College Zierikzee doet voorstel toetreding DGD Loterijvereniging viert gouden bestaansjubileum streeknieuws Vertrouwenscommissie wegens benoeming nieuwe burgemeester SAMAN BV Voorstel aan Zierikzeese gemeenteraad Op grond van inhoudelijke en financiële argumenten gordijnstoffen? 52 ploegstoffen natuurlijk! 'Kans van Slagen' voor het eerst met de vrouwen erbij! Inbraak in sportshop ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 23 mei 198(5 Nr. 23934 3 ZIERIKZEE - Het college van Zierikzee stelt de ge meenteraad voor een zogenaamde vertrouwenscommis sie in te stellen wegens de vervulling van de burgemees tersvacature. Tevens dient voor deze commissie een verordening te worden vastgesteld. Het voorstel komt aan de orde in de gemeenteraadsvergadering op maan dag 26 mei, aanvang 19.30 uur. Inmiddels werd in de staatscou rant een publicatie van de minister van binnenlandse zaken opgenomen, waarin hij ter kennis van belangheb benden brengt, dat de mogelijkheid van sollicitatie wordt opengesteld naar het ambt van burgemeester van Zierikzee, dat met het vertrek van burgemeester Th. H. de Meester per 1 september vacant wordt. Sollicitaties dienen voor 30 mei te zijn ingezonden aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland. De commissaris heeft de raad in middels verzocht de opvattingen mee te delen over de aan de te benoemen burgemeester te stellen eisen van be kwaamheid en geschiktheid. Tevens heeft hij te kennen gegeven - op grond van opgedane ervaringen - voorkeur te hebben voor het bijwonen van een voor dat doel belegde raadsvergade ring. Het college is van mening, dat een dergelijke speciale raadsvergade ring openbaar zou dienen te zijn. Selectie Op verzoek van de commissie ver strekt de commissaris de commissie uit de sollicitanten een selectie van kandidaten. Bij deze selectie gaat het om personen, van wie de commissaris vindt, dat zij in beginsel voor benoe ming in de vacature geschikt zijn. De commissaris streeft er naar de com missie op zijn minst zoveel namen te verstrekken als hij voor benoeming bij de minister denkt te kunnen aan bevelen. Nadat de commissie op basis van de door de commissaris verstrekte gegevens en aan de hand van de con tacten met de geselecteerden haar standpunt heeft bepaald, deelt zij dat schriftelijk en gemotiveerd aan hem mee. Ruimte voor minderheids standpunten der commissieleden zal worden geboden. Bij het opstellen van een aanbeve ling aan de minister betrekt de com missaris de opvattingen van de com missie. Als bij de benoeming van de burgemeester is afgeweken van de opvattingen van de commissie zal de minister de commissie informeren over de motieven die tot deze afwij king van het inspraakresultaat heb ben geleid. Voorzitter De meerderheid van het college heeft in de verordening op voorhand vastgelegd, dat de loco-burgemeester L. J. van Gastel lid van de commissie is en tevens als voorzitter optreedt. Wethouder J. Groen echter geeft er de voorkeur aan de aanwijzing van de voorzitter aan de vertrouwenscom missie zelf over te laten. Aan het bij voorbaat aanwijzen van de loco burgemeester tot voorzitter kleeft naar zijn mening het bezwaar, dat de raadsfractie, waaruit de loco-burge meester afkomstig is, op voorhand beperkingen worden opgelegd in het voordragen van kandidaten uit haar midden voor het lidmaatschap van de commissie. ZIERIKZEE - Het college van b en w van Zierikzee stelt de gemeenteraad voor alsnog te besluiten tot toetre ding tot de Districts Gezondheidsdienst (DGD) Zeeland met ingang van 1 juni. Dit voorstel tot toetreding komt aan de orde in de gemeenteraadsvergadering op maan dagavond 26 mei in de raadzaal van het stadhuis, aan vang 19.30 uur. Het college laat in haar toelichting weten op grond van inhoudelijke