Rommelmarkt VV Zonnemaire levert bruto 12.500,- op voor inrichting sportkantine Geslaagd toernooi junioren en pupillen van VV Zierikzee Zierikzee III heeft nog promotie kansen Bridgel eraren voor B. C. Zierikzee Vrouw van burgemeester betrapt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag' 22 mei 1.986' Nr. 23.933 li Ook op de rommelmarkt van voetbalvereniging Zonnemaire waren de geëikte onderdelen aanwezig. Van die 12.500,- bruto blijft na ver rekening van een aantal nog te beta len rekeningen en bijkomende kosten een bedrag tussen 8.500,- en 9.000,- over. ,,We hebben daarmee ruim schoots behaald wat we vooraf min of meer gehoopt hadden. We hadden een bedrag van 8.000,- voorzien", legt VV Zonnemaire-secretaris Stoffel Duinhouwer uit. ,,Nu we dit bedrag ook inderdaad binnen hebben, is in ieder geval zeker dat we de financie ring van de sportkantine inclusief in richting rondhebben. Het is zelfs zo, dat er mogelijk nog wat over kan blij ven, want we zullen zeker geen luxe inrichting voorstaan. De soberheid zullen we zeker propageren". De bouw van de sportkantine van voet balvereniging Zonnemaire is inmid dels tot balkhoogte gevorderd. De bouw wordt bij toerbeurt verricht door alle leden van de voetbalvereni ging. Ieder komt aan bod met zo goed en zo kwaad mogelijk zijn eigen spe cialisme als onderbouw. Dat neemt evenwel niet weg, dat ook kantoor freaken zwaar en ongebruikelijk werk voor de kiezen krijgt. ,,Dat ge beurt ook, maar we horen maar zel den dat er niet geholpen wordt. Dat is positief en het bewijst, dat de komst van deze kantine binnen de vereni ging enorm leefde", onderkent voor zitter Henk Kaspers. Eigen beheer Voorzitter Kaspers is er niet gering trots op, dat de zo broodnodige kanti ne zo enthousiast in eigen beheer wordt gebouwd. ,,We krijgen niet zo'n schitterende kantine als Brouwersha ven en Dreischor, maar duidelijk was dat we er hardnodig een moesten heb ben. Zonnemaire was als enige voet balvereniging op Schouwen-Duive- land nog zonder kantine". Zonnemaire-voorzitter Henk Kas pers legt uit, waarom zijn vereniging nog niet eerder een kantine neerzet te. ,,In de tijd toen er binnen de ge meente nog volop geld te vergeven was, profiteerden Brouwershaven en Dreischor daarvan. Bij ons lag dat moeilijker, omdat wij in die tijd maar erg weinig seniorenleden en nauwelijks jeugd hadden. Vier jaar geleden hebben we een tweede senio renteam gekregen en er zijn ook een paar jeugdploegen". Het Zonneinai- re-bestuur trok overigens drie weken voor het einde van de zojuist beslo ten competitie het tweede team te rug. „Dat gebeurde louter om finan ciële redenen. We hopen het volgend seizoen weer met die twee teams te rug te komen, maar we zullen er kei hard aan moeten werken via een le denwerfactie". In de thuiswedstrijd tegen Dom burg II speelde de Zierikzeese forma tie tam en weinig geïnteresseerd. Het gemak, waarmee de ploeg in de nor male competitie steeds wedstrijden winnend afsloot, was hierbij zeker niet vreemd. In de eerste helft werd niet gescoord, waarna Domburg II in de 20e en 30e minuut van de tweede helft uitliep naar 0-2. Tien minuten voor het einde van de wedstrijden scoorde Eric van de Sande voor de thuisploeg tegen, maar verder kwam het niet meer (1-2). In de uitwedstrijd tegen Steen III leek het aanvankelijk niet veel beter te gaan. Opnieuw werd er