Vrouw en Geloof verzorgt dienst in Gasthuiskerk streeknieuws stukken Twee actiefilms in in de Concertzaal Goud- en zilver winkelt je Lange Reke in Renesse Wereldwinkel organiseert ver koopactie Nicaragua Pelsdierenfokkerij MIDDEN MIDDENSTAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 mei 1986 Nr. 23933 Als vrouwen aan het woord komen99 ZIERIKZEE - „Als vrouwen aan het woord komen", is de titel van de dienst, die op zondagochtend 25 mei - aan vang 11.00 uur - door de Werkgroep Vrouw en Geloof zal worden verzorgd in de Gasthuiskerk te Zierikzee. Voor de leden van de werkgroep betekent dat voor de tweede maal een naar buiten treden in de vorm van een voor ie dereen openstaande kerkdienst. Een dienst, tijdens wel ke - ongetwijfeld evenals vorig jaar - met sprekende voorbeelden duidelijk zal worden gemaakt hoe de Bijbel met vrouwenogen kan worden gelezen en het geloof der halve ook anders kan worden beleefd, dan zoals eeuwen lang door mannen verkondigd. De Bijbel immers werd door man nen geschreven en door mannen uit gelegd. De daaruit gevormde patro nen en structuren kunnen vrouwen vaak voor problemen en vragen stel len, waar ze vanuit dat patriarchaal beleden geloof, geen antwoorden op hebben. Er ontstaan binnen dat ge loof dan soms zeer hoge drempels voor vrouwen. Dat althans is de ervaring, die drie woordvoersters: Jenny Schneider, Henny Gilden en Jessica Prager ook voelden binnen de Werkgroep Vrouw en Geloof. ,,De ontdekking, dat je toch over die hoge drempels heen kunt komen, werkt daarom zo bevrijdend", consta teert Jenny: ,,dat opent zoveel nieuwe vergezichten". Persoonlijke schuldgevoelens Tfen gevolge van die oude ge- loofsstructuren kampen vrouwen, volgens haar, vaak met persoonlijke schuldgevoelens. Het moet voor hen een heerlijke ontdekking zijn, dat bijvoorbeeld ook zaken als relatie problemen en incestervaringen bin nen de werkgroep bespreekbaar wor den. Van groot belang daarbij is, dat het eigen verhaal kan worden verteld en dat daar ook naar wordt geluisterd ROTTERDAM Bij sloopwerk zaamheden aan een opslagtank op een terrein aan de Coloradoweg in Rotterdam is woensdag de 38-j.xrige J. Meerwijk uit Lelystad om het leven gekomen. De man werkte op vijftien meter hoogte aan de tank toen de tan- kwand plotseling naar binnen klapte. zonder interrumperende kantteke ningen als 'ja, maar, dat voel je toch verkeerd aan' of iets dergelijks. De wijze waarop de betreffende vrouw zich binnen het geloof voelt en wat haar ervaringen zijn, vormen haar eigen verhaal, dat overeind wordt gehouden. De leden van Vrouw en Geloof hebben kunnen constateren, dat er onderling overi gens veel herkenning is tussen die ge voelens en ervaringen en dat opende de weg om daar gemeenschappelijk mee aan de slag te gaan. Met vrouwenogen de Bijbel lezen, vormt daar een belangrijke pijler voor. Dat kan heel bevrijdend wer ken. Mannen en vrouwen leggen im mers altijd al accenten vaak anders, dus ook ten aanzien van het geloof. Zomaar een voorbeeld hiervan vormt het Bijbelverhaal over de over spelige vrouw. Als mannen dit ver haal uitleggen, wordt gesproken over de wijze waarop die vrouw voor Je zus werd gesleept en hoe zich over haar hoofd heen een theologisch de bat ontstond. „Hoe zou die vrouw zich hebben gevoeld?", is een vraag, die bij mannen niet aan de orde komt, maar waar een vrouw zich wel mee geconfronteerd weet. Discussie Op een bevrijdende wijze de Bijbel ROTTERDAM - In voering van een geautomatiseerd transportbegelei dingssysteem (TBS) in de Rotterdam se haven heeft effect op minimaal 6000 en maximaal 13.000 arbeids plaatsen in de haven. Hoeveel banen daadwerkelijk verloren gaan, is nog niet aan te geven. lezen, kan ook de discussie met man nelijke predikanten en met de leden binnen de eigen kerkelijke groep op gang brengen. Met behulp van de bij eenkomsten van Vrouw