en financiële argumenten tot dit voor stel te zijn gekomen. De meerderheid van de Zierikzeese raad sprak zich destijds tegen toetreding tot de DGD uit. De fracties van PvdA en RU én raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester toonden zich toen reeds voorstander van toetreding. Aanleiding van heroverweging van dat toen genomen afwijzende besluit, vormde onder meer de opheffing van de Schoolartsendienst Schouwen- Duiveland, Tholen, Sint Philipsland en Oostelijk Zuid-Beveland. De raad gaf het college in dit verband op dracht om haar zo snel mogelijk te in formeren over de gevolgen die voor Zierikzee verbonden zijn aan: hetzij afname van een pakket jeugdgezond heidszorg op contractbasis van de DGD; hetzij toetreding als volwaar dig deelnemer tot de DGD. Als de raad, op voorstel van het col lege, inderdaad tot dat laatste be sluit, stellen b en w tevens voor wet houder J. Groen te benoemen als lid in het algemeen bestuur van de DGD en wethouder P. de Rijke tot plaats vervangend lid. Ontbijthuis De heren A. Koster en E. Boelman hebben bezwaar aangetekend tegen de weigering van het verlof voor vestiging van een ontbijthuis in het pand Nieuwe Bogerdstraat 10. Gelet op het reeds aanwezige aantal horeca bedrijven in deze omgeving, zijn b en w van oordeel dat vestiging van een dergelijk bedrijf zal leiden tot over- concentratie van horeca-/verlofbe- drijven in deze buurt. Elke nieuwe vestiging in dat stadsdeel zal naar de meping van het college van negatieve invloed zijn op de woonomgeving. B en w stellen de raad voor het beroep schrift van genoemde heren onge grond te verklaren. Om het de heer L. D. Borsboom mo gelijk te maken een garage en gara geberging te bouwen aan het 's Heer- Lauwendorp wordt de raad voorge steld een voorbereidingsbesluit te nemen. Hoewel het plan in strijd is met de oorspronkelijke bestemming, is het college van mening dat de thans voorgenomen bebouwing een verbetering voor de omgeving zal be tekenen. De werkzaamheden in het gebied achter de Baden Powellweg vorderen dermate, dat het college het gewenst acht het hele gebied thans van een naam te voorzien. Mede vanwege de historische achtergronden werd de streekarchivaris hierover geraad pleegd. Deze kwam met de suggestie om het parkeergebied te vernoemen naar de aldaar in vroeger tijden gele gen Gasthuisboomgaard. B en w vin den dit een zeer goede gedachte, ook al omdat door deze benaming er te vens verband zal .worden gelegd- met het reeds aanwezige andere parkeer gebied Mosselboomgaard. Zij stellen de raad dan ook voor te besluiten tot de naam Gasthuisboomgaard. Ruiling grond In verband met de realisering van achttien appartementen aan de Grachtweg door Bij de Vaate Project B.V. i.o. wordt de raad voorgesteld te besluiten tot ruiling van twee perce len grond. Het blijkt namelijk dat een klein gedeelte van de apparte menten op gemeentegrond zou wor den gebouwd en dat een klein gedeel te van de parkeerplaats en het trottoir op particulier eigendom zou worden gerealiseerd. Uit stedebouw kundig oogpunt bezien is het gewenst dat de bebouwing zodanig wordt ge situeerd, dat de voorgevel van de ap partementen bijna evenwijdig aan de weg komt te staan. Om te komen tot een logische grens ten opzichte van de bebouwing, wordt de grondruil voor gesteld. De ruil houdt in dat een strook grond met een oppervlakte van 60 m2 door Bij de Vaate Project BV i.o. aan de gemeente wordt overge dragen en dat een strook grond met een oppervlakte van 15 m2 aan ge noemde onderneming wordt overge dragen. Het college stelt de raad verder voor geen medewerking te verlenen aan de aanschaf van overgordijnen en vervanging van de zachtboardpla- fonds in de prot. chr. basisschool J. L. De Jongeschool. B en w zijn van me