J. Groen weer voor vier jaar voorzitter van Beatrixschool 31e Wandeltocht ASV Brouwershaven BROUWERSHAVEN IN SFEER VAN 700-JARIG BESTAAN Lijndiensten op Schouwen-Duiveland aanzienlijk in frequentie omhoog Brouwershaven heeft zijn eerste museum ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2I> mei 1!I8# Nr. 23935 3 Vooral in de ochtenduren was er veel belangstelling voor de tweede-hands artikelen op de Brouwse Markt. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V, Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Bezorging (van 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40.00; per jaar f 152.50; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bi] de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Konlrakitarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW Nieuwe dienstregeling ZWN: ZIERIKZEE - De nieuwe dienstregeling van de ZWN wordt op maandag 2 juni van kracht. Uit de nieuwe regeling blijkt dat de lijndiensten op Schouwen-Duiveland aanzienlijk in frequentie om hoog gaan, terwijl het gehele lijnennet op Noord- en Zuid-Beveland wordt aangepast. Dat betekent dat er met name in Goes vele nieuwe aansluitingen op lijn 10 (Zierikzee-Goes-Zeeuwsch-Vlaanderen) wor den gerealiseerd. De verbeteringen zijn: Lijn 10 (Zierikzee - Goes - Zeeuwsch- Vlaanderen v.v.). Op maandag t/m vrijdag zal van aanvang dienst tot ±18.00 uur tussen Zierikzee en Goes een halfuurdienst gelden. Gedurende de zomer geldt ook op zaterdag tussen Zierikzee en Goes tussen 9.00 uur en 15.00 uur een halfuurdienst. Op maandag t/m vrijdag zijn er nog meer uitbreidingen. Zo komt er 's avonds een extra rit Zierik- zee-Goes en Goes-Zierikzee en wel een uur later dan de huidige laat ste ritten. De in december 1985 in gestelde ritten van Zierikzee naar de scholen aan Klein Frankrijk en aan de Bergweg te Goes blijven gehandhaafd. Deze ritten zullen voornamelijk door scholieren be nut worden en rijden daarom niet in de schoolvakanties. Te Goes N.S. komt een aantal be langrijke aansluitingen: aansluiting op de stadsdienst Goes (de lijnen 20 en 21) en daarmee ontstaat een verbin ding met het ziekenhuis Berg- zicht; aansluiting op lijn 22 naar Wil- helminadorp-Oud-Sabbinge; aansluiting op lijn 23 naar Heinkenszand (met overstap- mogelijkheid naar Middel burg) en Borssele; aansluiting op lijn 24 en 25 naar Goes Zuid, het ziekenhuis St. Joanna, het toekomstige nieuwe streekziekenhuis, 's Gravenpolder en de Zak van Zuid-Beveland; aansluiting op lijn 27 naar Ka- pelle, Wemeldinge en Yerseke; aansluiting op lijn 28 naar Ka- pelle-Biezelinge en Hansweert; aansluiting op lijn 29 naar Kruiningen, Krabbendijke en Rilland. Bij de Zeelandbrug Tol is een aansluiting op lijn 33 (Goes- Noord-Beveland-Middelburg v.v.). Vanaf Schouwen-Duiveland zijn dan alle plaatsen op Noord-Beve- land, Veere en Middelburg makke lijk met de bus te bereiken. Lijn 130 (Expressedienst Zierikzee-Brui- nisse-Rotterdam Zuidplein v.v.) krijgt er zowel 's morgens als 's middags een rit bij. Lijn 133 (Westerschouwen-Renesse-Zie- rikzee-Duiveland-Rotterdam Zuidplein v.v.) krijgt op maandag t/m vrijdag gedurende vrijwel de hele dag een halfuurdienst, even als lijn 10. Te Zierikzee is er altijd aansluiting van/naar Goes en te Oude Tonge is er altijd aanslui ting van/naar Middelharnis. Op zaterdagochtend geldt eveneens een halfuurdienst ('s zomers zelfs de gehele dag) en op zondagoch tend wordt de frequentie ver hoogd van een twee uurdienst naar een uurdienst. Op zaterdagavond komt er