Robert van der Vegt verbetert uit 1971 daterend clubrecord Simone en Nicolette Stahlie boeken puike dressuurresultaten tijdens concours hippique Axel NIEUWSBODE Krachtsportbond betrapt veertien deelnemers op het gebruik van doping Rolski- en langlauf- vereniging SD treedt naar buiten Prominenten voor Sport Aid Zilver voor Bart van Haeringen op NK studenten Toernooizege Duiveland B-junioren Zeeuwse topbiljarters drie dagen in Zonnemaire Tennistoernooi Westerschouwen Rommelmarkt in de maak ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 mei 1986 Nr. 23934 9 HULST - Tijdens door het Hulsterse RKHAV georganiseerde atletiekwed strijden presteerde een aantal Delta Sport-atleten voortreffelijk. Er werden verschillende persoonlijke en clubrecords verbeterd. Robert Begemann ver overde een eerste plaats op de sprinttweekamp bij de senioren door de 100 en 200 meter te voltooien in respectievelijk 11,6 sec. en 23,5 sec. Een prestatie van formaat kwam op naam van C-junior Robert van der Vegt. Hij verbeterde een uit 1971 daterend clubrecord bij het kogelstoten. Leo de Pee overbrugde toen een afstand van 13.18 meter, terwijl Van der Vegt nu uitkwam op 13.82 meter. Werner Lodewijk: drie starts, drie persoonlijke records.... ZIER1KZEE - Tijdens wedstrijden onder auspiciën van de Koninklijke Ne derlandse Krachtsport Bond zijn in de tweede helft van het vorig jaar vier deelnemers betrapt op het gebruik van doping. Dat blijkt uit een evaluatie rapport, dat de KNKB heeft gepubliceerd. Dit jaar zijn nog eens tien atleten positief bevonden. Er werd gecontroleerd bij dertien wedstrijden in het ge wichtheffen, powerliften en worstelen. Bij de deelnemers werden 77 urine monsters afgenomen. Het onderzoek werd verricht door de Stichting Berg schot Centrum voor Onderzoek (BCO) in Breda en de afdeling farmacologie van de universiteit van Nijmegen. Van der Vegt boekte met zijn af stand een eerste plaats, maar hij liet die zege vergezeld gaan van nog een triomf. Bij het discuswerpen verbe terde hij zijn eigen clubrecord van 44.08 meter naar 47.60 meter en ook dat betekende dat hij de voltallige concurrentie de baas bleef. Op de 100 meter scoorde hij een tijd van 12,4 sec. De twee A-junioren Marcel de Jonge en Sander van Haeringen na men deel aan een sprinttweekamp. De Jonge noteerde op de 100 meter een tijd van 11,7 sec., terwijl hij op de 200 meter uitkwam op 24,2 sec. San- der van Haeringen had voor de 100 meter eentiende seconde meer nodig dan zijn clubgenoot, terwijl hij op de dubbele sprintafstand eentiende se conde sneller was. Evenaring Mark van de Riet toonde in Hulst aan, dat deze B-junior een van de grootste talenten van de Zierikzeese vereniging is. Hij gebruikte de wed strijden in Zeeuws-Vlaanderen als pleister op de wonde voor het niet doorgaan van een meerkamp in Ber gen op Zoom, waaraan hij oorspron kelijk zou deelnemen. Van de Riet realiseerde de opmer kelijkste prestatie op de 200 meter. Hij scoorde een tijd van 23,6 sec. en evenaarde daarmee een clubrecord van Adrie de Rijke uit 1966 Bin nen afzienbare tijd zal dit stokoude record stellig door Van de Riet uit de boeken worden gelopen. De 100 me ter legde Mark van de Riet af in 11,8 sec. en in de eindstand van het twee kampklassement bezette hij de twee de plaats. Van de Riet nam ook deel aan een werpdriekamp, waarin hij tot een derde plaats kwam in de to taalstand. Hij verbeterde het clubre cord bij het discuswerpen. Het oude record van Erik Jansen - 