en Geloof zal men, volgens de woordvoersters, kri tischer binnen het geloof komen te staan, maar ook veel weerbaarder. Blijk Een blijk van die weerbaarheid vormt wellicht ook het accepteren van de uitnodiging van ds. K. Hen- drikse voor zijn wijkgemeente een dienst in de Gasthuiskerk te verzor gen op zondagochtend 25 mei. Vorig jaar gebeurde dat ook reeds en die dienst, zo stellen Jenny, Henny en Jessica vast, heeft toen toch heel wat te weeg gebracht. Desalniettemin zijn ze van mening, dat met de leden van Vrouw en Geloof op Schouwen- Duiveland nog slechts het topje van de ijsberg wordt bereikt. Volgens hen zijn er talloze vrouwen, die eenzaam zijn binnen hun geloof of kampen met problemen en vragen. Uiteraard hopen ze vooral veel van die vrouwen te bereiken met hun dienst in de Gasthuiskerk. Na de dienst zal er in het Her vormd Verenigingsgebouw koffie worden geserveerd en zal er gelegen heid tot napraten worden geboden. Verder is het de bedoeling, dat voor alle belangstellenden in het begin van het volgend seizoen - wellicht op dinsdag 30 september - een open mid dag in 'De Driehoek' zal worden ge houden. Zondagochtend tijdens de dienst in de Gasthuiskerk zal er in het Her vormd Verenigingsgebouw worden gezorgd voor kinderoppas. Doelstellingen Onder meer tijdens de discussies in de diverse gemeentelijke welzijns- commissies over de subsidie-aan vraag van de Werkgroep Vrouw en Steun en protest Vijftigste aansluiting op alarmeringssysteem ZIERIKZEE - De Federatie Maat schappelijke Dienstverlening Noord- Zeeland gaat een feestelijk tintje ge ven aan de vijftigste aansluiting op het eilandelijke alarmeringssysteem voor bejaarden en gehandicapten. Die aansluiting wordt tot stand ge bracht bij mevrouw Van der Werf- Klaasse te Noordgouwe en zal vrij dag 30 mei worden verricht door bur gemeester C. Slabbekoorn van Brou wershaven. ALMELO - Minister Brinkman van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) vindt dat het onderdeel „volksgezondheid" met ingang van de nieuwe kabinetsperiode in de por tefeuille van de minister moet ko men. Nu is volksgezondheid onderge bracht in het takenpakket van de staatssecretaris, Van der Reijden. DEN HAAG - Staatssecretaris Ploeg van landbouw en visserij wil de premie voor sanering van de Ne derlandse visserijvloot verdubbelen van 1700 tot 3400 gulden per bruto rc- gisterton. Hij wil daarvoor zeven mil joen gulden beschikbaar stellen op voorwaarde dat het visserijbe drijfsleven een even groot bedrag be schikbaar stelt. Maassluis 21-5 450 zzo van Hongkong naar Thichung Nedlloyd Amersfoort 21-5 van Keo- lung naar Busan Nedlloyd Houtman 21-5 te Le Havre Geloof bleek er nog veel onduidelijk heid te bestaan over het waarom van het functioneren van de Werkgroep Vrouw en Geloof. In de onlangs gefor muleerde doelstellingen wordt dat echter zeer duidelijk gemaakt: De Werkgroep Vrouw en Geloof stelt zich ten doel te functioneren als plaats, waar vrouwen terecht kunnen met hun vragen ten aanzien van ge loof, kerk en samenleving; het bevor deren van de bewustwording van de plaats van de vrouw in geloof, kerk en samenleving en het toerusten van vrouwen door studie om te komen tot verandering van hun plaats in kerk en samenleving. Wat dat laatste betreft: Elk jaar start de werkgroep een cursus, waar de leden wordt geleerd hoe die Bijbel dan met vrouwenogen gelezen kan worden en hoe bevrijdend dit kan werken. De werkgroep telt inmiddels zeven tien leden, van wie sommigen al sinds het begin - tweeëneenhalf jaar geleden - meedraaien. Daar de cursus de vrouwen, volgens genoemde woordvoersters, met rasse schreden vooruit helpt, wordt er meer gedaan. Zo komt de werkgroep elke maand bijeen om een bepaald onderwerp na der te bespreken en uit te diepen. Overigens nemen niet uitsluitend vrouwen van een bepaalde kerkelijke richting hier aan