een extra rit Westenschouwen-Oude Tonge en terug laat op de avond. Als men om 22.45 uur vanaf bet Zuidplein vertrekt (met lijn 136) brengt ZWN de reizigers tot in de Westhoek nog thuis. Afscheid Den Boer en De Feiter ZIERIKZEE - De heren J. Groen en J. op 't Hof zijn vrijdag tijdens de verga dering van het bestuur van de Beatrixschool herkozen tot respectievelijk voorzitter en secretaris/penningmeester van voornoemde school. Het was de eerste keer na de gemeenteraadsverkiezingen dat het bestuur bijeen kwam. Tegelijkertijd werd afscheid genomen van twee bestuursleden die langdurig zitting hadden in het bestuur: de heren W. den Boer en J. C. de Feiter. Het afscheid liet de voorzitter niet ongemerkt voorbijgaan; ondanks de beperkte financiële middelen van de school kon er voor beiden een cadeau bon af, vergezeld van woorden van dank van voorzitter Groen. School directeur J. de Jong voegde daar nog bloemen en een persoonlijk woord aan toe namens het personeel. Daarin liet hij uitkomen dat de toenemende ingewikkeldheid van deze specifieke problematiek een grote inzet eist van bestuurders en daarvan hebben juist deze twee vertrekkenden veelvuldig blijk gegeven. Beiden waren enorm betrokken bij 'hun' Beatrixschool. Zowel Den Boer als De Feiter dankte daarop voor goede woorden en ge schenken en benadrukten de voor treffelijke leiding van de school in handen van J. de Jong. Dc vergadering discussieerde voorts over de voortgang van het ROPO-project (Regionaal Overleg Primair Onderwijs), met name over de wisselwerking tussen bijzondere en speciale scholen. Mevrouw A. G. Beekman-Otte deed hiervan verslag, waarbij vast kwam te staan, dat meer belangstelling van de Schouwen- Duivelandse scholen te wensen is. Di recteur De Jong zei aanvullend dat er wel de opmerking gehoord wordt: we merken niets van de ROPO, en vond dat dit aan de scholen zélf ligt- Dc constatering was verder, dat er een gesprek moet komen met het provin- BROUWERSHAVEN - Vanaf het sportpark Onder de Molen gaat op zater dag 31 mei ook dit jaar weer de jaarlijkse wandeltocht van ASV Brouwersha ven van start. Na het 30-jarig jubileum van de tocht van vorig jaar was er bin nen de organisatie enige onzekerheid over het al of niet doorgaan met dit jaarlijkse evenement omdat het aantal deelnemers de laatste jaren sterk te rugliep. Men besloot echter lid te worden van de vereniging Zeeuwse Wandel- bond en via deze vereniging het evenement dit jaar toch weer van start te doen gaan. De coördinatie van de tocht is ook dit jaar weer in handen van Anneke van de Bijl waar belangstellenden ciaal bestuur, voor. de eilandclijke scholen zelf worden benaderd. Het bestuur nam vervolgens vlot enkele financiële besluiten. Voor het treffen van maatregelen aan het speelterrein kon men akkoord gaan met een bedrag van 10.000,— voor een opknapbeurt van het tegelplein werd een bedrag van 7.000,— gevo teerd. De medezeggenschapsraad kan rekenen op een bedrag van 350,— als onkostenvergoeding terwijl voor de opening van gebouw De Kanter laan 1 een bedrag van 655,— werd uitgetrokken. Deze officiële opening zal plaatsvinden op vrijdag 13 juni. Verder ging men akkoord met het trachten gordijnen aan te schaffen voor het gebouw De Kanterlaan, overigens mits toestemming van de inspectie. Hiermee is een bedrag van 5.350,— gemoeid. Tbt slot kon de vergadering zich vinden in een voor stel om aan twee leerkrachten een vergoeding woon werkverkeer toe te kennen. De volgende vergadering van het bestuur is gepland op 8 sep