Beste jaarprestatie Robert van der Vegt bij discuswerpen Nederlandse turnploeg boekt ruime overwinning op Engeland tijdens interland in Lochem Eilandelijke winnaars bij Midden-Zeeuwse titelstrijd tafeltennis in Kapelle Damesteam Delta Sport boekt verrassende zege tijdens eerste duel Aanstelling Peter Murphy kost ieder NeVoBo-lid in toekomst twee kwartjes 7 Overwinning Ralph Koper in competitie D-junioren Bronzen plak Mark van de Riet bij verspringen Tweede plaats Paul de Graaf tijdens top-aehtkamp tafeltennis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2<i mei 1986 Nr. 23935 Miranda Kristalijn werd tijdens de Midden-Zeeuwse tafeltenniskampioen schappen winnares. KAPELLE - In sporthal Het Groene Woud in Kapelle werden de Midden- Zeeuwse tafeltenniskampioenschappen afgewerkt, waarbij spelers van de Schouwen-Duivelandse verenigingen Scaldina en Kerkwerve aardige resulta ten boekten. Diverse toernooi-onderdelen werden in een overwinning omge zet, hetgeen een voortreffelijk slot betekende van de Zeeuwse tafeltennis- competitie. Een C-junior, die met de discus een afstand van meer dan vijftig meter werpt, mag zich in Nederland scha ren bij namen als Erik de Bruin, die op die leeftijd ook ruimschoots tot dergelijke afstanden kwam. Hoe zeldzaam deze afstand met name in Zeeland is bleek wel in Terneuzen, waar de organisatie voor plotselinge problemen kwam te staan. Er was geen meetlint aanwezig om dergelij ke afstanden te meten. Daardoor werd tegen de reglementen in de af stand in tweeën gemeten. Robert van der Vegt werd vanzelfsprekend win naar bij het discuswerpen en hij voeg de daar ook nog een eerste plaats aan toe via het verspringen. Hij won met een verste sprong van 5.49 meter. De C-junioren zorgden voor nog meer uitstekende prestaties en totali seerden maar liefst 7466 punten. De 4 x 100 meter werd gelopen door Ro bert van der Vegt, Serge Verschuur, Werner Lodewijk en Lennart Bolijn in 53,3 sec. met een tweede plaats. Serge Verschuur eindigde als derde bij het hoogspringen met 1.50 meter en hij liep de 800 meter in 2.19,5 min., hetgeen een tweede plaats opleverde. Serge Schot sprong 1.40 meter hoog en Werner Lodewijk behaalde een tweede plaats bij het kogelstoten met 10.08 meter. Die klassering haalde hij ook bij het speerwerpen via een per soonlijk record van 33.70 meter. Overwinning Jean-Pierre Verschuur kwam bij het verspringen tot 4.15 meter en hij wierp de discus naar 16.12 meter. Er- win Gerards liep de 100 meter in 15,5 sec. en voor de 110 meter horden had hij 21,8 sec. nodig. Lennart Bolijn boekte een zege op de 1500 meter via een tijd van 5.12,1 min. Voor de 100 meter had hij 13,8 sec. nodig. Bij de C-junioren zorgde Saskia Faas uit Brouwershaven voor een nieuw clubrecord op de 1000 meter. Zij legde de afstand af in 3.40,0 min. Christian van de Riet had 3.55,6 min. nodig. Zij debuteerde als atlete. Bij het discuswerpen eindigde zij als tweede met 17.18 meter. Saskia Faas scoorde op de 80 meter horden 16,7 sec. Ascha Kikstra had 17,6 sec. no dig. Bij liet hoogspringen kwarn Wendy Hartog tot 1.35 meter en Ascha Kikstra overbrugde 1.30 me ter. Bij het kogelstoten scoorde Wen dy Hartog een persoonlijk record van 8.65 meter. Marieke Zwart no teerde 7.14 meter. Bij het speerwer pen kwam zij tot 14.59 meter. Linda de Ligt liep dc 80 meter in 13,0 sec. en bij het verspringen kwam zij tot 2.82 meter. De estafetteploeg had 48,0 sec. nodig en bestond uit Marieke Zwart, Ascha Kikstra, Wendy Hartog en Saskia Faas. TOKIO - De Bulgaarse Bianca Pa- nova en de