hanse met haar pony Liza te boek zal staan als dubbel Z-combinatie. Samen komen zij al geruime tijd uit in de zware klasse springen, hetgeen hen al voortreffelijk afgaat, maar ook de weg die nog te gaan is naar de Z-klasse in de dressuur wordt korter en korter, al is dit natuurlijk eerder gezegd dan gedaan. In het verleden bleek reeds herhaaldelijk, dat met name het binnenhalen van de laatste nog resterende winstpunten, veelal een fikse lijdensweg kan zijn. De klasse en zelfverzekerdheid van Arianne Hanse lijken er evenwel borg voor te staan, dat die promotie er op niet al te lange termijn zal zijn. Tijdens een kringconcours in Vlissingen demonstreerde de Schouwse Ruiters-combi- natie dat het wel degelijk menens is met de plannen. Met 126 punten werd het oranje lint verovert in de M-dres- suur, terwijl het Z-springen winst opleverde na de enige foutloze rit. Het kringconcours in Vlissingen werd georganiseerd door de kring Walcheren van de Koninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Rij- verenigingen onder de bezielende lei ding van voorzitter Jo Crucq. Aan het concours namen tien verenigingen van Schouwen-Duiveland en Walche ren deel. Zowel bij de pony's als de paarden kwam de zege terecht bij vertegenwoordigers van De Schouw se Ruiters. Arianne Hanse en Liza bleven als enige combinatie foutloos op het door Liesbeth Kodde gebouw de parcours en veroverde zodoende vanzelfsprekend probleemloos het oranje lint behorend bij de eerste plaats. Dat was er ook voor clubge noot Kees Stouten, maar hij maakte met Tornado een springfout. Bij de M-pony's ging de zege naar Walche- ren-combinatie Stephanie de Kam met Uniek, terwijl in dezelfde cate gorie bij de paarden Bram Wattel met Ursula van Oranjezon uit Vrouwen polder winnend uit de ring kwam. In de L-klasse bij de pony's pakten Maja Beun en Ronnie-Mayor van Oranje zon na barrage de zege. Schouwse Ruiter Eline Struyk kwam er dit keer met haar pony Pascal niet aan te pas. Na een week eerder in Axel ge wonnen te hebben, haalde de combi natie nu de barrage niet met vier fou ten. Bij de paarden deden Stef Nelisse en Olof het nog veel minder. Met zestien fouten was er een klasse ring onderin. Winst was er, eveneens na barrage, voor Sjaak Boonman met Rebecca van de Vlaandertse Ruiters. Een eervolle derde plaats was er voor Christine Simonse met Layla bij het B-springen van de pony's. Een iets la gere stijl waardering hield de combi natie van de tweede dan wel eerste positie. De winst ging naar Rachel Matteman en Amigo van Oranjezon. Rianne Bolier scoorde met Rocco drie fouten en pikte nog net een winst punt mee. Bij de paarden kwam de klasse-zege bij De Gouwe Reyers te recht. Lienke Wondergem en Serano wonnen op stijl. Corrie Krabbe en Osgar bleven voor De Schouwse Rui ters met drie fouten buiten de prij zen. Dressuurwinst In het landelijk hippisch gebeuren is de afdelingsdressuur immer nog het vlaggeschip. Vandaar dat met na me De Schouwse Ruiters reeds vele jaren bijzonder trots zijn op hun voortreffelijke achttallen bij de po ny's. Ieder nieuw seizoen is het even wel weer afwachten hoe de nieuwe sa menstelling zal worden. Door leef tijdwijzigingen verdwijnen combina ties om te worden vervangen. In Vlis singen werd duidelijk, dat er ook in het groenseizoen 1986 weer terdege met het team onder leiding van in- structrice Nicoline Vos rekening ge houden moet worden. - Het Schouwse Ruiters-achttal reed

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11