36.02 meter - werd door hem verbeterd tot 36.77 meter. Persoonlijke records waren er bij het speerwerpen (47.08 meter) en het kogelstoten (12.44 meter). Op het verspringen werd hij zoals zo vaak winnaar met een verste sprong van 6.35 meter. Bij de B-junioren kwam ook Ray mond van Mourik in actie. Hij liep de 100 meter in 12,3 sec. en voor de 200 meter had hij 25,3 sec. nodig. Van Mourik sprong tenslotte 5.47 meter ver. Danny Duinhouwer liep een per soonlijk record van 2.19,1 min. op de 800 meter, hetgeen een zevende plaats opleverde. De kogel wierp hij 8.93 meter weg, met de discus reikte hij tot 22.44 meter en met de speer scoor de hij 33.74 meter. Rogier van Veeken kwam bij het discuswerpen tot 23.64 ZÏERIKZEE - Dc Soedanese atleet Omar Khalifa arriveert vandaag - vrijdag - in Amsterdam. Hij is er om in Nederland de officiële start te ge ven aan het 'Sport Aid-project. In zijn weg naar het centrum van Amsterdag wordt Khalifa begeleid door een aantal prominenten. De voornaamste onder hen is vier voudig olympisch kampioen Fanny Blankers-Koen. Verder lopen ook mi nister Winsemius, wielrenner Gerry Knetemann, presentatrice Milou van Sprang en elfstcdenwinnaar Evert van Benthem mee. De tocht naar het Amsterdamse hart start omstreeks zes uur vanavond. De eigenlijke 'Sport Aid-manifestatie wordt zon dag gehouden. Op vijf continenten lo pen tenminste twintig miljoen men sen voor het goede doel, de oplossing van het voedselprobleem in Afrika. In Nederland nemen naar schatting 30.000 mensen deel op twaalf plaat sen, waar een tien kilometerloop wordt georganiseerd. AMSTERDAM - Er bestaat nu al een tekort aan 450 grafische vaklie den. Dat zei voorzitter M. Handgraaf van het Koninklijk Verbond van Gra fische Ondernemingen (KVGO) vrij dag tijdens de algemene vergadering van zijn organisatie in Apeldoorn. Handgraaf baseerde zijn uitspraak op een enquête van het KVGO onder grafische bedrijven, waarvan inmid dels 650 enquêteformulieren zijn ver werkt. meter, met de speer overbrugde hij 24.46 meter en bij het verspringen kwam hij tot 4.68 meter. Serge Ver schuur behaalde een vijfde plaats bij het hoogspringen met een hoogte van 1.50 meter en deze C-junior liep de 800 meter in 2.23,6 min. Ook Werner Lo dewijk was goed op dreef. Hij kwam op drie onderdelen aan de start en no teerde in alle gevallen een persoon lijk record. Bij het discuswerpen boekte hij zelfs een verbetering van tien meter met een afstand van 33.38 meter, hetgeen goed was voor een vierde plaats. Met de kogel kwam hij tot 10.67 meter wat hem naar de derde plaats bracht. Op de 100 meter scoor de hij 13,8 sec. Serge Schot sprong 1.40 meter hoog en had 15,5 sec. nodig voor de 100 meter. Erwin Gerards rea liseerde respectievelijk 1.20 meter en 15,4 sec. Ralph Koper Ook bij de D-junioren had Delta Sport een prima vertegenwoordiger in de persoon van Ralph Koper. Hij kwam met twee persoonlijke records terug uit Hulst. Bij het verspringen kwam hij als tweede uit de bus met een sprong over 4.35 meter, terwijl hij bij het kogelstoten zelfs 10.58 meter overbrugde, hetgeen hem de eerste plaats opleverde. Bij de B-meisjes kwain Suzanne Bergsma uit op de 800 meter. Zij vol tooide deze afstand in 2.45,5 min., hetgeen goed was voor een vijfde plaats. Op de sprinttweekamp no teerde zij respectievelijk 14,5 sec. op de 100 meter en 31,8 sec. op de 200 me ter. Edith Gerards liep de 800 meter in 2.51,3 min., goed voor een zesde plaats. Verder sprong zij 3.79 meter ver