NIEUWSBODE Tam Vlissingen te slim voor aanvallend onmachtig Zierikzee en naar nipte 2-1 overwinning Herenformatie LTC De Bru-Tèn verovert Zeeuws kampioenschap Zaalvoetbalformatie JGC houdt jubilaris De Steeg via strafschoppen van toernooizege Terugloop in Lotto-gelden andermaal reden om meer bezuiniging te overwegen ZAV-competitie weer verder Jeugdregio- bijeenkomst in Dreischor TOTO ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 26 met 1986 Nr. 23935 5 VLISSINGEN - Het bekerverhaal is voor Zierikzee ten einde. Dat kon bijna niet uitblijven. Had de ploeg van Jack Schipper tegen Breskens nog het geluk, dat Cor van de Velde en de zijnen niet de macht hadden om aanval lend potten te breken, eerste klasser Vlissingen had op eigen veld de souplesse om de Zierikzeese ploeg een halt toe te roepen. Dat gebeurde overigens nipt, maar duide lijk zichtbaar was, dat de thuisploeg zich nauwelijks wenste uit te sloven om zich als enige Zeeuwse ploeg naar de laatste vier te spelen. Dat was overigens in de lijn van het totale gebeuren. Het Vlissingse gemeente bestuur had gemakshalve het hoofdveld al maar vast ge sloten, waardoor het duel op een van de bijvelden moest worden gespeeld en bovendien werden de Zierikzeese spelers in staat gesteld om zich te prepareren in iets wat veel leek op een uit de kluiten gewassen varkenskot, ter wijl het Zierikzee-bestuur totaal over het hoofd werd ge zien door de Vlissingse confraters. Alles bijeen feiten een eerste klasser waardig. Om en nabij 800 geïnteresseerden omzoomden veld vier. Zij zagen een nauwelijks interessant duel, dat uit eindelijk in Vlissingen de winnaar kreeg, die al met al toch de meeste aanspraken mocht doen gelden op de overwinning. De ploeg van trainer Cees Vermunt speelde weliswaar lauw, maar verdiende de overwin ning doordat ze de meeste daden drang aan de dag legde, toen de af loop van het duel toch nog dreigde te mislukken. Zeven minuten na de her vatting opende Eric Aerden de score door een kopbal voorbij de uitblin kende doelman Peter Noordijke te koppen. Een vrije trap van Jean- Pierre Zutterman gold als inleiding. Het pleit leek beslecht, maar nog geen tien minuten later was de score weer gelijk. Kees Verkaart profiteer de van een niet goed dichtklappende buitenspelval, wachtte tot Hans de Roover naar de grond ging en plaat ste vervolgens de bal listig over hem heen: 1-1. Zierikzee was na de gelijk maker ogenschijnlijk tevreden. In plaats van door te drukken kroop de ploeg weer terug in de verdediging en nodigde zo Vlissingen uit om het doel van Peter Noordijke weer te komen belagen. Ang-stvoetbal Zierikzee demonstreerde na de ge lijkmaker voornamelijk angstvoet bal. Na twintig minuten kwam René Dekker (eindelijk) in de ploeg. Hij nam de plaats in van Ronald van Oe- veren, die zichtbaar nog niet hersteld was van een tijdens het Kloetinge- toernooi opgelopen blessure. Boven dien had hij tegen zijn directe oppo nent Theo van de Velde niets in de pap te brokkelen. Met Dekker vormde alleen Rini Stoutjesdijk nog de aanvalslinie. De als spits andermaal volledig falende Jan-Leen Boot fungeerde in de twee de helft louter als extra middenvel der. Veel meer zou voor de hand gele gen hebben, dat trainer Schipper een extra aanvaller inbracht, dan er een op te offeren. Met Kees Stoutjesdijk en Dolf Roks naast René Dekker op de bank waren daartoe nog mogelijk heden, maar zij bleven tot het laatste fluitsignaal van de wat warrig lei dende fluitist Nuiten waar zij waren. Door Boot als extra middenvelder te rug te halen ontstond er tevens een overvolle Zierikzee-speelhelft, het geen volkomen onnodig was omdat de defensie met Wim van der Maas aan het hoofd het uitstekend deed. Ook op de flanken speelden Han van de Sande en Marco Saman een ij- zersterke partij, terwijl de midden velders Bart Helbers, Martin Quist, Wim