Weer extra geld voor museum Roode Lelie N O S-f ilmploeg in Brouwershaven Bewonerscommissie Borrendamme «I i 'J jjw» B en w Middenschouwen willen (vooralsnog) beperkt bedrag voor onderhoud Flaauwershaven Ereboog voor juf. 3 Kop-staart botsing ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderde 22 met um Nr. 221132 Na eerder 10.000 gulden nu 2500 gulden gevraagd BROUWERSHAVEN - Burgemeester en wethouders van Brouwershaven willen de plaatselijke Culturele Commissie de Roode Lelie een tweede aanvullend kre diet geven voor de realisatie van het museum aan de Markt 5. In februari van dit jaar kreeg de organisatie bo ven de eerder toegezegde 49.500 gulden een bedrag van ruim 10.000 gulden. Nu de tijd voor de opening dringt, willen b en w nogeens 2500 gulden extra schenken, zodat enig werk kan worden uitbesteed en de officiële opening als gepland kan doorgaan. Hiermee komt het totale bedrag van gemeentewege op precies 62.752,93 gulden. De werkzaamhe den, die met de tweede aanvulling kunnen worden uitbesteed zijn een nieuwe voordeur en de uit oogpunt van veiligheid te realiseren vlucht- mogelijkheid. De kosten hiervan worden volgens gemeentewerken van Brouwershaven geraamd op 2500 gul den. Positief B en w stellen de gemeenteraad voor om tijdens de openbare vergade ring van maandag 26 mei een positie ve beslissing te nemen over de tweede bijdrage. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en omvat verder ondermeer voorlopige vaststelling van verschil lende bedragen voor scholen; de vast stelling van de vierde planverande ring van bestemmingsplan Zomer- dorp Den Osse en de gemeentelijke reactie op het voorontwerp- Streekplan Zeeland. Die gemeentelijke reactie op het streekplan mag beschouwd worden als mosterd na de maaltijd, omdat de provincie als uiterste reactiedatum 2 mei jongstleden heeft gekozen. Het is dus aan de provincie of zij nog bereid is de op- en aanmerkingen van Brou wershaven 'mee te nemen'. Eerdere uitlatingen van de kant van de pro vincie doen echter anders vermoe den. BROUWERSHAVEN - De filmmakers van het NOS-programma Van gewest tot gewest hebben woensdagmiddag in het Tonnenmagazijn te Brouwersha ven opnamen gemaakt van het toneelspel Johannes Cato Kamerling. Dat is ingestudeerd door de toneelgroep De Roode L&lie en wordt in het kader van het 700-jarig bestaan van Brouwershaven vanavond, donderdag en morgen, vrijdag, nogeens opgevoerd in het Tonnenmag azijn. Alleen voor vanavond zijn nog plaatsen vrij. Van gewest tot gewest is geïnteresseerd geraakt door de historie van Kamerling; de pseudoniem van oplichter Maggaris, die in 1762 zijn kunsten vertoonde in Brouwershaven. De toenmalige gemeentese cretaris Viergever heeft alles op schrift gesteld, zodat de waarheid niet verlo ren is gegaan. De resultaten van de opnamen worden woensdag 28 mei op te levisie vertoond op Nederland twee vanaf 19.22 uur. Dat duurt slechts twaalf minuten. Wie het complete toneelstuk wil zien, kan vanavond nog te recht in het Tonnenmagazijn. De voorstelling begint om 20.00 uur. mors en adressen. Daarin'werd ook de adviseuze van het Jacoba fonds ge noemd, maar zij kreeg een verkeerd telefoonnummer toebedeeld. De juiste gegevens zijn de volgende: mevr. M. Mulder-Krijnse Locker, Ho- gezoom 18, 4328 EG Burgh-Haamsle- de, telefoon 01115-1262 BURGH-H AAMSTEDE Reisje NVvH De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Westerschou- wen, heeft haar jaarlijkse reisje er weer op zitten. Reisleidster Corrie Loeve nam de deelnemers mee langs de bollenvelden naar de Keukenhof. Daar had de afdeling alle tijd om eens rustig langs de in bloei