en gooide zij 12.00 meter met de discus. Citty van Aart overbrugde 3.81 meter bij het verspringen, haal de 15.40 meter met de discus en no teerde 15,3 sec. en 32,0 sec. op de sprint en de dubbele sprint. Jeska Doeswijk kwam als enige A-junior namens Delta Sport aan de start. Zij liet een persoonlijk record aanteke nen bij het kogelstoten met een af stand van 7.13 meter. Verder kwam zij met de speer tot 17.42 nieter en wierp de discus 18,00 meter van zich vandaan. ARNHEM - Twee Delta Sport- atleten namen deel aan de Neder landse atletiekkampioenschappen voor studenten, die werden afge werkt op de kunststof accommodatie van sportcentrum Papendal bij Arn hem. Bij het verspringen behaalde Bart van Haeringen een zilveren me daille door een sprong van 6.97 meter te laten aantekenen. Deze klassering is overigens niet zo verrassend, omdat Van Haeringen bij de betere verspringers van Nederland behoort. Zijn voornaamste concur renten studeren bovendien in Ameri ka. Op Papendal kwam hij tot een verste sprong van 7.30 meter, maar de jury verklaarde de sprong ongeldig. Hij heeft een persoonlijk record staan van 7.25 meter. Van Haeringen liep ook nog de 100 meter en voltooide deze afstand in 11,44 sec. Jan Konijnenburg nam deel aan de 800 meter. Hij realiseerde een persoonlijk record van 1.55,05 minu ten. Hij eindigde daarmee als negen de. De deelnemende Delta Sport- atleten studeren respectievelijk aan de universiteiten van Amsterdam en Maastricht. WISSENKERKE - De B-junioren- ploeg van Duiveland, die enige we ken geleden kampioen werd in groep 5 van de Zeeuwse juniorencompeti tie, behaalde een zege in het jaarlijk se GD de Smit-toernooi in Wissen- kerke. Behalve Duiveland werd aan het toei'nooi ook deelgenomen door Bru- se Boys, DBGC uit Oude Tbnge, Dilet tant uit Krimpen aan de Lek, Wol- phaartsdijk en Wissenkerke. Duiveland bereikte de finale met de organiserende vereniging Wissenker ke. De Oosterlandse formatie won hierin met 2-0. De zes verenigingen vaardigden ook ieder een C- juniorenploeg af. Hier eindigde Dui veland als vijfde. ZONNEMAIRE - Biljartvereniging Bominenede uit Zonnemaire organi seert het komende weekeinde 23, 24 en 25 mei een groots biljarttoernooi, waaraan wordt deelgenomen door twaalf spelers uit heel Zeeland. Het sterkste district Zeeuws-Vlaanderen is met zes spelers ook het sterkst ver tegenwoordigd, de twee andere dis tricten Walcheren/De Bevelanden en Schouwen-Duiveland vaardigen ie der drie spelers af. Het toernooi is een driekamp, waarbij de spelers elkaar bekampen in het kader 38/2, het bandstoten en het driebanden. Er wordt in drie pou les van vier spelers gespeeld. De in deling wordt een half uur voor het be gin van het toernooi (vrijdagavond 23 mei om zeven uur) bij loting vastge steld. De prijsuitreiking van het toer nooi, dat in het clubgebouw van de organiserende vereniging - café Bom- menede - wordt verspeeld, is zondag middag omstreeks vijf uur. Namens Zeeuws-Vlaanderen ko men F. Bakker, A. van Eenennaam, F. Hunting, P. Snelders, T. Tas en J. Zwanink in actie. Walcheren/De Be velanden vaardigt J. Bruynzeel, A. van Iwaarden en J. Alleyn af, terwijl Schouwen-Duiveland wordt verte genwoordigd door G. Monster, P. Vij verberg en H. Wielaard. De wedstrijdleiding is in handen van J. van Almkerk en A. Oosse, terwijl A. Schouwenaar als hoofdarbiter op treedt. Ook de rubriek 'Speel uw spel' werd als teamwedstrijd verreden. Lange tijd leek het erop, alsof Neder land hier individueel