Overweel en Kees Verkaart hun taken zeer goed aan konden. De druk van de Vlissingers werd na de gelijkmaker groter en groter zon der dat de ploeg zich overigens over dadig inspanen. Door het in overtal aan verdedigers raakt in de Zierikzee-ploeg de organisatie weg en het werd overduidelijk, dat een tweede treffer wel moest vallen. Na dat doelman Peter Noordijke zich nog nadrukkelijk had gemanifesteerd via schitterende reddingen op doelpogin gen van invaller Kees Dorrepaal, Eric Aerden en Johan le Conté viel zeven minuten voor tijd de genadeklap. Geert Bouwman - vreemd genoeg nog steeds niet geschorst na de veldver- wijzing twee bekerronden geleden te gen Middelburg - bereikte met een verre inworp Zutterman en deze leg de de bal panklaar voor de vogelvrij staande Johnny Spaans. Op zijn ak kertje kon hij zijn hoek recht voor het doel staand uitzoeken: 2-1. De ploeg, die net een fractie slimmer acteerde, mag naar de halve finales. In de eer ste helft was Zierikzee wat gevaarlij ker geweest, maar ook toen kon dat niet worden omgezet in een of meer treffers. De ploeg kreeg, zoals in de competitie diverse keren het geval was, de nederlaag gepresenteerd om dat de formatie aanvallend totaal geen potten kan breken. DEN BOSCH - FC Den Bosch heeft zaterdag René van Eek van Excelsior aangetrokken als opvolger van de naar Feyenoord vertrokken Jos van Herpen. De 20-jarige voorstopper te kende een contract voor twee jaar. Hij is na Arthur Hoyer de tweede aanwinst voor Den Bosch. BERN - Tijdens een buitengewone vergadering van de Zwitserse voet balbond is zaterdag in Bern besloten het aantal clubs in de hoogste divisie van het betaalde voetbal van zestien tot twaalf terug te brengen. ZIERIKZEE - De zomeravondvoet- bal-competitie gaat vanavond - maandag 26 mei - weer verder. Op sportpark Den Hogen Blok in Zierik zee spelen om zeven uur de Veteranen van Zierikzee en Velocitas tegen el kaar. Voordat de selectieploeg van het ZAV-gebeuren zich komende zaterdag stort in het Schouwen-Duiveland- toernooi komen ook de overige vier ploegen nog een keer binnen de lij nen. Morgen - dinsdag 27 mei - spelen in Zierikzee Zeelandia en Stella Boys tegen elkaar, terwijl een dag later (woensdag) WIK en de PZEM-ploeg elkaar ontmoeten op sportpark De Vospit in Kerkwerve. Ook deze twee duels beginnen om zeven uur. KRUININGEN - Het herenteam van tennisvereniging De Bru-Tèn uit Bruinisse is zaterdagkampioen in de Zeeuwse hoofdklasse geworden. Met een niets aan duide lijkheid overlatende 1-5 overwinning op Kruiningen her overde het Bruse kwartet de titel, die eerder ook al eens werd veroverd in 1983. Toen werd Drive uit Sas van Gent in de finale geklopt. Het enige verliespunt kwam voor rekening van Sjaak van Opstal. Hij verloor met 7-5, 6-3 van Frank Bauer. Van Opstal moest het antwoord schuldig blijven ten opzichte van het technisch zeer goede spel van Bauer. ZIERIKZEE - Dc jeugdregiocom- missie Schouwen-Duiveland organi seert op donderdag 29 mei een jeugd- regiobijeenkomst in de kantine van voetbalvereniging Dreischor. De bij eenkomst begint om half acht. De agenda voor de bijeenkomst vermeldt elf punten. Naast de traditi onele punten als de opening, het ver slag van de vorige vergadering, de in gekomen stukken, de rondvraag en de sluiting is er ook nog een aantal belangwekkende zaken. Er zal worden teruggekeken op het jeugdzaalvoetbalgebeuren en aan de orde wordt gesteld of het adresboek betreffende alle voetbalzaken op Schouwen-Duiveland een tweede edi tie moet beleven. Verder wordt van gedachten gewisseld over een toer- nooikalender voor het seizoen 1986/1987 en komt het jeugdplan Schouwen-Duiveland aan de orde. Tenslotte wordt vooruitgeblikt naar de competitie in het seizoen 1986/1987. ZIERIKZEE - De Zierikzeese zaalvoetbalvereniging De Steeg hield in de plaatselijke sporthal Onderdak een