ning, dat de hier gevraagde voorzie ningen de normale eisen, aan het ge ven van onderwijs te stellen, zouden worden overschreden. Het college stelt voor wel medewer king te verlenen aan het verzoek van dezelfde school betreffende de aan schaf van speelwerktuigen. De raadsagenda vermeldt verder onder meer voorstellen tot: wijziging van de legesverordening wegens de centralisatie van de afgifte van rijbe wijzen; vaststelling verordening on- roerendgoedbelastingen 1987; aan koop voetpad/stoep, gelegen tussen parkeerterrein Mosselboomgaard en het Vrije van de heer F. A. Slappen- del; uitbreiding van het aantal ge meentelijke vertegenwoordigers in het bestuur van de Stichting Jeugdso- ciëteit Brogum en vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen naar aanleiding van eerder genomen raadsbesluiten. Benoemingen welzijnscommissie Zierikzee ZIERIKZEE - In de Zierikzeese ge meenteraadsvergadering maandag avond 26 mei zullen de nieuwe leden en plaatsvervangende leden uit het particulier initiatief in de advies commissie voor het welzijnsbeleid worden benoemd. Teneinde over de benodigde kandi daten te kunnen beschikken, werd een advertentie geplaatst, waarin in woners van de gemeente Zierikzee werden opgeroepen zich voor een eventueel lidmaatschap van de ad viescommissie aan te melden. Op de ze advertentie hebben tien kandida ten gereageerd; daarvan is er echter één niet uit Zierikzee afkomstig, zo dat deze sollicitatie om formele rede nen verder buiten beschouwing is ge laten. Voor de sector maatschappelijke dienstverlening wordt voorgesteld de heer J. van der Veer te benoemen en mevrouw L. Kneepkens-Schraver als zijn plaatsvervangster. Voor de sector educatie komen b en w met het voor stel mevrouw J. L. Bil-Roskam te be noemen en mevrouw E. Buis-Harder als haar plaatsvervangster. Twee per sonen worden voorgedragen voor de sector sociaal-cultureel werk, te we ten: de heer ir. J. de Kreuk en me vrouw J. A. van Kooten. De heer B. van der Lelie wordt voorgesteld als plaatsvervanger. Ten slotte wordt me vrouw H. Gilden-van Geesbergen voorgesteld als te benoemen commis sielid voor de sector emancipatie, ter wijl,- volgens het voorstel van b en w - mevrouw B. Bijlsma-Boelsma als plaatsvervangster benoemd zou kun nen worden. HULST - De 49-jarige Belgische buschauffeur J. Dullaert uit Stekene is donderdag door een verkeersonge val in Hulst om het leven gekomen. Volgens de politie werd hij aangere den door een truck met oplegger. In de bus, die de dienst onderhoudt tus sen Hulst en het Belgische Sint Ni klaas, zaten op dat moment geen pas sagiers. Advertentie zijn verkrijgbaar bij 't lange uus havenpark 20 zierikzee tel. 01110-3727 ZIERIKZEE - „Ja, de vereniging heet 'Kans van Sla gen', maar je zou beter 'Louw-kans' kunnen zeggen, want we hebben in al die vijftig jaren nog nooit een grote prijs gewonnen", lacht de éénennegentigjarige heer J. van der Welle tijdens een gesprekje naar aanleiding van het gou den bestaansjubileum van de Loterijvereniging, sinds een halve eeuw gevestigd in het Huis van Nassau. Samen met zijn vierentachtigjari- ge broer de heer D. van der Welle is hij sinds de oprichting lid van 'Kans van Slagen' en hoewel het hen geen grote geldprijzen heeft opgeleverd, heeft de gezelligheid van de loterij vereniging hen geen kwaad gedaan, getuige hun beider sprankelende vi taliteit. Dat geldt overigens niet alleen voor de gebroeders Van der Welle. 