een dubbele ze ge zou boeken. Simon den Exter en Tristan en Sandy den Exter met Or- kan de Normandie verzamelden bei de 1310 punten, maar zij werden van de leiding gereden door de Pool Sta- nislaw Helak met Dalamiers, die tien punten meer vergaarden. Tben moest de Belg Yvan Wuytack met Wattmann evenwel nog starten. Door twee keer de zwaarwegende en dus veel punten opleverende joker met succes te over bruggen kwam hij uit op 1410 punten, een totaal dat ruimschoots voldoende bleek voor de overwinning. Laurice Boonman kwam met Vident uit op 1030 punten. In het landenklasse- ment werd Nederland hier winnaar met 946 punten als gemiddelde, Polen klasseerde zich als tweede met 895 punten en de derde plaats ging naar België met 890 punten. In het Z- springen bij de pony's toonde Arian- ne Hanse andermaal haar capacitei ten met de pony Liza. Na een foutloos parcours belandde zij met drie ande re combinaties in de barrage. In de barrage bleef slechts een combinatie foutloos. Luctor et Emergo-amazone Ilja Swets en haar pony La Eanair werden zo de winnaars. Sandy den Exter eindigde met Sapai als tweede met vier fouten en de derde plaats ging naar Jeroen Goossens met Ra- mora Kayam. Arianne Hanse en Liza klasseerden zich op de vierde plaats door een mindere tijd dan de num mers twee en drie. In de L-klasse was er een eerste prijs voor Eline Struyk met Pascal. Zij bleef twee keer fout loos, hetgeen haar het oranje lint opleverde. Dressuur Het Schouwse Ruiters-pony-achttal werd in de L-klasse bij de afdelings- dressuur tweede met 115 punten. De ze score is zeker niet slecht bij een de buutoptreden. De overwinning ging overigens naar de Zwinruiters uit Het evaluatierapport is opgesteld door Piet van der Kruk, de voorzitter van de KNKB. De verenigingen, die aan de wedstrijden deelnamen, wa ren tevoren op de hoogte gebracht van het onderzoek. Het onderzoek werd gefinancierd door het ministerie van wvc, dat 25.000 gulden beschikbaar stelde. Drie bij de KNKB aangesloten atleten waren het vorig jaar bij inter nationale wedstrijden op het gebruik van doping betrapt. Vervolgens besloot de bond de bestrijding krach tig ter hand te nemen. Onder controle De commissie bestrijding doping- gebruik heeft de werkzaamheden dit jaar voortgezet, nadat het ministerie een aanvullende subsidie van 7500 gulden verleende. Van der Kruk ver klaart dat zijn bond de dopingproble- matiek onder controle heeft. De KNKB wil de controles voortzetten, maar de financiële mogelijkheden daartoe ontbreken. Van der Kruk zegt zijn hoop te hebben gevestigd op het Nederlands Centrum voor Do- pingvraagstukken (Necedo). „Hoewel het Necedo de daarvoor in aanmerking komende bonden niet kan subsidiëren, kan vermoedelijk wel bevorderd worden, dat er contro les worden uitgevoerd", zegt Van der Kruk. „Het zou jammer zijn als wij onze activiteiten zouden moeten sta ken of op een zeer laag pitje zouden moeten zetten. Als de pakkans sterk vermindert, zullen er toch weer zijn, die het risico nemen en zich bedienen van verboden middelen. Onze enige kans ligt dan nog in het verrassingse lement. Dus wel wedstrijden bezoe ken, maar niet overal monsters afne- Nieuwvliet met 119 punten. Bij de paarden ging de zege zeer overtui gend naar het achttal van de Oranje- ruiters uit Axel, die 132 punten bij el kaar reden. Bij de individuele dressuur was er in de Z-klasse bij de pony's een score van 99 punten voor Marjan Jumelet met Romeo. De Bru-amazone speelde daarmee een