deel, maar ook vrouwen, die lang of korter geleden ten aanzien van hun geloof tussen wal en schip zijn geraakt, maar nog steeds met de druk van oude normen zijn blijven kampen. Alleen maar botweg uit het geloof stappen, wil volgens Henny Gilden, immers niet zeggen, dat je jezelf dan ook werke lijk bevrijdt van diep gewortelde pa tronen en structuren. Daar blijkt in de praktijk vaak meer voor nodig te zijn en binnen Vrouw en Geloof kan dat in onderlinge herkenning, geza menlijk gebeuren. Geen moeite De vrouwen, die straks de dienst op .25 mei gaan verzorgen, zullen het ui teraard fijn vinden te vernemen, dat hetgeen zij lieten horen, velen heeft aangesproken. Maar....mocht dat ech ter niet zo zijn, gaan ze daar ook niet echt onder gebukt. „Misschien zijn er vrouwen, die zeggen: dit hoeft voor mij niet. Nou, jammer dan", zegt Jen ny Schneider, maar de Werkgroep Vrouw en Geloof zal gewoon verder gaan op de ingeslagen weg. Duidelijk overtuigd van het feit, dat vrouwen niet eenzaam binnen het geloof be hoeven te zijn of er door gekweld moeten worden. BURGH-HAAMSTEDE Blikseminslag Bij de familie F. H. C. aan de Hoge- weg te Burgh-Haamstede is dinsdag avond tijdens het onweer de bliksem ingeslagen. Het trieste resultaat hier van was de vernieling van zowel de televisiemast, de televisie zelf, als de telefoon en de huisbel. Een en ander gebeurde omstreeks 20.30 uur. OOSTERLAND. Oranjereis Op voorstel van de lcdenvcrgade-. ring houdt de Oranjevereniging Oos- terland zaterdag 31 mei de jaarlijkse Oranjereis. Ook ditmaal betreft het een reis voor jong en oud. Het plan is om 7.00 uur 's morgens te vertrekken vanaf de Markt, waarna de reis zal voeren door het Brabantse land via Tilburg en Eindhoven naar Weert voor de eerste koffic-stop met Lim burgse vlaai. Vervolgens zal de pro vincie Limburg worden bezocht met oen rondrit door het zogenaamde Klein-Zwitserland in het zuiden van de provincie. Door het prachtige heu vellandschap via Valkenburg zal Maastricht worden aangedaan voor de lunch in het Maaspaviljoen, gele gen aan de Maas, op 5 minuten loop afstand van het winkel-centrum waar ook een poosje vertoefd zal worden. Vóór het winkel-uurtje wordt eerst een boottocht gemaakt op de Maas met een mooi uitzicht op de Sint Pie tersberg. Via de Boudewijnroute zal de terugreis richting Nederland wor den gestart en wordt het diner ge bruikt in Restaurant 't Gareel in Fa- milyland in Hoogerheidc. Om ongeveer kwart over negen 's avonds zal men weer in Oosterland arrive ren. Voor de reis is één bus gereser veerd. Momenteel zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Er bestaat dus nog gelegenheid om zich op te geven bij M. Dalebout, Groenendaal 1. GOES Kerkendag In het Willibrordcollege te Goes wordt zaterdag 7 juni de derde Zeeuwse Kerkendag gehouden. Een en ander is voorbereid door de Pro vinciale en Goese Raad van Kerken en begint om 09.45 uur. Voor deelne ming kunnen de aanwezigen kiezen uit negen onderwerpen, waarbij het verbindend thema is het beleven van het samen christen-zijn in het licht van de veranderde en veranderende normen en waarden. MIDDELBURG Kunst In de maanden mei en juni expo seert Maria Hees uit Deventer tassen, sieraden, koffertjes en stropdassen in de Kunstuitleen, Kuiperspoort 22 te Middelburg. De ideeën van Maria Hees ontstaan meestal uit onvrede met een bestaand gebruiksvoorwerp. Het materiaal, dat zij daarvoor gebruikt, is een be langrijke inspiratiebron. Zij ont werpt ondermeer tassen, koffertjes en sieraden. De ontwerpen van Maria Hees zijn verrassend eenvoudig. Deze verrassing is het resultaat van helder vormgevend denken met een vrolijk en fijn gevoel voor materiaal, struc tuur en kleur in relatie tot vorm en functie. VLISS1NGEN PvSO Donderdag 22 mei 1986 belegt de PvSO (Partij voor Socialisme en Ont wapening) afdeling Zeeland een openbare ledenvergadering. Deze vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden aan de Thorbecke- laan 28 te Vlissingen. Geïnteresseer den zijn van harte welkom. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Zelfhulpgroep M.B.D. S chouwen-Dui veland We willen ons graag voorstellen. Misschien heeft u al van ons gehoord of onze affiche en of folder gezien. Wij hebben een groep ouders en hebben 2 adviseurs en 1 adviseuze, te weten een kinderarts en twee fysio therapeuten. Via de kinderarts hebben we elkaar leren kennen. Then we bij hem kwa men met ons verhaal zei hij: „Wat je eigenlijk nodig hebt is iemand die naar je luistert en je begrijpt, iemand die meestal hetzelfde meegemaakt heeft of nog meemaakt. We hebben el kaar gevonden, en echt waar, het pra ten, luisteren en begrijpen lost al veel problemen op. Nu zegt u misschien ja, maar wat voor problemen hebben ouders met M.B.D.-kinderen. M.B.D. is de afkorting van de woorden Mini mal Brain Dysfunction. Zelf gebrui ken we liever het woord Buitenbeen tjes. Het zijn kinderen met meestal een normale intelligentie en ze ko men in alle lagen van de bevolking voor. Er zijn meer jongens dan meis jes, de verhouding is ongeveer 4 op 1. Waarschijnlijk komt dit door hormo nen wat misschien ook verklaart, dat de kinderen na de puberteit een stuk rustiger geworden zijn. Veel van deze kinderen hebben voor of tijdens de bevalling zuurstof gebrek gehad. Soms op zeer jonge leeftijd een ziekte zoals hersenvlies ontsteking. Een of meerdere van de voorge noemde factoren kunnen de oorzaak zijn van een lichte hersenfunc tiestoornis. Soms wordt epilepsie vallende ziekte aangetoond. Het gek ke is echter, dat, als deze kinderen medicijnen krijgen tegen epilepsie, het vaak een averechtse uitwerking heeft en de kinderen alleen maar drukker worden en niet meer weten wat ze doen. Om deze kinderen te kunnen hel pen moet de stoornis, die er in de her senfunctie is, zo goed mogelijk wor den opgevangen. De verschijnselen zijn voor elk kind verschillend, maar er zijn toch ook veel overeenkomsten: o.a. het steeds in beweging zijn met alle lichaamsdelen, afgewisseld met momenten van absolute afwezigheid en onbereikbaarheid. Het altijd aan dacht vragen, vaak op een negatieve manier. Ze hebben een emotionele achterstand en ook motorisch zijn ze vaak onder de noemer houterig ge rangschikt. Logica is bij hen zoek en 2 opdrach ten achter elkaar uitvoeren is erg moeilijk, omdat ze concentratiepro blemen hebben. Die stoornis zal er altijd blijven in de hersenen. Het enige wat je er aan kunt doen is: de omgeving (jezelf na tuurlijk in de eerste plaats) aanpas sen aan de mogelijkheden van je kind. Dit vraagt veel energie, want het kind mag geen misbruik van de situatie gaan maken. Iedereen moet op één lijn staan. De vader en moe der, maar ook de school, sportclub of andere gezelschappen waarin het kind zich beweegt. Consequent zijn is erg belangrijk. De bedoeling van dit stukje is, om aan andere mensen te vertellen dat we er zijn. Mensen die misschien on nodig aantobben. Niet naar een hulp- gevende instantie toedurven, omdat de buitenwereld zegt dat het aan de opvoeding ligt. Je krijgt vaak het verwijt „Je ver went het kind, je moet eens strenger zijn". Terwijl de goedbedoelde raad gevingen juist averechts werken. Je zit dan in een cirkel die steeds klei ner wordt maar waar je met hulp nog uit kunt komen. Op 28 mei houden we een koffie- avond in het Hervormd verenigings gebouw in Zierikzee. De avond be gint om 20.00 uur. U kunt dan met ons en elkaar kennismaken. Er zal boekenmateriaal aanwezig zijn, dat u kunt inzien of lenen. Er zal ook in formatie liggen over verschillende ouderverenigingen (m.b.t. M.B.D.). Wij werken nauw samen met de drie landelijke ouderverenigingen die er bestaan te weten de M.B.D- afdeling van de BOSK, de Pijler en het