in de eerste 45 minuten niet gescoord, maar in de tweede helft kwam Zierikzee III dan toch eindelijk wat los. In de 20e mi nuut scoorde Dick Hart uit een hoek schop van Eric van de Sande 0-1, maar vijf minuten later was het uit een strafschop toch weer gelijk. In de laatste twaalf minuten besliste Zie rikzee III het duel alsnog in het voor deel. Eerst scoorde Wim Ravia op aangeven van Peter van Vossen en acht minuten voor tijd bepaalde Van Vossen zelf de eindstand op 1-3. De tot nu gespeelde wedstrijden ga ven de navolgende uitslagen: Zierik zee II-Domburg II 1-2; IJzendijke II- Steen III 1-0; Steen III-Zierikzee III 1- 3; Domburg II-IJzendijke II 1-3. De stand is nu als volgt: IJzendijke II 2 2 0 0 4-1 4 Zierikzee III 2 1 0 1 4-3 2 Domburg II 2 1 0 1 3-4 2 Steen III 2 0 0 2 1-4 0 Zondag 25 mei worden om half drie de laatste twee wedstrijden gespeeld. In Zierikzee ontvangt Zierikzee III koploper IJzendijke II en Domburg II krijgt Steen III op bezoek. Twee ploe gen promoveren aan het eind van de rit. ZONNEMAIRE - Hoe klein de kern Zonnemaire ook is waar het inwoners betreft, zo groot is de aanhankelijk heid van die inwoners wanneer er een actie wordt ge voerd voor een goed doel dat de eigen bevolking of een gedeelte daarvan aanbelangt. Zo was ook de solidariteit met de eigen voetbalvereniging groot, toen de club via een rommelmarkt en een grote loterij hulp vroeg, hulp om de bij de gemeente Brouwershaven zwaarbevochten kantine in te kunnen richten. Na telling van de gelden, die de dubbele actie opbracht, bleek er ruim 12.500,- bruto te zijn binnengekomen. Met dit bedrag, gevoegd bij de 30.000,- die de gemeente Brouwershaven beschik baar stelde en een enorme zelfwerkzaamheid van de VV Zonnemaire-leden, kunnen de langgekoesterde plannen volledig worden uitgevoerd. De nieuwe sportkantine van de.VV Zonnemaire zal bestaan uit de eigen lijke kantine met een bar, een keu ken, een hal, twee toiletten en een magazijntje. Dit laatste onderdeel zal fungeren als verbinding tussen de nieuwbouw en de bestaande kleedac commodatie. „Het belangrijkste fa cet van de komst van de sportkantine is ongetwijfeld, dat er een grotere binding onder de leden zal zijn. Mo gelijk kan dat facet ervoor zorgen, dat het ledenbestand groter wordt", constateert Henk Kaspers. Als alles verloopt, zoals het verlopen moet, dan wordt de kantine eind augustus officieel in gebruik genomen. „De juiste datum staat nog niet vast, maar dat gebeurt in ieder geval voor de competitie". Ten bate van de bouw en de inrichting van de nieuwe sport kantine werd een grote loterij gehou den, waarvoor de organiserende ver eniging een aantal fraaie prijzen ter beschikking had, zoals een videore corder, een rijwiel en een draagbare televisie. Op de rommelmarkt waren nagenoeg alle traditionele activitei ten aanwezig, waaraan door een tal rijk publiek werd deelgenomen. Al les bijeen werd de activiteit van de kleinste voetbalvereniging van Schouwen-Duiveland een grandioos succes, zeker toen de financiële uit komst bekend werd. ZIERIKZEE - Tijdens landelijke examens in Utrecht (schriftelijk) en 's Hertogenbosch (mondeling) slaag den een dezer dagen twee leden van Bridgeclub Zierikzee voor het diplo ma Bridgeleraar, als enigen uit de ge hele provincie Zeeland. Het zijn de heren C. Blonk te Serooskerke, die ook lid van Bridgekring '68 is, en