bescheiden rol. De over winning in deze klasse kwam toch bij een Schouwen-Duivelandse com binatie terecht. De voor de LR en PC Noord-Beveland uit Kortgene uitko mende Kerkwerfse Simone Stahlie scoorde met Maby 121 punten en bleef daarmee tien punten voor op Wilma Beun met Ajax van Oranje zon. In de M-klasse was er een vierde plaats voor Arianne Hanse met Liza. Deze combinatie scoorde 114 punten en bleef negen punten achter op win nares Elianne de Feyter met Bres van Luctor et Emergo. In de L2-klasse blijkt Rianne Bo- lier met Rocco minder eenvoudig aan de winstpunten te kunnen komen. Met 113 punten kwam zij niet verder dan een middenmootpositie. In de Li- klasse was er meer succes voor club genote Annette van der Have met Fanny. De Schouwse Ruiters-combi- natie scoorde nipt een winstpunt met 120 punten. Nog beter deed Nicolette Stahlie het met Diamond. Met 129 punten werd de Kerkwerfse Noord- Beveland-combinatie winnares in haar ring. In een andere ring klas seerde zij zich als tweede met hetzelf de puntentotaal maar met een andere pony: Wowser. De Schouwse Ruiters- vertegenwoordigers Lenny den Boer met Sandor, Sandra Fierens met Re- sod en Eline Struyk met Pascal scoor den respectievelijk 114, 107 en 105 punten. In de B-dressuur was er het beste eilandelijke resultaat voor Christine Simonse met Layla met 123 punten, waarmee de amazone van de Schouwse Ruiters als derde eindigde. Gouwe Reijers-combinatie Wanda Lauwereins werd met Scaldis CT eer ste met 128 punten. Sonja de Feyter men. Voor een goede en regelmatige controle dienen we te beschikken over ongeveer dertig mille per jaar. De KNKB kan die onmogelijk op hoesten". BURGH-HAAMSTEDE - Tennis vereniging Westerschouwen hield een toernooi, waarbij louter en kelspelen werden afgewerkt. Bij de dames kwam de overwin ning terecht bij Truus Kort, terwijl de poedelprijs naar Ciska van Her pen ging. Bij de heren won Gerrit Kruithof en Paul Meuldijk werd poe delprijswinnaar. De prijzen werden uitgereikt door Gerard Boekholt. SCHARENDIJKE - Leden van de Scharendijkse sportvereniging ZSC halen morgen - zaterdag 24 mei - spullen op in deze Middenschouwse kern, die mettertijd kunnen worden verkocht op de rommelmarkt, die ZSC organiseert. De rommelmarkt van sportvereni ging ZSC wordt dit jaar gehouden op zaterdag 5 juli. De leden van de sport vereniging maken morgen hun op- haaltocht door Scharendijke vanaf half tien. scoorde met Melcha 118 punten, Ari- na de Oude kwam met Smitty tot het zelfde totaal en Chantal van Deyzen bleef met Ramiro steken op 110 pun ten. Bij de paarden leverde de Z2- dressuur een overwinning op voor Centien Krijger met haar paard Ur- gento. De winnende combinatie scoorde 129 punten, een meer dan Kees Steendijk met Boy. De Zl- dressuur werd gewonnen door Jan Meyers met Mr Abgar met 132 pun ten, waarmee Lieveke Goossens en Silven ruimschoots werden terugge wezen. De Oranjeruiters-combinatie scoorde 125 punten. Lieveke Goossens eindigde met Verona eveneens als tweede in de M2- dressuur. Zij moesten met 128 punten vier punten toegeven op winnares Marleen van Doeselaar met Pagasus. In de Ml-klasse pakten Suzan Mal corps en Zorose het oranje rozet. De Zwinruiters-combinatie scoorde 136 punten. De in deze klasse debuteren de Ingcrli Vroon vergaarde met haar paard Valentijn 109 punten, waar mee de Westelijk Schouwen- combinatie het overigens nog beter deed dan Schouwse Ruiter Laurice Boonman die met Vident bleef ste ken op 103 punten. In de