Russische Marina Robatsj deelden zaterdag de eerste plaats in internationale wedstrijden rytmi- sche sportgymnastiek in Tbkio. Beide turnsters kregen in de vierkamp 39.550 punten. TERNEUZEN - Ralph Koper kwam tijdens de competitie van de D-junioren erg goed voor de dag bij het hoogspringen. Hij overbrugde een hoogte van 1.50 meter en noteer de daarmee een evenaring van het Delta Sport-clubrecord, dat sinds 1982 op naam staat van Marcel de Jonge. Ralph Koper was in Terneu zen veruit de beste en behaalde dus ook een eerste plaats. Koper werd ook winnaar op de 80 meter horden door deze afstand af te leggen in 16,7 sec. De 4 x 80 meter estafette werd gelo pen door Ralph Koper, Rogier Ize- boud, Michiel van de Ruyt en Jan Hanse in 48,3 in 48,3 sec., hetgeen goed was voor een vierde plaats. Mi chiel van de Ruyt legde de 80 meter sprint af in 13,4 sec. en Rogier Ize- boud was een volle seconde sneller en eindigde als derde. Van de Ruyt be haalde een vijfde plaats op de 80 me ter horden in 19,5 sec. Op de 1000 me ter behaalde Joye de Looff een tijd van 4.18,1 min., hetgeen goed was voor de negende plaats. Arjan Kalwij werd tiende in 4.22,4 min. Rogier Ize- boud kwam bij het verspringen tot 3.74 meter en David Everaards scoor de 3.20 meter. Arjan Kalwij gooide de kogel 6.69 meter weg en Joye de Looff noteerde 5.93 meter. Jan Hanse was de beste Delta Sporter bij het discus werpen met een poging van 12.70 me ter, David Everaards gooide 90 centi meter minder ver. Bij het hoogspringen kwam Oby Kikstra tot 1.35 meter. In totaal scoorden de Del ta Sport D-junioren 5785 punten, goed voor een derde plaats. Bij de D-meisjes zorgde Patricia Kort voor twee overwinningen. Het hoogspringen won zij met een hoogte van 1.25 meter en de 60 meter horden legde zij winnend af in 12,9 sec. Jan- the Hoekstra liep de 60 meter horden in 13,8 sec. en op de 60 meter vlak kwam zij tot een tijd van 10,0 sec. Marjolein Hanse zorgde voor twee persoonlijke records. Het kogelstoten leverde 7.26 meter op, het versprin gen 3.43 meter. Annemieke Klompe haalde twee keer een derde plaats. De 60 meter liep zij in 9,8 sec. en zij sprong 3.78 meter ver. Simone Kie- vits liep op de 1000 meter een clubre cord met een tijd van 4.06,7 min. en op het hoogspringen kwam ze tot 1.05 meter. Marjan de Regt liep de 1000 meter in 4.38,6 min. en kwam bij het kogelstoten tot 5.76 meter. De 4 x 60 meter werd door Patricia Kort, Anne mieke Klompe, Janthe Hoekstra en Marjolein Hanse afgelegd in 38,7 sec. HOORN - Delta Sport-atleet Mark van de Riet nam deel aan wedstrij den om de Coupe Nationale Neder landen voor A- en B-junioren. De or ganisatie kwam voor rekening van de KNAU in samenwerking met atle tiekvereniging Hollandia in Hoorn. Voor deze wedstrijden worden alleen de beste junioren van Nederland uit genodigd. Mark van de Riet behaalde bij het verspringen een de/de plaats, het geen hem een bronzen medaille ople verde. Met een afstand van 6.42 meter bleef hij welgeteld één centimeter verwijderd van de tweede positie. Guido Bonzen werd winnaar met een afstand van 6.82 meter. Van de Riet noteerde ook nog een sprong van 6.60 meter, maar na langdurig juryberaad werd de poging ongeldig verklaard. Op de 110 meter horden noteerde. Mark van de Riet een nieuw clubre cord van 15,52 sec. Het oude record stond ook op zijn naam met 16,00 sec. Hij miste op een haar de finale. De jonge Nederlandse ploeg legde zaterdagavond in de verplichte stof de basis voor de winst. Goede ver plichte oefenstof is de basis voor een achtkamp", aldus Ronald