zaalvoetbaltoernooi, dat in het teken stond van het tien jarig bestaan van de vereniging. Aan het toernooi namen acht ploegen deel, die fanatiek streden om de zege. Zij kwamen aanvankelijk in actie in twee poules, waarna de twee poulewinnaars om de toernooizege streden. Even als een jaar eerder kwam de overwinning terecht bij JGC uit Roosendaal. Dit keer had de ploeg evenwel straf schoppen nodig om zich De Steeg van het lijf te houden. Na de reguliere wedstrijd gaf hét scorebord 3-3 aan. De jubileumviering begon voor de spelers van De Steeg reeds een dag voor het toernooi. Door sponsor Meerdink werd hen een diner aange boden. Aan het toernooi zelf nam een aantal oudgedienden deel, terwijl er. ook een viertal nieuwkomers was. Naast organisator De Steeg vormden de ploegen van JGC uit Roosendaal, Rockanje en het Zierikzeese Zeelan dia de eerste categorie, terwijl ploe gen van de bedrijfsverenigingen van Seneca en Enbo uit Rotterdam, van Hoechst uit Vlissingen en een team bestaande uit in Nederland werken de Joegoslaven de 'nieuwe hap' vorm den. De Joegoslaven, die uitkwamen onder de naam Procesna en die stuk voor stuk reeds de veertig jaar gepas seerd waren, stalen desondanks de show door technisch een attractief spelletje te laten zien. De ploeg won in de poule, waarin ook De Steeg uit kwam, van Enbo en Rockanje en de ontmoeting tussen De Steeg en Pro cesna eindigde in een 1-1 gelijkspel. Die ene tegentreffer hield de ploeg meteen uit de finale, omdat De Steeg via ondermeer een 9-0 overwinning op Enbo een aanzienlijk beter doel saldo opbouwde en op die grond fina list werd. Procesna won later het duel om de derde plaats met 3-0 van Zee landia, hetgeen betekende dat de Joe goslavische doelman met slechts één treffer tegen een fraaie beker mocht incasseren. Maximale score In poule A kwam JGC tot de maxi male score van zes punten via over winningen op Zeelandia, Seneca en Hoechst Boys. De Roosendaalse ploeg had de handen meer dan vol aan de nieuwe eerste klasser Zeelan dia, maar de Brabantse ploeg had net iets meer in huis, hetgeen werd uitge drukt via een kleine 2-1 overwinning. Zeelandia eindigde met vier punten als tweede in de poule. In poule B eindigden De Steeg en Procesna beide met vijf punten door het onderlinge 1-1 gelijkspel. De Steeg startte het toernooi met een 4-1 triomf op Rockanje, waarna de pun- tendeling tegen Procesna volgde. In de slotwedstrijd had de organiseren de ploeg geen enkel pardon met En bo. Met 9-0 werden de Rotterdam mers volkomen zoek gespeeld. Door een aanzienlijk beter doelsaldo dan Procesna werd De Steeg finalist, waardoor alles in het werk kon wor den gesteld om de begeerde toernooi zege binnen te halen. Er zou dan al leen nog gewonnen moeten worden van JGC, dat naar Zierikzee was ge komen om de triomf van een jaar te voren nog eens te herhalen. Door treffers van Peter van Vossen en Johan Jongejan kwam De Steeg met 2-0 voor, maar door twee knullige verdedigingsfoutjes trok de Roosen daalse ploeg de zaken weer recht. De twee ploegen gooiden er vervolgens nog een schepje bovenop- om zo als nog de zege af te dwingen. Door Peter van Vossen kwam De Steeg her nieuwd op voorsprong, waarna een snoeiharde inzet De Steeg-doelman Jubo Sladic het nakijken gaf. Door de 3-3 eindstand waren strafschoppen noodzakelijk en daarin bleek JGC behendiger. Ook in de duels om de vijfde en zevende plaats waren straf schoppen noodzakelijk om tot een be slissing te komen. Het toernooi werd arbitraal in goede banen geleid door de fluitisten Arjan Boille en Joop Ber- revoets. In bar De Steeg reikte de scheidende ZVV De Stéeg-aanvoerder Leo 't Mannetje de prijzen uit. Een hoofdprijs bleef in Zierikzee: Peter van Vossen werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. De uitslagen van het De Steeg- jubileumtoernoói zien er op een rij tje als volgt