tember om 16.00 uur. zich kunnen aanmelden (01119-1837). Maar dit kan ook voor aanvang van de start die gepland is om 14.00 uur. De tocht voert dit jaar in de richting van Zonnemaire en de deelnemers kunnen kiezen uit een te lopen af stand van 8 of 15 kilometer. Dc drum band Apollo zal het eerste gedeelte van de tocht begeleiden. Omdat het evenement ook wordt gemeld in het tijdschrift van de Zeeuwse Wandel- bond verwacht de organisatie dit jaar meer mensen van buiten Brouwers haven die in deze omgeving nog niet eerder hebben gewandeld. Via het lidmaatschap van ASV van de Wan delbond zijn de deelnemers dit jaar ook verzekerd. ZIERIKZEE Vergadering UW De Stichting Unie van Vrijwilli gers, afdeling Zierikzee houdt op woensdag 28 mei haar laatste verga dering van dit seizoen in het UVV- gebouw. Op de agenda staat onder meer de regeling van de verkoop tij dens de toeristendagen en de ont spanningsavond in Borrendamme. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Veel belangstelling voor volksfeestavond Vervolg van pagina 1 Wethouder S. Loschacoff-de Kan ter noemde het zeer opmerkelijk dat in een stadje van 1500 inwoners op initiatief van vrijwilligers een mu seum wordt geopend terwijl elders in het land musea soms enkele dagen per week moeten sluiten. ,,De ge meente keek aanvankelijk niet zon der enige zorg naar de totstandko ming. Maar met bewondering heb ben we gezien dat het toch kon", al dus de wethouder die hierbij de vrij willigers roemde en met name het echtpaar Van der Hout. Veel krachten gevergd De voorzitter van De Roode Lelie, M. van de Luitgaren bevestigde dat het museum zeer veel van de krach ten van De Roode Lelie heeft gevergd. Behalve 30.000 gulden van onze stichting zit er ook een aantal „mens jaren" van enkele van onze leden in". Hij vertelde dat enkele fijne punt jes nog moeten worden afgewerkt maar dat dan een multi-functioneel centrum beschikbaar is dat naast de expositie van historische zaken ook zal worden gebruikt voor wisselten toonstellingen, lezingen en als thuis basis voor een aantal activiteiten van De Roode Lelie. Hij sprak zijn dank uit aan de ge meente Brouwershaven en de andere subsidiërende instanties en noemde met name de vrijwilligers Simon Bijl, Freek Hofstede, Bea van Oeve- ren, Maatje Jansen, Aat van der Hout en Joop van der Hout. ,,De uiterst symphatieke slavendrijver en onder wijzer die ons er de laatste maanden doorheen heeft gesleept". Tenslotte kon iedereen een kijkje Volksfeestavond Ruim 150 Brouwenaars en toeristen kwamen 's avonds naar het Tonnen- magazijn voor de volksfeestavond die in het kader van het eeuwfeest werd georganiseerd door de Brouwse plat telandsvrouwenafdeling. Het be stuur en leden van deze afdeling openden dan ook de avond en het ge deelte na de pauze met een lied met eigengemaakte tekst waarin zij een welkom en het werk in het bestuur bezongen. De volksdansgroep voor ouderen uit Zonnemaire bracht onder leiding van Aat Leker vijf dansen op het toneel waarbij het interessant was te zien op welke wijze en met hoeveel enthousiasme deze ouderen bezig zijn in het kader van Meer be wegen voor ouderen. Het Brouwse dameskoor onder leiding van me vrouw M. H. Priem-van der Klooster leverde een zeer toepasselijke bijdra ge aan de avond met vier Zeeuwse liedjes. De show werd echter gestolen door het trio Philip Bokelaar, Jelle Visser en Adrie Lievense die, gestoken in historische kostuums, de zaal met ge mak 'plat' kregen met hun zeer hu moristische vertolking van drie play