'Kans van slagen' telt meerdere leden van respectabele leeftijd en huidig voor zitter A. Struijk becijfert dan ook even snel dat de gemiddelde leeftijd toch wel tussen de vijfenzestig en ze ventig jaar moet liggen. ,,Het gaat prima, die contacten tus sen ouderen en wat jongeren", laat Struijk er meteen op volgen en hij hoopt, dat het ook nog jarenlang zo zal blijven. Daar is ook alle kans op, misschien wel meer kans dan op 'De Honderd duizend', want de Lotcrijvereniging is van begin af aan voornamelijk een gezelligheidsclub geweest en het maximumaantal toegelaten leden van vijfentwintig kon altijd worden bereikt. Initiatiefnemer tot 'Kans van Sla gen' vijftig jaar geleden was de heer A. van Geesbergen. parttime-kelner in het Huis van Nassau tijdens de we kelijkse beursbijccnkomsten. Hij nam op 31 mei 1936 de voorzitters functie op de schouders en wist zich bijgestaan door de overige bestuurs leden, te weten: J. Stcutel (secretaris), W. den Boer (penningmeester) en de commissarissen A. L. Klompe en J. M. Olree. Laatstgenoemde is thans nog steeds als erevoorzitter bij de Lo terijvereniging betrokken. Gezelligheid ,,De gezelligheid stond altijd bo venaan". zo memoreren de gebroeders Van der Welle en de heer A. C. van der Linde, eveneens één van de oudere le den, kan dat volmondig bevestigen. Hij erkent, dat voornamelijk mid denstanders en boeren destijds lid werden van deze Loterijvereniging. Een gegeven, dat in de loop van de ja ren veranderde. Een heel staatslot kostte in die be gintijd 80,—. Een heel bedrag, zeker voor die tijd en huidig voorzitter Struijk en penningmeester T. C. J. Simmers uiten daar dan ook even hun twijfels over, maar de gebroe ders Van der Welle zijn volkomen ze ker van de zuiverheid van hun herin nering. Eens in de twee maanden vond de trekking plaats. De leden betaalden een contributie van 0,75 per maand en daar werden een stuk of vier ge deelten (bijvoorbeeld zogenaamde twintigjes) van loten voor aange kocht. „Kans van Slagen" is er nooit aan failliet gegaan, maar om nou te zeggen, dat het de club geen windeie ren heeft gelegd, zou wat overdreven zijn. Het hoogste resultaat, dat in de afgelopen vijftig jaren namelijk werd behaald was een prijs van 400,-. Het zal dan ook direct duidelijk zijn. dat hun gezamenlijke wens: als club een fijne reis naar het buiten land maken, nog steeds op vervulling wacht. ,,Wie die prijzen in de loterij nou ei genlijk wel winnen, weet ik niet. maar wij in elk geval niet", lacht Simmers, die samen met zijn vader en drie broers al jaren lid is van 'Kans van Slagen'. Geprezen Zijn beheer van de financiën wordt in vele toonaarden geprezen door de oudere leden. Elke twee maanden krijgen ze van hem een overzicht van de stand van zaken. Er is tussen vijftig jaar geleden en nu natuurlijk wel wat veranderd. De contributie bedraagt nu bijvoorbeeld geen 0,75 meer, maar ƒ5,— per maand. Daar worden dan elke maand vier hele loten voor gekocht, die zoals wellicht bekend nu 25,— per stuk kosten. Wat niet veranderd is in de afgelo pen vijftig jaar is het feit, dat vrou wen geen lid mogen zijn van de Lote- rijvereniging. „Nee, we zijn een mannenkransje en dat ging toch al tijd leuk", vindt J. van der Welle. Wat hem betreft hadden 'die wuu- ven' op de grote feestavond ter ere van het gouden jubileum nou ook niet direct hoeven te komen, maar het bestuur en het overgrote deel der le den heeft anders beslist. „We gaan op die feestavond op zaterdagavond 24 mei een unicum beleven", zegt voor zitter Struijk: „Dan mogen voor het eerst de vrouwen meekomen". Op de vraag of nu ook het lidmaat schap voor vrouwen zal worden open gesteld wordt echter resoluut 'nee' ge schud. „Daar wachten we weer vijftig jaar mee", grapt Van der Welle. Hij voegt er nog aan toe, dat het zater dag voor hem toch wel een 'zware dag' gaat worden, want het belooft een lekker etentje te worden op dat jubileumfeest van de Loterijvereni ging, maar voorafgaand moet hij 's middags om vier uur ook al naar een diner. Nou, hij zal wel zien, met een .gezonde honger zal het best lukken! Jaarvergadering- Een