Walter, de debuterende Nederlandse bonds coach. De afgelopen veertien dagen had de nationale selectie zich op Pa pendal volledig geconcentreerd op de voorgeschreven oefenstof, die ook nog geldt voor het toernooi om het wereldkampioenschap, dat volgend najaar in Rotterdam wordt gehou den. ,,Wij hadden verwacht dat Enge land in de keuzestof acrobatisch wat sterker zou zijn dan Nederland", ver telde de tevreden Walter na afloop. Engeland viel echter wat tegen, daarom was het voor ons natuurlijk ook leuk dat wij in de keuzestof de besten waren". Bij de pupillen/welpen werd Paul de Graaf kampioen. In de halve fina le won hij van clubgenoot Danny Pan- tekoek met 21-18, 21-23 en 21-15 om in de finale een andere Scaldina- opponent tegen te komen. Marco Hanse verloor met 21-17, 21-15, maar die tweede plaats was voor Hanse een bekroning van een uitstekend ge speeld toernooi. Met Danny Pante- koek won Paul de Graaf ook het dub belspel bij de pupillen/welpen. In de finale klopten zij het Kerkwerve-duo Petra Landman en Miranda Krista lijn met 21-8, 21-12. Dit duo klopte in de halve finale Daniëlle Castel en Ca roline Brandenbarg van Scaldina. In het enkelspel bij de meisjes was het een compleet Schouwen-Duivelandse aangelegenheid. De eerste vijf plaat sen kwamen bij Kerkwerve en Scal dina terecht. Miranda Kristalijn werd winnares voor haar Kerkwerfse clubgenote Petra Landman en het Scaldina-trio Daniëlle Castel, Saskia van Popering en Caroline Branden barg. Jeremy van Dijk werd in de kwart finales uitgeschakeld door Paul de Graaf en Jeroen van Popering kwam tot de tussenronde vooraleer hij werd geklopt. Oudelande-speler Moelker was hem de baas. Hans Brandenbarg kwam goedspelend tot de kwartfina les en moest toen in Bos van Goese Twee weken geleden leek het be stuur van de NeVoBo een lastige ver gadering tegemoet te gaan. Zes ver enigingen hadden in een brief aan de districts-voorzitters en de media, kenbaar gemaakt het topsportbeleid van de bond niet te willen steunen. Ronald Walter was realist genoeg te beseffen dat in Lochem niet de sterkste Engelse formatie turnde. Van de ploeg, die in de Achterhoek uitkwam, waren alleen Stephanie Micklam en Lisa Elliot aanwezig bij de wereldkampioenschappen. De Engelse bond had het duel te gen Nederland aangegrepen om en kele jongere turnsters internationale routine te laten opdoen. Het tweetal kon echter in de verplichte stof ook geen gelijke tred houden met de Ne derlandsen, van wie naast internati onaal kampioene Thérèsc Wilmink, vooral de twee veertienjarigen Su- sanne Beerepoot en Pascale Bcmelcn indruk maakten. Het jonge tweetal sloot de eerste dag af op een gedeelde tweede plaats met 36.20 punten, ach- Polder zijn meerdere erkennen. An- nemarie 't Hart van Kerkwerve speelde bij de aspirant-meisjes een zevenkamp en eindigde daarin voor treffelijk als derde. Met Hans Bran denbarg speelde Annemarie 't Hart in het dubbelspel en dit gelegen- heidsdubbel liet zien goed te kunnen presteren. Pas in de halve finale werd hen een halt toegeroepen door Roo- vers en Wildebos van Oudelande. Arjan Bom van Kerkwerve speelde een redelijk toernooi. Hij werd in de kwartfinales uitgeschakeld door Bruynzeel van Smash '76. Sandee van Slagvast stuitte Marten Bij de Vaate eveneens in de kwartfinales. Bom en Bij de Vaate kwamen samen in de halve finales in het dubbelspel, maar daarin werden zij overspeeld door Rahman en Castelijn van Goese Pol der. Bij de senioren werden Jan Kik en Camiel Faber winnaar in de G/H- klasse door in de finale te winnen van