back acts. nemen in de Vergulde Garnaal die vanaf heden elke middag (behalve zondags) voor het publiek is geopend. Op de bovenverdieping is een exposi tie van olieverfschilderijen over Brouwershaven, Veere en Zierikzee, gemaakt door de oud-Brouwenaar Wim van de Schelde die tegenwoor dig in Eindhoven woont. Vanwege de grote belangstelling en de beperkte ruimte in het museum deed de hal van het stadhuis dienst als uitwijk mogelijkheid waar men een drankje kon halen. BROUWERSHAVEN - Het was niet echt druk zaterdag in Brouwershaven, maar de gestaag druppelende bezoe kersstroom zorgde toch de hele dag voor een gezellige sfeer op de Markt waar zich een aantal activiteiten con centreerde in het kader van de viering van het 700-jarig bestaan. De openbare basisschool De Schoener presen teerde na vele weken voorbereidend werk een aantal kramen met eigengemaakte spullen, tweede-hands arti kelen en ouderwetse spelen die tezamen met de veiling 's middags een bruto bedrag van 6.800 gulden in het laadje brachten voor de school. Een bedrag waar oudervereniging- den een veertigtal antieke en nostal- voorzitter Ben van der Meer zich zeer gische voorwerpen aan de man te tevreden mee toonde. ,,Dat is het be- brengen. Door de bodemprijzen ging drag wat we ongeveer gedacht had- dat niet altijd even gemakkelijk zo den en het is weer meer dan vorig dat een aantal dingen onverkoopbaar jaar", stelde hij tevreden vast. Ruim bleek. Er was veel belangstelling 1.300 gulden kwam bijeen via de vei- voor spelen als parapluhangen, kus- ling waar veilingmeester Wim Haze- sengevecht, het knikkerwerpspel en nak, die 's morgens vol enthousiasme de schiettent terwijl de zeepkisten- het rad van avontuur bediende, zich race en het ringsteken met kruiwa- in de strijd wierp om via loven en bie- gens minder enthousiastelingen trok. De door de leerlingen van De Schoe ner zelfgemaakte armbanden, kettin gen, windmolentjes, droog bloemstukjes en wuppies gingen goed van de hand, evenals de stekjes en de eigengebreide en genaaide kle ding die de ouders vervaardigden. Ook de kramen met tweede-hands spullen trokken vooral tussen 9.00 en 12.00 uur veel bezoekers. Speurwandeltocht Op het VVV-kantoor werden 's mid dags bijna 50 formulieren uitgereikt aan personen en groepen die de histo rische speurwandeltocht liepen die de jeugdvereniging van de Gerefor meerd Vrijgemaakte Kerk door Brou wershaven had uitgezet. Via allerlei vragen kregen de puzzelaars de slag zin: „Brouw viert feest na 700 jaar bestaat het nog steeds" op hun for mulier. Dat leverde zes winnaars op die een prijs kregen die beschikbaar was gesteld door 2 Brouwse zaken. In de categorie tot 12 jaar waren het Martin, Marina en Wim Hanse uit Brouwershaven en in de categorie daarboven de familie J. Heinen even eens uit Brouwershaven die met de eerste prijs, een slagroomtaart naar huis ging. Na de pauze was het podium voor de toneelgroep van de plattelands vrouwen onder regie van A. Drijgers die op verdienstelijke wijze het blij spel in drie bedrijven Bombarie op de beauty-farm vertolkten. Het vol gende evenement in het kader van het 700-jarig bestaan van Brouwershaven is de historische optocht met als the ma spreekwoorden en oude gezegden die is gepland voor zaterdag 14 juni. Nadat mr. Boersma de deur van de Vergulde Garnaal had geopend, kwamen Jacoba van Beieren en Frank van Borsele uit het nieuwe museum. Een jeugdige deelnemer aan de zeepkistenrace klaar voor de start.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3