M. O. Kloet te Zierikzee. De examens werden georganiseerd door de Nederlandse Bridgebond on der auspiciën en met steun van het ministerie van wvc. Het percentage kandidaten, dat voor het diploma slaagt, is laag hetgeen landelijk nog al wat discussie oproept onder brid gers vanwege de moeilijkheidsgraad. Een bijzondere prestatie leverde de heer Blonk, die dit jaar ook het diplo ma Wedstrijden behaalde. De heer Kloet was al gediplomeerd wed strijdleider sinds 1983. ZIERIKZEE - Op het zonovergoten sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee hield de jeugdcommissie van voetbalvereniging Zierikzee haar wat ineenge- drukte jeugdtoernooi, waaraan werd deelgenomen door D-, E- en F- pupillenploegen en C2-juniorenteams. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat ook A- en B-junioren van de partij zouden zijn op een tweedaags toernooi, maar door de wat uit de hand gelopen winterstop was de organisatie genood zaakt om dit gedeelte te laten vervallen. Hierdoor kwamen in de genoemde vijf categorieën in totaal 25 teams in actie. In de ochtenduren speelden de E- en F-pupillcn, 's middags kwamen de C2-junioren en D-pupillen binnen de lij nen. Beide onderdelen werden begonnen met het hijsen van de clubvlaggen. Het junioren- en pupillentoemooi van Zierikzee werd feestelijk geopend met het gezamenlijk hijsen van de clubvlaggen. In de twee jongste categorieën was Kapelle opvallend succesvol door in beide gevallen de eerste plaats op te eisen. Bij de E-pupillen kwam de ploeg tot de maximale score van acht punten, waarmee de overige ploegen op ruime afstand werden gezet. Inter nos scoorde vijf punten, Zierikzee vier, Bruse Boys twee .en Kloetinge werd hekkesluiter met een punt. Ka pelle kwam tot negen treffers en hoefde er slechts een te incasseren. Het Zierikzee-team boekte een 2-1 overwinning op Bruse Boys en kwam gelijke spelen overeen met Internos en Kloetinge. Bruse Boys haalde de twee punten uit een winstpartij tegen Kloetinge. De eindstand bij de E-pupillen was als volgt: Kapelle 4 4 0 0 9-1 Internos 4 2 1 1 4-5 Zierikzee 4 1 2 1 4-4 Bruse Boys 4 1 0 3 4-7 Kloetinge 4 0 1 3 2-6 Bij de F-pupillen verzamelden Ka pelle en Zierikzee A beide vijf pun ten. Ook het doelsaldo van de twee ploegen was gelijk, waardoor voor ie der een eerste plaats genoteerd kon worden. Opvallend was overigens, dat bij de mini-pupillen, zoals de F- jes ook wel genoemd worden, uitzon derlijk weinig werd gescoord. Zes Van de tien wedstrijden eindigden, zoals ze begonnen. Drie keer kwam er een 1-0 score uit de bus en een keer werd een 2-0 uitslag bereikt: Bruse Boys klopte Zierikzee B met die cij fers. Kapelle en Zierikzee A hadden aan een totaalscore van 1-0 over de vier wedstrijden voldoende om het toernooi winnend te besluiten. De eindstand bij de F-pupillen zag er als volgt uit: Kapelle en Zierikzee A 4 1 3 0 1-0 5 Bruse Boys 4 1 2 1 2-1 4 Internos 4 1 2 1 1-1 4 Zierikzee B 4 0 2 2 0-3 2 Bij de C2-junioren boekte Internos, uit Etten-Leur een zege via drie over winningen en een puntendeling tegen Zierikzee. De Brabanders klopten Kapelle, Fortuna Vlaardingen en Yer- seke. Internos scoorde in de vier wed strijden zes doelpunten en incasseer de niet een treffer. Kapelle eindigde als tweede met zes punten en Zierik zee belandde op de derde plaats met vier punten uit vier wedstrijden. De Zierikzeese