L-klasse was er succes voor Corrie Krabbe met Os- gar. De jeugdige amazone uit Sir- jansland eindigde als tweede met 127 punten. Truus Duvekot cn Rosita kaapten het oranje rozet weg met een punt meer. Westelijk Schouwen- secretaresse Mary Tuk vergaarde met L'Esprit 116 punten cn Laurice Boonman bleef met Wildeman ste ken op 100 punten rond. NIJVERDAL - De FNV wil met een nieuw kabinet van CDA en VVD pro beren meerjaren-afspraken te maken over de hoofdlijnen van het te voeren sociaal-economisch beleid. Dat heeft FNV vice-voorzitter J. Stekelenburg donderdagavond op een vakbonds vergadering in Nijverdal verklaard. AMSTERDAM - Viditel, de openba re videotekstdienst van de PTT, wordt gekoppeld aan zijn Wcstduitse evenknie Bildschirmtext. PTT-direc- tcur ir. C. Wit en de Westduitse staats secretaris voor PTT-zaken, dr. W. Flo- rian, hebben donderdag in Amster dam tijdens het Tfeleport-eongres een samenwerkingsovereenkomst onder tekend. HILVERSUM - Het aantal leden/ donateurs van Amnesty Internatio nal in Nederland is met ruim 15.000 gestegen tot boven de grens van 100.000. Dat is vooral te danken aan de AVRO-jubileumuitzending voor Amnesty die door ruim 1.5 miljoen mensen werd gevolgd. Dit is donder dag bekendgemaakt door de AVRO. BURGH-HAAMSTEDE - De sinds enkele dagen bestaande Rolski- en langlaufvereniging Schouwen-Duiveland treedt zondag 25 mei voor de eerste keer naar buiten via een 'open dag', die als een kennismakings dag geldt. Iedereen die een kijkje wil nemen vanwege interesse of aan komende interesse voor het rolski- dan wel langlaufgebeuren is van harte welkom bij manege Lisiduna in Burgh-Haamstede. ÏÏJ--zk*-. Penningmeester Rien Staats demonstreert de rolski aan zo maar een passant. De 'open dag' wordt gehouden van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. Liefhebbers die willen deelnemen aan rolski-activiteiten die nen een geringe tegemoetkoming in de kosten bij te dragen. Er kan sfeer geproefd worden onder leiding van instructeur Cor Muller, die ook deel uitmaakt van het voorlopige dagelijks bestuur van de nieuwe vereni ging- Muller is secretaris. Thca van der Duijn treedt op als voorzitter en Rien Staats fungeert als penningmeester. Het bestuur wordt gecomple teerd met twee leden. Bedoeling van de 'open dag' is ondermeer het le denbestand zo snel mogelijk op een behoorlijk peil te brengen, waar door dc nieuwe vereniging zich kan bedruipen. Momenteel prijken een kleine vij ft ig leden op de ledenlijst. Het ligt in de bedoeling om op korte termijn te komen tot vaste verenigingsavonden en deel te gaan nemen aan landelijke evenementen. ..Iemand die het een keer heeft gedaan, heeft de smaak te pakken en blijft het zeker doen", is de stelregel van de initiatiefnemers AXEL - Aan het internationale concours hippique, dat traditioneel in Axel werd georganiseerd, nam ook een aantal combinaties van eilandelijke verenigingen deel. Onderdeel van dit concours was een landenwedstrijd springen met ploegen uit Polen, België en Nederland. In de Nederlandse ploeg was ondermeer een plaats inge ruimd voor Laurice Boonman met zijn paard Vident. Te gen de Poolse equipe was geen kruid gewassen. De eerste zes plaatsen waren voor Poolse paarden. Samen bleven zij foutloos. Piet Huige eindigde met Salerno als eerste niet-Pool op de zevende plaats. Laurice Boonman scoor de met Vident vier fouten op het door Kerkwervenaar Anton Hanse gebouwde parcours.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9