staande bloemen te wandelen. Een rondvaart- tocht leidde de Schouwenaren over de Kagerplassen, waarlangs vele molens stonden. Na een diner in Hillegers- berg werd de dag met de terugtocht om 21.00 uur afgesloten. RENESSE Muziek Nadat eerst het Punker Carnavals orkest De Contactpuntjes een loop- en terrasconcert verzorgd had, lever de de Renesser fanfare Luctor et Emergo een geslaagd tent-optreden. Het muzikale evenement trok een de zer dagen veel belangstelling. Aan trekkelijk voor het publiek, maar pittig voor de muzikanten waren on dermeer de selectie uit de operette lm Weissen Rössel; een selectie Glenn Miller melodieën en het concours nummer voor dit jaar De Rivierency clus van Malando. Ondanks de moei lijkheidsgraad kwamen de stukken uitstekend uit de verf. Bejaarden reis De jaarlijkse reis voor de ouderen van Renesse wordt dit jaar gehouden op donderdag 12 juni. De tocht voert de deelnemers langs routes door Noord Brabant. Er staat op het pro gramma verder een bezoek aan het automobielmuseum in Raamsdonk- veer en een bezoek aan het safaripark De Beekse Bergen in Hilvarenbeek. Astma De afgelopen week gehouden collecte t.b.v. het Nederlands Astma Fonds had in Renesse een opbrengst van 741,60. CJV de Schakel CJV de Schakel haalt zaterdag 24 mei weer glas op ten bate van de actie Hulpbrug. Mensen in Renesse kun nen vanaf 08.30 uur rekening houden met een bezoekje van de CJV-ers. BROUWERSHAVEN Collecte De Astma-collecte in de kern Brou wershaven heeft deze week 350,80 gulden opgebracht. Bloemen De Nederlandse Bond voor Platte landsvrouwen heeft deze week in het Tonnenmagazijn geluisterd naar spreekster Cora Peter, die een en an der vertelde over bloemen. Ook maakte zij van een kop en schotel een decoratief bloemstukje. Zoals gebrui kelijk laten de leden van de NBvP er nooit bij kijken en gingen zij danook na de pauze zelf aan de slag. DREISCHOR Oud papier De muziekvereniging Crescendo haalt zaterdag 24 mei in de polder en Dreischor weer oud papier op. De in woners worden verzocht het papier gebundeld langs de kant van de straat of weg te plaatsen, zodat de op halers vanaf 09.00 uur aan de slag kunnen. NOORDGOUWE Reünie Het plan van de Nederlands Her vormde Kerk te Noordgouwe om zon dag 1 juni een reünie te houden wordt met veel enthousiasme ontvangen. Hoewel de aanmeldingen na de eerste aankondiging maar langzaam op gang kwamen lijkt de belangstelling nu buiten verwachting te zijn. Vanuit ZIERIKZEE - In samenwerking met de directie en de Stichting Welzijn voor Ouderen is onlangs een bewonerscom missie voor bejaardencentrum Borrendamme in het leven geroepen. De commissie wil een spreekbuis zijn voor de bewoners van de flatjes om hiermee de leefbaarheid en het onderlinge contact te bevorderen. Zij wil dit doen door het organiseren van culturele activiteiten. Hoewel de bewonerscommissie zelfstandig wil blijven heeft zij wel samen werking gezocht (en gevonden) met de SWO. de Borrendamme-directie en de UW in Zierikzee. De commissie is met de volgende leden gevormd: de heren W. Bal en R. Struik en de dames W. Papeveld, C. de Rijke en P. J. van der Pol. Bal heeft inmiddels kenbaar gemaakt, dat de commissie geen aanleun- of klachtenbureau wil-zijn van de bewoners. De leden hebben grootse plannen voor de komende tijd. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan excursies, spelmiddagen, biljarten en diaseries. Maar het succes van de commissie is en blijft afhankelijk van de belangstelling van de bewo ners en dat moet in de toekomst nog blijketi. Het initiatief is in ieder geval genomen. In plaats van benodigd kwart miljoen nu voorlopig 43.000 gulden SCHARENDIJKE - De Flaauwershaven in Kerkwerve heeft momenteel een achterstallig onderhoud, dat is op gelopen tot meer dan 250.000 gulden. Omdat burgemees ter en wethouders van Middenschouwen nog niet weten of een dergelijke investering verantwoord is, willen zij de gemeenteraad vragen een minimaal krediet te vote ren van 43.000 gulden. Volgens een rapport van de techni sche dienst van de gemeente is in eer ste instantie een investering van meer dan twee ton nodig. In dit be drag is geen rekening gehouden met de relatief kleinere onderhoudswer ken, zoals asfalteren van het haven plateau en het repareren van de los- wal. De kosten hiervan zijn beraamd op 50.000 gulden, waardoor bij elkaar een bedrag nodig is van meer dan een kwart miljoen gulden. B en w willen eerst de mogelijkhe den van de haven onderzoeken, waar bij zij denken aan bijvoorbeeld de functie, die de haven kan vervullen in het Oosterscheldebeleid. „Zodra de mogelijkheden zijn geformuleerd zal een visie voor de toekomst van de ha ven worden opgesteld. Het beleid kan hierop worden afgestemd", aldus het college. Maar zelfs wanneer de haven in het beleid past en de verwachte aanpas singen noodzakelijk zijn, dan lijkt het achterstallig onderhoud afhan kelijk van subsidies. In de ogen van burgemeester en wethouders kan de gemeente Middenschouwen voor de verbetering niet alleen opdraaien. Ook overleg met de huidige huurder van de haven moet dan onderdeel uit maken van de realisatie. Voorlopig dus alleen een voorstel aan de raad voor het plegen van mini maal onderhoud. De raad komt woensdag 28 mei bijeen in het ge meentehuis te Scharendijke. Tijdens de vergadering, die om 19.30 uur be gint, komen verder ondermeer ter sprake de zeven keer 24 uurs bereik baarheid van de Federatie Maat schappelijke Dienstverlening Noord- Zeeland, de afwikkeling van de aan gelegde drukriolering en vertegen woordigingen in diverse interge meentelijke regelingen. de kerk wordt naarstig gespeurd naar oud-leden van de kerkgemeen schap en dat gebeurt niet zonder suc ces. De reünie omvat naast een kerk dienst met oud-predikanten verder ondermeer een broodmaaltijd, een lang prikbord met herinneringen en een oude film over Noordgouwe. Wie nog informatie wil over de festivitei ten kan contact opnemen met C. Dek ker (01112-1718). NIEUWERKERK ANBO Het jaarlijkse voorjaarsreisje van de ANBO-afdeling Nieuwerkerk en Oosterland leidde dit jaar naar Bra bant. Na het welkomstwoord van de voorzitter bracht een bus de leden en begeleiders naar de eerste lokatie: ZIERIKZEE Jaarfeest De hervormde vrouwengroep Wees een Zegen heeft een dezer dagen het 53e jaarfeest gevierd. Presidente M. H. Dorst-Klink was verheugd over de opkomst tijdens de viering. Na haar welkomstwoord zongen de leden psalm 136: 1, 2, 12 en 13, waarna de presidente voorging in gebed. Voor dat de maaltijd begon klonk het hvg- lied en leverden G. C. Schot-de Regt en M. van der Male-Paase met achter eenvolgens een gedicht en een Zeeuws stukje een bijdrage aan de bijeenkomst. Na het verwennen van de inwendige maag en een bingo-spel voor de actie Zeeland helpt Nepal be landde de groep in het huishoudelij ke gedeelte van de hvg-viering. De se cretaresse en de penningmeesteresse toonden hun jaarverslag, terwijl een broodmaaltijd genuttigd werd. Ds. C. L. de Rooij verzorgde de dagsluiting, die in het teken stond van Maria en Martha. De Rooij ontving nog een huldeblijk, omdat hij inmiddels te kennen heeft gegeven naar Terneuzen te vertrekken. Na enkele dankwoor den over en weer werd met het or gelspel van Van Rooijen besloten met samenzang