Van de Boomgaard en De Blaey van Yerseke. In de kwartfinale klop ten ze de clubgenoten Erik Holm en René Boot. Cor Smalheer werd met Kapelle-speler Jan de Troye tweede in het dubbelspel in de E/F-klasse door te verliezen van El Khatabi en De Jonge. In het enkelspel werden Jan Kik, Cor Smalheer, Eric Holm en René Boot allen in de kwartfinales uitgeschakeld. De plannen tot aanstelling van een technisch-directeur, het contracteren van de Amerikaan Arie Selinger als coach van het nationale herenteam en het realiseren van zijn plannen, stuit te bij hen op grote bezwaren. Zij voor zagen grote financiële problemen. De ter Wilmink, die het internationaal zeer goede totaal van 37,20 punten boekte. Bij de strijd om de wereldtitels in Montreal eindigde Wilmink als 32e. Zij was een van de zes Westeuropese turnsters. Het komend weekeinde fungeert zij in haar woonplaats Kam pen als de grote favoriete voor de (vijfde) Nederlandse titel. In Lochem turnde Thérèse Wilmink vrijwel fout loos. Aan haar totaal van de eerste dag voegde zij in de keuzestof 37,35 punten toe, waarbij zij op de brug met 9,40 het hoogst scoorde. De Kam- pense neemt in de selectie, met toestemming van de leiding, een uit zonderingspositie in. Zij reist dage lijks naar school in Arnhem en volgt de training waarna zij weer naar Kampen gaat. ,,Voor haar is dat een goede zaak. Ze voelt zich er wel bij en dat kan haar prestaties alleen maar ten goede komen", aldus bondscoach Walter. Slechte dag Susanne Beerepoot en Pascale Be- melen konden de tweede dag hun ho ge positie niet handhaven. Beerepoot ging op de brug en balk in de fout en Bemelen moest van de balk in een oe fening, die nogal wat foutjes kende. Susanne Beerepoot revancheerde zich echter met een uitstekende vrije oefe ning van 9.40 punten. MIDDELBURG/ARNEMUIDEN - Enkele jeugdleden van de eilandelij ke tafeltennisverenigingen Scaldina en Kerkwerve namen deel aan de jaarlijkse top-achtkampen in Mid delburg en Arnemuiden. Paul de Graaf kwam in actie in de derde klas. In de competitie eindigde hij daarin als hoogste. Hij speelde ook nu een goed toernooi, al speelden met name de vermoeidheid en het moeilijk vasthouden van de concentratie een fiks woordje mee. De Scaldina-speler eindigde als tweede en moest alleen zijn meerdere erkennen in de toer- nooiwinnaar. In de vierde klas was Scaldina met een en Kerkwerve met twee spelers vertegenwoordigd. Jorg Bleijenbergh van Scaldina stond als eerste ge plaatst, maar hij kon deze plaatsing verre van waar maken. Bleijenbergh eindigde door mager en ongecontro leerd spel slechts als zesde. In dezelf de klas kwam Marten Bij de Vaate van Kerkwerve uit. Hij liet zien een stugge speler te zijn, waarmee veel concurrenten problemen hebben. Hij verbeterde zich een plaatsje ten op zichte van de aanvankelijke plaat sing. Met een derde plaats werd hij de beste eilandelijke vertegenwoordiger in deze klas. Arjan Bom van Kerk werve kwam als reserve aan bod. Hij bleek vooralsnog geen toernooispeler te zijn, hetgeen werd onderstreept met een achtste plaats, ondanks een paar goede partijen. In de vijfde klas kwam Jeremy van Dijk voor Scaldina aan de tafels. Hij bleek andermaal een geweldig vol houder. Ook nu gaf hij zich volledig, maar meer dan een zesde plaats bleek er niet in te zitten. Daniëlle Castel kwam in Arnemuiden in actie. Zij speelde met vijf in een poule. Als enig meisje eindigde zij als vierde, maar zij leverde prima partijen af. Ondermeer tegen poulewinnaar Cui- per van Wilno kwam Daniëlle Castel goed voor de dag door