formatie klopte Yerseke met 2-0 en kwam een gelijkspel over een met Internos en Fortuna Vlaar dingen. Kapelle klopte Zierikzee met 1-0. Door deze resultaten kwam bij de C2-junioren de volgende eindstand uit de bus: Internos 4 3 1 0 6-0 7 Kapelle 4 3 0 1 4-3 6 Zierikzee 4 1 2 1 2-1 4 Fortuna V 4 0 2 2 0-2 2 Yerseke 4 0 1 3 0-7 1 Bij de Dl-ploegen was er een eind zege voor de ploeg van Yerseke. Met zeven punten bleef dit team twee pun ten voor op Zierikzee, dat als tweede eindigde. Internos kwam uit op vier punten, Bruse Boys scoorde drie pun ten en Graauw sluit de rij met een en kel punt. Zierikzee begon het toer nooi hoopvol door te winnen van Internos (4-0) en Graauw (2-0), maar moest vervolgens afhaken, omdat Yerseke met 1-0 de baas bleef en de ontmoeting tegen Bruse Boys in een 1-1 gelijkspel eindigde. Dat beteken de het derde gelijkspel voor de Bruse formatie. Ook tegen Graauw en Yer seke werd gelijk gespeeld, terwijl de ontmoeting tegen Internos met 2-0 verloren ging. De eindstand bij de Dl-ploegen was door deze resultaten als volgt: Yerseke 4 3 1 0 8- 1 7 Zierikzee 4 2 1 1 7- 2 5 Internos 4 2 0 2 5- 5 4 Bruse Boys 4 0 3 1 1- 3 3 Graauw 4 0 1 3 1-11 1 Een Zierikzee-zege was er tenslotte bij de D2-pupillen. De formatie van de organiserende vereniging won alle wedstrijden en scoorde een doelsaldo dat niets aan het toeval overliet: 10-0. Kloetinge eindigde met drie overwin ningen als tweede, maar opvallend was dat deze ploeg door Zierikzee juist de grootste nederlaag kreeg aan gemeten (4-0). Bruse Boys vergaarde vier punten en bezette daarmee voor Internos en Yerseke de derde plaats. De Bruse equipe klopte Internos met 1-0 en was met 2-1 te sterk voor Yerse ke. De eindstand bij de D2-ploegen ziet er als volgt uit: Zierikzee 4 4 0 0 10-0 8 Kloetinge 4 3 0 1 6-4 6 Bruse Boys 4 2 0 2 3-5 4 Internos 4 1 0 3 1-3 2 Yerseke 4 0 0 4 1-9 0 LEUSDEN - De vrouw van burge meester Rademaker van Lcusdcn is op verdenking van winkeldiefstal aangehouden door de eigenaar van een plaatselijke supermarkt en over gedragen aan de politie. Aangezien het de eerste keer was en de goederen het bedrag van vijftig gulden niet te boven gingen is zij met een waarschu wing heengezonden, aldus de politie. Volgens de winkelbeheerder werd de vrouw al lange tijd verdacht en in de gaten gehouden. Afgelopen vrij dag bleek bij een controle door de be drijfsleider van de supermarkt dat zij voor enige tientallen guldens goe deren in haar bezit had die niet wa ren afgerekend. ZIERIKZEE - Ondanks een te leurstellende 1-2 nederlaag in de eer ste wedstrijd van de nacompetitie om twee promotieplaatscn naar de tweede klas, zijn er voor Zierikzee III nog gerede kansen om die promo tie alsnog af te dwingen. In de twee de ronde klopte de ploeg van aan voerder Adrie Stoutjesdijk Steen III in Sint Jansteen, terwijl Domburg op eigen veld verloor van IJzendijke II, dat daarmee uit twee ronden de maximale seore behaalde. Zierikzee III moet in de slotronde met twee doelpunten verschil winnen van IJ zendijke II om de beoogde promotie alsnog af te dwingen. VV Zonnemaire-voorzitter Henk Kaspers: ..De komst van de kantine zal ze ker positief werken met het oog op de versteviging van het verenigingsleven binnen de voetbalclub...". Ook de inwendige mens hoort er vanzelfsprekend bij. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 11