Play-back-finale geplaagd door afwezige 'artiesten' Topdrukte Pinksteren breekt records op Schouwen-Duiveland DE ZIERIKZEESCHE COURANT WAT k/öRDT HET 2>Ah/^4<5£, fi-C-1 HS4C Z1ER1KZEESCH E NIEUWSBODE Jubileum Verkiezingen Eervol Junioren In de raadszaal van het gemeentehuis van |n ons land worden morgen - woensdag 21 mei De sterk verjongde hoofdmacht van voetbal- Een optreden van twee juniorenteams op Westerschouwen werd een sfeervolle jubileum- Tweede Kamerverkiezingen gehouden. Op vereniging Zierikzee behaalde een eervolle sportpark Van Zuijlen in Burgh-Haamstede viering gehouden voor de Westerschouwse deze pagina geven we een terugblik en een vierde plaats tijdens het toernooi van Kloetin- toonde aan, dat er nog wel degelijk talent rond- bouwkundige M. Post. (Pag. 3). kijk vooruit. (Pag. 5). ge. (Pag. 7). loopt op Schouwen-Duiveland. (Pag. 9). DINSDAG 20 MEI 1986 142ste jaargang Nr. 23932 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Alle dieren zijn gelijk, maar sommige zijn gelijker. George Orwell Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Koeler Na het voorbijtrekken van een on weerslaag klaart het op en stroomt er wat koelere lucht binnen. Opklarin gen worden in de middag afgewisseld door buien. De zuidwestelijke wind neemt toe tot 5 a 6 Beaufort. Mini mumtemperatuur komende nacht 10 graden. WEERSVOORUITZICHTEN NIEUWERKERK - De grote finale van de playback- wedstrijd in Nieuwerkerk, zoals die vooraf aangekon digd werd, bleek niet zo'n succes als verwacht. Het grote gastoptreden uit Bergen op Zoom kwam niet opdagen, een aantal play-backers liet verstek gaan en niet één van de sound-mixers liet iets van zich horen. L)e vogelvereniging De Kolibrie, die de organisatie verzorgde, zat met de handen in het haar. Begonnen werd met de eerste vier play-back op tredens. De jury bestond uit: Wil Knops uit Oude Tonge, die in het ver leden enkele play-backers begeleid de, Henk Kapelle, saxofonist van het Schelde Trio, Ronald van Bommel, de voorzitter van de jury was Willem Hitkamp. namens radio Superstar. De muziek, zowel bij de optredens als de bijvulling in de pauzes was in han den van Drivi-In Show Radio Atlan tis. Na de eerste vier uitvoeringen, hielden de jury en de organisatie een pauze, die André Jansen opvulde met een extra optreden als Harry Slinger, gevolgd door een verloting. Daarna toonden de andere vier hun kunnen. De jury ging in beraad en besloot, om de avond te rekken, de nummers een, twee, drie en de jongste deelnemer een tweede maal op te laten treden. De jongste deelneemster, Marleen de Koning, met haar Tineke Schouten-imitatie, behaalde de vier de plaats. Zij is slechts zeven jaar oud en behaalde 106 punten. De derde plaats was voor Mirella van der Berg, die als Anita Meyer IO6V2 punten bin nen haalde. Sonja Remmers deed als play-back als Julie Covington en kreeg daarvoor 108 punten, dat ge noeg was voor een tweede plaats. De eerste plaats, waaraan de grote Eilan dentrofee verbonden is was gereser veerd voor Diana van der Stoel, die samen met twee vriendinnen een swingende uitvoering wist te maken van het nummer Dress You Up van Madonna. De perfecte mimiek, de exacte kleding en de synchroon lo pende danspassen, brachten hen op 110 punten, een overwinning waar de jury geen tel over hoefde te twijfelen. De voorgevel van Eurodiscount spreekt tijdens de brand voor zich: schade twee miljoen gulden. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Verwachting t/m zaterdag 24 mei: Donderdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 407o Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 Zaterdag: Zonnige perioden Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 10 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 21 mei Zon op 05.37, onder 21.36 Maan op 18.36 onder 04.26 22 mei Zon op 05.36, onder 21.37 Maan op 20.10 onder 04.40 Volle Maan: 23 mei (22.45) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Vanaf woensdag komt ons land in een koele zuidwestelijke luchtstroming. Een onweersstoring die aan het warme weer een eind maakt kan mor genochtend in de oostelijke provin cies nog actief zijn. In de rest van het land is het morgen het grootste deel van de dag droog. Aan het eind van de dag kan weer een enkele regenbui van de Noordzee het land binnendrij ven. De middagtemperatuur wordt morgen een graad of 18. De zuidwestelijke wind neemt mor gen in de loop van de dag toe en kan aan de kust krachtig worden. De zuidwestelijke wind neemt mor gen in de loop van de dag toe en kan aan de kust krachtig worden. De zuidwestelijke aanvoer van oceaanlucht zal tot aan het eind van de week voortduren. Kleine storingen kunnen af en toe voor een bui zorgen, maar de zon zal in het weerbeeld zeker niet ontbre ken. handelingen tussenbeide komen. Dat was het geval bij een ruzie tussen een portier van een discotheek te Re- nesse, die het aan de stok had met en kele klanten. Ook moest worden in gegrepen in Oösterland, waar vijf 'meisjes' een veertien-jarige ge- slachtsgenoot afranselden. Op een camping in Renesse kwam het tot een fikse ruzie, toen enkele gasten vervolg pagina 2 De