de eerste game met 23-21 te winnen. Voor de jeugdige tafeltennissers zit het seizoen er nu op en kunnen zij zich weer gaan voor bereiden voor een nieuw en fris sei zoen. zes clubs riepen de vergadering op het beleid van het bestuur af te wij zen. AI in zijn eerste reactie op het initiatief van de verenigingen liet voorzitter Piet de Bruin blijken wei nig respect voor het standpunt te heb ben. Het feit dat de betrokken vereni gingen een halve week eerder op 26 april, volledig akkoord waren gegaan met de plannen, riep irritatie bij hem op. Er volgde een vinnige brief waar in het bestuur liet weten gegriefd te zijn door de handelwijze van de ver enigingen. De gevraagde spreektijd op de vergadering kregen zij niet. Tij dens druk overleg in de dagen voor de bondsraadsvergadering, bleef er van problemen weinig over. Gerard Cap pers, voorzitter van het overleg tus sen de eredivisie-ploegen, sprak zijn afkeuring uit over de^brief. Hij liet het bestuur ook weten dat de zes ver enigingen bij nader inzien minder ge lukkig waren met de gang van zaken. Zij hadden volgens Cappers de effec ten van hun handelwijze duidelijk onderschat. Op de bondsraadsverga dering liep de hele kwestie dan ook met een sisser af. Bij de vergadering op het nationale sportcentrum in Papendal werd ei genlijk het hele technische beleid van de bond veranderd. De aanstelling van Murphy, met alleen het district Den Haag als tegenstemmer, werd be krachtigd. Daarnaast werd de Kom missie Nationale Tbp definitief opge heven. De opvolger heet KENT, Kommissie Eredivisie en Nationale Tfeams. Deze in twee afdelingen gesplitste groep - A voor de competi tie en B voor de nationale teams, komt te staan boven alle secties en commissies. Carola Eenkhoorn, al jaren numer twee achter Wilmink kende een slechte eerste dag maar herstelde zich in de keuzestof uitstekend. De Utrechtse, die door een gebroken middenhandsbeentje begin dit jaar geruime tijd was uitgeschakeld had in dc keuzestof alleen problemen op dc brug. ,,Wij zullen wat in haar brugoefening moeten veranderen", aldus Ronald Walter. „Zij voelt de oe fening technisch niet meer goed aan". Toch klom Eenkhoorn op dc tweede dag van dc achtste naar de derde plaats. Het verschil met dc beste Engelse Lisa Elliot, die tweede werd, bedroeg slechts 0,15 punt. In september turnt Nederland weer een interlandwedstrijd. Het is de be doeling dat Bulgarije, dat bij de we reldkampioenschappen vierde werd achter de Sovjetunie, Roemenië en Oost-Duitsland naar ons land komt. De Bulgaarse bond heeft echter nog niets laten horen en het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft inmiddels al een uitnodiging naar West-Duitsland gestuurd. De Westduitse dames willen graag ko men. „Alle landen willen nu graag in Nederland turnen in de hoop dat de wedstrijd in het sportpaleis Ahoy' kan plaats vinden", aldus Walter. Dat is echter een illusie. De enige keer dat men met de omstandigheden in Rot terdam kan kennis maken is komend najaar wanneer op de plaats van han deling van de strijd om de wereldti tels door 24 geïnviteerde dames en heren in een driedaags toernooi wordt geturnd om de Ahoy' cup. Na het duel met Bulgarije of West- Duitsland volgt drie weken voor de strijd om de Ahoy' bekers nog een uitwedstrijd tegen Frankrijk. In 1987 volgen dan nog drie interland wedstrijden ter voorbereiding op het toernooi om de wereldkampioen schappen. •m STEENBERGEN - Het damesteam van atletiekvereniging Delta Sport nam in Steenbergen deel aan de eerste competitiewedstrijd en boekte daar