S.I.B. (Stichting Integratie Bui tenbeentjes). De eerste twee bekom meren zich het meest om het jonge kind tot twaalf jaar, terwijl het S.I.B. zich met pubers bezighoudt. Wilt u met ons praten, gewoon binnenlopen of alleen maar boeken inzien, dan bent u welkom, woensdag 28 mei van af 20.00 uur in een zaal van het Her vormd Verenigingsgebouw, 't Vrije 2 in Zierikzee. U kunt ons natuurlijk altijd telefonisch bereiken. Zelfhulpgroep MBD Schouwen-Duiveland p/a H. Kenters, Sluispad 32 Haamstede Tel: 01115-2614 of 2388 of 1800 of 3196 Op de voorpagina van de Zierikzee- sche Nieuwsbode van vrijdag 16 mei 1986 werd melding gemaakt van ver leende toestemming aan dhr. D. Hage te Bruinisse, tot het bouwen van een pelsdierenfokkerij. Maar wordt het nu toch niet al te bont. Alleen fractie voorzitter van de CDA dhr. L. Huizer hield een pleidooi met o.a. moreel ethische bezwaren en protesteerde „eenzaam" tegen deze fokkerij. Om dat de agrarische bedrijfstak in een moeilijk financiële positie zit, moe ten wij dan op deze wijze wegen zoe ken om ons brood te verdienen en dit ook nog respecteren? Deze overwegend Christelijke ge meente Bruinisse, welke vele malen volgens de Bijbelse normen de „Zon dagsrust" wil handhaven (met alle respect) heeft daarmee ook horeca- en handelsmensen beknot in hun inko men. Deze mensen zijn n.l. sterk af hankelijk van weekend-recreanten, welk ook weer financieel voordeel voor de gemeente oplevert. SGP- raadsleden, kan men deze vorm van inkomsten wel tolereren? Door uw zwijgen heeft u ingestemd. Was uw handen niet in onschuld! Is dit niet een vorm van „Al IJdelheid Der IJ delheden", want waar op deze wereld lijden we zoveel koude dat we al deze bontjassen benodigen? Alleen een voorwaarde: „Een Groensingel" om dit concentratiekamp, hiermede wil men dit geweld aan het oog onttrek ken maar ook aan het geweten! Ja me neer Hekman, men moet keuzes ma ken in het leven, maar wel naar eer en geweten. U veroordeelt acties van Ge weld, velen met mij veroordelen Geweld-Aandoen in de meest ruime zin van het woord. Maar gelukkig heb ik de eed niet af hoeven te leggen als gemeente-raadslid want „Zowa re Helpe Mij God Almachtig" om dit alles nog te kunnen bevatten en be grijpen. Gemeente Duiveland bij u nog een aanvraag tot bouw van zo'n fokkerij in overleg. Waar liggen uw grenzen van morele- en ethische toelaatbaar heid? Els Broer-Hage Sirjansland ZIERIKZEE - Wie zich wil blootstellen aan een flinke dosis geweld kan het komende weekeinde zijn of haar hart ophalen met de films Rocky vier en In vasion USA. Vrijdag 23 mei schittert Silvester Stallone in de Concertzaal te Zierikzee. waar zijn rolprent Rocky om 20.00 uur gaat draaien. Chuck Norris (Invasion USA) kan zaterdag 24 en zondag 25 mei worden bekeken vanaf 20.00 uur. maar de filmliefhebbers dienen de zestiende verjaardag wel achter de rug te hebhen. Bij Rocky vier moeten de toeschouwers minimaal twaalf jaar zijn. Rocky's film behoeft geen uitleg meer. maar dat ligt met Chuck Norris wellicht iets anders. Norris is een rustend oud-geheim-agent, maar wordt tijdens zijn teruggetrokken le ventje dwarsgezeten door de Rus Rostov. Die heeft snode plannen met landgenoten. Het is aan Norris om er achter te komen, wat de Sowjets wil len om vervolgens aanslagen te verij delen. Daarin staat Norris niet al leen. Jan Piet Staal in zijn vrijdag geopende goud- en zilverwinkel aan de Lange Reke in enesse. RENESSE - Sinds vorige week heeft Renesse er een nieuwe zaak bij: het goud- en zilverwinkeltje van Jan Piet Staal. Het bedrijfje is geves tigd aan de Lange Reke bijna precies naast het huis waar de 26-jarige Jan Piet zijn jeugd doorbracht. Jan Piet, geboren in Zierikzee, maar ge togen in Renesse volgde zijn opleiding aan de MTS vakschool te Schoonhoven, waar hij het diploma „Goudsmeden" behaalde. Omdat hij reeds toen ambities had om