ravage na het ongeval op de Delingsdijk te Kerkwerve. Twee ambulances hadden net zorggedragen voor het vervoer van de gewonden. De bluswerkzaamheden konden een totale verwoesting van Kijkduin niet voorkomen. Vijf blussende brandweerkorpsen uit onder andere Middelharnis heb ben maandagmorgen vanaf ongeveer 11.00 uur de handen vol gehad aan een enorme uitslaande brand in su permarkt Eurodiscount te Oude Ton ge. Naast de hierdoor veroorzaakte geschatte schade van meer dan twee Ook triest: vele aanrijdingen met gewonden en branden met één dode in Renesse De brandweerlieden hadden een behoorlijke klus aan het doven van de vlam men. miljoen gulden (het complex brandde gold eveneens voor de overige gewon- volledig uit - red) ondervond ook het den. huiswaartskerende verkeer grote hinder van de bluswerkzaamheden. trnstlg" van de vele toeristen heeft vrijwel het hele pinksterweekeinde voor langzaamrijdend en stilstaand ver keer gezorgd. Vooral het centrum van Renesse heeft bijzonder veel te kam pen gehad met opstoppingen. Hier bij geteld de over het gehele eiland geconstateerde zeven diefstalmeldin gen, tien auto-inbraken, vier vernie lingen en drie mishandelingen en er mag gezegd worden, dat de rijkspoli- tiegroep Schouwen-Duiveland de handen overvol heeft gehad. Zaterdagmorgen omstreeks 02.50 uur kwam bij de politie de brandmel ding binnen van pension Kijkduin aan de Rampweg 9 te Renesse. De vrijwillige brandweer van Renesse is vanaf dat moment tot 's morgens- vroeg bezig geweest met bluswerk zaamheden. De vuurbestrijders kon den echter niet voorkomen, dat de 46-jarige Kijkduin-eigenaar H. Scho- peck door de vlammenzee werd ge grepen en hierbij het,leven liet. Zijn echtgenote wist zich met een viertal Duitse pensiongasten via een sprong uit het raam in veiligheid te stellen. De technische recherche van de rijkspolitie heeft het sterke vermoe den, dat de brand door een smeulen de sigaret is ontstaan. Op het mo ment van de brand lag de eigenaar te slapen op een bank in de woonkamer. Eurodiscount Langs Eurodiseount loopt name lijk de rijksweg 59, waarover de meeste toeristen naar huis gaan. De brandweer nam echter voor haar bluswerkzaamheden ook een deel van de weg in beslag. Een Duitse mo torrijder zorgde nog voor enige consternatie, door per ongeluk de brandslang kapot te rijden. Een van de vuurbestrijders brak tijdens zijn werk een sleutelbeen en moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden overgebracht. Verdere per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Dat was anders met verschillende aanrijdingen op Schouwen-Duive land. Op de kruising Delingsdijk- Heu veis weg te Kerkwerve reed H. M. uit Duitsland zondag omstreeks 11.30 uur met zijn motor en wilde linksaf slaan. Hierbij kwam M. in botsing met automobiliste P. van der H.-B. uit Dreischor. De motorrijder belandde in de berm, waarbij zijn Duitse pas- sagiere A. B. ernstige inwendige kwetsuren en een dubbele boven beenbreuk opliep. M. zelf was er met lichtere verwondingen 'beter' aan toe. De auto van Van der H.-B. schoof de berm in en raakte daarbij berm toerist P. S. uit Serooskerke, die hier door voor behandeling naar het zie kenhuis moest. De passagiere van de automobiliste, Van P., ging met kneu zingen en snijwonden naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis. Dat Zondagmorgen was het ook net na de brug bij Bruinisse raak. Om streeks 11.00 uur raakte mevrouw De B. uit Hoogvliet ernstig gewond bij een kettingbotsing. Twee voertuigen liepen hierbij zware schade op. 's Middags om 17.45 uur viel er een lichtgewonde te betreuren op de Hoge Zoom te Renesse. De motorrijder P. de R. uit Zierikzee kwam in aanra king met een auto, waarbij de twee- wielerbestuurder gewond raakte en na behandeling huiswaarts kon ke ren. Een éénzijdige ongeval op de Jacht havenweg te Bruinisse, zondagnacht om 02.45 uur, heeft A. D. uit Rotter dam verwond. Een hobbel in een bocht, gecombineerd met een te hoge snelheid had tot gevolg, dat D. met zijn auto over de kop sloeg. Na behan deling in het Zweeds Rode Kruiszie kenhuis mocht de onfortuinlijke be stuurder weer naar huis. Een gebroken been en een armlet- sel viel te betreuren bij fietster T. T-M uit Duitsland, die maandagmorgen omstreeks 11.15 uur in aanrijding kwam met de personenauto van E. de K. uit Eemnes. Het ongeval gebeurde op de Dreischorse splitsing Adriaan Oudeweg-Zuiddijkweg. M. werd over gebracht naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. De rijkspolitie moest bij drie mis- ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland heeft in alle op zichten een top-Pinksteren achter de rug. Niet alleen het aantal toeristen, dat deze regio opzocht lijkt records te behalen, ook het aantal aanrijdingen is met zijn totaal van 22 ongekend hoog. Hierbij raakten zes personen licht Eurodiscount te Oude Tonge volledig gewond en twee ernstig. Een brand in afbrandde, waarbij de schade wordt pension Kijkduin te Renesse heeft geschat op ruim twee miljoen gul één leven gekost, terwijl supermarkt den. De in- en vervolgens uittocht A f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1