en een dankgebed. Rommelmarkt YfC Youth for Christ in Zierikzee houdt zaterdag 24 mei een rommelmarkt op de Balie te Zierikzee. De opbrengst van de rommelmarkt van boeken, kleding en gebruikvoorwerpen komt ten goede aan het nieuwe onderko men van de groepering. Belangstel lenden kunnen vanaf 09.00 uur te recht. Thema-middag ANBO De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt op donderdag 29 mei een thema-bijeenkomst in haar onderkomen aan de Paternoster straat, anvang 14.00 uur. Mevrouw Pols spreekt over de gezinszorg en te vens wordt over dit onderwerp een film vertoond. Ook niet-ledcn zijn van harte welkom. WESTERSCHO U WEN Verkeerd telefoonnummer Onlangs werd in het maandbericht van de afdeling Westerschouwen van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen een overzicht gegeven van een aantal belangrijke telefoonnum- N1EUWERKERK - Het kersverse echtpaar Kees van Damme en Wilma van Damme-Bolle werd na de huwelijksplechtigheid, een dezer dagen in hel ge meentehuis te Nieuwerkerk. opgewacht door een haag van schoolkinderen. De scholieren waren naar Nieuwerkerk afgereisd vanuit Oostdijk. waar Wil ma les geeft. Hoewel Oostdijk nogal enkele kilometers van Zierikzee is ver wijderd, gaat het paar hier toch in de buurt (het Schouivse Kapelle) wonen. Echtgenoot Kees is hier namelijk boer. Na de plechtigheid stond beide echte lieden een feestelijke dag te wachten. Made, waar koffie met gebak werd gebruikt. Het volgende punt op de agenda was Moergestel. De reis daar naar toe ging door de Loonse en Dru- nese duinen. In Moergestel aangeko men gebruikte de groep in restaurant Breda's Welvaren het diner. Het hoog tepunt van deze dag was het bezoek aan het Trappistenklooster van Ko ningshoeven, waar de ouderen aan de hand van een rondleiding, een dia voorstelling en het proeven van het beroemde Trappistenbier wijzer wer den over het kloosterleven. Op de te rugweg hield de ANBO-reis een tus senstop in het Mastbos voor het nuttigen van een kopje thee. Verkoping De vrouwenvereniging Debora van de Gereformeerde Gemeente te Nieu- werkei"k houdt woensdag 28 mei een verkoping in Salem te Nieuwerkerk. Het evenement begint om 14.30 uur en is 's avond vanaf 19.00 uur ook opengesteld. BhUINISSE Collecte De Astmacollecte heeft in Bruinis- se het mooie bedrag van 3040,80 op gebracht. Alle gulle gevers en de 25 collectanten worden hartelijk dank gezegd. Brandje in opslagruimte Onder commando van plaatsver vangend commandant A. Deurloo rukte op tweede pinksterdag het brandweerkorps van Br ::-\isse uit om een brandje te blussen. Dat was ontstaan in een opslagruimte van aannemer A. Deurloo aan de Molen straat. Dc ruimte brandde geheel uit terwijl ook de achterwand van een grotere loods waar de ruimte tegen aan was gebouwd schade opliep. Dc oorzaak van de brand is niet bekend maar brandstichting werd niet uitge sloten geacht. Vergadering Stichting Dorpshuis De Stichting Dorpshuis Bruinisse houdt op donderdag 29 mei om half acht een vergadering van de Algeme ne raad in het Dorpshuis. Ook de ver enigingen kunnen op die avond hun meningen en wensen kenbaar maken. BRUINISSE - Een kop-staart bot sing op de rijksweg 18 nabij Bruinis se leverde maandagmorgen twee be schadigde auto's op. M. K. uit Duitsland reed met zijn wagen boven op voorligger G. de J. uit Papen- drecht. De precieze oorzaak van het ongeluk is nog onbekend. Uitgever: BV. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 40.00; per jaar 1 15250; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm;succesjes(t/m 4 regels) f 6,40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3