hoogtepunt in het verenigings jaar van 'Kans van Slagen' is altijd de jaarvergadering, die - afhankelijk van de datum waarop alle leden be schikbaar zijn - rond februari/maart wordt gehouden. Na een kort huis houdelijk gedeelte wordt er dan ook een gezellig etentje gehouden en daarna wordt er gedobbeld. Tussen tijds vindt er ook een verloting plaats, waar - traditiegetrouw - de le den ieder een prijsje voor meebren gen. Verder worden er zo om de twee maanden gezellige avondjes gehou den, tijdens welke een borreltje uit de kas kan worden geoffreerd en tij dens welke elk lid dat verjaard is, een rondje geeft. Bestuur en leden van 'Kans van Slagen' zijn vastbesloten daar nog jaren mee door te gaan, 'honderdduizend' winnen of niet. Het jubileumfeest zaterdagavond in het Huis van Nassau begint om streeks zeven uur met ontvangst met koffie en twee consumpties. Om streeks acht uur zal het feestdiner worden geserveerd.Penningmeester Simmers laat weten, dat voor deze feestavond een aardig fonds is ge vormd door middel van een extra bij drage van 5,— per maand. Ten slotte zal de avond met een ge zellig samenzijn worden besloten, tij dens welk nog een verloting met mooie prijzen zal worden gehouden. Het huidig bestuur van de thans ju bilerende Loterijvereniging wordt naast de heren Struijk en Simmers gevormd door: A. W. Ligtendag, H. Koster en C. Hagestein. Een gesprekje met twee huidige bestuursleden en enkele ouwe getrouwen binnen de gelederen van de loterijvereni ging. V.l.n.r. J. van der Welle, A. Struijk. A. C. van der Linde. T. C. J. Simmers en D. van der Welle. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 ZIERIKZEE Bazar Ten bate van de zending in de derde-wereld landen houdt de Christelijke Gereformeerde Kerk in Zierikzee op zaterdag 23 mei een ba zar. De plaats is de Driehoek, Kerk hof Nz, aanvang 09.00 uur. Op de ba zar: rommelmarkt, diverse spelen, een koffiehoek, een kledingkraam, bloemen en planten, een rad van avontuur en nog andere attracties. UW Op de Paardenmarkt, woensdag 4 juni, zal de UW-afdeling weer pre sent zijn met de verkoop van Goudse stroopwafels. De opbrengst komt ten goede aan het vrijwilligerswerk ten bate van zieken en bejaarden. BURGH-HAAMSTEDE, WESTENSCHOUWEN Collecte Astma Fonds De collecte ten bate van het Astma Fonds heeft in Burgh-Haamstede en Westenschouwen 2329,25 opge bracht. Gevers en collectanten wor den hartelijk bedankt. SCHARENDIJKE Collecte Astma Fonds De kollekte voor het Astma Fonds heeft in Scharendijke, Ellemeet en omstreken het mooie bedrag van 1294,55 opgebracht. Geefsters, ge vers en collectanten hartelijk dank. OOSTERLAND Verkoping De Vereniging De Schutse zal op dinsdag 27 mei een verkoping houden in dorpshuis Oosterhof aan de St. Joostdijk ten bate van verstandelijk gehandicapten. De openingstijden zijn van 14.00-17.00 uur. NIEUWERKERK Bejaardenreis De leden van de bejaardensociëtei ten Ouwerkerk en Nieuwerkerk ma ken woensdag 28 mei een middag- tocht door Noord-Brabant met een koffiestop in Breda, terwijl in Hoo- gerheide het diner zal worden ge bruikt. Voor zover de ruimte in de bus het toelaat kunnen ook niet-leden de ze reis meemaken. BRUINISSE - Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donder dag ingebroken in Sportshop Damen op het recreatieterrein van Aquadel- ta. De daders zijn de winkel binnenge komen door middel van braak en hebben, volgens de aangifte van me vrouw H. D. - v. D., sportkleding mee genomen ter waarde van 15.000 gul den. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Bezorging (van 18.00-19.00 uur): 01119-1941. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar 1 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag. donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3