een even verrassende als sensationele zege met 6204 pun ten, waardoor de ploeg zich reeds zo goed als verzekerd weet van een fi naleplaats. Tijdens deze finale kan promotie worden afgedwongen naar de derde klas. Tevoren moet evenwel nog een tweede competitie duel worden afgewerkt op 22 juni. De prestatie van de damesploeg is des te groter daar de Zierikzeese at letiekvereniging momenteel nauwelijks de beschikking heeft over een redelijke trainingsfaciliteit door de aanleg van de nieuwe kunststof- baan op sportpark Bannink. Met dit gegeven in het achterhoofd waren de verwachtingen bij ploegleider Anthon de Bruijn niet al te hoog gespannen voor het vertrek naar Steenbergen. De ploeg liet zich even wel van zijn allerbeste kant zien met maar liefst zes overwinningen op diverse onderdelen. Jacolies van Gastel won het hoogspringen met een hoogte van 1.60 me ter en de 400 meter werd door haar winnend afgesloten in 60,9 sec. Winst was er ook voor de zussen Cora en Inge den Boer. Cora den Boer won het verspringen met een afstand van 5.14 meteren Inge den Boer toonde zich het sterkst op de 800 meter via een tijd van 2.39,1 min. Annemieke Goed hart was goed voor twee eerste plaatsen op twee werpnummers. Met de kogel overbrugde zij 11.05 meter en de discus werd door haar 27.02 meter weggeworpen. Een tweede plaats was er verder voor verenigings-secretaresse Joke van de Kasteele. Zij noteerde 29.00 meter bij het speerwerpen. Frederike van Veeren behaalde een derde plaats op de 100 meter in 14,3 sec. De 4 x 100 meter estafette tenslotte leverde een Delta Sport-kwartet eveneens een derde plaats op. Annemieke Goedhart, Frederike van Veeren, Cora den Boer en Jacolies van Gastel noteerden 54,3 sec. TERNEUZEN - Delta Sport-C-junior Robert van der Vegt zorgde tijdens de competitiewedstrijd voor C- junioren in Terneuzen voor een opmerkelijke prestatie, die hem landelijk het nodige aanzien zal geven. Hij over brugde met de 1 kg-discus een afstand van 50.60 meter, waarmee hij niet alleen zijn eigen clubrecord met drie meter verbeterde, maar bovendien de beste jaarprestatie van Nederland van het seizoen neerzette. Robert van der Vegt zorgde tijdens de C-junioren-competitiewedstrijd voor een landelijk hoogstaande prestatie door met de discus meer dan vijftig me- ter te overbruggen. LOCHEM - Ruim een half jaar geleden nam Engeland met een complete damesploeg deel aan het 23e toernooi om de wereldkampioenschappen turnen en eindigde daar als zestiende. In Montreal was Nederland in novem ber met slechts twee turnsters, Thérèse Wilmink en Caro la Eenkhoorn, vertegenwoordigd. Zaterdag en zondag stonden de complete ploegen van Nederland en Enge land in een achtkamp tegenover elkaar. Het duel in Lo chem eindigde in een royale overwinning voor Neder land, dat met 7,20 punten verschil zegevierde: 363,65-356,45. ARNHEM - De toekomst van de Nederlandse Volleybalbond ziet er sinds de bondsvergadering in ieder geval organisatorisch weer zonnig uit. De ver wachte problemen over het toekomstig technisch beleid van de NeVoBo ble ven uit. Peter Murphy kan daardoor definitief aan de slag als technisch- directeur van de bond. Zijn aanstelling en de betreffende financiële perikelen vormden dit keer voor de vertegenwoordigers van de districten geen enkel probleem. De bijdrage van elk bondslid, twee kwartjes, wordt blijkbaar zon der morren betaald. Ook de afwikkeling van het contract met de nieuwe bondssponsor ondervond nauwelijks enige serieuze tegenstand.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7