een eigen zaak op te zetten volgde hij vervolgens een cursus voor juwelier. Verder werkte hij enkele jaren bij een juwelier in Sliedrecht om ervaring op te doen. In het najaar van 1984 kreeg hij het pand in bezit, waar hij nu zijn zaak heeft geopend. Bij alle voor bereidingen wist hij zich steeds verzekerd van de enthousiaste steun van zijn vrouw Willemien. Het had echter nog heel wat voe ten in de aarde eer het allemaal zo ver was. Dit was een gevolg van het feit dat de voorzijde van het pand, waarin in een ver verleden bakkerij v. d. Velde gevestigd was, een beschermd monument is, waardoor het jonge paar te maken kreeg met Monumentenzorg. Dit betekende niet alleen dat aan de voorgevel van het pand geen ver anderingen mochten worden aan gebracht, maar tevens dat het een jaar duurde eer de plannen waren goedgekeurd en een start kon wor den gemaakt met de verbouwing. Eind vorig jaar kon het karwei worden aangevat. De voorgevel bleef in takt maar van binnen werd alles uitgebroken en op nieuw ingedeeld. In enkele maan den tijd werd het oude pand omge toverd in een modern gezellig win keltje, met daarachter een comfortabele woning. Wit interieur Het winkeltje, waaraan de werkzaamheden voor een deel zelf werden uitgevoerd heeft een op pervlakte van zo'n 32 m'. Met wit te wanden, een wit plafond en een bijna witte tegelvloer is een licht interieur geschapen, waarin de glazen vitrines met sieraden uit stekend tot hun recht komen. Een deel van het winkeltje is ingericht als atelier, want een belangrijk as pect van de nieuwe zaak is onge twijfeld de vakkundige reparatie van gouden en zilveren sieraden, alsmede het veranderen van siera den. Daarnaast kan men ook te recht voor het ontwerpen en ver vaardigen van een exclusief sieraad. In de zaak is een stalen- boek aanwezig met kleurenfoto's van de ontwerpen die Jan Piet heeft gemaakt, die de klant een idee kunnen geven van de moge lijkheden. Overigens ligt het in de bedoeling dat hij in de loop van de tijd een eigen collectie opbouwt, die in het raam van de werkplaats zal worden uitgestald. Mon kan trouwens in het goud en zilverwinkeltje ook terecht voor het kopen van vooral moder ne, maar ook wel klassieke siera den en modieuze horloges. INDE Voordat vrijdagmiddag de deu ren van de zaak voor het publiek werden geopend werd eerst 's och tends in besloten kring de opening verricht door mevrouw G. Staal-v. d. Bijl, de oma van Jan Piet. ZIERIKZEE - De Wereldwinkel Schouwen-Duiveland organiseert zaterdag 24 mei van 9.00 tot 16.00 uur op het Havenplein in Zierikzee een verkoopactie van bananen, koffie en rietsuiker uit Nicaragua. De Wereldwinkel wil daar de aandacht mee vestigen op Nicaragua, het land ondersteunen en protesteren tegen het handelsembargo van de Verenigde Staten tegen dit land. Daarnaast zamelt de Wereldwinkel ook oud en nieuw gereedschap in - ook kapot gereedschap is welkom - voor de bond van kleine boeren in Ni caragua: de UNAG. De export van bananen, koffie en suiker is een belangrijke inkomsten bron voor Nicaragua. Het geld is no dig voor de opbouw van het land en voor het verdedigen van de verwor venheden sinds de bevrijding in 1979. Volgens, de betrokkenen van de We reldwinkel moet daarbij de tegen stand van de Verenigde Staten wor den getrotseerd. „lp mei 1985 kondigden de VS een handelsembar go af en geven ook hulp aan de con tra's, die Nicaragua aanvallen", aldus de toelichting van de Wereldwinkel. Steun Het betreft hier een gezomenlijke actie, die wordt ondersteund door de Landelijke Vereniging van Wereld winkels, het Nicaragua Komitee Ne derland, de Stichting Gered Gereed schap en SOS Wereldhandel. Voorafgaand aan de actie zaterdag op het Havenplein zullen donderdag en vrijdag in de Wereldwinkel in de Verrenieuwstraat reeds bananen wor den verkocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7