uit: Poule A: Zeelandia-Hoechst Boys 1- 0; JGC-Seneca 5-1; Hoechst Boys-JGC 0-3; Seneca-Zeelandia 2-6; Zeelandia- JGC 1-2; Hoechst Boys-Seneca 1-3. JGC Zeelandia Seneca Hoechst Boys 3 3 0 0 10- 2 3 2 0 1 8-4 3 10 2 6-12 3 0 0 3 1-7 Poule B: Roekanje-De Steeg 1-4; Procesna-Enbo 1-0; De Steeg- Procesna 1-1; Enbo-Rockanje 4-1; De Steeg-Enbo 9-0; Rockanje-Procesna 0- 3. De Steeg Procesna Enbo Rockanje 3 2 1 0 14- 2 5 3 2 1 3 1 0 3 0 0 5- 1 5 4-11 2 2-11 0 Finalewedstrijden: Om de zevende plaats: Hoechst Boys-Rockanje 1-1 (Rockanje w.n.s.). Om de vijfde plaats: Seneca-Enbo 1-1 (Enbo w.n.s.). Om de derde plaats: Zeelandia- Procesna 0-3. Om de eerste plaats: JGC-De Steeg 3-3 (JGC w.n.s.). Vooral de gesneden sliced back-hand van de man uit Kruiningen beteken de een geducht wapen. Willem Vonk speelde afwisselend goede en wat slordige games tegen Herman Man ten, maar won toch met 4-6, 5-7. In de wat mindere games van de kant van Vonk Jcon Manten weer wat bij ko men, maar echt in moeilijkheden kwam de Bruenaar niet. Op de beslis sende momenten drukte hij resoluut door. Een afgetekende overwinning boekte Rinus Geense tegen Lou Do- minicus: 3-6, 1-6. Het was een knappe zege aan het slot van een competitie, waarin Geense zich zeer nadrukke lijk manifesteerde met aanvallend spel en een grote vechtlust. Solide partij Ook Th om van Gelder speelde een solide partij tegen Dick Huissoon. Na zijn eerste opslagverlies pakte Van Gelder de volgende zes games: 1-6. De tweede set bood voor beide spelers wisselende kansen, waarbij Huis soon zelfs met 5-4 aan de leiding kwam. Van Gelder zette evenwel koelbloedig de schouders onder het karwei en won alsnog met 5-7. In de dubbels zette het team van Kruiningen alles op alles om het tij te doen keren en alsnog een eervol re sultaat te behalen voor eigen pu bliek. Winst in beide dubbels zou de stand op 3-3 hebben gebracht, waar na de games voor de beslissing zou den hebben gezorgd. Het koppel Bauer/Manten trok alle registers van de truckendoos open om het duo Geense/Van Opstal op de knieën te krijgen en bijna zouden zij zijn geslaagd. Het Bruse koppel kon de spanning evenwel goed aan. De eer ste set werd op tiebreak gewonnen en de tweede set kwam met 4-6 in Brui nisse terecht. Hierdoor was de tus senstand reeds 1-4. De ontmoeting tussen Dominicus en Huissoon aan de ene kant en Vonk/Van Gelder aan de andere was daardoor louter een formaliteit. Vonk en Van Gelder maakten het karwei evenwel gede gen af en wonnen met 2-6, 4-6, waar mee dit koppel gedurende de hele competitie niet een keer tegen ver lies aanliep. De kampioensformatie ontving uit handen van de Kruining- se voorzitster de beker. BEVERWIJK - De Rotterdamse vereniging Volmac is in Beverwijk Nederlands kampioen snelschaak ge worden. In de finale-ronde eindigden Jeroen Piket, Van der Vliet, Timmans en Tudjman gelijk met het viertal van Koningclub Beverwijk. Rotter dam behaalde echter twee overwin ningen en Beverwijk maar een. Der de werd Amstelveen. De mixed-competitie is van start gegaan. Het eerste team van De Bru- Tèn begon niet geweldig. De ontmoe ting tegen Jacoba van Beieren uit Sint Maartensdijk ging met 5-1 verlo ren. Hoewel de uitslag anders zou doen vermoeden was het krachtsver schil niet zo geweldig groot. Een aan tal sets moest via tiebreaks worden beslecht. Het Bruse team werd ge vormd door Stella Vonk, Adrie de Looff, Lenie van Opstal, invaller Han van der Doe en Jaap Huizer. Het tweede mixedteam van De Bru-Tèn won met 6-0 van 't Halve Maantje uit Goes. Hier vertegenwoordigden Loes Vleugel, Joke Groeneveld, Iet Kor- stanje, John Deering en Aart de Looff de Bruse vereniging. Het derde team verloor met 2-4 van Kapelle. Marlien Wielaart, Henny Hooftman, Jan Scharp en Paul Wielaart hielden de Bruse eer hoog. DEN BOSCH - Tijdens een vergade ring in Den Bosch heeft de bondsraad van de Nederlandse Katholieke Gym nastiek Bond (NKGB) na een uitvoe rige discussie het bestuur het man daat gegeven te komen tot onder handelingen met een of meer andere reeds bestaande gymnastiek-organi- saties. De mogelijkheid, dat de NKGB dan opgaat in een nieuw te vormen bond is daarbij niet uitgeslo ten. Heracles-Roda JC X Sparta-Ajax X Excelsior-Fortuna S X MVV-Den Bosch X AZ'67-Haarlem X PS V-Utrecht X Groningen-Feyenoord X VVV-Go Ahead Eagles X FC Twente-NEC X Volendam-RKC X Veendam-Telstar X PEC Zwolle-Den Haag X Een winnende kolom in de sportto- to ziet er als volgt uit: 2-1-1-1-3- 3-1-2-2-2-1-3. Deelnemers: 32.803. Inleg: 159.297,00. Prijzengeld: 97.105,00 Lotto De winnende getallen in de lotto zijn: 9 - 15 - 18 - 24 - 27 - 35. Reservege tal: 5. Deelnemers: 561.448. Inleg: 2.496.213,-. Prijzengeld: 1.298.535,-. Cijferspel De uitslag van het cijferspel is: 873154. Deelnemers: 252.281. Inleg: 378.421,-. Prijzengeld: 151.368,- Voorjaarsvergadering amateurvoetbal ZEIST - De voorjaarsvergadering van het amateurvoetbal in Zeist stond meer in het teken van de zorgen van het voetbal, dan van dc zorg om het voet bal. Voorzitter Marten Kastermans begon ermee in zijn openingswoord tot de vergadering waar (slechts) twintig procent van dc afgevaardigden aanwezig was. De uitputtende beschouwing over het meerjarenbeleid onderstreepte de problemen. In de tijd dat het goed ging voelde de KNVB nimmer de behoefte zo vel* vooruit te zien. Het ledental daalt, de opbrengst van Lotto en Toto mag dan gestabiliseerd zijn, de omzet van de Abonneelotto gaat voor een belang rijk deel aan de clubs voorbij. Afgevaardigde Jan Bouw voorspelde boven dien, dat de uitkering van de Toto ten bate van de sport voor 1.987 van 37 mil joen kan teruglopen naar 32 miljoen. Dat zal betekenen, dat er opnieuw uitgebreid bezuinigd zal moeten worden. Het toernooi van voetbalvereniging De Steeg stond in hel teken van het tienjarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan werd de ploeg in het nieuw gestoken Het dalende ledental blijkt, gezien de enquête KNVB-2000 voornamelijk uit de grote steden te komen, waar het overheidsbeleid vaak in alle op zichten minder sportvriendelijk is dan in de provincie en in kleine plaat sen. Probleem blijft bovendien, dat er geen passende opvang voor de le den is in de zomermaanden en tijdens de winterse onderbrekingen van het voetbal. De vooruitzichten van de Tbto en de Lotto zijn de afgelopen week nog on gunstiger geworden door het besluit de prijzen in de Staatsloterij be lastingvrij te maken. De scheidende Zwart Wit '28-afgevaardigde Henny Troost noemde het oneerlijke concur rentie. dat een van staatswege geor ganiseerd kansspel de deelnemers be tere mogelijkheden verschaft. De vergadering ging niet in op het gege ven. dat de Staatsloterij zelf de be lasting voor zijn rekening gaat ne men en dat een vergelijkbare inspan ning van de Stichting de Nationale Sporttotalisator miljoenen guldens kosten, die toch ergens vandaan zul len moeten komen. Kastermans hoopte dat de regering zal besluiten de sport meer te laten profiteren uit de opbrengst van Tbto en Lotto, met andere woorden, dat de uitkering aan Charitas wat minder groot zal worden. In zijn slotwoord zegde hij toe, dat de KNVB, samen met de Nederlandse Sportfederatie dc nieuwe regeerders op drie punten aan de jas zal trekken. De sport moet de waarde krijgen, die het verdient. Vandalisme komt voor. maar 30.000 wedstrijden per weekeinde voorko men vermoedelijke meer vandalisme dan ze veroorzaken. De belasting vrije voet voor kantine-omzetten zou opnieuw moeten worden bezien. De SNS heeft ook recht op belastingvrije prijzen in navolging van de Staatslo terij. Daarnaast zou er scherper moe ten worden opgetreden tegen illegale Tbto's en Lotto's.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5